2020-04-08   13:48:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sportringen Swim Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  10:16   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Klint Ipsa  2005  Bromöllaortens Simsällskap    38.16        1:19.15   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    37.54        1:20.33   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.57        1:20.51   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    38.13        1:21.76   
Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    38.92        1:22.56   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    39.10        1:24.06   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    39.75        1:24.18   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    40.10        1:24.39   
Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    39.51        1:25.09   
10  Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    41.43        1:26.28   
11  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.60        1:27.15   
12  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    41.46        1:27.66   
13  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap    41.76        1:28.43   
14  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    41.05        1:30.45   
15  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    42.29        1:31.38   
16  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    43.30        1:31.69   
17  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    43.96        1:31.99   
18  Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen    43.46        1:32.83   
19  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    43.83        1:33.25   
20  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.63        1:33.47   
21  Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    43.39        1:33.86   
22  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    44.06        1:34.61   
23  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    42.40        1:34.69   
24  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    44.88        1:34.83   
25  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    46.32        1:34.87   
26  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    45.22        1:36.64   
27  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    45.18        1:37.45   
28  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    46.39        1:37.94   
29  Nelly Gustavsson  2004  Simklubben Lödde    46.26        1:39.12   
30  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    46.32        1:40.37   
31  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    47.49        1:40.85   
32  Melina Mercourios  2005  Simklubben Triton    48.34        1:41.55   
33  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    47.95        1:41.80   
34  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    47.23        1:41.97   
35  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    50.14        1:49.20   
36  Emelie Thern  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    53.07        1:53.30   
37  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    55.94        1:55.18   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            DNS   
Rebecka Ungureanu  2004  Bromöllaortens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    35.80        1:16.10   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.95        1:17.87   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.23        1:19.91   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    38.47        1:22.64   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    39.72        1:24.67   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    40.17        1:26.92   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    41.91        1:27.90   
Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran    40.59        1:28.44   
Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    42.27        1:28.77   
10  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    42.62        1:32.79   
11  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.57        1:34.09   
12  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran    43.79        1:34.91   
13  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    44.07        1:35.11   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton    34.90        1:16.04   
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.38        1:17.59   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    36.91        1:18.92   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    36.20        1:19.02   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    37.03        1:20.01   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    37.77        1:21.15   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    36.93        1:21.26   
Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.13        1:24.07   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    38.63        1:24.39   
10  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    39.72        1:24.49   
11  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    39.97        1:25.40   
12  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap    41.61        1:30.30   
13  Klara Johansson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    42.83        1:33.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:16 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.00        1:03.66   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    30.68        1:06.74   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    31.77        1:08.28   
Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    31.85        1:09.51   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    30.97        1:10.45   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    33.19        1:10.72   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.74        1:12.45   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    33.67        1:15.14   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    33.46        1:16.16   
10  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    36.61        1:18.92   
11  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    37.55        1:21.16   
12  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    36.82        1:21.54   
13  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    36.70        1:21.95   
14  Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    34.40        1:22.29   
15  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    37.24        1:23.78   
16  Hugo Härjesten  2004  Ringsjö Simklubb    45.37        1:38.37   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    28.45        59.31   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    28.51        1:00.35   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    28.57        1:01.23   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    29.09        1:03.34   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    29.83        1:03.56   
Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    30.01        1:03.69   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    29.68        1:04.44   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    30.86        1:06.84   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    31.39        1:07.23   
10  Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub    31.67        1:07.87   
11  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.24        1:08.17   
12  Noel Persson  2002  Simklubben Triton    31.35        1:08.80   
13  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.08        1:09.53   
14  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.06        1:09.79   
15  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    31.43        1:10.05   
16  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.22        1:12.93   
17  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    34.82        1:15.02   
18  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    35.21        1:15.95   
19  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    34.23        1:16.82   
20  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton    41.79        1:33.48   
William Johansen  2002  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Helsingborgs Simsällskap    26.54        55.82   
Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    27.08        58.59   
Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    27.79        59.47   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    27.80        59.63   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsällskap    28.17        59.96   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    28.04        1:00.25   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    27.87        1:00.39   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    28.05        1:01.37   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    28.04        1:01.47   
10  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    29.16        1:02.23   
11  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    28.60        1:03.02   
12  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    28.69        1:03.24   
13  Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    29.51        1:03.50   
14  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.80        1:03.88   
15  Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    29.66        1:04.17   
16  Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap    28.79        1:04.29   
17  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.59        1:06.22   
18  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    29.64        1:07.32   
19  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.50        1:09.30   
20  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    32.25        1:14.94   
21  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.22        1:16.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    36.66  1:15.90  1:55.38    2:34.41   
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    36.76  1:16.39  1:58.34    2:40.94   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    37.20  1:18.13  2:00.94    2:43.16   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    38.82  1:19.96  2:02.52    2:43.61   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    38.67  1:20.64  2:04.05    2:45.45   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    39.13  1:20.69  2:04.54    2:47.89   
Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    41.31  1:25.14  2:07.89    2:50.25   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    41.58  1:26.43  2:12.01    2:55.81   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    42.10  1:25.96  2:11.72    2:56.15   
10  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    42.16  1:27.14  2:12.93    2:57.98   
11  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    42.10  1:27.97  2:13.29    2:58.27   
12  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap    42.15  1:27.81  2:14.93    2:59.11   
13  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.25  1:29.60  2:15.37    3:00.51   
14  Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    44.10  1:31.38  2:19.48    3:05.36   
15  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    44.44  1:36.77  2:29.03    3:21.22   
16  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    50.58  1:44.65  2:41.33    3:35.91   
17  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    52.45  2:46.48  3:42.44    3:42.44   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            DNS   
Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            DNS   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    35.26  1:13.48  1:52.53    2:29.44   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.35  1:14.12  1:52.70    2:30.45   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    36.55  1:17.55  1:57.60    2:36.93   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    37.10  1:16.88  1:58.66    2:38.84   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.97  1:16.82  1:58.70    2:39.76   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.92  1:18.12  2:00.77    2:40.31   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    38.84  1:19.53  2:01.05    2:41.81   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.94  1:18.91  2:00.16    2:41.91   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    37.80  1:19.22  2:01.87    2:43.42   
10  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    39.20  1:21.00  2:03.43    2:44.51   
11  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    38.13  1:20.03  2:03.16    2:45.46   
12  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    38.52  1:21.30  2:05.21    2:48.50   
13  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    37.60  1:20.75  2:05.82    2:50.74   
14  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.40  1:24.36  2:10.86    2:54.82   
15  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    42.48  1:28.44  2:16.73    3:04.01   
16  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.19  1:31.59  2:20.08    3:06.38   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    36.48  1:14.79  1:54.96    2:32.73   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    34.87  1:13.81  1:53.41    2:33.02   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.21  1:14.82  1:55.21    2:37.01   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    36.42  1:16.97  1:58.67    2:40.25   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    36.81  1:17.40  1:59.96    2:42.30   
Walda Jonsson  2001  Eskilstuna Simklubb    38.05  1:19.47  2:02.00    2:44.38   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    39.18  1:20.64  2:04.07    2:46.44   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    38.24  1:20.83  2:04.50    2:47.46   
Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap    42.61  1:27.67  2:13.48    2:59.81   
Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    37.53  1:21.71  2:09.42    2:55.63   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    38.60  1:24.77  2:12.43    2:58.39   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    39.99  1:27.06  2:14.96    3:03.19   
Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    40.37  1:28.79  2:19.20    3:08.50   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.23  1:13.23  1:53.31    2:33.38   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.09  1:16.04  1:57.27    2:39.43   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    36.11  1:17.65  2:00.10    2:42.62   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    37.10  1:20.08  2:05.79    2:50.52   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    39.60  1:23.07  2:07.83    2:52.05   
Mads Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub    35.88  1:20.73  2:08.00    2:52.91   
Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.46  1:22.45  2:08.67    2:56.04   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    38.89  1:23.36  2:08.98    2:56.26   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    38.04  1:22.09  2:08.60    2:57.40   
10  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.63  1:22.06  2:09.16    2:58.75   
11  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    37.67  1:22.34  2:10.85    2:59.42   
12  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    38.32  1:23.77  2:12.20    3:03.15   
13  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    41.64  1:28.40  2:16.97    3:04.56   
14  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton    47.90  1:41.14  2:36.82    3:27.51   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    36.23  1:18.20  2:00.76    2:41.29   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    36.88  1:18.01  1:59.86    2:42.39   
Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.11  1:17.98  2:01.67    2:46.85   
Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    37.64  1:22.05  2:07.56    2:53.95   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    37.25  1:20.91  2:06.79    2:55.51   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    1:07.75  2:19.91  3:32.23    4:44.37   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.32  2:20.59  3:33.83    4:45.92   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:09.00  2:22.52  3:36.76    4:49.68   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    1:09.66  2:24.48  3:40.53    4:55.81   
Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:11.37  2:31.04  3:51.32    5:11.84   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    1:10.72  2:31.14  3:52.95    5:16.66   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    1:15.43  2:37.23  3:58.62    5:16.90   
Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:15.97  2:36.71  3:58.91    5:20.83   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    1:11.82  2:34.38  3:59.04    5:21.23   
10  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    1:15.92  2:39.28  4:03.62    5:25.44   
11  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    1:18.64  2:46.10  4:11.10    5:29.20   
12  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    1:19.15  2:45.74  4:11.92    5:31.69   
13  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    1:16.43  2:42.66  4:09.37    5:32.31   
14  Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    1:20.34  2:46.43  4:12.38    5:32.37   
15  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    1:17.43  2:44.06  4:08.37    5:32.43   
16  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    1:16.24  2:43.19  4:10.75    5:38.66   
17  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    1:19.05  2:47.10  4:16.08    5:44.07   
18  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    1:20.73  2:52.92  4:26.64    5:57.03   
Nelly Gustavsson  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:06.33  2:16.48  3:27.98    4:39.51   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:10.35  2:24.63  3:38.29    4:51.38   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:10.61  2:24.33  3:39.18    4:54.37   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    1:13.34  2:30.85  3:48.78    5:02.50   
Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:11.76  2:30.91  3:50.05    5:07.77   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:13.06  2:32.55  3:51.87    5:10.16   
Nina Nolén  2002  Simklubben Triton    1:13.39  2:33.21  3:53.00    5:11.34   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:13.36  2:33.78  3:53.97    5:12.44   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:12.17  2:32.92  3:55.04    5:15.87   
10  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    1:10.66  2:32.48  3:56.39    5:18.43   
11  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:14.99  2:37.47  4:01.07    5:25.42   
12  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    1:17.12  2:41.74  4:06.99    5:30.18   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    1:08.60  2:21.54  3:34.37    4:46.04   
Klara Johansson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.00  2:22.00  3:35.69    4:47.33   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:08.03  2:21.80  3:36.07    4:48.70   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    1:09.66  2:24.18  3:38.44    4:49.24   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:10.62  2:26.32  3:43.34    5:00.31   
Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap    1:13.41  2:34.74  3:57.97    5:22.14   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    1:14.81  2:38.57  4:04.89    5:29.12   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.12  1:02.59  1:35.80    2:09.42   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    30.29  1:03.55  1:36.89    2:10.04   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    29.99  1:02.97  1:36.30    2:10.51   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    31.22  1:05.58  1:41.56    2:16.54   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    31.21  1:05.93  1:42.10    2:17.24   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    31.41  1:06.92  1:43.50    2:19.05   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    31.21  1:07.30  1:43.79    2:19.14   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    32.55  1:08.19  1:43.73    2:19.71   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    31.66  1:07.42  1:45.25    2:21.39   
10  Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    31.54  1:07.64  1:46.50    2:23.33   
11  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    33.65  1:10.89  1:48.93    2:25.24   
12  Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    32.20  1:09.55  1:48.87    2:25.72   
13  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    32.90  1:11.32  1:50.84    2:26.89   
14  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    33.75  1:10.98  1:49.70    2:27.97   
15  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    33.65  1:11.77  1:52.79    2:31.18   
16  Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    33.60  1:13.05  1:53.15    2:31.50   
17  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    33.96  1:12.63  1:53.07    2:31.82   
18  Hugo Härjesten  2004  Ringsjö Simklubb    40.14  1:24.85  2:12.54    2:55.47   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    27.89  59.46  1:31.11    2:03.25   
Anton Jansson  2002  Simklubben Poseidon    27.98  59.00  1:31.48    2:03.86   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    28.81  1:00.62  1:33.66    2:06.08   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    28.71  1:00.44  1:33.53    2:06.21   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    28.81  1:00.68  1:34.06    2:09.01   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    30.15  1:04.09  1:38.32    2:11.66   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    30.73  1:04.65  1:39.20    2:12.47   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    29.14  1:03.17  1:38.43    2:12.50   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    30.46  1:04.38  1:38.89    2:12.89   
10  Noel Persson  2002  Simklubben Triton    30.45  1:04.65  1:39.14    2:13.44   
11  Eskil Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    30.32  1:03.95  1:38.45    2:13.74   
12  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    29.48  1:03.59  1:40.10    2:14.28   
13  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    31.44  1:05.48  1:40.92    2:14.72   
14  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    29.75  1:04.38  1:40.86    2:16.46   
15  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    30.82  1:05.80  1:41.00    2:16.69   
16  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    30.33  1:06.04  1:43.08    2:17.24   
17  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.28  1:05.86  1:42.02    2:18.01   
17  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.93  1:07.91  1:43.30    2:18.01   
19  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.14  1:06.05  1:42.01    2:18.04   
