2020-04-02   10:34:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

søndag 09.30

Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  11 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    677          25.30   
  Herlev Svømning  25.72                 
Tobias Dan Hansen  2002    620          26.05   
  Herlev Svømning  26.26                 
Mads Kloster  2002    603          26.30   
  Thisted Svømmeklub  26.73                 
Frederik Riedel Lentz  2001    591          26.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.95                 
Luccas Dam Brenner  2001    568          26.82   
  Herlev Svømning  26.18                 
Malthe Lindeblad  2001    568          26.83   
  DeltaSwim  27.31                 
Christoffer Vang-Jensen  2001    558          26.98   
  Gentofte Svømme Klub  27.21                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    558          26.98   
  Horsens Svømmeklub  27.29                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    556          27.02   
  Agfs Svømmeafdeling  27.75                 
10  Nicolaj Løth Andersen  2001    539          27.29  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub  27.35                 
11  Kasper Johnsen  2003    530          27.44   
  Odder Svømmeklub  27.69                 
12  Oliver Søgaard-Andersen  2003    518          27.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.15                 
13  Frederik Møller  2002    516          27.70   
  Ringsted Svømme Klub  27.91                 
14  Kristian B. Rasmussen  2003    515          27.72   
  Svømmeklubben S 68  28.19                 
14  Thor Brunsgaard  2003    515          27.72   
  Swim Team Neptun  27.26                 
16  Johan Heeno Rasmussen  2002    510          27.80   
  Helsingør Svømmeklub  28.93                 
17  Marius Nørgaard  2001    510          27.81   
  Aalborg Svømmeklub  27.93                 
18  Magnus Bækgaard Andersen  2001    502          27.95   
  Hørsholm Svømmeforening  28.67                 
19  Matthias Hansen  2001    501          27.96   
  Slagelse Svømmeklub  28.40                 
19  Theodor L Munch-Jensen  2002    501          27.96   
  Solrød Svømmeklub  28.94                 
21  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    498          28.02   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.06                 
22  Lukas Jeppesen  2001    492          28.13   
  Erritsø Gymnastik Og IF  28.52                 
23  Anders Rasmussen  2001    492          28.14   
  Vejle Svømmeklub  28.21                 
24  Lucas Emil Christensen  2003    489          28.19   
  Sigma Swim Allerød  28.75                 
25  Daniel Gallacher  2002    484          28.29   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  28.27                 
26  Jonas Hansen  2001    471          28.54  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  28.36                 
27  Mathias Vestergaard  2001    467          28.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.77                 
28  Jonas Kjær  2003    463          28.71   
  Esbjerg Svømmeklub  29.30                 
29  Julius Henriksen  2002    463          28.72   
  Holstebro Svømme Club  29.25                 
30  Mikkel Podiss Petersen  2002    460          28.78   
  H2Odense  29.34                 
31  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    458          28.81   
  Lyngby Svømmeklub  30.00                 
32  Gustav Stahl  2002    452          28.94   
  H2Odense  29.20                 
33  Alexander Korsager Elkjær  2001    449          29.00   
  Lyseng IF  29.51                 
34  Oscar Cleemann  2003    447          29.05   
  Hvidovre Svømme Klub  29.64                 
35  Christian Lorey  2003    446          29.08   
  Erritsø Gymnastik Og IF  29.79                 
36  Anders Skousen  2002    442          29.17   
  Hvidovre Svømme Klub  28.30                 
37  Emil Carstensen  2002    435          29.31   
  Ringsted Svømme Klub  29.49                 
38  Ejnar Truelsen  2002    434          29.34   
  Herning Svømmeklub  30.20                 
39  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    428          29.48   
  Svømmeklubben Sønderborg  29.30                 
40  Sander Kudahl Zaccarin  2003    423          29.58   
  Agfs Svømmeafdeling  28.92                 
41  Asbjørn Guldager  2002    420          29.65   
  Haderslev Svømme Klub  30.40                 
42  Mikkel Juul Pedersen  2002    420          29.67   
  Svømmeklubben Nord  32.18                 
43  Marcus Hiort  2003    418          29.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.71                 
44  Daniel Østerballe  2003    414          29.81   
  Viborg Svømme Klub  30.00                 
45  Mads Stamholt  2003    410          29.89   
  Haderslev Svømme Klub  30.07                 
46  Marco Knudsen  2003    392          30.35   
  Greve Svømmeklub  30.82                 
47  Frederik P. Michaelsen  2003    387          30.47   
  Svømmeklubben S 68  30.99                 
48  Jonas Krammer Knudsen  2003    385          30.54   
  Esbjerg Svømmeklub  31.10                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark