2020-04-10   14:30:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

søndag 09.30

Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  11 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 36, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Hansen  2002    735  30.78  1:04.16  1:38.23    2:12.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:10.75                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    694  31.09  1:04.80  1:39.73    2:14.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.75                 
                     
Liva Palmund  2002    687  31.28  1:05.31  1:40.19    2:15.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:13.84                 
                     
Karoline Sørensen  2002    665  31.50  1:05.56  1:40.86    2:16.54   
  Thisted Svømmeklub  2:14.20                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    662  32.52  1:06.85  1:41.92    2:16.79   
  Gentofte Svømme Klub  2:16.13                 
                     
Julie Stampe  2002    659  32.11  1:06.42  1:41.77    2:16.98   
  Sigma Swim Allerød  2:17.78                 
                     
Thea Søe Bach  2002    633  32.13  1:06.99  1:43.25    2:18.86   
  Thisted Svømmeklub  2:17.83                 
                     
Melanie Eggertsen  2002    627  32.40  1:07.34  1:43.22    2:19.24   
  Nakskov Svømme Klub  2:18.54                 
                     
Cecilie Grøndal  2002    625  32.79  1:08.22  1:43.82    2:19.40   
  Horsens Svømmeklub  2:18.10                 
                     
10  Alberte V. Bisgaard  2003    622  33.46  1:08.62  1:44.19    2:19.64   
  Gentofte Svømme Klub  2:21.04                 
                     
11  Alma Heyn Stage  2004    618  32.18  1:07.55  1:43.82    2:19.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:26.80                 
                     
12  Ida S Olesen  2003    617  33.65  1:08.94  1:44.75    2:19.99   
  Aalborg Svømmeklub  2:22.14                 
                     
13  Esther Else Grubert  2003    610  33.63  1:09.05  1:44.38    2:20.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:24.37                 
                     
14  Katrine Bonefeld  2004    609  32.88  1:08.39  1:44.17    2:20.66   
  Sigma Swim Birkerød  2:20.72                 
                     
15  Emilie Krog  2002    607  33.47  1:09.05  1:45.10    2:20.78  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:24.65                 
                     
16  Frederikke Marie Hansen  2003    605  33.45  1:09.68  1:45.95    2:20.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:25.44                 
                     
17  Caroline Laursen  2002    594  33.00  1:08.59  1:45.00    2:21.82  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  2:19.24                 
                     
18  Asta Poulsen Dolan  2004    593  32.85  1:08.37  1:44.95    2:21.87   
  Gentofte Svømme Klub  2:21.17                 
                     
19  Marie Christensen  2002    587  34.11  1:09.68  1:45.91    2:22.37   
  Agfs Svømmeafdeling  2:25.65                 
                     
20  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    586  33.04  1:08.36  1:45.31    2:22.40   
  Herlev Svømning  2:25.01                 
                     
21  Lærke Rask Sander  2002    580  33.21  1:09.57  1:46.51    2:22.90   
  VAT Copenhagen-MK31  2:24.73                 
                     
22  Astrid M. Østergaard  2004    578  33.07  1:08.40  1:45.53    2:23.11   
  Gentofte Svømme Klub  2:23.92                 
                     
23  Mille Kjær Jensen  2004    577  34.65  1:09.97  1:46.15    2:23.21   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:25.75                 
                     
24  Mia T. Klüver-Kristensen  2004    576  33.86  1:10.17  1:47.16    2:23.26   
  H2Odense  2:23.63                 
                     
25  Sofie Trekær Klausen  2003    574  34.21  1:10.55  1:46.89    2:23.43   
  Horsens Svømmeklub  2:24.05                 
                     
26  Emilie Meng  2003    572  32.55  1:08.19  1:45.88    2:23.55  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:26.71                 
                     
27  Ella Stenholt  2003    561  32.95  1:09.48  1:47.15    2:24.53   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.14                 
                     
28  Cecilie Christiansen  2003    561  34.31  1:10.39  1:47.26    2:24.56  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svømme Club  2:21.35                 
                     
29  Zara Wendel  2002    557  32.55  1:09.05  1:47.01    2:24.90   
  Holbæk Svømme Klub  2:23.18                 
                     
30  Caroline Buhl Schrøder  2003    556  34.07  1:10.19  1:47.69    2:24.95   
  Sigma Swim Allerød  2:26.00                 
                     
31  Marlene Reitan  2003    556  33.46  1:10.00  1:47.62    2:24.99   
  Agfs Svømmeafdeling  2:30.67                 
                     
32  Matilde Mantzius Mosegård  2003    555  33.17  1:10.10  1:47.37    2:25.01   
  Slagelse Svømmeklub  2:29.71                 
                     
33  Linnea Hietala  2004    549  35.21  1:11.35  1:48.00    2:25.61  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  2:28.24                 
                     
34  Clara Carlquist  2003    544  34.51  1:11.06  1:48.69    2:26.03   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.24                 
                     
35  Cassandra G. Nygaard  2003    542  34.19  1:10.55  1:48.39    2:26.15   
  Sigma Swim Allerød  2:29.86                 
                     
36  Frida Saks Justesen  2004    542  35.43  1:13.01  1:50.16    2:26.19   
  Agfs Svømmeafdeling  2:33.49                 
                     
37  Cecilie Hingebjerg  2004    535  34.72  1:11.39  1:48.86    2:26.79   
  Vejle Svømmeklub  2:27.13                 
                     
38  Katja Skovdal Lorentzen  2003    534  33.06  1:10.47  1:48.94    2:26.95   
  Solrød Svømmeklub  2:28.08                 
                     
39  Karoline K. Larsen  2004    531  35.60  1:13.48  1:50.84    2:27.15   
  Farum Svømmeklub  2:29.50                 
                     
40  Josefine Zebitz  2004    531  34.29  1:11.18  1:49.85    2:27.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.77                 
                     
41  Anne Sofie Nørtoft  2004    530  33.98  1:11.35  1:49.82    2:27.24   
  Kolding SK  2:26.80                 
                     
42  Mikala Ravn Borch  2003    518  35.42  1:13.35  1:51.35    2:28.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:30.64                 
                     
43  Laura Marie Dige  2004    517  35.26  1:12.60  1:50.67    2:28.46   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:28.86                 
                     
44  Kathrine Bech Nielsen  2004    509  35.63  1:13.59  1:51.74    2:29.30   
  Odder Svømmeklub  2:33.42                 
                     
45  Josephine Holst Vinther  2004    507  34.64  1:11.50  1:49.97    2:29.48   
  Gentofte Svømme Klub  2:25.14                 
                     
46  Freja Gjerløv  2003    504  34.90  1:12.63  1:51.23    2:29.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:30.07                 
                     
47  Kathrine Weide  2004    503  35.12  1:12.75  1:52.15    2:29.90   
  Esbjerg Svømmeklub  2:27.23                 
                     
48  Mie L. Bendtsen  2002    498  34.10  1:12.39  1:51.91    2:30.42   
  DeltaSwim  2:35.82                 
                     
49  Louise Houe Andersen  2003    496  35.86  1:14.48  1:53.32    2:30.58   
  Viborg Svømme Klub  2:30.37                 
                     
50  Sille Andersen  2003    496  34.98  1:13.59  1:52.89    2:30.61   
  Frederikssund Svømmeklub  2:31.82                 
                     
51  Clara Tolderlund  2002    487  35.33  1:13.94  1:52.94    2:31.53   
  Silkeborg Svømmeklub  2:30.13                 
                     
52  Lærke Vinneck Hansen  2004    484  36.34  1:14.14  1:52.90    2:31.81   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.54                 
                     
53  Emma Kutsko Jensen  2004    482  36.38  1:14.74  1:53.63    2:31.98   
  Aalborg Svømmeklub  2:28.77                 
                     
54  Alberte Kempel Christense  2004    481  36.58  1:15.49  1:54.98    2:32.08   
  Swim Team Neptun  2:33.48                 
                     
55  Sofia Norre Bendt  2003    476  35.57  1:13.48  1:52.87    2:32.60   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.30                 
                     
56  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    467  35.70  1:14.50  1:54.43    2:33.61   
  Ringe Svømme Klub  2:32.17                 
                     
57  Thea F. Johansen  2003    458  34.26  1:13.07  1:53.82    2:34.62   
  Herlev Svømning  2:30.21                 
                     
58  Julie Dumstrei  2004    452  37.05  1:16.97  1:56.81    2:35.31   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:37.50                 
                     
59  Clara Skrydstrup  2004    445  35.92  1:14.99  1:55.77    2:36.11   
  Agfs Svømmeafdeling  2:33.13                 
                     
60  Amalie Holst  2004    444  37.07  1:16.37  1:56.70    2:36.22   
  Skanderborg Svømmeklub  2:39.28                 
                     
61  Svava Kj. Gregersen  2004    442  36.29  1:15.40  1:56.02    2:36.42   
  Vejle Svømmeklub  2:33.49                 
                     
62  Carla Lyhne Weiner  2003    442  36.15  1:15.95  1:56.27    2:36.49   
  Søllerød Svømmeklub  2:31.52                 
                     
63  Sarah Carugati  2004    428  36.24  1:15.91  1:56.67    2:38.16   
  Agfs Svømmeafdeling  2:28.67                 
                     
64  Mathilde P. Mathiesen  2004    427  37.38  1:17.51  1:58.56    2:38.28   
  Albertslund IF  2:38.05                 
                     
65  Emma Kjer Rasmussen  2004    425  37.20  1:17.98  1:59.27    2:38.55   
  Hvidovre Svømme Klub  2:37.12                 
                     
Claudia Sperling  2002              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:36.16                 
                     
Frederikke Falk-List  2004              DSQ  Efb v 125, sw 6,4 
  Gentofte Svømme Klub  2:27.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark