Results for Danske Open Masters kortbane 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Kragerup |
1952 |
|
|
1:31.49 |
3:09.65 |
4:49.62 |
6:27.72 |
24:18.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
23:45.00 |
|
|
8:08.50 |
9:47.69 |
11:25.93 |
13:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
14:41.86 |
16:19.75 |
17:57.11 |
19:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
21:10.55 |
22:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Roed |
1953 |
|
|
1:43.66 |
3:32.47 |
5:24.99 |
7:18.00 |
28:13.12 |
|
|
DeltaSwim |
25:19.46 |
|
|
9:09.83 |
|
12:59.94 |
11:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
16:51.12 |
18:47.50 |
20:43.47 |
22:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
24:32.89 |
26:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
1:15.26 |
2:38.42 |
4:02.57 |
5:28.21 |
20:56.07 |
|
|
DeltaSwim |
20:10.52 |
|
|
6:53.43 |
8:18.33 |
9:42.93 |
11:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
12:30.90 |
13:54.82 |
15:19.52 |
16:44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
18:09.27 |
19:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Pedersen |
1965 |
|
|
1:10.80 |
2:26.09 |
3:42.05 |
4:57.87 |
18:46.78 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
18:10.00 |
|
|
6:13.82 |
7:29.64 |
8:45.68 |
10:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
11:18.05 |
12:33.84 |
13:49.22 |
15:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
16:19.94 |
17:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Harde |
1966 |
|
|
|
3:03.11 |
|
6:17.70 |
23:59.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
23:42.84 |
|
|
54.50 |
9:32.22 |
11:57.22 |
12:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
14:22.31 |
15:59.59 |
17.37 |
19:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
20:54.78 |
22:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
|
|
1:07.70 |
2:20.40 |
3:33.33 |
4:46.14 |
18:17.72 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
18:00.00 |
|
|
5:58.50 |
7:10.88 |
8:23.63 |
9:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.70 |
12:01.92 |
13:15.72 |
14:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.71 |
17:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Petersen |
1971 |
|
|
1:10.51 |
2:24.67 |
3:39.33 |
4:54.44 |
18:53.93 |
|
|
Næstved IF |
18:35.20 |
|
|
6:09.44 |
7:25.64 |
8:41.84 |
9:58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:14.81 |
12:31.80 |
13:48.42 |
15:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
16:22.33 |
17:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henry Stokholm |
1969 |
|
|
1:14.87 |
2:32.49 |
3:49.95 |
5:06.75 |
19:36.75 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
19:45.00 |
|
|
6:24.35 |
7:41.71 |
9:00.05 |
10:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.49 |
12:53.51 |
14:11.19 |
15:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
16:53.19 |
18:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rolf B. Jakobsen |
1972 |
|
|
1:17.31 |
2:40.74 |
4:04.65 |
5:29.73 |
20:54.95 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
21:30.23 |
|
|
6:54.14 |
8:19.14 |
9:44.25 |
11:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
12:33.83 |
13:58.84 |
15:23.26 |
16:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
18:10.40 |
19:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Carstensen |
1978 |
|
|
1:03.88 |
2:12.03 |
3:20.10 |
4:27.18 |
16:38.08 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
16:30.00 |
|
|
5:33.81 |
6:40.66 |
7:47.05 |
8:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
10:00.03 |
11:07.22 |
12:14.27 |
13:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
14:28.25 |
15:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
|
1:03.94 |
2:13.50 |
3:24.93 |
4:36.70 |
17:54.66 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
16:42.75 |
|
|
5:48.74 |
7:01.11 |
8:13.51 |
9:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
10:39.79 |
11:53.05 |
13:05.55 |
14:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
15:30.50 |
16:43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:43 |
|