Results for Danske Open Masters kortbane 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Danske Open Masters kortbane | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:24 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Esbjerg Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 10 marts 2018 |
Lb 23, 4X50m Frisvmning Mix, Finaler rg. 280-319 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oldies F Hermes Masters | 280 | 2:45.97 | |||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:50.00 | |||||||||
Bo Hyllested | 1949 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Finn Hyllested | 1944 | 36.83 | 1:09.04 | |||||||
Winnie Grnbech | 1953 | 47.96 | 1:57.00 | |||||||
Kirsten Johansen | 1944 | 48.97 | 2:45.97 | |||||||
Lb 23, 4X50m Frisvmning Mix, Finaler rg. 200-239 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Mix 2 | 211 | 2:14.04 | |||||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Jan Harde | 1966 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Kirsten Mller | 1952 | 36.71 | 1:08.53 | |||||||
Michael Porsmose | 1964 | 33.63 | 1:42.16 | |||||||
Julie Lee Poulsen | 1979 | 31.88 | 2:14.04 | |||||||
Lb 23, 4X50m Frisvmning Mix, Finaler rg. 160-199 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esbjerg Mix C | 168 | 1:52.46 | |||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:53.00 | |||||||||
Lars Nikolajsen | 1967 | 26.93 | 26.93 | |||||||
Martin Utiger Srensen | 1977 | 26.90 | 53.83 | |||||||
Gitta Wolf | 1972 | 28.84 | 1:22.67 | |||||||
Mathilde Riis Srensen | 1988 | 29.79 | 1:52.46 | |||||||
2 | H2Odense C | 171 | 2:02.42 | |||||||
H2Odense | 1:58.80 | |||||||||
Kirsten Povlsen | 1978 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Anne-Sofie Pii | 1970 | 31.57 | 1:02.93 | |||||||
Mark Wulff | 1972 | 30.15 | 1:33.08 | |||||||
Morten Raahauge Jrgensen | 1979 | 29.34 | 2:02.42 | |||||||
3 | Rosikilde Svmning Mix 23C | 199 | 2:02.83 | |||||||
Roskilde Svmning | 2:00.00 | |||||||||
Louise G. Degner | 1981 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Lene Dreistrup Baunkjr | 1967 | 35.60 | 1:06.51 | |||||||
Christian Echardt | 1974 | 28.28 | 1:34.79 | |||||||
Simon Hagbarth | 1974 | 28.04 | 2:02.83 | |||||||
4 | Esbjerg Mix C 2 | 168 | 2:03.55 | |||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:58.00 | |||||||||
Henry Stokholm | 1969 | 28.63 | 28.63 | |||||||
Merete Jacobsen | 1976 | 34.11 | 1:02.74 | |||||||
Rolf B. Jakobsen | 1972 | 28.42 | 1:31.16 | |||||||
Charlotte Nikolajsen | 1977 | 32.39 | 2:03.55 | |||||||
- | Fri Mix C Sigma Swim | 178 | akut syg | |||||||
Sigma Swim Birkerd | 1:57.90 | |||||||||
Michael Nielsen | 1985 | |||||||||
Ulla Olin | 1963 | |||||||||
Anders Dalsgaard | 1970 | |||||||||
Lone Tolstrup Karlby | 1976 | |||||||||
Lb 23, 4X50m Frisvmning Mix, Finaler rg. 120-159 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Unge B Hermes Masters | 120 | 1:51.06 | |||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:59.00 | |||||||||
Anna-Marie Christiansen | 1990 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Jan Boier Pedersen | 1983 | 26.00 | 54.99 | |||||||
Anders Press Tndering | 1989 | 25.53 | 1:20.52 | |||||||
Louise Delani | 1984 | 30.54 | 1:51.06 | |||||||
2 | Ssk Mix B | 140 | 1:58.89 | |||||||
Silkeborg Svmmeklub | 2:02.41 | |||||||||
Dennis Kinnerup | 1988 | 23.66 | 23.66 | |||||||
Charlotte Nissen | 1971 | 40.38 | 1:04.04 | |||||||
Tina Flaskager Adelskov | 1986 | 28.73 | 1:32.77 | |||||||
David Adelskov | 1987 | 26.12 | 1:58.89 | |||||||
Lb 23, 4X50m Frisvmning Mix, Finaler rg. 100-119 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esbjerg Mix A | 118 | 1:52.18 | |||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:52.00 | |||||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 25.69 | 25.69 | |||||||
Sigurd Kehlet | 1993 | 26.07 | 51.76 | |||||||
Nanna M. Christiansen | 1993 | 29.18 | 1:20.94 | |||||||
Christinna Baden | 1990 | 31.24 | 1:52.18 | |||||||
Lb 23, 4X50m Frisvmning Mix, Finaler rg. 80-99 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Usg Mix A- | 96 | 1:49.40 | |||||||
U.S.G | 1:55.00 | |||||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 25.53 | 25.53 | |||||||
Michel Michelsen | 1994 | 26.84 | 52.37 | |||||||
Susanne Rbner-Petersen | 1994 | 28.74 | 1:21.11 | |||||||
Emma Festirstein Nystrvm | 1996 | 28.29 | 1:49.40 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:24 |