Tulokset Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 618 | 28.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
2 | Laurits Sigaard | 2003 | 593 | 28.88 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.27 | |||||||||
3 | Christian Lorey | 2003 | 418 | 32.45 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.97 | |||||||||
4 | Sune Schaarup | 2003 | 408 | 32.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
5 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 374 | 33.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
6 | Malte Lyck Falk | 2003 | 368 | 33.85 | ||||||
DeltaSwim | 33.84 | |||||||||
7 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 345 | 34.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.05 | |||||||||
8 | Mattias Hansen | 2003 | 322 | 35.40 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 34.24 | |||||||||
9 | Simon Sandal | 2003 | 321 | 35.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.29 | |||||||||
10 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 153 | 45.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | DNS | |||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 38.80 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 593 | 28.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.65 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 570 | 29.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 468 | 31.24 | ||||||
H2Odense | 30.59 | |||||||||
4 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 444 | 31.79 | ||||||
Kolding SK | 31.59 | |||||||||
5 | Valdemar Stahl | 2004 | 298 | 36.31 | ||||||
H2Odense | 36.88 | |||||||||
6 | Asger Als Olsen | 2004 | 289 | 36.70 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 38.24 | |||||||||
7 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 269 | 37.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.05 | |||||||||
8 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 252 | 38.41 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.34 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 376 | 33.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.17 | |||||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 339 | 34.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.72 | |||||||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | 321 | 35.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.36 | |||||||||
4 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 313 | 35.71 | ||||||
DeltaSwim | 38.91 | |||||||||
5 | Daniel Busk | 2005 | 308 | 35.91 | ||||||
Kolding SK | 35.91 | |||||||||
6 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 296 | 36.41 | ||||||
DeltaSwim | 40.51 | |||||||||
7 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 289 | 36.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.59 | |||||||||
8 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 271 | 37.46 | ||||||
DeltaSwim | 41.47 | |||||||||
9 | Max Venborg Kromann | 2005 | 247 | 38.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
10 | Sofus Funder | 2005 | 209 | 40.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.90 | |||||||||
11 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 198 | 41.63 | ||||||
Kolding SK | 42.41 | |||||||||
12 | Patrick Sønderskov | 2005 | 173 | 43.54 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Alexander S. Todbjerg | 2005 | DSQ | brystb v udsv st | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Damsgaard | 2006 | 249 | 38.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.21 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 248 | 38.58 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.34 | |||||||||
3 | Mark Rüdinger | 2006 | 244 | 38.80 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 40.92 | |||||||||
4 | Julius Schier | 2006 | 200 | 41.47 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.92 | |||||||||
5 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 183 | 42.69 | ||||||
DeltaSwim | 58.98 | |||||||||
6 | Jakob Kristensen | 2006 | 151 | 45.55 | ||||||
DeltaSwim | 46.65 | |||||||||
7 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 145 | 46.17 | ||||||
H2Odense | 49.19 | |||||||||
8 | Casper Batz | 2006 | 140 | 46.66 | ||||||
Kolding SK | 46.58 | |||||||||
9 | Ebbe Als Olsen | 2007 | 90 | 53.98 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 57.52 | |||||||||
- | Sebastian Christiansen | 2006 | DNF | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Ludvig L. Møller | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 45.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |