Results for Cetus - Games
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
09:51 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
592 |
31.66 |
1:13.22 |
1:55.40 |
|
2:30.16 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
540 |
32.41 |
1:12.53 |
1:58.97 |
|
2:34.83 |
|
|
Oulun Lohet |
2:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
533 |
33.60 |
1:17.09 |
2:01.30 |
|
2:35.49 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
499 |
33.57 |
1:16.75 |
2:01.74 |
|
2:38.92 |
|
|
Cetus Espoo |
2:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aida Pasma |
2003 |
|
498 |
33.83 |
1:15.76 |
2:00.37 |
|
2:39.05 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
494 |
35.56 |
1:17.25 |
2:03.34 |
|
2:39.49 |
|
|
Oulun Lohet |
2:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
485 |
34.19 |
1:15.31 |
2:04.05 |
|
2:40.48 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
410 |
37.11 |
1:21.80 |
2:13.23 |
|
2:49.73 |
|
|
Cetus Espoo |
2:55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Tuura |
2004 |
|
397 |
37.21 |
1:23.17 |
2:12.58 |
|
2:51.55 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilia Kouvo |
2003 |
|
374 |
34.78 |
1:20.27 |
2:12.58 |
|
2:54.95 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
2:58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Janita Severinkangas |
2004 |
|
369 |
36.40 |
1:24.09 |
2:14.51 |
|
2:55.78 |
|
|
Cetus Espoo |
2:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cinja Åvist |
2003 |
|
355 |
36.84 |
1:24.34 |
2:17.76 |
|
2:57.99 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miia Äikäs |
2003 |
|
302 |
42.54 |
1:33.01 |
2:28.47 |
|
3:07.84 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katarina Kobycheva |
2004 |
|
246 |
42.13 |
1:36.28 |
2:31.62 |
|
3:21.22 |
|
|
Cetus Espoo |
3:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
690 |
30.66 |
1:08.59 |
1:50.89 |
|
2:22.71 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
621 |
31.19 |
1:10.81 |
1:54.28 |
|
2:27.79 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jade Pönni |
1997 |
|
619 |
31.22 |
1:10.52 |
1:51.28 |
|
2:27.96 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
595 |
31.20 |
1:10.86 |
1:55.00 |
|
2:29.88 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Slöör |
2001 |
|
595 |
32.39 |
1:12.08 |
1:55.60 |
|
2:29.93 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Essi-maria Lillman |
2000 |
|
577 |
32.22 |
1:12.89 |
1:57.43 |
|
2:31.47 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
576 |
30.25 |
1:09.34 |
1:55.52 |
|
2:31.55 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
553 |
31.55 |
1:11.50 |
1:57.85 |
|
2:33.60 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Venla Salminen |
2002 |
|
541 |
33.37 |
1:14.88 |
1:59.92 |
|
2:34.76 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
521 |
32.87 |
1:13.30 |
1:59.04 |
|
2:36.69 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
490 |
32.22 |
1:15.79 |
2:00.36 |
|
2:39.93 |
|
|
Cetus Espoo |
2:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
479 |
34.30 |
1:17.50 |
2:03.62 |
|
2:41.10 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anni Halonen |
1999 |
|
468 |
35.45 |
1:18.32 |
2:07.53 |
|
2:42.33 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
466 |
33.46 |
1:16.19 |
2:05.41 |
|
2:42.63 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Ingberg |
1999 |
|
462 |
33.74 |
1:17.20 |
2:03.56 |
|
2:43.14 |
|
|
Simmis Wanda |
2:41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Millariina Bruce |
2001 |
|
452 |
35.73 |
1:17.22 |
2:04.86 |
|
2:44.33 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
449 |
32.11 |
1:13.58 |
2:04.87 |
|
2:44.63 |
|
|
Octopus Lohja |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tuisku Grundström |
2002 |
|
417 |
37.10 |
1:19.88 |
2:07.32 |
|
2:48.80 |
|
|
Vanders |
2:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Katariina Kivi |
2001 |
|
377 |
35.57 |
1:24.15 |
2:14.65 |
|
2:54.52 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Milli Kosunen |
2002 |
|
341 |
38.44 |
1:24.91 |
2:17.17 |
|
3:00.36 |
|
|
Cetus Espoo |
3:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
317 |
43.59 |
1:33.34 |
2:23.07 |
|
3:04.89 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
3:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Fanny Puska |
2001 |
|
294 |
42.53 |
1:32.15 |
2:27.69 |
|
3:09.52 |
|
|
Haminan Uimaseura |
3:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miia Puranen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuike Hakala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
09:51 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:06 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:06 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:14 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:14 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:18 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:31 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veronica Wahlstedt |
2000 |
|
622 |
35.20 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
620 |
35.53 |
|
|
|
1:15.43 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
609 |
35.26 |
|
|
|
1:15.90 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
568 |
36.58 |
|
|
|
1:17.70 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Rinne |
1995 |
|
563 |
36.54 |
|
|
|
1:17.89 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
554 |
36.65 |
|
|
|
1:18.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
550 |
36.09 |
|
|
|
1:18.54 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Otava |
1999 |
|
542 |
37.75 |
|
|
|
1:18.88 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iiris Himanto |
2001 |
|
474 |
38.08 |
|
|
|
1:22.48 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
473 |
38.91 |
|
|
|
1:22.59 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilma Hottinen |
2002 |
|
470 |
38.91 |
|
|
|
1:22.74 |
|
|
Simmis Wanda |
1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nella Korpela |
2002 |
|
430 |
39.85 |
|
|
|
1:25.23 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mette Konttila |
2001 |
|
426 |
40.44 |
|
|
|
1:25.49 |
|
|
Octopus Lohja |
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
419 |
40.18 |
|
|
|
1:25.97 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sini Hirvonen |
2001 |
|
414 |
40.61 |
|
|
|
1:26.28 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
404 |
41.23 |
|
|
|
1:27.03 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sara Taskinen |
2000 |
|
379 |
41.59 |
|
|
|
1:28.85 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aino Lehtinen |
2001 |
|
372 |
42.06 |
|
|
|
1:29.41 |
|
|
Cetus Espoo |
1:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
347 |
41.86 |
|
|
|
1:31.55 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Milli Kosunen |
2002 |
|
346 |
43.22 |
|
|
|
1:31.58 |
|
|
Cetus Espoo |
1:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Fanny Puska |
2001 |
|
295 |
45.02 |
|
|
|
1:36.59 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jade Pönni |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:31 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:53 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
526 |
1:11.76 |
2:30.56 |
3:56.49 |
|
5:01.97 |
|
|
Cetus Espoo |
5:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
522 |
1:10.36 |
2:29.22 |
3:53.26 |
|
5:02.72 |
|
|
Cetus Espoo |
5:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veikka Saren |
2002 |
|
490 |
1:09.53 |
2:28.88 |
3:58.58 |
|
5:09.24 |
|
|
Someron Esa |
5:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
481 |
1:12.80 |
2:36.15 |
3:58.96 |
|
5:11.20 |
|
|
Cetus Espoo |
4:59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Marjala |
2003 |
|
382 |
1:09.98 |
2:40.59 |
4:18.92 |
|
5:36.02 |
|
|
Simmis Wanda |
5:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Mykkänen |
2003 |
|
276 |
1:19.81 |
3:01.21 |
4:46.73 |
|
6:14.50 |
|
|
Cetus Espoo |
6:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
594 |
1:05.01 |
2:19.38 |
3:41.24 |
|
4:50.00 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer Fredriksson |
1997 |
|
591 |
1:05.50 |
2:18.16 |
3:42.97 |
|
4:50.51 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Herman Widbom |
2001 |
|
491 |
1:09.21 |
2:29.15 |
3:56.97 |
|
5:09.01 |
|
|
Cetus Espoo |
5:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saku Romo |
2000 |
|
484 |
1:08.11 |
2:29.21 |
3:57.82 |
|
5:10.39 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
475 |
1:07.63 |
2:28.54 |
4:02.40 |
|
5:12.33 |
|
|
Porin Uimaseura |
5:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
446 |
1:11.11 |
2:37.27 |
4:03.95 |
|
5:18.96 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
5:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
438 |
1:13.65 |
2:39.19 |
4:08.47 |
|
5:20.91 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Perttu Somero |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lahden Kaleva |
5:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:53 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:12 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
543 |
32.39 |
1:08.10 |
1:44.25 |
|
2:18.44 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
524 |
33.49 |
1:09.13 |
1:44.96 |
|
2:20.09 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
522 |
33.17 |
1:09.02 |
1:45.39 |
|
2:20.25 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aamu Änkilä |
2004 |
|
520 |
32.77 |
1:09.14 |
1:45.93 |
|
2:20.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Sairanen |
2003 |
|
518 |
32.11 |
1:07.29 |
1:44.19 |
|
2:20.60 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla-lotta Tapanainen |
2003 |
|
498 |
33.09 |
1:08.36 |
1:45.86 |
|
2:22.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Johansson |
2003 |
|
497 |
32.90 |
1:09.00 |
1:46.07 |
|
2:22.60 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
478 |
33.50 |
1:10.51 |
1:47.49 |
|
2:24.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
472 |
32.86 |
1:10.45 |
1:49.28 |
|
2:25.04 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ronja Hellberg |
2003 |
|
457 |
33.66 |
1:11.36 |
1:49.50 |
|
2:26.65 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cindy Palm |
2003 |
|
427 |
33.99 |
1:12.16 |
1:51.16 |
|
2:30.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iina Von Schrowe |
2003 |
|
426 |
33.71 |
1:10.88 |
1:49.77 |
|
2:30.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofia Långström |
2003 |
|
426 |
34.75 |
1:12.70 |
1:52.17 |
|
2:30.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Diana Seiger |
2003 |
|
419 |
34.21 |
1:12.24 |
1:52.21 |
|
2:30.92 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Iida Savulahti |
2004 |
|
384 |
36.15 |
1:16.55 |
1:58.41 |
|
2:35.42 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
383 |
35.78 |
1:15.90 |
1:56.99 |
|
2:35.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Linda Ilonen |
2004 |
|
365 |
37.29 |
1:18.21 |
1:59.93 |
|
2:38.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Miia Äikäs |
2003 |
|
365 |
37.09 |
1:17.67 |
1:58.94 |
|
2:38.08 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Beata Koroknay-Pál |
2004 |
|
293 |
38.14 |
1:21.99 |
2:07.23 |
|
2:50.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Linnea Alakörkkö |
2004 |
|
292 |
38.99 |
1:23.18 |
2:08.82 |
|
2:50.22 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
696 |
29.61 |
1:01.56 |
1:34.24 |
|
2:07.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
677 |
30.30 |
1:02.80 |
1:36.17 |
|
2:08.65 |
|
|
Cetus Espoo |
2:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
657 |
29.65 |
1:02.48 |
1:36.62 |
|
2:09.96 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
607 |
30.99 |
1:04.93 |
1:39.57 |
|
2:13.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
592 |
30.98 |
1:05.11 |
1:40.43 |
|
2:14.51 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
586 |
31.75 |
1:05.59 |
1:40.69 |
|
2:15.00 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Venla Salminen |
2002 |
|
567 |
30.95 |
1:05.35 |
1:40.87 |
|
2:16.49 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nina Haltia |
1999 |
|
564 |
30.68 |
1:04.13 |
1:39.98 |
|
2:16.72 |
|
|
Vanders |
2:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anniina Murto |
2001 |
|
561 |
32.83 |
1:08.11 |
1:43.08 |
|
2:16.92 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
559 |
32.38 |
1:08.28 |
1:43.54 |
|
2:17.13 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
549 |
32.51 |
1:07.67 |
1:43.23 |
|
2:17.90 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
526 |
32.85 |
1:07.89 |
1:44.51 |
|
2:19.89 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
526 |
32.39 |
1:07.70 |
1:44.30 |
|
2:19.94 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Essi-maria Lillman |
2000 |
|
526 |
32.34 |
1:07.29 |
1:43.80 |
|
2:19.96 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
525 |
31.90 |
1:07.45 |
1:44.41 |
|
2:19.98 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
523 |
32.36 |
1:07.95 |
1:44.76 |
|
2:20.14 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Annika Laihonen |
1997 |
|
517 |
32.36 |
1:08.22 |
1:44.72 |
|
2:20.68 |
|
|
Hydra Platypus |
2:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
493 |
33.30 |
1:09.88 |
1:47.00 |
|
2:23.01 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Noora Kanerva |
2000 |
|
480 |
32.89 |
1:09.74 |
1:47.58 |
|
2:24.27 |
|
|
Simmis Wanda |
2:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tuisku Grundström |
2002 |
|
474 |
33.18 |
1:09.69 |
1:47.79 |
|
2:24.84 |
|
|
Vanders |
2:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Agneta Kallas |
2002 |
|
464 |
32.31 |
1:10.48 |
1:49.22 |
|
2:25.93 |
|
|
Simmis Wanda |
2:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Liia Louhikoski |
2001 |
|
461 |
32.76 |
1:09.72 |
1:47.80 |
|
2:26.25 |
|
|
Vanders |
2:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jessika Rissanen |
2001 |
|
441 |
33.50 |
1:10.84 |
1:49.96 |
|
2:28.34 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Aino-olivia Arola |
2002 |
|
392 |
34.17 |
1:12.49 |
1:53.19 |
|
2:34.27 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sofia Harju |
2002 |
|
381 |
34.19 |
1:13.77 |
1:56.12 |
|
2:35.78 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Siiri Friman |
2001 |
|
351 |
36.57 |
1:18.16 |
2:00.47 |
|
2:40.13 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Piia Kaivola |
1999 |
|
294 |
38.28 |
1:21.27 |
2:06.70 |
|
2:49.82 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sanni Luostarinen |
2002 |
|
272 |
37.95 |
1:22.49 |
2:09.46 |
|
2:54.17 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuike Hakala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
2:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:12 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:24 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
416 |
33.42 |
|
|
|
1:09.41 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
393 |
33.99 |
|
|
|
1:10.77 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
374 |
34.74 |
|
|
|
1:11.92 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tino Lukkaroinen |
2002 |
|
371 |
34.86 |
|
|
|
1:12.15 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
349 |
35.44 |
|
|
|
1:13.60 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elis Fokin |
2003 |
|
335 |
35.43 |
|
|
|
1:14.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leevi Ylikulppi |
2003 |
|
318 |
37.23 |
|
|
|
1:15.95 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Atte Poikela |
2003 |
|
254 |
40.24 |
|
|
|
1:21.80 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niko Akkanen |
2003 |
|
239 |
40.36 |
|
|
|
1:23.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henrik Purokoski |
2002 |
|
187 |
42.74 |
|
|
|
1:30.58 |
|
|
Cetus Espoo |
1:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aleksi Alanko |
2003 |
|
154 |
47.55 |
|
|
|
1:36.57 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
104 |
52.90 |
|
|
|
1:49.94 |
|
|
Cetus Espoo |
1:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:24 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:31 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róza Nagy |
2003 |
|
539 |
32.05 |
|
|
|
1:08.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
527 |
32.64 |
|
|
|
1:08.87 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
514 |
32.07 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alina Antila |
2004 |
|
444 |
33.46 |
|
|
|
1:12.89 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aida Pasma |
2003 |
|
412 |
34.46 |
|
|
|
1:14.74 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Peltola |
2003 |
|
402 |
33.81 |
|
|
|
1:15.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helmi Lehtonen |
2004 |
|
364 |
34.37 |
|
|
|
1:17.92 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iiris Jämsä |
2004 |
|
357 |
34.71 |
|
|
|
1:18.36 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tiia Kuisma |
2003 |
|
270 |
35.19 |
|
|
|
1:26.05 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
671 |
30.15 |
|
|
|
1:03.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
666 |
29.21 |
|
|
|
1:03.69 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea Rinne |
1995 |
|
654 |
30.42 |
|
|
|
1:04.09 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
631 |
29.92 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Otava |
1999 |
|
619 |
30.68 |
|
|
|
1:05.27 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
612 |
30.37 |
|
|
|
1:05.51 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
517 |
31.55 |
|
|
|
1:09.30 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pinja Peippo |
1999 |
|
511 |
32.74 |
|
|
|
1:09.58 |
|
|
Simmis Wanda |
1:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
472 |
33.06 |
|
|
|
1:11.42 |
|
|
Octopus Lohja |
1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
463 |
33.06 |
|
|
|
1:11.92 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
461 |
33.09 |
|
|
|
1:11.98 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
391 |
33.93 |
|
|
|
1:16.09 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mariel Mylly |
2001 |
|
366 |
34.62 |
|
|
|
1:17.75 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marleen Mikk |
2002 |
|
362 |
35.16 |
|
|
|
1:18.05 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
362 |
34.21 |
|
|
|
1:18.07 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nikita Ravalt |
2002 |
|
344 |
36.03 |
|
|
|
1:19.37 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Katariina Kivi |
2001 |
|
284 |
37.08 |
|
|
|
1:24.59 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:31 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:38 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
422 |
32.87 |
1:10.54 |
1:50.29 |
|
2:28.58 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
387 |
33.02 |
1:11.95 |
1:52.96 |
|
2:32.89 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
269 |
33.73 |
1:14.57 |
2:00.75 |
|
2:52.70 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
146 |
45.37 |
1:39.81 |
2:38.24 |
|
3:31.56 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
649 |
27.62 |
1:00.20 |
1:33.30 |
|
2:08.76 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
515 |
29.54 |
1:05.06 |
1:41.50 |
|
2:19.08 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
478 |
30.26 |
1:05.11 |
1:42.61 |
|
2:22.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonni Aho |
1999 |
|
368 |
32.90 |
1:13.98 |
1:55.77 |
|
2:35.58 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alex Lassila |
2000 |
|
341 |
33.47 |
1:14.32 |
1:57.16 |
|
2:39.57 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:38 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
608 |
34.25 |
1:12.01 |
1:49.93 |
|
2:26.41 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
523 |
36.80 |
1:16.66 |
1:56.21 |
|
2:33.89 |
|
|
Oulun Lohet |
2:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
518 |
35.92 |
1:14.99 |
1:55.25 |
|
2:34.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
508 |
35.94 |
1:15.04 |
1:55.36 |
|
2:35.47 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
466 |
38.93 |
1:19.41 |
2:00.53 |
|
2:39.92 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
441 |
38.64 |
1:19.86 |
2:02.12 |
|
2:42.93 |
|
|
Oulun Lohet |
2:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Róza Nagy |
2003 |
|
440 |
39.15 |
1:20.00 |
2:02.25 |
|
2:43.02 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
432 |
38.93 |
1:21.58 |
2:03.45 |
|
2:43.99 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ronja Hellberg |
2003 |
|
407 |
40.24 |
1:23.46 |
2:06.93 |
|
2:47.32 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Peltola |
2003 |
|
402 |
40.21 |
1:23.00 |
2:05.81 |
|
2:48.04 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aamu Änkilä |
2004 |
|
395 |
41.67 |
1:25.44 |
2:08.03 |
|
2:48.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ella-maija Syväniemi |
2004 |
|
393 |
39.13 |
1:22.35 |
2:07.08 |
|
2:49.36 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Martina Uusitalo |
2003 |
|
389 |
40.12 |
1:22.92 |
2:07.32 |
|
2:49.94 |
|
|
Cetus Espoo |
2:46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Liinu Louhikoski |
2004 |
|
380 |
39.71 |
1:24.50 |
2:09.97 |
|
2:51.13 |
|
|
Vanders |
2:41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
363 |
40.14 |
1:24.34 |
2:09.93 |
|
2:53.76 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aada Taiponen |
2004 |
|
357 |
41.32 |
1:26.07 |
2:11.14 |
|
2:54.79 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kreetta Somero |
2004 |
|
336 |
40.40 |
1:26.57 |
2:14.11 |
|
2:58.42 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Edit Kull |
2003 |
|
333 |
42.73 |
1:27.78 |
2:14.41 |
|
2:58.84 |
|
|
Cetus Espoo |
3:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Julia Tuura |
2004 |
|
333 |
42.17 |
1:28.39 |
2:14.36 |
|
2:58.95 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Slöör |
2001 |
|
619 |
34.73 |
1:12.37 |
1:49.75 |
|
2:25.55 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
522 |
36.05 |
1:15.87 |
1:55.23 |
|
2:34.03 |
|
|
Vanders |
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mette Konttila |
2001 |
|
484 |
37.13 |
1:17.77 |
1:58.51 |
|
2:37.91 |
|
|
Octopus Lohja |
2:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
477 |
36.33 |
1:16.33 |
1:57.72 |
|
2:38.71 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
456 |
38.22 |
1:19.69 |
2:01.19 |
|
2:41.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Millariina Bruce |
2001 |
|
436 |
37.51 |
1:18.55 |
2:01.00 |
|
2:43.60 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Hörkkö |
2001 |
|
394 |
40.05 |
1:23.42 |
2:07.72 |
|
2:49.18 |
|
|
Simmis Wanda |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Pitkänen |
2002 |
|
323 |
41.12 |
1:26.77 |
2:14.10 |
|
3:00.77 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
3:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:04 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:11 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
585 |
34.32 |
1:13.12 |
1:52.86 |
|
2:31.78 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
494 |
37.02 |
1:17.80 |
1:59.31 |
|
2:40.64 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
407 |
37.98 |
1:20.68 |
2:05.52 |
|
2:51.28 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Repo |
2003 |
|
406 |
38.14 |
1:21.27 |
2:06.43 |
|
2:51.39 |
|
|
Cetus Espoo |
2:55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ville Savulahti |
2003 |
|
380 |
39.36 |
1:24.59 |
2:10.57 |
|
2:55.20 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roope Tsutsunen |
2002 |
|
356 |
40.69 |
1:26.23 |
2:13.04 |
|
2:59.12 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olavi Männistö |
2003 |
|
313 |
43.16 |
1:31.37 |
2:19.57 |
|
3:07.05 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
|
288 |
40.66 |
1:29.70 |
2:21.39 |
|
3:12.26 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Santtu Kosunen |
2003 |
|
229 |
46.40 |
1:39.54 |
2:33.85 |
|
3:27.50 |
|
|
Cetus Espoo |
3:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Petri Shkolny |
2003 |
|
217 |
45.78 |
1:39.46 |
2:35.12 |
|
3:31.13 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Topias Ojanen |
2002 |
|
210 |
48.24 |
1:43.24 |
2:38.00 |
|
3:33.49 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
590 |
34.17 |
1:13.14 |
1:52.14 |
|
2:31.40 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miika Pentti |
1997 |
|
518 |
33.23 |
1:13.12 |
1:54.88 |
|
2:38.06 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
512 |
35.24 |
1:15.82 |
1:56.97 |
|
2:38.73 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
500 |
35.75 |
1:17.61 |
1:59.30 |
|
2:40.00 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pyry Kurunsaari |
2001 |
|
301 |
41.96 |
1:29.48 |
2:18.95 |
|
3:09.36 |
|
|
Cetus Espoo |
3:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:11 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:22 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:22 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:29 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:29 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:14 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
522 |
1:11.34 |
2:29.03 |
3:47.45 |
5:05.34 |
19:08.97 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:23.25 |
7:40.64 |
8:57.65 |
10:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.45 |
12:48.65 |
14:05.67 |
15:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
16:39.16 |
17:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
508 |
1:12.34 |
2:29.90 |
3:47.43 |
5:05.56 |
19:19.30 |
|
|
Lahden Uimaseura |
19:03.00 |
|
|
6:22.98 |
7:41.06 |
8:59.33 |
10:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
11:33.43 |
12:51.98 |
14:10.98 |
15:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
16:47.04 |
18:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
504 |
1:10.08 |
2:27.51 |
3:45.14 |
5:02.81 |
19:22.46 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
6:20.79 |
7:38.86 |
8:57.69 |
10:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
11:34.82 |
12:53.33 |
14:13.20 |
15:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
16:50.76 |
18:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Johansson |
2003 |
|
493 |
1:12.39 |
2:29.00 |
3:46.32 |
5:04.55 |
19:31.51 |
|
|
Cetus Espoo |
19:24.19 |
|
|
6:22.52 |
7:40.44 |
8:58.89 |
10:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.72 |
12:55.04 |
14:15.04 |
15:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
16:54.83 |
18:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
467 |
1:13.52 |
2:31.12 |
3:50.01 |
5:08.97 |
19:52.60 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
6:28.19 |
7:48.23 |
9:08.29 |
10:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11:50.45 |
13:11.24 |
14:31.05 |
15:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
17:12.52 |
18:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
422 |
1:16.64 |
2:39.24 |
4:02.42 |
5:25.31 |
20:32.92 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:48.24 |
8:11.70 |
9:35.13 |
10:58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
12:21.73 |
13:44.75 |
15:07.38 |
16:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
17:51.56 |
19:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sanna Valkonen |
2003 |
|
400 |
1:15.23 |
2:39.60 |
4:02.87 |
5:27.96 |
20:55.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:54.26 |
8:18.26 |
9:44.52 |
11:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
12:33.81 |
13:58.32 |
15:23.27 |
16:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
18:10.35 |
19:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Siiri Hargreaves |
2003 |
|
368 |
1:17.60 |
2:43.57 |
4:09.33 |
5:35.95 |
21:31.21 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:02.45 |
8:29.83 |
9:56.82 |
11:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
12:50.45 |
14:16.06 |
15:42.74 |
17:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
18:38.19 |
20:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea-amanda Heinola |
2000 |
|
620 |
1:03.46 |
2:14.09 |
3:25.12 |
4:37.25 |
18:05.24 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
5:49.87 |
7:03.32 |
8:17.25 |
9:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
10:44.84 |
11:58.51 |
13:12.46 |
14:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
15:40.88 |
16:54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
587 |
1:09.77 |
2:23.43 |
3:37.15 |
4:51.13 |
18:24.72 |
|
|
Porin Uimaseura |
18:13.95 |
|
|
6:05.59 |
7:20.27 |
8:35.38 |
9:50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
11:04.71 |
12:19.25 |
13:32.99 |
14:46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
15:59.76 |
17:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
545 |
1:10.98 |
2:25.33 |
3:39.95 |
4:54.98 |
18:52.44 |
|
|
Cetus Espoo |
18:29.25 |
|
|
6:10.57 |
7:26.80 |
8:43.56 |
9:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.32 |
12:31.67 |
13:48.08 |
15:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
16:20.92 |
17:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Sjölund |
2002 |
|
501 |
1:13.49 |
2:30.80 |
3:48.34 |
5:05.75 |
19:25.23 |
|
|
Simmis Wanda |
19:48.49 |
|
|
6:23.39 |
7:41.29 |
8:58.86 |
10:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
11:34.91 |
12:53.23 |
14:12.60 |
15:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
16:50.08 |
18:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:14 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:06 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
572 |
1:04.92 |
2:14.19 |
3:23.94 |
4:34.16 |
17:28.78 |
|
|
Cetus Espoo |
17:21.78 |
|
|
5:44.30 |
6:54.68 |
8:04.87 |
9:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
10:26.29 |
11:36.88 |
12:47.65 |
13:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
15:10.23 |
16:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
556 |
1:05.42 |
2:16.28 |
3:27.78 |
4:38.97 |
17:39.15 |
|
|
Vanders |
|
|
|
5:51.16 |
7:02.77 |
8:14.32 |
9:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
10:35.29 |
11:45.62 |
12:56.28 |
14:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
15:18.46 |
16:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
547 |
1:09.08 |
2:21.71 |
3:34.17 |
4:46.48 |
17:44.80 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:59.04 |
7:11.47 |
8:23.57 |
9:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10:46.84 |
11:58.39 |
13:08.65 |
14:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
15:27.60 |
16:37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
669 |
1:02.03 |
2:07.60 |
3:13.98 |
4:20.47 |
16:35.79 |
|
|
Simmis Wanda |
16:50.44 |
|
|
5:26.99 |
6:34.11 |
7:41.10 |
8:48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
9:55.03 |
11:02.61 |
12:10.24 |
13:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
14:25.80 |
15:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
617 |
1:02.41 |
2:08.19 |
3:14.72 |
4:21.84 |
17:03.07 |
|
|
Vanders |
17:45.35 |
|
|
5:29.85 |
6:38.30 |
7:46.87 |
8:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
10:04.34 |
11:13.59 |
12:23.02 |
13:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
14:43.89 |
15:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
539 |
1:05.45 |
2:16.33 |
3:27.93 |
4:39.04 |
17:49.67 |
|
|
Vanders |
18:00.49 |
|
|
5:51.21 |
7:02.69 |
8:14.47 |
9:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
10:38.11 |
11:50.98 |
13:03.64 |
14:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
15:29.17 |
16:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Herman Widbom |
2001 |
|
523 |
1:05.13 |
2:17.88 |
3:29.69 |
4:43.19 |
18:00.72 |
|
|
Cetus Espoo |
17:54.57 |
|
|
5:55.50 |
7:07.51 |
8:19.47 |
9:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
10:43.15 |
11:55.70 |
13:08.58 |
14:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
15:34.54 |
16:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
499 |
1:06.92 |
2:17.60 |
3:29.02 |
4:40.68 |
18:17.92 |
|
|
Cetus Espoo |
17:46.40 |
|
|
5:52.97 |
7:05.75 |
8:19.18 |
9:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
10:47.21 |
12:02.42 |
13:17.54 |
14:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
15:48.49 |
17:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jon Byskov |
2000 |
|
398 |
1:10.38 |
2:26.77 |
3:44.64 |
5:03.93 |
19:43.84 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
6:23.76 |
7:43.79 |
9:04.51 |
10:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
11:44.87 |
13:05.38 |
14:25.68 |
15:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
17:06.24 |
18:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aapo Keltanen |
2001 |
|
345 |
1:09.63 |
2:28.27 |
3:50.24 |
5:14.95 |
20:41.60 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
19:45.36 |
|
|
6:40.15 |
8:04.30 |
9:28.85 |
10:52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
12:17.39 |
13:43.06 |
15:07.89 |
16:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
17:56.59 |
19:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:06 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:31 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:31 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:44 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
573 |
28.71 |
1:06.30 |
1:46.88 |
|
2:17.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
479 |
30.40 |
1:09.08 |
1:51.58 |
|
2:25.64 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
444 |
31.13 |
1:09.90 |
1:54.99 |
|
2:29.36 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
437 |
33.63 |
1:12.61 |
1:55.82 |
|
2:30.18 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roope Tsutsunen |
2002 |
|
432 |
31.45 |
1:10.42 |
1:55.91 |
|
2:30.76 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
400 |
31.67 |
1:14.39 |
1:59.12 |
|
2:34.66 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ville Savulahti |
2003 |
|
388 |
35.46 |
1:19.66 |
2:02.20 |
|
2:36.27 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
369 |
33.31 |
1:14.68 |
2:02.94 |
|
2:38.91 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leevi Ylikulppi |
2003 |
|
329 |
37.23 |
1:19.80 |
2:07.96 |
|
2:45.02 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oskari Repo |
2003 |
|
320 |
38.18 |
1:22.46 |
2:08.26 |
|
2:46.55 |
|
|
Cetus Espoo |
2:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
|
276 |
37.48 |
1:22.56 |
2:14.70 |
|
2:55.02 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Atte Poikela |
2003 |
|
249 |
39.72 |
1:25.38 |
2:21.21 |
|
3:01.05 |
|
|
Cetus Espoo |
2:58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joonatan Kuivalainen |
2003 |
|
235 |
38.19 |
1:25.11 |
2:22.85 |
|
3:04.72 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Petri Shkolny |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SU |
|
Riihimäen Uimaseura |
2:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Santtu Kosunen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SU |
|
Cetus Espoo |
3:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
609 |
28.03 |
1:02.45 |
1:41.68 |
|
2:14.48 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
564 |
29.26 |
1:05.29 |
1:44.94 |
|
2:17.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
522 |
28.71 |
1:08.19 |
1:47.07 |
|
2:21.57 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
514 |
29.28 |
1:07.09 |
1:47.67 |
|
2:22.28 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
500 |
29.26 |
1:08.17 |
1:49.44 |
|
2:23.54 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
497 |
30.64 |
1:10.55 |
1:52.07 |
|
2:23.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alex Lassila |
2000 |
|
477 |
29.50 |
1:08.62 |
1:53.03 |
|
2:25.84 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
467 |
30.99 |
1:10.22 |
1:51.67 |
|
2:26.84 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niilo Olander |
2001 |
|
453 |
31.62 |
1:12.61 |
1:54.72 |
|
2:28.36 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Veeti Laine |
2000 |
|
449 |
30.63 |
1:11.76 |
1:56.04 |
|
2:28.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
445 |
29.43 |
1:08.87 |
1:55.17 |
|
2:29.28 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juho Laukkanen |
2001 |
|
433 |
30.79 |
1:10.33 |
1:54.81 |
|
2:30.59 |
|
|
Simmis Wanda |
2:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
432 |
31.61 |
1:12.00 |
1:57.10 |
|
2:30.78 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
421 |
31.73 |
1:13.71 |
1:55.55 |
|
2:32.10 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Santeri Tuomi |
2001 |
|
384 |
31.96 |
1:13.89 |
1:58.78 |
|
2:36.77 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ali Gardberg |
2001 |
|
370 |
31.63 |
1:15.54 |
2:04.04 |
|
2:38.73 |
|
|
Simmis Wanda |
2:56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Joona Salminen |
2000 |
|
349 |
33.52 |
1:17.57 |
2:05.24 |
|
2:41.84 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:44 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:50 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:50 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:26 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:26 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:26 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róza Nagy |
2003 |
|
557 |
1:11.45 |
2:36.99 |
4:07.81 |
|
5:23.71 |
|
|
Cetus Espoo |
5:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
511 |
1:20.57 |
2:46.30 |
4:19.43 |
|
5:33.02 |
|
|
Oulun Lohet |
5:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Johansson |
2003 |
|
500 |
1:20.57 |
2:47.41 |
4:19.61 |
|
5:35.49 |
|
|
Cetus Espoo |
5:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
463 |
1:17.86 |
2:44.74 |
4:27.68 |
|
5:44.15 |
|
|
Cetus Espoo |
5:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Peltola |
2003 |
|
456 |
1:18.78 |
2:49.61 |
4:28.72 |
|
5:46.02 |
|
|
Cetus Espoo |
5:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
435 |
1:22.10 |
2:50.23 |
4:31.65 |
|
5:51.34 |
|
|
Nokian Pyry |
5:43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iida Herrala |
2004 |
|
427 |
1:27.85 |
2:59.57 |
4:35.18 |
|
5:53.65 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Tuura |
2004 |
|
389 |
1:27.14 |
3:02.80 |
4:44.10 |
|
6:04.57 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
6:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Enni Silvennoinen |
2003 |
|
387 |
1:26.88 |
3:04.22 |
4:45.23 |
|
6:05.28 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
6:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
373 |
1:31.04 |
3:06.68 |
4:43.12 |
|
6:10.01 |
|
|
Cetus Espoo |
6:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helmi Lehtonen |
2004 |
|
356 |
1:26.29 |
3:10.29 |
4:52.08 |
|
6:15.64 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linda Ilonen |
2004 |
|
324 |
1:38.41 |
3:17.63 |
5:03.69 |
|
6:27.62 |
|
|
Cetus Espoo |
6:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
307 |
1:45.28 |
3:22.37 |
5:14.06 |
|
6:34.43 |
|
|
Cetus Espoo |
6:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Edit Kull |
2003 |
|
306 |
1:33.11 |
3:14.72 |
5:04.89 |
|
6:35.17 |
|
|
Cetus Espoo |
6:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Linnea Alakörkkö |
2004 |
|
292 |
1:42.38 |
3:23.05 |
5:17.09 |
|
6:41.11 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Beata Koroknay-Pál |
2004 |
|
277 |
1:45.09 |
3:29.72 |
5:20.26 |
|
6:48.44 |
|
|
Cetus Espoo |
7:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea-amanda Heinola |
2000 |
|
695 |
1:06.01 |
2:24.00 |
3:50.64 |
|
5:00.63 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
4:58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Rinne |
1995 |
|
638 |
1:09.21 |
2:34.99 |
4:00.68 |
|
5:09.38 |
|
|
Cetus Espoo |
5:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Essi-maria Lillman |
2000 |
|
552 |
1:16.13 |
2:43.41 |
4:13.07 |
|
5:24.61 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
533 |
1:14.41 |
2:40.57 |
4:12.14 |
|
5:28.34 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
510 |
1:16.63 |
2:47.65 |
4:22.48 |
|
5:33.23 |
|
|
Porin Uimaseura |
5:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
462 |
1:20.83 |
2:46.47 |
4:31.09 |
|
5:44.37 |
|
|
Cetus Espoo |
5:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
458 |
1:23.72 |
2:54.28 |
4:27.73 |
|
5:45.47 |
|
|
Cetus Espoo |
5:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:26 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:29 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
550 |
32.61 |
|
|
|
1:09.72 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
505 |
33.30 |
|
|
|
1:11.72 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joel Syrjä |
2002 |
|
357 |
37.19 |
|
|
|
1:20.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Repo |
2003 |
|
343 |
38.20 |
|
|
|
1:21.58 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Otto Hoffren |
2002 |
|
309 |
38.63 |
|
|
|
1:24.45 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Mykkänen |
2003 |
|
273 |
40.93 |
|
|
|
1:27.96 |
|
|
Cetus Espoo |
1:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ari-pekka Liukkonen |
1989 |
|
723 |
29.47 |
|
|
|
1:03.65 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikael Laakso |
1997 |
|
642 |
31.12 |
|
|
|
1:06.20 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miika Pentti |
1997 |
|
570 |
31.41 |
|
|
|
1:08.88 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
527 |
33.46 |
|
|
|
1:10.71 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
527 |
33.97 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niilo Olander |
2001 |
|
506 |
33.83 |
|
|
|
1:11.68 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
491 |
33.07 |
|
|
|
1:12.41 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henri Koski |
2000 |
|
487 |
33.37 |
|
|
|
1:12.61 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
466 |
34.24 |
|
|
|
1:13.67 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Santeri Tuomi |
2001 |
|
346 |
37.32 |
|
|
|
1:21.32 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:29 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:42 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:42 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
552 |
28.39 |
1:00.09 |
1:32.49 |
|
2:04.27 |
|
|
Cetus Espoo |
2:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
479 |
29.75 |
1:03.96 |
1:38.51 |
|
2:10.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
471 |
29.98 |
1:03.51 |
1:38.02 |
|
2:11.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
443 |
30.28 |
1:04.52 |
1:39.86 |
|
2:13.76 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
432 |
30.74 |
1:04.80 |
1:40.11 |
|
2:14.86 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
421 |
30.33 |
1:04.46 |
1:40.59 |
|
2:16.01 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
390 |
31.81 |
1:07.60 |
1:44.34 |
|
2:19.58 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markus Nuorinko |
2003 |
|
377 |
30.64 |
1:05.95 |
1:43.50 |
|
2:21.15 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aarne Myllynen |
2002 |
|
357 |
29.87 |
1:04.53 |
1:43.26 |
|
2:23.68 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Jääskeläinen |
2002 |
|
334 |
32.49 |
1:09.65 |
1:47.30 |
|
2:26.98 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Olavi Männistö |
2003 |
|
316 |
32.51 |
1:10.55 |
1:50.32 |
|
2:29.71 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
267 |
34.69 |
1:14.15 |
1:57.01 |
|
2:38.32 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Karri Suuronen |
2003 |
|
265 |
34.79 |
1:14.79 |
1:57.06 |
|
2:38.69 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sasha Cormier Simola |
2002 |
|
257 |
34.91 |
1:16.59 |
2:01.15 |
|
2:40.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
156 |
43.58 |
1:32.05 |
2:22.16 |
|
3:09.16 |
|
|
Cetus Espoo |
3:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sam Zamanimehr |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saku Romo |
2000 |
|
573 |
28.38 |
59.81 |
1:31.02 |
|
2:02.78 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
554 |
29.18 |
1:00.62 |
1:32.57 |
|
2:04.15 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
545 |
29.10 |
1:01.75 |
1:33.88 |
|
2:04.81 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
537 |
29.55 |
1:01.63 |
1:34.32 |
|
2:05.47 |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
522 |
29.15 |
1:01.62 |
1:34.03 |
|
2:06.68 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonni Aho |
1999 |
|
510 |
29.41 |
1:01.86 |
1:35.03 |
|
2:07.66 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Laine |
2000 |
|
503 |
28.88 |
1:00.92 |
1:34.56 |
|
2:08.18 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
494 |
29.76 |
1:03.04 |
1:36.49 |
|
2:09.03 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
453 |
30.22 |
1:04.15 |
1:38.93 |
|
2:12.74 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sami Seppälä |
2000 |
|
411 |
30.44 |
1:04.56 |
1:40.30 |
|
2:17.11 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lukas Vahtera |
2001 |
|
401 |
29.85 |
1:05.31 |
1:42.22 |
|
2:18.25 |
|
|
Simmis Wanda |
2:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:55 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
396 |
36.28 |
1:19.57 |
2:03.63 |
|
2:45.79 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
370 |
36.55 |
1:20.17 |
2:04.61 |
|
2:49.66 |
|
|
Nokian Pyry |
2:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jade Pönni |
1997 |
|
532 |
32.76 |
1:11.00 |
1:50.66 |
|
2:30.30 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Peippo |
1999 |
|
394 |
33.59 |
1:14.57 |
1:59.89 |
|
2:46.04 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:57 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:11 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
546 |
28.13 |
|
|
|
1:00.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
476 |
29.71 |
|
|
|
1:03.80 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
451 |
29.96 |
|
|
|
1:04.95 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Tsutsunen |
2002 |
|
421 |
30.33 |
|
|
|
1:06.44 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
310 |
32.29 |
|
|
|
1:13.55 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:11 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:21 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
642 |
36.11 |
1:17.22 |
1:58.93 |
|
2:41.23 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Johansson |
2003 |
|
513 |
39.58 |
1:23.50 |
2:08.99 |
|
2:53.71 |
|
|
Cetus Espoo |
2:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cindy Palm |
2003 |
|
510 |
39.44 |
1:24.15 |
2:09.46 |
|
2:54.11 |
|
|
Cetus Espoo |
2:52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
470 |
41.38 |
1:27.76 |
2:14.26 |
|
2:58.87 |
|
|
Cetus Espoo |
2:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milla-lotta Tapanainen |
2003 |
|
465 |
40.97 |
1:26.90 |
2:13.42 |
|
2:59.52 |
|
|
Cetus Espoo |
2:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofia Långström |
2003 |
|
446 |
41.04 |
1:28.04 |
2:15.35 |
|
3:02.07 |
|
|
Cetus Espoo |
3:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
381 |
44.72 |
1:34.42 |
2:23.54 |
|
3:11.83 |
|
|
Cetus Espoo |
3:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janita Severinkangas |
2004 |
|
355 |
43.93 |
1:34.05 |
2:25.31 |
|
3:16.46 |
|
|
Cetus Espoo |
3:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
603 |
36.88 |
1:18.27 |
2:00.86 |
|
2:44.61 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
578 |
37.99 |
1:20.03 |
2:03.81 |
|
2:46.92 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
537 |
39.12 |
1:22.59 |
2:07.03 |
|
2:51.12 |
|
|
Cetus Espoo |
2:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
522 |
38.46 |
1:23.54 |
2:08.69 |
|
2:52.76 |
|
|
Cetus Espoo |
2:58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Ingberg |
1999 |
|
484 |
38.68 |
1:24.03 |
2:10.80 |
|
2:57.09 |
|
|
Simmis Wanda |
2:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nella Korpela |
2002 |
|
452 |
41.29 |
1:27.80 |
2:14.41 |
|
3:01.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
450 |
41.06 |
1:28.18 |
2:15.11 |
|
3:01.47 |
|
|
Cetus Espoo |
2:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Milli Kosunen |
2002 |
|
363 |
44.03 |
1:34.10 |
2:25.12 |
|
3:14.88 |
|
|
Cetus Espoo |
3:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
331 |
42.24 |
1:31.15 |
2:24.73 |
|
3:21.09 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
3:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:21 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:28 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
447 |
34.00 |
1:11.16 |
1:49.38 |
|
2:26.34 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
377 |
35.78 |
1:15.67 |
1:56.07 |
|
2:34.81 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarne Myllynen |
2002 |
|
359 |
35.40 |
1:14.64 |
1:56.29 |
|
2:37.43 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
346 |
37.78 |
1:19.02 |
2:00.89 |
|
2:39.41 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leevi Ylikulppi |
2003 |
|
328 |
38.23 |
1:19.03 |
2:01.45 |
|
2:42.28 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
535 |
33.27 |
1:08.65 |
1:43.53 |
|
2:17.86 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
503 |
33.09 |
1:09.57 |
1:45.38 |
|
2:20.68 |
|
|
Vanders |
2:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
486 |
33.48 |
1:09.71 |
1:46.92 |
|
2:22.35 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Perttu Somero |
2001 |
|
483 |
32.70 |
1:08.74 |
1:46.36 |
|
2:22.55 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saku Romo |
2000 |
|
435 |
35.02 |
1:12.62 |
1:50.48 |
|
2:27.68 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonni Aho |
1999 |
|
380 |
36.04 |
1:16.10 |
1:55.53 |
|
2:34.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
308 |
37.65 |
1:20.22 |
2:03.35 |
|
2:45.56 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:28 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:35 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 29, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:35 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Cetus - Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:39 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 30, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:39 |
|