Resultater for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 08 juli 2018 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juli 2018 |
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 714 | 31.42 | 1:05.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.55 | |||||||||
2 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 702 | 32.13 | 1:05.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.76 | |||||||||
3 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 687 | 32.32 | 1:05.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.39 | |||||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | 684 | 31.61 | 1:05.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.40 | |||||||||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 674 | 32.39 | 1:06.26 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:07.55 | |||||||||
6 | Zenia Aarestrup | 2001 | 667 | 32.30 | 1:06.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
7 | Melanie Eggertsen | 2002 | 663 | 32.32 | 1:06.65 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:05.85 | |||||||||
8 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 626 | 33.31 | 1:07.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.48 | |||||||||
9 | Marie Christensen | 2002 | 622 | 32.93 | 1:08.08 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.50 | |||||||||
10 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 620 | 32.84 | 1:08.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.73 | |||||||||
11 | Julie Stampe | 2002 | 614 | 33.27 | 1:08.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.54 | |||||||||
12 | Ella Stenholt | 2003 | 611 | 32.68 | 1:08.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.23 | |||||||||
13 | Cecilie Christiansen | 2003 | 597 | 34.14 | 1:09.01 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:07.55 | |||||||||
14 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 596 | 33.31 | 1:09.04 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.96 | |||||||||
15 | Esther Else Grubert | 2003 | 587 | 34.55 | 1:09.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.71 | |||||||||
16 | Claudia Sperling | 2002 | 567 | 33.58 | 1:10.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.11 | |||||||||
17 | Thea Søe Bach | 2002 | 603 | 33.27 | 1:08.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.57 | |||||||||
18 | Louise Jensen | 2003 | 595 | 33.52 | 1:09.08 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.00 | |||||||||
19 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 573 | 33.79 | 1:09.97 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.50 | |||||||||
20 | Isabella Bach | 2002 | 571 | 33.88 | 1:10.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.77 | |||||||||
21 | Cecilie Elkjær | 2001 | 570 | 33.18 | 1:10.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.50 | |||||||||
22 | Marlene Reitan | 2003 | 557 | 34.29 | 1:10.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.84 | |||||||||
23 | Ida S Olesen | 2003 | 539 | 35.08 | 1:11.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
24 | Mille C. Berg | 2001 | 535 | 35.01 | 1:11.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:26 |