2020-09-23   11:03:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Medley Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  13:45   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Colin Rosén  2008    121          50.96   
  Väsby Simsällskap  49.71                 
Gustav Skantz  2008    88          56.76   
  Järfälla Simsällskap  58.61                 
Viggo Johansson  2008    84          57.49   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Algot Augustsson Spets  2008    71          1:00.78   
  Järfälla Simsällskap  59.12                 
David Demirian  2008    68          1:01.61   
  Järfälla Simsällskap  1:01.70                 
Jakob Andersson  2008    68          1:01.62   
  Järfälla Simsällskap  58.71                 
Alvin Kopec Öhrström  2009    64          1:03.06   
  Järfälla Simsällskap  1:01.29                 
Albin Forsberg  2009    59          1:04.75   
  Järfälla Simsällskap  1:04.24                 
Marcus Thisner  2009    46          1:09.97   
  Järfälla Simsällskap                   
10  Anton Bruhn  2009    46          1:10.11   
  Järfälla Simsällskap                   
Anders Watanabe  2008              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  1:05.34                 
Emil Hillborg  2008              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  1:00.98                 
Max Löfgren  2008              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  1:05.98                 
Oscar Sagelius  2008              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Casper Rengart  2006    297          37.84   
  Väsby Simsällskap  38.58                 
Valentino Vrbanus  2006    289          38.15   
  Södertälje Simsällskap  38.96                 
Filip Olsson  2006    231          41.15   
  Solna Sundbyberg SS 04  40.81                 
Eddie Peng  2007    219          41.83   
  Väsby Simsällskap  41.15                 
Melvin Bosson  2006    186          44.16   
  Åkersberga Simsällskap  42.99                 
Rasmus Bäckman  2006    173          45.29   
  Stockholmspolisens IF SF  46.58                 
Junes Khattab  2006    167          45.77   
  Väsby Simsällskap  46.88                 
Adam Joseph Michel  2006    159          46.57   
  Lidingö Simklubb  46.37                 
Nicholas Benyammine  2006    142          48.33   
  Solna Sundbyberg SS 04  50.01                 
10  Theo Takala  2007    137          48.87   
  Väsby Simsällskap  46.98                 
11  Justin Åkesson  2006    135          49.18   
  Stockholmspolisens IF SF  46.82                 
12  Leo Serse  2006    133          49.36   
  Kanaans Simsällskap  51.45                 
13  Henrik Viberg  2006    128          49.99   
  Lidingö Simklubb  49.37                 
14  Leon Bocké  2006    127          50.12   
  Åkersberga Simsällskap  51.17                 
15  Otto Sahlée  2007    122          50.86   
  Stockholmspolisens IF SF  53.23                 
16  Felix Tetli  2007    117          51.53   
  Södertälje Simsällskap  53.49                 
17  Arvid Elfwing  2006    116          51.68   
  Stockholmspolisens IF SF  54.27                 
18  Oskar Jansson  2006    116          51.75   
  Norrtälje Simklubb  55.41                 
19  Anton Kamakin  2007    113          52.10   
  Åkersberga Simsällskap  51.48                 
20  Vilmer Lindström  2007    111          52.45   
  Väsby Simsällskap  50.85                 
21  Sixten Selander  2006    108          52.90   
  Södertälje Simsällskap  56.23                 
22  Erik Svensson  2007    102          54.03   
  Väsby Simsällskap  53.30                 
23  Rafael Aldana Rosén  2006    99          54.47   
  Solna Sundbyberg SS 04  53.07                 
24  Leo Näreskog  2006    95          55.24   
  Solna Sundbyberg SS 04  55.66                 
25  Willian Lundgren  2007    90          56.14   
  Södertälje Simsällskap                   
26  Arvid Andersson  2006    89          56.54   
  Norrtälje Simklubb  58.75                 
27  William Ridderstad  2007    87          56.95   
  Norrtälje Simklubb  57.75                 
28  Simon Ericsson  2006    86          57.08   
  Åkersberga Simsällskap  57.62                 
29  Vide Kling  2007    76          59.47   
  Åkersberga Simsällskap  59.01                 
30  Noah Mehreteab  2006    66          1:02.17   
  Järfälla Simsällskap  1:01.78                 
Alexander Kahlin  2006              DSQ   
  Stockholmspolisens IF SF  55.34                 
Erik Bergstrand  2006              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  1:01.27                 
Erik Frantz  2006              DSQ   
  Väsby Simsällskap  47.57                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Thormé Rova  2004    338          36.22   
  Södertälje Simsällskap  37.03                 
Ragnar Simonsson  2004    322          36.82   
  Väsby Simsällskap  39.05                 
Benjamin Poehler  2005    314          37.12   
  Danderyds Simförening  40.78                 
Alexander Youssef  2004    300          37.68   
  Solna Sundbyberg SS 04  37.22                 
Morten Brattgård  2004    293          38.00   
  Gustavsbergs Simsällskap  43.96                 
Artjoms Ponomarjov  2004    287          38.26   
  Solna Sundbyberg SS 04  39.95                 
Isak Widstrand  2004    264          39.34   
  Åkersberga Simsällskap  40.04                 
Johan Montero  2005    261          39.50   
  Väsby Simsällskap  39.42                 
Adrian Ekström  2004    244          40.36   
  Gustavsbergs Simsällskap  45.34                 
10  Martin Gertz  2005    225          41.51   
  Lidingö Simklubb  40.48                 
11  Adrian Cabanne  2004    206          42.72   
  Södertälje Simsällskap                   
12  Erik Sundström Curstedt  2005    195          43.49   
  Danderyds Simförening  47.82                 
13  Alexander Olausson  2004    194          43.57   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
14  Melvin Rinaldo  2005    192          43.71   
  Gustavsbergs Simsällskap  44.23                 
15  Albin Tetli  2005    189          43.93   
  Södertälje Simsällskap  46.08                 
16  Gustav Aglert  2004    181          44.57   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.79                 
17  Neo Carlberg  2005    161          46.40   
  Solna Sundbyberg SS 04  45.53                 
18  Malkolm Nömm  2005    156          46.86   
  Solna Sundbyberg SS 04  48.75                 
19  Axel Gustavsson  2005    153          47.18   
  Lidingö Simklubb  45.70                 
20  Lukas Engström  2005    139          48.74   
  Solna Sundbyberg SS 04  50.21                 
21  Alvin Johansson  2005    137          48.96   
  Solna Sundbyberg SS 04  49.61                 
22  Richard Appelberg  2004    131          49.71   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
23  Mellker Backman Magnusson  2005    124          50.61   
  Södertälje Simsällskap  48.97                 
24  Anas Badaoui  2005    111          52.40   
  Åkersberga Simsällskap  57.34                 
25  Ludvig Timen  2005    103          53.86   
  Stockholmspolisens IF SF  55.16                 
26  Jakob Fridsell  2005    98          54.64   
  Solna Sundbyberg SS 04  54.11                 
27  Albin Rejås  2004    87          56.89   
  Norrtälje Simklubb  1:00.88                 
28  Victor Kumlin  2005    66          1:02.32   
  Åkersberga Simsällskap  59.29                 
Eric Axland  2004              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Lorentz Marklund  2005              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap                   
Maxim Jelagin  2005              DSQ   
  Lidingö Simklubb  47.75                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Tikkanen  2002    475          32.34   
  Åkersberga Simsällskap  31.99                 
Elliot Höft  2002    420          33.71   
  Solna Sundbyberg SS 04  33.86                 
Isak Jederström  2002    392          34.50   
  Åkersberga Simsällskap  34.71                 
Victor Karell  2003    381          34.80   
  Norrtälje Simklubb  34.83                 
David Kjellberg  2003    374          35.03   
  Åkersberga Simsällskap  35.31                 
Rasmus Skyving  2003    361          35.43   
  Norrtälje Simklubb  36.68                 
Hampus Wikner  2002    358          35.54   
  Åkersberga Simsällskap  36.24                 
Johannes Fällgren  2002    320          36.91   
  Lidingö Simklubb  42.55                 
Sebastian Hosokawa  2002    314          37.13   
  Åkersberga Simsällskap  40.34                 
10  Samuel Ekström  2002    286          38.30   
  Gustavsbergs Simsällskap  39.14                 
11  Johan Sundström Curstedt  2002    280          38.56   
  Danderyds Simförening  39.08                 
12  Oscar Broström  2002    264          39.35   
  Norrtälje Simklubb  40.04                 
13  Kalle Glassel  2003    251          40.01   
  Åkersberga Simsällskap  41.09                 
14  Jacob Lange  2002    244          40.36   
  Södertälje Simsällskap  40.34                 
15  Filip Berardi  2003    244          40.38   
  Åkersberga Simsällskap  41.03                 
16  Hugo Wanhainen  2003    241          40.53   
  Kanaans Simsällskap                   
17  Ivar Lövefors  2003    235          40.91   
  Väsby Simsällskap  43.68                 
18  Arvid Nilsson  2003    212          42.29   
  Gustavsbergs Simsällskap  44.25                 
19  Oskar Sundqvist  2003    201          43.09   
  Gustavsbergs Simsällskap  44.74                 
20  Paul Kumlin  2003    190          43.89   
  Åkersberga Simsällskap  48.19                 
21  Emil Berg  2003    181          44.58   
  Södertälje Simsällskap  46.05                 
22  Elias Kling  2003    163          46.13   
  Åkersberga Simsällskap  46.41                 
Adam Wehtje  2002              DSQ   
  Lidingö Simklubb                   
Jesper Sandström  2003              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap  46.67                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Oscar Gullberg  1999    446          33.04   
  Åkersberga Simsällskap  33.54                 
Noah Stenström  2000    402          34.20   
  Lidingö Simklubb  34.16                 
Gustav Andersson  2001    385          34.70   
  Norrtälje Simklubb  35.94                 
Elias Folkesson  1999    363          35.38   
  Norrtälje Simklubb  36.04                 
Adam Söderqvist  2000    331          36.50   
  Åkersberga Simsällskap  37.02                 
Tobias Eknor  2000    312          37.22   
  Solna Sundbyberg SS 04  36.83                 
Hussain Bostani  2000    280          38.57   
  Åkersberga Simsällskap  39.52                 
Javad Torabi  1999    277          38.70   
  Åkersberga Simsällskap                   
Adrian Tittelbach  2001    247          40.20   
  Väsby Simsällskap  40.55                 
10  Hameedullah Safdari  2001    147          47.76   
  Åkersberga Simsällskap  48.08                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  13:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner