2018-12-15   21:47:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.60  59.63  1:31.02    4:05.83   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.60  59.69  1:31.16    4:07.72   
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.97  1:00.25  1:32.34    4:09.98   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    28.08  58.37  1:29.60    4:11.52   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.97  1:00.55  1:32.84    4:11.69   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    29.66  1:01.50  1:34.54    4:16.04   
Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød    30.22  1:02.58  1:35.43    4:19.18   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.09  1:02.50  1:35.31    4:19.96   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    30.09  1:02.51  1:35.82    4:21.86   
10  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.94  1:02.10  1:35.13    4:21.88   
11  Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    29.87  1:04.03  1:37.38    4:22.51   
12  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    29.60  1:01.97  1:34.28    4:23.71   
13  Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.40  1:01.23  1:34.60    4:25.34   
14  Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    29.94  1:03.83  1:37.74    4:28.61   
15  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    30.68  1:03.91  1:37.79    4:30.36   
16  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød    31.64  1:06.08  1:41.09    4:32.97   
17  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    32.07  1:05.59  1:39.31    4:33.11   
18  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.34  1:02.77  1:37.31    4:35.02   
19  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    26.93  1:02.81  1:33.26    4:37.95   
20  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    30.46  1:05.43  1:42.58    4:40.70   
21  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    30.98  1:06.33  1:42.62    4:42.79   
22  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub    30.60  1:05.46  1:42.27    4:43.86   
23  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.32  1:06.14  1:42.53    4:46.20   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    30.79  1:05.59  1:40.29    4:38.67   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød    31.37  1:06.90  1:42.31    4:41.45   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.15  1:09.59  1:46.16    4:45.91   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    31.74  1:08.29  1:45.26    4:47.23   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    31.69  1:08.50  1:46.31    4:47.33   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.95  1:08.82  1:45.44    4:50.48   
William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub    33.16  1:09.16  1:46.96    4:57.26   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød    32.80  1:09.57  1:47.31    5:00.24   
Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.66  1:11.32  1:50.02    5:01.31   
10  Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub    31.55  1:07.60  1:46.25    5:03.11   
11  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    34.28  1:12.19  1:52.06    5:08.91   
12  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.45  1:13.79  1:54.82    5:15.70   
13  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød    38.03  1:20.20  2:02.97    5:28.66   
14  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    37.08  1:20.45  2:02.54    5:32.29   
15  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    39.62  1:25.08  2:13.11    6:01.29   
16  Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.12  1:26.49  3:03.87    6:23.99   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    31.89  1:08.75  1:46.31    4:57.11   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    32.39  1:10.48  1:49.55    5:02.97   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    35.17  1:14.41  1:54.61    5:11.80   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    38.27  1:20.80  2:04.21    5:33.62   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    37.15  1:20.61  2:05.25    5:44.74   
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub    38.44  1:23.15  2:07.72    5:50.05   
Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    39.39  1:23.95  2:10.89    5:56.35   
Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    39.91  1:28.38  2:15.07    6:14.86   
Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    41.06  1:29.05  2:18.43    6:15.20   
10  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub    42.80  1:32.05  2:20.78    6:20.73   
11  Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub        4:49.51    6:21.29   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark