Results for Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stvne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangr | H2Odense og Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 17 marts 2018 |
Lb 17, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 596 | 39.44 | 1:24.03 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 1:21.18 | |||||||||
2 | Josefine Risum Jrgensen | 2004 | 413 | 45.06 | 1:34.93 | |||||
H2Odense | 1:30.01 | |||||||||
3 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 363 | 47.00 | 1:39.13 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:38.80 | |||||||||
4 | Josefine S Jrgensen | 2004 | 362 | 46.51 | 1:39.23 | |||||
H2Odense | 1:50.00 | |||||||||
5 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 311 | 49.65 | 1:44.36 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:44.79 | |||||||||
6 | Louise Ovesen | 2004 | 301 | 49.80 | 1:45.53 | |||||
DeltaSwim | 1:47.26 | |||||||||
7 | Leonora Druett | 2004 | 232 | 54.05 | 1:54.95 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 2:02.02 | |||||||||
8 | Frederikke Schlaikjr | 2004 | 214 | 55.78 | 1:58.22 | |||||
DeltaSwim | 1:57.24 | |||||||||
9 | Ida Marie Jrgensen | 2004 | 179 | 58.65 | 2:05.27 | |||||
DeltaSwim | 2:02.02 | |||||||||
Lb 17, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rnn | 2005 | 528 | 41.43 | 1:27.51 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:27.03 | |||||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | 468 | 43.26 | 1:31.04 | |||||
Kolding SK | 1:29.04 | |||||||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 440 | 44.32 | 1:32.93 | |||||
Kolding SK | 1:29.77 | |||||||||
4 | Emilie Moberg | 2005 | 407 | 44.66 | 1:35.40 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:34.16 | |||||||||
5 | Frederikke Riber | 2005 | 380 | 45.97 | 1:37.61 | |||||
DeltaSwim | 1:36.95 | |||||||||
6 | Mette Barfoot | 2005 | 368 | 46.65 | 1:38.69 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:37.41 | |||||||||
7 | Louisa Christensen | 2005 | 329 | 47.20 | 1:42.43 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:42.81 | |||||||||
8 | Anna Madsby Rohde | 2005 | 326 | 47.36 | 1:42.70 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 1:40.38 | |||||||||
9 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 290 | 49.91 | 1:46.81 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 1:52.76 | |||||||||
10 | Maja Rolighed | 2005 | 283 | 49.65 | 1:47.72 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 1:47.94 | |||||||||
Lb 17, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 446 | 44.27 | 1:32.57 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:30.40 | |||||||||
2 | Naja Frgemann | 2006 | 434 | 44.25 | 1:33.41 | |||||
H2Odense | 1:29.66 | |||||||||
3 | Olivia Hemmelff | 2006 | 372 | 46.75 | 1:38.34 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:37.79 | |||||||||
4 | Amalie F Piiters | 2006 | 308 | 49.81 | 1:44.70 | |||||
H2Odense | 1:47.44 | |||||||||
5 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 260 | 52.45 | 1:50.76 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:48.16 | |||||||||
6 | Mille A. B. Buch | 2006 | 230 | 53.25 | 1:55.36 | |||||
H2Odense | 2:05.21 | |||||||||
- | Lrke Rosen Lundsfryd | 2006 | DNS | |||||||
Ringe Svmme Klub | 1:58.82 | |||||||||
Lb 17, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Hjstrm | 2007 | 334 | 47.50 | 1:41.94 | |||||
Kolding SK | 1:45.50 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 260 | 51.51 | 1:50.74 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:51.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |