2018-12-10   10:11:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.25   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.65   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            54.86   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            55.34   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            55.59   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub            55.70   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            55.86   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.97   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub            56.37   
10  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.58   
11  Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød            56.63  Deltager ikke i finalen 
12  Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub            56.77   
13  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            56.83   
14  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            57.01  Deltager ikke i finalen 
15  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            58.19   
16  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.40   
17  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            58.80   
18  Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub            59.24   
19  Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:00.57   
20  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.92   
21  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:02.12   
22  Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub            1:03.41   
23  Mathias Petersen  1999  Solrød Svømmeklub            1:03.71   
24  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:04.96   
25  Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:07.47   
26  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:08.60   
Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            55.85  Deltager ikke i finalen 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:00.54   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            1:00.82   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:01.74   
Villads Kruse  2003  Sigma Swim Allerød            1:01.77  Deltager ikke i finalen 
Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub            1:01.95   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:02.64   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:03.04   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:04.12   
10  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            1:04.23   
11  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            1:04.73   
12  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:05.48   
13  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            1:05.93   
14  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:06.42   
15  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:07.49   
16  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            1:07.78   
17  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.87   
18  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:07.90   
19  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub            1:08.01   
20  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:09.37   
21  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            1:09.71   
22  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:11.27   
23  Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:12.91   
24  Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:13.50   
25  Thor Bjørn Skinne  2003  Solrød Svømmeklub            1:13.56   
26  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:15.94   
27  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:16.61   
28  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:19.39   
29  Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.07   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub            1:01.68   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:04.00   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:05.71   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            1:08.77   
Cilas Madsen  2005  GTI            1:08.98   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:09.58   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:10.22   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            1:10.52   
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:11.78   
10  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:14.27   
11  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:15.00   
12  Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:15.26   
13  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            1:16.03   
14  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            1:16.62   
15  Valdemar Trærup  2005  Solrød Svømmeklub            1:16.72   
16  Vincent Borup Schärer  2006  GTI            1:16.79   
17  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:18.37   
18  Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub            1:18.83   
19  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:18.85   
20  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:19.01   
21  Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub            1:19.43   
22  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:20.40   
23  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:21.51   
24  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:22.98   
25  Anders Koefoed-Holm  2006  Rønne Svømme Klub            1:23.35   
26  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:25.64   
27  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:26.07   
28  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub            1:26.61   
29  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:26.96   
30  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:28.37   
31  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            1:30.78   
Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  14:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark