Resultater for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 08 juli 2018 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juli 2018 |
Løb 42, 4x200m IM Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 8:46.86 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 8:56.36 | |||||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 1:02.30 | 2:12.88 | 2:12.88 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 1:00.62 | 2:10.64 | 4:23.52 | ||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 1:01.90 | 2:11.74 | 6:35.26 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 59.88 | 2:11.60 | 8:46.86 | ||||||
2 | Triton Drenge | 2000 | 8:51.78 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:01.13 | |||||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 59.48 | 2:10.06 | 2:10.06 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 1:03.15 | 2:14.99 | 4:25.05 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 59.78 | 2:11.05 | 6:36.10 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 1:01.24 | 2:15.68 | 8:51.78 | ||||||
3 | Gsc Drenge | 2000 | 8:59.00 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:01.20 | |||||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 1:00.69 | 2:12.42 | 2:12.42 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 1:05.19 | 2:16.92 | 4:29.34 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 1:01.13 | 2:13.80 | 6:43.14 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 1:04.21 | 2:15.86 | 8:59.00 | ||||||
4 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 9:07.11 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 9:02.53 | |||||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:06.91 | 2:16.85 | 2:16.85 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 1:02.21 | 2:13.07 | 4:29.92 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 1:05.28 | 2:21.70 | 6:51.62 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 1:02.12 | 2:15.49 | 9:07.11 | ||||||
5 | Kvik Herrer | 2000 | 9:08.31 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:19.08 | |||||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 1:07.41 | 2:18.33 | 2:18.33 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 1:06.00 | 2:17.15 | 4:35.48 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 1:02.98 | 2:11.56 | 6:47.04 | ||||||
Roar Andersen | 2001 | 1:03.94 | 2:21.27 | 9:08.31 | ||||||
6 | H2Odense Herrer | 2000 | 9:13.43 | |||||||
H2Odense | 9:00.23 | |||||||||
Mads Sørensen | 2000 | 1:04.84 | 2:15.58 | 2:15.58 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 1:04.11 | 2:19.53 | 4:35.11 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 1:05.34 | 2:22.02 | 6:57.13 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 1:05.84 | 2:16.30 | 9:13.43 | ||||||
7 | Aalborg Herrer | 2000 | 9:20.80 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:10.68 | |||||||||
Lawrence Langley | 2001 | 1:06.34 | 2:19.67 | 2:19.67 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 1:04.82 | 2:19.32 | 4:38.99 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 1:04.39 | 2:20.78 | 6:59.77 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 1:05.60 | 2:21.03 | 9:20.80 | ||||||
8 | Sigma Drenge 1 | 2002 | 9:22.54 | |||||||
Sigma Swim | 9:12.75 | |||||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 1:04.62 | 2:16.06 | 2:16.06 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 1:05.36 | 2:21.82 | 4:37.88 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 1:04.85 | 2:22.90 | 7:00.78 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 1:05.68 | 2:21.76 | 9:22.54 | ||||||
9 | Køge Drenge | 2000 | 9:30.59 | |||||||
Køge Svømmeklub | 9:22.00 | |||||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 1:11.06 | 2:26.88 | 2:26.88 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 1:05.42 | 2:19.27 | 4:46.15 | ||||||
August Ryom | 2002 | 1:05.20 | 2:21.22 | 7:07.37 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 1:05.28 | 2:23.22 | 9:30.59 | ||||||
10 | Esbjerg Gutter | 2001 | 9:33.97 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 9:21.33 | |||||||||
Tobias Boström | 2002 | 1:04.81 | 2:22.22 | 2:22.22 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 1:03.69 | 2:22.42 | 4:44.64 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 1:07.42 | 2:25.47 | 7:10.11 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 1:07.05 | 2:23.86 | 9:33.97 | ||||||
11 | Sønderborg Sks | 2000 | 9:34.48 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 1:10.81 | 2:26.61 | 2:26.61 | ||||||
André Iversen | 2001 | 1:10.75 | 2:27.09 | 4:53.70 | ||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 1:06.53 | 2:21.99 | 7:15.69 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 1:07.15 | 2:18.79 | 9:34.48 | ||||||
12 | Stv Herrer | 2000 | 9:37.23 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 9:19.40 | |||||||||
Matthias Hansen | 2001 | 1:05.05 | 2:49.19 | 2:49.19 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 1:22.41 | 2:23.67 | 5:12.86 | ||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 1:22.54 | 2:25.50 | 7:38.36 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 1:24.19 | 1:58.87 | 9:37.23 | ||||||
13 | Vg 17 Drenge | 2001 | 9:54.62 | |||||||
Vest-Brøndby | 9:15.00 | |||||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 1:09.83 | 2:29.55 | 2:29.55 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 1:07.18 | 2:25.48 | 4:55.03 | ||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 1:10.53 | 2:32.07 | 7:27.10 | ||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 1:07.12 | 2:27.52 | 9:54.62 | ||||||
14 | 2 Agf Drenge | 2000 | 10:04.57 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:36.00 | |||||||||
Casper Krohn | 2001 | 1:16.78 | 2:31.42 | 2:31.42 | ||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 1:07.51 | 2:25.68 | 4:57.10 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 1:10.26 | 2:28.87 | 7:25.97 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 1:09.02 | 2:38.60 | 10:04.57 | ||||||
- | 1 Agf Drenge | 2000 | DSQ | sw10,11 tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:15.50 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 1:05.53 | 2:22.90 | 2:22.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:28 |