2018-12-11   23:34:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:03   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.39   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.93   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.76   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            26.80   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            26.97   
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.23   
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub            27.37   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            27.39   
August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            27.85   
10  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            28.07   
11  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.10   
12  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            28.18   
13  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub            28.19   
14  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            28.21   
15  Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub            28.24   
16  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub            28.25   
17  Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub            28.26   
18  Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.27   
19  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.50   
20  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.13   
21  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.24   
22  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939            29.38   
23  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.41   
24  Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            29.42   
25  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            29.66   
26  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            30.79   
27  Mathias Petersen  1999  Solrød Svømmeklub            31.80   
28  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.26   
29  Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.34   
30  Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.93   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            DNS   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            28.58   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            29.08   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            29.53   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.08  Deltager ikke i finalen 
Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub            31.14   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.49   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            31.87   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            31.89   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.14   
10  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            32.26   
11  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.31   
12  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            32.62   
13  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.73   
14  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            32.86   
15  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.08   
16  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.75   
17  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.84   
18  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            34.85   
19  Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.52   
20  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.23   
21  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            37.36   
22  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub            41.01   
22  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            41.01   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            DNS   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub            28.61   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            31.24   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            31.51   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            31.82   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.85   
Daniel Bastholm  2005  GTI            33.01   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            33.49   
Cilas Madsen  2005  GTI            33.87   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.91   
10  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            34.10   
11  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub            34.70   
12  Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            35.13   
13  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.83   
14  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.21   
15  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            36.77   
16  Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            37.11   
17  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.99   
18  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.10   
19  Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub            38.20   
20  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.89   
21  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            39.03   
22  Mathias Olsen  2005  GTI            39.33   
23  Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.57   
24  Marius Mains  2005  GTI            39.59   
25  Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub            39.71   
26  Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub            41.25   
27  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.76   
28  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            44.22   
29  Anders Koefoed-Holm  2006  Rønne Svømme Klub            45.31   
30  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            45.57   
31  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            46.95   
32  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub            49.81   
33  Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub            53.27   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark