2021-09-24   23:32:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspivmr  23 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  21:58   
  Jrjestj  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Meisterujumise U-Klubi 1  280              2:59.63   
  U-Klubi  2:55.00                 
  Mihkel Virkus  1939      50.65        50.65   
  Viive Nu  1948      52.45        1:43.10   
  Olav Lukin  1944      41.76        2:24.86   
  Kaia Kulla  1961      34.77        2:59.63   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus Seka E [1738]  240              2:31.69   
  Cetus Espoo  2:27.71                 
  Simo-Pekka Torsti  1960      36.13        36.13   
  Johanna Kara  1965      38.97        1:15.10   
  Timo Teponoja  1955      39.41        1:54.51   
  Kaarina Markkula  1952      37.18        2:31.69   
                     
Ou Seka E  240              2:48.57   
  Oulun Uinti 1906  2:45.69                 
  Esa Ptalo  1965      37.39        37.39   
  Aino Liakka  1955      44.89        1:22.28   
  Pekka Siltanen  1949      43.65        2:05.93   
  Annikki Liakka  1954      42.64        2:48.57   
                     
Swim Seka [1739]  240              2:55.04   
  Swimming Jyvskyl  2:48.82                 
  Heikki Pyklinen  1952      46.79        46.79   
  Elina Virtanen  1962      49.75        1:36.54   
  Ilkka Keskinen  1952      36.92        2:13.46   
  Pirjo-Leena Pitknen  1945      41.58        2:55.04   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vus-Vss Seka [1778]  200              2:14.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:10.63                 
  Paula Niinimki  1981      37.49        37.49   
  Christer Burman  1968      35.99        1:13.48   
  Petra Thodin  1968      30.79        1:44.27   
  Hannu Kuokkanen  1948      30.11        2:14.38   
                     
Simmis Mix D  200              2:24.18   
  Helsingfors Simsllskap  2:24.00                 
  Ralf Sund  1955      46.96        46.96   
  Lotta Rutanen  1974      36.89        1:23.85   
  Anu Ilander  1968      32.33        1:56.18   
  Tuomas Iivanainen  1970      28.00        2:24.18   
                     
Cetus Seka D [1778]  200              2:28.43   
  Cetus Espoo  2:26.16                 
  Tero Pyrhnen  1972      31.61        31.61   
  Sari Komulainen  1962      41.92        1:13.53   
  Laura Cankar  1973      44.84        1:58.37   
  Marko Lysm  1965      30.06        2:28.43   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Simmis Mix C  160              1:59.66   
  Helsingfors Simsllskap  1:58.83                 
  Erica Pakkala-Torkki  1986      31.60        31.60   
  Eerikki Rutanen  1972      31.54        1:03.14   
  Roosa Sntti  1983      28.93        1:32.07   
  Mika Meller  1967      27.59        1:59.66   
                     
Aui Seka [1819]  160              2:07.10   
  Aurajoen Uinti  2:05.00                 
  Mari ri  1980      31.87        31.87   
  Juha Lairola  1955      35.13        1:07.00   
  Maarit Vainio  1980      31.61        1:38.61   
  Jani-Petteri Puustinen  1979      28.49        2:07.10   
                     
Braui Mese  160              2:16.11   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
  Sanna Soininen  1973      35.84        35.84   
  Esa Vatanen  1967      36.28        1:12.12   
  Tapani Kostiainen  1966      32.68        1:44.80   
  Maria Heikkinen  1983      31.31        2:16.11   
                     
Ou Seka C  160              2:16.25   
  Oulun Uinti 1906  2:15.94                 
  Marja Nurkkala  1993      33.81        33.81   
  Roope Wahlstrm  1987      31.98        1:05.79   
  Yuhong Qiu-Kaikkonen  1968      41.05        1:46.84   
  Jaakko Erkinaro  1963      29.41        2:16.25   
                     
Team Hurula  160              2:19.10   
  Kuopion Uimaseura  2:30.00                 
  Ulla Hurula  1965      34.96        34.96   
  Aki Hurula  1992      36.68        1:11.64   
  Matti Hurula  1961      35.52        1:47.16   
  Nina Hurula  1989      31.94        2:19.10   
                     
Str Seka [1819]  193              2:22.08   
  Swimming Team Rauma  2:14.76                 
  Tom Nylund  1959      37.18        37.18   
  Liisa Ailanen  1978      36.52        1:13.70   
  Satu Hyvrinen  1967      38.15        1:51.85   
  Saku Ailanen  1975      30.23        2:22.08   
                     
Hahe Seka  189              2:27.76   
  Haukiputaan Heitto  2:25.55                 
  Jussi Kanste  1966      38.09        38.09   
  Maarit Kestil  1967      44.45        1:22.54   
  Arto Katajamki  1972      30.73        1:53.27   
  Mervi Hillukkala  1978      34.49        2:27.76   
                     
Rius Seka [1819]  160              2:28.46   
  Riihimen Uimaseura  2:30.69                 
  Terhi Kirsi Heikkil  1974      40.23        40.23   
  Ari Savulahti  1972      40.58        1:20.81   
  Tuija Alanko  1963      39.16        1:59.97   
  Juha-Matti Halonen  1990      28.49        2:28.46   
                     
Cetus Seka C [1818]  160              2:31.06   
  Cetus Espoo  2:30.00                 
  Meri Santaholma  1964      47.42        47.42   
  Aki Kattelus  1972      38.01        1:25.43   
  Libor Janek  1979      27.92        1:53.35   
  Minna Kantakoski  1964      37.71        2:31.06   
                     
10  Masters Lus [1819]  160              2:33.32   
  Loimaan Uimaseura  2:33.15                 
  Marko Isomaa  1977      33.25        33.25   
  Kristiina Kangastalo-Hoda  1978      48.14        1:21.39   
  Reeta Kaitosaari  1977      42.69        2:04.08   
  Marko Nieminen  1977      29.24        2:33.32   
                     
11  Swim Seka [1819]  160              2:38.48   
  Swimming Jyvskyl  2:33.15                 
  Anu Lajunen  1966      46.81        46.81   
  Markku Rautiainen  1977      36.48        1:23.29   
  Sarri Sipil  1977      46.27        2:09.56   
  Tuomas Virtanen  1992      28.92        2:38.48   
                     
12  Hyus Seka [1819]  160              2:41.19   
  Hyvinkn Uimaseura  2:37.27                 
  Petra Paloniemi  1992      38.75        38.75   
  Laura Haimakainen  1979      49.31        1:28.06   
  Jarkko Mikkola  1969      37.14        2:05.20   
  Jyrki Laaksonheimo  1970      35.99        2:41.19   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kus-Gss Seka [1859]  120              2:03.30   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Laura Sneck  1991      34.36        34.36   
  Kaleva Latvala  1984      30.60        1:04.96   
  Joel Harjunp  1984      28.41        1:33.37   
  Linda Wennstrm  1991      29.93        2:03.30   
                     
Siwa Seka Tri  120              2:08.41   
  Simmis Wanda  2:14.84                 
  Sari Salmi  1990      34.30        34.30   
  Jori Johansson  1977      33.11        1:07.41   
  Juha Viitanen  1967      31.05        1:38.46   
  Vera Strmsholm  1983      29.95        2:08.41   
                     
Vanders Seka [1858]  120              2:09.33   
  Vanders  2:20.00                 
  Mimmi Jrvinen  1986      34.46        34.46   
  Pauliina Tammilehto  1981      38.80        1:13.26   
  Petteri Kallio  1983      29.27        1:42.53   
  Masi Kallio  1992      26.80        2:09.33   
                     
Simmis Mix B  120              2:10.10   
  Helsingfors Simsllskap  2:11.00                 
  Mika Ruusunen  1970      34.50        34.50   
  Ira Uusoksa-Mandell  1987      36.07        1:10.57   
  Vladimira Belik  1985      31.85        1:42.42   
  Teemu Paatela  1976      27.68        2:10.10   
                     
Hus Seka [1859]  120              2:19.07   
  Hmeenlinnan Uimaseura  2:24.60                 
  Suvi Pulkkinen  1988      29.96        29.96   
  Anna-Liisa Virtanen  1985      45.58        1:15.54   
  Dimitri Pogodin-Hannolainen  1976      31.54        1:47.08   
  Teemu Rintala  1974      31.99        2:19.07   
                     
Siwa Seka 2  120              2:22.82   
  Simmis Wanda                   
  Sari Kukkonen  1972      46.58        46.58   
  Vili Nyknen  1981      34.24        1:20.82   
  Ninni From  1988      30.44        1:51.26   
  Mitja Kylliinen  1991      31.56        2:22.82   
                     
Nu Seka [1859]  120              2:29.11   
  Nurmijrven Uinti  2:25.41                 
  Tiina Kmrinen  1978      36.96        36.96   
  Aleksi Jolkkonen  1993      48.71        1:25.67   
  Marko Juvonen  1992      28.30        1:53.97   
  Petra Sinisalo-Katajisto  1969      35.14        2:29.11   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Totiset  100              1:57.00   
  Swimming Jyvskyl  1:56.25                 
  Juho Allonen  1989      28.47        28.47   
  Janne Kekkonen  1989      31.49        59.96   
  Noora Sartela  1991      28.46        1:28.42   
  Jonna Tervinen  1991      28.58        1:57.00   
                     
Jous Seka [1899]  119              2:07.71   
  Joensuun Uimaseura  2:10.00                 
  Janne Parkkila  1986      30.89        30.89   
  Petteri Torssonen  1984      34.06        1:04.95   
  Elina Mkinen  1993      30.73        1:35.68   
  Jutta Merita Mkynen  1990      32.03        2:07.71   
                     
Vus-Vss Seka [1899]  100              2:15.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:08.00                 
  Sara Sillanp  1986      35.28        35.28   
  Katja Walsh  1983      50.94        1:26.22   
  Juha Kollin  1993      25.58        1:51.80   
  Nico Palotie  1992      23.57        2:15.37   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  23 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  21:58 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspivmr  23 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  21:59   
  Jrjestj  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ulla Hurula  1965    695  1:18.95  2:50.15  4:29.83    5:50.91   
  Kuopion Uimaseura  5:48.18                 
                     
Svetlana Kozlova  1965    502  1:33.20  3:11.89  4:58.20    6:31.24   
  Neva Stars  6:09.55                 
                     
Pivi Rantala  1967    408  1:39.72  3:29.03  5:26.55    6:59.01   
  Nurmijrven Uinti  7:06.47                 
                     
Marjut Hyvnen  1966    382  1:43.40  3:33.28  5:37.05    7:08.49   
  Tuusulan Uimaseura  7:06.96                 
                     
Yuhong Qiu-Kaikkonen  1968    232  1:46.38  3:59.40  6:22.79    8:25.94   
  Oulun Uinti 1906  7:15.00                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Outi Kaarnamo  1969    503  1:25.65  3:03.51  4:51.63    6:17.58   
  Tuusulan Uimaseura  6:18.28                 
                     
Hanna-Greta Puurtinen  1970    430  1:32.33  3:13.31  5:05.06    6:37.55   
  Koovee  6:30.35                 
                     
Sari Kukkonen  1972    346  1:44.72  3:38.68  5:26.45    7:07.39   
  Simmis Wanda  7:33.61                 
                     
Mia Lija  1972    335  1:37.09  3:32.14  5:31.63    7:12.00   
  Simmis Wanda  7:30.00                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Rahkonen  1977    875  1:11.68  2:33.57  4:01.72    5:14.50   
  Cetus Espoo  5:26.16                 
                     
Mervi Hillukkala  1978    443  1:34.05  3:18.59  5:09.33    6:34.44   
  Haukiputaan Heitto  6:43.19                 
                     
Kristiina Kangastalo-Hoda  1978    282  1:50.51  3:53.95  5:53.47    7:38.27   
  Loimaan Uimaseura  7:42.59                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paula Niinimki  1981    485  1:22.85  3:00.90  4:47.55    6:12.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  6:11.59                 
                     
Laura Haimakainen  1979    256  1:42.11  3:45.97  5:53.77    7:40.75   
  Hyvinkn Uimaseura  8:15.00                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erica Pakkala-Torkki  1986    588  1:12.34  2:39.78  4:19.05    5:40.17   
  Helsingfors Simsllskap  5:35.00                 
                     
Sara Sillanp  1986    389  1:34.85  3:12.04  4:59.79    6:30.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  7:00.00                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miia Hurskainen  1992    672  1:08.29  2:33.05  4:08.43    5:25.33   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:15.87                 
                     
Marja Nurkkala  1993    638  1:15.22  2:41.91  4:15.27    5:31.01   
  Oulun Uinti 1906  5:45.00                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  23 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  21:59 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspivmr  23 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  22:00   
  Jrjestj  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    451  2:03.31  4:14.37  6:35.79    8:27.28   
  Riihimen Uimaseura  8:28.50                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannu Kuokkanen  1948    763  1:33.57  3:16.73  5:03.49    6:31.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  7:06.76                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lembit Laht  1949    368  1:46.85  3:38.92  5:30.52    7:03.19   
  U-Klubi  6:59.54                 
                     
Pekka Siltanen  1949    183  1:52.46  4:08.73  6:56.40    8:53.53   
  Oulun Uinti 1906  7:30.00                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Elovaara  1956    448  1:35.78  3:21.18  5:09.72    6:37.88   
  Cetus Espoo  6:37.43                 
                     
Timo Teponoja  1955    365  1:39.71  3:38.00  5:33.82    7:05.92   
  Cetus Espoo  7:20.42                 
                     
Harri Koski  1957    360  1:44.57  3:37.65  5:29.96    7:08.02   
  Hyvinkn Uimaseura  7:40.63                 
                     
Ralf Sund  1955    251  2:04.00  4:10.28  6:21.64    8:02.51   
  Helsingfors Simsllskap  8:00.00                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maksim Lokhonia  1961    459  1:26.94  3:14.33  4:58.71    6:18.26   
  Neva Stars  6:33.30                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tapani Kostiainen  1966    474  1:20.59  2:49.70  4:27.89    5:45.42   
  Brahean Uimarit - Lieksa  5:50.57                 
                     
Juha Viitanen  1967    473  1:21.24  2:54.41  4:30.55    5:45.56   
  Simmis Wanda  5:53.16                 
                     
Jussi Kanste  1966    400  1:19.76  2:55.91  4:43.47    6:05.25   
  Haukiputaan Heitto  6:15.60                 
                     
Esa Ptalo  1965              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  6:03.08                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Pyrhnen  1972    548  1:14.16  2:39.62  4:12.70    5:31.52   
  Cetus Espoo  5:38.51                 
                     
Tuomas Iivanainen  1970    421  1:26.85  2:58.45  4:42.30    6:01.83   
  Helsingfors Simsllskap  6:15.00                 
                     
Jari Niskanen  1969    419  1:20.68  2:52.12  4:37.44    6:02.62   
  Tuusulan Uimaseura  6:10.85                 
                     
Jun Kojima  1971    352  1:31.76  3:15.09  4:59.87    6:24.14   
  Vanders  7:00.00                 
                     
Arto Katajamki  1972              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  6:18.35                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jori Johansson  1977    608  1:15.10  2:38.34  4:06.78    5:19.36   
  Simmis Wanda  5:32.53                 
                     
Pekka Koskinen  1978    571  1:15.47  2:40.71  4:09.88    5:26.11   
  Hyvinkn Uimaseura  5:32.90                 
                     
Veli-Pekka Laakso  1978    429  1:21.11  2:52.37  4:37.14    5:58.70   
  Helsingfors Simsllskap  6:30.00                 
                     
Marko Isomaa  1977    409  1:25.15  2:58.43  4:39.46    6:04.43   
  Loimaan Uimaseura  6:13.60                 
                     
Miikka Mattila  1977    251  1:41.66  3:40.15  5:39.16    7:08.76   
  Oulun Uinti 1906  7:05.11                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Libor Janek  1979    653  1:08.46  2:29.33  3:56.36    5:04.71   
  Cetus Espoo  5:30.00                 
                     
Arttu Ohtonen  1983    422  1:23.13  2:52.17  4:26.40    5:52.26   
  UPOT  6:30.00                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Pohjolainen  1987    524  1:14.44  2:33.16  4:05.04    5:17.46   
  Hyvinkn Uimaseura  5:30.00                 
                     
Emil Svartstrm  1985    505  1:09.62  2:32.07  4:01.54    5:21.44   
  Helsingin Uimarit  5:28.06                 
                     
Petter Karjaluoto  1984    460  1:17.20  2:42.40  4:17.41    5:31.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  5:26.91                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Korri  1992    585  1:09.12  2:31.08  3:55.95    5:04.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  5:30.00                 
                     
Valtteri Karttunen  1993    525  1:12.34  2:32.90  4:03.48    5:15.31   
  Raision Urheilijat  5:30.00                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  23 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  22:00 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspivmr  25 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  11:43   
  Jrjestj  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Heli Paalosalo  1938  522  1:51.94  3:53.83  5:55.77  7:56.07  15:55.52   
  Uintiklubi Nereus  17:30.00      9:58.16  11:58.96  14:01.06       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Pirkko Siikarla  1946  322  2:09.15  4:27.94  6:42.75  8:55.88  17:46.59   
  Uintiklubi Nereus  16:49.81      11:09.39  13:23.21  15:36.26       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Maritta Kurki  1952  469  1:30.91  3:10.66  4:53.72  6:38.11  13:36.38   
  Lahden Kaleva  13:01.36      8:23.79  10:09.92  11:54.72       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Tuija Alanko  1963  364  1:25.99  3:04.13  4:46.32  6:29.51  13:21.89   
  Riihimen Uimaseura  12:59.13      8:13.72  9:58.23  11:39.60       
                     
Mona Mattila  1961  315  1:37.62  3:23.56  5:11.16  6:58.41  14:00.96   
  Helsingin Uimarit  14:24.59      8:44.80  10:31.63  12:17.90       
                     
Outi Salminen  1961  193  1:54.56  3:59.66  6:05.13  8:09.67  16:29.91   
  Helsingin Uimarit  14:34.78      10:14.79  12:17.34  14:19.87       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Pivi Rantala  1967  429  1:26.01  3:00.74  4:36.39  6:11.50  12:26.97   
  Nurmijrven Uinti  12:42.59      7:46.68  9:21.78  10:56.69       
                     
Marjut Hyvnen  1966  422  1:27.01  3:02.05  4:37.06  6:12.64  12:31.01   
  Tuusulan Uimaseura  12:36.85      7:48.05  9:23.20  10:57.56       
                     
Susanna Virkki  1964  206  1:49.94  4:00.04  6:01.36  8:04.07  15:53.17   
  Uintiklubi Nereus  15:31.00      10:01.96  11:57.47  13:54.53       
                     
Mirja Liehunen  1966  180  1:57.24  4:04.34  6:11.60  8:18.67  16:36.31   
  Tuusulan Uimaseura  16:36.52      10:24.57  12:30.37  14:36.58       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Imke Hfling  1970  421  1:25.11  2:57.85  4:30.74  6:02.69  12:15.11   
  Joensuun Uimaseura  12:10.70      7:35.62  9:09.71  1:43.07       
                     
Sari Lilja  1971  401  1:24.39  2:57.74  4:32.45  6:07.44  12:27.31   
  Kankaanpn Uimarit  12:42.15      7:42.74  9:18.60  10:54.40       
                     
Carrie Turunen  1973  400  1:27.13  3:00.03  4:33.84  6:07.25  12:27.84   
  Helsingfors Simsllskap  12:15.95      7:41.68  9:17.40  10:53.48       
                     
Laura Cankar  1973  338  1:35.25  3:16.66  4:56.04  6:35.54  13:11.47   
  Cetus Espoo  12:52.26      8:14.99  9:54.95  11:36.20       
                     
Pihla Linnainmaa  1972  329  1:29.10  3:10.60  4:53.31  6:34.58  13:18.19   
  Someron Esa  14:04.00      8:17.17  9:57.42  11:39.55       
                     
Niina Svartstrm  1969  264  1:35.34  3:21.28  5:10.93  7:00.65  14:18.55   
  Htu  14:21.87      8:49.83  10:41.63  12:33.74       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Anna Nummi  1978  472  1:19.48  2:46.13  4:13.48  5:40.89  11:27.16   
  Stockholmspolisens Sim IF  12:00.00      7:07.99  8:35.36  10:02.34       
                     
Kaisa Tirkkonen  1976  257  1:31.18  3:15.31  5:08.07  6:57.13  14:01.15   
  Kampuksen Plaani  13:52.59      8:45.00  10:31.96  12:17.79       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Vera Strmsholm  1983  572  1:13.84  2:34.33  3:55.83  5:17.86  10:46.90   
  Simmis Wanda  11:02.16      6:41.08  8:03.63  9:27.24       
                     
Meri Viljanen  1980  493  1:19.24  2:44.49  4:11.93  5:39.02  11:19.72   
  Hydra Platypus  12:00.59      7:04.94  8:31.37  9:56.75       
                     
Suvi Purra  1979  486  1:16.78  2:41.08  4:06.72  5:34.71  11:23.29   
  Cetus Espoo  10:38.25      7:02.19  8:30.63  9:58.18       
                     
Katja Walsh  1983  254  1:36.91  3:22.26  5:09.33  6:57.15  14:07.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  14:26.56      8:45.32  10:33.61  12:22.90       
                     
Anja Gadding  1981              DNF   
  Vanders  14:00.00                 
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Eeva Jrvenp  1984  460  1:16.07  2:39.46  4:05.12  5:31.13  11:11.30   
  Octopus Lohja  11:04.24      6:56.86  8:22.88  9:48.42       
                     
Anna Latva-Pukkila  1986  454  1:14.66  2:38.05  4:03.17  5:28.85  11:14.72   
  Helsingfors Simsllskap  11:30.00      6:55.93  8:22.62  9:50.10       
                     
Pauliina Koistinen  1985  419  1:15.78  2:40.87  4:08.29  5:37.91  11:32.53   
  Swimming Club Vuokatti  12:00.00      7:08.10  8:38.80  10:08.31       
                     
Riikka Kovanen  1986  418  1:17.66  2:44.23  4:11.00  5:41.25  11:33.39   
  Octopus Lohja  11:30.51      7:09.84  8:38.82  10:06.07       
                     
Anna-Liisa Virtanen  1985  296  1:27.42  3:05.46  4:43.49  6:23.71  12:58.08   
  Hmeenlinnan Uimaseura  13:43.03      8:03.84  9:43.17  11:22.56       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Sari Salmi  1990  561  1:13.61  2:32.52  3:53.37  5:15.59  10:43.78   
  Simmis Wanda  11:15.00      6:38.25  8:00.88  9:23.41       
                     
Petra Paloniemi  1992  398  1:18.13  2:48.49  4:21.25  5:54.53  12:02.06   
  Hyvinkn Uimaseura  12:33.24      7:27.59  9:00.49  10:34.10       
                     
Jonna Tervinen  1991              DNF   
  Swimming Jyvskyl  9:56.89                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  25 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  11:43 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  23:31   
  Jrjestj  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lauri Malk  1937    559  1:33.04  3:18.31  5:05.53  6:51.93  26:40.90   
  Cetus Espoo  29:35.00      8:38.66  10:26.18  12:14.21  14:03.20     
          15:53.74  17:42.43  19:34.06  21:22.33     
          23:12.93  25:01.53         
                     
Pentti Kernen  1935    224  2:07.53  4:34.22  7:04.83  9:31.40  36:10.89   
  Cetus Espoo  33:15.00      11:57.67  14:24.73  16:52.62  19:20.19     
          21:46.95  24:14.94  26:41.80  29:05.80     
          31:31.66  33:54.04         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Raine Narva  1945    356  1:50.54  3:51.48  5:48.95  7:47.88  29:28.73   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  30:35.71      9:43.56  11:41.52  13:37.71  15:36.37     
          17:36.96  19:35.63  21:33.63  23:31.05     
          25:31.77  27:31.24         
                     
Markku Makkonen  1948              DNF   
  Savonlinnan Uimaseura  23:50.00                 
                     
                     
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Risto Hiltunen  1953    532  1:24.44  2:56.64  4:28.68  6:01.74  23:18.55   
  Jrvenpn Uintiklubi  24:13.16      7:35.40  9:09.81  10:45.40  12:21.33     
          13:56.44  15:31.29  17:05.38  18:39.06     
          20:12.50  21:45.72         
                     
Heikki Rsnen  1951    339  1:39.07  3:28.60  5:18.60  7:09.18  27:05.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  28:10.44      9:00.45  10:50.22  12:39.33  14:27.15     
          16:15.67  18:05.00  19:53.09  21:40.85     
          23:29.40  2:51.86         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hannu Miettinen  1958    282  1:37.97  3:31.34  5:24.66  7:16.84  27:37.14   
  Kuopion Uimaseura  26:30.00      9:08.65  10:58.75  12:48.90  14:41.24     
          16:32.31  18:24.92  20:16.46  22:06.88     
          23:58.51  25:48.67         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Matti Hurula  1961    510  1:21.39  2:47.99  4:15.52  5:43.20  21:33.66   
  Kuopion Uimaseura  21:38.08      7:11.04  8:39.12  10:07.43  11:35.33     
          13:03.20  14:30.53  15:56.65  17:22.73     
          18:48.21  20:12.40         
                     
Simo-Pekka Torsti  1960    494  1:18.45  2:45.91  4:13.23  5:39.68  21:47.98   
  Cetus Espoo  22:35.10      7:08.05  8:36.05  10:04.45  11:32.15     
          13:00.69  14:28.20  15:57.29  17:25.21     
          18:54.15  20:22.39         
                     
Mauri Kanto  1963    488  1:20.83  2:48.51  4:16.35  5:44.28  21:53.41   
  Kauhajoen Karhu  21:45.00      7:11.38  8:39.31  10:05.72  11:32.25     
          12:59.01  14:26.15  15:53.99  17:23.50     
          18:54.59  20:24.99         
                     
Pekka Mntynen  1960    377  1:27.12  3:00.35  4:33.90  6:07.62  23:50.63   
  Kuopion Uimaseura  24:15.00      7:41.43  9:16.53  10:51.02  12:28.32     
          14:04.16  15:41.00  17:19.50  18:58.44     
          20:37.05  22:14.85         
                     
Arvo Musikka  1959    275  1:32.61  3:15.99  5:01.93  6:49.31  26:30.00   
  Vanders  28:05.30      8:36.97  10:25.57  12:14.29  14:03.45     
          15:52.31  17:40.24  19:28.53  21:16.68     
          23:04.60  24:50.23         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tapani Kostiainen  1966    577  1:14.41  2:32.30  3:51.68  5:11.98  19:52.46   
  Brahean Uimarit - Lieksa  19:53.27      6:32.60  7:53.60  9:13.86  10:33.20     
          11:54.22  13:13.27  14:32.27  15:51.78     
          17:11.24  18:31.90         
                     
Jukka Lehtola  1968    463  1:20.13  2:46.73  4:12.50  5:39.38  21:23.04   
  Uinti Imatra  22:27.42      7:06.27  8:32.49  9:59.58  11:25.80     
          12:52.32  14:18.92  15:45.42  17:11.59     
          18:37.87  20:04.19         
                     
Jari Lemmetty  1968    425  1:20.40  2:47.13  4:14.77  5:44.04  22:00.10   
  Joensuun Uimaseura  22:30.00      7:12.55  8:41.38  10:09.35  11:38.26     
          13:09.86  14:39.36  16:08.19  17:36.71     
          19:05.70  20:34.85         
                     
Juha Jantunen  1965    397  1:20.54  2:48.77  4:18.11  5:48.14  22:31.09   
  Nurmijrven Uinti  22:40.00      7:19.65  8:51.21  10:22.70  11:55.06     
          13:26.20  14:58.21  16:28.91  18:00.55     
          19:31.98  21:03.41         
                     
Timo Piispanen  1968    290  1:25.85  3:05.68  4:46.09  6:27.26  24:59.51   
  Hmeenlinnan Uimaseura  26:12.61      8:08.10  9:49.43  11:30.72  13:11.54     
          14:52.92  16:35.02  18:17.04  19:58.71     
          21:39.70  23:22.98         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Samuli Ikvalko  1970    619  1:09.47  2:23.31  3:37.89  4:54.03  19:01.87   
  Helsingfors Simsllskap  19:27.65      6:09.76  7:26.13  8:42.25  9:58.89     
          11:15.26  12:32.78  13:51.60  15:10.61     
          16:29.24  17:47.64         
                     
Tommi Khknen  1970    533  1:11.20  2:30.08  3:49.83  5:08.77  19:59.74   
  Speedo Masters Finland C  20:40.88      6:29.36  7:50.58  9:11.95  10:32.41     
          11:53.39  13:15.74  14:38.30  15:59.83     
          17:21.24  18:43.46         
                     
Aki Kattelus  1972    476  1:17.94  2:38.97  4:00.72  5:23.65  20:45.94   
  Cetus Espoo  22:16.05      6:46.81  8:09.21  9:31.90  10:54.74     
          12:17.88  13:42.06  15:06.59  16:31.67     
          17:56.63  19:22.33         
                     
Ville Alopaeus  1971    419  1:18.37  2:46.58  4:14.20  5:44.22  21:40.53   
  Cetus Espoo  21:30.00      7:13.98  8:42.28  10:08.37  11:37.58     
          13:04.52  14:30.59  15:57.00  17:23.74     
          18:50.63  20:17.01         
                     
Mika Forsell  1970    262  1:31.05  3:12.39  4:53.01  6:35.00  25:21.03   
  Kuopion Uimaseura  25:30.08      8:18.34  10:01.18  11:44.57  13:26.16     
          15:08.05  16:51.58  18:33.90  20:18.63     
          22:02.29  23:44.23         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Teemu Paatela  1976    463  1:18.42  2:39.63  4:01.55  5:24.59  20:29.92   
  Helsingfors Simsllskap  22:21.31      6:47.37  8:09.74  9:32.14  10:54.51     
          12:17.41  13:40.00  15:01.74  16:24.43     
          17:47.00  19:10.49         
                     
Veli-Pekka Laakso  1978    431  1:17.20  3:23.03  4:47.51  6:12.21  20:58.94   
  Helsingfors Simsllskap  21:30.00      7:36.48  9:01.28  10:25.74  11:50.38     
          13:14.84  14:39.94  16:05.55  17:30.75     
          18:55.56  20:18.96         
                     
Sauli Haahtela  1975    416  1:22.08  2:48.96  4:15.46  5:40.81  21:14.28   
  Helsingfors Simsllskap  23:00.00      7:05.36  8:30.28  9:55.61  11:20.35     
          12:46.04  14:10.33  15:35.33  17:00.53     
          18:25.63  19:50.67         
                     
Matti Kurki  1975    305  1:25.99  3:00.56  4:36.30  6:12.35  23:32.20   
  Lahden Kaleva  24:15.54      7:48.44  9:23.03  10:58.14  12:31.83     
          14:05.34  15:40.20  17:14.87  18:49.23     
          20:24.33  21:59.57         
                     
Miikka Mattila  1977    300  1:31.16  3:10.08  4:49.12  6:27.57  23:40.43   
  Oulun Uinti 1906  25:56.13      8:07.02  9:46.34  11:25.45  13:04.24     
          14:40.93  16:18.21  17:55.49  19:32.44     
          21:10.79  22:50.28         
                     
Teemu Vuorinen  1975    244  1:28.48  3:07.29  4:49.81  6:33.09  25:21.23   
  Hmeenlinnan Uimaseura  26:23.39      8:15.55  9:59.61  11:43.87  13:27.91     
          15:12.66  16:56.98  18:42.27  20:27.00     
          22:08.93  23:49.44         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Markus Salmela  1983    580  1:07.50  2:22.50  3:38.74  4:55.75  19:06.79   
  Gamla Polare urheiluseura  20:07.67      6:13.09  7:30.60  8:48.84  10:06.95     
          11:24.78  12:42.30  13:59.79  15:17.50     
          16:35.97  17:53.14         
                     
Tero Koistinen  1983    468  1:14.53  2:35.12  3:55.62  5:16.95  20:31.89   
  Swimming Club Vuokatti  20:00.00      6:38.99  8:01.69  9:24.35  10:47.14     
          12:09.80  13:33.05  14:56.89  16:20.90     
          17:45.14  19:08.61         
                     
Antti Levnen  1981    449  1:12.76  2:33.68  3:57.14  5:21.28  20:49.17   
  Swimming Jyvskyl  21:46.03      6:46.85  8:10.73  9:35.30  10:59.88     
          12:24.13  13:48.05  15:12.62  16:37.91     
          18:02.49  19:27.51         
                     
Jari Sntti  1982    434  1:17.31  2:41.10  4:06.82  5:32.56  21:02.49   
  UPOT  22:18.11      6:57.46  8:23.72  9:49.75  11:14.87     
          12:38.76  14:02.49  15:27.11  16:52.42     
          18:16.95  19:41.81         
                     
Arttu Ohtonen  1983    378  1:18.80  2:43.34  4:09.67  5:36.01  22:02.17   
  UPOT  21:49.89      7:04.78  8:36.41  10:05.05  11:33.08     
          13:04.52  14:33.81  16:04.83  17:37.04     
          19:08.96  20:38.48         
                     
Pasi Huhtala  1981    296  1:23.67  2:55.98  4:31.36  6:09.41  23:55.25   
  S.C.Pingviinit  23:00.00      7:48.32  9:24.76  11:01.03  12:38.06     
          14:15.81  15:53.40  17:32.16  19:10.94     
          20:46.71  22:21.53         
                     
Niklas Merikallio  1980    246  1:31.51  3:12.71  4:55.73  6:39.17  25:25.39   
  Hydra Platypus  25:45.00      8:22.23  10:04.47  11:48.12  13:31.20     
          15:13.79  16:56.34  18:39.57  20:23.28     
          22:07.15  23:48.93         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emil Svartstrm  1985    483  1:13.35  2:34.13  3:54.41  5:14.69  20:12.05   
  Helsingin Uimarit  21:45.00      6:34.94  7:55.97  9:18.07  10:39.76     
          12:01.36  13:23.64  14:45.32  16:07.72     
          17:29.53  18:51.22         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jani Hartikainen  1993    684  1:03.50  2:11.09  3:18.82  4:27.32  17:35.04   
  Swimming Jyvskyl  17:13.73      5:37.76  6:48.06  7:58.37  9:09.35     
          10:20.96  11:32.88  12:44.48  13:57.32     
          15:09.99  16:23.15         
                     
Juuso Manninen  1993    635  1:03.66  2:15.42  3:28.52  4:42.17  18:01.52   
  TaTu Tampere  19:30.00      5:56.04  7:09.30  8:22.79  9:35.58     
          10:48.03  12:00.57  13:12.84  14:24.37     
          15:37.16  16:49.96         
                     
Juha-Matti Halonen  1990    491  1:09.55  2:26.34  3:45.54  5:04.68  19:37.81   
  Riihimen Uimaseura  30:00.00      6:24.10  7:44.03  9:03.67  10:23.91     
          11:44.10  13:04.00  14:23.51  15:43.62     
          17:03.54  18:22.28         
                     
Aki Hurula  1992    364  1:20.52  2:45.18  4:08.97  5:34.83  21:41.22   
  Kuopion Uimaseura  21:49.00      7:02.44  8:31.86  10:01.43  11:32.05     
          13:02.92  14:34.47  16:05.90  17:34.93     
          19:03.14  20:23.63         
                     
Mitja Kylliinen  1991    221  1:29.83  3:10.91  4:51.20  6:34.21  25:35.82   
  Simmis Wanda  25:00.00      8:17.78  10:02.19  11:47.28  13:30.24     
          15:14.65  16:59.91  18:43.82  20:30.62     
          22:15.80  23:58.07         
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  23:31 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  10:13   
  Jrjestj  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933    260  1:44.48        2:19.34   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Malk  1937    638  47.55        1:36.65   
  Cetus Espoo  1:42.35                 
                     
Klaus Bremer  1938    518  50.71        1:43.59   
  Helsingfors Simsllskap  1:46.67                 
                     
Martti Lahti  1937    295  57.24        2:04.99   
  Cetus Espoo  2:06.71                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    357  52.12        1:50.53   
  Riihimen Uimaseura  1:43.21                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markku Makkonen  1948    353  50.56        1:41.94   
  Savonlinnan Uimaseura  1:38.24                 
                     
Raimo Etelvuori  1945    157  1:05.59        2:13.38   
  ORCA Helsinki  2:10.40                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilkka Keskinen  1952    474  42.83        1:26.81   
  Swimming Jyvskyl  1:30.52                 
                     
Tapani Tuomiranta  1951    461  44.03        1:27.58   
  Koovee  1:31.84                 
                     
Heikki Pyklinen  1952    198  55.10        1:55.97   
  Swimming Jyvskyl  1:54.04                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Eklund  1957    449  40.66        1:23.73   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Kari Hiltunen  1958    370  43.48        1:29.28   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Ralf Sund  1955    228  51.59        1:44.88   
  Helsingfors Simsllskap  1:43.19                 
                     
Juha Kainulainen  1954    215  51.26        1:47.02   
  Kuopion Uimaseura  1:52.00                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Iivonen  1959    457  36.52        1:20.79   
  Lappeenrannan Uimarit  1:11.94                 
                     
Tom Nylund  1959    429  39.84        1:22.51   
  Swimming Team Rauma  1:20.79                 
                     
Vesa Routarinne  1959    298  44.70        1:33.21   
  Vanders                   
                     
Antero Elovaara  1959    281  46.37        1:34.99   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Heikkil  1964    443  37.16        1:15.97   
  S.C.Pingviinit  1:15.11                 
                     
Kai-Asser Skog  1966    405  37.38        1:18.29   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.83                 
                     
Jussi Kanste  1966    376  38.92        1:20.27   
  Haukiputaan Heitto  1:20.27                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Pyrhnen  1972    628  31.90        1:06.56   
  Cetus Espoo  1:10.09                 
                     
Mikko Soini  1972    552  32.50        1:09.47   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Tuomas Iivanainen  1970    405  38.11        1:17.02   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Jari Niskanen  1969    392  37.40        1:17.83   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.36                 
                     
Kari Paananen  1970    332  40.59        1:22.31   
  Kuopion Uimaseura  1:20.70                 
                     
Risto Silvola  1969    257  43.61        1:29.62   
  Hyvinkn Uimaseura  1:30.36                 
                     
Jyrki Laaksonheimo  1970    118  57.06        1:56.04   
  Hyvinkn Uimaseura  1:54.39                 
                     
Juha Tolvanen  1971              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  1:35.43                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Karjalainen  1976    451  33.33        1:11.48   
  Oulun Lohet  1:11.31                 
                     
Johan Engstrm  1975              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  1:10.72                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Sntti  1982    636  31.09        1:05.01   
  UPOT  1:06.30                 
                     
Mikko Arponen  1980    520  33.58        1:09.53   
  Vanders  1:12.34                 
                     
Teemu Malmelin  1981    461  33.94        1:12.35   
  Nokian Pyry                   
                     
Arttu Ohtonen  1983    427  35.39        1:14.22   
  UPOT                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Aalto  1988    559  30.74        1:03.95   
  Kemin Uimaseura  1:05.13                 
                     
Matti Pohjolainen  1987    506  31.36        1:06.10   
  Hyvinkn Uimaseura  1:07.54                 
                     
Emil Svartstrm  1985    419  33.16        1:10.39   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Pilpola  1993    659  29.26        1:00.88   
  Aurajoen Uinti  1:00.19                 
                     
Valtteri Karttunen  1993    541  31.82        1:05.03   
  Raision Urheilijat                   
                     
Juha Silventoinen  1993    534  31.58        1:05.30   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Marko Juvonen  1992    469  32.68        1:08.16   
  Nurmijrven Uinti  1:07.95                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  10:13 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  10:19   
  Jrjestj  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Virve Palos  1942    169  1:17.08        2:42.00   
  Koovee  2:41.49                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sirpa Visakoski  1952    358  51.35        1:44.70   
  Aurajoen Uinti  1:49.25                 
                     
Sirje Voolmaa  1953    349  50.14        1:45.57   
  U-Klubi  1:49.87                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pivi Lairola  1958    519  43.99        1:30.48   
  Aurajoen Uinti  1:32.15                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ulla Hurula  1965    695  36.74        1:14.36   
  Kuopion Uimaseura  1:13.85                 
                     
Anu Ilander  1968    685  36.31        1:14.73   
  Helsingfors Simsllskap  1:17.94                 
                     
Johanna Kara  1965    606  37.77        1:17.84   
  Cetus Espoo  1:16.43                 
                     
Leena Rasinaho  1965    414  42.95        1:28.38   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Margarita Berezevskaja  1968    317  46.28        1:36.56   
  U-Klubi  1:36.69                 
                     
Anu Lajunen  1966              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  1:39.79                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanna Soininen  1973    560  37.01        1:18.20   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:21.20                 
                     
Hanna-Greta Puurtinen  1970    390  42.39        1:28.19   
  Koovee  1:26.89                 
                     
Mia Lija  1972    357  43.24        1:30.83   
  Simmis Wanda  1:40.59                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Luoto  1975    1012  31.21        1:03.22   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.67                 
                     
Jenni Harjuoja  1977    614  36.05        1:14.67   
  Cetus Espoo  1:14.14                 
                     
Anna Nummi  1978    371  42.98        1:28.31   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Tiina Kmrinen  1978    178  53.76        1:52.64   
  Nurmijrven Uinti  1:47.43                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pauliina Tammilehto  1981    541  35.47        1:14.14   
  Vanders  1:23.15                 
                     
Paula Niinimki  1981    416  38.75        1:20.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:19.42                 
                     
Tiina Lehtonen  1983              DSQ   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:23.96                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erica Pakkala-Torkki  1986    734  31.93        1:07.50   
  Helsingfors Simsllskap  1:08.97                 
                     
Mari Kiuru  1984    637  34.08        1:10.77   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:13.42                 
                     
Sara Sillanp  1986    421  37.55        1:21.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
Eeva Jrvenp  1984    390  40.21        1:23.35   
  Octopus Lohja  1:24.28                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna-Riina Hiltunen  1991    589  35.16        1:12.31   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Jonna Tervinen  1991    571  35.38        1:13.05   
  Swimming Jyvskyl  1:12.22                 
                     
Sari Salmi  1990    540  35.96        1:14.44   
  Simmis Wanda                   
                     
Petra Paloniemi  1992    408  38.41        1:21.69   
  Hyvinkn Uimaseura  1:22.45                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  10:19 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  12:42   
  Jrjestj  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Malk  1937    634          40.80   
  Cetus Espoo  38.44                 
Pekka Sortila  1935    298          52.48   
  Hmeenlinnan Uimaseura  48.65                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannu Kuokkanen  1948    753          32.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  31.47                 
Alexander Kharchenko  1947    484          37.58   
  Neva Stars  36.27                 
Igor Andreev  1946    398          40.12   
  Neva Stars  40.22                 
Olav Lukin  1944    333          42.57   
  U-Klubi  42.02                 
Markku Ikkala  1947    168          53.47   
  Swimming Jyvskyl  55.53                 
Matti Vtnen  1947    136          57.30   
  Cetus Espoo  54.59                 
Raimo Etelvuori  1945    102          1:03.03   
  ORCA Helsinki  1:01.77                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilkka Keskinen  1952    554          35.18   
  Swimming Jyvskyl  34.53                 
Pekka Siltanen  1949    286          43.84   
  Oulun Uinti 1906  41.59                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Uski  1958    515          33.40   
  Joensuun Uimaseura  33.43                 
Peep Keskla  1954    484          34.10   
  U-Klubi  32.35                 
Jarmo Miinin  1956    474          34.33   
  Joensuun Uimaseura  33.99                 
Markku Lehtonen  1958    430          35.47   
  Helsingfors Simsllskap                   
Olavi Karhu  1958    346          38.13   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
Timo Teponoja  1955    329          38.77   
  Cetus Espoo  36.02                 
Ismo Saxman  1958    246          42.69   
  Koovee                   
Juha Holma  1957    157          49.54   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Heikkil  1960    679          30.09   
  Speedo Masters Finland C  28.77                 
Matti Nikula  1960    673          30.18   
  Oulun Lohet  29.90                 
Juha Iivonen  1959    632          30.81   
  Lappeenrannan Uimarit  29.24                 
Simo-Pekka Torsti  1960    552          32.24   
  Cetus Espoo  31.57                 
Leif Blomfelt  1960    479          33.79   
  Helsingfors Simsllskap  33.77                 
Juha-Pekka Korhonen  1962    451          34.49   
  S.C.Pingviinit                   
Antti Wihanto  1962    434          34.92   
  Aurajoen Uinti  33.90                 
Mauri Kanto  1963    396          35.99   
  Kauhajoen Karhu                   
Karri Helle  1960    317          38.79   
  Aurajoen Uinti  37.41                 
10  Jouni Liljander  1959    306          39.21   
  Octopus Lohja  38.06                 
11  Lauri Multanen  1959    290          39.92   
  Tornion Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mika Pyhl  1966    571          30.72   
  S.C.Pingviinit  31.57                 
Petri Rahko  1965    553          31.05   
  Htu  30.06                 
Juha Viitanen  1967    543          31.24   
  Simmis Wanda  30.47                 
Mika Meller  1967    538          31.33   
  Helsingfors Simsllskap  31.09                 
Tuomo Haapa  1964    486          32.40   
  Uintiklubi Nereus  31.55                 
Kare-Petri Kaukomaa  1965    485          32.44   
  Helsingfors Simsllskap  33.03                 
Igor Galkin  1965    468          32.82   
  Neva Stars  32.91                 
Kalevi Kostiainen  1967    414          34.19   
  Helsingfors Simsllskap  35.18                 
Kai Mustonen  1966    413          34.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
10  Jyrki Ikonen  1964    406          34.42   
  Tuusulan Uimaseura                   
11  Rami Laakso  1968    343          36.41   
  Hydra Platypus  38.56                 
12  Ville Kulmakorpi  1966    331          36.84   
  Koovee                   
13  Alex Pakaslahti  1965    327          36.99   
  Vanders  36.63                 
14  Vesa Kernen  1967    246          40.68   
  Oulun Uinti 1906  42.20                 
15  Esa Mangeloja  1968    158          47.10   
  Swimming Jyvskyl  44.86                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pasi Rnkk  1970    678          27.74   
  S.C.Pingviinit  27.14                 
Ville Alopaeus  1971    608          28.77   
  Cetus Espoo  28.23                 
Tapio Mkitalo  1970    545          29.84   
  Speedo Masters Finland C  28.23                 
Mikko Porali  1971    544          29.85   
  Kuopion Uimaseura  28.65                 
Timo Narumo  1969    460          31.57   
  Vanders  30.54                 
Markku Mki-Hokkonen  1970    409          32.84   
  Lappeenrannan Uimarit  33.09                 
Jun Kojima  1971    403          32.98   
  Vanders  32.91                 
Jarkko Mikkola  1969    286          36.97   
  Hyvinkn Uimaseura  36.72                 
Tommi Halima  1973    286          36.99   
  S.C.Pingviinit  35.95                 
10  Tomi Haapanen  1973    217          40.56   
  Swimming Jyvskyl                   
11  Kimmo Kylmmets  1969    174          43.65   
  S.C.Pingviinit  41.59                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teppo Paajanen  1975    673          27.54   
  Speedo Masters Finland C  26.77                 
Ville Lindfors  1976    643          27.96   
  Vanders  26.52                 
Pekka Koskinen  1978    586          28.84   
  Hyvinkn Uimaseura  28.69                 
Paavo Miettinen  1977    528          29.86   
  Cetus Espoo  29.97                 
Aki Jormanainen  1977    515          30.11   
  Cetus Espoo  29.54                 
Petri Karjalainen  1976    481          30.79   
  Oulun Lohet  30.40                 
Janne Moilanen  1977    396          32.86   
  S.C.Pingviinit  34.29                 
Teemu Smalin  1977    280          36.89   
  Simmis Wanda                   
Markku Rautiainen  1977    251          38.22   
  Swimming Jyvskyl  36.67                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Michael Smee  1980    701          26.69   
  Vanders  27.38                 
Lari Sirnel  1982    636          27.58   
  Speedo Masters Finland C  27.82                 
Jouni Leimukoski  1979    595          28.19   
  Octopus Lohja  28.00                 
Kimmo Gadding  1982    583          28.39   
  Vanders  29.20                 
Ville-Mikko Korkka  1980    578          28.47   
  Vanders  27.90                 
Ville Saxn  1981    572          28.57   
  Vanders  28.12                 
Tero Koistinen  1983    536          29.19   
  Swimming Club Vuokatti                   
Arto Valtonen  1983    526          29.37   
  Salon Uimarit                   
Petteri Kallio  1983    491          30.05   
  Vanders                   
10  Jani-Petteri Puustinen  1979    446          31.04   
  Aurajoen Uinti  30.10                 
11  Antti Levnen  1981    445          31.06   
  Swimming Jyvskyl  31.71                 
12  Ville-Matti Erkintalo  1982    429          31.45   
  S.C.Pingviinit  30.25                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaleva Latvala  1984    591          27.25   
  Kokkolan Uimaseura  26.49                 
Tuomas Lhdetluoma  1985    578          27.44   
  Speedo Masters Finland C  25.79                 
Jari Mklinen  1986    510          28.61   
  Helsingin Uimarit  26.89                 
Mikko Nihtil  1985    482          29.16   
  Uimaseura Aquila  28.53                 
Tomi Miettinen  1986    466          29.49   
  Kuopion Uimaseura  28.93                 
Petteri Torssonen  1984    458          29.65   
  Joensuun Uimaseura  29.52                 
Mika Rautiainen  1985    333          32.98   
  Oulun Lohet  32.12                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Allonen  1989    724          25.97   
  Swimming Jyvskyl  24.99                 
Nico Palotie  1992    697          26.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  25.21                 
Juha Kollin  1993    684          26.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  24.52                 
Rene Rokka  1992    645          26.99   
  Aurajoen Uinti  26.28                 
Joni Lairola  1992    640          27.07   
  Aurajoen Uinti  26.02                 
Janne Kekkonen  1989    626          27.27   
  Swimming Jyvskyl  26.42                 
Marko Sartela  1993    565          28.22   
  Aurajoen Uinti  27.84                 
Juuso Manninen  1993    467          30.06   
  TaTu Tampere                   
Tuomas Virtanen  1992    413          31.31   
  Swimming Jyvskyl  30.83                 
10  Aleksi Harmaala  1991    402          31.59   
  Kokkolan Uimaseura  31.27                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  12:42 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  12:42   
  Jrjestj  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heli Paalosalo  1938    586          54.45   
  Uintiklubi Nereus  52.78                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Carita Bremer  1940    236          1:05.83   
  Helsingfors Simsllskap  1:03.47                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viive Nu  1948    270          54.31   
  U-Klubi  51.40                 
Inga Siro  1945    235          56.86   
  Koovee  54.17                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaarina Markkula  1952    407          44.61   
  Cetus Espoo  44.72                 
Sirpa Visakoski  1952    305          49.08   
  Aurajoen Uinti  47.48                 
Marjatta Koivisto  1952    140          1:03.54   
  ORCA Helsinki  57.23                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sari Komulainen  1962    426          39.05   
  Cetus Espoo                   
Tuija Alanko  1963    396          40.01   
  Riihimen Uimaseura  39.02                 
Merja Pettersson  1963    332          42.43   
  Uimaseura Aquila  40.51                 
Elina Virtanen  1962    162          53.90   
  Swimming Jyvskyl  53.39                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Thodin  1968    885          30.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  29.62                 
Anu Ilander  1968    714          32.72   
  Helsingfors Simsllskap  31.21                 
Maarit Kestil  1967    419          39.06   
  Haukiputaan Heitto  37.13                 
Pivi Kaipainen  1965    388          40.09   
  Salon Uimarit                   
Yuhong Qiu-Kaikkonen  1968    380          40.37   
  Oulun Uinti 1906  40.08                 
Minna Kantakoski  1964    284          44.46   
  Cetus Espoo  45.74                 
Christa Silvennoinen  1964    99          1:03.18   
  Uimaseura Aquila                   
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanna Soininen  1973    552          34.76   
  Brahean Uimarit - Lieksa  35.82                 
Pivi Steffen  1971    540          35.03   
  Simmis Wanda  35.19                 
Sari Kukkonen  1972    304          42.40   
  Simmis Wanda  41.25                 
Laura Cankar  1973    253          45.08   
  Cetus Espoo  44.16                 
Mervi Ukkola  1970    181          50.43   
  Oulun Uinti 1906  52.29                 
Merja Lundberg  1970    138          55.17   
  Aurajoen Uinti  49.89                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Mnnist  1978    669          32.23   
  Kankaanpn Uimarit  32.28                 
Liisa Ailanen  1978    595          33.50   
  Swimming Team Rauma  32.79                 
Sanna Hokkanen  1977    525          34.93   
  Cetus Espoo  35.20                 
Jenni Harjuoja  1977    521          35.03   
  Cetus Espoo  34.50                 
Terhi Kirsi Heikkil  1974    509          35.29   
  Riihimen Uimaseura  34.87                 
Johanna Grhn  1978    446          36.87   
  Jrvenpn Uintiklubi  35.56                 
Heidi Oksanen  1974    310          41.63   
  Simmis Wanda  44.93                 
Sarri Sipil  1977    253          44.56   
  Swimming Jyvskyl  43.06                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roosa Sntti  1983    814          29.39   
  Helsingfors Simsllskap  29.02                 
Mari ri  1980    774          29.89   
  Aurajoen Uinti  29.18                 
Maarit Vainio  1980    661          31.51   
  Aurajoen Uinti  31.26                 
Kristiina Arusoo  1979    530          33.91   
  U-Klubi  34.05                 
Jenna Johansson  1980    499          34.60   
  Helsingin Uimarit  34.86                 
Laura Haimakainen  1979    396          37.36   
  Hyvinkn Uimaseura  38.08                 
Maria Heikkinen  1983    373          38.10   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Johanna Rahko  1983    235          44.48   
  Kempeleen Pyrint                   
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ninni From  1988    718          30.23   
  Simmis Wanda  30.03                 
Karine Gagnon  1985    625          31.67   
  Aurajoen Uinti  30.48                 
Maria Ripatti  1987    616          31.82   
  Jrvenpn Uintiklubi  30.28                 
Vladimira Therman  1985    582          32.42   
  Helsingfors Simsllskap  30.87                 
Riikka Kovanen  1986    572          32.62   
  Octopus Lohja  33.87                 
Maiju Kuurto  1985    565          32.74   
  Octopus Lohja  32.77                 
Annika Nieminen  1985    499          34.12   
  Helsingfors Simsllskap                   
Maria Muukkonen  1986    457          35.14   
  Aurajoen Uinti  33.38                 
Pauliina Koistinen  1985    436          35.69   
  Swimming Club Vuokatti                   
10  Reetta Pyykk  1986    422          36.08   
  Brahean Uimarit - Lieksa  35.93                 
11  Eeva Jrvenp  1984    354          38.25   
  Octopus Lohja  36.10                 
Niina Steri  1984              DSQ   
  Kampuksen Plaani  33.60                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Sartela  1991    835          28.75   
  Swimming Jyvskyl  27.97                 
Alisa Ponomareva  1991    823          28.89   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.17                 
Miia Hurskainen  1992    761          29.66   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.48                 
Marja Nurkkala  1993    695          30.56   
  Oulun Uinti 1906  35.13                 
Anna-Riina Hiltunen  1991    619          31.77   
  Kuopion Uimaseura  32.20                 
Krista Rekonen  1989    556          32.93   
  Simmis Wanda  34.15                 
Laura Sneck  1991    528          33.50   
  Kokkolan Uimaseura  32.02                 
Mari Mkil  1991    521          33.64   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.20                 
Sini Espo  1992    392          36.99   
  Helsingin Uimarit                   
10  Janina Lehti  1990    286          41.10   
  Swimming Team Rauma  38.85                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  12:42 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  12:43   
  Jrjestj  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    407  54.58  1:56.10  3:02.86    3:56.71   
  Riihimen Uimaseura  3:45.77                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannu Kuokkanen  1948    740  43.57  1:28.83  2:19.89    2:59.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:03.26                 
                     
Igor Andreev  1946    437  43.87  1:41.22  2:45.24    3:34.04   
  Neva Stars  2:39.70                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lembit Laht  1949    389  43.05  1:36.59  2:32.71    3:15.34   
  U-Klubi  3:19.87                 
                     
Tapani Tuomiranta  1951    338  48.71  1:38.19  2:37.65    3:24.54   
  Koovee  3:31.68                 
                     
Pekka Siltanen  1949    184  51.31  1:53.74  3:15.38    4:10.40   
  Oulun Uinti 1906  4:09.30                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Elovaara  1956    452  42.22  1:30.75  2:21.01    3:02.33   
  Cetus Espoo  3:05.51                 
                     
Harri Koski  1957    376  43.02  1:35.70  2:26.75    3:13.91   
  Hyvinkn Uimaseura  3:15.26                 
                     
Ralf Sund  1955    256  52.12  1:51.63  2:54.19    3:40.19   
  Helsingfors Simsllskap  3:42.05                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Heikkil  1960    580  33.93  1:19.97  2:07.11    2:43.52   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Tom Nylund  1959    514  38.33  1:22.44  2:11.75    2:50.30   
  Swimming Team Rauma  2:53.16                 
                     
Ilkka Arola  1959    479  37.18  1:23.25  2:12.26    2:54.31   
  Kouvolan Uimarit  2:55.23                 
                     
Arvo Musikka  1959    287  49.02  1:46.16  2:41.20    3:26.81   
  Vanders                   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Esa Vatanen  1967    560  33.90  1:17.17  2:03.25    2:41.16   
  Brahean Uimarit - Lieksa  2:44.70                 
                     
Tapani Kostiainen  1966    541  33.87  1:16.33  2:04.44    2:43.04   
  Brahean Uimarit - Lieksa  2:41.69                 
                     
Christer Burman  1968    479  33.31  1:19.79  2:07.80    2:49.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:45.78                 
                     
Lauri Heikkil  1964    439  38.06  1:23.49  2:14.23    2:54.76   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Esa Ptalo  1965              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  2:43.37                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Matkaniemi  1972    629  33.34  1:12.14  1:52.02    2:25.43   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Tommi Khknen  1970    536  32.63  1:11.57  1:58.58    2:33.43   
  Speedo Masters Finland C  2:33.98                 
                     
Mika Ruusunen  1970    456  33.50  1:16.63  2:03.36    2:41.85   
  Helsingfors Simsllskap  2:37.68                 
                     
Jari Niskanen  1969    390  36.15  1:19.86  2:10.57    2:50.55   
  Tuusulan Uimaseura  2:43.02                 
                     
Jun Kojima  1971    347  35.91  1:24.21  2:16.07    2:57.35   
  Vanders  2:55.66                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jori Johansson  1977    605  31.65  1:09.63  1:52.43    2:28.29   
  Simmis Wanda  2:31.01                 
                     
Jani Myllymki  1976    478  34.51  1:16.31  2:03.03    2:40.45   
  Cetus Espoo  2:40.27                 
                     
Veli-Pekka Laakso  1978    406  36.22  1:19.70  2:10.51    2:49.43   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Miikka Mattila  1977    266  40.52  1:32.81  2:33.17    3:14.92   
  Oulun Uinti 1906  3:17.42                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jouni Leimukoski  1979    592  30.27  1:09.14  1:53.20    2:26.79   
  Octopus Lohja                   
                     
Markus Salmela  1983    576  32.00  1:11.60  1:54.60    2:28.16   
  Gamla Polare urheiluseura  2:28.44                 
                     
Jari Sntti  1982    506  34.16  1:11.81  1:58.07    2:34.67   
  UPOT                   
                     
Arttu Ohtonen  1983    469  34.54  1:15.21  1:58.42    2:38.64   
  UPOT  2:39.01                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Hienonen  1986    572  30.73  1:07.59  1:47.36    2:20.85   
  Aurajoen Uinti  2:18.32                 
                     
Matti Pohjolainen  1987    520  30.74  1:07.53  1:50.64    2:25.43   
  Hyvinkn Uimaseura  2:31.67                 
                     
Timo Schwarte  1988    455  32.44  1:10.29  1:56.59    2:31.97   
  Cetus Espoo                   
                     
Petter Karjaluoto  1984    433  32.77  1:12.72  1:58.80    2:34.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:31.93                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Korri  1992    607  29.39  1:07.11  1:48.45    2:21.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:26.02                 
                     
Valtteri Karttunen  1993    544  31.96  1:10.42  1:53.47    2:26.57   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  12:43 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspivmr  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  12:43   
  Jrjestj  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Virve Palos  1942    148  1:41.14  3:19.73  5:05.18    6:22.23   
  Koovee                   
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inga Siro  1945    372  1:04.11  2:13.41  3:21.96    4:23.48   
  Koovee  4:23.91                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuija Alanko  1963    381  42.88  1:39.28  2:39.04    3:28.32   
  Riihimen Uimaseura  3:13.35                 
                     
Mona Mattila  1961    308  52.97  1:53.84  2:52.17    3:43.56   
  Helsingin Uimarit  3:44.68                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ulla Hurula  1965    740  34.65  1:17.75  2:06.33    2:44.31   
  Kuopion Uimaseura  2:38.94                 
                     
Tiia Kujala  1968    481  41.41  1:31.27  2:26.08    3:09.69   
  Oulun Uinti 1906  3:16.83                 
                     
Pivi Rantala  1967    377  44.13  1:38.04  2:38.64    3:25.72   
  Nurmijrven Uinti  3:24.10                 
                     
Marjut Hyvnen  1966    360  47.96  1:40.75  2:42.44    3:28.84   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Meri Santaholma  1964    324  46.04  1:47.08  2:49.17    3:36.38   
  Cetus Espoo                   
                     
Anu Lajunen  1966    294  50.57  1:46.41  2:54.71    3:43.32   
  Swimming Jyvskyl  3:40.29                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Outi Kaarnamo  1969    525  37.90  1:22.70  2:14.36    2:55.41   
  Tuusulan Uimaseura  2:57.16                 
                     
Hanna-Greta Puurtinen  1970    435  40.55  1:28.18  2:22.91    3:06.77   
  Koovee  3:06.70                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Rahkonen  1977    833  32.93  1:11.88  1:53.39    2:27.90   
  Cetus Espoo  2:29.30                 
                     
Mervi Hillukkala  1978    428  39.33  1:29.47  2:23.60    3:04.70   
  Haukiputaan Heitto  3:08.75                 
                     
Kristiina Kangastalo-Hoda  1978    264  47.70  1:48.48  2:47.39    3:36.78   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari ri  1980    827  31.49  1:08.30  1:51.24    2:26.67   
  Aurajoen Uinti  2:26.00                 
                     
Meri Viljanen  1980    522  34.60  1:19.70  2:09.10    2:50.94   
  Hydra Platypus  2:43.91                 
                     
Paula Niinimki  1981    480  37.66  1:22.86  2:14.80    2:55.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:53.48                 
                     
Katja Walsh  1983    246  47.05  1:46.41  2:47.77    3:39.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:29.42                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Kiuru  1984    628  31.70  1:11.27  1:57.91    2:35.73   
  Hmeenlinnan Uimaseura  2:33.77                 
                     
Ninni From  1988    527  32.82  1:18.36  2:06.29    2:45.08   
  Simmis Wanda  2:43.41                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Kollanus  1991    749  32.29  1:11.71  1:56.31    2:31.00