2018-10-22   07:43:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:28   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    278  41.81  1:33.59  2:29.58    3:13.12   
  Vieskan Uimarit  3:18.24                 
                     
Vilja Säntti  2008    263  43.32  1:34.07  2:33.60    3:16.76   
  Oulun Uinti 1906  3:17.34                 
                     
Malla Hämäläinen  2008    219  45.69  1:38.99  2:42.58    3:29.05   
  Vieskan Uimarit  3:28.67                 
                     
Nella Hämäläinen  2008    167  53.52  1:50.89  3:00.34    3:48.59   
  Vieskan Uimarit  3:51.62                 
                     
Iida-Carita Niskanen  2008    143  57.52  1:57.18  3:08.90    4:01.07   
  Vieskan Uimarit  4:02.73                 
                     
Anna Rajakangas  2008    133  59.55  2:01.88  3:14.05    4:06.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Keränen  2007    333  41.73  1:30.63  2:22.07    3:01.92   
  Oulun Lohet  2:59.84                 
                     
Ruut Salmi  2007    323  39.36  1:28.03  2:23.47    3:03.66   
  Oulun Lohet  3:05.49                 
                     
Noora Tennilä  2007    321  37.54  1:27.89  2:21.87    3:04.12   
  Oulun Uinti 1906  3:09.64                 
                     
Annabella Karjalainen  2007    284  44.28  1:33.32  2:30.03    3:11.80   
  Oulun Lohet  3:07.26                 
                     
Eevi Hirvasoja  2007    250  48.17  1:39.07  2:38.09    3:19.95   
  Haukiputaan Heitto  3:19.65                 
                     
Iita Kimpimäki  2007    232  42.89  1:34.53  2:37.80    3:25.16   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Emma Autio  2007    214  52.54  1:45.97  2:45.36    3:30.54   
  Oulun Lohet  3:26.93                 
                     
Edith Ervasti  2007    205  47.13  1:47.80  2:45.27    3:33.58   
  Oulun Uinti 1906  3:27.40                 
                     
Juuli Uusitalo  2007    195  47.55  1:45.90  2:50.78    3:37.23   
  Oulun Lohet  3:44.04                 
                     
10  Elsa Pelkonen  2007    185  52.93  1:52.35  2:54.35    3:41.07   
  Vieskan Uimarit  3:36.22                 
                     
11  Ennimaija Mäntynen  2007    183  45.55  1:43.29  2:54.63    3:42.12   
  Oulun Uinti 1906  3:58.56                 
                     
12  Saimi Kiviniemi  2007    182  53.66  1:51.53  2:53.25    3:42.17   
  Oulun Uinti 1906  3:33.78                 
                     
13  Sini Saari  2007    180  51.65  1:50.26  2:56.53    3:43.27   
  Vieskan Uimarit  3:37.03                 
                     
14  Oosa Tourunen  2007    172  57.40  2:00.67  2:56.10    3:46.39   
  Swimming Jyväskylä  3:38.53                 
                     
15  Elina Jaako  2007    170  51.81  1:51.98  3:00.82    3:47.28   
  Oulun Uinti 1906  4:00.87                 
                     
16  Aino Leinonen  2007    170  49.01  1:52.94  2:57.10    3:47.35   
  Oulun Uinti 1906  3:57.65                 
                     
17  Hanna Hekkala  2007    125  55.26  2:15.94  3:19.10    4:11.92   
  Oulun Uinti 1906  4:09.30                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    470  34.49  1:16.89  2:04.14    2:42.12   
  Oulun Uinti 1906  2:40.99                 
                     
Reeta Ollonen  2006    396  39.44  1:21.83  2:12.70    2:51.67   
  Haukiputaan Heitto  2:48.83                 
                     
Tiia Mielonen  2006    329  42.53  1:30.44  2:23.02    3:02.61   
  Nivalan Saukot  3:07.56                 
                     
Vilja Takalo  2006    285  45.21  1:35.01  2:29.76    3:11.56   
  Kajaanin Uimaseura  3:13.77                 
                     
Saimi Ruuska  2006    197  52.80  1:48.45  2:54.55    3:36.62   
  Swimming Jyväskylä  3:39.33                 
                     
Inka Tolonen  2006    178  51.61  1:48.48  2:57.07    3:44.04   
  Oulun Uinti 1906  3:46.39                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Niemi  2005    518  33.21  1:13.72  2:01.40    2:36.98   
  Oulun Uinti 1906  2:35.37                 
                     
Viivi Säntti  2005    434  36.34  1:20.26  2:09.20    2:46.47   
  Oulun Uinti 1906  2:42.13                 
                     
Riina Niemi  2005    427  32.76  1:17.34  2:10.56    2:47.41   
  Swimming Club Rovaniemi  2:53.84                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005    386  40.30  1:25.65  2:14.98    2:53.11   
  Oulun Uinti 1906  2:51.39                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    380  38.10  1:25.01  2:15.01    2:54.04   
  Haukiputaan Heitto  2:55.26                 
                     
Milla Marttila  2005    337  41.85  1:30.19  2:21.30    3:01.10   
  Kempeleen Pyrintö  3:04.41                 
                     
Katariina Koivuranta  2005    331  41.60  1:27.72  2:23.56    3:02.21   
  Kempeleen Pyrintö  3:05.71                 
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005    317  41.35  1:29.70  2:25.16    3:04.88   
  Kempeleen Pyrintö  3:04.95                 
                     
Vilma Utriainen  2005    309  41.24  1:30.66  2:25.47    3:06.53   
  Kempeleen Pyrintö  3:08.21                 
                     
10  Milla Siira  2005    298  41.70  1:32.00  2:27.62    3:08.75   
  Kempeleen Pyrintö  3:06.43                 
                     
11  Pinja Lohiniva  2005    294  41.71  1:32.86  2:29.10    3:09.64   
  Oulun Uinti 1906  3:17.80                 
                     
12  Denise Palonen  2005    282  43.90  1:35.60  2:29.80    3:12.28   
  Swimming Jyväskylä  3:28.29                 
                     
13  Lotta Kaarre  2005    279  45.93  1:34.92  2:30.79    3:12.93   
  Kempeleen Pyrintö  3:15.32                 
                     
14  Teresa Pulkkinen  2005    245  46.00  1:41.14  2:38.46    3:21.46   
  Oulun Lohet  3:18.47                 
                     
15  Martta Ryynänen  2005    214  47.13  1:43.33  2:44.77    3:30.60   
  Oulun Lohet  3:25.86                 
                     
16  Anniina Törmi  2005    209  45.96  1:45.35  2:47.68    3:32.41   
  Oulun Uinti 1906  3:35.17                 
                     
17  Roosa Hautamäki  2005    195  54.03  1:51.42  2:49.71    3:37.22   
  Oulun Uinti 1906  3:34.63                 
                     
18  Pihla Louhela  2005    190  50.42  1:48.21  2:50.02    3:39.17   
  Oulun Uinti 1906  3:45.56                 
                     
Sofia Kivelä  2005              DSQ  50 
  Kempeleen Pyrintö  3:16.82                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    505  37.38  1:17.77  2:03.31    2:38.35   
  Oulun Uinti 1906  2:32.12                 
                     
Ella Hulkki  2004    445  36.14  1:15.88  2:08.47    2:45.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.17                 
                     
Inka Lytz  2004    393  39.22  1:24.56  2:15.12    2:52.15   
  Swimming Club Rovaniemi  2:49.76                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    386  39.41  1:23.93  2:14.82    2:53.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.68                 
                     
Henna Moilanen  2004    367  38.56  1:22.58  2:16.97    2:56.07   
  Kempeleen Pyrintö  3:00.19                 
                     
Siiri Rahikkala  2004    354  38.53  1:24.47  2:18.01    2:58.25   
  Oulun Uinti 1906  3:04.56                 
                     
Vilma Niskanen  2004    351  37.30  1:23.51  2:13.57    2:58.65   
  Oulun Lohet  3:00.64                 
                     
Julia Piisilä  2004    346  41.83  1:25.22  2:17.64    2:59.49   
  Kempeleen Pyrintö  2:59.52                 
                     
Inka Karjalainen  2004    324  37.51  1:28.60  2:22.49    3:03.60   
  Oulun Uinti 1906  3:20.37                 
                     
10  Veera Kinnunen  2004    263  44.16  1:35.13  2:33.31    3:16.73   
  Swimming Jyväskylä  3:15.57                 
                     
11  Ella Kananen  2004    122  54.97  2:03.63  3:13.52    4:13.77   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minja Lukkari  2003    549  32.83  1:14.97  1:59.17    2:34.01   
  Oulun Uinti 1906  2:28.89                 
                     
Martta Nygård  2003    539  34.44  1:11.73  1:58.90    2:34.88   
  Oulun Uinti 1906  2:34.93                 
                     
Venla Säntti  2003    513  35.02  1:13.52  2:02.62    2:37.47   
  Oulun Uinti 1906  2:34.97                 
                     
Jenny Grangärd  2003    467  36.07  1:18.11  2:06.74    2:42.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:42.62                 
                     
Emma Jormanainen  2003    429  39.76  1:22.94  2:09.84    2:47.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.60                 
                     
Aino Jerohin  2003    394  37.51  1:23.05  2:12.66    2:52.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:49.59                 
                     
Carola Huntus  2003    362  36.74  1:23.87  2:12.94    2:56.84   
  Swimming Jyväskylä  2:54.77                 
                     
Jenni Tuuliainen  2003    310  38.60  1:25.56  2:26.70    3:06.22   
  Oulun Lohet  3:08.09                 
                     
Saana Järvinen  2003              DNF   
  Swimming Jyväskylä  2:59.14                 
                     
Emma Hämäläinen  2003              DSQ  100 
  Vieskan Uimarit  2:37.98                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida-Maria Laine  2001    566  33.36  1:10.21  1:57.47    2:32.46   
  Oulun Uinti 1906  2:32.00                 
                     
Sini Niemi  1993    550  31.44  1:13.29  1:58.58    2:33.89   
  Tornion Uimaseura  2:35.28                 
                     
Viivi Merisalo  2002    487  32.93  1:16.23  2:06.40    2:40.20   
  Swimming Jyväskylä  2:40.49                 
                     
Sofia Risteelä  1993    476  34.29  1:17.77  2:02.70    2:41.50   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Amalia Siekkinen  2002    447  36.63  1:20.67  2:06.64    2:44.84   
  Oulun Lohet  2:45.17                 
                     
Heidi Blankenstein  2001    435  33.54  1:19.29  2:09.45    2:46.43   
  Oulun Lohet  2:47.84                 
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    435  33.90  1:15.80  2:07.37    2:46.43   
  Oulun Lohet                   
                     
Sara Virtanen  2002    423  36.79  1:18.38  2:10.58    2:47.99   
  Swimming Jyväskylä  2:43.75                 
                     
Ruusu Nieminen  2002    340  38.97  1:27.37  2:17.63    3:00.54   
  Swimming Jyväskylä  2:52.50                 
                     
10  Netta Vesanen  2000    319  41.51  1:28.29  2:23.99    3:04.39   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Niina Nevala  2002    212  48.54  1:45.02  2:47.22    3:31.42   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Anni Katajamäki  2000              DNS   
  Haukiputaan Heitto  2:38.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:28 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:50   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Hakkarainen  2007    155  45.47  1:41.47  2:42.93    3:31.97   
  Swimming Club Vuokatti  3:49.25                 
                     
Eduard Chirica  2007    149  50.16  1:45.73  2:48.95    3:34.66   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Rasmus Kinnunen  2007    130  51.53  1:46.88  2:55.84    3:44.73   
  Kemin Työväen Uimarit  3:45.85                 
                     
Lauri Junttari  2007    119  55.20  1:57.28  2:59.02    3:51.71   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    289  38.39  1:22.64  2:14.73    2:52.31   
  Kempeleen Pyrintö  2:53.22                 
                     
Julius Schroderus  2006    212  44.73  1:31.66  2:30.62    3:11.07   
  Kempeleen Pyrintö  3:21.37                 
                     
Tuomo Leinonen  2006    204  49.02  1:39.52  2:31.98    3:13.48   
  Haukiputaan Heitto  3:17.05                 
                     
Herkko Haussalo  2006    197  44.50  1:35.62  2:32.88    3:15.89   
  Oulun Lohet  3:21.21                 
                     
Jesse Koskinen  2006    181  45.54  1:38.60  2:40.51    3:21.47   
  Kemin Työväen Uimarit  3:26.30                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sisu Sorri  2005    285  34.49  1:19.77  2:14.44    2:53.06   
  Swimming Jyväskylä  2:58.98                 
                     
Artturi Väänänen  2005    227  44.20  1:31.75  2:28.27    3:06.84   
  Oulun Uinti 1906  3:05.30                 
                     
Elias Laukka  2005    189  46.60  1:39.27  2:36.69    3:18.56   
  Kempeleen Pyrintö  3:25.14                 
                     
Paavo Tapio  2005    179  49.30  1:40.66  2:37.44    3:21.98   
  Oulun Lohet                   
                     
Jesse Manninen  2005    167  49.56  1:40.83  2:43.42    3:26.88   
  Haukiputaan Heitto  3:24.26                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Haipus  2004    395  33.53  1:13.22  2:03.68    2:35.32   
  Kempeleen Pyrintö  2:43.97                 
                     
Cedric Decena  2004    394  31.51  1:11.16  1:57.25    2:35.48   
  Oulun Lohet  2:37.03                 
                     
Eetu Haipus  2004    386  33.59  1:13.66  2:01.96    2:36.52   
  Kempeleen Pyrintö  2:42.93                 
                     
Markus Veckman  2004    306  36.04  1:20.09  2:12.68    2:49.12   
  Swimming Jyväskylä  2:52.83                 
                     
Mikko Sihvo  2004    287  35.85  1:23.23  2:16.77    2:52.75   
  Swimming Jyväskylä  2:57.97                 
                     
Jere Heikkilä  2004    257  41.69  1:29.81  2:19.92    2:59.30   
  Kempeleen Pyrintö  3:12.51                 
                     
Jimi Kenttälä  2004    230  43.54  1:33.71  2:26.17    3:05.92   
  Oulun Uinti 1906  3:02.94                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    487  31.45  1:10.79  1:52.11    2:24.84   
  Oulun Uinti 1906  2:26.35                 
                     
Simon Ravals  2003    457  28.99  1:07.86  1:52.57    2:27.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.02                 
                     
Kasper Lytz  2003    314  34.05  1:16.35  2:08.03    2:47.56   
  Swimming Club Rovaniemi  2:32.48                 
                     
Mikael Ryynänen  2003              DSQ  100 
  Oulun Lohet                   
  SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan               
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    626  28.47  1:02.60  1:42.07    2:13.25   
  Kemin Työväen Uimarit  2:10.26                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    416  32.40  1:12.48  1:55.09    2:32.62   
  Oulun Uinti 1906  2:30.13                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Nygård  2000    577  28.66  1:02.16  1:44.68    2:16.87   
  Oulun Uinti 1906  2:15.97                 
                     
Atte Moilanen  2001    574  29.67  1:05.31  1:45.26    2:17.16   
  Oulun Uinti 1906  2:13.40                 
                     
Miikka Willman  1998    483  31.36  1:10.27  1:50.86    2:25.29   
  Oulun Lohet  2:20.02                 
                     
Janne Tyni  2000    482  31.68  1:12.61  1:54.37    2:25.36   
  Oulun Uinti 1906  2:27.97                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:50 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:53   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    351          33.62   
  Vieskan Uimarit  33.52                 
Malla Hämäläinen  2008    251          37.57   
  Vieskan Uimarit  37.73                 
Lotta Torppa  2008    220          39.27   
  Oulun Uinti 1906  39.52                 
Nella Hämäläinen  2008    191          41.15   
  Vieskan Uimarit  41.00                 
Olivia Riekki  2008    170          42.81   
  Oulun Uinti 1906  41.82                 
Ellen Laine  2008    166          43.12   
  Oulun Lohet  42.59                 
Netta Moilanen  2009    161          43.55   
  Oulun Uinti 1906  43.32                 
Iida-Carita Niskanen  2008    153          44.33   
  Vieskan Uimarit  43.13                 
Seela Kähkönen  2008    145          45.11   
  Vieskan Uimarit  48.07                 
10  Amaya Luukkonen  2008    137          45.99   
  Oulun Uinti 1906  53.68                 
Pinjasisko Isoaho  2009              DSQ   
  Vaajakosken Uimaseura  43.26                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Janhunen  2007    281          36.22   
  Oulun Lohet  38.51                 
Eerika Ekdahl  2007    272          36.61   
  Nivalan Saukot  37.50                 
Luna Sivonen  2007    168          42.97   
  Haukiputaan Heitto  43.84                 
Ronja Hautamäki  2007    167          43.03   
  Oulun Uinti 1906  45.42                 
Riia Aho  2007    164          43.27   
  Oulun Lohet  45.55                 
Elsa Herrala  2007    159          43.80   
  Vieskan Uimarit  42.40                 
Peppilotta Isoaho  2007    114          48.93   
  Vaajakosken Uimaseura  50.94                 
Iisa Mattila  2007              DSQ   
  Oulun Lohet  43.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saaga Kähkönen  2006    318          34.74   
  Vieskan Uimarit  34.95                 
Anna Välimäki  2006    291          35.79   
  Nivalan Saukot  36.07                 
Noora-Maria Linna  2006    285          36.04   
  Vieskan Uimarit  36.11                 
Peppi Ojakippola  2006    263          37.02   
  Vieskan Uimarit  37.53                 
Iina Tapaninen  2006    260          37.15   
  Oulun Lohet  36.65                 
Emilia Huotari  2006    239          38.22   
  Oulun Lohet  39.26                 
Inka-Maria Alapuranen  2006    235          38.41   
  Haukiputaan Heitto  37.89                 
Katri Kangas  2006    211          39.85   
  Nivalan Saukot  39.68                 
Tilda Saarela  2006    208          40.05   
  Vieskan Uimarit  40.24                 
10  Inka Ylipahkala  2006    198          40.68   
  Oulun Lohet  41.21                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reetta Kanervo  1999    717          26.51   
  Oulun Uinti 1906  26.70                 
Sanna-Riikka Räihä  1998    637          27.57   
  Oulun Uinti 1906  27.57                 
Jenni Moisio  2002    606          28.03   
  Kampuksen Plaani  26.97                 
Riika Huttula  2001    573          28.57   
  Oulun Lohet  28.23                 
Sole Piirainen  2002    573          28.57   
  Swimming Club Vuokatti  28.58                 
Heidi Kivioja  2000    570          28.61   
  Swimming Club Vuokatti  28.84                 
Enni-Sofia Perätalo  2002    556          28.85   
  Oulun Lohet  28.73                 
Kaisa Pulkkinen  2000    555          28.87   
  Oulun Lohet  28.65                 
Ronja Nätynki  2002    535          29.23   
  Swimming Club Rovaniemi  29.01                 
10  Henna Hökkä  2003    516          29.58   
  Oulun Uinti 1906  29.37                 
11  Pauliina Lohilahti  2002    505          29.79   
  Oulun Lohet  29.35                 
12  Anni Rajaniemi  2000    497          29.95   
  Oulun Uinti 1906  30.10                 
13  Nea Parkatti  2004    494          30.01   
  Swimming Jyväskylä  31.14                 
14  Hanna Mangeloja  2001    490          30.08   
  Swimming Jyväskylä  30.65                 
15  Mathilda Puutio  2003    484          30.21   
  Oulun Uinti 1906  30.10                 
15  Tessa Tattari  2004    484          30.21   
  Kokkolan Uimaseura  31.32                 
17  Martta Ruuska  2003    483          30.23   
  Swimming Jyväskylä  28.88                 
18  Laura Rajavaara  2005    481          30.27   
  Oulun Uinti 1906  30.35                 
19  Katriina Korpi  2000    479          30.31   
  Oulun Lohet  29.86                 
20  Mari Hekkala  2000    474          30.43   
  Oulun Uinti 1906  30.43                 
20  Saara Svahn  2001    474          30.43   
  Kampuksen Plaani  30.06                 
22  Emma Hämäläinen  2003    473          30.45   
  Vieskan Uimarit  29.63                 
23  Riina Niemi  2005    472          30.46   
  Swimming Club Rovaniemi  31.66                 
24  Satu Immonen  2003    464          30.65   
  Swimming Club Vuokatti  30.96                 
25  Anni Ranta-Valkama  2004    452          30.90   
  Swimming Club Rovaniemi  31.73                 
26  Saga Alisa Bruun  2003    417          31.74   
  Oulun Uinti 1906  32.38                 
27  Ninni Eriksson  2003    415          31.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.60                 
28  Noora Aikio  2004    412          31.89   
  Kemin Työväen Uimarit  31.66                 
29  Ronja Kämäräinen  2004    400          32.20   
  Swimming Club Vuokatti  31.75                 
30  Isa Vehkaoja  2002    396          32.30   
  Oulun Uinti 1906  31.20                 
31  Maija Björkholm  2003    396          32.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.64                 
32  Lidia Evans  2005    386          32.59   
  Swimming Club Vuokatti  33.54                 
33  Reeta Kallunki  2003    375          32.90   
  Oulun Uinti 1906  32.35                 
34  Elizaveta Salmela  2005    369          33.06   
  Vieskan Uimarit  34.07                 
35  Anna Kajosmäki  2004    363          33.26   
  Swimming Jyväskylä  32.60                 
36  Ella Sipola  2005    358          33.40   
  Haukiputaan Heitto  34.01                 
37  Noora Kuparinen  2004    354          33.54   
  Swimming Jyväskylä  33.02                 
38  Suvi Riipinen  2003    353          33.57   
  Swimming Jyväskylä  32.36                 
39  Anniina Haarala  2004    345          33.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.59                 
40  Wenla Niemi  2004    334          34.18   
  Swimming Club Rovaniemi  34.64                 
41  Niina Nevala  2002    324          34.54   
  Vieskan Uimarit  34.20                 
42  Sofia Koppström  2003    320          34.67   
  Oulun Lohet  36.59                 
43  Jaana Nevala  2005    318          34.74   
  Vieskan Uimarit  36.15                 
44  Veera Kinnunen  2004    317          34.77   
  Swimming Jyväskylä  33.31                 
45  Ronja Kalvas  2005    313          34.94   
  Swimming Jyväskylä  36.01                 
46  Hanna Saarela  2003    302          35.35   
  Vieskan Uimarit  36.22                 
47  Minttu Huhtahaara  2005    293          35.72   
  Swimming Jyväskylä  38.56                 
47  Sani Nätynki  2005    293          35.72   
  Swimming Club Rovaniemi  35.09                 
49  Ada Holm  2002    274          36.53   
  Oulun Uinti 1906  34.74                 
50  Milena Autti  2005    259          37.20   
  Swimming Club Rovaniemi  37.15                 
51  Emilia Pelto  2005    254          37.44   
  Oulun Lohet  36.47                 
52  Oona Lankila  2004    186          41.56   
  Oulun Lohet  41.83                 
53  Saana-Mari Niemelä  2004    168          42.94   
  Kempeleen Pyrintö                   
54  Tiina Alatalo  2005    123          47.59   
  Oulun Uinti 1906  47.37                 
Sara Ylimäki  2003              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  30.38                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:53 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:56   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Väyrynen  2007    190          36.31   
  Oulun Uinti 1906  37.59                 
Leevi Sammalmaa  2007    158          38.60   
  Vieskan Uimarit  39.89                 
Joonas Keränen  2007    156          38.82   
  Oulun Uinti 1906  42.46                 
Oskari Hakkarainen  2007    155          38.87   
  Swimming Club Vuokatti  41.14                 
Santeri Vanhala  2008    136          40.62   
  Oulun Uinti 1906  43.98                 
Sandy Yin  2007    135          40.71   
  Oulun Lohet  42.10                 
Miro Knuutila  2008    123          41.98   
  Vieskan Uimarit  41.22                 
Julius Katajaharju  2007    113          43.21   
  Oulun Uinti 1906  44.90                 
Antti Turunen  2007    111          43.44   
  Oulun Uinti 1906  41.08                 
10  Emil Koskela  2008    101          44.77   
  Vieskan Uimarit  44.30                 
11  Ahti Kotila  2008    95          45.71   
  Oulun Lohet  46.45                 
12  Jaakko Peltonen  2008    92          46.19   
  Oulun Uinti 1906  47.29                 
13  Jamie Härkönen  2007    89          46.78   
  Oulun Uinti 1906  47.96                 
14  Paavo Kilpeläinen  2008    85          47.39   
  Oulun Uinti 1906  45.83                 
15  Elias Hassinen  2007    64          52.06   
  Oulun Uinti 1906  50.94                 
Aatu Poikkimäki  2008              DSQ   
  Vieskan Uimarit  43.46                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Torsti Saarela  2006    233          33.97   
  Vieskan Uimarit  35.15                 
Eetu Huuki  2006    202          35.63   
  Oulun Lohet  35.94                 
Väinö Kallio  2006    189          36.39   
  Haukiputaan Heitto  34.97                 
Jean Väisänen  2006    158          38.61   
  Oulun Uinti 1906  38.98                 
Kaapo Kangas  2006    149          39.36   
  Oulun Uinti 1906  39.39                 
Sepehr Torabihaghighi  2006    136          40.58   
  Oulun Uinti 1906  40.43                 
Riku Keskiaho  2006    113          43.14   
  Oulun Uinti 1906  42.49                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Palviainen  2005    318          30.61   
  Iisalmen Uimarit  31.76                 
Ilari Raesalmi  2005    187          36.56   
  Oulun Uinti 1906  36.27                 
Atte Huuki  2005    180          36.99   
  Oulun Lohet  36.82                 
Sampo Jylhä  2005    62          52.65   
  Oulun Uinti 1906  55.98                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Lantto  1994    636          24.31   
  Oulun Lohet  24.15                 
Konsta Kallinen  1999    601          24.77   
  Oulun Lohet  23.74                 
Arttu Erkinaro  1992    576          25.12   
  Oulun Uinti 1906  24.25                 
Petri Lampela  1996    508          26.20   
  Kemin Työväen Uimarit  25.89                 
Severi Lieto  1998    499          26.36   
  Oulun Uinti 1906  26.25                 
Jiri Järvinen  2001    484          26.62   
  Swimming Jyväskylä  27.00                 
Veeti Veijonen  2001    466          26.96   
  Swimming Jyväskylä  26.96                 
Arttu Pirneskoski  2000    466          26.97   
  Kemin Työväen Uimarit  26.85                 
Matias Rajavaara  2002    454          27.20   
  Oulun Uinti 1906  26.71                 
10  Tuomas Järvelä  1994    448          27.32   
  Oulun Lohet  27.07                 
11  Juho Anttila  2000    442          27.43   
  Oulun Uinti 1906  26.96                 
12  Niklas Raesalmi  2002    434          27.60   
  Oulun Uinti 1906  28.11                 
13  Benjamin Evans  2003    407          28.20   
  Swimming Club Vuokatti  28.50                 
14  Kasperi Koskinen  2001    392          28.56   
  Swimming Jyväskylä  28.54                 
15  Aleksi Rajaniemi  2002    381          28.82   
  Oulun Uinti 1906  29.54                 
16  Maksim Geimonen  2003    372          29.07   
  Iisalmen Uimarit  29.47                 
17  Aatu Pirneskoski  2001    356          29.50   
  Kemin Työväen Uimarit  29.12                 
18  Lukas Kalliokoski  2001    350          29.66   
  Oulun Uinti 1906  28.88                 
19  Samu Virtanen  2004    342          29.89   
  Swimming Jyväskylä  31.87                 
20  Roope Hyvärinen  2003    340          29.95   
  Kemin Työväen Uimarit  30.37                 
21  Atte Leinonen  2004    336          30.05   
  Oulun Uinti 1906  30.68                 
22  Sihan Yu  2003    331          30.21   
  Oulun Uinti 1906  29.75                 
23  Olli Elo  2002    309          30.90   
  Swimming Jyväskylä  31.39                 
24  Miikka Mattila  1977    282          31.88   
  Oulun Uinti 1906  31.83                 
25  Vilho Verronen  2004    279          31.98   
  Swimming Team Rauma  32.91                 
26  Konsta Körkkö  2004    206          35.37   
  Oulun Lohet  34.84                 
27  Niko Savilakso  2003    194          36.08   
  Oulun Lohet  35.91                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:56 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:19   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iita Kimpimäki  2007    247  45.35        1:32.55   
  Haukiputaan Heitto  1:35.10                 
                     
Eevi Hirvasoja  2007    239  47.77        1:33.64   
  Haukiputaan Heitto  1:33.55                 
                     
Ellen Krüger  2007    228          1:35.06   
  Oulun Lohet  1:28.06                 
                     
Emma Autio  2007    213  47.95        1:37.20   
  Oulun Lohet  1:36.14                 
                     
Maija Leinonen  2007    193  49.14        1:40.55   
  Haukiputaan Heitto  1:41.16                 
                     
Eerika Ekdahl  2007    188  48.73        1:41.37   
  Nivalan Saukot                   
                     
Ennimaija Mäntynen  2007    187  49.19        1:41.63   
  Oulun Uinti 1906  1:45.84                 
                     
Sini Saari  2007    166  50.99        1:45.60   
  Vieskan Uimarit  1:39.05                 
                     
Saimi Kiviniemi  2007    163  52.95        1:46.30   
  Oulun Uinti 1906  1:40.92                 
                     
10  Elina Jaako  2007    156  54.79        1:47.91   
  Oulun Uinti 1906  1:53.69                 
                     
11  Edith Ervasti  2007    152  53.53        1:48.75   
  Oulun Uinti 1906  1:41.60                 
                     
12  Emma Olivia Mattila  2007    146  53.76        1:50.15   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Elsa Pelkonen  2007    141  54.56        1:51.50   
  Vieskan Uimarit  1:45.54                 
                     
14  Aino Leinonen  2007    140  54.40        1:51.81   
  Oulun Uinti 1906  1:55.41                 
                     
15  Lotta Tonteri  2007    119  57.81        1:58.15   
  Oulun Uinti 1906  1:58.34                 
                     
16  Hanna Hekkala  2007    97  1:00.39        2:06.16   
  Oulun Uinti 1906  1:55.80                 
                     
Anni Toivonen  2007              DSQ  50 
  Oulun Uinti 1906  1:37.69                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    494  36.27        1:13.49   
  Oulun Uinti 1906  1:13.58                 
                     
Reeta Ollonen  2006    424  37.19        1:17.33   
  Haukiputaan Heitto  1:15.39                 
                     
Tiia Mielonen  2006    338  41.22        1:23.38   
  Nivalan Saukot  1:28.28                 
                     
Pinja Junttari  2006    267  42.81        1:30.21   
  Kemin Työväen Uimarit  1:30.40                 
                     
Maria Kajosmäki  2006    263  44.67        1:30.64   
  Swimming Jyväskylä  1:34.05                 
                     
Meri Elo  2006    230  46.46        1:34.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Maria Issakainen  2006    217  47.86        1:36.68   
  Oulun Uinti 1906  1:33.60                 
                     
Peppi Ojakippola  2006    210  47.94        1:37.69   
  Vieskan Uimarit  1:37.40                 
                     
Anna Välimäki  2006    203          1:38.76   
  Nivalan Saukot  1:39.49                 
                     
10  Milla Haapamäki  2006    200  47.44        1:39.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Tilda Saarela  2006    155  53.20        1:48.05   
  Vieskan Uimarit  1:46.74                 
                     
Inka-Maria Alapuranen  2006              DSQ  Varpaat ei päädyssä 
  Haukiputaan Heitto                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Vilja Takalo  2006              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.20                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Niemi  2005    507  34.51        1:12.87   
  Oulun Uinti 1906  1:11.65                 
                     
Alexia Tahkola  2005    416  36.75        1:17.80   
  Oulun Lohet  1:18.87                 
                     
Laura Rajavaara  2005    398  38.22        1:18.96   
  Oulun Uinti 1906  1:16.17                 
                     
Elina Turunen  2005    397  37.81        1:19.06   
  Oulun Uinti 1906  1:18.06                 
                     
Jutta Mört  2005    369  38.37        1:21.03   
  Kemin Työväen Uimarit  1:27.23                 
                     
Lidia Evans  2005    367  40.02        1:21.15   
  Swimming Club Vuokatti  1:23.46                 
                     
Ella-Olivia Tikkanen  2005    353  39.25        1:22.16   
  Oulun Uinti 1906  1:24.19                 
                     
Jaana Nevala  2005    276  43.73        1:29.19   
  Vieskan Uimarit  1:33.12                 
                     
Mandi Vuoristo  2005    274  43.67        1:29.38   
  Oulun Lohet  1:29.69                 
                     
10  Ella Sipola  2005    265  43.92        1:30.39   
  Haukiputaan Heitto  1:27.78                 
                     
11  Amanda Riuttanen  2005    265  43.65        1:30.44   
  Oulun Uinti 1906  1:29.30                 
                     
12  Saga Tuisku  2005    258  42.43        1:31.23   
  Kemin Työväen Uimarit  1:31.40                 
                     
13  Vilma Madetoja  2005    217  47.39        1:36.66   
  Oulun Uinti 1906  1:37.39                 
                     
14  Sofia Kilpeläinen  2005    185  49.60        1:41.83   
  Oulun Uinti 1906  1:42.38                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    528  34.24        1:11.90   
  Oulun Uinti 1906  1:08.85                 
                     
Inka Elamaa  2004    456  36.48        1:15.49   
  Oulun Lohet  1:12.92                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    431  37.47        1:16.89   
  Swimming Club Rovaniemi  1:17.75                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    420  38.34        1:17.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.07                 
                     
Sara Meissner  2004    409  37.52        1:18.24   
  Oulun Uinti 1906  1:17.57                 
                     
Inka Lytz  2004    401  38.49        1:18.77   
  Swimming Club Rovaniemi  1:17.18                 
                     
Iida Heiko  2004    376  38.41        1:20.49   
  Oulun Uinti 1906  1:18.92                 
                     
Julia Piisilä  2004    372  39.53        1:20.80   
  Kempeleen Pyrintö  1:19.90                 
                     
Tessa Tattari  2004    365  39.20        1:21.29   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.70                 
                     
10  Siiri Tiilikka  2004    351  41.40        1:22.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.66                 
                     
11  Aada Tourunen  2004    346  39.38        1:22.73   
  Swimming Jyväskylä  1:22.63                 
                     
12  Ronja Kämäräinen  2004    343  40.32        1:22.97   
  Swimming Club Vuokatti  1:25.89                 
                     
13  Vilma Niskanen  2004    327          1:24.28   
  Oulun Lohet  1:24.06                 
                     
14  Kiia Junttari  2004    303  41.38        1:26.53   
  Kemin Työväen Uimarit  1:25.91                 
                     
15  Aada Suotula  2004    287  43.75        1:28.04   
  Oulun Uinti 1906  1:29.91                 
                     
16  Juuli Kinnunen  2004    267  42.71        1:30.19   
  Swimming Jyväskylä  1:29.09                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martta Nygård  2003    609  33.53        1:08.56   
  Oulun Uinti 1906  1:07.22                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    547  34.21        1:11.03   
  Oulun Uinti 1906  1:09.14                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    531  34.68        1:11.75   
  Oulun Lohet  1:12.53                 
                     
Petra Kivi  2003    524  34.70        1:12.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.22                 
                     
Venla Säntti  2003    493  35.38        1:13.54   
  Oulun Uinti 1906  1:14.41                 
                     
Siiri Pellinen  2003    416  37.90        1:17.81   
  Swimming Jyväskylä  1:19.12                 
                     
Satu Immonen  2003    376  38.82        1:20.46   
  Swimming Club Vuokatti  1:19.00                 
                     
Inka Metiäinen  2003    340  40.13        1:23.23   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Iiris Isokoski  2003    332  39.13        1:23.91   
  Haukiputaan Heitto  1:21.37                 
                     
10  Emma Mangeloja  2003    328  41.19        1:24.22   
  Swimming Jyväskylä  1:23.26                 
                     
11  Hilla Saastamoinen  2003    292  41.47        1:27.52   
  Oulun Uinti 1906  1:25.72                 
                     
12  Helmi Viertorinne  2003    251  44.45        1:32.09   
  Swimming Jyväskylä  1:35.32                 
                     
13  Suvi Riipinen  2003    250  43.32        1:32.16   
  Swimming Jyväskylä  1:26.80                 
                     
14  Sanni Taskinen  2003    249  44.14        1:32.38   
  Swimming Jyväskylä  1:35.70                 
                     
Greta Suorsa  2003              DSQ   
  Oulun Lohet  1:33.01                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida-Maria Laine  2001    628  33.50        1:07.85   
  Oulun Uinti 1906  1:06.47                 
                     
Reetta Kanervo  1999    621  32.88        1:08.09   
  Oulun Uinti 1906  1:06.06                 
                     
Sole Piirainen  2002    529  35.68        1:11.84   
  Swimming Club Vuokatti  1:12.32                 
                     
Heidi Kivioja  2000    518  34.90        1:12.35   
  Swimming Club Vuokatti  1:11.97                 
                     
Viivi Merisalo  2002    495  35.55        1:13.47   
  Swimming Jyväskylä  1:09.93                 
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    471  37.31        1:14.67   
  Oulun Lohet  1:13.07                 
                     
Mari Hekkala  2000    468  36.26        1:14.83   
  Oulun Uinti 1906  1:11.81                 
                     
Hanna Mangeloja  2001    449  36.45        1:15.87   
  Swimming Jyväskylä  1:20.73                 
                     
Emma Pajuluoma  2001    413  38.31        1:18.02   
  Oulun Lohet  1:20.55                 
                     
10  Sara Virtanen  2002    371  38.86        1:20.86   
  Swimming Jyväskylä  1:16.76                 
                     
11  Netta Vesanen  2000    324  40.62        1:24.55   
  Swimming Jyväskylä  1:21.63                 
                     
12  Kia Lindholm  2002    318  41.03        1:25.11   
  Swimming Jyväskylä  1:25.72                 
                     
Jenni Pyörälä  2002              DNS   
  Oulun Lohet  1:47.50                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:19 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:38   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    270  38.69        1:20.33   
  Oulun Lohet  1:18.37                 
                     
Erik Peuhkuri  2006    197  43.82        1:29.17   
  Oulun Uinti 1906  1:25.09                 
                     
Torsti Saarela  2006    163  46.27        1:35.00   
  Vieskan Uimarit  1:35.89                 
                     
Elias Bruun  2006    151  46.68        1:37.43   
  Oulun Uinti 1906  1:45.20                 
                     
Markus Tervaskanto  2006    147  47.22        1:38.27   
  Oulun Uinti 1906  1:43.00                 
                     
Miika Suorsa  2006    140  49.37        1:39.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Arttu Kortetjärvi  2006    133  49.64        1:41.66   
  Oulun Uinti 1906  1:38.62                 
                     
Julius Jakkula  2006    129  49.43        1:42.76   
  Oulun Uinti 1906  1:43.64                 
                     
Sepehr Torabihaghighi  2006    111  53.30        1:48.01   
  Oulun Uinti 1906  1:50.22                 
                     
10  Leevi Sammalmaa  2007    105  11.59        1:49.84   
  Vieskan Uimarit  1:49.92                 
                     
11  Tiitus Nygård  2008    101  55.47        1:51.29   
  Oulun Uinti 1906  1:51.38                 
                     
12  Jaakko Peltonen  2008    85  58.07        1:57.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Jean Väisänen  2006    84  58.05        1:58.26   
  Oulun Uinti 1906  1:51.11                 
                     
14  Riku Keskiaho  2006    66  1:02.93        2:08.33   
  Oulun Uinti 1906  2:08.65                 
                     
Paavo Kilpeläinen  2008              DSQ  50 
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Semach  2005    242  39.43        1:23.31   
  Swimming Jyväskylä  1:18.06                 
                     
Roni Heikkinen  2005    220  41.56        1:26.03   
  Oulun Uinti 1906  1:25.42                 
                     
Lauri Siurua  2005    183  43.56        1:31.42   
  Oulun Uinti 1906  1:25.09                 
                     
Jesse Manninen  2005    158  47.77        1:35.96   
  Haukiputaan Heitto  1:38.29                 
                     
Joel Hassinen  2005    137  48.77        1:40.74   
  Oulun Uinti 1906  1:50.97                 
                     
Sampo Jylhä  2005    48  1:08.77        2:22.25   
  Oulun Uinti 1906  2:13.91                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rasmus Koskela  2004    350  34.76        1:13.69   
  Oulun Uinti 1906  1:14.26                 
                     
Samu Virtanen  2004    261  39.78        1:21.24   
  Swimming Jyväskylä  1:19.94                 
                     
Vilho Verronen  2004    246  40.32        1:22.79   
  Swimming Team Rauma  1:20.65                 
                     
Jami Kenttälä  2004    214  42.61        1:26.73   
  Oulun Uinti 1906  1:26.86                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Oksakari  2003    445  32.89        1:08.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.82                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    414  33.47        1:09.68   
  Oulun Uinti 1906  1:08.55                 
                     
Benjamin Evans  2003    398  34.43        1:10.60   
  Swimming Club Vuokatti  1:12.64                 
                     
Marat Kiiveri  2003    344  37.10        1:14.07   
  Swimming Jyväskylä  1:16.49                 
                     
Kasper Lytz  2003    343  36.48        1:14.20   
  Swimming Club Rovaniemi  1:10.45                 
                     
Mikael Ryynänen  2003    245  39.95        1:22.99   
  Oulun Lohet  1:23.49                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Vasko  1993    646  28.65        1:00.08   
  Oulun Uinti 1906  56.89                 
                     
Topias Nygård  2000    629  29.48        1:00.59   
  Oulun Uinti 1906  1:00.18                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:38 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:12   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riina Niemi  2005    350  34.48  1:17.18  2:06.67    2:52.84   
  Swimming Club Rovaniemi  2:53.88                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    306  39.96  1:26.96  2:15.07    3:00.76   
  Haukiputaan Heitto  3:05.83                 
                     
 
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    416  35.02  1:16.32  1:58.98    2:43.05   
  Oulun Uinti 1906  2:37.61                 
                     
Ella Hulkki  2004    379  37.61  1:19.91  2:03.99    2:48.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:54.08                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    337  38.24  1:23.75  2:09.94    2:55.03   
  Oulun Uinti 1906  3:00.00                 
                     
Laura Markuksela  2004    283  36.52  1:21.13  2:11.07    3:05.33   
  Oulun Lohet  2:50.73                 
                     
Noora Aikio  2004    197  42.73  1:35.41  2:32.50    3:29.10   
  Kemin Työväen Uimarit  3:24.01                 
                     
 
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    521  34.10  1:12.45  1:52.57    2:31.37   
  Oulun Uinti 1906  2:30.90                 
                     
Jenny Grangärd  2003    349  37.39  1:20.97  2:06.82    2:52.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.42                 
                     
Malla Juutinen  2003    331  39.00  1:23.77  2:11.23    2:56.05   
  Oulun Uinti 1906  2:49.26                 
                     
Emma Mangeloja  2003    269  41.17  1:28.14  2:18.18    3:08.65   
  Swimming Jyväskylä  3:00.41                 
                     
Kia Leinonen  2003    235  40.57  1:29.64  2:25.58    3:17.34   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:12 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:13   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikolai Em  2004    145  41.85  1:32.92  2:31.28    3:32.08   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    339  34.07  1:13.85  1:58.21    2:39.89   
  Oulun Uinti 1906  2:32.06                 
                     
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Pulkkinen  2002    479  31.76  1:08.10  1:45.74    2:22.46   
  Oulun Uinti 1906  2:17.50                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:13 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:15   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Keränen  2007    326  1:21.89  2:51.98  4:20.90    5:46.15   
  Oulun Lohet  5:37.95                 
                     
Noora Tennilä  2007    318  1:22.92  2:53.34  4:23.15    5:49.13   
  Oulun Uinti 1906  5:59.22                 
                     
Ruut Salmi  2007    279  1:29.05  3:05.47  4:37.76    6:04.61   
  Oulun Lohet  6:03.36                 
                     
Eevi Hirvasoja  2007    276  1:28.99  3:03.33  4:38.15    6:05.72   
  Haukiputaan Heitto  6:07.17                 
                     
Ellen Krüger  2007    259  1:30.53  3:06.52  4:43.22    6:13.57   
  Oulun Lohet  6:09.76                 
                     
Malla Hämäläinen  2008    247  1:30.50  3:08.52  4:46.74    6:19.45   
  Vieskan Uimarit  6:56.75                 
                     
Maija Leinonen  2007    240  1:30.69  3:10.36  4:48.07    6:23.31   
  Haukiputaan Heitto  6:27.28                 
                     
Edith Ervasti  2007    234  1:32.68  3:12.11  4:50.57    6:26.41   
  Oulun Uinti 1906  6:38.97                 
                     
Nella Hämäläinen  2008    210  1:33.71  3:18.75  5:02.44    6:40.63   
  Vieskan Uimarit  7:04.83                 
                     
10  Saimi Kiviniemi  2007    205  1:39.07  3:23.89  5:09.36    6:43.65   
  Oulun Uinti 1906  6:49.57                 
                     
11  Elina Jaako  2007    200  1:37.46  3:21.91  5:07.13    6:47.27   
  Oulun Uinti 1906  6:37.71                 
                     
12  Ennimaija Mäntynen  2007    196  1:37.90  3:23.61  5:09.82    6:50.06   
  Oulun Uinti 1906  6:56.19                 
                     
13  Anni Toivonen  2007    180  1:41.44  3:32.17  5:22.68    7:01.93   
  Oulun Uinti 1906  6:51.60                 
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Seppänen  2006    393  1:17.93  2:41.47  4:05.82    5:25.18   
  Oulun Lohet  5:25.42                 
                     
Reeta Ollonen  2006    384  1:17.83  2:41.75  4:06.10    5:27.80   
  Haukiputaan Heitto  5:24.25                 
                     
Noora-Maria Linna  2006    310  1:23.67  2:54.00  4:25.02    5:51.98   
  Vieskan Uimarit  5:50.39                 
                     
Pinja Junttari  2006    309  1:21.22  2:52.13  4:24.34    5:52.49   
  Kemin Työväen Uimarit  5:54.44                 
                     
Saimi Ruuska  2006    243  1:29.99  3:07.96  4:46.65    6:21.86   
  Swimming Jyväskylä  6:26.67                 
                     
Maria Issakainen  2006    220  1:33.45  3:17.51  4:58.41    6:34.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Inka Tolonen  2006    205  1:34.47  3:18.17  5:05.71    6:44.00   
  Oulun Uinti 1906  6:38.55                 
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    454  1:13.59  2:33.52  3:53.28    5:10.11   
  Oulun Uinti 1906  5:00.85                 
                     
Mandi Vuoristo  2005    393  1:19.20  2:42.29  4:06.25    5:25.24   
  Oulun Lohet  5:30.23                 
                     
Katariina Koivuranta  2005    388  1:18.14  2:42.65  4:06.46    5:26.64   
  Kempeleen Pyrintö  5:35.99                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005    387  1:17.64  2:42.19  4:06.14    5:26.88   
  Oulun Uinti 1906  5:41.27                 
                     
Ella-Olivia Tikkanen  2005    381  1:17.03  2:43.02  4:07.66    5:28.61   
  Oulun Uinti 1906  5:32.94                 
                     
Elina Turunen  2005    380  1:18.49  2:42.19  4:06.23    5:28.87   
  Oulun Uinti 1906  5:31.92                 
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005    380  1:19.48  2:43.23  4:07.52    5:29.05   
  Kempeleen Pyrintö  5:32.16                 
                     
Sani Nätynki  2005    338  1:22.46  2:48.81  4:16.02    5:42.08   
  Swimming Club Rovaniemi  5:33.09                 
                     
Vilma Utriainen  2005    335  1:24.48  2:53.15  4:18.95    5:43.02   
  Kempeleen Pyrintö  5:43.71                 
                     
10  Pinja Lohiniva  2005    333  1:21.45  2:50.79  4:19.85    5:43.80   
  Oulun Uinti 1906  5:50.66                 
                     
11  Saana Uusitalo  2005    324  1:22.04  2:51.79  4:20.70    5:46.91   
  Oulun Lohet  5:46.16                 
                     
12  Elizaveta Salmela  2005    323  1:19.10  2:48.10  4:20.64    5:47.23   
  Vieskan Uimarit  5:44.85                 
                     
13  Anniina Törmi  2005    268  1:27.40  3:02.45  4:37.51    6:09.52   
  Oulun Uinti 1906  6:08.00                 
                     
14  Martta Ryynänen  2005    256  1:30.54  3:07.99  4:44.07    6:15.21   
  Oulun Lohet  6:22.94                 
                     
15  Saga Tuisku  2005    235  1:32.98  3:14.42  4:53.93    6:25.94   
  Kemin Työväen Uimarit  6:25.18                 
                     
16  Vilma Madetoja  2005    231  1:31.03  3:12.73  4:53.12    6:28.15   
  Oulun Uinti 1906  6:12.35                 
                     
17  Pihla Louhela  2005    216  1:34.76  3:16.59  4:56.35    6:37.12   
  Oulun Uinti 1906  7:03.08                 
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Haarala  2004    489  1:11.98  2:27.74  3:44.81    5:02.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:10.37                 
                     
Nanna Savolainen  2004    454  1:11.37  2:31.34  3:52.43    5:10.05   
  Oulun Lohet  5:04.99                 
                     
Ronja Kämäräinen  2004    441  1:13.24  2:34.00  3:54.92    5:12.98   
  Swimming Club Vuokatti  5:05.97                 
                     
Iida Heiko  2004    430  1:14.82  2:36.16  3:58.01    5:15.58   
  Oulun Uinti 1906  5:14.23                 
                     
Inka Lytz  2004    427  1:13.79  2:35.42  3:57.12    5:16.42   
  Swimming Club Rovaniemi  5:08.23                 
                     
Siiri Rahikkala  2004    406  1:15.67  2:37.73  4:01.47    5:21.88   
  Oulun Uinti 1906  5:21.61                 
                     
Henna Moilanen  2004    395  1:17.25  2:41.41  4:05.59    5:24.64   
  Kempeleen Pyrintö  5:28.80                 
                     
Sara Meissner  2004    381  1:16.38  2:40.73  4:05.99    5:28.56   
  Oulun Uinti 1906  5:28.45                 
                     
Vilma Niskanen  2004    320  1:19.20  2:46.69  4:20.01    5:48.29   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Aada Suotula  2004    319  1:23.48  2:53.84  4:24.10    5:48.69   
  Oulun Uinti 1906  6:01.45                 
                     
11  Wenla Niemi  2004    301  1:24.91  2:55.81  4:27.41    5:55.40   
  Swimming Club Rovaniemi  5:58.06                 
                     
12  Juuli Kinnunen  2004    289  1:22.89  2:55.87  4:30.12    6:00.51   
  Swimming Jyväskylä  7:03.80                 
                     
13  Veera Kinnunen  2004    260  1:24.52  3:01.78  4:39.29    6:13.42   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
14  Ella Kananen  2004    121  1:54.25  3:57.69  6:03.03    8:01.75   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martta Ruuska  2003    547  1:09.93  2:23.81  3:38.31    4:51.29   
  Swimming Jyväskylä  4:51.57                 
                     
Henna Hökkä  2003    497  1:12.06  2:27.39  3:44.90    5:00.85   
  Oulun Uinti 1906  5:00.98                 
                     
Satu Immonen  2003    455  1:12.73  2:32.80  3:52.96    5:09.75   
  Swimming Club Vuokatti  5:06.08                 
                     
Maija Björkholm  2003    445  1:14.63  2:33.22  3:52.41    5:12.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:08.42                 
                     
Ninni Eriksson  2003    407  1:16.87  2:38.85  4:01.43    5:21.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:12.07                 
                     
Sara Ylimäki  2003    397  1:15.64  2:38.87  4:03.05    5:24.16   
  Kemin Työväen Uimarit  5:22.21                 
                     
Inka Metiäinen  2003    382  1:19.12  2:45.26  4:09.00    5:28.51   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jenni Tuuliainen  2003    301  1:22.89  2:55.96  4:28.68    5:55.45   
  Oulun Lohet                   
                     
Sanni Taskinen  2003    258  1:24.06  2:59.09  4:37.10    6:14.11   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Suvi Riipinen  2003              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    545  1:10.65  2:25.01  3:39.27    4:51.69   
  Swimming Club Vuokatti  5:00.56                 
                     
Ronja Nätynki  2002    515  1:08.89  2:24.43  3:41.58    4:57.33   
  Swimming Club Rovaniemi  4:57.35                 
                     
Kia Lindholm  2002    378  1:20.59  2:43.87  4:07.58    5:29.40   
  Swimming Jyväskylä  5:35.97                 
                     
Ada Holm  2002    246  1:29.94  3:07.65  4:45.17    6:20.23   
  Oulun Uinti 1906  6:08.57                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:15 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:52   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    325  1:17.70  2:39.27  4:00.70    5:19.86   
  Kempeleen Pyrintö  5:28.08                 
                     
Erik Peuhkuri  2006    281  1:24.61  2:50.33  4:15.94    5:35.90   
  Oulun Uinti 1906  5:25.43                 
                     
Julius Schroderus  2006    263  1:21.69  2:51.71  4:20.79    5:43.17   
  Kempeleen Pyrintö  5:54.50                 
                     
Tuomo Leinonen  2006    239  1:22.65  2:55.60  4:26.29    5:54.26   
  Haukiputaan Heitto  6:00.19                 
                     
Weeti Niemi  2006    216  1:29.75  3:04.26  4:38.61    6:06.28   
  Swimming Club Rovaniemi  5:57.77                 
                     
Markus Tervaskanto  2006    209  1:29.48  3:04.32  4:39.95    6:10.25   
  Oulun Uinti 1906  6:08.62                 
                     
Herkko Haussalo  2006    180  1:29.85  3:11.99  4:53.91    6:29.35   
  Oulun Lohet                   
                     
Jesse Koskinen  2006    165  1:37.71  3:22.42  5:05.40    6:40.91   
  Kemin Työväen Uimarit  6:51.68                 
                     
Elias Bruun  2006    164  1:32.03  3:17.77  5:02.95    6:41.89   
  Oulun Uinti 1906  6:02.24                 
                     
10  Julius Jakkula  2006    156  1:35.79  3:20.81  5:06.90    6:48.55   
  Oulun Uinti 1906  6:41.35                 
                     
11  Rasmus Kinnunen  2007    148  1:41.31  3:28.56  5:15.63    6:55.30   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sisu Sorri  2005    326  1:16.09  2:38.73  4:01.15    5:19.68   
  Swimming Jyväskylä  5:50.93                 
                     
Lauri Siurua  2005    272  1:21.14  2:51.16  4:17.00    5:39.54   
  Oulun Uinti 1906  5:34.90                 
                     
Nikita Semach  2005    260  1:18.66  2:45.29  4:16.04    5:44.71   
  Swimming Jyväskylä  5:44.10                 
                     
Roni Heikkinen  2005    243  1:23.77  2:56.41  4:27.03    5:52.65   
  Oulun Uinti 1906  6:00.49                 
                     
Elias Laukka  2005    235  1:24.23  2:55.81  4:28.64    5:56.22   
  Kempeleen Pyrintö  6:12.54                 
                     
Jesse Manninen  2005    172  1:35.58  3:16.81  4:59.37    6:35.17   
  Haukiputaan Heitto  6:20.20                 
                     
Ilari Raesalmi  2005    154  1:33.46  3:18.66  5:07.15    6:50.50   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Haipus  2004    426  1:09.85  2:24.53  3:38.81    4:52.28   
  Kempeleen Pyrintö  4:54.12                 
                     
Markus Veckman  2004    405  1:09.07  2:24.62  3:42.27    4:57.40   
  Swimming Jyväskylä  5:09.56                 
                     
Eetu Haipus  2004    403  1:10.80  2:26.85  3:43.80    4:57.76   
  Kempeleen Pyrintö  5:10.58                 
                     
Rasmus Koskela  2004    389  1:08.52  2:24.51  3:44.18    5:01.31   
  Oulun Uinti 1906  4:58.26                 
                     
Vili Rantasuo  2004    347  1:12.80  2:32.25  3:53.35    5:13.05   
  Oulun Lohet  5:19.46                 
                     
Touko Riipinen  2004    325  1:14.71  2:37.74  4:01.61    5:19.97   
  Swimming Jyväskylä  5:45.28                 
                     
Mikko Sihvo  2004    322  1:15.88  2:38.37  4:02.74    5:20.97   
  Swimming Jyväskylä  5:40.59                 
                     
Jami Kenttälä  2004    309  1:16.23  2:39.09  4:05.04    5:25.45   
  Oulun Uinti 1906  5:17.16                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Evans  2003    482  1:05.23  2:18.00  3:30.81    4:40.67   
  Swimming Club Vuokatti  4:36.13                 
                     
Simon Ravals  2003    455  1:04.34  2:17.12  3:31.64    4:46.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:50.78                 
                     
Teemu Oksakari  2003    432  1:09.19  2:23.18  3:38.11    4:51.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:02.63                 
                     
Roope Hyvärinen  2003    315  1:16.18  2:41.01  4:04.47    5:23.12   
  Kemin Työväen Uimarit  5:38.08                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    594  1:00.26  2:08.01  3:16.41    4:21.74   
  Kemin Työväen Uimarit  4:16.60                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    440  1:08.18  2:22.70  3:37.53    4:49.31   
  Oulun Uinti 1906  4:51.82                 
                     
Juho Keränen  2002    324  1:11.53  2:33.99  3:59.30    5:20.22   
  Oulun Lohet  5:22.53                 
                     
Olli Elo  2002    291  1:17.04  2:41.81  4:06.64    5:31.90   
  Swimming Jyväskylä  5:35.74                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasperi Koskinen  2001    447  1:07.46  2:21.60  3:35.47    4:47.74   
  Swimming Jyväskylä  4:48.49                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:52 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:27   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Säntti  2008    293  46.60        1:36.87   
  Oulun Uinti 1906  1:43.72                 
                     
Oosa Tourunen  2007    250  47.50        1:42.02   
  Swimming Jyväskylä  1:40.91                 
                     
Iita Kimpimäki  2007    201  51.61        1:49.81   
  Haukiputaan Heitto  1:46.88                 
                     
Eerika Ekdahl  2007    199  52.79        1:50.04   
  Nivalan Saukot  1:49.66                 
                     
Emma Olivia Mattila  2007    199  52.48        1:50.09   
  Oulun Uinti 1906  1:50.02                 
                     
Meeri Uusitalo  2007    195  53.82        1:50.95   
  Oulun Lohet  1:48.66                 
                     
Olivia Loukkola  2007    186  53.50        1:52.71   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Noora Tuominen  2007    180  55.42        1:53.95   
  Haukiputaan Heitto  1:55.12                 
                     
Elsa Pelkonen  2007    161  55.88        1:58.15   
  Vieskan Uimarit  1:54.66                 
                     
10  Luna Sivonen  2007    156  56.15        1:59.30   
  Haukiputaan Heitto  2:00.77                 
                     
11  Hanna Hekkala  2007    155  57.70        1:59.78   
  Oulun Uinti 1906  2:08.85                 
                     
12  Lotta Torppa  2008    144  58.11        2:02.65   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Ellen Laine  2008    140  57.29        2:03.67   
  Oulun Lohet  2:20.04                 
                     
14  Elsa Herrala  2007    138  59.18        2:04.47   
  Vieskan Uimarit  2:20.54                 
                     
15  Sini Saari  2007    136  59.25        2:04.90   
  Vieskan Uimarit  2:04.90                 
                     
16  Ronja Hautamäki  2007    133  58.85        2:05.76   
  Oulun Uinti 1906  2:04.32                 
                     
17  Aino Leinonen  2007    133  1:00.80        2:05.85   
  Oulun Uinti 1906  2:05.33                 
                     
18  Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen  2007    129  1:01.37        2:07.31   
  Oulun Lohet  2:04.81                 
                     
19  Lotta Tonteri  2007    118  1:05.51        2:10.92   
  Oulun Uinti 1906  2:06.07                 
                     
20  Iida-Carita Niskanen  2008    110  1:02.59        2:14.22   
  Vieskan Uimarit  2:13.87                 
                     
Riialiina Kiljala  2008              DSQ   
  Vieskan Uimarit  1:39.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Seela Kähkönen  2008              DSQ  50m 
  Vieskan Uimarit  2:04.21                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    476  38.89        1:22.37   
  Oulun Uinti 1906  1:20.64                 
                     
Vilja Takalo  2006    306  45.83        1:35.49   
  Kajaanin Uimaseura  1:39.59                 
                     
Meri Elo  2006    302  45.15        1:35.89   
  Swimming Jyväskylä  1:40.51                 
                     
Tiia Mielonen  2006    283  46.83        1:37.90   
  Nivalan Saukot  1:38.67                 
                     
Maria Kajosmäki  2006    228  49.66        1:45.31   
  Swimming Jyväskylä  1:46.65                 
                     
Saaga Kähkönen  2006    194  53.90        1:50.97   
  Vieskan Uimarit  1:46.00                 
                     
Katri Kangas  2006    190  54.20        1:51.88   
  Nivalan Saukot  1:53.42                 
                     
Emilia Huotari  2006    163  55.65        1:57.80   
  Oulun Lohet                   
                     
Anna Välimäki  2006    154  57.74        1:59.85   
  Nivalan Saukot                   
                     
10  Inka Ylipahkala  2006    148  58.71        2:01.52   
  Oulun Lohet  2:06.52                 
                     
11  Tilda Saarela  2006    144  57.66        2:02.59   
  Vieskan Uimarit  1:58.01                 
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Niemi  2005    505  39.24        1:20.80   
  Oulun Uinti 1906  1:22.26                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005    384  42.77        1:28.46   
  Oulun Uinti 1906  1:27.01                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    380  41.73        1:28.78   
  Haukiputaan Heitto  1:28.07                 
                     
Ella Sipola  2005    368  43.38        1:29.76   
  Haukiputaan Heitto  1:32.60                 
                     
Milena Autti  2005    353  42.95        1:31.02   
  Swimming Club Rovaniemi  1:32.74                 
                     
Alexia Tahkola  2005    335  43.07        1:32.60   
  Oulun Lohet  1:31.54                 
                     
Milla Marttila  2005    324  43.68        1:33.60   
  Kempeleen Pyrintö  1:36.02                 
                     
Lotta Kaarre  2005    320  45.27        1:34.08   
  Kempeleen Pyrintö  1:36.74                 
                     
Sofia Kivelä  2005    307  47.06        1:35.31   
  Kempeleen Pyrintö  1:37.72                 
                     
10  Amanda Riuttanen  2005    307  44.80        1:35.33   
  Oulun Uinti 1906  1:33.90                 
                     
11  Jutta Mört  2005    303  44.38        1:35.71   
  Kemin Työväen Uimarit  1:39.90                 
                     
12  Minttu Huhtahaara  2005    283  47.02        1:38.01   
  Swimming Jyväskylä  1:42.35                 
                     
13  Jaana Nevala  2005    274  44.94        1:38.98   
  Vieskan Uimarit  1:36.55                 
                     
14  Roosa Hautamäki  2005    267  48.38        1:39.83   
  Oulun Uinti 1906  1:39.74                 
                     
15  Lidia Evans  2005    264  48.82        1:40.24   
  Swimming Club Vuokatti  1:36.70                 
                     
16  Milla Siira  2005    238  50.73        1:43.74   
  Kempeleen Pyrintö  1:44.29                 
                     
17  Denise Palonen  2005    225  52.76        1:45.70   
  Swimming Jyväskylä  1:50.28                 
                     
18  Ronja Kalvas  2005    216  52.47        1:47.10   
  Swimming Jyväskylä  1:51.80                 
                     
19  Teresa Pulkkinen  2005    204  52.91        1:49.22   
  Oulun Lohet  1:45.23                 
                     
20  Sofia Kilpeläinen  2005    198  54.80        1:50.40   
  Oulun Uinti 1906  1:56.07                 
                     
21  Ailiina Koskinen  2005    168  55.74        1:56.53   
  Haukiputaan Heitto  1:54.76                 
                     
22  Emilia Pelto  2005    167  55.16        1:56.69   
  Oulun Lohet  1:50.16                 
                     
23  Tiina Alatalo  2005    151  57.77        2:00.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    613  36.87        1:15.72   
  Oulun Uinti 1906  1:14.60                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    510  38.38        1:20.51   
  Oulun Uinti 1906  1:21.16                 
                     
Inka Elamaa  2004    460  40.39        1:23.35   
  Oulun Lohet  1:21.32                 
                     
Nea Parkatti  2004    423  39.54        1:25.66   
  Swimming Jyväskylä  1:26.19                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    408  40.40        1:26.73   
  Swimming Club Rovaniemi  1:24.56                 
                     
Noora Kuparinen  2004    372  42.46        1:29.42   
  Swimming Jyväskylä  1:30.00                 
                     
Inka Karjalainen  2004    364  42.17        1:30.09   
  Oulun Uinti 1906  1:30.76                 
                     
Vilma Niskanen  2004    358  42.53        1:30.62   
  Oulun Lohet  1:32.24                 
                     
Anna Kajosmäki  2004    348  43.08        1:31.47   
  Swimming Jyväskylä  1:30.53                 
                     
10  Kiia Junttari  2004    325  44.39        1:33.50   
  Kemin Työväen Uimarit  1:33.92                 
                     
11  Siiri Tiilikka  2004    305  46.71        1:35.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.49                 
                     
12  Aada Tourunen  2004    288  45.23        1:37.43   
  Swimming Jyväskylä  1:38.54                 
                     
13  Ronja Kämäräinen  2004    285  46.83        1:37.73   
  Swimming Club Vuokatti  1:32.67                 
                     
14  Veera Kinnunen  2004    271  46.47        1:39.38   
  Swimming Jyväskylä  1:36.91                 
                     
15  Saana-Mari Niemelä  2004    237  50.50        1:43.84   
  Kempeleen Pyrintö  1:48.32