Resultater for Vest junior/senior, kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 20:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 56.61 | 1:55.35 | 2:54.15 | 3:50.50 | |||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 56.39 | 1:55.80 | 2:54.94 | 3:50.80 | |||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 56.32 | 1:55.92 | 2:55.96 | 3:55.31 | |||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 57.00 | 1:56.89 | 2:57.26 | 3:55.52 | |||
5 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 57.46 | 1:57.88 | 2:58.03 | 3:56.09 | |||
6 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 58.31 | 2:00.12 | 3:01.83 | 4:01.66 | |||
7 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 59.27 | 2:00.99 | 3:01.56 | 4:01.85 | |||
8 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 57.66 | 1:58.72 | 3:00.75 | 4:02.91 | |||
9 | Alexander Fenger | 1999 | Vejle Svømmeklub | 58.36 | 2:00.23 | 3:02.62 | 4:04.14 | |||
10 | Magnus B. Høgild | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 58.50 | 2:02.04 | 3:03.58 | 4:04.85 | |||
11 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 59.78 | 2:02.80 | 3:05.67 | 4:07.76 | |||
12 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 57.97 | 2:00.38 | 3:04.34 | 4:08.21 | |||
13 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 1:00.06 | 2:03.47 | 3:06.53 | 4:08.82 | |||
14 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 58.84 | 2:00.91 | 3:04.47 | 4:09.16 | |||
15 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 59.46 | 2:03.31 | 3:07.61 | 4:10.70 | |||
16 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Vejle Svømmeklub | 59.20 | 2:03.30 | 3:07.81 | 4:11.37 | |||
17 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 59.90 | 2:03.76 | 3:07.69 | 4:11.62 | |||
18 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:01.01 | 2:05.44 | 3:09.37 | 4:11.77 | |||
19 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 59.73 | 2:03.96 | 3:08.78 | 4:12.38 | |||
20 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 59.55 | 2:03.55 | 3:08.09 | 4:12.57 | |||
21 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:00.71 | 2:05.08 | 3:09.46 | 4:13.16 | |||
22 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.31 | 2:06.37 | 3:10.25 | 4:13.97 | |||
23 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 1:01.73 | 2:06.71 | 3:11.32 | 4:14.24 | |||
24 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 59.93 | 2:04.53 | 3:09.26 | 4:14.98 | |||
25 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.27 | 2:07.09 | 3:11.78 | 4:16.30 | |||
26 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.85 | 2:07.67 | 3:13.96 | 4:17.37 | |||
27 | Marius Nørgaard | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.19 | 2:06.91 | 3:12.80 | 4:17.57 | |||
28 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 4:19.38 | ||||||
29 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 4:21.06 | 4:21.06 | |||||
30 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.44 | 2:09.74 | 3:16.25 | 4:21.07 | |||
31 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.99 | 2:09.85 | 3:17.76 | 4:21.69 | |||
32 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.69 | 2:10.03 | 3:17.41 | 4:23.10 | |||
33 | Tobias Boström | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.60 | 2:10.56 | 3:17.62 | 4:24.89 | |||
34 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.62 | 2:11.15 | 3:20.52 | 4:26.21 | |||
35 | Simon Degn | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:03.86 | 2:12.27 | 3:20.08 | 4:26.71 | |||
36 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:03.54 | 2:10.77 | 3:19.33 | 4:27.47 | |||
37 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:05.20 | 2:13.65 | 3:21.59 | 4:28.69 | |||
38 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 1:02.76 | 2:11.34 | 3:20.42 | 4:30.13 | |||
39 | Mathias Knudsen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.56 | 2:16.11 | 3:24.99 | 4:31.09 | |||
40 | Luis Velasquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 4:34.97 | ||||||
41 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:03.08 | 2:12.89 | 3:23.75 | 4:35.64 | |||
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 57.00 | 1:56.89 | 2:57.26 | 3:55.52 | |||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 59.27 | 2:00.99 | 3:01.56 | 4:01.85 | |||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 59.78 | 2:02.80 | 3:05.67 | 4:07.76 | |||
4 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 1:00.06 | 2:03.47 | 3:06.53 | 4:08.82 | |||
5 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Vejle Svømmeklub | 59.20 | 2:03.30 | 3:07.81 | 4:11.37 | |||
6 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 59.90 | 2:03.76 | 3:07.69 | 4:11.62 | |||
7 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:01.01 | 2:05.44 | 3:09.37 | 4:11.77 | |||
8 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 1:01.73 | 2:06.71 | 3:11.32 | 4:14.24 | |||
9 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 59.93 | 2:04.53 | 3:09.26 | 4:14.98 | |||
10 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.27 | 2:07.09 | 3:11.78 | 4:16.30 | |||
11 | Marius Nørgaard | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.19 | 2:06.91 | 3:12.80 | 4:17.57 | |||
12 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 4:19.38 | ||||||
13 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 4:21.06 | 4:21.06 | |||||
14 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.44 | 2:09.74 | 3:16.25 | 4:21.07 | |||
15 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.99 | 2:09.85 | 3:17.76 | 4:21.69 | |||
16 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.69 | 2:10.03 | 3:17.41 | 4:23.10 | |||
17 | Tobias Boström | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.60 | 2:10.56 | 3:17.62 | 4:24.89 | |||
18 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.62 | 2:11.15 | 3:20.52 | 4:26.21 | |||
19 | Simon Degn | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:03.86 | 2:12.27 | 3:20.08 | 4:26.71 | |||
20 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 1:02.76 | 2:11.34 | 3:20.42 | 4:30.13 | |||
21 | Mathias Knudsen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.56 | 2:16.11 | 3:24.99 | 4:31.09 | |||
22 | Luis Velasquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 4:34.97 | ||||||
23 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:03.08 | 2:12.89 | 3:23.75 | 4:35.64 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:19 |