Resultat för Vest junior/senior, kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 35 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Vejle Svømmeklub | 37.01 | 1:17.05 | 1:56.85 | 2:36.63 | |||
2 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.48 | 1:17.08 | 1:57.28 | 2:37.04 | |||
3 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.77 | 1:15.12 | 1:55.53 | 2:37.18 | |||
4 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.99 | 1:16.16 | 1:57.16 | 2:37.42 | |||
5 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 35.40 | 1:16.42 | 1:57.84 | 2:39.69 | |||
6 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 36.60 | 1:17.52 | 1:58.84 | 2:40.86 | |||
7 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.74 | 1:18.11 | 1:59.72 | 2:41.23 | |||
8 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 36.33 | 1:17.15 | 1:59.49 | 2:41.58 | |||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 37.08 | 1:18.82 | 2:00.26 | 2:41.60 | |||
10 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.74 | 1:19.73 | 2:00.92 | 2:41.89 | |||
11 | Julie D. Hald | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.12 | 1:19.09 | 2:00.82 | 2:42.18 | |||
12 | Caroline Lysgaard | 2003 | Lyseng IF | 36.66 | 1:19.05 | 2:01.26 | 2:42.20 | |||
13 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.81 | 1:18.94 | 2:00.97 | 2:42.58 | |||
14 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 36.98 | 1:18.44 | 2:00.73 | 2:43.75 | |||
15 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.65 | 1:19.19 | 2:01.75 | 2:44.38 | |||
16 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.52 | 1:19.56 | 2:02.30 | 2:44.68 | |||
17 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 38.19 | 1:20.03 | 2:03.24 | 2:45.50 | |||
18 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.69 | 1:20.30 | 2:03.59 | 2:45.95 | |||
19 | Maiken Hougaard | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 37.31 | 1:19.73 | 2:03.16 | 2:46.54 | |||
20 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.06 | 1:21.44 | 2:04.96 | 2:46.55 | |||
21 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.73 | 1:21.25 | 2:04.56 | 2:47.69 | |||
22 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 37.83 | 1:20.08 | 2:04.03 | 2:48.49 | |||
23 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.93 | 1:20.59 | 2:04.25 | 2:48.61 | |||
24 | Sarah Kildahl | 2004 | Lyseng IF | 37.51 | 1:20.55 | 2:04.71 | 2:49.29 | |||
25 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.34 | 1:22.15 | 2:07.31 | 2:49.96 | |||
26 | Julia Harpøth | 2002 | Viborg Svømme Klub | 37.95 | 1:21.14 | 2:05.06 | 2:50.09 | |||
27 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 38.68 | 1:21.66 | 2:05.69 | 2:50.38 | |||
28 | Eva Hjort | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.38 | 1:22.74 | 2:06.62 | 2:50.59 | |||
29 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.81 | 1:22.47 | 2:06.64 | 2:50.95 | |||
30 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.85 | 1:20.87 | 2:05.46 | 2:51.35 | |||
31 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.36 | 1:22.77 | 2:07.90 | 2:52.25 | |||
32 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.80 | 1:22.67 | 2:07.68 | 2:53.85 | |||
33 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 37.41 | 1:20.98 | 2:07.12 | 2:54.92 | |||
34 | Freja Kruse | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 39.38 | 1:23.73 | 2:09.40 | 2:55.17 | |||
35 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.66 | 1:24.48 | 2:10.28 | 2:55.81 | |||
36 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 40.15 | 1:24.44 | 2:10.16 | 2:57.30 | |||
37 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.39 | 1:25.50 | 2:11.34 | 2:57.47 | |||
38 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 40.74 | 1:25.93 | 2:11.65 | 2:57.72 | |||
39 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.21 | 1:23.30 | 2:10.56 | 2:57.76 | |||
40 | Nicoline Dyrman | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.96 | 1:24.02 | 2:11.07 | 2:58.30 | |||
41 | Freja Romanski | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.99 | 1:25.08 | 2:12.35 | 2:59.42 | |||
42 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | Lyseng IF | 39.35 | 1:24.73 | 2:12.24 | 3:01.58 | |||
43 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 41.09 | 1:27.82 | 2:15.27 | 3:01.84 | |||
44 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 40.71 | 1:28.07 | 2:17.84 | 3:08.01 | |||
- | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |