2020-04-10   07:56:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 3, 200m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    703  30.62  1:05.40  1:43.75    2:17.00  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  2:17.64                 
                     
Sofie Hansen  2002    689  30.46  1:03.23  1:44.94    2:17.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.39                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    683  30.26  1:07.03  1:44.10    2:18.35   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.42                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    652  30.17  1:06.50  1:45.50    2:20.52   
  Aalborg Svømmeklub  2:19.14                 
                     
Julie K Rose  2003    648  30.55  1:06.67  1:46.39    2:20.82   
  Sigma Swim Allerød  2:23.30                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    641  30.26  1:05.96  1:47.46    2:21.27   
  Agfs Svømmeafdeling  2:22.13                 
                     
Julie Stampe  2002    636  30.23  1:05.30  1:49.00    2:21.70   
  Sigma Swim Allerød  2:24.36                 
                     
Karoline Sørensen  2002    632  30.45  1:04.44  1:48.48    2:21.93  Deltager ikke i finalen 
  Thisted Svømmeklub  2:24.95                 
                     
Frederikke Echardt  2002    632  31.48  1:08.10  1:47.20    2:21.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:19.76                 
                     
10  Liva Stjernholm  2004    621  31.49  1:07.98  1:50.54    2:22.81  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:21.80                 
                     
11  Emilie Krog  2002    618  31.77  1:08.37  1:50.91    2:23.04  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:25.83                 
                     
12  Mia Rindshøj  2003    614  30.77  1:06.81  1:49.07    2:23.36   
  Gentofte Svømme Klub  2:22.17                 
                     
13  Regitze Gotthard  2002    594  31.80  1:11.27  1:50.77    2:24.91   
  Slagelse Svømmeklub  2:24.67                 
                     
14  Sofie Maagøe  2003    591  31.37  1:07.94  1:51.08    2:25.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.44                 
                     
15  Sofie Bruun Høvring  2004    589  30.41  1:08.24  1:51.28    2:25.31  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  2:23.97                 
                     
16  Cecilie Grøndal  2002    589  30.51  1:05.91  1:49.58    2:25.33  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub  2:20.71                 
                     
17  Caroline Wiuff Jensen  2004    584  31.74  1:09.65  1:52.21    2:25.74   
  Vest-Brøndby  2:30.63                 
                     
18  Amalie Staghøj Andersen  2004    582  31.15  1:08.72  1:50.78    2:25.91   
  Esbjerg Svømmeklub  2:25.06                 
                     
19  Ida S Olesen  2003    582  33.25  1:08.69  1:51.27    2:25.92   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.13                 
                     
20  Emilie Meng  2003    579  31.23  1:09.71  1:51.46    2:26.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.70                 
                     
21  Sofia Norre Bendt  2003    568  32.60  1:09.86  1:52.75    2:27.12   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.30                 
                     
22  Ella Stenholt  2003    562  31.50  1:09.38  1:52.29    2:27.60   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.33                 
                     
23  Laura Marie Dige  2004    561  33.14  1:10.51  1:53.84    2:27.70   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:29.94                 
                     
24  Esther Else Grubert  2003    561  31.49  1:08.51  1:53.00    2:27.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.70                 
                     
25  Emilie Egerup  2003    553  32.90  1:13.37  1:53.98    2:28.41  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg Svømmeklub  2:31.07                 
                     
26  Josefine Zebitz  2004    553  32.55  1:09.44  1:53.85    2:28.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.69                 
                     
27  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    551  32.11  1:10.50  1:53.64    2:28.60   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.46                 
                     
28  Katrine Bonefeld  2004    545  32.65  1:09.60  1:53.73    2:29.10   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.54                 
                     
29  Jasmin Philip  2004    544  31.83  1:10.31  1:55.02    2:29.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.60                 
                     
30  Annika Hausgaard Godt  2003    541  33.43  1:12.86  1:53.85    2:29.47   
  Holstebro Svømme Club  2:30.01                 
                     
31  Anna Myhre Rottensten  2003    541  32.62  1:12.31  1:54.75    2:29.54   
  Lyngby Svømmeklub  2:31.80                 
                     
32  Clara Toft  2004    540  32.39  1:10.11  1:53.51    2:29.56   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.67                 
                     
33  Caroline Liboriussen  2002    539  31.66  1:11.76  1:55.33    2:29.70   
  Horsens Svømmeklub  2:33.22                 
                     
34  Martha Bjerg  2004    539  33.84  1:11.88  1:56.90    2:29.71   
  Lyseng IF  2:29.33                 
                     
35  Ane Kirstine Granild  2004    532  32.53  1:10.49  1:55.09    2:30.33   
  Agfs Svømmeafdeling  2:30.76                 
                     
36  Clara Carlquist  2003    532  33.48  1:10.95  1:55.91    2:30.35   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.19                 
                     
37  Caroline Buhl Schrøder  2003    529  33.38  1:11.77  1:55.10    2:30.64   
  Sigma Swim Allerød  2:28.24                 
                     
38  Sarah Kildahl  2004    528  33.93  1:12.84  1:54.86    2:30.72   
  Lyseng IF  2:32.75                 
                     
39  Anne Sofie Nørtoft  2004    527  32.74  1:09.78  1:55.42    2:30.81   
  Kolding SK  2:32.66                 
                     
40  Josephine B. U. Danielsen  2003    527  32.52  1:11.62  1:55.81    2:30.84   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:32.62                 
                     
41  Anne Sofie Evald  2004    527  32.15  1:09.38  1:54.51    2:30.86   
  Gentofte Svømme Klub  2:30.37                 
                     
42  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    526  33.87  1:13.29  1:57.11    2:30.92   
  Aalborg Svømmeklub  2:34.32                 
                     
43  Sarah Bundgaard  2003    519  32.49  1:10.57  1:55.94    2:31.54   
  Viborg Svømme Klub  2:30.64                 
                     
44  Elisabeth Them Jensen  2004    517  32.53  1:12.91  1:56.65    2:31.76   
  Køge Svømmeklub  2:34.91                 
                     
45  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    512  33.09  1:10.71  1:57.43    2:32.28   
  Greve Svømmeklub  2:34.48                 
                     
46  Cathrine Birkebæk  2004    503  33.96  1:13.57  1:56.93    2:33.16   
  Agfs Svømmeafdeling  2:34.40                 
                     
47  Alberte Kempel Christense  2004    499  34.18  1:12.94  1:58.59    2:33.56   
  Swim Team Neptun  2:35.13                 
                     
48  Olivia Callesen  2004    496  33.67  1:13.09  1:58.33    2:33.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.33                 
                     
49  Kathrine Weide  2004    490  32.74  1:11.21  1:57.95    2:34.47   
  Esbjerg Svømmeklub  2:33.92                 
                     
50  Svava Kj. Gregersen  2004    487  33.09  1:13.63  1:59.06    2:34.88   
  Vejle Svømmeklub  2:34.13                 
                     
51  Laura Borre Jacobsen  2004    485  33.03  1:12.50  1:59.19    2:35.04   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.79                 
                     
52  Nikoline Skovly Larsen  2003    485  32.90  1:12.95  1:56.64    2:35.10   
  Næstved IF  2:31.34                 
                     
53  Freja Røjkjær Rasmussen  2004    471  33.68  1:14.06  1:58.44    2:36.61   
  Swim Team Neptun  2:35.39                 
                     
54  Emma Kjer Rasmussen  2004    436  34.92  1:16.69  2:03.22    2:40.63   
  Hvidovre Svømme Klub  2:39.57                 
                     
55  Anne Lundorff Larsen  2004    434  36.03  1:18.05  2:02.94    2:40.86   
  Silkeborg Svømmeklub  2:42.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark