Results for Brøndby Sommer Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Brndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stvne by | Brndby | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangr | Vest Brndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 09 juni 2018 |
Lb 33, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 218 | 44.77 | 1:31.41 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:36.02 | |||||||||
2 | Vigga Jrgensen | 2008 | 189 | 47.77 | 1:35.77 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:43.12 | |||||||||
3 | Freja Kobbernagel | 2008 | 177 | 47.04 | 1:37.99 | |||||
Vest-Brndby | 1:35.90 | |||||||||
4 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 170 | 48.21 | 1:39.31 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:37.66 | |||||||||
5 | Clara Vestergaard | 2008 | 156 | 50.22 | 1:42.11 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:47.43 | |||||||||
6 | Marie Munk | 2008 | 149 | 50.26 | 1:43.75 | |||||
Albertslund IF | 2:09.96 | |||||||||
7 | Alvilde Gemmer Hanghj | 2008 | 147 | 51.83 | 1:44.20 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:43.12 | |||||||||
8 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | 141 | 51.13 | 1:45.50 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:48.79 | |||||||||
9 | Luka Revitz | 2008 | 127 | 53.14 | 1:49.41 | |||||
Vest-Brndby | 1:56.19 | |||||||||
10 | Merle Otzen | 2008 | 123 | 55.03 | 1:50.64 | |||||
Vest-Brndby | 2:07.16 | |||||||||
11 | Esther Bang Laursen | 2009 | 118 | 53.91 | 1:52.05 | |||||
Vest-Brndby | 1:57.37 | |||||||||
12 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 116 | 56.40 | 1:52.65 | |||||
Vest-Brndby | 1:54.22 | |||||||||
13 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 115 | 56.09 | 1:53.14 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:08.30 | |||||||||
14 | Andrea Lage | 2009 | 109 | 55.90 | 1:54.91 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:08.14 | |||||||||
15 | Mille Therp | 2009 | 104 | 57.30 | 1:56.86 | |||||
Vest-Brndby | 2:01.40 | |||||||||
16 | Mille Bkmark | 2008 | 102 | 56.61 | 1:57.56 | |||||
Albertslund IF | 2:10.00 | |||||||||
17 | Vera Jespersen | 2009 | 98 | 59.63 | 1:59.15 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:05.00 | |||||||||
18 | Mathilde Birn Stender | 2008 | 97 | 57.37 | 1:59.51 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Thilde Gammelvind | 2008 | 97 | 59.39 | 1:59.60 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:55.86 | |||||||||
20 | Monique Haack | 2009 | 94 | 59.91 | 2:00.97 | |||||
Solrd Svmmeklub | 2:01.68 | |||||||||
21 | Ingrid Zeller | 2010 | 87 | 59.98 | 2:04.07 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:30.00 | |||||||||
22 | Vigga Petersen | 2009 | 86 | 1:00.70 | 2:04.41 | |||||
Nstved IF | ||||||||||
23 | Elisabeth Thastum | 2010 | 83 | 2:05.89 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:55.00 | |||||||||
24 | Liva Yri | 2008 | 81 | 1:02.63 | 2:07.18 | |||||
Vest-Brndby | 2:00.39 | |||||||||
25 | Kirstine Kjr | 2008 | 77 | 1:02.72 | 2:09.15 | |||||
Albertslund IF | 2:37.99 | |||||||||
26 | Frida Christoffersen | 2009 | 77 | 1:00.55 | 2:09.23 | |||||
Vest-Brndby | 2:09.52 | |||||||||
27 | SIF Dalsgaard Romme | 2008 | 72 | 1:05.14 | 2:11.93 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
28 | Ida Matthesen | 2009 | 66 | 1:08.47 | 2:15.52 | |||||
Vest-Brndby | 2:27.47 | |||||||||
29 | Leonora Sarauw Lundsgaard | 2010 | 61 | 1:06.92 | 2:19.59 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:50.00 | |||||||||
30 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 56 | 1:09.80 | 2:23.05 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:30.00 | |||||||||
31 | Maja Lund Nielsen | 2010 | 47 | 1:16.10 | 2:32.29 | |||||
Nstved IF | ||||||||||
32 | Cecilia Janning | 2009 | 47 | 1:13.98 | 2:32.48 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
33 | Ingrid Schultz | 2010 | 34 | 1:12.87 | 2:49.29 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Molly Overby Traberg | 2011 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:50.00 | |||||||||
- | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | DSQ | Svm p mave eft.25m | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:30.00 | |||||||||
- | Caroline Milling | 2009 | DSQ | Ej forts.bevg/25m | ||||||
Solrd Svmmeklub | 2:02.42 | |||||||||
- | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | DSQ | Mavelig. ved 75m | ||||||
Nstved IF | 1:51.33 | |||||||||
- | Iben Vintersborg | 2009 | DSQ | Svm p mave eft.50m | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:40.00 | |||||||||
- | Sarah Kjr Jensen | 2008 | DSQ | Ej forts.bevg/50m | ||||||
Vest-Brndby | 1:59.25 | |||||||||
- | Thea Fritz Larsen | 2009 | DSQ | Ej forts.bevg/50m | ||||||
Albertslund IF | 2:08.14 | |||||||||
Lb 33, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jaqueline Haack | 2006 | 304 | 39.43 | 1:21.79 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:25.94 | |||||||||
2 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 300 | 39.97 | 1:22.12 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:29.75 | |||||||||
3 | Erica Veggerby Grnlund | 2007 | 271 | 41.05 | 1:24.98 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:25.45 | |||||||||
4 | Charlotte Hjortshj | 2006 | 252 | 42.19 | 1:27.03 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:34.17 | |||||||||
5 | Wilma Nrgaard | 2006 | 243 | 43.05 | 1:28.13 | |||||
Vest-Brndby | 1:35.06 | |||||||||
6 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | 230 | 43.74 | 1:29.79 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:29.02 | |||||||||
7 | Marie Strandquist | 2007 | 211 | 44.52 | 1:32.31 | |||||
Albertslund IF | 1:35.52 | |||||||||
8 | Philippa Mitchell | 2006 | 210 | 45.25 | 1:32.52 | |||||
Vest-Brndby | 1:35.53 | |||||||||
9 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 198 | 45.31 | 1:34.39 | |||||
Vest-Brndby | 1:35.94 | |||||||||
10 | Agnes Hjsteen | 2007 | 188 | 47.60 | 1:36.04 | |||||
Vest-Brndby | 1:40.94 | |||||||||
11 | Emma Spang | 2006 | 181 | 47.16 | 1:37.18 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:39.22 | |||||||||
12 | Frederikke Vesth | 2007 | 162 | 48.97 | 1:40.76 | |||||
Vest-Brndby | 1:47.16 | |||||||||
13 | Andrea Andkjr Gantzhorn | 2007 | 146 | 49.26 | 1:44.42 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:30.00 | |||||||||
14 | Merle Dahlmann | 2007 | 140 | 52.55 | 1:45.95 | |||||
Nstved IF | ||||||||||
15 | Viola Sbye | 2006 | 132 | 53.25 | 1:47.81 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
16 | Rebecca Kjr | 2006 | 122 | 53.19 | 1:50.77 | |||||
Albertslund IF | 1:44.83 | |||||||||
17 | Emilia Nielsen | 2007 | 109 | 57.94 | 1:54.86 | |||||
Albertslund IF | 2:06.73 | |||||||||
18 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 103 | 55.18 | 1:57.09 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:00.00 | |||||||||
19 | Helena Fritz Larsen | 2007 | 100 | 58.61 | 1:58.29 | |||||
Albertslund IF | 2:10.00 | |||||||||
20 | Isabella Lindgreen | 2007 | 99 | 1:58.70 | ||||||
Albertslund IF | 2:00.00 | |||||||||
21 | Sofie Kohave Srensen | 2007 | 78 | 1:44.40 | 2:08.60 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Anna Piao Bergendorff | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:58.53 | |||||||||
- | Maya Jacobsen | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:58.83 | |||||||||
- | Petra Iversen Hellfach | 2006 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:45.00 | |||||||||
- | Tilde Rytz Jrgensen | 2007 | DNS | |||||||
Frederikssund Svmmeklub | 1:34.17 | |||||||||
- | Anika Rosn Andersen | 2007 | DSQ | Svm p mave/50m | ||||||
Vest-Brndby | 1:53.25 | |||||||||
Lb 33, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 471 | 34.83 | 1:10.72 | |||||
Vest-Brndby | 1:11.68 | |||||||||
2 | Thea Mikkelsen | 2005 | 408 | 36.08 | 1:14.16 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:16.75 | |||||||||
3 | Natacha Munch | 2005 | 350 | 38.66 | 1:18.06 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:20.51 | |||||||||
4 | Julie Dahl | 2004 | 333 | 38.00 | 1:19.33 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:25.48 | |||||||||
5 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 332 | 38.01 | 1:19.43 | |||||
Vest-Brndby | 1:18.67 | |||||||||
6 | Ella Gohr Metz | 2005 | 296 | 40.54 | 1:22.53 | |||||
Vest-Brndby | 1:19.99 | |||||||||
7 | Laura Mller Srensen | 2004 | 280 | 40.17 | 1:24.11 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:23.16 | |||||||||
8 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 272 | 41.70 | 1:24.86 | |||||
Vest-Brndby | 1:31.51 | |||||||||
9 | Nichole Juul Bmler | 2005 | 234 | 42.88 | 1:29.20 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:40.00 | |||||||||
10 | Katrine Drygaard | 2005 | 205 | 44.47 | 1:33.27 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:32.71 | |||||||||
11 | Mathilde Lund | 2004 | 199 | 46.36 | 1:34.15 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:47.18 | |||||||||
12 | Sophia Drauschke | 2005 | 197 | 44.13 | 1:34.54 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:30.00 | |||||||||
13 | Vilma Helweg Hansen | 2004 | 186 | 45.21 | 1:36.28 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:30.00 | |||||||||
14 | Sofie Riis | 2005 | 184 | 47.57 | 1:36.58 | |||||
Albertslund IF | 1:46.26 | |||||||||
15 | Sarah M. Myhre-Gregersen | 2005 | 168 | 47.15 | 1:39.72 | |||||
Albertslund IF | 1:43.69 | |||||||||
16 | Laura Kirsten Srensen | 2005 | 119 | 54.57 | 1:51.58 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:45.00 | |||||||||
Lb 33, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 501 | 33.21 | 1:09.26 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:09.71 | |||||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | 431 | 35.86 | 1:12.84 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | 1:10.55 | |||||||||
3 | Lrke Sams Svenningsen | 2002 | 392 | 36.79 | 1:15.14 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:16.71 | |||||||||
4 | Olivia Olivarius Vlund | 2002 | 377 | 36.46 | 1:16.15 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:10.28 | |||||||||
5 | Sofia Levisen | 2002 | 370 | 37.28 | 1:16.62 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:14.62 | |||||||||
6 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 274 | 40.26 | 1:24.63 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:25.58 | |||||||||
7 | Josephine Aagesen | 2003 | 236 | 43.83 | 1:28.97 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:35.00 | |||||||||
8 | Leonora Aagaard Gade | 2003 | 218 | 1:31.32 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby | Udskriftstidspunkt | 16:02 |