Tulokset DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 06 juli 2018 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juli 2018 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 726 | 28.45 | 1:01.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.84 | |||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 685 | 29.29 | 1:03.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.87 | |||||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 670 | 30.51 | 1:03.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.24 | |||||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 668 | 29.14 | 1:03.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.44 | |||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 662 | 30.04 | 1:03.84 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.23 | |||||||||
6 | Andrea Paaske | 2001 | 633 | 30.02 | 1:04.78 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.25 | |||||||||
7 | Signe Villumsen | 2001 | 633 | 30.47 | 1:04.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.95 | |||||||||
8 | Victoria Vorm | 2001 | 611 | 30.53 | 1:05.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.03 | |||||||||
9 | Sarah Missing | 2001 | 665 | 29.80 | 1:03.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.62 | |||||||||
10 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 619 | 30.24 | 1:05.28 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.08 | |||||||||
11 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 604 | 30.95 | 1:05.81 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.07 | |||||||||
12 | Mia Borgensgaard | 2003 | 592 | 30.83 | 1:06.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.62 | |||||||||
13 | Line Lyskjær | 2003 | 578 | 31.50 | 1:06.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.97 | |||||||||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 557 | 31.15 | 1:07.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.58 | |||||||||
15 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 555 | 31.04 | 1:07.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.08 | |||||||||
16 | Josefine Due Christensen | 2001 | 483 | 32.32 | 1:10.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.28 | |||||||||
17 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 572 | 31.65 | 1:07.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.07 | |||||||||
18 | Marie Uglebjerg | 2002 | 567 | 31.44 | 1:07.19 | |||||
Kalundborg SK | 1:06.07 | |||||||||
19 | Thilde Timmermand | 2002 | 566 | 31.30 | 1:07.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.28 | |||||||||
20 | Mia Rindshøj | 2003 | 560 | 31.33 | 1:07.48 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.51 | |||||||||
21 | Amalie Michelsen | 2003 | 553 | 31.75 | 1:07.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.04 | |||||||||
22 | Nikoline Andersen | 2003 | 547 | 31.73 | 1:08.00 | |||||
H2Odense | 1:12.54 | |||||||||
23 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 540 | 31.89 | 1:08.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:07.41 | |||||||||
24 | Cecilie Elkjær | 2001 | 525 | 31.10 | 1:08.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:25 |