2020-01-29   21:46:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Medley Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  12:20   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Viggo Johansson  2008    107          46.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  47.55                 
Colin Rosén  2008    95          48.59   
  Väsby Simsällskap  45.99                 
Anders Watanabe  2008    88          49.90   
  Järfälla Simsällskap  55.47                 
Jakob Andersson  2008    76          52.28   
  Järfälla Simsällskap  55.85                 
Oscar Sagelius  2008    73          53.06   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Emil Hillborg  2008    73          53.12   
  Järfälla Simsällskap  51.91                 
Algot Augustsson Spets  2008    68          54.22   
  Järfälla Simsällskap  49.73                 
Max Löfgren  2008    58          57.11   
  Järfälla Simsällskap  1:02.22                 
David Demirian  2008    57          57.57   
  Järfälla Simsällskap  1:02.26                 
10  Albin Forsberg  2009    56          57.82   
  Järfälla Simsällskap                   
11  Alvin Kopec Öhrström  2009    54          58.52   
  Järfälla Simsällskap                   
Anton Bruhn  2009              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  56.92                 
Gustav Skantz  2008              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  54.65                 
Marcus Thisner  2009              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  1:03.65                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Valentino Vrbanus  2006    299          33.21   
  Södertälje Simsällskap  34.29                 
Casper Rengart  2006    262          34.70   
  Väsby Simsällskap  35.45                 
Eddie Peng  2007    224          36.56   
  Väsby Simsällskap  37.68                 
Adam Joseph Michel  2006    194          38.32   
  Lidingö Simklubb  38.55                 
Theo Takala  2007    186          38.87   
  Väsby Simsällskap  39.36                 
Rasmus Bäckman  2006    168          40.23   
  Stockholmspolisens IF SF  41.19                 
Melvin Bosson  2006    164          40.56   
  Åkersberga Simsällskap  40.76                 
Vilmer Lindström  2007    162          40.73   
  Väsby Simsällskap  42.44                 
Filip Olsson  2006    153          41.54   
  Solna Sundbyberg SS 04  41.10                 
10  Erik Svensson  2007    135          43.24   
  Väsby Simsällskap  44.85                 
11  Leon Bocké  2006    132          43.59   
  Åkersberga Simsällskap  43.49                 
12  Erik Frantz  2006    131          43.74   
  Väsby Simsällskap  43.26                 
13  Junes Khattab  2006    125          44.34   
  Väsby Simsällskap  45.45                 
14  Henrik Viberg  2006    124          44.53   
  Lidingö Simklubb  44.13                 
15  Justin Åkesson  2006    119          45.07   
  Stockholmspolisens IF SF  47.30                 
16  Leo Näreskog  2006    108          46.53   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
17  Felix Tetli  2007    107          46.80   
  Södertälje Simsällskap  46.29                 
18  Sixten Selander  2006    104          47.10   
  Södertälje Simsällskap  48.01                 
19  Oliver Hagberg  2006    99          47.97   
  Stockholmspolisens IF SF  48.72                 
20  Vide Kling  2007    96          48.42   
  Åkersberga Simsällskap  48.18                 
21  Viggo Asplund  2007    93          49.02   
  Lidingö Simklubb  50.85                 
22  Simon Ericsson  2006    92          49.11   
  Åkersberga Simsällskap  49.67                 
23  Oskar Jansson  2006    91          49.27   
  Norrtälje Simklubb  50.54                 
24  Rafael Aldana Rosén  2006    82          51.00   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
25  William Ridderstad  2007    77          52.07   
  Norrtälje Simklubb  57.95                 
26  Arvid Andersson  2006    77          52.12   
  Norrtälje Simklubb                   
27  Otto Sahlée  2007    72          53.23   
  Stockholmspolisens IF SF  53.22                 
28  Alexander Kahlin  2006    65          55.02   
  Stockholmspolisens IF SF  47.39                 
29  Noah Mehreteab  2006    60          56.50   
  Järfälla Simsällskap  58.02                 
30  Arvid Elfwing  2006    55          58.17   
  Stockholmspolisens IF SF  55.72                 
31  Erik Bergstrand  2006    53          58.86   
  Järfälla Simsällskap  59.59                 
Willian Lundgren  2007              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Thormé Rova  2004    296          33.34   
  Södertälje Simsällskap  33.97                 
Artjoms Ponomarjov  2004    263          34.68   
  Solna Sundbyberg SS 04  35.56                 
Adrian Ekström  2004    259          34.82   
  Gustavsbergs Simsällskap  36.13                 
Johan Montero  2005    253          35.12   
  Väsby Simsällskap  34.41                 
Isak Widstrand  2004    233          36.07   
  Åkersberga Simsällskap  36.32                 
Morten Brattgård  2004    228          36.35   
  Gustavsbergs Simsällskap  41.41                 
Ragnar Simonsson  2004    210          37.34   
  Väsby Simsällskap  41.58                 
Erik Sundström Curstedt  2005    209          37.39   
  Danderyds Simförening  39.54                 
Malkolm Nömm  2005    189          38.69   
  Solna Sundbyberg SS 04  39.19                 
10  Alexander Youssef  2004    185          38.97   
  Solna Sundbyberg SS 04  38.42                 
11  Adrian Cabanne  2004    183          39.10   
  Södertälje Simsällskap                   
12  Benjamin Poehler  2005    177          39.56   
  Danderyds Simförening  39.26                 
13  Melvin Rinaldo  2005    174          39.73   
  Gustavsbergs Simsällskap  39.93                 
14  Neo Carlberg  2005    173          39.87   
  Solna Sundbyberg SS 04  40.09                 
15  Gustav Aglert  2004    160          40.92   
  Solna Sundbyberg SS 04  42.72                 
16  Axel Gustavsson  2005    154          41.37   
  Lidingö Simklubb  41.47                 
17  Martin Gertz  2005    152          41.58   
  Lidingö Simklubb  44.73                 
18  Maxim Jelagin  2005    152          41.62   
  Lidingö Simklubb  42.43                 
19  Alexander Olausson  2004    142          42.56   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
20  Mellker Backman Magnusson  2005    136          43.18   
  Södertälje Simsällskap  43.53                 
21  Alvin Johansson  2005    135          43.26   
  Solna Sundbyberg SS 04  42.69                 
22  Lukas Engström  2005    131          43.73   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.82                 
23  Albin Tetli  2005    107          46.74   
  Södertälje Simsällskap  43.97                 
24  Jakob Fridsell  2005    103          47.36   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.23                 
25  Victor Kumlin  2005    77          52.13   
  Åkersberga Simsällskap  58.83                 
26  Lorentz Marklund  2005    65          55.17   
  Åkersberga Simsällskap                   
Ludvig Timen  2005              DSQ   
  Stockholmspolisens IF SF  48.26                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Tikkanen  2002    438          29.24   
  Åkersberga Simsällskap  29.60                 
David Kjellberg  2003    360          31.23   
  Åkersberga Simsällskap  32.48                 
Johannes Fällgren  2002    351          31.47   
  Lidingö Simklubb  32.92                 
Rasmus Skyving  2003    345          31.66   
  Norrtälje Simklubb  33.31                 
Nicholas Weis Shore  2002    341          31.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  33.37                 
Jacob Lange  2002    321          32.44   
  Södertälje Simsällskap  33.56                 
Adam Wehtje  2002    319          32.51   
  Lidingö Simklubb                   
Elliot Höft  2002    310          32.82   
  Solna Sundbyberg SS 04  34.69                 
Isak Jederström  2002    303          33.08   
  Åkersberga Simsällskap  33.41                 
10  Victor Karell  2003    275          34.13   
  Norrtälje Simklubb  33.51                 
11  Johan Sundström Curstedt  2002    264          34.61   
  Danderyds Simförening  34.70                 
12  Oscar Broström  2002    263          34.64   
  Norrtälje Simklubb  37.47                 
13  Emil Berg  2003    257          34.94   
  Södertälje Simsällskap  35.78                 
14  Hampus Wikner  2002    253          35.12   
  Åkersberga Simsällskap  35.83                 
15  Sebastian Hosokawa  2002    228          36.32   
  Åkersberga Simsällskap  36.94                 
16  Samuel Ekström  2002    217          36.96   
  Gustavsbergs Simsällskap  35.75                 
17  Filip Berardi  2003    200          37.95   
  Åkersberga Simsällskap  39.12                 
18  Kalle Glassel  2003    198          38.08   
  Åkersberga Simsällskap  38.23                 
19  Jesper Sandström  2003    186          38.88   
  Åkersberga Simsällskap  42.20                 
20  Ivar Lövefors  2003    184          39.01   
  Väsby Simsällskap  37.97                 
21  Hugo Wanhainen  2003    176          39.60   
  Kanaans Simsällskap                   
22  Elias Kling  2003    172          39.95   
  Åkersberga Simsällskap  41.01                 
23  Paul Kumlin  2003    170          40.05   
  Åkersberga Simsällskap  46.59                 
24  Oskar Sundqvist  2003    166          40.39   
  Gustavsbergs Simsällskap  41.88                 
25  Arvid Nilsson  2003    156          41.24   
  Gustavsbergs Simsällskap  43.30                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Oscar Gullberg  1999    421          29.63   
  Åkersberga Simsällskap  31.11                 
Elias Folkesson  1999    387          30.47   
  Norrtälje Simklubb  30.23                 
William Jansson  2000    344          31.69   
  Åkersberga Simsällskap  31.15                 
Gustav Andersson  2001    330          32.15   
  Norrtälje Simklubb  32.92                 
Adam Söderqvist  2000    303          33.05   
  Åkersberga Simsällskap  33.25                 
Tobias Eknor  2000    287          33.67   
  Solna Sundbyberg SS 04  33.77                 
Noah Stenström  2000    284          33.77   
  Lidingö Simklubb  34.70                 
Adrian Tittelbach  2001    251          35.19   
  Väsby Simsällskap  35.37                 
Javad Torabi  1999    182          39.19   
  Åkersberga Simsällskap                   
Hussain Bostani  2000              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap  40.29                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  12:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner