2020-01-23   12:14:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Børnemesterskaber / MiniFÅM

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Steen Mühring  2009    119          47.13   
  Nyborg Svømmeklub  45.38                 
Carla Korsgaard  2009    112          48.13   
  Ringe Svømme Klub  51.51                 
Sisse Plaugborg  2009    92          51.47   
  Ringe Svømme Klub  56.11                 
Nanna Steen Mühring  2009    89          51.88   
  Nyborg Svømmeklub  47.19                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sava Mathilde Simonsen  2008    191          40.35   
  Frem Odense  48.34                 
Matilde A. B. Buch  2008    168          42.08   
  H2Odense  43.55                 
Ella Krogager Jensen  2008    167          42.15   
  Svendborg Svømme Klub                   
Dicte S. Falkenstrøm  2008    156          43.11   
  Nyborg Svømmeklub  45.19                 
Cornelia Gardias Peters  2008    151          43.59   
  H2Odense                   
Sofie Bak  2008    139          44.83   
  Ringe Svømme Klub  44.55                 
Sara Lund Larsen  2008    120          47.03   
  Ringe Svømme Klub  46.35                 
Ida Juhl Rasmussen  2008    110          48.40   
  Ringe Svømme Klub  46.96                 
Ea Victoria Pedersen  2008    103          49.44   
  Ringe Svømme Klub  46.51                 
10  Lea Romer Jørgensen  2008    94          51.03   
  Svendborg Svømme Klub  50.13                 
11  Luna Gilling  2008    91          51.59   
  H2Odense                   
12  Ida Kofod Bjørnsten  2008    81          53.70   
  H2Odense  54.11                 
13  Josefine Weber  2008    80          53.84   
  Ringe Svømme Klub  52.48                 
14  Mille Ea Sølbek  2008    56          1:00.40   
  H2Odense                   
Emilie Hemmeløff  2008              DSQ  Tyvstart 
  Ringe Svømme Klub  37.56                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Bruun-Petersen  2007    287          35.22   
  Tommerup Svømme Klub  36.20                 
Dagmar Stahl  2007    242          37.25   
  H2Odense  42.54                 
Karoline Jørgensen  2007    237          37.51   
  Tommerup Svømme Klub  37.58                 
Liv Rose Skaastrup  2007    222          38.34   
  Ringe Svømme Klub  39.55                 
Marie Hartmann Johansen  2007    201          39.62   
  Frem Odense  46.57                 
Sofia Mortensen  2007    177          41.38   
  Tommerup Svømme Klub  41.09                 
Helena Bett Andersen  2007    156          43.11   
  Frem Odense  44.69                 
Isabella Aurbo Herold  2007    154          43.30   
  Svendborg Svømme Klub  47.68                 
Frederikke Ekholdt  2007    135          45.27   
  H2Odense  47.18                 
10  Lisa Bergmann Jensen  2007    108          48.70   
  Frem Odense  56.11                 
11  Liv Emilie Poulsen  2007    85          52.70   
  Svendborg Svømme Klub  51.60                 
12  Atalie R. L. Pedersen  2007    76          54.81   
  H2Odense  1:05.62                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:28 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:39   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marti Cardeñas Bonjorn  2009    96          47.46   
  H2Odense  48.17                 
Malthe Bak Wallentin  2008    85          49.55   
  Frem Odense  55.39                 
Malthe Petersen  2008    43          1:01.88   
  Frem Odense  1:02.28                 
Rasmus Bjerre  2008    39          1:04.26   
  Ringe Svømme Klub  55.22                 
Marius Lundsfryd  2008    32          1:08.52   
  Ringe Svømme Klub  1:09.57                 
Peter Assing Hvidt  2008              DNS   
  Frem Odense  1:04.91                 
Conrad Elsborg Gorecki  2008              DSQ  Asynkrone armtag 
  Frem Odense  1:04.53                 
Emil Langballe  2008              DSQ  Asynkrone bentag 50 
  Frem Odense                   
Jannik Kjellerup  2009              DSQ  Tyvstart 
  Ringe Svømme Klub  1:08.85                 
Mathias Møller Nielsen  2008              DSQ  Crawlben ved start 
  Ringe Svømme Klub  1:25.24                 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julian Vitus Pedersen  2007    160          40.08   
  H2Odense  40.56                 
Harald Heyde Engvad  2007    126          43.38   
  Frem Odense  44.07                 
Peter Kristensen  2007    105          46.12   
  Ringe Svømme Klub  43.32                 
Sylvester Neto  2007    75          51.49   
  Frem Odense  57.97                 
Gustav Halle  2007    56          56.71   
  H2Odense  54.75                 
Emil A. Larsen  2007    41          1:03.04   
  Frem Odense  58.21                 
Zander Finsen  2007    40          1:03.69   
  Frem Odense  1:06.55                 
Vitus F P Sørensen  2007    38          1:04.41   
  H2Odense                   
Laurits Damsted Lund  2007    31          1:09.01   
  Ringe Svømme Klub  1:01.49                 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josef Assing Hvidt  2006    82          50.17   
  Frem Odense  59.80                 
Anders Hammam Saayda  2006    71          52.49   
  Frem Odense  51.50                 
Jonas Bergmann  2006    58          56.30   
  H2Odense  1:04.08                 
Kristoffer S. Haue  2006    24          1:15.27   
  Frem Odense  58.77                 
Johannes Erik Geisler  2006              DSQ  Asynkrone armtag 
  Frem Odense  58.17                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:39 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanna Steen Mühring  2009    81          1:06.11   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.08                 
Carla Korsgaard  2009    59          1:13.23   
  Ringe Svømme Klub  1:09.88                 
Frida Steen Mühring  2009              DSQ  Ej udadvendte fødder 
  Nyborg Svømmeklub                   
Sisse Plaugborg  2009              DSQ  Crawlben ved start 
  Ringe Svømme Klub  1:22.14                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmeløff  2008    183          50.41   
  Ringe Svømme Klub  49.86                 
Ida Kofod Bjørnsten  2008    145          54.50   
  H2Odense  59.11                 
Dicte S. Falkenstrøm  2008    112          59.38   
  Nyborg Svømmeklub  55.46                 
Ella Krogager Jensen  2008    104          1:00.73   
  Svendborg Svømme Klub  1:00.85                 
Ida Juhl Rasmussen  2008    94          1:02.77   
  Ringe Svømme Klub  1:05.11                 
Cornelia Gardias Peters  2008    90          1:03.88   
  H2Odense                   
Sara Lund Larsen  2008    82          1:05.77   
  Ringe Svømme Klub  1:10.91                 
Josefine Weber  2008    59          1:13.41   
  Ringe Svømme Klub  1:10.02                 
Sofie Bak  2008    57          1:14.23   
  Ringe Svømme Klub                   
Matilde A. B. Buch  2008              DSQ  Ej samtidig berøring 
  H2Odense  58.63                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Bruun-Petersen  2007    205          48.51   
  Tommerup Svømme Klub                   
Dagmar Stahl  2007    185          50.19   
  H2Odense  48.90                 
Marie Hartmann Johansen  2007    174          51.30   
  Frem Odense  53.83                 
Sofia Mortensen  2007    147          54.18   
  Tommerup Svømme Klub  53.98                 
Helena Bett Andersen  2007    136          55.65   
  Frem Odense  1:02.56                 
Liv Rose Skaastrup  2007    121          57.89   
  Ringe Svømme Klub  59.00                 
Atalie R. L. Pedersen  2007    112          59.41   
  H2Odense  1:04.29                 
Lærke Friis Waltersdorff  2007    96          1:02.53   
  Ringe Svømme Klub  1:04.69                 
Liv Emilie Poulsen  2007    62          1:12.08   
  Svendborg Svømme Klub                   
Isabella Aurbo Herold  2007              DSQ  Crawlben ved start 
  Svendborg Svømme Klub  1:05.35                 
Karoline Jørgensen  2007              DSQ  Ej udadvendte fødder 
  Tommerup Svømme Klub  56.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:00   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Møller Nielsen  2008    90          49.55   
  Ringe Svømme Klub  49.56                 
Conrad Elsborg Gorecki  2008    73          53.15   
  Frem Odense  56.72                 
Marius Lundsfryd  2008    72          53.33   
  Ringe Svømme Klub  54.38                 
Rasmus Bjerre  2008    67          54.58   
  Ringe Svømme Klub  52.04                 
Jannik Kjellerup  2009    61          56.35   
  Ringe Svømme Klub  1:05.93                 
Albert Bjerremann  2010    23          1:17.08   
  H2Odense                   
Anton Plauborg  2010              DSQ  Ej afslutning på ryg 
  Ringe Svømme Klub  1:11.98                 
Emil Langballe  2008              DSQ  vøm på maven 30 m 
  Frem Odense                   
Marti Cardeñas Bonjorn  2009              DSQ  Ej fortsat bev 25 m 
  H2Odense  48.76                 
Niels Ryet  2008              DSQ  Ej afslutning på ryg 
  Ringe Svømme Klub  1:15.22                 
Peter Assing Hvidt  2008              DSQ  Svøm på maven 25 m 
  Frem Odense                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julian Vitus Pedersen  2007    166          40.39   
  H2Odense  42.07                 
Peter Kristensen  2007    133          43.51   
  Ringe Svømme Klub  45.76                 
Nicklas Bay Rasmussen  2007    117          45.37   
  H2Odense  46.09                 
Gustav Halle  2007    90          49.42   
  H2Odense  48.36                 
Sylvester Neto  2007    81          51.32   
  Frem Odense  50.45                 
Laurits Damsted Lund  2007    70          53.76   
  Ringe Svømme Klub  47.06                 
Noah Á Fløtti Thomsen  2007    69          53.96   
  Ringe Svømme Klub  53.42                 
Vitus F P Sørensen  2007    53          58.95   
  H2Odense  57.91                 
Nicolai Ehrhorn  2007              DSQ  Ej fortsat bev 
  Ringe Svømme Klub                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer S. Haue  2006    102          47.42   
  Frem Odense  56.11                 
Johannes Erik Geisler  2006    102          47.50   
  Frem Odense  47.98                 
Victor Plauborg  2006    72          53.38   
  Ringe Svømme Klub                   
Marius Trebbien  2006              DSQ  Ej fortsat bev 25 m 
  H2Odense  54.59                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:00 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:12   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Steen Mühring  2009    87  1:03.42        2:07.52   
  Nyborg Svømmeklub  2:01.77                 
                     
Nanna Steen Mühring  2009    76  1:05.53        2:13.41   
  Nyborg Svømmeklub  2:02.09                 
                     
Sisse Plaugborg  2009    65  1:08.64        2:20.35   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Carla Korsgaard  2009              DSQ  Arme v hofte 50 -75 
  Ringe Svømme Klub  2:05.15                 
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmeløff  2008    181  46.25        1:40.17   
  Ringe Svømme Klub  1:35.27                 
                     
Dicte S. Falkenstrøm  2008    133  52.26        1:50.82   
  Nyborg Svømmeklub  1:49.32                 
                     
Ida Juhl Rasmussen  2008    97  59.04        2:03.00   
  Ringe Svømme Klub  2:04.77                 
                     
Sofie Bak  2008    95  57.69        2:03.85   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Sara Lund Larsen  2008    94  1:02.48        2:04.47   
  Ringe Svømme Klub  2:11.95                 
                     
Ella Krogager Jensen  2008    93  58.95        2:04.75   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Cornelia Gardias Peters  2008              DSQ  Afslut på mave 50 m 
  H2Odense                   
                     
Ea Victoria Pedersen  2008              DSQ  Ej synkrone ben star 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Matilde A. B. Buch  2008              DSQ  Afslut på mave 50 m 
  H2Odense                   
                     
Sava Mathilde Simonsen  2008              DSQ  Asynkrone ben 50-75m 
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Bruun-Petersen  2007    189  48.18        1:38.62   
  Tommerup Svømme Klub  1:39.53                 
                     
Karoline Jørgensen  2007    164  50.95        1:43.42   
  Tommerup Svømme Klub  1:44.53                 
                     
Sofia Mortensen  2007    163  48.78        1:43.61   
  Tommerup Svømme Klub  1:52.14                 
                     
Dagmar Stahl  2007    153  51.14        1:45.74   
  H2Odense  1:53.49                 
                     
Liv Rose Skaastrup  2007    125  54.40        1:53.08   
  Ringe Svømme Klub  1:51.40                 
                     
Lisa Bergmann Jensen  2007              DSQ  Ej udadvendt fod 60m 
  Frem Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:12 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:06   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marti Cardeñas Bonjorn  2009    135  1:38.00        1:38.00   
  H2Odense  1:45.09                 
                     
Malthe Bak Wallentin  2008    134  1:38.22        1:38.22   
  Frem Odense  1:42.28                 
                     
Malthe Petersen  2008    77  1:57.85        1:57.85   
  Frem Odense  2:02.99                 
                     
Marius Lundsfryd  2008    69  1:00.13        2:02.22   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Rasmus Bjerre  2008    64  2:05.29        2:05.29   
  Ringe Svømme Klub  2:00.16                 
                     
Mathias Møller Nielsen  2008    59  1:00.60        2:09.18   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Conrad Elsborg Gorecki  2008              DSQ  Indadvendt fod 60m 
  Frem Odense  2:17.08                 
                     
Emil Langballe  2008              DSQ  Ej samt. berøring 75 
  Frem Odense                   
                     
Jannik Kjellerup  2009              DSQ  Ej udadvendt fod 60m 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julian Vitus Pedersen  2007    185  39.48        1:28.19   
  H2Odense  1:28.72                 
                     
Harald Heyde Engvad  2007    142  46.24        1:36.19   
  Frem Odense  1:34.83                 
                     
Peter Kristensen  2007    139  46.15        1:36.98   
  Ringe Svømme Klub  1:50.69                 
                     
Nicklas Bay Rasmussen  2007    112  48.40        1:44.28   
  H2Odense  1:40.29                 
                     
Zander Finsen  2007    76  56.84        1:58.61   
  Frem Odense                   
                     
Emil A. Larsen  2007    74  59.13        1:59.40   
  Frem Odense  2:01.70                 
                     
Vitus F P Sørensen  2007    66  1:02.21        2:04.21   
  H2Odense  2:17.40                 
                     
Noah Á Fløtti Thomsen  2007    58  1:06.26        2:09.81   
  Ringe Svømme Klub  2:17.23                 
                     
Laurits Damsted Lund  2007              DNS   
  Ringe Svømme Klub  1:59.50                 
                     
Gustav Halle  2007              DNF   
  H2Odense  1:35.86                 
                     
Nicolai Ehrhorn  2007              DSQ  Arme v hofte 50-75 m 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Sylvester Neto  2007              DSQ  Flyben 60-75m 
  Frem Odense  2:03.65                 
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josef Assing Hvidt  2006    136  45.93        1:37.66   
  Frem Odense  1:57.87                 
                     
Johannes Erik Geisler  2006    108  51.14        1:45.50   
  Frem Odense  1:55.05                 
                     
Anders Hammam Saayda  2006    88  53.76        1:52.67   
  Frem Odense  1:53.00                 
                     
Victor Plauborg  2006    80  56.91        1:56.38   
  Ringe Svømme Klub  2:13.96                 
                     
Jonas Bergmann  2006    71  53.61        2:01.13   
  H2Odense                   
                     
Kristoffer S. Haue  2006              DSQ  Ej udadvendt fod 55m 
  Frem Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:06 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:23   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carla Korsgaard  2009    44          1:08.68   
  Ringe Svømme Klub                   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmeløff  2008    157          45.17   
  Ringe Svømme Klub  41.72                 
Matilde A. B. Buch  2008    89          54.57   
  H2Odense                   
Sava Mathilde Simonsen  2008    78          56.98   
  Frem Odense  1:09.95                 
Sara Lund Larsen  2008    72          58.34   
  Ringe Svømme Klub  1:01.04                 
Lea Romer Jørgensen  2008    67          59.74   
  Svendborg Svømme Klub                   
Cornelia Gardias Peters  2008    47          1:07.53   
  H2Odense                   
Ea Victoria Pedersen  2008              DSQ  Asynkrone ben start 
  Ringe Svømme Klub  1:08.34                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Bruun-Petersen  2007    161          44.74   
  Tommerup Svømme Klub  47.21                 
Karoline Jørgensen  2007    151          45.71   
  Tommerup Svømme Klub  46.34                 
Sofia Mortensen  2007    95          53.42   
  Tommerup Svømme Klub                   
Marie Hartmann Johansen  2007    87          54.89   
  Frem Odense  52.87                 
Helena Bett Andersen  2007    84          55.62   
  Frem Odense  52.54                 
Dagmar Stahl  2007    72          58.52   
  H2Odense                   
Liv Rose Skaastrup  2007    67          59.94   
  Ringe Svømme Klub  55.45                 
Lisa Bergmann Jensen  2007    49          1:06.18   
  Frem Odense                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:23 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:23   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marti Cardeñas Bonjorn  2009    158          37.40   
  H2Odense  37.02                 
Malthe Bak Wallentin  2008    122          40.83   
  Frem Odense  45.57                 
Marius Lundsfryd  2008    92          44.72   
  Ringe Svømme Klub  45.48                 
Peter Assing Hvidt  2008    92          44.82   
  Frem Odense                   
Malthe Petersen  2008    78          47.39   
  Frem Odense  47.93                 
Mathias Møller Nielsen  2008    73          48.47   
  Ringe Svømme Klub  50.57                 
Rasmus Bjerre  2008    71          48.80   
  Ringe Svømme Klub  45.46                 
Jannik Kjellerup  2009    70          49.11   
  Ringe Svømme Klub  48.96                 
Conrad Elsborg Gorecki  2008    59          51.93   
  Frem Odense  50.78                 
10  Emil Langballe  2008    50          54.96   
  Frem Odense                   
11  Anton Plauborg  2010    43          57.71   
  Ringe Svømme Klub  1:01.13                 
Albert Bjerremann  2010              DSQ  Tyvstart 
  H2Odense                   
Niels Ryet  2008              DSQ  Tyvstart 
  Ringe Svømme Klub  1:00.69                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julian Vitus Pedersen  2007    221          33.51   
  H2Odense  31.96                 
Peter Kristensen  2007    196          34.85   
  Ringe Svømme Klub  35.02                 
Harald Heyde Engvad  2007    170          36.56   
  Frem Odense  36.65                 
Gustav Halle  2007    136          39.36   
  H2Odense  36.43                 
Nicklas Bay Rasmussen  2007    104          43.04   
  H2Odense  40.01                 
Nicolai Ehrhorn  2007    99          43.69   
  Ringe Svømme Klub  41.49                 
Sylvester Neto  2007    95          44.28   
  Frem Odense  53.18                 
Noah Á Fløtti Thomsen  2007    90          45.20   
  Ringe Svømme Klub  46.10                 
Vitus F P Sørensen  2007    80          46.93   
  H2Odense  46.21                 
10  Zander Finsen  2007    72          48.61   
  Frem Odense  46.31                 
11  Emil A. Larsen  2007    60          51.58   
  Frem Odense  54.67                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josef Assing Hvidt  2006    169          36.63   
  Frem Odense  36.57                 
Johannes Erik Geisler  2006    136          39.32   
  Frem Odense  37.87                 
Marius Trebbien  2006    129          40.08   
  H2Odense  42.57                 
Anders Hammam Saayda  2006    119          41.10   
  Frem Odense  38.77                 
Jonas Bergmann  2006    113          41.90   
  H2Odense  40.89                 
Kristoffer S. Haue  2006    104          43.05   
  Frem Odense  43.56                 
Victor Plauborg  2006              DSQ  Tyvstart 
  Ringe Svømme Klub  50.56                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:23 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:23   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sisse Plaugborg  2009    68          1:02.72   
