Results for Kvarken Games 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kvarken Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
17:38 |
|
|
Järjestäjä |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m RU M, P16, P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Romsi |
2005 |
|
303 |
42.55 |
1:29.91 |
2:19.04 |
|
3:08.92 |
|
|
Kemin Uimaseura |
3:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
282 |
43.87 |
1:34.32 |
2:23.43 |
|
3:13.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaapo Laaja |
2006 |
|
257 |
46.49 |
1:39.25 |
2:31.43 |
|
3:19.54 |
|
|
Keuruun Toverit |
3:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ilari Hatunen |
2006 |
|
223 |
49.54 |
1:43.08 |
2:37.46 |
|
3:29.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Syrjä |
2005 |
|
133 |
58.15 |
2:02.57 |
3:06.83 |
|
4:08.74 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m RU M, P16, P13, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirill Helsing |
2002 |
|
493 |
35.88 |
1:17.02 |
1:59.04 |
|
2:40.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
467 |
36.85 |
1:19.70 |
2:02.44 |
|
2:43.64 |
|
|
Uinti Tampere |
2:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
457 |
36.84 |
1:19.73 |
2:02.80 |
|
2:44.87 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Siltari |
2002 |
|
449 |
36.03 |
1:17.56 |
2:01.46 |
|
2:45.85 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
417 |
37.78 |
1:22.43 |
2:07.58 |
|
2:49.95 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Akseli Ylikoski |
2002 |
|
369 |
39.24 |
1:24.36 |
2:10.12 |
|
2:56.99 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Weeti Virtanen |
2004 |
|
355 |
39.42 |
1:26.32 |
2:14.27 |
|
2:59.35 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
344 |
40.40 |
1:27.19 |
2:14.54 |
|
3:01.26 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hannes Olin |
2003 |
|
337 |
39.58 |
1:25.74 |
2:14.49 |
|
3:02.44 |
|
|
Ålands Simförening |
3:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joona Kinnunen |
2004 |
|
329 |
41.22 |
1:28.78 |
2:17.00 |
|
3:03.84 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
David Sundström |
2003 |
|
316 |
43.83 |
1:32.15 |
2:20.87 |
|
3:06.45 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miro Nurmela |
2002 |
|
293 |
40.52 |
1:29.48 |
2:20.57 |
|
3:11.08 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roni Hägen |
2003 |
|
288 |
43.57 |
1:32.28 |
2:23.00 |
|
3:12.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Linus Hallgren |
2003 |
|
266 |
43.80 |
1:34.84 |
2:26.48 |
|
3:17.32 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Unai Izarra |
2003 |
|
263 |
43.29 |
1:35.69 |
2:28.86 |
|
3:18.19 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Arttu Niemi |
2003 |
|
241 |
45.39 |
1:38.38 |
2:33.69 |
|
3:24.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lauri Mäkinen |
2004 |
|
228 |
48.58 |
1:43.20 |
2:35.91 |
|
3:27.63 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Iliad Sioofy Khojine |
2004 |
|
200 |
47.07 |
1:43.83 |
2:39.86 |
|
3:37.18 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rasmus Saarimaa |
2004 |
|
152 |
52.13 |
1:52.41 |
2:55.89 |
|
3:57.88 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Linus Vuollet |
2004 |
|
149 |
50.96 |
1:52.87 |
2:55.82 |
|
3:59.07 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Felix Luthman |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100m |
|
Umeå Simsällskap |
3:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m RU M, P16, P13, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
601 |
33.43 |
1:11.66 |
1:50.31 |
|
2:30.48 |
|
|
Uinti Tampere |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joonas Hilaja |
1999 |
|
466 |
36.08 |
1:19.14 |
2:02.48 |
|
2:43.80 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
438 |
35.95 |
1:18.81 |
2:03.58 |
|
2:47.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
427 |
35.17 |
1:16.52 |
2:01.14 |
|
2:48.54 |
|
|
Uinti Tampere |
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jere Kekola |
2000 |
|
398 |
37.65 |
1:21.88 |
2:07.52 |
|
2:52.59 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
17:38 |
|