Resultater for Strängnäs Simcup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Söndag 22/4 Klockan 13.00 (Insim 12.00)
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Strängnäs Simcup 2018 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 april 2018 |
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 32.69 | 1:09.72 | |||||
2 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 35.30 | 1:13.22 | |||||
3 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 35.27 | 1:13.26 | |||||
4 | Gustav Fager | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 37.54 | 1:14.74 | |||||
5 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 36.17 | 1:15.21 | |||||
6 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 36.95 | 1:15.38 | |||||
7 | Oscar Sjöberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 38.35 | 1:19.94 | |||||
8 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 39.68 | 1:23.42 | |||||
9 | Emil Alsered Fällman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.52 | 1:24.68 | |||||
10 | Alvar Aktner | 2006 | Finspångs Simklubb | 41.23 | 1:24.72 | |||||
11 | Axel Strand | 2006 | Järfälla Simsällskap | 40.20 | 1:25.03 | |||||
12 | Cesar Svan | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.89 | 1:27.00 | |||||
13 | Adam Lidholm | 2006 | Strängnäs Simklubb | 39.32 | 1:27.90 | |||||
14 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 41.57 | 1:28.60 | |||||
15 | Jacky Thai | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 44.96 | 1:28.83 | |||||
16 | Filip Gyllenhammar | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.06 | 1:31.12 | |||||
17 | Nils Bengtsson | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.85 | 1:32.26 | |||||
18 | Carl Larsson | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 44.68 | 1:32.97 | |||||
19 | Hugo Lindquist | 2007 | Strängnäs Simklubb | 43.00 | 1:33.84 | |||||
20 | Robert Hanouch | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.23 | 1:36.25 | |||||
21 | Pelle Pettersson | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 47.31 | 1:39.42 | |||||
22 | Hanliang Xie | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 46.69 | 1:41.12 | |||||
23 | Axel Eriksson | 2006 | Sala Simsällskap | 50.09 | 1:47.65 | |||||
24 | August Siverskog | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 50.62 | 1:49.16 | |||||
25 | Erik Edbom | 2007 | Järfälla Simsällskap | 51.59 | 1:51.51 | |||||
- | Jesper Fager | 2006 | Nyköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 29.15 | 1:00.92 | |||||
2 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 30.83 | 1:05.27 | |||||
3 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 31.80 | 1:06.00 | |||||
4 | Ludvig Persson | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 33.01 | 1:06.67 | |||||
5 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 33.30 | 1:08.62 | |||||
5 | Nicholas Tsoi | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 34.03 | 1:08.62 | |||||
7 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 34.68 | 1:10.79 | |||||
8 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 33.99 | 1:11.29 | |||||
9 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 35.27 | 1:12.82 | |||||
10 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 34.77 | 1:13.01 | |||||
11 | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | 35.53 | 1:14.77 | |||||
12 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 35.86 | 1:16.08 | |||||
13 | Gustav Thorsén | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.32 | 1:16.18 | |||||
14 | Max Samuelsson | 2005 | Sala Simsällskap | 37.20 | 1:17.84 | |||||
15 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 38.80 | 1:19.45 | |||||
16 | Viggo Redlund | 2005 | Simklubben Ena | 41.29 | 1:24.42 | |||||
17 | Felix Eriksson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 42.70 | 1:29.35 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 27.61 | 56.81 | |||||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 28.50 | 59.02 | |||||
3 | Artur Romin | 2003 | Strängnäs Simklubb | 31.92 | 1:06.21 | |||||
4 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 30.78 | 1:06.49 | |||||
5 | Axel Öjert | 2003 | Nyköpings Simsällskap | 32.24 | 1:07.15 | |||||
6 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 33.55 | 1:08.41 | |||||
7 | Amadeus Ahlman | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 34.26 | 1:09.93 | |||||
8 | Samuel Edebrink | 2002 | Strängnäs Simklubb | 32.56 | 1:10.25 | |||||
- | Alexander Törnqvist | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.37 | 1:05.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 april 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:09 |