2020-04-02   21:49:26
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Rollo-uinnit

Below are all results from the competition shown by session.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  16:01   
  Järjestäjä  LaUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  08 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 1, 100m SU P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ajjuub Ezzat  2005    383  34.30        1:11.49   
  Aurajoen Uinti  1:12.98                 
                     
Eero Rautaporras  2005    357  34.44        1:13.21   
  Nokian Pyry  1:12.36                 
                     
Sakari Korri  2005    356  34.51        1:13.26   
  Rauman Uimaseura  1:14.62                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    350  35.23        1:13.70   
  Aurajoen Uinti  1:14.81                 
                     
Joonas Arponen  2005    321  36.41        1:15.83   
  Rauman Uimaseura  1:16.60                 
                     
Aapo Tuhkanen  2005    320  35.71        1:15.93   
  Tuusulan Uimaseura  1:17.01                 
                     
Nico Peltonen  2005    317  36.67        1:16.16   
  Hyvinkään Uimaseura  1:16.90                 
                     
Lucas Lydman  2005    312  35.07        1:16.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.16                 
                     
Miklas Pikkuhuhta  2005    307  36.38        1:16.98   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:18.44                 
                     
10  Teo Mattelmäki  2005    299  37.29        1:17.62   
  Cetus Espoo  1:17.37                 
                     
11  Oliver Aalto-Hardy  2005    294  36.60        1:18.09   
  Ålands Simförening  1:19.60                 
                     
12  Topias Tynjä  2005    293  37.11        1:18.14   
  Lahden Uimaseura  1:19.91                 
                     
13  Samuel Sainio  2005    287  37.35        1:18.68   
  Uinti Tampere  1:18.53                 
                     
14  Antti Musikka  2005    287  36.99        1:18.73   
  Vanders  1:18.53                 
                     
15  Arttu Venemies  2005    282  37.90        1:19.18   
  Swimming Jyväskylä  1:18.81                 
                     
16  Juho Törmä  2005    278  37.73        1:19.58   
  Porin Uimaseura  1:18.06                 
                     
17  Leevi Kukkonen  2005    273  37.64        1:20.04   
  Kouvolan Uimarit  1:18.24                 
                     
18  Jimi Kojo  2005    271  38.01        1:20.19   
  Uimaseura Aquila  1:20.93                 
                     
19  Leo Währn  2005    267  37.67        1:20.60   
  Vanders  1:17.11                 
                     
20  Sisu Sorri  2005    266  37.59        1:20.67   
  Swimming Jyväskylä  1:23.27                 
                     
21  Akseli Liukkonen  2005    259  38.74        1:21.40   
  Uinti Tampere  1:20.80                 
                     
22  Daniel Kontula  2005    258  38.42        1:21.58   
  Uinti Tampere  1:26.00                 
                     
23  Mio Heinola  2005    257  39.30        1:21.62   
  Nummelan Kisaajat  1:20.03                 
                     
23  Roni Heikkinen  2005    257  38.52        1:21.62   
  Oulun Uinti 1906  1:22.87                 
                     
25  Ivan Chupakhin  2005    254  38.31        1:21.98   
  Uinti Tampere  1:18.93                 
                     
26  Eero Mäenpää  2005    253  39.09        1:22.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.80                 
                     
27  Aleksanteri Nissinen  2005    250  39.21        1:22.41   
  Swimming Jyväskylä  1:25.24                 
                     
28  Oliver Aspholm  2005    247  39.24        1:22.74   
  Uinti Tampere  1:19.43                 
                     
29  Joni Routamo  2005    244  39.08        1:23.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.42                 
                     
30  Tuomas Romsi  2005    243  38.21        1:23.19   
  Kemin Uimaseura  1:26.56                 
                     
31  Maksim Amosov  2005    241  37.77        1:23.46   
  Aurajoen Uinti  1:23.10                 
                     
32  Juho Herva  2005    236  38.43        1:24.02   
  Hyvinkään Uimaseura  1:27.38                 
                     
33  Adrian Kaslin  2005    234  39.87        1:24.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.85                 
                     
34  Lauri Siurua  2005    232  39.97        1:24.41   
  Oulun Uinti 1906  1:25.09                 
                     
35  Julius Sandelin  2005    230  39.90        1:24.67   
  Rauman Uimaseura  1:25.37                 
                     
35  Santeri Salonen  2005    230  39.30        1:24.67   
  Heinolan Isku  1:24.44                 
                     
37  Nooa Matela  2005    228  39.85        1:24.91   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.00                 
                     
38  Nikita Semach  2005    228  40.12        1:24.97   
  Swimming Jyväskylä  1:18.06                 
                     
39  Vladislav Shavyrin  2005    225  40.34        1:25.37   
  Uimaseura Aquila  1:27.60                 
                     
40  Niko Nokikuru  2005    224  40.01        1:25.51   
  Riihimäen Uimaseura  1:27.55                 
                     
41  Veikka Leväsalo  2005    222  39.96        1:25.66   
  Helsingfors Simsällskap  1:26.92                 
                     
42  Luka Laaksonen  2005    222  40.27        1:25.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.33                 
                     
43  Veikko Kauhanen  2005    222  40.50        1:25.75   
  Simmis Grani  1:23.76                 
                     
44  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    219  40.17        1:26.09   
  Aurajoen Uinti  1:24.25                 
                     
45  Stefan Saltykov  2005    218  41.45        1:26.19   
  Lahden Uimaseura  1:23.30                 
                     
46  Serhat Kalin  2005    217  38.42        1:26.40   
  ORCA Helsinki  1:25.21                 
                     
47  Joa Metsola  2005    216  40.24        1:26.55   
  Ålands Simförening  1:27.70                 
                     
48  Joel Korte  2005    214  39.14        1:26.82   
  Swimming Team Rauma  1:27.28                 
                     
49  Valtteri Muranen  2005    213  40.65        1:26.89   
  Uimaseura Aquila  1:23.72                 
                     
50  Nuutti Vienonen  2005    213  40.41        1:26.90   
  Salon Uimarit  1:25.99                 
                     
51  Topi Fordell  2005    213  40.75        1:26.93   
  Swimming Club Vuokatti  1:24.83                 
                     
52  Aarni Linderborg  2005    213  40.63        1:26.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.17                 
                     
53  Riku Huuhka  2005    210  42.53        1:27.34   
  Lahden Uimaseura  1:27.23                 
                     
53  Veeti Valdolin  2005    210  42.25        1:27.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.57                 
                     
55  Konsta Vainio  2005    208  41.48        1:27.56   
  Aurajoen Uinti  1:24.80                 
                     
55  Maksim Karvanen  2005    208  41.06        1:27.56   
  Lahden Uimaseura  1:23.94                 
                     
57  Patrik Reiman  2005    208  41.58        1:27.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.38                 
                     
58  Arto Pulkkinen  2005    208  41.69        1:27.65   
  Lahden Uimaseura  1:27.34                 
                     
59  Eeli Partanen  2005    205  40.22        1:28.05   
  Cetus Espoo  1:26.18                 
                     
60  Salomo Pihlaja  2005    205  42.36        1:28.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.20                 
                     
61  Ivan Kovalchuk  2005    203  40.47        1:28.25   
  Aurajoen Uinti  1:26.87                 
                     
62  Konsta Kauppinen  2005    203  40.84        1:28.26   
  Joensuun Uimaseura  1:26.38                 
                     
63  Markus Koskinen  2005    202  40.59        1:28.49   
  TaTu Tampere  1:28.06                 
                     
64  Elias Mikkonen  2005    201  43.17        1:28.54   
  Oulun Lohet  1:25.90                 
                     
65  Valtteri Niemimuukko  2005    200  42.19        1:28.73   
  Riihimäen Uimaseura  1:25.74                 
                     
66  Miro Järvinen  2005    196  43.10        1:29.40   
  Kouvolan Uimarit  1:27.97                 
                     
67  Adam Björkstrand  2005    195  42.19        1:29.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.05                 
                     
68  William Fagerstedt  2005    193  41.93        1:29.80   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:28.15                 
                     
69  Sampo Nord  2005    192  41.87        1:29.89   
  Vanders  1:27.36                 
                     
70  Miska Sarkkinen  2005    192  41.59        1:29.93   
  Helsingin Uimarit  1:25.73                 
                     
71  Frans Riekki  2005    189  42.66        1:30.43   
  Joensuun Uimaseura  1:25.53                 
                     
72  Artturi Väänänen  2005    188  42.32        1:30.66   
  Oulun Uinti 1906  1:27.42                 
                     
73  Urho Käkelä  2005    164  44.96        1:34.72   
  Tuusulan Uimaseura  1:26.47                 
                     
Aaron Pirinen  2005              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  1:20.11                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Aron Forslund  2005              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.59                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Jasper Oikarainen  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.53                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:01 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  16:26   
  Järjestäjä  LaUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  08 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 2, 100m SU T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    484  35.55        1:13.99   
  Oulun Uinti 1906  1:13.49                 
                     
Louna Kasvio  2006    482  36.26        1:14.10   
  Cetus Espoo  1:15.19                 
                     
Reeta Ollonen  2006    471  36.19        1:14.68   
  Haukiputaan Heitto  1:13.17                 
                     
Elsa Vira  2006    457  36.16        1:15.42   
  Aurajoen Uinti  1:17.48                 
                     
Fia Stenman  2006    452  35.98        1:15.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.46                 
                     
Wilma Sundt  2006    412  37.43        1:18.07   
  Cetus Espoo  1:19.36                 
                     
Aino Kuusisto  2006    398  38.87        1:19.01   
  Nurmijärven Uinti  1:19.77                 
                     
Kaisla Korvonen  2006    394  38.11        1:19.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.94                 
                     
Daniela Lietzén  2006    389  38.88        1:19.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.97                 
                     
10  Aino Välimaa  2006    388  38.20        1:19.68   
  Uinti Tampere  1:18.97                 
                     
11  Tiinu Tamminen  2006    387  38.45        1:19.71   
  Lahden Uimaseura  1:19.54                 
                     
12  Tinka Tamminen  2006    386  38.16        1:19.76   
  Lahden Uimaseura  1:19.67                 
                     
13  Janina Granberg  2006    381  38.64        1:20.15   
  Cetus Espoo  1:22.08                 
                     
14  Isla Leinonen  2006    380  38.48        1:20.21   
  Uinti Tampere  1:18.66                 
                     
15  Milla Vuolteenaho  2006    379  39.04        1:20.25   
  Kankaanpään Uimarit  1:18.52                 
                     
16  Jenna Juhola  2006    372  37.67        1:20.80   
  Rauman Uimaseura  1:22.99                 
                     
17  Ellen Kaituri  2006    370  38.57        1:20.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.95                 
                     
18  Elli Lenkkeri  2006    361  39.51        1:21.55   
  Uinti Hyvinkää  1:22.63                 
                     
19  Mirella Sauhula  2006    350  39.85        1:22.46   
  Aurajoen Uinti  1:25.54                 
                     
20  Laura Saarela  2006    346  39.82        1:22.77   
  Nurmijärven Uinti  1:21.45                 
                     
20  Sara Seppänen  2006    346  39.55        1:22.77   
  Oulun Lohet  1:22.68                 
                     
22  Hilla Känkänen  2006    343  40.18        1:22.96   
  Porin Uimaseura  1:28.58                 
                     
23  Maria Karvonen  2006    333  41.01        1:23.77   
  Simmis Wanda  1:27.15                 
                     
24  Annaliina Mänttäri  2006    333  40.61        1:23.84   
  Cetus Espoo  1:24.92                 
                     
25  Anni Turunen  2006    331  40.66        1:23.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.71                 
                     
26  Malin Lindblom  2006    330  40.72        1:24.08   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:25.36                 
                     
27  Amanda Nilsson  2006    327  40.63        1:24.34   
  Cetus Espoo  1:21.18                 
                     
28  Tiia Mielonen  2006    326  39.08        1:24.40   
  Nivalan Saukot  1:23.38                 
                     
29  Helmi Käkelä  2006    320  40.53        1:24.89   
  Tuusulan Uimaseura  1:24.44                 
                     
30  Vilma Vepsäläinen  2006    319  41.00        1:25.04   
  Kuopion Uimaseura  1:29.85                 
                     
31  Anni Kärkkäinen  2006    314  40.39        1:25.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.34                 
                     
32  Eerika Kivistö  2006    312  41.18        1:25.62   
  Swimming Team Rauma  1:29.16                 
                     
33  Tilda Aaltonen  2006    310  40.79        1:25.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.38                 
                     
34  Cécilia Richard  2006    307  41.09        1:26.13   
  Cetus Espoo  1:26.57                 
                     
35  Emmi Nieminen  2006    306  41.27        1:26.22   
  Vanders  1:25.48                 
                     
36  Wilma Turpeinen  2006    304  41.01        1:26.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.50                 
                     
37  Elvira Lydén  2006    304  41.13        1:26.42   
  Uinti Tampere  1:25.62                 
                     
38  Hannah Lamminmäki  2006    301  41.54        1:26.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.99                 
                     
38  Helmi Räsänen  2006    301  41.36        1:26.63   
  Simmis Grani  1:27.20                 
                     
40  Iina Vänttinen  2006    301  41.15        1:26.68   
  Simmis Wanda  1:29.26                 
                     
41  Veera Ele  2006    300  40.41        1:26.80   
  Aurajoen Uinti  1:28.41                 
                     
42  Heta Kosunen  2006    299  42.31        1:26.87   
  Cetus Espoo  1:26.62                 
                     
43  Emilia Rahola  2006    294  41.56        1:27.34   
  Porin Uimaseura  1:26.79                 
                     
44  Piia Lahtinen  2006    291  41.03        1:27.65   
  Uinti Tampere  1:25.45                 
                     
45  Jenni Konnu  2006    290  41.71        1:27.80   
  Uinti Imatra  1:27.99                 
                     
46  Susanna Ryynänen  2006    288  41.92        1:27.91   
  Simmis Wanda  1:26.97                 
                     
47  Sofie Nauklér  2006    288  41.96        1:27.98   
  Simmis Grani  1:30.32                 
                     
48  Anna Kortesalmi  2006    288  41.44        1:28.00   
  Rovaniemen Uimaseura  1:30.41                 
                     
49  Anna Hynönen  2006    286  42.05        1:28.17   
  Uinti Tampere  1:30.36                 
                     
50  Emilia Ruusu  2006    286  41.51        1:28.18   
  Haminan Uimaseura  1:28.18                 
                     
51  Iida Vartiainen  2006    284  41.87        1:28.35   
  Aurajoen Uinti  1:26.57                 
                     
52  Malla Kostiainen  2006    283  41.56        1:28.45   
  Cetus Espoo  1:30.29                 
                     
53  Enni Tammilehto  2006    280  42.77        1:28.80   
  Cetus Espoo  1:27.08                 
                     
54  Ariel Julienne Jämsen  2006    279  42.28        1:28.89   
  Helsingfors Simsällskap  1:30.04                 
                     
55  Veera Westerlund  2006    279  42.32        1:28.92   
  Uimaseura Aquila  1:29.13                 
                     
56  Oosa Mattila  2006    277  42.36        1:29.06   
  Simmis Wanda  1:27.52                 
                     
57  Ellen Williamsson  2006    277  41.86        1:29.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.61                 
                     
58  Rebekka Ritmala  2006    276  42.73        1:29.26   
  Vanders  1:28.13                 
                     
59  Jeanette Ingberg  2006    272  42.65        1:29.68   
  Octopus Lohja  1:26.64                 
                     
60  Sofia Lepistö  2006    272  43.11        1:29.69   
  Mikkelin Uimaseura  1:29.03                 
                     
61  Kia Mäennenä  2006    272  42.48        1:29.70   
  Cetus Espoo  1:27.05                 
                     
62  Katriina Kallio  2006    271  42.60        1:29.78   
  Raision Urheilijat  1:28.63                 
                     
63  Veera Hautamäki  2006    269  42.85        1:30.00   
  Raision Urheilijat  1:28.78                 
                     
64  Milana Virtanen  2006    267  42.97        1:30.22   
  Uinti Tampere  1:27.70                 
                     
65  Anniina Kurvinen  2006    265  43.57        1:30.46   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.39                 
                     
66  Iisa-lotta Rantaniitty  2006    264  45.17        1:30.52   
  Cetus Espoo  1:29.60                 
                     
66  Milja Korhonen  2006    264  42.48        1:30.52   
  Nurmijärven Uinti  1:28.58                 
                     
68  Lily Päivänen  2006    262  42.18        1:30.82   
  Helsingfors Simsällskap  1:29.18                 
                     
69  Iina Hulkki  2006    260  43.58        1:30.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.42                 
                     
70  Emmi Halonen  2006    257  42.82        1:31.31   
  Vanders  1:30.51                 
                     
71  Mathilda Heikiö  2006    254  40.14        1:31.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.47                 
                     
72  Ella Kostiainen  2006    254  43.97        1:31.71   
  Helsingfors Simsällskap  1:30.28                 
                     
73  Malva Salmelin  2006    254  42.90        1:31.74   
  Salon Uimarit  1:28.47                 
                     
74  Heli Kuisma  2006    254  42.67        1:31.76   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.46                 
                     
75  Joanna Salonen  2006    252  43.45        1:31.90   
  Uinti Tampere  1:30.40                 
                     
76  Vilja Takalo  2006    244  44.21        1:32.97   
  Kajaanin Uimaseura  1:30.59                 
                     
77  Mia Karolina Müürsepp  2006    241  44.06        1:33.37   
  Aurajoen Uinti  1:30.08                 
                     
78  Merete Lätti  2006    237  44.12        1:33.83   
  Joensuun Uimaseura  1:29.47                 
                     
Lila Niskala  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:30.56                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Pinja Junttari  2006              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  1:30.21                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Sini Mäkilä  2006              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:21.69                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:26 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  16:55   
  Järjestäjä  LaUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  08 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 3, 100m VU P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lev Vlasov  2007    309  32.63        1:09.34   
  TaTu Tampere  1:09.86                 
                     
Nooa Kaunisto  2007    287  33.00        1:11.04   
  Kemin Uimaseura  1:10.82                 
                     
Felix Kandolin  2007    278  32.42        1:11.82   
  Aurajoen Uinti  1:16.20                 
                     
Otso Heikkinen  2007    267  33.82        1:12.77   
  Helsingin Uimarit  1:14.52                 
                     
Joonas Pulkkinen  2007    265  35.50        1:13.01   
  Lahden Uimaseura  1:19.61                 
                     
Roope Koskela  2007    263  34.86        1:13.16   
  Raision Urheilijat  1:18.70                 
                     
Eetu Autio  2007    255  34.47        1:13.97   
  Uimaseura Aquila  1:15.36                 
                     
Leevi Pixa  2007    254  35.58        1:14.00   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.69                 
                     
Samu Herronen  2007    250  33.64        1:14.41   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.30                 
                     
10  Väinö Hinkka  2007    248  35.90        1:14.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.60                 
                     
11  Juho Rosenström  2007    246  35.37        1:14.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.63                 
                     
12  Tuukka Orre  2007    236  35.59        1:15.87   
  Kajaanin Uimaseura  1:19.80                 
                     
13  Joona Talja  2007    235  35.32        1:16.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.87                 
                     
14  Albert Laakkonen  2007    231  36.04        1:16.38   
  Uinti Tampere  1:18.04                 
                     
15  Daniel Kajava  2007    227  35.84        1:16.87   
  Uimaseura Helsinki  1:15.20                 
                     
16  Juho Kallio  2007    221  36.70        1:17.54   
  Porin Uimaseura  1:18.03                 
                     
17  Julius Linde  2007    207  37.66        1:19.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.95                 
                     
18  Leevi Väyrynen  2007    201  38.34        1:20.06   
  Oulun Uinti 1906  1:22.14                 
                     
19  Joona Korpikoski  2007    198  37.34        1:20.46   
  Nokian Pyry  1:19.22                 
                     
20  Jasu Nieminen  2007    198  36.91        1:20.47   
  Loimaan Uimaseura  1:25.27                 
                     
21  Valtteri Pellinen  2007    197  36.56        1:20.62   
  Uinti Tampere  1:21.99                 
                     
22  Ilmari Nieminen  2007    195  38.34        1:20.77   
  Cetus Espoo  1:20.83                 
                     
23  Lauri Valtanen  2007    192  38.15        1:21.26   
  Simmis Wanda  1:22.88                 
                     
24  Oiva Koppelmäki  2007    189  38.43        1:21.60   
  Hyvinkään Uimaseura  1:25.72                 
                     
25  Amos Mäkilä  2007    188  39.18        1:21.81   
  Simmis Grani  1:20.11                 
                     
26  Ilja Belov  2007    187  38.10        1:21.95   
  Simmis Wanda  1:21.65                 
                     
27  Ossi Tikka  2007    187  37.00        1:21.99   
  Aurajoen Uinti  1:22.78                 
                     
28  Aaron Qvisén  2007    185  39.34        1:22.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.44                 
                     
29  Lenni Syvänen  2007    183  38.87        1:22.59   
  Cetus Espoo  1:26.68                 
                     
30  Roope Käär  2007    178  38.92        1:23.33   
  Raision Urheilijat  1:29.90                 
                     
31  Tuukka Visto  2007    176  39.83        1:23.59   
  Riihimäen Uimaseura  1:23.23                 
                     
32  Rasmus Karjalainen  2007    176  38.79        1:23.65   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.07                 
                     
33  Topias Partinen  2007    170  39.37        1:24.52   
  Joensuun Uimaseura  1:27.56                 
                     
34  Nuutti Kerkkänen  2007    169  38.64        1:24.79   
  Joensuun Uimaseura  1:26.15                 
                     
35  Nicky Rajala  2007    166  38.91        1:25.23   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.26                 
                     
36  Aati Karhu  2007    166  39.54        1:25.26   
  Uimaseura Aquila  1:29.13                 
                     
37  Akseli Kellman  2007    166  39.86        1:25.28   
  Mikkelin Uimaseura  1:28.88                 
                     
38  Rasmus Kinnunen  2007    164  39.73        1:25.65   
  Kemin Työväen Uimarit  1:27.17                 
                     
39  Eelis Lummaa  2007    163  39.47        1:25.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.57                 
                     
40  Oskari Tavast  2007    161  38.74        1:26.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:25.14                 
                     
41  Raman Bajalan  2007    161  39.18        1:26.20   
  Lahden Uimaseura  1:25.27                 
                     
42  Eelis Hietala  2007    160  40.36        1:26.37   
  Swimming Jyväskylä  1:28.35                 
                     
43  Elias Salo  2007    159  40.32        1:26.52   
  Vesihelmen Uimaseura  1:27.54                 
                     
44  Oskari Hakkarainen  2007    158  39.93        1:26.62   
  Swimming Club Vuokatti  1:24.20                 
                     
45  Eduard Chirica  2007    158  39.71        1:26.70   
  Oulun Uinti 1906  1:24.28                 
                     
46  Lauri Junttari  2007    158  38.86        1:26.75   
  Kemin Työväen Uimarit  1:27.02                 
                     
47  Leevi Sammalmaa  2007    157  40.05        1:26.84   
  Vieskan Uimarit  1:28.74                 
                     
48  Veikko Seppänen  2007    157  40.71        1:26.93   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.28                 
                     
49  Miklas Sarkkinen  2007    156  40.09        1:27.14   
  Helsingin Uimarit  1:23.15                 
                     
50  Aukusti Ketonen  2007    150  40.10        1:28.21   
  Mikkelin Uimaseura  1:24.89                 
                     
51  Antti Turunen  2007    150  40.49        1:28.24   
  Oulun Uinti 1906  1:28.02                 
                     
52  Alvar Kankare  2007    149  39.87        1:28.33   
  Aurajoen Uinti  1:29.76                 
                     
53  Otto Vauhkonen  2007    149  40.64        1:28.38   
  Cetus Espoo  1:26.58                 
                     
54  Eetu Niemi  2007    149  39.91        1:28.40   
  Octopus Lohja  1:30.71                 
                     
55  Sean Salli  2007    149  39.88        1:28.47   
  Uinti Tampere  1:29.43                 
                     
56  Roope Piironen  2007    146  41.18        1:29.02   
  Loimaan Uimaseura  1:28.95                 
                     
57  Joonas Keränen  2007    145  40.81        1:29.15   
  Cetus Espoo  1:28.28                 
                     
58  Niklas Tikkanen  2007    145  40.55        1:29.20   
  TaTu Tampere  1:29.39                 
                     
59  Eetu Kahelin  2007    144  40.70        1:29.40   
  Oulun Lohet  1:30.05                 
                     
60  Niko Kumpulainen  2007    142  40.82        1:29.76   
  Oulun Uinti 1906  1:30.71                 
                     
61  Eetu Vehmas  2007    142  39.83        1:29.83   
  Nokian Pyry  1:27.68                 
                     
62  Eemeli Salo  2007    137  41.66        1:30.90   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.76                 
                     
63  Topias Toivanen  2007    137  40.49        1:30.91   
  Cetus Espoo  1:30.84                 
                     
64  Aapo Mononen  2007    135  41.54        1:31.37   
  Joensuun Uimaseura  1:30.53                 
                     
65  Anton Ylikoski  2007    135  42.03        1:31.41   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:27.83                 
                     
66  Niklas Kujansuu  2007    134  41.37        1:31.62   
  Helsingfors Simsällskap  1:29.62                 
                     
67  Aapo Alaniska  2007    131  41.22        1:32.20   
  Oulun Uinti 1906  1:30.71                 
                     
68  Lenni Nevalainen  2007    130  43.04        1:32.40   
  Cetus Espoo  1:29.01                 
                     
69  Lauri Juvonen  2007    130  42.29        1:32.55   
  Kuopion Uimaseura  1:29.45                 
                     
70  Max Hyvärinen  2007    124  40.32        1:33.94   
  Aurajoen Uinti  1:30.30                 
                     
Joonas Keränen  2007              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:29.54                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Leo Nieminen  2007              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:30.43                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:55 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  17:17   
  Järjestäjä  LaUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  08 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 4, 100m VU T10, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Säntti  2008    355  33.88        1:13.51   
  Oulun Uinti 1906  1:14.71                 
                     
Riialiina Kiljala  2008    336  34.90        1:14.88   
  Vieskan Uimarit  1:14.56                 
                     
Ella Hynönen  2008    306  35.95        1:17.23   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.50                 
                     
Malla Hämäläinen  2008    292  37.21        1:18.41   
  Vieskan Uimarit  1:21.11                 
                     
Venla Holma  2008    291  36.24        1:18.56   
  Loimaan Uimaseura  1:17.00                 
                     
Anri Parviainen  2008    290  36.61        1:18.63   
  Joensuun Uimaseura  1:22.49                 
                     
Sofia Räihä  2008    251  37.57        1:22.45   
  Swimming Jyväskylä  1:23.15                 
                     
Nella Hämäläinen  2008    237  39.75        1:24.08   
  Vieskan Uimarit  1:28.20                 
                     
Viivi Elonen  2008    236  39.94        1:24.24   
  Swimming Team Rauma  1:30.92                 
                     
10  Linnea Heikkilä  2008    232  40.40        1:24.71   
  Simmis Grani  1:30.38                 
                     
11  Eerika Häcklin  2008    229  38.83        1:25.00   
  Haukiputaan Heitto  1:23.41                 
                     
12  Lotta Torppa  2008    226  39.80        1:25.48   
  Oulun Uinti 1906  1:28.50                 
                     
13  Eedi Imppola  2008    225  40.52        1:25.58   
  Uinti Hyvinkää  1:27.05                 
                     
14  Nana Murtomäki  2008    220  38.87        1:26.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:31.66                 
                     
15  Liisi Lehtiö  2008    220  40.28        1:26.25   
  Lahden Uimaseura  1:31.73                 
                     
16  Lotta Luotola  2008    214  42.82        1:26.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.61                 
                     
17  Amanda Ruusuvaara  2008    213  40.78        1:27.17   
  Uimaseura Kaarina  1:31.76                 
                     
18  Emilia Wall  2008    209  40.98        1:27.65   
  Simmis Wanda  1:30.14                 
                     
19  Olivia Riekki  2008    209  40.47        1:27.74   
  Oulun Uinti 1906  1:28.78                 
                     
20  Sira Katavisto  2008    208  38.55        1:27.79   
  ORCA Helsinki  1:31.25                 
                     
21  Sagdiana Rakhimova  2008    208  42.94        1:27.85   
  Raision Urheilijat  1:30.08                 
                     
22  Aino Sarvilahti  2008    203  40.90        1:28.52   
  Lappeenrannan Uimarit  1:31.24                 
                     
23  Iiris Myllymäki  2008    203  41.70        1:28.59   
  TaTu Tampere  1:29.73                 
                     
24  Veera Knuutila  2008    202  40.58        1:28.70   
  Aurajoen Uinti  1:31.65                 
                     
25  Nelli Kiho  2008    197  42.96        1:29.48   
  Swimming Jyväskylä  1:35.82                 
                     
26  Sara Jaatinen  2008    195  40.91        1:29.79   
  Joensuun Uimaseura  1:30.51                 
                     
27  Emma Tieaho  2008    194  41.10        1:29.80   
  Nokian Pyry  1:28.20                 
                     
28  Miina-anniina Härkänen  2008    194  41.20        1:29.81   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.03                 
                     
29  Laura Lehtoila  2008    193  41.35        1:30.07   
  ORCA Helsinki  1:32.13                 
                     
30  Rebecca Mäkinen  2008    191  41.27        1:30.30   
  Uinti Tampere  1:33.74                 
                     
31  Mikaela Heiman  2008    189  41.75        1:30.64   
  Simmis Wanda  1:36.38                 
                     
32  Jonna Kurki  2008    189  41.45        1:30.71   
  Simmis Wanda  1:35.40                 
                     
33  Martta Mäkinen  2008    188  43.20        1:30.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:33.82                 
                     
34  Tiia Mattila  2008    186  44.55        1:31.12   
  Uinti-Vakka  1:35.56                 
                     
35  Nea Nirhamo  2008    186  42.57        1:31.21   
  Loimaan Uimaseura  1:36.50                 
                     
36  Kaisa Heikkinen  2008    183  42.16        1:31.56   
  Raision Urheilijat  1:36.32                 
                     
37  Iina Kellokoski  2008    183  41.31        1:31.62   
  Swimming Jyväskylä  1:33.46                 
                     
38  Oona Valtonen  2008    180  42.31        1:32.08   
  TaTu Tampere  1:32.97                 
                     
39  Jade Brelo  2008    179  41.69        1:32.27   
  Cetus Espoo  1:35.82                 
                     
40  Fiia Immonen  2008    179  41.50        1:32.28   
  Vanders  1:32.18                 
                     
41  Albertiina Kotkaniemi  2008    179  40.49        1:32.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:29.74                 
                     
42  Helka Känkänen  2008    176  41.68        1:32.90   
  Porin Uimaseura  1:31.22                 
                     
43  Lumia Ele  2008    174  43.02        1:33.12   
  Aurajoen Uinti  1:36.60                 
                     
44  Maija Mikkonen  2008    172  41.49        1:33.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:33.26                 
                     
45  Sofia Maude  2008    172  43.23        1:33.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.51                 
                     
46  Eerika Savulahti  2008    170  43.14        1:33.91   
  Riihimäen Uimaseura  1:35.89                 
                     
47  Anna Rajakangas  2008    170  44.38        1:33.93   
  Oulun Uinti 1906  1:34.37                 
                     
47  Iiris Pajamo  2008    170  42.47        1:33.93   
  Simmis Wanda  1:36.14                 
                     
49  Julia Luomakortes  2008    167  41.91        1:34.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.73                 
                     
50  Hanna Vänni  2008    166  43.41        1:34.63   
  Uinti Tampere  1:37.78                 
                     
51  Senja Pakkanen  2008    163  43.90        1:35.14   
  Kankaanpään Uimarit  1:38.45                 
                     
52  Selma Ala-Karvia  2008    163  44.20        1:35.26   
  Uinti Tampere  1:37.49                 
                     
53  Jasmiina Laitinen  2008    162  40.13        1:35.38   
  Aurajoen Uinti  1:37.65                 
                     
54  Saga Linnosaari  2008    161  41.72        1:35.58   
  Cetus Espoo  1:31.61                 
                     
55  Lotta Järvinen  2008    160  42.77        1:35.84   
  Lahden Uimaseura  1:35.18                 
                     
56  Iina Pihlaja  2008    157  45.43        1:36.37   
  Raision Urheilijat  1:37.84                 
                     
57  Enni Lytz  2008    157  44.24        1:36.39   
  Swimming Club Rovaniemi  1:37.68                 
                     
58  Kaisa Hakala  2008    157  44.55        1:36.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.74                 
                     
59  Ella Määttä  2008    156  43.29        1:36.53   
  Joensuun Uimaseura  1:37.65                 
                     
60  Minttu Mäkihannu  2008    156  43.30        1:36.59   
  TaTu Tampere  1:35.21                 
                     
61  Iida Pennanen  2008    155  44.90        1:36.77   
  TaTu Tampere  1:34.69                 
                     
62  Matilda Jokinen  2008    154  43.95        1:37.08   
  Loimaan Uimaseura  1:34.88                 
                     
63  Emma Lahti  2008    152  44.84        1:37.50   
  Vanders  1:36.23                 
                     
64  Hazel Liuska  2008    149  43.31        1:38.19   
  Helsingin Uimarit  1:36.87                 
                     
65  Awa Laukkanen  2008    143  43.63        1:39.37   
  Lahden Uimaseura  1:36.93                 
                     
66  Nicola Burman  2008    140  45.28        1:40.18   
  Joensuun Uimaseura  1:36.11                 
                     
67  Lotta Turunen  2008    139  44.37        1:40.44   
  Cetus Espoo  1:34.23                 
                     
68  Saga Räikkönen  2008    138  45.30        1:40.55   
  Aurajoen Uinti  1:37.68                 
                     
69  Saara Pakomäki  2008    138  46.73        1:40.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.97                 
                     
70  Lotta Koskinen  2008    135  46.20        1:41.37   
  Lahden Uimaseura  1:37.06                 
                     
71  Armi Hakkarainen  2008    131  46.15        1:42.43   
  Vanders  1:38.00                 
                     
72  Saara Virtanen  2008    119  48.27        1:45.57   
  Kouvolan Uimarit  1:37.89                 
                     
Auroora Kurttila  2008              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  1:31.10                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Hilma Mannersalo  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  1:37.26                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Iida-carita Niskanen  2008              DSQ   
  Vieskan Uimarit  1:36.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:17 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  17:49   
  Järjestäjä  LaUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  08 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 5, 200m SKU P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    322  34.75  1:18.34  2:07.12    2:46.24   
  Kempeleen Pyrintö  2:51.98                 
                     
Lauri-pekka Pakomäki  2006    320  34.94  1:19.05  2:07.22    2:46.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:53.50                 
                     
Konsta Kukkonen  2006    298  35.45  1:21.73  2:10.81    2:50.52   
  Kouvolan Uimarit  2:53.46                 
                     
Lauri Aho  2006    294  37.26  1:23.91  2:13.54    2:51.29   
  Raision Urheilijat  2:57.48                 
                     
Risto Kallström  2006    294  35.82  1:21.07  2:14.08    2:51.37   
  Cetus Espoo  2:54.54                 
                     
Konsta Rantasuo  2006    287  35.08  1:21.12  2:11.53    2:52.76   
  Oulun Lohet  2:54.61                 
                     
Erik Peuhkuri  2006    272  39.91  1:25.19  2:17.07    2:55.86   
  Oulun Uinti 1906  3:01.58                 
                     
Tomi Silander  2006    265  38.14  1:22.80  2:18.34    2:57.35   
  Cetus Espoo  3:02.26                 
                     
Ilari Hatunen  2006    264  40.20  1:27.21  2:17.53    2:57.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:06.45                 
                     
10  Lauri Korpi  2006    264  35.91  1:22.96  2:19.32    2:57.64   
  Ilmajoen Kisailijat  3:04.04                 
                     
11  Joonatan Davie  2006    257  39.95  1:23.34  2:21.80    2:59.17   
  Aurajoen Uinti  3:03.59                 
                     
12  Max Snellman  2006    243  38.63  1:26.91  2:21.25    3:02.55   
  Cetus Espoo  2:59.84                 
                     
13  Denis Katunov  2006    242  43.19  1:30.34  2:21.74    3:02.89   
  Lahden Uimaseura  3:06.31                 
                     
14  Miko Saukkonen  2006    238  38.40  1:25.37  2:23.44    3:03.72   
  Kemin Uimaseura  3:00.65                 
                     
15  Ilari Palva  2006    235  40.56  1:28.69  2:24.77    3:04.61   
  Helsingfors Simsällskap  3:08.68                 
                     
16  Mikael Böckerman  2006    234  37.74  1:26.38  2:24.63    3:04.98   
  Gladius Kirkkonummi  3:15.45                 
                     
17  Weeti Niemi  2006    232  39.86  1:34.14  2:24.28    3:05.37   
  Swimming Club Rovaniemi  3:11.38                 
                     
18  Sebastian Sojolin  2006    229  38.71  1:31.59  2:22.70    3:06.10   
  TaTu Tampere  3:09.70                 
                     
19  Herkko Haussalo  2006    228  40.13  1:29.00  2:24.50    3:06.46   
  Oulun Lohet  3:15.89                 
                     
20  Veeti Salminen  2006    227  40.87  1:32.05  2:24.88    3:06.74   
  Someron Esa  3:13.78                 
                     
21  Aarne Laurila  2006    225  39.45  1:27.24  2:28.67    3:07.24   
  Cetus Espoo  3:09.08                 
                     
22  Onni Lehtimäki  2006    224  38.76  1:28.40  2:24.61    3:07.60   
  Kuopion Uimaseura  3:12.36                 
                     
23  Ahti Halttunen  2006    223  45.05  1:32.69  2:26.73    3:07.73   
  Hyvinkään Uimaseura  3:15.27                 
                     
24  Alex Mukkulainen  2006    223  41.67  1:32.70  2:25.36    3:07.79   
  Aurajoen Uinti  3:08.07                 
                     
25  Tuomo Leinonen  2006    220  43.41  1:32.42  2:23.52    3:08.61   
  Haukiputaan Heitto  3:12.19                 
                     
26  Pirkka Pyry Pyykkö  2006    216  40.55  1:32.30  2:26.23    3:09.71   
  Uinti Tampere  3:11.80                 
                     
27  Iiro Räty  2006    215  39.12  1:29.82  2:28.75    3:10.07   
  Nokian Pyry  3:16.28                 
                     
28  Santeri Holmberg  2006    214  42.55  1:32.56  2:29.34    3:10.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:11.56                 
                     
29  Väinö Pitkänen  2006    212  41.03  1:30.95  2:26.40    3:10.92   
  Uinti Tampere  3:12.30                 
                     
30  Aaro Imppola  2006    212  40.17  1:32.88  2:28.94    3:11.06   
  Uinti Hyvinkää  3:12.04                 
                     
31  Joona Jakoaho  2006    211  41.12  1:36.47  2:29.04    3:11.42   
  Hyvinkään Uimaseura  3:16.66                 
                     
32  Matias Saarinen  2006    206  42.17  1:30.63  2:25.96    3:12.90   
  Salon Uimarit  3:15.39                 
                     
33  Vilho Okkonen  2006    203  46.68  1:35.77  2:30.13    3:13.80   
  Rauman Uimaseura  3:14.80                 
                     
34  Lasse Niemi  2006    203  40.87  1:31.39  2:28.94    3:13.84   
  Helsingin Uimarit  3:06.64                 
                     
35  Sami Schrader  2006    200  45.13  1:35.31  2:31.96    3:14.63   
  Uinti Tampere  3:13.68                 
                     
36  Aapo Nurminen  2006    200  41.06  1:30.79  2:32.85    3:14.80   
  Raision Urheilijat  3:16.91                 
                     
37  Jani Ekman  2006    200  38.83  1:30.20  2:27.26    3:14.81   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:12.55                 
                     
38  Luka Valtonen  2006    200  41.13  1:31.09  2:30.03    3:14.83   
  Lappeenrannan Uimarit  3:12.62                 
                     
39  Casper Kvist  2006    199  41.35  1:33.12  2:26.22    3:14.94   
  Nokian Pyry  3:15.05                 
                     
40  Benjamin Winqvist  2006    199  41.03  1:35.55  2:31.02    3:15.26   
  Cetus Espoo  3:16.54                 
                     
41  Christian Nummi  2006    198  43.42  1:34.52  2:32.68    3:15.35   
  Helsingfors Simsällskap  3:12.70                 
                     
42  Onni Yrjälä  2006    191  40.64  1:30.58  2:31.43    3:17.77   
  Rauman Uimaseura  3:13.00                 
                     
43  Luis Valero De La Iglesia  2006    185  47.98  1:37.85  2:34.26    3:19.78   
  Cetus Espoo  3:15.96                 
                     
44  Aleksi Metsäpelto  2006    185  42.45  1:33.19  2:33.58    3:19.95   
  Swimming Jyväskylä  3:09.77                 
                     
45  Saku Pietilä  2006    177  43.91  1:40.38  2:35.04    3:22.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:15.31                 
                     
46  Milo Bergman  2006    166  49.77  1:42.18  2:40.78    3:27.31   
  Ålands Simförening  3:16.08                 
                     
Boris Minkovski  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  3:10.18                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Torsti Saarela  2006              DSQ   
  Vieskan Uimarit  3:07.82                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:49 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  18:22   
  Järjestäjä  LaUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  08 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 6, 200m SKU T11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kerttu Rantanen  2007    424  34.89  1:19.06  2:09.95    2:47.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:51.38                 
                     
Mirelle Hirsiniemi  2007    415  33.26  1:18.74  2:08.63    2:49.11   
  Aurajoen Uinti  2:54.75                 
                     
Jenni Korkeamäki  2007    376  35.25  1:20.72  2:14.93    2:54.67   
  Cetus Espoo  2:56.06                 
                     
Hanni Koski  2007    367  37.61  1:23.25  2:16.93    2:56.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:58.43                 
                     
Aliisa Soini  2007    350  35.78  1:20.56  2:15.77    2:58.97   
  Rauman Uimaseura  3:02.69                 
                     
Emmi Salo  2007    348  37.98  1:23.83  2:20.01    2:59.21   
  Lappeenrannan Uimarit  3:03.73                 
                     
Kaisa Keränen  2007    343  39.53  1:28.24  2:20.52    3:00.15   
  Oulun Lohet  2:59.84                 
                     
Noora Tennilä  2007    339  35.89  1:26.57  2:18.44    3:00.89   
  Oulun Uinti 1906  3:02.28                 
                     
Esra Ergüner  2007    337  37.91  1:26.34  2:19.23    3:01.15   
  Joensuun Uimaseura  3:14.96                 
                     
10  Tuuli Peltola  2007    326  41.11  1:31.37  2:20.47    3:03.22   
  Raision Urheilijat  3:03.97                 
                     
11  Matilda Leppänen  2007    324  40.14  1:32.38  2:20.59    3:03.49   
  Cetus Espoo  3:04.70                 
                     
12  Enna Äyrämöinen  2007    324  37.36  1:23.09  2:20.21    3:03.60   
  Cetus Espoo  3:04.59                 
                     
13  Anna Salo  2007    321  36.67  1:24.77  2:23.29    3:04.11   
  Cetus Espoo  3:01.73                 
                     
14  Ruut Salmi  2007    318  38.86  1:27.49  2:23.69    3:04.63   
  Oulun Lohet  3:03.66                 
                     
15  Annabella Karjalainen  2007    318  41.32  1:30.05  2:23.23    3:04.75   
  Oulun Lohet  3:07.26                 
                     
16  Siiri Haverinen  2007    315  43.05  1:33.84  2:22.99    3:05.26   
  Lahden Uimaseura  3:11.27                 
                     
17  Erin Heinikangas  2007    314  38.34  1:31.38  2:22.54    3:05.44   
  Rauman Uimaseura  3:14.63                 
                     
18  Ebba Simberg  2007    314  38.90  1:26.86  2:22.51    3:05.47   
  Lahden Uimaseura  3:05.07                 
                     
19  Anni Mäki-Hokkonen  2007    314  39.59  1:28.97  2:22.68    3:05.59   
  Lappeenrannan Uimarit  3:07.55                 
                     
20  Hanna Törmä  2007    309  41.55  1:31.64  2:25.12    3:06.59   
  Porin Uimaseura  3:11.13                 
                     
21  Anni Frusti  2007    305  42.49  1:30.87  2:26.67    3:07.39   
  Nokian Pyry  3:09.77                 
                     
22  Iina Ekholm  2007    304  39.04  1:28.97  2:26.01    3:07.50   
  Helsingfors Simsällskap  3:10.72                 
                     
23  Veera Malmelin  2007    297  40.46  1:30.23  2:27.00    3:09.03   
  Nokian Pyry  3:14.22                 
                     
24  Aino Laine  2007    295  38.96  1:29.24  2:27.64    3:09.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:10.88                 
                     
25  Emilyn Alexandra Savolainen  2007    293  41.53  1:34.89  2:24.34    3:09.90   
  Cetus Espoo  3:10.33                 
                     
26  Iida Tawast  2007    293  40.29  1:30.60  2:24.27    3:09.92   
  Simmis Grani  3:12.34                 
                     
27  Vieno Tikkanen  2007    291  43.03  1:32.00  2:26.76    3:10.24   
  Swimming Jyväskylä  3:08.05                 
                     
28  Aino Ruotsalainen  2007    288  38.68  1:29.68  2:27.71    3:10.86   
  Lappeenrannan Uimarit  3:07.15                 
                     
29  Anita Mäkinen  2007    288  38.61  1:32.28  2:26.34    3:10.90   
  Nummelan Kisaajat  3:16.77                 
                     
30  Linnea Koski  2007    286  41.08  1:31.22  2:28.12    3:11.26   
  Aurajoen Uinti  3:16.57                 
                     
31  Iita Kimpimäki  2007    286  40.72  1:33.61  2:27.21    3:11.34   
  Haukiputaan Heitto  3:17.88                 
                     
32  Sofia Oksa  2007    284  41.24  1:30.11  2:27.04    3:11.77   
  Nummelan Kisaajat  3:08.73                 
                     
33  Teela Saarentaus  2007    281  42.94  1:32.25  2:28.45    3:12.56   
  Helsingin Uimarit  3:12.51                 
                     
34  Anja Miao  2007    280  41.11  1:35.44  2:29.61    3:12.66   
  Cetus Espoo  3:14.08                 
                     
35  Hertta Nieminen  2007    275  43.13  1:35.18  2:29.41    3:13.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:16.01                 
                     
36  Aino Suomalainen  2007    272  41.46  1:33.09  2:31.43    3:14.48   
  Aurajoen Uinti  3:11.86                 
                     
37  Ellen Lindell  2007    271  40.22  1:30.96  2:32.31    3:14.83   
  Cetus Espoo  3:12.13                 
                     
38  Vilma Vatanen  2007    270  43.26  1:36.73  2:31.49    3:15.15   
  Joensuun Uimaseura  3:13.84                 
                     
39  Aino Ruottinen  2007    267  43.23  1:32.29  2:28.51    3:15.88   
  Uinti Tampere  3:13.81                 
                     
40  Ines Pälviranta  2007    265  42.08  1:36.76  2:33.30    3:16.38   
  Uinti Tampere  3:17.94                 
                     
41  Eevi Hirvasoja  2007    264  44.88  1:38.28  2:33.71    3:16.61   
  Haukiputaan Heitto  3:18.11                 
                     
42  Saara Lehto  2007    263  38.29  1:30.67  2:33.47    3:16.68   
  Rauman Uimaseura  3:23.84                 
                     
43  Inka Hämäläinen  2007    257  47.12  1:39.31  2:31.61    3:18.18   
  Joensuun Uimaseura  3:17.06                 
                     
44  Lotta Janhunen  2007    256  42.65  1:35.81  2:32.72    3:18.63   
  Oulun Lohet  3:20.03                 
                     
45  Eevi Riekki  2007    255  41.19  1:33.80  2:36.77    3:18.88   
  Joensuun Uimaseura  3:20.09                 
                     
46  Minea Kumlander  2007    253  46.43  1:37.74  2:35.91    3:19.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:22.97                 
                     
47  Iina Pasuri  2007    252  47.22  1:43.25  2:39.36    3:19.70   
  Haukiputaan Heitto  3:24.38                 
                     
48  Hilla-maaria Juhola  2007    245  45.21  1:39.65  2:36.48    3:21.54   
  Porin Uimaseura  3:22.27                 
                     
49  Iida Kemppainen  2007    237  44.77  1:37.33  2:39.35    3:23.67   
  Kajaanin Uimaseura  3:22.60                 
                     
50  Emma Autio  2007    236  48.68  1:40.13  2:38.40    3:23.86   
  Oulun Lohet  3:24.74                 
                     
51  Edith Ervasti  2007    234  46.90  1:42.01  2:40.60    3:24.52   
  Oulun Uinti 1906  3:23.78                 
                     
52  Kiia Koivisto  2007    227  41.86  1:39.81  2:39.39    3:26.57   
  Loimaan Uimaseura  3:20.19                 
                     
Armi Aurora Tavi  2007              DSQ   
  Kemin Uimaseura  3:21.33                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Dominika Stalinskaja  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  3:08.93                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Ella Valdolin  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:18.37                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Joanna Högback  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:04.86                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Peppi Lehtinen  2007              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  3:19.97                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Petra Soini  2007              DSQ   
  Nokian Pyry  3:13.87                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Salli Sepponen  2007              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  3:24.48                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:22 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  18:52   
  Järjestäjä  LaUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  08 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 7, 4X50m VUV 2T+2P T10/P11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
OU 1  2007              2:22.76   
  Oulun Uinti 1906  2:26.90                 
  Leevi Väyrynen  2007      35.93        35.93   
  Joonas Keränen  2007      37.91        1:13.84   
  Lotta Torppa  2008      36.60        1:50.44   
  Vilja Säntti  2008      32.32        2:22.76   
                     
AUi seka [2007]  2007              2:25.05   
  Aurajoen Uinti  2:27.02                 
  Ossi Tikka  2007      35.76        35.76   
  Felix Kandolin  2007      32.61        1:08.37   
  Veera Knuutila  2008      39.71        1:48.08   
  Jasmiina Laitinen  2008      36.97        2:25.05   
                     
TaTU Tampere ry 1  2007              2:25.76   
  TaTu Tampere  2:32.06                 
  Lev Vlasov  2007      30.99        30.99   
  Niklas Tikkanen  2007      39.15        1:10.14   
  Iiris Myllymäki  2008      38.06        1:48.20   
  Oona Valtonen  2008      37.56        2:25.76   
                     
UKK seka [2007]  2007              2:26.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:35.00                 
  Juho Rosenström  2007      34.51        34.51   
  Martta Mäkinen  2008      39.19        1:13.70   
  Maija Mikkonen  2008      39.07        1:52.77   
  Joona Talja  2007      33.41        2:26.18   
                     
LrU seka1  2007              2:29.78   
  Lappeenrannan Uimarit  2:32.51                 
  Aino Sarvilahti  2008      41.15        41.15   
  Rasmus Karjalainen  2007      36.77        1:17.92   
  Ella Hynönen  2008      33.81        1:51.73   
  Veikko Seppänen  2007      38.05        2:29.78   
                     
LUS Rollot  2007              2:30.21   
  Loimaan Uimaseura  2:39.63                 
  Venla Holma  2008      33.15        33.15   
  Jasu Nieminen  2007      36.70        1:09.85   
  Matilda Jokinen  2008      40.11        1:49.96   
  Roope Piironen  2007      40.25        2:30.21   
                     
SiWa seka 1  2007              2:31.55   
  Simmis Wanda  2:32.44                 
  Jonna Kurki  2008      38.68        38.68   
  Ilja Belov  2007      36.83        1:15.51   
  Emilia Wall  2008      39.28        1:54.79   
  Lauri Valtanen  2007      36.76        2:31.55   
                     
USH seka [2007]  2007              2:32.55   
  Uimaseura Helsinki  2:36.13                 
  Nikita Rantsev  2007      35.21        35.21   
  Serafima Ratner  2008      42.16        1:17.37   
  Kira Kondratjeva  2008      39.91        1:57.28   
  Daniel Kajava  2007      35.27        2:32.55   
                     
UiTa 1  2007              2:32.86   
  Uinti Tampere  2:42.26                 
  Albert Laakkonen  2007      36.03        36.03   
  Valtteri Pellinen  2007      36.04        1:12.07   
  Rebecca Mäkinen  2008      38.26        1:50.33   
  Selma Ala-Karvia  2008      42.53        2:32.86   
                     
10  LaUS 1  2007              2:33.12   
  Lahden Uimaseura  2:38.78                 
  Liisi Lehtiö  2008      37.94        37.94   
  Joonas Pulkkinen  2007      34.62        1:12.56   
  Raman Bajalan  2007      37.13        1:49.69   
  Lotta Koskinen  2008      43.43        2:33.12   
                     
11  SWIM Pallokalat  2007              2:34.53   
  Swimming Jyväskylä  2:38.17                 
  Väinö Harvia  2007      39.77        39.77   
  Sofia Räihä  2008      37.15        1:16.92   
  Nelli Kiho  2008      39.36        1:56.28   
  Eelis Hietala  2007      38.25        2:34.53   
                     
12  RaisU Rollo vitoset  2007              2:34.89   
  Raision Urheilijat  2:38.07                 
  Patric Meriholvi  2007      39.86        39.86   
  Roope Koskela  2007      33.48        1:13.34   
  Sagdiana Rakhimova  2008      40.84        1:54.18   
  Kaisa Heikkinen  2008      40.71        2:34.89   
                     
13  ÅSK 1  2007              2:35.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:45.31                 
  Lotta Luotola  2008      38.46        38.46   
  Eelis Lummaa  2007      38.88        1:17.34   
  Sofia Maude  2008      42.64        1:59.98   
  Julius Linde  2007      35.72        2:35.70   
                     
14  Cetus 1  2007              2:36.82   
  Cetus Espoo  2:37.36                 
  Otto Vauhkonen  2007      38.53        38.53   
  Saga Linnosaari  2008      39.83        1:18.36   
  Hilma Mannersalo  2008      41.93        2:00.29   
  Ilmari Nieminen  2007      36.53        2:36.82   
                     
15  HU seka  2007              2:38.16   
  Helsingin Uimarit  2:47.55                 
  Otso Heikkinen  2007      32.80        32.80   
  Miklas Sarkkinen  2007      37.16        1:09.96   
  Ilona Sauliala  2008      44.01        1:53.97   
  Hazel Liuska  2008      44.19        2:38.16   
                     
16  RiUS Rollo 1  2007              2:38.37   
  Riihimäen Uimaseura  2:51.05                 
  Helmi Kittelä  2008      40.91        40.91   
  Tuukka Visto  2007      37.86        1:18.77   
  Eerika Savulahti  2008      42.16        2:00.93   
  Onni Kohvakka  2007      37.44        2:38.37   
                     
17  Cetus 2  2007              2:38.98   
  Cetus Espoo  2:46.10                 
  Lenni Nevalainen  2007      39.95        39.95   
  Jade Brelo  2008      41.21        1:21.16   
  Lotta Turunen  2008      40.84        2:02.00   
  Lenni Syvänen  2007      36.98        2:38.98   
                     
18  VUS-VSS jr  2007              2:45.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:53.55                 
  Aaron Qvisén  2007      36.20        36.20   
  Kasper Ikonen  2007      40.89        1:17.09   
  Ada Sainio  2008      44.37        2:01.46   
  Aino Jämsä  2008      44.21        2:45.67   
                     
19  HSS seka [2007]  2007              2:47.00   
  Helsingfors Simsällskap  3:03.25                 
  Siiri Laine  2008      48.03        48.03   
  Iiris Kostiainen  2008      46.06        1:34.09   
  Rudi Stolt  2007      39.05        2:13.14   
  Leevi Pixa  2007      33.86        2:47.00   
                     
20  Vanders seka [2007]  2007              2:47.32   
  Vanders  2:50.89                 
  Emma Lahti  2008      42.24        42.24   
  Fiia Immonen  2008      41.09        1:23.33   
  Peik Pasanen  2007      42.44        2:05.77   
  Iivari Sippola  2007      41.55        2:47.32   
                     
21  RiUS Rollo 2  2007              2:59.23   
  Riihimäen Uimaseura  3:09.84                 
  Laura Mantila  2008      1:30.50        1:30.50   
  Väinö Rosendahl  2007      46.34        2:16.84   
  Moona Anttila  2008      42.39        2:59.23   
  Miika Toivonen  2007              2:59.23   
                     
22  Cetus 3  2007              3:04.16   
  Cetus Espoo  2:51.11                 
  Joonas Keränen  2007      39.35        39.35   
  Emmi Pernaa  2008      1:01.40        1:40.75   
  Emilia Elizaveta Karulina  2008      43.72        2:24.47   
  Topias Toivanen  2007      39.69        3:04.16   
                     
23  JoUS 2  2007              3:04.41   
  Joensuun Uimaseura  2:58.08                 
  Aapo Mononen  2007      1:22.24        1:22.24   
  Nicola Burman  2008      41.93        2:04.17   
  Ella Määttä  2008      1:00.24        3:04.41   
  Otso Partanen  2007              3:04.41   
                     
AUi seka 2 [2007]  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:44.65                 
  Max Hyvärinen  2007      39.19        39.19   
  Alvar Kankare  2007      40.34        1:19.53   
  Lumia Ele  2008      40.11        1:59.64   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
HyUS seka junnut  2007              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  3:03.63                 
  Maija Kuisma  2008      1:30.40        1:30.40   
  Eero Virtanen  2007      45.26        2:15.66   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
JoUS 1  2007              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  2:37.55                 
  Anri Parviainen  2008      36.48        36.48   
  Nuutti Kerkkänen  2007      38.05        1:14.53   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
SGR seka [2007]  2007              DSQ   
  Simmis Grani  2:50.45                 
  Amos Mäkilä  2007      36.86        36.86   
  Linnea Heikkilä  2008      39.17        1:16.03   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
UiTa 2  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  2:54.18                 
  Nella Kuivanen  2008      41.83        41.83   
  Hanna Vänni  2008      42.50        1:24.33   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:52 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  19:32   
  Järjestäjä  LaUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  08 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 8, 4X100m VUV 2T+2P T12/P13, Loppukilpailut 10 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
AUi seka [2005]  2005              4:17.24   
  Aurajoen Uinti  4:23.37                 
  Ajjuub Ezzat  2005      30.49  1:03.18      1:03.18   
  Mirelle Hirsiniemi  2007      31.36  1:07.79      2:10.97   
  Tuomas Toppinen  2005      28.10  1:00.40      3:11.37   
  Elsa Vira  2006      31.32  1:05.87      4:17.24   
                     
Cetus 1  2005              4:24.71   
  Cetus Espoo  4:26.77                 
  Teo Mattelmäki  2005      31.52  1:07.06      1:07.06   
  Risto Kallström  2006      31.22  1:06.86      2:13.92   
  Wilma Sundt  2006      31.44  1:07.06      3:20.98   
  Louna Kasvio  2006      30.85  1:03.73      4:24.71   
                     
VUS-VSS 1  2005              4:25.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:33.48                 
  Lucas Lydman  2005      29.65  1:04.23      1:04.23   
  Salomo Pihlaja  2005      31.52  1:07.53      2:11.76   
  Anni Kärkkäinen  2006      31.78  1:08.33      3:20.09   
  Fia Stenman  2006      30.73  1:05.04      4:25.13   
                     
ÅSK 1  2005              4:30.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:31.43                 
  Ellen Kaituri  2006      31.12  1:05.62      1:05.62   
  Eero Mäenpää  2005      32.80  1:09.24      2:14.86   
  Luka Laaksonen  2005      30.97  1:06.67      3:21.53   
  Kerttu Rantanen  2007      31.69  1:08.93      4:30.46   
                     
UiTa 1  2005              4:32.50   
  Uinti Tampere  4:29.45                 
  Oliver Aspholm  2005      32.95  1:09.72      1:09.72   
  Isla Leinonen  2006      32.84  1:10.97      2:20.69   
  Aino Välimaa  2006      31.12  1:05.43      3:26.12   
  Samuel Sainio  2005      30.39  1:06.38      4:32.50   
                     
RaUS seka [2005]  2005              4:34.60   
  Rauman Uimaseura  4:40.95                 
  Joonas Arponen  2005      29.90  1:04.15      1:04.15   
  Aliisa Soini  2007      34.61  1:13.31      2:17.46   
  Jenna Juhola  2006      35.02  1:16.38      3:33.84   
  Sakari Korri  2005      28.75  1:00.76      4:34.60   
                     
OU 1  2005              4:34.87   
  Oulun Uinti 1906  4:41.53                 
  Lauri Siurua  2005      32.21  1:08.67      1:08.67   
  Roni Heikkinen  2005      32.41  1:08.56      2:17.23   
  Lotta Moilanen  2006      31.17  1:05.85      3:23.08   
  Noora Tennilä  2007      34.43  1:11.79      4:34.87   
                     
ÅSK 2  2005              4:35.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:39.91                 
  Aarni Linderborg  2005      32.52  1:08.24      1:08.24   
  Jasper Oikarainen  2005      32.67  1:08.50      2:16.74   
  Kaisla Korvonen  2006      32.55  1:09.04      3:25.78   
  Daniela Lietzén  2006      32.87  1:09.67      4:35.45   
                     
LaUS 1  2005              4:36.68   
  Lahden Uimaseura  4:39.47                 
  Topias Tynjä  2005      30.69  1:05.65      1:05.65   
  Stefan Saltykov  2005      33.84  1:11.18      2:16.83   
  Tiinu Tamminen  2006      32.29  1:09.42      3:26.25   
  Tinka Tamminen  2006      33.27  1:10.43      4:36.68   
                     
10  RaisU neloset 1  2005              4:38.61   
  Raision Urheilijat  4:37.00                 
  Kasperi Heikkinen  2005      30.23  1:06.88      1:06.88   
  Lauri Aho  2006      33.40  1:10.54      2:17.42   
  Sini Mäkilä  2006      32.23  1:08.58      3:26.00   
  Katriina Kallio  2006      34.44  1:12.61      4:38.61   
                     
11  AUi seka 2 [2005]  2005              4:39.61   
  Aurajoen Uinti  4:35.98                 
  Maksim Amosov  2005      31.26  1:07.60      1:07.60   
  Konsta Vainio  2005      33.24  1:09.58      2:17.18   
  Mirella Sauhula  2006      33.36  1:10.77      3:27.95   
  Ronja Vilska  2006      34.12  1:11.66      4:39.61   
                     
11  Vanders seka [2005]  2005              4:39.61   
  Vanders  4:45.34                 
  Emmi Nieminen  2006      34.79  1:14.32      1:14.32   
  Rebekka Ritmala  2006      34.66  1:13.23      2:27.55   
  Antti Musikka  2005      31.35  1:08.68      3:36.23   
  Leo Währn  2005      29.14  1:03.38      4:39.61   
                     
13  SWIM Pallokalat  2007              4:44.97   
  Swimming Jyväskylä  4:44.13                 
  Sisu Sorri  2005      31.48  1:07.08      1:07.08   
  Meri Elo  2006      33.89  1:12.92      2:20.00   
  Saimi Ruuska  2006      37.27  1:18.88      3:38.88   
  Arttu Venemies  2005      30.12  1:06.09      4:44.97   
                     
14  VUS-VSS 2  2005              4:45.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:49.87                 
  Adrian Kaslin  2005      33.78  1:11.83      1:11.83   
  Adam Björkstrand  2005      34.88  1:15.28      2:27.11   
  Anni Turunen  2006      32.46  1:08.95      3:36.06   
  Hannah Lamminmäki  2006      33.13  1:09.00      4:45.06   
                     
15  KemUS  2005              4:45.83   
  Kemin Uimaseura  4:48.37                 
  Miina Torvikoski  2006      32.11  1:07.47      1:07.47   
  Miko Saukkonen  2006      32.72  1:09.84      2:17.31   
  Nooa Kaunisto  2007      33.65  1:11.47      3:28.78   
  Oona Lipponen  2006      36.20  1:17.05      4:45.83   
                     
16  HyUS seka  2005              4:49.24   
  Hyvinkään Uimaseura  4:49.13                 
  Nico Peltonen  2005      29.72  1:03.30      1:03.30   
  Heli Kuisma  2006      36.14  1:17.63      2:20.93   
  Juho Herva  2005      32.58  1:10.14      3:31.07   
  Elsa Määttä  2006      36.33  1:18.17      4:49.24   
                     
17  OuLo seka [2005]  2005              4:50.54   
  Oulun Lohet  4:48.58                 
  Sara Seppänen  2006      34.31  1:12.23      1:12.23   
  Elias Mikkonen  2005      34.35  1:13.53      2:25.76   
  Konsta Rantasuo  2006      32.91  1:10.93      3:36.69   
  Ruut Salmi  2007      33.96  1:13.85      4:50.54   
                     
18  ÅSK 3  2005              4:51.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:47.72                 
  Mathilda Heikiö  2006      33.15  1:12.44      1:12.44   
  Patrik Reiman  2005      33.85  1:11.41      2:23.85   
  Aino Laine  2007      34.47  1:14.69      3:38.54   
  Veeti Valdolin  2005      34.24  1:12.92      4:51.46   
                     
19  Cetus 2  2005              4:51.58   
  Cetus Espoo  4:43.44                 
  Jenni Korkeamäki  2007      34.39  1:13.78      1:13.78   
  Max Snellman  2006      36.33  1:16.93      2:30.71   
  Aarne Laurila  2006      33.87  1:12.51      3:43.22   
  Janina Granberg  2006      32.05  1:08.36      4:51.58   
                     
20  Cetus 4  2005              4:52.12   
  Cetus Espoo  4:56.46                 
  Boris Minkovski  2006      33.14  1:12.89      1:12.89   
  Annaliina Mänttäri  2006      35.94  1:13.92      2:26.81   
  Cécilia Richard  2006      33.94  1:12.37      3:39.18   
  Aleksi Sinisalo  2006      34.66  1:12.94      4:52.12   
                     
21  KuUS seka [2005]  2005              4:52.82   
  Kuopion Uimaseura  4:59.41                 
  Tuomas Hämäläinen  2005      31.93  1:08.66      1:08.66   
  Vilma Vepsäläinen  2006      33.66  1:11.14      2:19.80   
  Onni Lehtimäki  2006      33.53  1:16.04      3:35.84   
  Minea Törhönen  2007      35.65  1:16.98      4:52.82   
                     
22  LrU seka1  2005              4:54.58   
  Lappeenrannan Uimarit  4:54.87                 
  Luka Valtonen  2006      34.95  1:15.75      1:15.75   
  Anniina Kurvinen  2006      33.69  1:13.00      2:28.75   
  Aino Ruotsalainen  2007      34.98  1:15.49      3:44.24   
  Nooa Matela  2005      32.21  1:10.34      4:54.58   
                     
23  SiWa seka 1  2005              4:56.05   
  Simmis Wanda  4:57.26                 
  Nico Kulju  2006      32.55  1:10.58      1:10.58   
  Iina Vänttinen  2006      35.67  1:16.63      2:27.21   
  Susanna Ryynänen  2006      33.16  1:11.88      3:39.09   
  Heikki Ianes  2005      34.99  1:16.96      4:56.05   
                     
24  Cetus 3  2005              4:57.56   
  Cetus Espoo  4:52.51                 
  Tomi Silander  2006      33.43  1:12.47      1:12.47   
  Ellen Lindell  2007      35.11  1:13.63      2:26.10   
  Eeli Partanen  2005      34.77  1:15.62      3:41.72   
  Dominika Stalinskaja  2007      35.26  1:15.84      4:57.56   
                     
25  JoUS 1  2005              4:58.62   
  Joensuun Uimaseura  4:52.44                 
  Frans Riekki  2005      33.23  1:12.94      1:12.94   
  Konsta Kauppinen  2005      36.36  1:15.75      2:28.69   
  Esra Ergüner  2007      34.24  1:15.09      3:43.78   
  Merete Lätti  2006      35.42  1:14.84      4:58.62   
                     
26  ÅSK 4  2005              4:59.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:57.35                 
  Wilma Turpeinen  2006      33.75  1:12.61      1:12.61   
  Max Allén  2005      35.76  1:17.28      2:29.89   
  Tilda Aaltonen  2006      35.17  1:16.41      3:46.30   
  Kasper Kainonen  2005      33.66  1:13.21      4:59.51   
                     
27  PUS  2005              4:59.62   
  Porin Uimaseura  4:55.84                 
  Hilla Känkänen  2006      34.81  1:12.23      1:12.23   
  Juho Kallio  2007      36.95  1:18.64      2:30.87   
  Emilia Rahola  2006      35.73  1:16.15      3:47.02   
  Juho Törmä  2005      33.12  1:12.60      4:59.62   
                     
28  Cetus 5  2005              4:59.75   
  Cetus Espoo  5:01.53                 
  Eemil Reijonen  2005      34.43  1:12.39      1:12.39   
  Enna Äyrämöinen  2007      35.32  1:14.85      2:27.24   
  Kuutti Shepherd  2005      35.46  1:18.06      3:45.30   
  Enni Tammilehto  2006      34.91  1:14.45      4:59.75   
                     
29  HSS Seka I  2006              4:59.83   
  Helsingfors Simsällskap  4:53.90                 
  Meri-xenia Lignell  2006      34.46  1:14.09      1:14.09   
  Nikolai Teiramaa  2006      35.27  1:14.81      2:28.90   
  Iina Ekholm  2007      34.97  1:17.32      3:46.22   
  Veikka Leväsalo  2005      34.35  1:13.61      4:59.83   
                     
30  LaUS 2  2005              5:00.19   
  Lahden Uimaseura  5:06.97                 
  Maksim Karvanen  2005      33.14  1:12.99      1:12.99   
  Riku Huuhka  2005      34.15  1:12.02      2:25.01   
  Maija Suponina  2006      36.42  1:16.63      3:41.64   
  Rilla Backman  2006      37.33  1:18.55      5:00.19   
                     
31  UiTa 3  2005              5:00.24   
  Uinti Tampere  5:00.14                 
  Lila Niskala  2006      36.11  1:17.33      1:17.33   
  Anna Hynönen  2006      32.98  1:13.26      2:30.59   
  Daniel Kontula  2005      33.53  1:13.38      3:43.97   
  Väinö Pitkänen  2006      34.64  1:16.27      5:00.24   
                     
32  KaUS I seka  2005              5:03.76   
  Kajaanin Uimaseura  5:02.73                 
  Antti Ylönen  2005      36.67  1:18.27      1:18.27   
  Anette Kärkkäinen  2006      35.88  1:16.24      2:34.51   
  Iiris Uusitalo  2006      36.46  1:18.86      3:53.37   
  Tuomas Orre  2005      34.25  1:10.39      5:03.76   
                     
33  UiTa 4  2005              5:05.96   
  Uinti Tampere  5:04.47                 
  Milana Virtanen  2006      36.18  1:15.89      1:15.89   
  Joanna Salonen  2006      35.55  1:16.18      2:32.07   
  Sami Schrader  2006      34.36  1:16.51      3:48.58   
  Alex Lehtola  2005      35.05  1:17.38      5:05.96   
                     
34  HAHE seka [2005]  2005              5:06.26   
  Haukiputaan Heitto  4:57.34                 
  Reeta Ollonen  2006      32.75  1:08.19      1:08.19   
  Reetta Keränen  2006      38.60  1:23.64      2:31.83   
  Väinö Kallio  2006      36.57  1:19.09      3:50.92   
  Tuomo Leinonen  2006      34.98  1:15.34      5:06.26   
                     
35  HSS Seka II  2006              5:06.64   
  Helsingfors Simsällskap  5:07.53                 
  Leevi Pixa  2007      36.14  1:16.15      1:16.15   
  Ella Kostiainen  2006      36.82  1:17.92      2:34.07   
  Ariel Julienne Jämsen  2006      36.96  1:18.71      3:52.78   
  Ilari Palva  2006      35.05  1:13.86      5:06.64   
                     
36  HU seka  2007              5:06.72   
  Helsingin Uimarit  5:10.19                 
  Miska Sarkkinen  2005      34.37  1:14.37      1:14.37