Tulokset Vårsimiaden 2018, Gävle
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.56 | 1:14.38 | |||||
2 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 36.48 | 1:14.56 | |||||
3 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.29 | 1:18.94 | |||||
4 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 39.84 | 1:20.91 | |||||
5 | Vilma Herthelius | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.09 | 1:22.47 | |||||
6 | Alva Eriksson | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.51 | 1:22.81 | |||||
7 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.99 | 1:24.35 | |||||
8 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.62 | 1:25.43 | |||||
9 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.09 | 1:26.28 | |||||
10 | Lisa Holfve | 2005 | Gävle Simsällskap | 41.86 | 1:26.38 | |||||
11 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.79 | 1:27.63 | |||||
12 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.44 | 1:27.88 | |||||
13 | Tekle Batsikadze | 2005 | Gävle Simsällskap | 43.37 | 1:29.30 | |||||
14 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.17 | 1:29.70 | |||||
15 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.54 | 1:33.65 | |||||
16 | Ida Furuström | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 45.52 | 1:33.93 | |||||
17 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.98 | 1:37.47 | |||||
18 | Ida Karlsson | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 46.76 | 1:39.51 | |||||
19 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 51.69 | 1:41.30 | |||||
20 | Homa Molatefi | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.88 | 1:44.53 | |||||
21 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 54.73 | 1:55.42 | |||||
22 | Eleonora Nygårds | 2005 | Upsala Simsällskap | 59.18 | 1:59.27 | |||||
- | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alicia Grönlund | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 37.91 | 1:17.88 | |||||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.62 | 1:23.58 | |||||
3 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.10 | 1:26.36 | |||||
4 | Stella Karlsson | 2006 | Gimo Simsällskap | 43.54 | 1:29.86 | |||||
5 | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 44.66 | 1:31.88 | |||||
6 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 45.05 | 1:33.03 | |||||
7 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.00 | 1:33.65 | |||||
8 | Ida Persson | 2006 | Sim 77 Hofors | 47.52 | 1:35.15 | |||||
9 | Märta Säfsten | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.26 | 1:36.59 | |||||
10 | Emma Mossnelid | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 48.99 | 1:36.91 | |||||
11 | Linn Biller | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 47.57 | 1:37.99 | |||||
12 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 48.72 | 1:39.46 | |||||
13 | Melina Abrishami | 2006 | Borlänge Simsällskap | 49.79 | 1:42.14 | |||||
14 | Rebecca Öhman | 2006 | Gävle Simsällskap | 47.63 | 1:43.18 | |||||
15 | Tea Wetterbom | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.78 | 1:43.30 | |||||
16 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.98 | 1:43.85 | |||||
17 | Vera Kling | 2006 | Sim 77 Hofors | 50.71 | 1:44.02 | |||||
18 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 50.00 | 1:44.04 | |||||
19 | Tea Milic | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.74 | 1:44.37 | |||||
20 | Isabelle Vallgren | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.79 | 1:46.69 | |||||
21 | Stina Hedlund Loman | 2006 | Gävle Simsällskap | 53.64 | 1:49.10 | |||||
22 | Emitis Aminiyan | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 55.22 | 1:51.99 | |||||
23 | Ebba Sundberg | 2006 | Gävle Simsällskap | 56.20 | 1:55.66 | |||||
24 | Alice Tägtström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 1:00.45 | 2:00.45 | |||||
- | Dalida Aron | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
- | Olivia Nyström | 2006 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Grundemar | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Junie Mattsson | 2007 | Gävle Simsällskap | 41.30 | 1:26.33 | |||||
2 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 42.56 | 1:27.03 | |||||
3 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.30 | 1:28.36 | |||||
4 | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.88 | 1:31.18 | |||||
5 | Eleanor Fredholm | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 46.18 | 1:32.13 | |||||
6 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.53 | 1:32.65 | |||||
7 | Hillevi Östlund | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.12 | 1:33.99 | |||||
8 | Elsa Harnesk | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.46 | 1:38.13 | |||||
9 | Märta Karlsson | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 49.59 | 1:40.44 | |||||
10 | Olivia Eriksson | 2007 | Falu Simsällskap | 49.63 | 1:41.41 | |||||
11 | Anni Uljas | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.24 | 1:41.66 | |||||
12 | Marie Pavlovska | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 55.75 | 1:50.50 | |||||
13 | Linnea Glantz | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.43 | 1:51.25 | |||||
- | Isabelle Nilsson | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:17 |