20  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.05  1:06.36  1:43.14    2:18.34   
21  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.48  1:07.35  1:43.75    2:19.82   
22  Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    30.81  1:07.01  1:45.19    2:22.45   
23  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    31.65  1:07.86  1:46.42    2:24.39   
24  Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim    32.69  1:10.24  1:49.97    2:27.23   
25  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    33.36  1:10.91  1:50.07    2:27.28   
26  Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub    30.89  1:07.61  1:46.91    2:27.36   
27  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    33.06  1:10.19  1:51.17    2:33.87   
28  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton    39.71  1:27.85  2:17.17    3:01.99   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Helsingborgs Simsällskap    27.46  57.44  1:28.19    1:56.88   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    27.80  58.59  1:29.48    1:59.03   
Elias Hysing  2000  Helsingborgs Simsällskap    28.17  58.75  1:30.79    2:01.17   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsällskap    28.37  59.64  1:31.27    2:01.28   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    27.54  58.58  1:31.37    2:03.88   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.44  59.92  1:32.01    2:04.50   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    28.55  1:00.29  1:32.72    2:06.04   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    28.58  1:00.95  1:34.59    2:06.29   
Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    29.34  1:01.72  1:34.75    2:06.81   
10  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    28.44  1:00.77  1:33.20    2:07.32   
11  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    28.32  59.65  1:33.73    2:07.45   
12  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    29.47  1:02.32  1:35.71    2:08.65   
13  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    28.78  1:01.26  1:35.25    2:09.55   
14  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.19  1:02.97  1:37.25    2:10.44   
15  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    30.87  1:04.86  1:39.82    2:14.10   
16  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    30.11  1:03.84  1:40.37    2:14.17   
17  Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.63  1:03.60  1:39.02    2:14.25   
18  Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap    29.10  1:01.61  1:37.21    2:14.34   
19  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    30.23  1:05.09  1:42.04    2:18.14   
20  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    30.46  1:05.96  1:43.93    2:20.27   
21  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    30.40  1:06.23  1:43.73    2:21.27   
André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  11:33 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    30.28        1:02.09   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    30.26        1:02.19   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.46        1:03.36   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    31.19        1:04.78   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    31.01        1:05.00   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    31.91        1:05.42   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    31.52        1:05.70   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    31.57        1:05.71   
Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    31.55        1:05.73   
10  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    31.68        1:06.04   
11  Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    31.97        1:06.98   
12  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    32.81        1:07.96   
13  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap    33.30        1:08.00   
14  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    33.06        1:08.25   
15  Olivia Klint Ipsa  2005  Bromöllaortens Simsällskap    32.91        1:08.29   
16  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.06        1:09.19   
17  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    33.48        1:09.60   
18  Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    33.75        1:09.96   
19  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    33.86        1:10.06   
20  Tindra D´ Aubigné  2004  Simklubben Hajen    32.82        1:10.14   
21  Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen    33.72        1:10.36   
22  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    32.79        1:10.40   
23  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    33.51        1:10.73   
24  Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    33.91        1:10.97   
25  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    33.43        1:11.09   
26  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    33.37        1:11.14   
27  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    33.24        1:11.51   
28  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    33.98        1:11.80   
29  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.46        1:11.92   
30  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    34.15        1:12.18   
31  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    34.11        1:12.35   
32  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    34.37        1:13.07   
33  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    34.67        1:13.29   
34  Alva Larsson  2004  Simklubben Ran    35.63        1:14.04   
35  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    35.46        1:14.15   
36  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    36.29        1:14.84   
37  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    34.80        1:15.12   
38  Rebecka Ungureanu  2004  Bromöllaortens Simsällskap    35.86        1:15.65   
39  Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.06        1:16.10   
40  Lidiia Kubenia  2004  Simklubben Ran    35.88        1:16.69   
41  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    38.28        1:20.96   
42  Emelie Thern  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    38.97        1:21.49   
43  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    41.43        1:28.68   
44  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    44.16        1:30.83   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    28.77        1:00.16   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    29.99        1:02.12   
Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    30.64        1:02.76   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.21        1:02.98   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    30.68        1:03.57   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    30.24        1:03.83   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.89        1:04.24   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen    30.88        1:04.68   
Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub    31.57        1:04.70   
10  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    31.39        1:05.14   
11  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran    31.99        1:05.35   
12  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.13        1:05.54   
13  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    31.84        1:05.87   
14  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    30.82        1:05.98   
15  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    31.91        1:06.55   
16  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.52        1:07.04   
17  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    32.09        1:07.08   
18  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    31.89        1:07.31   
19  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    33.11        1:07.47   
20  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    32.60        1:07.74   
21  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    32.64        1:08.10   
22  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    31.77        1:08.16   
23  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    32.89        1:08.43   
24  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    32.92        1:08.57   
25  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    32.44        1:08.87   
26  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    32.96        1:09.11   
27  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran    33.64        1:09.46   
28  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    32.78        1:09.57   
29  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    33.25        1:10.10   
30  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.26        1:10.22   
31  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.77        1:10.24   
32  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen    32.77        1:10.27   
33  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    32.73        1:10.37   
34  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.26        1:10.88   
35  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    34.27        1:11.24   
36  Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap    34.68        1:12.78   
37  Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap    36.73        1:16.53   
38  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    36.90        1:17.30   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    29.03        1:00.24   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    29.58        1:01.04   
Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.87        1:01.86   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    30.44        1:02.13   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.83        1:02.23   
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.28        1:02.87   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    30.14        1:03.22   
Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    30.89        1:04.44   
Sara Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.94        1:04.50   
10  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    31.51        1:05.80   
11  Walda Jonsson  2001  Eskilstuna Simklubb    32.15        1:07.26   
12  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap    33.14        1:09.79   
13  Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    33.04        1:09.81   
14  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap    34.08        1:12.08   
15  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    36.87        1:16.24   
16  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    34.70        1:16.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.77  1:09.11  1:50.11    2:22.96   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    32.15  1:12.33  1:57.86    2:32.08   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    34.18  1:16.71  2:03.16    2:38.32   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    32.45  1:16.94  2:03.83    2:41.51   
Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    34.38  1:18.88  2:06.28    2:41.70   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    32.29  1:14.22  2:05.07    2:43.98   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    34.32  1:21.22  2:08.51    2:44.54   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    34.84  1:20.40  2:06.46    2:45.55   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    34.60  1:18.14  2:08.57    2:46.13   
10  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    36.15  1:18.10  2:09.59    2:46.79   
11  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    35.33  1:19.92  2:13.33    2:49.99   
12  Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    34.63  1:19.77  2:12.50    2:50.40   
13  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    35.18  1:18.15  2:14.55    2:50.89   
14  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    35.41  1:21.02  2:11.43    2:51.80   
15  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    37.63  1:20.82  2:15.01    2:53.98   
16  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    37.62  1:23.91  2:19.95    2:56.55   
17  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    38.24  1:25.99  2:17.65    2:56.90   
18  Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    36.45  1:25.75  2:15.33    2:57.05   
19  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    40.89  1:27.30  2:21.94    3:00.22   
20  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    39.63  1:25.95  2:20.69    3:00.25   
21  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    38.67  1:29.54  2:22.17    3:02.26   
22  Hugo Härjesten  2004  Ringsjö Simklubb    45.33  1:40.19  2:38.88    3:23.29   
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            DSQ   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    29.63  1:06.50  1:44.54    2:16.85   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    28.03  1:02.89  1:45.61    2:17.38   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    29.69  1:07.98  1:50.50    2:22.46   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    30.23  1:06.78  1:48.95    2:22.54   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    30.15  1:08.35  1:50.81    2:26.48   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    29.99  1:10.70  1:54.28    2:28.82   
Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    30.69  1:12.02  1:55.79    2:29.37   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    31.02  1:08.86  1:54.80    2:30.25   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.29  1:14.59  1:58.87    2:33.75   
10  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    30.30  1:06.80  1:59.48    2:34.24   
11  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.13  1:14.93  2:00.06    2:35.43   
12  Noel Persson  2002  Simklubben Triton    31.46  1:14.20  2:00.52    2:36.42   
13  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.91  1:14.36  2:02.57    2:36.51   
14  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.71  1:16.45  2:01.53    2:36.94   
15  Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub    29.89  1:11.95  2:02.21    2:37.46   
16  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    33.10  1:15.42  2:02.00    2:39.66   
17  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.02  1:17.92  2:06.93    2:40.29   
18  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.42  1:22.34  2:06.02    2:41.52   
19  Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    34.81  1:16.78  2:04.76    2:41.80   
20  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    37.13  1:21.81  2:07.19    2:45.56   
21  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    33.56  1:17.34  2:08.34    2:45.68   
22  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    33.97  1:19.54  2:09.12    2:49.70   
23  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    34.31  1:18.00  2:11.11    2:49.89   
24  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    38.47  1:24.99  2:13.04    2:50.53   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    28.51  1:02.57  1:43.40    2:14.61   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsällskap    28.18  1:04.41  1:43.50    2:14.68   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    29.01  1:05.52  1:45.16    2:18.59   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    29.45  1:09.33  1:51.68    2:25.12   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.81  1:04.62  1:51.15    2:25.16   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.99  1:08.38  1:54.83    2:28.67   
Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap    28.17  1:07.25  1:55.36    2:30.72   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    32.46  1:15.63  1:57.60    2:32.25   
Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.59  1:13.90  1:56.54    2:34.27   
10  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.10  1:11.78  1:58.39    2:34.55   
11  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    34.39  1:19.38  2:11.02    2:47.85   
12  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    35.94  1:20.81  2:14.71    2:52.97   
13  Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim    34.09  1:20.90  2:13.12    2:55.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    33.17  1:11.60  1:51.19    2:30.33   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.61  1:12.31  1:51.78    2:30.46   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.16  1:16.76  2:00.18    2:44.01   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    35.51  1:16.47  2:00.98    2:45.02   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    35.66  1:19.55  2:07.45    2:55.66   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.49  1:14.16  1:56.62    2:41.26   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    36.57  1:18.82  2:02.94    2:46.99   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    35.78  1:20.43  2:08.70    2:57.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  15:56 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  16:11   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    31.41        1:05.61   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    34.58        1:11.12   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    35.16        1:11.34   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    35.44        1:12.70   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.92        1:13.51   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    36.60        1:13.92   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    35.82        1:14.37   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    36.20        1:14.60   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    36.74        1:16.24   
10  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    38.29        1:17.65   
11  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    39.72        1:20.23   
12  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    39.47        1:20.47   
13  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    39.59        1:20.53   
14  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    39.25        1:20.66   
15  Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.62        1:21.40   
16  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    40.56        1:21.92   
17  Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    39.44        1:22.32   
18  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    40.50        1:22.37   
19  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    39.87        1:23.40   
20  Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    40.73        1:23.49   
21  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    40.47        1:23.50   
22  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    40.91        1:25.61   
23  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    42.41        1:26.87   
24  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    42.99        1:27.91   
25  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    43.46        1:29.45   
26  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    46.01        1:31.89   
27  Hugo Härjesten  2004  Ringsjö Simklubb    47.84        1:38.78   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    30.87        1:03.53   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    30.88        1:03.82   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.52        1:04.27   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    31.64        1:05.97   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    31.95        1:06.01   
Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    33.31        1:07.40   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.60        1:08.01   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.15        1:08.30   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    32.87        1:09.67   
10  Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.09        1:10.04   
11  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.60        1:11.02   
12  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.72        1:12.41   
13  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.57        1:12.50   
14  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.15        1:13.98   
15  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.16        1:15.08   
16  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.03        1:16.33   
16  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    37.35        1:16.33   
18  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    36.85        1:17.28   
19  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    40.48        1:22.28   
20  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.67        1:23.25   
21  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb    43.11        1:25.39   
22  Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim    40.88        1:25.44   
23  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    42.61        1:26.93   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.99        1:01.60   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.32        1:02.59   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    31.23        1:05.14   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.83        1:05.15   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.77        1:05.53   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.83        1:06.66   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    32.16        1:07.41   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    32.77        1:07.41   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    33.12        1:08.05   
10  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    33.67        1:12.60   
11  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    36.73        1:15.66   
12  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    36.78        1:17.00   
13  Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim    39.08        1:21.01   
14  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    37.88        1:21.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  16:24   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    1:14.10  2:38.34  4:06.35    5:16.75   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:13.67  2:37.27  4:12.64    5:23.59   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:14.90  2:41.05  4:13.57    5:28.24   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    1:17.44  2:42.91  4:19.29    5:32.00   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:16.17  2:44.67  4:18.55    5:36.27   
Sara Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:13.83  2:43.48  4:20.38    5:37.70   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    1:21.80  2:53.45  4:29.56    5:45.32   
Tindra D´ Aubigné  2004  Simklubben Hajen    1:25.22  2:55.46  4:35.05    5:57.71   
Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:26.02  3:02.46  4:37.47    5:57.98   
10  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    1:28.65  2:59.49  4:46.84    6:06.65   
11  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:27.49  3:03.11  4:47.25    6:09.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  16:24 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    1:04.47  2:14.00  3:24.84  4:35.34  17:26.46   
          5:46.27  6:56.72  8:07.42  9:17.53     
          10:27.61  11:37.59  12:47.69  13:57.77     
          15:08.25  16:18.36         
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:03.98  2:13.26  3:22.26  4:32.23  17:35.86   
          5:43.67  6:55.52  8:08.26  9:19.89     
          10:32.46  11:44.06  12:56.97  14:07.97     
          15:18.94  16:29.36         
Anton Jansson  2002  Simklubben Poseidon    1:05.13  2:16.50  3:28.89  4:41.08  17:37.26   
          5:53.73  7:05.26  8:16.48  9:27.81     
          10:38.15  11:49.06  12:58.61  14:07.81     
          15:17.20  16:28.29         
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:07.93  2:18.77  3:30.82  4:43.28  17:51.63   
          5:55.34  7:07.28  8:19.01  9:30.35     
          10:42.09  11:54.01  13:06.33  14:54.38     
          17:17.81           
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    1:05.52  2:16.36  3:28.87  4:40.34  18:00.87   
          5:53.32  7:05.15  8:16.67  9:28.39     
          10:39.81  11:51.75  13:03.99  14:16.76     
          15:30.12  16:45.41         
Eskil Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    1:07.74  2:20.31  3:33.67  4:47.72  18:21.19   
          6:01.72  7:15.62  8:29.72  9:43.63     
          10:57.80  12:11.86  13:25.69  14:40.53     
          15:54.93  17:08.93         
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    1:09.65  2:24.29  3:38.72  4:53.21  18:25.83   
          6:08.16  7:23.34  8:38.24  9:52.51     
          11:06.95  12:20.22  13:34.42  14:49.65     
          16:03.05  17:16.01         
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    1:09.32  2:23.50  3:38.71  4:53.83  18:52.20   
          6:08.81  7:24.30  8:37.78  9:53.57     
          11:11.22  12:27.16  13:44.68  15:02.94     
          16:21.40  17:38.50         
Noel Persson  2002  Simklubben Triton    1:08.84  2:23.26  3:38.24  4:54.93  19:02.51   
          6:11.37  10:01.33  12:37.92  19:02.51     
                     
                     
10  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:09.83  2:27.10  3:46.05  5:05.05  19:12.14   
          6:24.35  7:43.28  9:02.14  10:20.30     
          11:38.31  12:56.39  14:12.95  15:30.27     
          16:46.45  18:01.22         
11  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:11.64  2:29.20  3:47.05  5:06.68  19:12.32   
          6:26.24  7:44.95  9:02.97  11:01.43     
          15:30.21  16:45.92  18:01.42  19:12.32     
                     
12  Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.86  2:27.76  3:45.52  5:02.69  19:18.91   
          6:20.81  7:39.25  8:57.86  10:17.30     
          11:35.76  12:53.89  14:12.95  15:31.06     
          16:49.06  18:05.49         
13  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:15.17  2:34.38  3:53.25  5:12.64  19:23.77   
          6:32.70  7:52.59  9:10.29  10:28.09     
          11:45.12  13:03.08  14:20.09  15:37.53     
          16:53.77  18:10.43         
14  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:10.60  2:28.62  3:47.35  5:04.57  19:27.34   
          6:21.41  7:39.53  8:57.96  10:56.15     
          13:34.19  16:51.22  19:27.34       
                     
15  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    1:12.16  2:30.75  3:50.42  5:11.15  19:49.02   
          6:31.81  7:52.38  9:12.59  10:32.62     
          11:53.26  13:13.60  14:33.50  15:53.09     
          17:12.72  18:32.01         
16  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    1:12.75  2:34.40  3:58.87  5:23.09  20:54.09   
          6:47.47  8:11.39  9:36.12  10:59.17     
          12:23.47  13:48.52  15:13.54  16:39.69     
          18:04.67  19:30.39         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  17:59   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.15  2:25.34  3:41.22  4:57.38  18:42.72   
          6:13.83  7:29.64  8:45.27  10:00.62     
          11:16.08  12:30.80  13:44.78  14:59.25     
          16:15.17  17:30.59         
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:09.86  2:23.91  3:38.68  4:53.96  18:51.01   
          6:09.64  7:25.15  8:40.95  9:56.92     
          11:12.69  12:29.07  13:45.27  15:01.60     
          16:18.27  17:34.73         
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:12.16  2:28.37  3:44.57  5:00.87  19:03.26   
          6:17.49  7:33.66  8:50.48  10:07.58     
          11:24.41  12:40.92  13:57.79  15:14.41     
          16:31.04  17:47.65         
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    1:10.94  2:27.46  3:44.61  5:01.65  19:06.10   
          6:18.77  7:36.06  8:52.82  10:09.99     
          11:27.18  12:44.36  14:01.13  15:18.03     
          16:34.98  17:51.48         
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:13.24  2:30.95  3:49.60  5:08.56  19:22.63   
          6:27.03  7:45.45  9:03.87  10:22.59     
          11:40.84  12:58.56  14:16.14  15:33.18     
          16:51.32  18:08.86         
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:12.37  2:29.33  3:47.46  5:06.46  19:33.56   
          6:25.54  7:44.31  9:03.31  10:22.25     
          11:41.72  13:00.73  14:19.56  15:39.04     
          16:58.32  18:17.10         
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:12.86  2:30.64  3:49.14  5:07.78  19:34.54   
          6:26.83  7:46.24  9:04.84  10:24.75     
          11:43.14  13:01.86  14:20.84  15:39.45     
          16:58.79  18:18.01         
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    1:14.10  2:34.07  3:53.96  5:14.35  19:54.81   
          6:34.48  7:54.05  9:14.48  10:34.67     
          11:55.06  13:15.45  14:35.86  15:56.56     
          17:16.98  18:37.53         
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    1:14.58  2:36.45  3:58.55  5:22.22  20:14.71   
          6:44.40  8:05.64  9:25.97  10:46.50     
          12:07.57  13:29.29  14:50.35  16:10.49     
          17:32.72  18:55.19         
10  Nina Nolén  2002  Simklubben Triton    1:13.91  2:34.03  3:56.79  5:19.36  20:28.68   
          6:42.04  8:04.98  9:27.46  10:50.46     
          12:12.34  13:35.09  14:58.28  16:21.97     
          17:45.21  19:07.70         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  17:59 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    35.69        1:14.59   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    36.24        1:18.67   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    36.55        1:19.54   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    38.68        1:21.93   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    37.96        1:22.29   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    37.95        1:22.56   
Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    38.56        1:25.43   
Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    40.70        1:27.28   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    41.06        1:28.83   
10  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    42.81        1:31.06   
11  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    42.91        1:33.19   
12  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    43.41        1:33.30   
13  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    44.35        1:33.94   
14  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    46.43        1:38.67   
15  Hugo Härjesten  2004  Ringsjö Simklubb    49.12        1:47.56   
16  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    51.75        1:52.34   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.42        1:09.80   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.68        1:14.23   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.69        1:15.49   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    35.21        1:16.34   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.13        1:19.22   
Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.73        1:19.43   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    37.67        1:21.65   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.73        1:21.93   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.27        1:22.05   
10  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    39.81        1:22.84   
11  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    40.69        1:25.49   
12  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    41.09        1:27.72   
13  Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    43.26        1:32.73   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Nilsson  1990  Malmö Kappsimningsklubb    31.30        1:07.04   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.70        1:11.51   
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    34.54        1:12.32   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.54        1:12.63   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    33.83        1:13.57   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    34.34        1:14.11   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    36.01        1:15.23   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    35.44        1:15.92   
Erik Boos  1999  Simklubben Triton    35.65        1:17.37   
10  Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    35.11        1:17.38   
11  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    37.44        1:19.25   
12  Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.75        1:21.86   
13  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    37.70        1:22.64   
14  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    37.52        1:23.36   
15  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    38.21        1:23.53   
Douglas Romare  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.15        1:08.54   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    32.90        1:11.03   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    34.15        1:12.67   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.64        1:14.30   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    33.40        1:15.11   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    35.46        1:17.68   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    34.70        1:18.57   
Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    36.01        1:20.19   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    38.03        1:23.13   
10  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    39.82        1:27.93   
11  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.64        1:28.30   
12  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    41.51        1:30.06   
13  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    38.43        1:31.12   
14  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    40.64        1:31.58   
15  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    42.97        1:36.34   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    30.14        1:05.80   
Emilia Rönningdal  2002  S71    32.18        1:08.44   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.60        1:09.34   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.26        1:11.12   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    33.73        1:13.30   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    33.17        1:13.94   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    33.37        1:14.02   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    34.58        1:15.08   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.08        1:16.29   
10  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    34.05        1:16.86   
11  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.28        1:17.22   
12  Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.77        1:18.54   
13  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    35.18        1:19.16   
14  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.90        1:21.86   
15  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    38.62        1:26.16   
16  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.67        1:26.61   
17  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    40.37        1:27.07   
18  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    41.28        1:31.17   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.14        1:06.18   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    32.02        1:08.76   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.15        1:09.32   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    32.04        1:09.67   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    32.10        1:09.85   
Sara Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.88        1:10.71   
Klara Johansson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.44        1:10.98   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.05        1:11.29   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.74        1:13.37   
10  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    33.62        1:13.99   
11  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    34.15        1:15.88   
12  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton    43.19        1:34.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    34.08  1:11.86  1:49.03    2:26.81   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    35.41  1:12.71  1:52.28    2:30.85   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    37.57  1:18.03  1:58.76    2:37.37   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    37.21  1:18.66  1:59.06    2:38.09   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.34  1:17.74  1:59.16    2:38.66   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    39.11  1:20.92  2:04.28    2:47.23   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    41.26  1:26.09  2:10.96    2:53.09   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    40.06  1:25.09  2:10.38    2:53.23   
Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    40.48  1:25.37  2:10.94    2:53.68   
10  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb    42.75  1:29.25  2:15.57    3:03.16   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.52  1:08.31  1:44.79    2:20.94   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    32.67  1:09.28  1:46.86    2:23.43   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    33.90  1:10.18  1:48.25    2:25.50   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.95  1:10.80  1:49.63    2:27.46   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    34.35  1:11.88  1:50.88    2:28.99   
Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    34.25  1:12.76  1:52.52    2:30.66   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    33.88  1:12.24  1:51.34    2:31.53   
Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.43  1:14.37  1:55.42    2:34.53   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.59  1:17.71  1:59.51    2:39.71   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    31.85  1:06.08  1:40.76    2:15.97   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.40  1:08.53  1:44.36    2:18.98   
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    33.99  1:08.48  1:43.49    2:19.40   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    33.84  1:10.28  1:49.21    2:27.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    41.38  1:26.48  2:11.68    2:56.85   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    40.61  1:26.97  2:13.71    3:00.79   
Olivia Klint Ipsa  2005  Bromöllaortens Simsällskap    41.55  1:27.88  2:16.91    3:00.96   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    41.63  1:28.95  2:17.15    3:05.09   
Tindra D´ Aubigné  2004  Simklubben Hajen    41.66  1:29.99  2:20.27    3:08.84   
Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    43.69  1:32.89  2:24.43    3:14.92   
Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    42.15  1:33.04  2:24.41    3:15.86   
Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    44.34  1:35.74  2:26.39    3:16.71   
Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim    47.45  1:40.68  2:34.78    3:28.22   
10  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    48.03  1:42.87  2:38.49    3:33.32   
11  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    48.67  1:44.06  2:40.47    3:34.32   
12  Nelly Gustavsson  2004  Simklubben Lödde    49.24  1:45.02  2:41.33    3:35.17   
13  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    48.94  1:47.82  2:47.60    3:46.10   
14  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    53.44  1:51.69  2:56.04    3:55.88   
15  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    54.39  1:57.97  3:03.35    4:08.36   
16  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    58.26  2:01.83  3:07.22    4:12.04   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    38.18  1:20.78  2:04.54    2:47.47   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.54  1:21.93  2:05.34    2:48.99   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    38.59  1:23.30  2:09.77    2:57.56   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    40.41  1:26.18  2:14.18    3:01.90   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    41.39  1:28.80  2:16.79    3:04.42   
Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    43.52  1:34.18  2:25.04    3:14.09   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    43.73  1:32.73  2:23.98    3:15.48   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    46.62  1:39.73  2:32.97    3:26.13   
Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    47.06  1:40.35  2:35.57    3:29.94   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.46  1:19.68  2:02.84    2:45.06   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    39.80  1:23.85  2:07.76    2:52.36   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    38.70  1:22.67  2:07.48    2:52.72   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    38.38  1:22.24  2:07.32    2:53.24   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    41.40  1:27.11  2:15.51    3:04.61   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    40.52  1:28.41  2:18.51    3:09.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 18, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:06.66  2:16.95  3:28.46    4:38.58   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    1:05.96  2:17.58  3:30.00    4:40.43   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:06.65  2:18.04  3:31.16    4:41.24   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.85  2:24.49  3:40.22    4:53.66   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:08.29  2:24.89  3:42.21    4:56.76   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    1:08.85  2:24.73  3:41.33    4:56.90   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    1:09.87  2:29.28  3:46.60    4:58.28   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    1:09.66  2:26.91  3:44.13    5:00.19   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    1:08.85  2:27.30  3:46.68    5:02.85   
10  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    1:10.80  2:29.47  3:48.32    5:06.32   
11  Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.16  2:29.56  3:51.95    5:16.18   
12  Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    1:15.48  2:39.07  4:04.14    5:25.69   
13  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    1:19.11  2:46.55  4:13.49    5:38.57   
14  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    1:23.43  2:56.71  4:28.45    5:50.50   
15  Hugo Härjesten  2004  Ringsjö Simklubb    1:23.86  2:54.94  4:26.59    5:51.73   
                     
 
Gren 18, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:03.66  2:11.99  3:21.10    4:27.68   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    1:02.90  2:11.81  3:21.46    4:29.50   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:03.27  2:12.59  3:23.24    4:32.78   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    1:03.63  2:12.87  3:24.27    4:35.34   
Mads Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub    1:04.20  2:17.47  3:30.09    4:39.27   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:04.51  2:15.38  3:29.00    4:39.82   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    1:05.61  2:17.33  3:29.71    4:40.14   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:06.37  2:19.40  3:32.05    4:43.02   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    1:05.70  2:18.74  3:32.83    4:46.82   
10  Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    1:07.94  2:22.00  3:35.14    4:48.04   
11  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:09.57  2:23.74  3:37.89    4:50.13   
12  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    1:09.39  2:24.01  3:40.43    4:57.28   
13  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.85  2:24.88  3:42.73    4:59.23   
14  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.67  2:29.24  3:50.37    5:07.09   
15  Melker Svensson  2002  Ystads Simsällskap    1:10.42  2:30.51  3:51.71    5:07.92   
16  Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    1:10.34  2:31.97  3:56.07    5:12.58   
17  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    1:10.00  2:30.57  3:52.99    5:15.91   
                     
 
Gren 18, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsällskap    59.36  2:01.99  3:07.29    4:13.35   
Elias Hysing  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:01.48  2:07.66  3:15.72    4:23.78   
Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    1:03.12  2:12.01  3:21.65    4:29.51   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:04.09  2:13.17  3:22.72    4:30.06   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    1:02.87  2:12.15  3:23.05    4:31.44   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:02.63  2:12.67  3:22.71    4:31.92   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    1:03.59  2:11.50  3:21.77    4:34.51   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:06.54  2:18.26  3:29.32    4:39.32   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    1:07.52  2:19.42  3:32.40    4:45.21   
10  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    1:08.31  2:22.88  3:37.02    4:47.12   
11  Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    1:09.51  2:26.89  3:45.26    5:03.67   
Douglas Romare  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            DNS   
Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap            DNS   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  11:30   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    31.94  1:07.81  1:44.45    2:19.32   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    32.44  1:08.09  1:44.37    2:19.52   
Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    32.44  1:08.37  1:45.96    2:24.09   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    32.89  1:11.04  1:50.61    2:27.84   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    33.26  1:10.60  1:49.95    2:29.67   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    34.48  1:13.27  1:53.55    2:30.77   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    34.18  1:12.52  1:52.13    2:30.95   
Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    35.94  1:15.41  1:55.23    2:31.91   
Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    34.35  1:13.29  1:53.53    2:32.83   
10  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    34.90  1:14.41  1:54.83    2:33.76   
11  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.07  1:15.38  1:55.76    2:34.29   
12  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    34.28  1:14.22  1:55.17    2:35.16   
13  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    35.69  1:16.00  1:58.72    2:39.66   
14  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    36.74  1:18.65  2:00.55    2:40.14   
15  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    36.96  1:19.34  2:03.74    2:42.66   
16  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    36.72  1:17.89  2:00.54    2:42.82   
17  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    36.49  1:18.69  2:01.52    2:44.50   
18  Rebecka Ungureanu  2004  Bromöllaortens Simsällskap    36.95  1:20.29  2:05.82    2:51.53   
19  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim    40.60  1:26.07  2:14.86    2:59.58   
20  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    39.79  1:27.69  2:16.93    3:03.26   
21  Nelly Gustavsson  2004  Simklubben Lödde    40.76  1:29.52  2:19.14    3:05.52   
22  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    43.48  1:33.34  2:22.94    3:08.51   
23  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    45.32  1:35.24  2:26.42    3:13.84   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    30.22  1:04.02  1:38.53    2:12.21   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.14  1:07.26  1:42.74    2:17.05   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.84  1:06.44  1:41.84    2:17.72   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    31.69  1:05.93  1:41.29    2:17.78   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    32.61  1:07.67  1:43.81    2:19.05   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    32.73  1:08.15  1:44.65    2:19.15   
Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub    32.78  1:08.48  1:45.12    2:20.89   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    31.98  1:07.37  1:44.56    2:20.95   
Tilda Ericsson  2002  S71    32.65  1:08.82  1:45.87    2:21.79   
10  Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.80  1:09.12  1:46.01    2:22.07   
11  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.17  1:08.99  1:45.81    2:22.52   
12  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    32.65  1:09.71  1:47.74    2:24.63   
13  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    33.27  1:10.39  1:48.81    2:26.97   
14  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.54  1:12.56  1:50.22    2:27.99   
15  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran    33.68  1:11.28  1:50.26    2:28.03   
16  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    34.09  1:11.40  1:50.23    2:28.18   
17  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    32.25  1:08.76  1:48.00    2:29.32   
18  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    34.54  1:13.23  1:51.81    2:29.33   
19  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    33.31  1:11.21  1:50.47    2:30.30   
20  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    34.38  1:12.59  1:51.94    2:30.31   
21  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.54  1:13.77  1:52.76    2:31.11   
22  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    33.13  1:11.89  1:51.38    2:31.14   
23  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    34.17  1:11.93  1:51.80    2:31.38   
24  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.34  1:12.97  1:51.56    2:31.87   
25  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran    35.62  1:15.79  1:56.18    2:34.09   
26  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    35.03  1:14.67  1:55.37    2:35.37   
27  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    34.96  1:15.36  1:56.35    2:35.41   
28  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.19  1:15.04  1:56.63    2:37.95   
29  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    33.58  1:13.39  1:55.47    2:38.53   
30  Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap    36.10  1:16.13  1:57.77    2:39.31   
31  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.25  1:16.92  2:00.96    2:43.42   
32  Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton    36.88  1:18.78  2:04.29    2:45.94   
33  Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap    38.51  1:22.04  2:07.34    2:50.66   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            DNS   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            DNS   
Nina Nolén  2002  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    30.90  1:04.16  1:38.21    2:12.71   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    31.84  1:06.43  1:40.83    2:15.08   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    31.05  1:05.56  1:41.28    2:15.82   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    31.53  1:06.87  1:42.84    2:17.96   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.93  1:05.10  1:41.27    2:18.32   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    31.86  1:07.67  1:44.02    2:19.15   
Klara Johansson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.58  1:08.31  1:44.57    2:19.43   
Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.38  1:07.24  1:42.65    2:19.53   
Sara Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.18  1:08.04  1:45.19    2:21.64   
10  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    32.91  1:10.08  1:47.82    2:25.09   
11  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    34.59  1:13.99  1:54.26    2:34.02   
12  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap    35.79  1:15.43  1:56.67    2:37.83   
13  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton    36.42  1:17.67  2:00.13    2:41.06   
14  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    37.44  1:17.89  2:00.75    2:42.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  11:30 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  15:13   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    27.97        58.91   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    29.06        1:00.18   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    28.94        1:01.33   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    30.07        1:03.84   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    32.15        1:05.84   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    31.59        1:06.01   
Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    31.31        1:06.42   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    31.60        1:06.92   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    32.31        1:07.43   
10  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.33        1:07.47   
11  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    33.02        1:08.57   
12  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    33.11        1:09.56   
13  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    33.64        1:09.67   
14  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    34.42        1:11.34   
15  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    33.45        1:11.69   
16  Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    36.90        1:18.37   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb            DNS   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    25.79        54.03   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    27.64        57.03   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    27.05        57.04   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    27.48        57.74   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    28.04        58.21   
Mads Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub    27.97        58.39   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    27.85        58.66   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    28.28        59.09   
Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    28.64        59.96   
10  Kevin Liang  2002  Ishøj Svømme Klub    29.49        1:00.64   
11  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    29.02        1:01.17   
12  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    29.51        1:01.30   
13  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    29.16        1:01.41   
14  Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    29.45        1:01.67   
15  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    29.80        1:01.93   
16  Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    29.12        1:02.28   
17  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    29.24        1:02.37   
18  Noel Persson  2002  Simklubben Triton    30.03        1:02.48   
19  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.88        1:04.32   
20  Melker Svensson  2002  Ystads Simsällskap    31.55        1:05.65   
21  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    33.37        1:08.69   
22  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    33.16        1:09.10   
23  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    33.94        1:11.46   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    26.88        55.36   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    27.46        56.05   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsällskap    27.17        56.40   
Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    27.06        56.53   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    26.79        56.70   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    27.57        57.76   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    28.12        58.53   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    28.62        58.67   
Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap    27.34        58.75   
10  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    28.60        59.06   
11  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    28.94        59.34   
12  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    28.78        59.35   
13  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    28.36        59.60   
13  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    28.95        59.60   
15  André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    28.20        59.77   
16  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    28.34        1:00.16   
17  Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    29.93        1:03.00   
18  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    30.72        1:03.97   
19  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    31.32        1:06.49   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  15:42   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    33.57  1:15.66  2:03.48    2:39.61   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    35.61  1:17.64  2:07.34    2:45.35   
Tindra D´ Aubigné  2004  Simklubben Hajen    35.90  1:19.27  2:09.30    2:48.22   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    37.84  1:22.34  2:12.00    2:50.76   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    38.42  1:24.66  2:15.40    2:50.98   
Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    37.73  1:24.47  2:14.87    2:53.09   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    34.95  1:19.41  2:13.96    2:53.09   
Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    36.06  1:22.47  2:16.82    2:53.83   
Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    38.78  1:26.21  2:19.22    2:58.07   
10  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    41.47  1:27.59  2:18.58    2:58.23   
11  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    39.69  1:24.79  2:17.82    2:58.59   
12  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    39.87  1:28.54  2:21.08    3:00.00   
13  Alva Larsson  2004  Simklubben Ran    40.02  1:26.03  2:20.08    3:00.24   
14  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    41.16  1:25.97  2:24.13    3:02.82   
15  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    41.72  1:29.94  2:27.72    3:07.09   
16  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    43.58  1:32.10  2:24.45    3:10.12   
17  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    38.53  1:31.16  2:27.55    3:10.66   
18  Lidiia Kubenia  2004  Simklubben Ran    39.96  1:30.89  2:32.59    3:20.79   
19  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    48.45  1:38.32  2:44.11    3:24.17   
20  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    49.14  1:45.92  2:45.95    3:33.48   
21  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    51.68  1:47.16  2:52.74    3:40.23   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    31.59  1:09.32  1:53.33    2:27.41   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.35  1:13.92  1:57.69    2:33.93   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.82  1:14.51  2:03.44    2:38.49   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    33.12  1:13.68  2:01.08    2:38.72   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    31.69  1:11.61  1:59.74    2:39.20   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    35.27  1:20.15  2:04.44    2:43.24   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    34.79  1:19.32  2:08.96    2:47.51   
Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    35.62  1:20.61  2:10.25    2:49.17   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.22  1:19.24  2:10.79    2:49.35   
10  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    35.91  1:21.01  2:12.54    2:51.51   
11  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    37.96  1:21.83  2:14.03    2:52.41   
12  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.30  1:29.20  2:15.12    2:53.57   
13  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    39.27  1:22.92  2:16.13    2:54.71   
14  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    37.72  1:25.85  2:15.93    2:56.38   
15  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    39.68  1:26.99  2:17.63    2:57.38   
16  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    37.94  1:27.18  2:20.91    2:59.38   
17  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    38.85  1:29.57  2:21.43    3:01.97   
18  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.79  1:26.59  2:21.53    3:03.56   
19  Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb    38.53  1:30.03  2:25.12    3:08.08   
20  Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton    44.80  1:34.71  2:35.77    3:17.71   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    32.40  1:12.02  1:56.07    2:30.44   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    33.15  1:12.58  1:57.29    2:32.47   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.10  1:14.60  1:56.65    2:32.89   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    32.40  1:12.77  1:57.25    2:32.98   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.33  1:13.16  2:01.04    2:36.84   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    33.50  1:14.76  2:00.98    2:36.94   
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.86  1:13.00  2:00.35    2:37.07   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    33.20  1:14.07  2:02.14    2:37.31   
Emma Vileus  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.15  1:14.05  2:00.98    2:37.51   
10  Sara Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.99  1:15.30  2:01.53    2:37.56   
11  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.01  1:16.83  1:59.60    2:38.55   
12  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    35.68  1:18.30  2:03.08    2:40.13   
13  Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    32.51  1:15.66  2:04.06    2:42.26   
14  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    34.01  1:20.23  2:09.89    2:47.44   
15  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    35.91  1:26.56  2:16.42    3:01.16   
16  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton    43.01  1:29.68  2:30.86    3:10.67   
17  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    44.10  1:37.93  2:40.45    3:22.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  15:42 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    38.30  1:27.02  2:17.16    3:02.80   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb            DNS   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    30.88  1:07.55  1:43.41    2:19.36   
Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    31.63  1:08.65  1:46.51    2:26.12   
Noel Persson  2002  Simklubben Triton    32.59  1:11.06  1:50.24    2:29.99   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.71  1:11.22  1:54.46    2:43.67   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    34.85  1:16.92  2:00.10    2:44.95   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    39.71  1:27.15  2:17.33    3:05.76   
                     
 
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    29.55  1:03.45  1:38.35    2:14.87   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    30.44  1:06.36  1:42.73    2:18.03   
Douglas Romare  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.09  1:08.15  1:46.98    2:25.65   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    29.98  1:06.62  1:45.82    2:26.02   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    30.20  1:07.34  1:48.91    2:29.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    35.58        1:12.99   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    37.16        1:15.31   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    36.60        1:16.14   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    38.32        1:19.06   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    39.74        1:20.93   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    39.73        1:21.42   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    39.91        1:21.82   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.04        1:23.31   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    40.65        1:23.40   
10  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    40.28        1:24.17   
11  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    40.85        1:25.40   
12  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    42.16        1:25.65   
13  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    42.31        1:26.39   
14  Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    42.60        1:27.49   
15  Alva Larsson  2004  Simklubben Ran    43.49        1:27.90   
16  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    45.25        1:30.13   
17  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    44.70        1:31.96   
18  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    45.21        1:33.51   
19  Lidiia Kubenia  2004  Simklubben Ran    45.06        1:33.81   
20  Emelie Thern  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    47.44        1:36.70   
21  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    50.62        1:42.70   
22  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim    51.92        1:44.98   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    33.57        1:09.04   
Emilia Rönningdal  2002  S71    34.27        1:10.31   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    35.79        1:12.36   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    35.42        1:13.39   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.38        1:14.22   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    36.69        1:14.89   
Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.17        1:15.06   
Emma Hebsgaard Nielsen  2003  Ishøj Svømme Klub    36.30        1:15.88   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    36.51        1:16.74   
10  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.90        1:17.33   
11  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    38.19        1:17.65   
12  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    37.68        1:17.99   
13  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    37.65        1:18.10   
14  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen    38.12        1:18.80   
15  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    37.86        1:19.53   
16  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    38.85        1:20.29   
17  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran    38.11        1:20.31   
18  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    39.82        1:20.63   
19  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    39.54        1:20.73   
20  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    38.37        1:21.19   
21  Tilda Ericsson  2002  S71    39.80        1:22.24   
22  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    41.30        1:25.43   
23  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    42.74        1:27.05   
24  Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap    43.51        1:31.87   
25  Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton    47.30        1:36.20   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.13        1:08.44   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.87        1:10.60   
Emma Vileus  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.78        1:11.51   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    35.66        1:13.11   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.57        1:14.62   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.84        1:14.63   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    35.71        1:15.17   
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.89        1:16.95   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    37.00        1:17.18   
10  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    38.71        1:20.19   
11  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton    1:24.52        1:24.52   
12  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    48.73        1:37.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sportringen Swim Meet    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    1:05.31  2:21.95  3:45.12    4:53.34   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:04.09  2:22.04  3:46.90    4:55.50   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    1:12.00  2:32.48  4:01.82    5:14.00   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    1:16.91  2:40.39  4:10.41    5:21.74  &nb