  Ringe Svømme Klub  1:12.81                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmeløff  2008    189          44.68   
  Ringe Svømme Klub  43.28                 
Sofie Bak  2008    145          48.77   
  Ringe Svømme Klub  52.80                 
Sava Mathilde Simonsen  2008    139          49.50   
  Frem Odense  50.64                 
Ida Juhl Rasmussen  2008    123          51.53   
  Ringe Svømme Klub  51.64                 
Cornelia Gardias Peters  2008    106          54.16   
  H2Odense                   
Matilde A. B. Buch  2008    104          54.44   
  H2Odense                   
Ea Victoria Pedersen  2008    98          55.60   
  Ringe Svømme Klub  50.07                 
Josefine Weber  2008    85          58.38   
  Ringe Svømme Klub  58.32                 
Luna Gilling  2008    84          58.46   
  H2Odense                   
10  Sara Lund Larsen  2008    69          1:02.47   
  Ringe Svømme Klub  1:03.49                 
Lea Romer Jørgensen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Svendborg Svømme Klub  58.42                 
Mille Ea Sølbek  2008              DSQ  Svøm på maven 25m 
  H2Odense                   
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Jørgensen  2007    185          44.97   
  Tommerup Svømme Klub  54.39                 
Anne Bruun-Petersen  2007    172          46.10   
  Tommerup Svømme Klub  46.69                 
Dagmar Stahl  2007    156          47.62   
  H2Odense  48.32                 
Sofia Mortensen  2007    156          47.62   
  Tommerup Svømme Klub  48.33                 
Isabella Aurbo Herold  2007    151          48.16   
  Svendborg Svømme Klub  51.90                 
Liv Rose Skaastrup  2007    140          49.35   
  Ringe Svømme Klub  47.49                 
Helena Bett Andersen  2007    128          50.93   
  Frem Odense                   
Marie Hartmann Johansen  2007    116          52.62   
  Frem Odense  55.56                 
Frederikke Ekholdt  2007    110          53.52   
  H2Odense                   
10  Lisa Bergmann Jensen  2007    73          1:01.19   
  Frem Odense  1:05.15                 
11  Lærke Friis Waltersdorff  2007    65          1:03.59   
  Ringe Svømme Klub  1:01.22                 
12  Liv Emilie Poulsen  2007    55          1:07.17   
  Svendborg Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:23 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:23   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Bak Wallentin  2008    116          51.65   
  Frem Odense  53.61                 
Marti Cardeñas Bonjorn  2009    103          53.83   
  H2Odense  55.20                 
Malthe Petersen  2008    74          59.95   
  Frem Odense  59.10                 
Marius Lundsfryd  2008    53          1:06.94   
  Ringe Svømme Klub  1:06.83                 
Rasmus Bjerre  2008    48          1:09.07   
  Ringe Svømme Klub  1:07.11                 
Anton Plauborg  2010              DSQ  Flere flyben start 
  Ringe Svømme Klub                   
Mathias Møller Nielsen  2008              DSQ  Crawlsvøm v. 5 m 
  Ringe Svømme Klub  1:05.26                 
Peter Assing Hvidt  2008              DSQ  Asynkrone bentag 
  Frem Odense                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julian Vitus Pedersen  2007    134          49.32   
  H2Odense  50.25                 
Harald Heyde Engvad  2007    107          53.06   
  Frem Odense  51.87                 
Peter Kristensen  2007    107          53.18   
  Ringe Svømme Klub  53.05                 
Gustav Halle  2007    103          53.80   
  H2Odense  50.34                 
Nicklas Bay Rasmussen  2007    94          55.49   
  H2Odense  54.74                 
Vitus F P Sørensen  2007    76          59.55   
  H2Odense  58.46                 
Emil A. Larsen  2007    65          1:02.55   
  Frem Odense  1:05.24                 
Zander Finsen  2007    65          1:02.73   
  Frem Odense                   
Noah Á Fløtti Thomsen  2007    54          1:06.43   
  Ringe Svømme Klub  1:03.96                 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josef Assing Hvidt  2006    127          50.21   
  Frem Odense                   
Marius Trebbien  2006    82          58.06   
  H2Odense                   
Anders Hammam Saayda  2006    80          58.37   
  Frem Odense                   
Victor Plauborg  2006    52          1:07.36   
  Ringe Svømme Klub                   
Jonas Bergmann  2006    43          1:11.87   
  H2Odense  1:12.17                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:23 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:46   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 11, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rsk Piger 1    161          2:52.91   
  Ringe Svømme Klub                   
  Sara Lund Larsen  2008      48.00        48.00   
  Sofie Bak  2008      44.28        1:32.28   
  Liv Rose Skaastrup  2007      41.67        2:13.95   
  Emilie Hemmeløff  2008      38.96        2:52.91   
                     
Frem Piger 1    136          3:02.87   
  Frem Odense  2:56.56                 
  Sava Mathilde Simonsen  2008      45.42        45.42   
  Lisa Bergmann Jensen  2007      52.77        1:38.19   
  Marie Hartmann Johansen  2007      40.90        2:19.09   
  Helena Bett Andersen  2007      43.78        3:02.87   
                     
Svendborg Piger 1    113          3:14.44   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Liv Emilie Poulsen  2007      55.84        55.84   
  Ella Krogager Jensen  2008      45.99        1:41.83   
  Isabella Aurbo Herold  2007      45.58        2:27.41   
  Lea Romer Jørgensen  2008      47.03        3:14.44   
                     
Rsk Piger 2              DSQ  Tyvstart SV2 
  Ringe Svømme Klub                   
  Ida Juhl Rasmussen  2008      51.22        51.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:46 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:46   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 12, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frem Drenge 2    155          2:33.53   
  Frem Odense  3:09.98                 
  Anders Hammam Saayda  2006      39.99        39.99   
  Harald Heyde Engvad  2007      37.30        1:17.29   
  Johannes Erik Geisler  2006      39.33        1:56.62   
  Josef Assing Hvidt  2006      36.91        2:33.53   
                     
H2Odense Drenge    155          2:33.74   
  H2Odense                   
  Nicklas Bay Rasmussen  2007      42.62        42.62   
  Marti Cardeñas Bonjorn  2009      38.25        1:20.87   
  Gustav Halle  2007      40.75        2:01.62   
  Julian Vitus Pedersen  2007      32.12        2:33.74   
                     
Rsk Drenge 1    108          2:53.15   
  Ringe Svømme Klub                   
  Rasmus Bjerre  2008      49.74        49.74   
  Marius Lundsfryd  2008      46.33        1:36.07   
  Nicolai Ehrhorn  2007      42.81        2:18.88   
  Peter Kristensen  2007      34.27        2:53.15   
                     
Frem Drenge 3    80          3:11.67   
  Frem Odense  3:22.92                 
  Sylvester Neto  2007      44.80        44.80   
  Malthe Petersen  2008      48.41        1:33.21   
  Zander Finsen  2007      51.63        2:24.84   
  Kristoffer S. Haue  2006      46.83        3:11.67   
                     
Frem Drenge 1    75          3:15.48   
  Frem Odense  2:57.57                 
  Conrad Elsborg Gorecki  2008      54.08        54.08   
  Malthe Bak Wallentin  2008      41.49        1:35.57   
  Emil A. Larsen  2007      51.88        2:27.45   
  Peter Assing Hvidt  2008      48.03        3:15.48   
                     
Rsk Drenge 2              DSQ  Tyvstart Sv4 
  Ringe Svømme Klub                   
  Victor Plauborg  2006      46.79        46.79   
  Mathias Møller Nielsen  2008      49.52        1:36.31   
  Noah Á Fløtti Thomsen  2007      48.45        2:24.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark