2018-05-26   23:20:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lappi-Uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  10:40   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 1, 8x50m vuv, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Hailaiffi OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Scr Eneeriweankaroto  2008  Swimming Club Rovaniemi            4:25.26   
  Enni Lytz  2008      41.12        41.12   
  Eero Ranta-Valkama  2009      52.62        1:33.74   
  Riina Niemi  2005      27.81        2:01.55   
  Weeti Niemi  2006      32.89        2:34.44   
  Anni Ranta-Valkama  2004      29.69        3:04.13   
  Kasper Lytz  2003      27.16        3:31.29   
  Ronja Nätynki  2002      28.16        3:59.45   
  Topi Lukkarinen  2000      25.81        4:25.26   
                     
Kemin Uimaseura  1932  Kemin Uimaseura            4:28.64   
  Iida Niemi  2008      51.24        51.24   
  Tuomas Nissinen  2008      44.34        1:35.58   
  Miina Torvikoski  2006      28.95        2:04.53   
  Nooa Kaunisto  2007      31.96        2:36.49   
  Elisa Vakkuri  2002      29.23        3:05.72   
  Toni Lipponen  2003      26.66        3:32.38   
  Noora Siltari  2000      29.39        4:01.77   
  Henrik Siltari  2002      26.87        4:28.64   
                     
Kemus  1999  Kemin Uimaseura            4:37.04   
  Viivi Kalasniemi  2008      49.00        49.00   
  Aaron Rantsi  2009      46.93        1:35.93   
  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005      30.61        2:06.54   
  Tuomas Romsi  2005      30.94        2:37.48   
  Katariina Kourula  2002      30.08        3:07.56   
  Karlo Kilpinen  2003      28.04        3:35.60   
  Eveliina Palo  1999      30.45        4:06.05   
  Juuso Mikael Tiensuu  2001      30.99        4:37.04   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  10:40 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  10:42   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    32.48  1:08.54  1:45.72    2:20.99   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    34.05  1:11.94  1:51.46    2:28.19   
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    34.38  1:13.07  1:53.01    2:32.82   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi    35.74  1:16.74  1:58.73    2:39.39   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    34.32  1:15.65  1:59.20    2:40.13   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    37.28  1:20.56  2:04.99    2:47.74   
Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi    37.98  1:20.57  2:05.22    2:48.09   
Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi    36.69  1:20.22  2:05.05    2:48.40   
Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    38.09  1:23.09  2:10.93    2:59.40   
10  Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku    41.10  1:27.25  2:15.31    3:03.10   
11  Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    37.75  1:24.47  2:14.95    3:03.69   
12  Eerika Sippala  2005  Oulun Lohet    41.48  1:28.91  2:18.74    3:08.62   
13  Hilla Järvinen  2005  Swimming Club Rovaniemi    40.58  1:31.67  2:24.92    3:15.35   
14  Lilja Polojärvi  2006  Swimming Club Rovaniemi    42.26  1:36.14  2:31.96    3:27.08   
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    31.66  1:07.98  1:45.40    2:20.84   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    32.40  1:09.52  1:47.52    2:24.85   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    32.39  1:08.50  1:46.82    2:24.96   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    36.68  1:17.68  2:00.43    2:40.06   
Anastasia Parfenova  2004  Kemijärven Kaiku    35.86  1:17.54  2:01.04    2:42.09   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    38.00  1:20.29  2:03.48    2:42.82   
Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet    36.37  1:17.86  2:01.23    2:44.56   
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    30.97  1:05.01  1:41.10    2:16.72   
Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo    31.18  1:07.92  1:44.63    2:20.72   
Sasha Kruokova  2002  Polyarnay    32.51  1:08.15  1:45.56    2:22.97   
Sofia Khromykh  2002  Polyarnay    32.50  1:08.83  1:46.79    2:23.31   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku    34.89  1:14.27  1:55.28    2:34.30   
Ida Karjalainen  2002  Rovaniemen Uimaseura    34.43  1:14.30  1:56.57    2:35.50   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  10:42 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  10:42   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ivan Lobanov  2005  Apatity    33.13  1:12.00  1:52.25    2:27.40   
Artem Klishin  2006  Apatity    34.84  1:16.34  1:59.64    2:38.88   
Yarik Frolov  2005  Polyarnay    36.07  1:16.84  2:00.42    2:40.29   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    38.78  1:20.56  2:01.99    2:40.49   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi    47.15  1:41.58  2:36.68    3:28.00   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku    45.79  1:41.21  2:37.04    3:32.68   
Eliel Kelloniemi  2007  Kemijärven Kaiku    48.98  1:45.63  2:43.01    3:39.33   
                     
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nikita Chirkunov  2003  Apatity    28.82  1:01.82  1:36.74    2:12.73   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi    31.66  1:06.81  1:43.84    2:20.00   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    31.87  1:09.18  1:48.05    2:23.25   
Aaro Antero Tavi  2004  Kemin Uimaseura    38.50  1:23.96  2:10.96    2:55.23   
                     
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi    28.66  1:00.32  1:32.22    2:01.89   
Kirill Volisov  2001  Apatity    28.94  1:01.08  1:33.85    2:03.18   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    28.90  1:00.96  1:34.39    2:06.85   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    29.02  1:01.37  1:35.40    2:09.60   
Aatu Pirneskoski  2001  Kemin Työväen Uimarit    32.71  1:10.22  1:47.75    2:22.08   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi    32.68  1:11.01  1:50.17    2:26.83   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  10:42 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:00   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 4, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Vakkuri  2009  Kemin Työväen Uimarit            28.39   
Saana Kalasniemi  2009  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  12:00 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:50   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 5, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            24.03   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            26.46   
Aleksandr Sakalyuk  2010  Kovdor            26.70   
Juho Saukkonen  2008  Kemin Uimaseura            27.96   
Tuomas Nissinen  2008  Kemin Uimaseura            28.47   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            33.56   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  11:50 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:13   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Mainostoimisto Nomon 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Polina Miheeva  2008  Kovdor            44.24   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            49.32   
Elizaveta Lisichenko  2008  Kovdor            52.17   
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Mainostoimisto Nomon 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura            34.86   
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            37.04   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            38.65   
Ninni Koskiniemi  2006  Rovaniemen Uimaseura            46.23   
Sofia Korepanova  2007  Apatity            46.98   
Aino Kauppinen  2006  Kemin Uimaseura            47.22   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            47.98   
Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet            50.31   
Inka Ylipahkala  2006  Oulun Lohet            52.16   
Milla Seppälä  2007  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Mainostoimisto Nomon 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi            31.35   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet            33.52   
Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura            34.60   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            35.40   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            36.12   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            36.56   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit            37.52   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            37.96   
Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            38.07   
10  Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            38.39   
11  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            39.37   
12  Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi            44.40   
13  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            44.48   
14  Eerika Sippala  2005  Oulun Lohet            49.33   
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Mainostoimisto Nomon 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura            30.72   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            34.58   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            35.01   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit            35.78   
Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet            37.29   
Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura            40.23   
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Mainostoimisto Nomon 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Nikula  1998  Rovaniemen Uimaseura            32.80   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet            33.65   
Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura            33.73   
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura            34.77   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  11:13 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:14   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Mainostoimisto Nomon 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Artem Klishin  2006  Apatity            34.64   
Ilia Yablonovskiy  2006  Apatity            36.18   
Egor Arsentiev  2006  Apatity            36.81   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            38.18   
Kirill Sedelnikov  2006  Apatity            41.20   
Lev Glushenkov  2007  Apatity            41.44   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            47.72   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            50.13   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            51.53   
10  Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            55.35   
Aleksey Tahmanov  2007  Apatity            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Mainostoimisto Nomon 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Daniil Ivanov  2004  Kovdor            30.26   
Aleksandr Shelemov  2004  Kovdor            31.93   
Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura            34.38   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            41.33   
Aaro Antero Tavi  2004  Kemin Uimaseura            46.99   
                     
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Mainostoimisto Nomon 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Renat Kuzmin  2002  Apatity            26.75   
Nikita Rybalko  2003  Kovdor            28.49   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            28.61   
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura            29.16   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            29.46   
Nikita Chirkunov  2003  Apatity            29.82   
Eelis Niittyvuopio  2002  Karasjok Svømmeklubb            30.92   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            31.32   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            32.18   
10  Nikita Maloukh  2003  Polyarnay            32.76   
                     
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Mainostoimisto Nomon 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            26.80   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit            27.52   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi            31.97   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura            36.45   
Aatu Pirneskoski  2001  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  11:14 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:06   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    39.76  1:24.21  2:09.47    2:52.47   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi    44.99  1:32.49  2:21.01    3:09.89   
Saara Nissinen  2006  Kemin Uimaseura    45.69  1:36.42  3:21.19    3:21.19   
Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb    55.64  1:59.01  3:01.14    3:57.78   
Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Hilla Järvinen  2005  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Ingeborg Fordelsen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    37.57  1:18.35  2:00.35    2:40.32   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    37.82  1:18.93  2:02.50    2:44.74   
Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet    38.81  1:21.18  2:05.61    2:48.43   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    40.82  1:24.42  2:08.61    2:48.63   
Elle Karlsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    40.01  1:23.18  2:06.73    2:49.55   
Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    40.43  1:23.77  2:07.73    2:50.41   
Louise Sollie  2004  Kirkenes Svømmeklubb    40.79  1:24.20  2:08.60    2:51.26   
Anastasia Parfenova  2004  Kemijärven Kaiku    41.79  1:27.17  2:14.04    3:00.05   
Miina Johansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    44.44  1:32.34  2:20.90    3:05.39   
10  Angelica Nilsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    46.84  1:36.57  2:26.42    3:15.60   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  12:06 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:07   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ivan Lobanov  2005  Apatity            2:43.42   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            3:00.62   
Otto Karlsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            3:11.80   
Raitis Rudsits  2005  Kirkenes Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Laji 9, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            2:05.54   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  12:07 
 
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:07   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Corona-auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Polina Miheeva  2008  Kovdor            35.05   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            43.56   
Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet            46.44   
Iida Niemi  2008  Kemin Uimaseura            52.77   
Viivi Kalasniemi  2008  Kemin Uimaseura            52.89   
Emma Kaunisto  2011  Kemin Uimaseura            1:08.61   
                     
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 11 - 12 v 
Sponsori: Corona-auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Liza Prohorova  2007  Polyarnay            28.67   
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            31.96   
Anastasia Takmakova  2006  Polyarnay            33.50   
Milla Seppälä  2007  Kemin Uimaseura            34.56   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura            34.99   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            35.31   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura            35.45   
Aino Kauppinen  2006  Kemin Uimaseura            36.71   
Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            36.88   
10  Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            37.44   
11  Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            38.65   
12  Peppi Tapio  2006  Rovaniemen Uimaseura            38.86   
13  Dasha Viktorova  2007  Polyarnay            39.66   
14  Ingeborg Fordelsen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            39.84   
15  Inka Ylipahkala  2006  Oulun Lohet            41.24   
16  Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            41.54   
17  Mea Prykäri  2007  Oulun Lohet            42.06   
Stine Petronella Jorstad  2007  Kirkenes Svømmeklubb            DNS   
Lilja Polojärvi  2006  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 13 - 14 v 
Sponsori: Corona-auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi            29.39   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet            29.46   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi            29.93   
Louise Sollie  2004  Kirkenes Svømmeklubb            30.01   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            30.37   
Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            30.53   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            30.94   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit            31.35   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            31.57   
10  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura            31.66   
11  Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            32.32   
12  Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            32.38   
13  Elle Karlsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            32.48   
14  Miina Johansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            32.96   
15  Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi            33.32   
16  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            33.97   
17  Angelica Nilsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            35.44   
18  Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi            35.80   
19  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            36.45   
20  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            36.80   
21  Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb            37.25   
22  Nitta Mutka  2005  Rovaniemen Uimaseura            45.04   
                     
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 15 - 16 v 
Sponsori: Corona-auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Chernyatina  2002  Karelia            28.52   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            28.79   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura            29.34   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit            30.42   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            30.46   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            30.65   
Ida Karjalainen  2002  Rovaniemen Uimaseura            32.44   
Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet            33.20   
Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura            35.77   
                     
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 17 - 99 v 
Sponsori: Corona-auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura            29.51   
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura            29.53   
Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet            31.05   
Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura            31.06   
Emma Nikula  1998  Rovaniemen Uimaseura            31.09   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku            33.36   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  12:07 
 
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:07   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Corona-auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuomas Nissinen  2008  Kemin Uimaseura            45.00   
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            45.25   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            46.72   
Juho Saukkonen  2008  Kemin Uimaseura            48.95   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            49.68   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            52.15   
                     
 
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 - 12 v 
Sponsori: Corona-auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            31.48   
Egor Arsentiev  2006  Apatity            31.76   
Ilia Yablonovskiy  2006  Apatity            32.14   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            32.28   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            32.99   
Yan Fedorov  2007  Apatity            33.19   
Aleksey Tahmanov  2007  Apatity            33.31   
Otto Karlsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            34.03   
Kirill Sedelnikov  2006  Apatity            34.79   
10  Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            35.79   
11  Aleksey Filatov  2006  Apatity            36.03   
12  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            37.81   
13  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            37.95   
14  Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            40.42   
15  Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku            40.95   
16  Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            41.55   
17  Johan S Johansen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            43.46   
18  Eliel Kelloniemi  2007  Kemijärven Kaiku            43.74   
19  Viljo Soini  2007  Oulun Lohet            45.30   
                     
 
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 13 - 14 v 
Sponsori: Corona-auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Daniil Ivanov  2004  Kovdor            28.44   
Aleksandr Shelemov  2004  Kovdor            30.25   
Grigoriy Mihaylov  2005  Polyarnay            31.05   
Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura            32.32   
Vitali Pavlov  2005  Polyarnay            33.34   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            33.35   
Yarik Frolov  2005  Polyarnay            33.39   
Ilia Kozuhov  2005  Apatity            35.45   
Aaro Antero Tavi  2004  Kemin Uimaseura            36.14   
10  Eskil Gaupset  2005  Kirkenes Svømmeklubb            39.61   
Raitis Rudsits  2005  Kirkenes Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 15 - 16 v 
Sponsori: Corona-auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            23.72   
Renat Kuzmin  2002  Apatity            24.50   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            26.21   
Vladislav Merkulin  2003  Polyarnay            26.91   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            26.98   
Nikita Maloukh  2003  Polyarnay            27.03   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            27.93   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            28.34   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            28.78   
10  Eelis Niittyvuopio  2002  Karasjok Svømmeklubb            28.83   
                     
 
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 17 - 99 v 
Sponsori: Corona-auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kirill Volisov  2001  Apatity            25.05   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            25.10   
Petri Lampela  1996  Kemin Työväen Uimarit            25.21   
Aatu Pirneskoski  2001  Kemin Työväen Uimarit            29.13   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura            30.28   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi            30.50   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  12:07 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:54   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 12, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    1:09.37  2:26.85  3:44.26  5:02.27  10:04.83   
          6:18.78  7:35.15  8:51.55       
Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    1:12.28  2:30.98  3:50.56  5:08.82  10:20.68   
          6:28.54  7:47.40  9:05.28       
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    1:11.41  2:30.17  3:48.89  5:08.47  10:24.17   
          6:29.28  7:48.54  9:08.94       
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura    1:13.48  2:32.24  3:52.17  5:12.70  10:30.88   
          6:33.42  7:53.54  9:14.05       
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    1:18.13  2:41.91  4:04.45  5:28.29  10:53.90   
          6:50.87  8:14.33  9:37.45       
Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi    1:17.30  2:40.70  4:03.30  5:27.25  11:02.79   
          6:51.79  8:17.42  9:41.90       
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    1:20.23  2:46.82  4:11.57  5:36.36  11:16.21   
          7:02.52  8:27.34  9:52.09       
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    1:18.63  2:45.44  4:11.85  5:38.15  11:23.70   
          7:05.65  8:33.15  10:02.04       
                     
 
Laji 12, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Maria Chernyatina  2002  Karelia    1:08.15  2:21.54  3:36.11  4:51.48  9:56.16   
          6:07.91  7:24.19  8:40.91       
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura    1:12.82  2:31.16  3:49.54  5:07.47  10:17.82   
          6:25.70  7:43.46  9:01.31       
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    1:10.69  2:28.71  3:49.27  5:09.75  10:23.22   
          6:30.61  7:49.17  9:08.13       
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura    1:11.02  2:31.37  3:54.71  5:19.32  10:53.42   
          6:43.96  8:08.21  9:31.91       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  12:54 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  13:01   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    1:03.43  2:11.47  3:20.09  4:30.16  9:10.79   
          5:40.91  6:51.63  8:01.95       
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    1:14.34  2:37.94  4:00.80  5:25.80  10:52.18   
          6:48.11  8:11.09  9:33.16       
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura    1:21.62  2:50.06  4:19.07  5:47.39  11:31.51   
          7:15.43  8:41.45  10:05.80       
                     
 
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    1:02.82  2:11.87  3:21.29  4:31.72  9:15.09   
          5:43.53  6:54.26  8:06.29       
Danil Sizev  2002  Polyarnay    1:02.14  2:10.94  3:21.63  4:34.04  9:32.22   
          5:47.86  7:03.26  8:18.61       
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    1:05.87  2:21.35  3:36.09  4:51.32  9:51.26   
          6:07.56  7:22.73  8:38.54       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  13:01 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:29   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 14, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Polyarnay  2005  Polyarnay            2:11.18   
  Sasha Kruokova  2002      36.00        36.00   
  Kristina Gribova  2005      35.65        1:11.65   
  Sofia Khromykh  2002      31.06        1:42.71   
  Liza Prohorova  2007      28.47        2:11.18   
                     
Kemus Tytöt  2006  Kemin Uimaseura            3:09.42   
  Milla Seppälä  2007      42.54        42.54   
  Saara Nissinen  2006      49.95        1:32.49   
  Aino Kauppinen  2006      48.09        2:20.58   
  Iida Niemi  2008      48.84        3:09.42   
                     
Kemus Tsikut  2005  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
                     
 
Laji 14, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tomen Enkelit  1999  Kemin Uimaseura            2:11.35   
  Noora Siltari  2000      34.59        34.59   
  Eveliina Palo  1999      36.77        1:11.36   
  Elisa Vakkuri  2002      30.31        1:41.67   
  Katariina Kourula  2002      29.68        2:11.35   
                     
Kemtu Tytöt [2004]  2004  Kemin Työväen Uimarit            2:31.65   
  Saga Tuisku  2005      40.45        40.45   
  Kiia Junttari  2004      40.73        1:21.18   
  Janina Paakkolanvaara  2006      40.16        2:01.34   
  Noora Aikio  2004      30.31        2:31.65   
                     
Scr Ikm Iii Sosemahi  2003  Swimming Club Rovaniemi            2:43.08   
  Reetta Piira  2004      41.32        41.32   
  Selja Lahti  2005      44.28        1:25.60   
  Maria Kaarlejärvi  2004      38.28        2:03.88   
  Hilla Järvinen  2005      39.20        2:43.08   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  17:29 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:23   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 15, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Apatity Junior  2005  Apatity            2:23.62   
  Ivan Lobanov  2005      34.73        34.73   
  Yan Fedorov  2007      42.67        1:17.40   
  Artem Klishin  2006      18.92        1:36.32   
  Ilia Yablonovskiy  2006      47.30        2:23.62   
                     
                     
 
Laji 15, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kemtu Miehet [1919]  1996  Kemin Työväen Uimarit            1:52.00   
  Ronny Brännkärr  2002      26.44        26.44   
  Petri Lampela  1996      30.20        56.64   
  Arttu Pirneskoski  2000      27.17        1:23.81   
  Aatu Pirneskoski  2001      28.19        1:52.00   
                     
Apatity  2000  Apatity            2:04.52   
  Renat Kuzmin  2002      28.17        28.17   
  Kirill Sedelnikov  2006      41.70        1:09.87   
  Kirill Volisov  2001      27.84        1:37.71   
  Nikita Chirkunov  2003      26.81        2:04.52   
                     
Polyarnay  2002  Polyarnay            2:06.26   
  Grigoriy Mihaylov  2005      36.34        36.34   
  Vladislav Merkulin  2003      34.82        1:11.16   
  Danil Sizev  2002      28.16        1:39.32   
  Nikita Maloukh  2003      26.94        2:06.26   
                     
Kemus M1  1932  Kemin Uimaseura            2:09.36   
  Toni Lipponen  2003      30.29        30.29   
  Karlo Kilpinen  2003      35.70        1:05.99   
  Juuso Mikael Tiensuu  2001      35.81        1:41.80   
  Henrik Siltari  2002      27.56        2:09.36   
                     
Kemus Pojat  2004  Kemin Uimaseura            2:33.57   
  Miko Saukkonen  2006      40.20        40.20   
  Nooa Kaunisto  2007      43.97        1:24.17   
  Tuomas Romsi  2005      33.47        1:57.64   
  Aaro Antero Tavi  2004      35.93        2:33.57   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  17:23 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:23   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 16, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saana Kalasniemi  2009  Kemin Uimaseura            25.16   
Emilia Vakkuri  2009  Kemin Työväen Uimarit            28.28   
Emma Kaunisto  2011  Kemin Uimaseura            31.26   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  17:23 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:23   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 17, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            23.19   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            25.29   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            25.50   
Aleksandr Sakalyuk  2010  Kovdor            29.76   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  17:23 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:46   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi    43.20  1:32.70  2:21.93    3:12.86   
Mariana Lipina  2006  Kovdor    43.97  1:35.77  2:28.09    3:20.45   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    46.21  1:36.73  2:29.32    3:21.93   
Sofia Korepanova  2007  Apatity    51.82  1:45.46  2:41.41    3:33.07   
Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    50.22  1:47.78  2:45.97    3:43.74   
Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb    56.59  1:57.98  2:59.22    3:58.59   
Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    56.11  1:59.60  3:04.79    4:10.82   
Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    56.08  2:00.48  3:07.91    4:17.16   
Ingeborg Fordelsen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Kristina Gribova  2005  Polyarnay            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Louise Sollie  2004  Kirkenes Svømmeklubb    39.34  1:25.08  2:12.05    2:57.67   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    40.11  1:27.54  2:16.54    3:03.84   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    40.41  1:27.78  2:17.29    3:04.08   
Elle Karlsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    42.12  1:30.14  2:18.55    3:06.92   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    43.33  1:31.42  2:21.24    3:07.86   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    42.49  1:30.30  2:20.69    3:09.40   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet    41.15  1:28.36  2:20.43    3:11.10   
Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    44.69  1:34.22  2:23.99    3:11.48   
Miina Johansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    43.51  1:35.02  2:26.03    3:17.74   
10  Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet    46.99  1:39.65  2:34.35    3:27.28   
11  Angelica Nilsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    52.27  1:52.06  2:53.68    3:53.58   
                     
 
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo    40.09  1:24.46  2:08.73    2:52.72   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    41.04  1:24.48  2:11.01    2:55.62   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  17:46 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  18:04   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kirill Sedelnikov  2006  Apatity    42.99  1:32.88  2:24.40    3:14.04   
Lev Glushenkov  2007  Apatity    44.79  1:37.17  2:31.63    3:25.58   
Aleksey Filatov  2006  Apatity    49.02  1:42.34  2:37.74    3:30.79   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi    51.06  1:52.33  2:55.16    3:50.85   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    54.53  1:55.72  2:56.12    3:55.59   
Otto Karlsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nikita Rybalko  2003  Kovdor    37.81  1:21.17  2:05.85    2:49.74   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi    41.30  1:29.05  2:17.43    3:03.68   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Petri Lampela  1996  Kemin Työväen Uimarit    32.29  1:10.55  1:48.94    2:26.86   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura    33.89  1:13.18  1:55.28    2:38.30   
Eelis Niittyvuopio  2002  Karasjok Svømmeklubb    37.35  1:21.53  2:07.44    2:52.51   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  18:04 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  18:50   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Katsastuspiste 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Liza Prohorova  2007  Polyarnay    35.01        1:12.70   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    40.81        1:29.77   
Milla Seppälä  2007  Kemin Uimaseura    43.76        1:33.08   
Sofia Korepanova  2007  Apatity    48.59        1:40.41   
Dasha Viktorova  2007  Polyarnay    47.16        1:40.57   
Zinaida Vohmianina  2007  Kovdor    48.66        1:44.36   
Mea Prykäri  2007  Oulun Lohet    52.25        1:45.85   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi    53.49        1:49.19   
                     
 
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Katsastuspiste 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    34.74        1:17.06   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    36.41        1:18.65   
Kristina Gribova  2005  Polyarnay    37.48        1:20.75   
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    37.91        1:20.86   
Anastasia Takmakova  2006  Polyarnay    39.88        1:22.39   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    39.10        1:23.50   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    38.39        1:26.48   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    40.61        1:28.57   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    41.28        1:29.52   
10  Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi    46.49        1:33.72   
11  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    47.38        1:38.45   
12  Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku    47.49        1:41.65   
13  Inka Ylipahkala  2006  Oulun Lohet    49.88        1:45.30   
14  Hilla Järvinen  2005  Swimming Club Rovaniemi    51.17        1:49.75   
Aino Kauppinen  2006  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
Saara Nissinen  2006  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Katsastuspiste 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    36.45        1:18.13   
Anastasia Parfenova  2004  Kemijärven Kaiku    37.79        1:20.20   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    36.12        1:20.46   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit    37.85        1:23.71   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura    40.51        1:25.66   
Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura    39.88        1:27.75   
Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi    40.78        1:27.98   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    40.38        1:29.02   
                     
 
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Katsastuspiste 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anna-Sofia Brännkärr  2001  Kemin Työväen Uimarit    32.39        1:12.00   
Sofia Khromykh  2002  Polyarnay    33.64        1:12.24   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    34.42        1:13.65   
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura    34.47        1:15.31   
Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura    35.98        1:16.79   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku    38.40        1:23.28   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  18:50 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  19:36   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Katsastuspiste 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura    38.99        1:23.69   
Yan Fedorov  2007  Apatity    42.15        1:24.24   
Aleksey Tahmanov  2007  Apatity    41.88        1:27.29   
Lev Glushenkov  2007  Apatity    41.95        1:28.32   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    48.02        1:41.89   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    53.81        1:42.91   
Viljo Soini  2007  Oulun Lohet    53.37        1:50.33   
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Katsastuspiste 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Maksim Koptev  2005  Polyarnay    36.86        1:16.77   
Artem Klishin  2006  Apatity    35.56        1:17.50   
Grigoriy Mihaylov  2005  Polyarnay    36.21        1:17.92   
Egor Arsentiev  2006  Apatity    38.44        1:19.04   
Ivan Lobanov  2006  Apatity    36.40        1:19.13   
Yarik Frolov  2005  Polyarnay    38.61        1:22.63   
Ilia Yablonovskiy  2006  Apatity    39.27        1:23.04   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    40.03        1:23.90   
Vitali Pavlov  2005  Polyarnay    40.86        1:27.77   
10  Kirill Sedelnikov  2006  Apatity    43.30        1:30.06   
11  Aleksey Filatov  2006  Apatity    46.79        1:34.13   
12  Ilia Kozuhov  2005  Apatity    45.73        1:36.91   
13  Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi    48.43        1:44.23   
Eskil Gaupset  2005  Kirkenes Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Katsastuspiste 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    30.91        1:07.44   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi    32.60        1:10.77   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    35.59        1:13.90   
Aaro Antero Tavi  2004  Kemin Uimaseura    46.49        1:39.38   
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Katsastuspiste 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi    30.02        1:05.41   
Danil Sizev  2002  Polyarnay    30.73        1:06.36   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura    33.61        1:08.74   
Aatu Pirneskoski  2001  Kemin Työväen Uimarit    33.99        1:12.93   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura    35.13        1:14.60   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  19:36 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  20:07   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura    36.66        1:17.87   
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura    40.35        1:28.99   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    42.25        1:30.42   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    42.63        1:33.74   
Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    48.03        1:47.67   
Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    50.33        1:49.57   
Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb    54.95        2:01.00   
Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi            DNF   
Ingeborg Fordelsen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    36.39        1:16.96   
Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    38.51        1:21.64   
Elle Karlsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    38.68        1:23.14   
Louise Sollie  2004  Kirkenes Svømmeklubb    40.31        1:25.19   
Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet    39.60        1:26.22   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    39.47        1:26.22   
Miina Johansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    42.13        1:36.87   
Angelica Nilsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    48.36        1:50.66   
                     
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura    31.70        1:07.71   
Sasha Kruokova  2002  Polyarnay    32.86        1:09.61   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    33.74        1:11.09   
Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo    34.52        1:13.29   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  20:07 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  19:36   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura    35.12        1:16.26   
Artem Klishin  2006  Apatity    37.85        1:22.14   
Ivan Lobanov  2006  Apatity    38.46        1:22.22   
Egor Arsentiev  2006  Apatity    39.82        1:26.00   
Ilia Yablonovskiy  2006  Apatity    43.36        1:29.93   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    41.84        1:30.77   
Otto Karlsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    46.31        1:44.41   
Johan S Johansen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi    32.95        1:09.75   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi    34.19        1:11.55   
Aleksandr Shelemov  2004  Kovdor    33.00        1:13.30   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura    46.67        1:42.83   
                     
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi    27.91        1:00.11   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    29.48        1:02.72   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    32.00        1:08.59   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi    32.57        1:12.88   
Eelis Niittyvuopio  2002  Karasjok Svømmeklubb    34.23        1:15.98   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  19:36 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  19:37   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 24, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Sponsori: Tilitoimisto Palanssi 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    1:07.76  2:23.33  3:39.80    4:53.53   
Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    1:11.50  2:30.16  3:48.92    5:03.93   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    1:10.90  2:30.03  3:49.05    5:05.28   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    1:11.74  2:30.65  3:49.57    5:05.36   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    1:17.24  2:39.15  4:00.73    5:19.61   
Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi    1:17.54  2:40.06  4:03.94    5:25.45   
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    1:18.48  2:45.97  4:14.05    5:36.15   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    1:21.76  2:50.05  4:15.24    5:37.04   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi    1:19.32  2:48.60  4:15.07    5:42.21   
10  Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    1:23.85  2:53.66  4:23.54    5:50.08   
11  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    1:24.89  2:56.88  4:29.38    5:56.56   
12  Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    1:26.87  3:05.81  4:44.51    6:18.60   
13  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    1:29.19  3:06.37  4:44.00    6:18.81   
14  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    1:32.85  3:14.18  4:58.43    6:42.72   
                     
 
Laji 24, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Tilitoimisto Palanssi 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku    1:18.38  2:41.93  4:05.43    5:25.30   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  19:37 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  19:49   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Sponsori: Tilitoimisto Palanssi 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    1:02.71  2:09.44  3:17.66    4:24.87   
Nikita Chirkunov  2003  Apatity    1:05.51  2:17.79  3:31.75    4:42.25   
Nikita Rybalko  2003  Kovdor    1:04.85  2:17.66  3:31.69    4:42.48   
Vladislav Merkulin  2003  Polyarnay    1:09.67  2:29.72  3:53.86    5:13.28   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    1:20.11  2:46.65  4:12.81    5:34.65   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    1:18.95  2:47.71  4:17.75    5:46.58   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi    1:28.31  3:09.42  4:49.77    6:28.15   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    1:33.90  3:21.51  5:08.37    6:49.36   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi    1:41.36  3:31.50  5:21.93    7:12.25   
                     
 
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Tilitoimisto Palanssi 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    1:02.68  2:09.68  3:19.24    4:30.15   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    1:04.14  2:16.32  3:29.65    4:41.42   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit    1:08.32  2:27.65  3:44.67    4:56.08   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  19:49 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:18   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 26, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Heiskasen Liikenne 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Polyarnay  2005  Polyarnay            4:50.51   
  Sasha Kruokova  2002      37.09  1:18.34      1:18.34   
  Kristina Gribova  2005      36.09  1:18.66      2:37.00   
  Sofia Khromykh  2002      31.49  1:09.79      3:46.79   
  Liza Prohorova  2007      29.85  1:03.72      4:50.51   
                     
Scr Ikm Ii Saamimasa  2004  Swimming Club Rovaniemi            5:24.45   
  Saana Lauhava  2005      38.88  1:20.68      1:20.68   
  Milena Autti  2005      41.57  1:30.89      2:51.57   
  Maiju Huttunen  2005      35.32  1:18.06      4:09.63   
  Sani Nätynki  2005      34.64  1:14.82      5:24.45   
                     
Kemtu Tytöt [2004]  2004  Kemin Työväen Uimarit            5:29.45   
  Jutta Mört  2005      38.01  1:18.98      1:18.98   
  Pinja Junttari  2006      42.45  1:33.48      2:52.46   
  Kiia Junttari  2004      37.29  1:28.26      4:20.72   
  Noora Aikio  2004      31.19  1:08.73      5:29.45   
                     
Kemus Tsikut  2005  Kemin Uimaseura            6:06.08   
  Armi Aurora Tavi  2007      44.08  1:31.59      1:31.59   
  Saara Nissinen  2006      52.06  1:51.91      3:23.50   
  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005      38.73  1:25.03      4:48.53   
  Oona Lipponen  2006      35.95  1:17.55      6:06.08   
                     
                     
 
Laji 26, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: Heiskasen Liikenne 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Tomen Enkelit 2.0  1996  Kemin Uimaseura            4:49.95   
  Noora Siltari  2000      35.99  1:16.81      1:16.81   
  Miina Torvikoski  2006      39.26  1:24.29      2:41.10   
  Elisa Vakkuri  2002      31.14  1:06.61      3:47.71   
  Juulia Aksila  1996      28.96  1:02.24      4:49.95   
                     
Scr Ikm I Inanrisi  2003  Swimming Club Rovaniemi            4:52.58   
  Inka Lytz  2004      36.32  1:15.31      1:15.31   
  Anni Ranta-Valkama  2004      37.18  1:22.19      2:37.50   
  Riina Niemi  2005      32.73  1:41.26      4:18.76   
  Sini Lassila  2003      33.82  33.82      4:52.58   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  11:18 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:18   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 27, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: YIT talonrakennus Lappi 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Apatity Junior  2005  Apatity            5:27.03   
  Aleksey Tahmanov  2007      40.76  1:26.02      1:26.02   
  Kirill Sedelnikov  2006      40.91  1:28.31      2:54.33   
  Artem Klishin  2006      17.15  36.98      3:31.31   
  Ilia Yablonovskiy  2006      51.90  1:55.72      5:27.03   
                     
Kemus Pojat  2004  Kemin Uimaseura            5:41.56   
  Miko Saukkonen  2006      40.02  1:21.76      1:21.76   
  Nooa Kaunisto  2007      45.71  1:37.62      2:59.38   
  Tuomas Romsi  2005      36.27  1:17.93      4:17.31   
  Aaro Antero Tavi  2004      38.13  1:24.25      5:41.56   
                     
                     
 
Laji 27, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: YIT talonrakennus Lappi 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Kemtu Miehet [1919]  1996  Kemin Työväen Uimarit            4:07.16   
  Ronny Brännkärr  2002      27.32  56.91      56.91   
  Petri Lampela  1996      30.34  1:05.74      2:02.65   
  Arttu Pirneskoski  2000      28.82  1:02.16      3:04.81   
  Aatu Pirneskoski  2001      30.00  1:02.35      4:07.16   
                     
Apatity  2000  Apatity            4:22.37   
  Ivan Lobanov  2006      35.64  1:15.02      1:15.02   
  Renat Kuzmin  2002      32.62  1:07.81      2:22.83   
  Nikita Chirkunov  2003      30.34  1:04.00      3:26.83   
  Kirill Volisov  2001      25.98  55.54      4:22.37   
                     
Kemus M1  1932  Kemin Uimaseura            4:42.65   
  Juuso Mikael Tiensuu  2001      37.01  1:18.21      1:18.21   
  Henrik Siltari  2002      33.12  1:13.01      2:31.22   
  Toni Lipponen  2003      31.30  1:08.45      3:39.67   
  Karlo Kilpinen  2003      30.15  1:02.98      4:42.65   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  11:18 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:20   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 29, 25m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksandr Sakalyuk  2010  Kovdor            22.92   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            23.09   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            27.44   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  11:20 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:45   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    34.49  1:16.74  2:04.06    2:48.44   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    40.86  1:25.34  2:11.47    2:56.24   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    42.88  1:32.41  2:25.67    3:17.55   
Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi            DNF   
                     
 
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    39.69  1:25.87  2:13.32    3:04.19   
                     
 
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sasha Kruokova  2002  Polyarnay    36.17  1:16.23  1:56.60    2:35.31   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura    34.93  1:15.70  1:57.25    2:35.71   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  11:45 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:46   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 31, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Artem Klishin  2006  Apatity    38.81  1:27.69  2:20.66    3:08.16   
                     
 
Laji 31, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nikita Chirkunov  2003  Apatity    31.86  1:09.67  1:48.21    2:26.28   
Aleksandr Shelemov  2004  Kovdor    35.33  1:20.85  2:09.64    2:54.08   
                     
 
Laji 31, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    30.22  1:07.29  1:50.21    2:32.75   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    34.56  1:13.66  1:59.40    2:39.30   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  11:46 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:03   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 32, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Polina Miheeva  2008  Kovdor            40.01   
Elizaveta Lisichenko  2008  Kovdor            47.67   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            50.45   
Iida Niemi  2008  Kemin Uimaseura            54.82   
                     
 
Laji 32, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            38.60   
Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet            40.85   
Ninni Koskiniemi  2006  Rovaniemen Uimaseura            41.33   
Dasha Viktorova  2007  Polyarnay            43.13   
Saara Nissinen  2006  Kemin Uimaseura            45.58   
Lilja Polojärvi  2006  Swimming Club Rovaniemi            45.66   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            46.49   
Peppi Tapio  2006  Rovaniemen Uimaseura            47.04   
                     
 
Laji 32, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi            34.47   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            34.84   
Kristina Gribova  2005  Polyarnay            35.51   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            36.87   
Anastasia Parfenova  2004  Kemijärven Kaiku            37.91   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            38.03   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            39.22   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            39.75   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            40.80   
10  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            41.87   
11  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            42.35   
12  Hilla Järvinen  2005  Swimming Club Rovaniemi            46.18   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 32, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Chernyatina  2002  Karelia            32.27   
Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo            33.11   
                     
 
Laji 32, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura            33.88   
Anna-Sofia Brännkärr  2001  Kemin Työväen Uimarit            34.21   
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura            34.21   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  12:03 
 
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:03   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 33, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuomas Nissinen  2008  Kemin Uimaseura            56.96   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            1:02.00   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Kristian Juutilainen  2008  Rovaniemen Uimaseura            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 33, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ivan Lobanov  2006  Apatity            34.87   
Aleksey Tahmanov  2007  Apatity            39.78   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            43.95   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            46.88   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            49.71   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku            50.74   
Eliel Kelloniemi  2007  Kemijärven Kaiku            51.24   
Johan S Johansen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            55.18   
                     
 
Laji 33, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Daniil Ivanov  2004  Kovdor            31.92   
Grigoriy Mihaylov  2005  Polyarnay            36.07   
Maksim Koptev  2005  Polyarnay            36.46   
Vitali Pavlov  2005  Polyarnay            39.98   
Ilia Kozuhov  2005  Apatity            43.11   
Aaro Antero Tavi  2004  Kemin Uimaseura            44.92   
                     
 
Laji 33, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Renat Kuzmin  2002  Apatity            28.20   
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura            30.57   
Nikita Maloukh  2003  Polyarnay            31.35   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            31.48   
Vladislav Merkulin  2003  Polyarnay            31.92   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            37.11   
                     
 
Laji 33, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            29.05   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit            31.85   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  12:03 
 
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:21   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 34, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Corner-Inn 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    35.55        1:14.13   
Milla Seppälä  2007  Kemin Uimaseura    37.25        1:19.22   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    37.14        1:20.15   
Emma Autio  2007  Oulun Lohet    40.09        1:23.07   
Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    40.27        1:25.24   
Dasha Viktorova  2007  Polyarnay    39.44        1:25.43   
Ingeborg Fordelsen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    45.02        1:34.86   
Zinaida Vohmianina  2007  Kovdor    43.78        1:35.63   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi    45.08        1:35.68   
10  Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    45.28        1:40.94   
11  Iida Niemi  2008  Kemin Uimaseura    48.53        1:47.53   
                     
 
Laji 34, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Corner-Inn 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    31.50        1:04.97   
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura    32.44        1:07.34   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi    34.26        1:10.11   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    33.83        1:10.23   
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    34.06        1:10.53   
Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi    35.98        1:14.83   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    36.12        1:15.62   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    36.44        1:16.24   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    36.08        1:16.46   
10  Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    37.90        1:20.33   
11  Aino Kauppinen  2006  Kemin Uimaseura    39.08        1:21.00   
12  Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb    38.39        1:22.72   
13  Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    41.97        1:30.95   
14  Lilja Polojärvi  2006  Swimming Club Rovaniemi    43.66        1:31.69   
                     
 
Laji 34, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Corner-Inn 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    31.84        1:05.49   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    31.79        1:05.66   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    32.19        1:06.06   
Louise Sollie  2004  Kirkenes Svømmeklubb    31.95        1:06.87   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    33.80        1:07.22   
Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    33.27        1:07.88   
Elle Karlsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    33.27        1:10.23   
Anastasia Parfenova  2004  Kemijärven Kaiku    34.21        1:11.86   
Miina Johansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    34.71        1:13.08   
10  Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura    34.90        1:13.87   
11  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    36.11        1:15.52   
12  Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura    36.68        1:18.09   
13  Angelica Nilsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    37.71        1:19.41   
                     
 
Laji 34, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Corner-Inn 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jenni Niskanen  1999  Rovaniemen Uimaseura    29.38        1:01.37   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    29.59        1:02.38   
Juulia Aksila  1996  Kemin Uimaseura    30.18        1:03.66   
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura    30.83        1:05.15   
Sofia Khromykh  2002  Polyarnay    31.56        1:07.06   
Ida Karjalainen  2002  Rovaniemen Uimaseura    33.51        1:09.76   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku    35.43        1:12.35   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  12:21 
 
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:39   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 35, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Corner-Inn 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksey Tahmanov  2007  Apatity    38.22        1:20.99   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku    43.38        1:32.25   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet    43.62        1:39.48   
Eliel Kelloniemi  2007  Kemijärven Kaiku    46.57        1:39.71   
Lars Forchini  2007  Oulun Lohet    48.18        1:43.54   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi    57.26        1:55.14   
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 35, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Corner-Inn 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ivan Lobanov  2006  Apatity    32.54        1:07.17   
Egor Arsentiev  2006  Apatity    32.81        1:07.64   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    33.11        1:08.98   
Grigoriy Mihaylov  2005  Polyarnay    33.39        1:09.22   
Yarik Frolov  2005  Polyarnay    34.61        1:11.19   
Ilia Yablonovskiy  2006  Apatity    35.31        1:12.11   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    35.29        1:13.38   
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    35.60        1:13.57   
Vitali Pavlov  2005  Polyarnay    35.94        1:15.48   
10  Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi    37.68        1:19.92   
11  Aleksey Filatov  2006  Apatity    38.59        1:21.45   
12  Ilia Kozuhov  2005  Apatity    38.48        1:23.94   
13  Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto    43.69        1:29.78   
14  Eskil Gaupset  2005  Kirkenes Svømmeklubb    1:31.07        1:30.42   
15  Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi    44.25        1:31.33   
Otto Karlsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 35, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Corner-Inn 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi    29.11        1:00.74   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi    30.22        1:02.41   
                     
 
Laji 35, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Corner-Inn 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    24.44        51.38   
Kirill Volisov  2001  Apatity    26.17        54.30   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi    26.21        54.45   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    27.89        58.83   
Danil Sizev  2002  Polyarnay    27.84        59.23   
Eelis Niittyvuopio  2002  Karasjok Svømmeklubb    30.48        1:03.16   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi    32.51        1:07.55   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  12:39 
 
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:44   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 36, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Polina Miheeva  2008  Kovdor            51.67   
Elizaveta Lisichenko  2008  Kovdor            54.86   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            56.09   
                     
 
Laji 36, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Liza Prohorova  2007  Polyarnay            35.78   
Anastasia Takmakova  2006  Polyarnay            41.56   
Mariana Lipina  2006  Kovdor            42.03   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            44.55   
Sofia Korepanova  2007  Apatity            49.76   
Aino Kauppinen  2006  Kemin Uimaseura            51.82   
Peppi Tapio  2006  Rovaniemen Uimaseura            58.84   
Lilja Polojärvi  2006  Swimming Club Rovaniemi            1:03.18   
                     
 
Laji 36, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            37.80   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet            39.03   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            39.85   
Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi            41.11   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            41.82   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            48.04   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit            48.22   
Nitta Mutka  2005  Rovaniemen Uimaseura            56.27   
                     
 
Laji 36, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura            36.97   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            37.44   
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura            37.82   
Anna-Sofia Brännkärr  2001  Kemin Työväen Uimarit            37.86   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  12:44 
 
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:55   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            54.43   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            54.85   
Aleksandr Sakalyuk  2010  Kovdor            59.49   
Tuomas Nissinen  2008  Kemin Uimaseura            1:03.02   
                     
 
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kirill Sedelnikov  2006  Apatity            40.51   
Yan Fedorov  2007  Apatity            42.85   
Lev Glushenkov  2007  Apatity            43.37   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            44.65   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            50.07   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet            52.43   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku            53.02   
Eliel Kelloniemi  2007  Kemijärven Kaiku            56.60   
Johan S Johansen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            57.60   
10  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            58.16   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Viljo Soini  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Daniil Ivanov  2004  Kovdor            37.39   
Maksim Koptev  2005  Polyarnay            38.51   
Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura            40.69   
Aaro Antero Tavi  2004  Kemin Uimaseura            52.34   
                     
 
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Renat Kuzmin  2002  Apatity            31.80   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            33.06   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            34.91   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            35.45   
Nikita Maloukh  2003  Polyarnay            36.24   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            37.27   
                     
 
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Petri Lampela  1996  Kemin Työväen Uimarit            30.38   
Kirill Volisov  2001  Apatity            33.24   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura            38.63   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  12:55 
 
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  13:37   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 38, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    33.22  1:17.81  2:08.46    2:44.10   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    39.43  1:23.70  2:15.26    2:54.30   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    38.52  1:22.20  2:16.97    2:55.36   
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    40.47  1:27.60  2:24.37    3:04.60   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    44.09  1:34.28  2:32.49    3:16.07   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura    46.21  1:41.30  2:35.53    3:22.49   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    52.04  1:44.29  2:42.74    3:28.51   
Hilla Järvinen  2005  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 38, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura    41.18  1:26.59  2:21.34    3:03.84   
                     
 
Laji 38, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Maria Chernyatina  2002  Karelia    34.36  1:12.29  1:57.19    2:31.08   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    34.12  1:16.19  2:02.97    2:40.64   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku    41.14  1:26.91  2:18.07    2:57.54   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  13:37 
 
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  13:47   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 39, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Artem Klishin  2006  Apatity    35.41  1:21.04  2:09.70    2:47.45   
Egor Arsentiev  2006  Apatity    38.17  1:20.50  2:13.36    2:50.72   
Ilia Yablonovskiy  2006  Apatity    43.42  1:27.47  2:20.02    2:57.55   
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    43.70  1:30.00  2:20.23    2:58.54   
Aleksey Filatov  2006  Apatity    49.94  1:45.48  2:42.88    3:27.35   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 39, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    31.13  1:07.81  1:49.18    2:21.95   
Nikita Rybalko  2003  Kovdor    30.54  1:07.09  1:50.66    2:24.20   
Nikita Chirkunov  2003  Apatity    31.68  1:10.93  1:55.13    2:27.18   
Vladislav Merkulin  2003  Polyarnay    31.59  1:09.52  1:55.73    2:29.63   
                     
 
Laji 39, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Danil Sizev  2002  Polyarnay    30.06  1:07.56  1:52.79    2:24.53   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    30.15  1:10.03  1:55.62    2:28.53   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    33.25  1:10.39  1:56.52    2:29.24   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit    29.40  1:13.25  2:01.29    2:35.91   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi    33.92  1:15.39  2:04.43    2:43.26   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  13:47 
 
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  14:09   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 40, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Liza Prohorova  2007  Polyarnay    37.07        1:19.36   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    45.38        1:34.41   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    45.45        1:34.89   
Emma Autio  2007  Oulun Lohet    51.78        1:44.86   
Milla Seppälä  2007  Kemin Uimaseura    48.72        1:45.01   
Sofia Korepanova  2007  Apatity    52.66        1:46.25   
Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    53.41        1:52.24   
Mea Prykäri  2007  Oulun Lohet    56.04        1:53.90   
Zinaida Vohmianina  2007  Kovdor    56.81        1:55.21   
10  Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    53.87        1:58.39   
11  Iida Niemi  2008  Kemin Uimaseura    59.41        2:07.06   
Ingeborg Fordelsen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 40, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura    40.34        1:24.84   
Kristina Gribova  2005  Polyarnay    39.06        1:25.23   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    43.29        1:28.82   
Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi    42.03        1:30.22   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    43.85        1:30.59   
Anastasia Takmakova  2006  Polyarnay    43.31        1:31.68   
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    43.90        1:33.07   
Mariana Lipina  2006  Kovdor    44.05        1:33.56   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi    45.85        1:38.88   
10  Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    47.86        1:42.09   
11  Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    50.71        1:46.91   
12  Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb    51.00        1:47.43   
13  Saara Nissinen  2006  Kemin Uimaseura    53.62        1:52.19   
14  Hilla Järvinen  2005  Swimming Club Rovaniemi    55.54        2:00.24   
15  Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    58.48        2:00.92   
Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 40, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Louise Sollie  2004  Kirkenes Svømmeklubb    38.36        1:22.17   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    39.04        1:24.33   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    39.66        1:24.97   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet    40.08        1:26.61   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    41.24        1:26.89   
Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    43.50        1:28.80   
Miina Johansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    42.69        1:29.70   
Elle Karlsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    41.83        1:30.34   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    46.44        1:40.20   
10  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi    49.23        1:40.59   
11  Angelica Nilsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    51.49        1:55.44   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 40, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Juulia Aksila  1996  Kemin Uimaseura    38.74        1:19.44   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura    39.25        1:21.24   
Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo    39.51        1:21.31   
Sofia Khromykh  2002  Polyarnay    39.37        1:24.62   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura    41.18        1:26.26   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  14:09 
 
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappi-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  14:19   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 41, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Yan Fedorov  2007  Apatity    45.68        1:34.13   
Lev Glushenkov  2007  Apatity    44.30        1:35.10   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura    45.57        1:36.84   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    52.12        1:50.49   
Lars Forchini  2007  Oulun Lohet    1:00.35        2:05.83   
Johan S Johansen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    1:00.15        2:09.93   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Viljo Soini  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 41, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Maksim Koptev  2005  Polyarnay    39.30        1:22.63   
Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura    41.94        1:25.74   
Kirill Sedelnikov  2006  Apatity    41.81        1:29.00   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    43.54        1:32.66   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    50.00        1:43.78   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi    49.98        1:46.49   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto    55.23        1:53.59   
Otto Karlsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    56.70        1:54.64   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi    58.59        1:57.80   
                     
 
Laji 41, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi    37.52        1:19.35   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    37.37        1:21.29   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi    39.79        1:22.19   
                     
 
Laji 41, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    30.02        1:03.61   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura    33.50        1:11.56   
Eelis Niittyvuopio  2002  Karasjok Svømmeklubb    36.10        1:18.47   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura    40.54        1:25.96   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  14:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner