Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
22:00 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
451 |
2:03.31 |
4:14.37 |
6:35.79 |
|
8:27.28 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
8:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
763 |
1:33.57 |
3:16.73 |
5:03.49 |
|
6:31.31 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
7:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lembit Laht |
1949 |
|
368 |
1:46.85 |
3:38.92 |
5:30.52 |
|
7:03.19 |
|
|
U-Klubi |
6:59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
183 |
1:52.46 |
4:08.73 |
6:56.40 |
|
8:53.53 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
7:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
448 |
1:35.78 |
3:21.18 |
5:09.72 |
|
6:37.88 |
|
|
Cetus Espoo |
6:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
365 |
1:39.71 |
3:38.00 |
5:33.82 |
|
7:05.92 |
|
|
Cetus Espoo |
7:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Harri Koski |
1957 |
|
360 |
1:44.57 |
3:37.65 |
5:29.96 |
|
7:08.02 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
7:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ralf Sund |
1955 |
|
251 |
2:04.00 |
4:10.28 |
6:21.64 |
|
8:02.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
459 |
1:26.94 |
3:14.33 |
4:58.71 |
|
6:18.26 |
|
|
Neva Stars |
6:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
474 |
1:20.59 |
2:49.70 |
4:27.89 |
|
5:45.42 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
5:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Viitanen |
1967 |
|
473 |
1:21.24 |
2:54.41 |
4:30.55 |
|
5:45.56 |
|
|
Simmis Wanda |
5:53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
400 |
1:19.76 |
2:55.91 |
4:43.47 |
|
6:05.25 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
6:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Esa Päätalo |
1965 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Pyrhönen |
1972 |
|
548 |
1:14.16 |
2:39.62 |
4:12.70 |
|
5:31.52 |
|
|
Cetus Espoo |
5:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Iivanainen |
1970 |
|
421 |
1:26.85 |
2:58.45 |
4:42.30 |
|
6:01.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
6:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Niskanen |
1969 |
|
419 |
1:20.68 |
2:52.12 |
4:37.44 |
|
6:02.62 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jun Kojima |
1971 |
|
352 |
1:31.76 |
3:15.09 |
4:59.87 |
|
6:24.14 |
|
|
Vanders |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arto Katajamäki |
1972 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haukiputaan Heitto |
6:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jori Johansson |
1977 |
|
608 |
1:15.10 |
2:38.34 |
4:06.78 |
|
5:19.36 |
|
|
Simmis Wanda |
5:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
571 |
1:15.47 |
2:40.71 |
4:09.88 |
|
5:26.11 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veli-Pekka Laakso |
1978 |
|
429 |
1:21.11 |
2:52.37 |
4:37.14 |
|
5:58.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
6:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marko Isomaa |
1977 |
|
409 |
1:25.15 |
2:58.43 |
4:39.46 |
|
6:04.43 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
6:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
251 |
1:41.66 |
3:40.15 |
5:39.16 |
|
7:08.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
7:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Libor Janek |
1979 |
|
653 |
1:08.46 |
2:29.33 |
3:56.36 |
|
5:04.71 |
|
|
Cetus Espoo |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
422 |
1:23.13 |
2:52.17 |
4:26.40 |
|
5:52.26 |
|
|
UPOT |
6:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
524 |
1:14.44 |
2:33.16 |
4:05.04 |
|
5:17.46 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Svartström |
1985 |
|
505 |
1:09.62 |
2:32.07 |
4:01.54 |
|
5:21.44 |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
460 |
1:17.20 |
2:42.40 |
4:17.41 |
|
5:31.51 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Korri |
1992 |
|
585 |
1:09.12 |
2:31.08 |
3:55.95 |
|
5:04.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Karttunen |
1993 |
|
525 |
1:12.34 |
2:32.90 |
4:03.48 |
|
5:15.31 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
22:00 |
|