2018-12-10   03:13:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Syyspärskeet 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaijakso

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:43   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 18, 100m VU Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 18:14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ülle Harjaks  2006      33.27        1:09.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kaisa Keränen  2007      35.02        1:11.73   
  Oulun Lohet  1:11.83                 
                     
Annabella Karjalainen  2007      34.83        1:13.54   
  Oulun Lohet  1:13.72                 
                     
Saaga Kähkönen  2006      35.44        1:14.25   
  Vieskan Uimarit  1:16.26                 
                     
Anna Kortesalmi  2006      34.24        1:14.50   
  Rovaniemen Uimaseura  1:09.88                 
                     
Riialiina Kiljala  2008      35.23        1:14.84   
  Vieskan Uimarit  1:12.56                 
                     
Noora-Maria Linna  2006      35.95        1:14.93   
  Vieskan Uimarit  1:14.90                 
                     
Venla Talvensaari  2006      35.24        1:15.72   
  Oulun Uinti 1906  1:15.90                 
                     
Edith Ervasti  2007      36.88        1:15.95   
  Oulun Uinti 1906  1:16.58                 
                     
10  Iina Pasuri  2007      38.20        1:17.62   
  Haukiputaan Heitto  1:17.03                 
                     
11  Malla Hämäläinen  2008      38.16        1:18.18   
  Vieskan Uimarit  1:16.41                 
                     
12  Maria Issakainen  2006      38.22        1:18.65   
  Oulun Uinti 1906  1:16.60                 
                     
13  Salli Sepponen  2007      39.35        1:19.07   
  Oulun Uinti 1906  1:20.49                 
                     
14  Saimi Kiviniemi  2007      38.37        1:19.10   
  Oulun Uinti 1906  1:22.07                 
                     
15  Tilda Saarela  2006      37.29        1:20.51   
  Vieskan Uimarit  1:23.69                 
                     
16  Lotta Janhunen  2007      39.05        1:20.62   
  Oulun Lohet  1:19.26                 
                     
17  Eevi Hirvasoja  2007      38.27        1:20.65   
  Haukiputaan Heitto  1:16.34                 
                     
18  Ennimaija Mäntynen  2007      39.32        1:20.76   
  Oulun Uinti 1906  1:19.83                 
                     
19  Elsa Pelkonen  2007      38.66        1:20.87   
  Vieskan Uimarit  1:20.69                 
                     
20  Sini Saari  2007      38.34        1:20.99   
  Vieskan Uimarit  1:20.77                 
                     
21  Maija Leinonen  2007      39.65        1:21.99   
  Haukiputaan Heitto  1:22.50                 
                     
22  Iida Ryhänen  2006      40.31        1:23.13   
  Oulun Uinti 1906  1:20.46                 
                     
23  Olivia Loukkola  2007      39.61        1:23.23   
  Oulun Uinti 1906  1:24.72                 
                     
24  Elina Jaako  2007      40.96        1:23.66   
  Oulun Uinti 1906  1:22.41                 
                     
25  Iinu Tiainen  2007      39.94        1:23.79   
  Oulun Lohet  1:32.02                 
                     
26  Olivia Riekki  2008      42.04        1:23.95   
  Oulun Uinti 1906  1:25.74                 
                     
27  Milla Haapamäki  2006      39.97        1:24.10   
  Oulun Uinti 1906  1:19.33                 
                     
28  Aino Leinonen  2007      40.30        1:24.20   
  Oulun Uinti 1906  1:22.30                 
                     
29  Emilia Sainio  2006      39.56        1:24.51   
  Oulun Lohet  1:24.54                 
                     
30  Emma Autio  2007      40.26        1:24.88   
  Oulun Lohet  1:23.07                 
                     
31  Pinja Niskanen  2007      40.53        1:24.93   
  Oulun Lohet  1:25.24                 
                     
32  Eerika Häcklin  2008      40.74        1:24.96   
  Haukiputaan Heitto  1:21.41                 
                     
33  Peppi Ojakippola  2006      39.32        1:24.97   
  Vieskan Uimarit  1:20.73                 
                     
34  Iida Häcklin  2006      40.98        1:25.27   
  Haukiputaan Heitto  1:23.24                 
                     
35  Noora Tuominen  2007      40.99        1:25.38   
  Haukiputaan Heitto  1:25.38                 
                     
36  Auroora Kurttila  2008      40.94        1:25.53   
  Haukiputaan Heitto  1:29.10                 
                     
37  Inka Tolonen  2006      40.91        1:25.70   
  Oulun Uinti 1906  1:19.44                 
                     
38  Nella Hämäläinen  2008      42.24        1:27.93   
  Vieskan Uimarit  1:22.08                 
                     
39  Viivi Häikiö  2006      40.74        1:28.96   
  Oulun Uinti 1906  1:31.33                 
                     
40  Juuli Uusitalo  2007      43.39        1:29.13   
  Oulun Lohet  1:25.90                 
                     
41  Inka Ylipahkala  2006      43.38        1:29.87   
  Oulun Lohet  1:30.96                 
                     
42  Mea Prykäri  2007      44.50        1:31.08   
  Oulun Lohet  1:35.80                 
                     
43  Luna Sivonen  2007      43.33        1:32.32   
  Haukiputaan Heitto  1:33.61                 
                     
44  Meeri Uusitalo  2007      46.10        1:35.23   
  Oulun Lohet  1:34.35                 
                     
45  Iisa Mattila  2007      46.11        1:35.30   
  Oulun Lohet  1:43.01                 
                     
46  Enni Alatalo  2007      46.43        1:36.16   
  Oulun Lohet                   
                     
47  Saga Mikkonen  2006      42.53        1:36.86   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
48  Iida-Carita Niskanen  2008      45.82        1:37.18   
  Vieskan Uimarit  1:34.74                 
                     
49  Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen  2007      46.32        1:38.69   
  Oulun Lohet  1:34.82                 
                     
50  Lotta Tonteri  2007      47.21        1:40.46   
  Oulun Uinti 1906  1:41.32                 
                     
51  Ronja Hautamäki  2007      47.24        1:43.07   
  Oulun Uinti 1906  1:40.59                 
                     
52  Ella Johanna Lyytikäinen  2008      50.64        1:48.36   
  Oulun Lohet  1:56.69                 
                     
Anna Rajakangas  2008              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:31.93                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Emilia Huotari  2006              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
 
Laji 18, 100m VU Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 18:14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olga Emilia Mattila  2004      30.25        1:01.65   
  Oulun Uinti 1906  1:01.48                 
                     
Henna Känsäkangas  2004      29.93        1:02.28   
  Kokkolan Uimaseura  1:02.24                 
                     
Teea Jestoi  2005      30.88        1:03.68   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.35                 
                     
Pinja Taskila  2004      30.96        1:03.82   
  Oulun Uinti 1906  1:01.89                 
                     
Alexia Tahkola  2005      31.19        1:04.10   
  Oulun Lohet  1:04.85                 
                     
Nanna Savolainen  2004      30.85        1:04.11   
  Oulun Lohet  1:03.78                 
                     
Tessa Tattari  2004      31.29        1:04.41   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.11                 
                     
Laura Markuksela  2004      31.23        1:05.40   
  Oulun Lohet  1:03.19                 
                     
Sara Meissner  2004      31.06        1:05.85   
  Oulun Uinti 1906  1:06.02                 
                     
10  Laura Rajavaara  2005      31.55        1:06.49   
  Oulun Uinti 1906  1:03.87                 
                     
11  Henna Moilanen  2004      31.82        1:06.87   
  Oulun Lohet  1:05.08                 
                     
12  Milla Siira  2005      32.76        1:07.11   
  Oulun Lohet  1:08.63                 
                     
13  Katariina Koivuranta  2005      32.58        1:07.71   
  Oulun Uinti 1906  1:08.30                 
                     
14  Inka Karjalainen  2004      32.40        1:07.81   
  Oulun Uinti 1906  1:06.92                 
                     
15  Vilma Rintala  2005      32.82        1:08.75   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.95                 
                     
16  Vilma Kiviniemi  2005      32.95        1:09.45   
  Oulun Uinti 1906  1:09.53                 
                     
17  Ella Sipola  2005      33.20        1:09.48   
  Haukiputaan Heitto  1:08.70                 
                     
18  Alina Kangas  2005      33.55        1:09.76   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.51                 
                     
19  Elina Turunen  2005      33.87        1:10.47   
  Oulun Uinti 1906  1:10.59                 
                     
20  Jaana Nevala  2005      33.50        1:10.81   
  Vieskan Uimarit  1:14.77                 
                     
21  Petra Laukkanen  2004      34.40        1:11.78   
  Oulun Lohet  1:11.49                 
                     
22  Sani Nätynki  2005      35.18        1:12.62   
  Swimming Club Rovaniemi  1:13.68                 
                     
23  Pinja Lohiniva  2005      34.89        1:13.15   
  Oulun Uinti 1906  1:13.04                 
                     
24  Anniina Törmi  2005      36.63        1:17.66   
  Oulun Uinti 1906  1:15.49                 
                     
25  Sofia Kilpeläinen  2005      37.84        1:17.72   
  Oulun Uinti 1906  1:15.90                 
                     
26  Vilma Madetoja  2005      37.13        1:17.80   
  Oulun Uinti 1906  1:13.94                 
                     
27  Ailiina Koskinen  2005      39.65        1:20.21   
  Haukiputaan Heitto  1:18.07                 
                     
28  Ida-Sofia Elisabeth Nikkilä  2005      37.38        1:20.24   
  Oulun Uinti 1906  1:21.66                 
                     
29  Teresa Pulkkinen  2005      38.94        1:20.33   
  Oulun Lohet  1:19.51                 
                     
30  Lotta Heino  2004      37.79        1:21.03   
  Oulun Uinti 1906  1:20.79                 
                     
31  Eerika Sippala  2005      39.23        1:21.19   
  Oulun Lohet  1:22.28                 
                     
32  Pihla Louhela  2005      39.25        1:21.29   
  Oulun Uinti 1906  1:20.26                 
                     
33  Martta Ryynänen  2005      38.79        1:21.54   
  Oulun Lohet  1:19.92                 
                     
34  Emma Sainio  2004      39.14        1:24.34   
  Oulun Lohet  1:24.33                 
                     
35  Nea Vuoma  2005      40.02        1:26.61   
  Oulun Lohet                   
                     
36  Roosa Hautamäki  2005      41.00        1:27.23   
  Oulun Uinti 1906  1:25.08                 
                     
37  Tiina Alatalo  2005      44.10        1:37.03   
  Oulun Uinti 1906  1:43.24                 
                     
 
Laji 18, 100m VU Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 18:14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Säntti  2003      29.67        1:00.36   
  Oulun Uinti 1906  59.04                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003      29.30        1:00.69   
  Oulun Uinti 1906  59.67                 
                     
Minja Lukkari  2003      29.22        1:00.85   
  Oulun Uinti 1906  59.44                 
                     
Mathilda Puutio  2003      29.90        1:00.94   
  Oulun Uinti 1906  1:00.40                 
                     
Liina Salin  2002      30.30        1:02.12   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.83                 
                     
Veera Lahtinen  2002      31.30        1:04.33   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.39                 
                     
Emma Hämäläinen  2003      31.26        1:06.99   
  Vieskan Uimarit  1:03.97                 
                     
Salla-Maaria Kauppinen  2002      34.12        1:08.85   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.04                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003      32.75        1:10.15   
  Oulun Uinti 1906  1:06.71                 
                     
10  Kia Leinonen  2003      33.25        1:10.66   
  Oulun Lohet  1:06.34                 
                     
11  Jenni Tuuliainen  2003      34.53        1:10.67   
  Oulun Lohet  1:11.94                 
                     
12  Sofia Koppström  2003      39.72        1:24.20   
  Oulun Lohet  1:16.65                 
                     
 
Laji 18, 100m VU Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 18:14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reetta Kanervo  1999      27.60        57.25   
  Oulun Uinti 1906  56.14                 
                     
Iida-Maria Laine  2001      28.98        59.82   
  Oulun Uinti 1906  59.33                 
                     
Henna Haipus  2001      29.43        1:00.26   
  Oulun Lohet  59.36                 
                     
Heidi Kivioja  2000      29.91        1:02.08   
  Swimming Club Vuokatti  1:00.07                 
                     
Sofia Saukko  2001      30.85        1:04.61   
  Rovaniemen Uimaseura  1:03.94                 
                     
Heidi Blankenstein  2001      31.24        1:04.75   
  Oulun Lohet  1:03.29                 
                     
Milja Lahtinen  1999      31.64        1:05.55   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.11                 
                     
Emma Pajuluoma  2001      31.62        1:06.12   
  Oulun Lohet  1:04.79                 
                     
Emilia Härkönen  2001      32.02        1:06.60   
  Kokkolan Uimaseura  1:05.12                 
                     
10  Tiia Kujala  1968      36.30        1:17.05   
  Oulun Uinti 1906  1:15.24                 
                     
11  Fanny Koivisto  2001      36.21        1:17.61   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.65                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:43 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner