2019-12-10   05:55:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen Head Summer Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Polisen HEAD Summer Cup    Utskriftsdatum  29 juni 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF SF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2018         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mariela Nordsletta Somby  2005  Karasjok Svømmeklubb    1:12.81  2:31.78  3:50.55    5:05.92   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    1:12.70  2:31.87  3:52.17    5:11.34   
Molly Rantil  2005  Simklubben Neptun    1:12.99  2:33.42  3:55.05    5:12.19   
Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim    1:12.87  2:33.81  3:56.57    5:18.35   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    1:14.56  2:36.72  3:59.67    5:18.56   
Tuva Wilberg  2005  SSK Skjetten Svømming    1:16.78  2:39.62  4:02.23    5:20.22   
Victoria Fremstad Prøven  2005  SSK Skjetten Svømming    1:17.57  2:41.42  4:05.16    5:24.24   
Vivian Hagymasi  2005  SSK Skjetten Svømming    1:17.64  2:41.56  4:06.22    5:25.17   
Cora Helene Hildrum  2006  SK Speed    1:17.48  2:40.74  4:02.87    5:25.88   
10  Ella Thermaenius  2005  Täby Sim    1:18.38  2:43.66  4:09.41    5:30.77   
11  Louise Franks  2005  Täby Sim    1:17.29  2:41.14  4:09.37    5:34.75   
12  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim    1:15.83  2:42.89  4:09.01    5:35.60   
13  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyresö Simsällskap    1:17.99  2:45.90  4:17.02    5:44.72   
14  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    1:18.93  2:47.79  4:18.57    5:48.34   
15  Ingeborg Pinyada Wist  2006  SSK Skjetten Svømming    1:21.52  2:51.10  4:22.62    5:51.62   
16  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    1:21.06  2:52.50  4:24.61    5:55.59   
17  Lisa Liasjø  2005  Trondhjem SLK    1:21.68  2:52.74  4:25.34    5:56.44   
18  Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund    1:23.36  2:56.52  4:29.38    5:57.31   
19  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    1:25.83  2:58.17  4:32.39    6:02.08   
20  Cecilia Eklund  2005  Väsby Simsällskap    1:28.29  3:03.14  4:34.64    6:03.09   
21  Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:25.35  3:01.30  4:37.54    6:03.74   
22  Filippa Emtemo  2005  Täby Sim    1:26.63  3:01.17  4:37.71    6:05.74   
23  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund    1:25.90  3:02.41  4:39.54    6:06.65   
24  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    1:21.47  2:50.33  4:14.71    6:09.16   
25  Rose Li  2006  Täby Sim    1:27.42  3:03.05  4:39.91    6:10.16   
26  Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap    1:27.27  3:07.40  4:53.71    6:36.86   
27  Ida Tengvall Williams  2005  Falu Simsällskap    1:28.19  3:11.12  4:58.54    6:38.14   
28  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    1:30.76  3:15.19  5:02.52    6:38.60   
29  Märta Säfsten  2006  Upsala Simsällskap    1:32.75  3:17.16  5:03.47    6:42.57   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap    1:11.60  2:30.36  3:50.45    5:08.03   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim    1:11.07  2:29.42  3:50.60    5:08.10   
Vårin Jensås  2003  Trondhjem SLK    1:11.48  2:30.95  3:52.27    5:10.71   
Lone Charlotte Eikjok  2004  Karasjok Svømmeklubb    1:14.75  2:35.49  3:56.93    5:15.10   
Vilde Austmo  2003  Trondhjem SLK    1:12.46  2:33.10  3:55.78    5:16.92   
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:15.13  2:36.64  3:59.06    5:18.45   
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    1:14.68  2:36.03  3:58.95    5:18.82   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    1:14.06  2:36.64  3:59.47    5:20.02   
Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    1:15.57  2:37.53  3:59.47    5:20.36   
10  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    1:14.95  2:36.90  4:00.74    5:20.95   
11  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:15.57  2:38.33  4:02.92    5:23.13   
12  Ida Vinje  2003  Bærumsvømmerne    1:15.30  2:39.84  4:04.05    5:26.26   
13  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    1:13.52  2:37.66  4:03.41    5:27.57   
14  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    1:16.91  2:41.22  4:06.62    5:27.64   
14  Hannah Haux  2004  Täby Sim    1:14.62  2:38.23  4:04.08    5:27.64   
16  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap    1:16.97  2:42.08  4:07.95    5:28.13   
17  Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap    1:16.24  2:42.70  4:08.32    5:29.86   
18  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    1:17.13  2:43.36  4:08.90    5:31.50   
19  Julia Somby  2004  Karasjok Svømmeklubb    1:19.43  2:45.29  4:12.01    5:35.62   
20  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    1:17.33  2:44.80  4:13.77    5:41.91   
21  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    1:16.74  2:43.96  4:14.16    5:42.14   
22  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    1:19.58  2:49.10  4:18.05    5:45.42   
23  Tatiana Trista Rasay  2004  SSK Skjetten Svømming    1:20.02  2:49.90  4:20.20    5:48.83   
24  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    1:21.04  2:52.29  4:22.82    5:50.22   
25  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    1:23.21  2:55.41  4:28.08    5:57.58   
26  Alma Lilljequist  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:23.40  2:55.96  4:28.82    5:57.96   
27  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    1:26.63  3:02.28  4:38.19    6:11.46   
28  Edith Lindhagen  2004  Upsala Simsällskap    1:27.12  3:03.94  4:39.80    6:12.34   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    1:06.09  2:17.30  3:30.01    4:40.95   
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    1:08.99  2:24.63  3:40.87    4:56.94   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    1:11.28  2:27.95  3:44.93    5:02.19   
Hege Solberg Jørgensen  2002  Trondhjem SLK    1:10.76  2:28.95  3:48.04    5:06.50   
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    1:12.23  2:31.08  3:50.34    5:06.83   
Salma Gabot  2001  Upsala Simsällskap    1:11.20  2:30.98  3:51.57    5:11.72   
Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    1:15.33  2:39.09  4:03.65    5:26.40   
Silje Kristengård  2000  SSK Skjetten Svømming    1:18.03  2:42.86  4:07.86    5:30.83   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    1:19.78  2:51.39  4:24.87    5:52.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 juni 2018 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  15:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner