Tulokset DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
08 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
671 |
26.99 |
56.21 |
1:26.39 |
|
1:56.50 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
1:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
|
650 |
27.55 |
|
1:27.98 |
|
1:57.74 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
1:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
639 |
28.33 |
58.91 |
1:28.89 |
|
1:58.41 |
|
|
H2Odense |
1:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
639 |
27.19 |
57.26 |
1:28.18 |
|
1:58.42 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
|
634 |
27.36 |
57.34 |
1:28.21 |
|
1:58.68 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
1:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
633 |
27.23 |
56.98 |
1:28.13 |
|
1:58.74 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
630 |
29.24 |
59.40 |
1:29.53 |
|
1:58.94 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Simon Brixner |
2000 |
|
625 |
27.73 |
57.63 |
1:28.34 |
|
1:59.25 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
|
625 |
28.37 |
58.93 |
1:29.33 |
|
1:59.27 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
1:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
|
619 |
27.55 |
57.56 |
1:28.81 |
|
1:59.67 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
1:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Bui |
2000 |
|
611 |
27.57 |
58.33 |
1:28.49 |
|
2:00.18 |
Deltager ikke i finalen |
|
H2Odense |
2:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
608 |
26.86 |
57.38 |
1:28.72 |
|
2:00.39 |
|
|
JGI Svømning |
1:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
605 |
28.19 |
58.72 |
1:29.50 |
|
2:00.54 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
599 |
27.86 |
58.10 |
1:29.66 |
|
2:00.95 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
598 |
28.18 |
58.61 |
1:30.18 |
|
2:01.03 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Toft |
2001 |
|
595 |
28.37 |
58.66 |
1:29.63 |
|
2:01.24 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
593 |
28.86 |
59.26 |
1:30.50 |
|
2:01.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
William Textor Broch |
2001 |
|
591 |
27.82 |
58.95 |
1:30.63 |
|
2:01.53 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Malthe Burgaard |
2000 |
|
590 |
28.23 |
59.52 |
1:31.00 |
|
2:01.58 |
Deltager ikke i finalen |
|
H2Odense |
1:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mads Sørensen |
2000 |
|
590 |
27.89 |
58.87 |
1:30.45 |
|
2:01.60 |
Deltager ikke i finalen |
|
H2Odense |
1:59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
587 |
28.47 |
59.16 |
1:30.91 |
|
2:01.80 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
584 |
28.02 |
59.01 |
1:30.93 |
|
2:01.97 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
577 |
29.04 |
59.64 |
1:31.20 |
|
2:02.51 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
|
576 |
28.07 |
58.35 |
1:30.50 |
|
2:02.53 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Leo Badaker |
2002 |
|
576 |
27.32 |
57.84 |
1:30.39 |
|
2:02.54 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
576 |
28.60 |
59.28 |
1:31.30 |
|
2:02.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
576 |
27.75 |
58.63 |
1:30.47 |
|
2:02.58 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
575 |
28.49 |
59.54 |
1:31.01 |
|
2:02.62 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
574 |
27.66 |
58.66 |
1:30.82 |
|
2:02.72 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
573 |
28.37 |
58.82 |
1:30.87 |
|
2:02.76 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
572 |
28.75 |
1:00.02 |
1:32.02 |
|
2:02.82 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
|
570 |
28.42 |
59.32 |
1:31.12 |
|
2:03.01 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
|
570 |
28.73 |
59.85 |
1:31.26 |
|
2:03.01 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Mads Sørensen |
2001 |
|
568 |
28.90 |
1:00.05 |
1:31.73 |
|
2:03.13 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
568 |
28.38 |
59.17 |
1:31.07 |
|
2:03.16 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Jacob Sanchez Witthøfft |
2001 |
|
565 |
28.88 |
1:00.13 |
1:31.86 |
|
2:03.31 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Philip Andersen Ravn |
2002 |
|
565 |
27.70 |
57.98 |
1:30.11 |
|
2:03.34 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Marcus Dessau |
2002 |
|
564 |
28.20 |
58.76 |
1:31.02 |
|
2:03.44 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
562 |
28.45 |
58.76 |
1:31.08 |
|
2:03.53 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
562 |
28.80 |
59.61 |
1:31.28 |
|
2:03.56 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
|
558 |
28.48 |
59.71 |
1:31.89 |
|
2:03.89 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
2:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Erling Johansen |
2000 |
|
556 |
29.42 |
1:01.61 |
1:33.05 |
|
2:03.99 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Nicolai Andersen |
2001 |
|
555 |
28.39 |
59.65 |
1:31.27 |
|
2:04.07 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
537 |
28.68 |
59.21 |
1:32.25 |
|
2:05.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
|
537 |
29.07 |
1:01.11 |
1:32.98 |
|
2:05.48 |
Deltager ikke i finalen |
|
Næstved IF |
2:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Roar Andersen |
2001 |
|
535 |
28.99 |
1:00.63 |
1:33.08 |
|
2:05.63 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Alfred Højberg |
2002 |
|
534 |
28.34 |
1:00.16 |
1:33.22 |
|
2:05.70 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Jakob Mose |
2000 |
|
526 |
28.82 |
1:01.33 |
1:34.15 |
|
2:06.32 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
|
525 |
28.42 |
59.85 |
1:33.06 |
|
2:06.42 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
521 |
27.96 |
1:00.78 |
1:35.17 |
|
2:06.71 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Christian Bonde |
2001 |
|
520 |
29.64 |
1:01.58 |
1:34.23 |
|
2:06.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
520 |
28.04 |
59.82 |
1:33.84 |
|
2:06.84 |
|
|
Køge Svømmeklub |
1:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
518 |
28.67 |
1:00.67 |
1:33.88 |
|
2:06.93 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Anders Skousen |
2002 |
|
518 |
28.45 |
1:00.27 |
1:33.41 |
|
2:06.97 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Mads Lind |
2002 |
|
517 |
29.54 |
1:01.85 |
1:34.45 |
|
2:07.01 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
516 |
28.48 |
1:00.15 |
1:33.80 |
|
2:07.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Tobias Boström |
2002 |
|
515 |
29.41 |
1:00.95 |
1:34.24 |
|
2:07.18 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
August Schade Cantby |
2002 |
|
515 |
28.61 |
1:01.01 |
1:35.57 |
|
2:07.20 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Oliver Christensen |
2000 |
|
514 |
28.57 |
1:00.92 |
1:33.79 |
|
2:07.26 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Felix Lund |
2001 |
|
510 |
28.07 |
59.71 |
1:33.19 |
|
2:07.64 |
|
|
Herlev Svømning |
2:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Wilfred Hove Lasthein |
2002 |
|
509 |
28.32 |
59.95 |
1:33.62 |
|
2:07.73 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Frede Meincke |
2002 |
|
507 |
29.44 |
1:00.83 |
1:34.54 |
|
2:07.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
|
502 |
29.24 |
1:01.88 |
1:34.92 |
|
2:08.33 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Esben F. Buchwaldt |
2002 |
|
497 |
29.26 |
1:02.08 |
1:35.42 |
|
2:08.72 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Magnus Aasberg |
2001 |
|
489 |
30.96 |
1:03.34 |
1:36.18 |
|
2:09.39 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
|
480 |
28.98 |
1:02.04 |
1:36.17 |
|
2:10.27 |
|
|
JGI Svømning |
2:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Emil Frydenholm |
2002 |
|
473 |
30.62 |
1:04.01 |
1:37.50 |
|
2:10.90 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Simon Blidarevic |
2002 |
|
468 |
29.35 |
1:02.13 |
1:35.83 |
|
2:11.29 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Frederik Dumstrei |
2002 |
|
468 |
31.59 |
1:05.70 |
1:38.91 |
|
2:11.30 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Magnus Funder |
2001 |
|
454 |
29.47 |
1:02.34 |
1:37.55 |
|
2:12.64 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Julius Henriksen |
2002 |
|
436 |
27.92 |
59.99 |
1:36.45 |
|
2:14.51 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Luis Velasquez |
2001 |
|
435 |
30.65 |
1:04.61 |
1:39.20 |
|
2:14.57 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|