2020-09-29   03:50:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

søndag 09.30

Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  11 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 35, 200m Medley Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    667  28.23  1:00.49  1:36.36    2:05.45   
  Lyngby Svømmeklub  2:01.90                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    661  27.81  59.36  1:34.64    2:05.81   
  Gentofte Svømme Klub  2:02.34                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    645  27.60  59.02  1:37.24    2:06.83  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:09.72                 
                     
Gustav Klit Stjernholm  2002    635  27.20  59.67  1:37.11    2:07.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:06.97                 
                     
Alfred August Grubert  2001    622  28.56  1:01.08  1:38.42    2:08.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:09.83                 
                     
Nicolaj Løth Andersen  2001    614  27.20  1:00.13  1:38.59    2:08.94   
  Horsens Svømmeklub  2:12.70                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    614  27.93  1:01.57  1:38.92    2:08.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:08.07                 
                     
David Arneskov  2002    610  28.00  1:00.59  1:38.94    2:09.26   
  Holbæk Svømme Klub  2:09.48                 
                     
Carl Emil Lønborg  2002    604  27.68  1:00.97  1:38.89    2:09.64   
  Gentofte Svømme Klub  2:09.17                 
                     
10  Ulrik Blach Petersen  2001    596  28.35  1:01.30  1:39.86    2:10.24   
  Sigma Swim Birkerød  2:11.27                 
                     
11  Asger Væver Hartvig  2002    591  27.98  1:03.13  1:38.89    2:10.60  Deltager ikke i finalen 
  Hørsholm Svømmeforening  2:14.14                 
                     
12  Frederik Eg Ibsen  2002    586  28.63  1:01.90  1:41.63    2:10.94   
  Sigma Swim Birkerød  2:13.69                 
                     
13  Victor Nygaard  2003    579  28.53  1:02.81  1:40.26    2:11.51   
  H2Odense  2:16.98                 
                     
14  Alexander Tullberg  2003    569  27.71  1:02.26  1:42.80    2:12.24   
  Sigma Swim Birkerød  2:13.73                 
                     
15  Valdemar Brøns  2003    555  29.06  1:02.71  1:42.89    2:13.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.69                 
                     
16  Frederik Venø Elling  2003    553  29.38  1:02.82  1:41.98    2:13.56   
  Silkeborg Svømmeklub  2:14.06                 
                     
17  Joshua P. Sidebotham  2003    551  28.70  1:03.06  1:43.16    2:13.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.47                 
                     
18  Victor Bendix Beiter  2001    547  28.82  1:03.36  1:41.63    2:13.98   
  Herlev Svømning  2:14.97                 
                     
19  Mikkel Mortensen  2003    546  28.77  1:04.03  1:44.06    2:14.11   
  Kalundborg SK  2:14.03                 
                     
20  Christoffer Weiss  2001    544  28.83  1:01.80  1:42.37    2:14.24   
  Gentofte Svømme Klub  2:15.47                 
                     
21  Mert Kaya  2001    541  28.58  1:02.62  1:42.62    2:14.49   
  Køge Svømmeklub  2:14.19                 
                     
22  Jonas Kjær  2003    541  29.49  1:01.88  1:42.00    2:14.53   
  Esbjerg Svømmeklub  2:18.06                 
                     
23  Mathias Vestergaard  2001    538  28.49  1:02.41  1:42.46    2:14.71  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:11.68                 
                     
24  Lauge Bastian Maar  2001    538  28.27  1:02.27  1:43.08    2:14.75   
  Næstved IF  2:17.26                 
                     
25  Alfred Højberg  2002    532  29.65  1:03.76  1:44.50    2:15.28   
  Sigma Swim Birkerød  2:16.09                 
                     
26  Jannick Hansen  2001    526  29.15  1:05.12  1:46.01    2:15.81   
  Søllerød Svømmeklub  2:16.48                 
                     
27  Christoffer Weiss  2002    513  28.74  1:04.25  1:45.33    2:16.94   
  Søllerød Svømmeklub  2:18.15                 
                     
28  Valdemar Wichmann  2003    507  29.40  1:04.16  1:44.18    2:17.40   
  Agfs Svømmeafdeling  2:18.96                 
                     
29  Oliver Fenger  2003    505  31.05  1:06.27  1:44.83    2:17.58   
  Vejle Svømmeklub  2:18.42                 
                     
30  Daniel Garne Larsen  2003    495  29.20  1:04.61  1:45.65    2:18.50  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  2:15.35                 
                     
31  Silas Storm Nielsen  2002    494  30.79  1:05.24  1:46.24    2:18.66  Deltager ikke i finalen 
  Dragsholm Svømmeklub  2:19.27                 
                     
32  Mathias Lund Hansen  2002    492  29.73  1:05.41  1:44.81    2:18.83   
  Agfs Svømmeafdeling  2:17.25                 
                     
33  Aske Sommerlund Pedersen  2003    491  29.93  1:04.97  1:47.18    2:18.87   
  Esbjerg Svømmeklub  2:22.34                 
                     
34  Felix Lund  2001    489  27.03  1:02.40  1:44.76    2:19.15   
  Herlev Svømning  2:16.32                 
                     
35  Gustav Haugård Hansen  2002    488  28.75  1:04.53  1:46.34    2:19.16   
  Hvidovre Svømme Klub  2:19.27                 
                     
36  Mikkel Hjelm  2003    487  29.60  1:04.12  1:47.07    2:19.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:17.30                 
                     
37  Marcus Hiort  2003    484  30.10  1:06.31  1:47.19    2:19.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:18.73                 
                     
38  Malte Egholm Brøns  2003    483  28.93  1:05.40  1:48.41    2:19.71   
  Hørsholm Svømmeforening  2:18.75                 
                     
39  Hjalte Lillevik Frost  2001    482  29.03  1:05.64  1:46.57    2:19.79   
  Svømmeklubben S 68  2:26.86                 
                     
40  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    479  29.16  1:04.44  1:44.87    2:20.10   
  Vest-Brøndby  2:15.93                 
                     
41  Jacob Lyse Søe  2003    475  30.96  1:06.11  1:47.66    2:20.44   
  Odder Svømmeklub  2:21.98                 
                     
42  Emil Lykke Grann  2003    466  30.88  1:06.70  1:48.53    2:21.34   
  Silkeborg Svømmeklub  2:22.12                 
                     
43  Noah Bred  2003    466  29.08  1:05.94  1:49.38    2:21.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:22.56                 
                     
44  Christoffer W Frederiksen  2003    412  31.94  1:09.44  1:52.09    2:27.25   
  Lyngby Svømmeklub  2:21.82                 
                     
Jens Bomgaard  2002              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  11 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark