2018-05-26   23:13:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Oulun Uinnit 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti 1906
Pool: 50m Competition Date: Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018
Event 1, 200m Rintauinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Noora Tennilä 2007 Oulun Uinti 1906 324 3:22.43
50m: 47.29
100m: 1:38.49
(51.20)
150m: 2:31.05
(52.56)
200m: 3:22.43
(51.38)
2 Peppi Ojakippola 2006 Vieskan Uimarit 214 3:52.46 +30.03
50m: 50.90
100m: 1:49.78
(58.88)
150m: 2:51.99
(1:02.21)
200m: 3:52.46
(1:00.47)
Event 1, 200m Rintauinti Naiset 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 548 2:49.90
50m: 38.49
100m: 1:21.57
(43.08)
150m: 2:05.23
(43.66)
200m: 2:49.90
(44.67)
2 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit 470 2:58.90 +9.00
50m: 40.17
100m: 1:26.30
(46.13)
150m: 2:13.41
(47.11)
200m: 2:58.90
(45.49)
3 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 461 2:59.99 +10.09
50m: 41.62
100m: 1:29.05
(47.43)
150m: 2:15.47
(46.42)
200m: 2:59.99
(44.52)
4 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit 461 3:00.02 +10.12
50m: 41.60
100m: 1:28.05
(46.45)
150m: 2:14.03
(45.98)
200m: 3:00.02
(45.99)
5 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 457 3:00.55 +10.65
50m: 41.41
100m: 1:27.83
(46.42)
150m: 2:15.02
(47.19)
200m: 3:00.55
(45.53)
6 Aada Hirvasoja 2005 Haukiputaan Heitto 441 3:02.68 +12.78
50m: 41.26
100m: 1:28.07
(46.81)
150m: 2:16.00
(47.93)
200m: 3:02.68
(46.68)
7 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura 429 3:04.33 +14.43
50m: 42.01
100m: 1:30.49
(48.48)
150m: 2:17.85
(47.36)
200m: 3:04.33
(46.48)
8 Ida Mäki-Hokkonen 2004 Lappeenrannan Uimarit 414 3:06.57 +16.67
50m: 41.35
100m: 1:29.21
(47.86)
150m: 2:18.63
(49.42)
200m: 3:06.57
(47.94)
9 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi 410 3:07.11 +17.21
50m: 41.00
100m: 1:27.79
(46.79)
150m: 2:17.64
(49.85)
200m: 3:07.11
(49.47)
10 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 372 3:13.39 +23.49
50m: 42.77
100m: 1:33.72
(50.95)
150m: 2:24.80
(51.08)
200m: 3:13.39
(48.59)
11 Milena Autti 2005 Swimming Club Rovaniemi 337 3:19.71 +29.81
50m: 44.90
100m: 1:36.30
(51.40)
150m: 2:27.63
(51.33)
200m: 3:19.71
(52.08)
12 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 332 3:20.75 +30.85
50m: 46.40
100m: 1:36.43
(50.03)
150m: 2:29.10
(52.67)
200m: 3:20.75
(51.65)
13 Vilma Niskanen 2004 Oulun Lohet 317 3:23.87 +33.97
50m: 43.96
100m: 1:37.15
(53.19)
150m: 2:31.59
(54.44)
200m: 3:23.87
(52.28)
14 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 312 3:25.07 +35.17
50m: 45.93
100m: 1:38.39
(52.46)
150m: 2:33.26
(54.87)
200m: 3:25.07
(51.81)
15 Viivi Lehtonen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 311 3:25.19 +35.29
50m: 46.44
100m: 1:39.06
(52.62)
150m: 2:33.43
(54.37)
200m: 3:25.19
(51.76)
16 Aada Tapio 2003 Rovaniemen Uimaseura 296 3:28.63 +38.73
50m: 43.87
100m: 1:37.52
(53.65)
150m: 2:33.52
(56.00)
200m: 3:28.63
(55.11)
17 Jaana Nevala 2005 Vieskan Uimarit 289 3:30.18 +40.28
50m: 45.48
100m: 1:38.50
(53.02)
150m: 2:33.85
(55.35)
200m: 3:30.18
(56.33)
18 Micaela Moilanen 2004 Kajaanin Uimaseura 221 3:49.97 +1:00.07
50m: 52.67
100m: 1:53.04
(1:00.37)
150m: 2:53.34
(1:00.30)
200m: 3:49.97
(56.63)
19 Katariina Kärki 2005 Kempeleen Pyrintö 208 3:54.47 +1:04.57
50m: 55.73
100m: 1:57.46
(1:01.73)
150m: 2:57.47
(1:00.01)
200m: 3:54.47
(57.00)
20 Pihla Louhela 2005 Oulun Uinti 1906 200 3:57.70 +1:07.80
50m: 54.15
100m: 1:56.00
(1:01.85)
150m: 2:57.64
(1:01.64)
200m: 3:57.70
(1:00.06)
- Sanni Lehtonen 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
Event 1, 200m Rintauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alexandra Pihlajamäki 1998 Kokkolan Uimaseura 543 2:50.48
50m: 38.99
100m: 1:21.73
(42.74)
150m: 2:06.63
(44.90)
200m: 2:50.48
(43.85)
2 Amalia Siekkinen 2002 Oulun Lohet 483 2:57.25 +6.77
50m: 41.85
100m: 1:27.31
(45.46)
150m: 2:12.68
(45.37)
200m: 2:57.25
(44.57)
3 Noora Siltari 2000 Kemin Uimaseura 418 3:05.97 +15.49
50m: 41.00
100m: 1:28.38
(47.38)
150m: 2:16.96
(48.58)
200m: 3:05.97
(49.01)
2018-02-24 15:28:13 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Oulun Uinnit 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti 1906
Pool: 50m Competition Date: Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018
Event 2, 200m Rintauinti Miehet 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tuomas Romsi 2005 Kemin Uimaseura 301 3:08.90
50m: 43.37
100m: 1:29.31
(45.94)
150m: 2:20.30
(50.99)
200m: 3:08.90
(48.60)
2 Onni Salonen 2005 Swimming Club Vuokatti 128 4:10.87 +1:01.97
50m: 56.38
100m: 2:00.09
(1:03.71)
150m: 3:06.45
(1:06.36)
200m: 4:10.87
(1:04.42)
Event 2, 200m Rintauinti Miehet 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit 664 2:25.14
50m: 32.55
100m: 1:10.79
(38.24)
150m: 1:48.06
(37.27)
200m: 2:25.14
(37.08)
2 Olli-pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 558 2:33.83 +8.69
50m: 36.32
100m: 1:16.09
(39.77)
150m: 1:56.00
(39.91)
200m: 2:33.83
(37.83)
3 Lasse Pulkkinen 2002 Oulun Uinti 1906 539 2:35.63 +10.49
50m: 35.59
100m: 1:14.18
(38.59)
150m: 1:54.71
(40.53)
200m: 2:35.63
(40.92)
4 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 463 2:43.69 +18.55
50m: 36.21
100m: 1:17.83
(41.62)
150m: 2:00.31
(42.48)
200m: 2:43.69
(43.38)
5 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit 440 2:46.46 +21.32
50m: 38.09
100m: 1:21.48
(43.39)
150m: 2:04.80
(43.32)
200m: 2:46.46
(41.66)
5 Niklas Raesalmi 2002 Oulun Uinti 1906 440 2:46.46 +21.32
50m: 36.83
100m: 1:19.19
(42.36)
150m: 2:04.76
(45.57)
200m: 2:46.46
(41.70)
7 Matias Rajavaara 2002 Oulun Uinti 1906 437 2:46.88 +21.74
50m: 37.16
100m: 1:19.99
(42.83)
150m: 2:04.09
(44.10)
200m: 2:46.88
(42.79)
8 Elias Kalliokoski 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 408 2:50.78 +25.64
50m: 40.31
100m: 1:24.08
(43.77)
150m: 2:06.49
(42.41)
200m: 2:50.78
(44.29)
9 Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit 402 2:51.60 +26.46
50m: 38.18
100m: 1:22.50
(44.32)
150m: 2:07.87
(45.37)
200m: 2:51.60
(43.73)
10 Cedric Decena 2004 Oulun Lohet 369 2:56.56 +31.42
50m: 38.77
100m: 1:23.90
(45.13)
150m: 2:09.66
(45.76)
200m: 2:56.56
(46.90)
11 Vili Rantasuo 2004 Oulun Lohet 351 2:59.44 +34.30
50m: 41.11
100m: 1:26.75
(45.64)
150m: 2:12.99
(46.24)
200m: 2:59.44
(46.45)
12 Atte Leinonen 2004 Oulun Uinti 1906 318 3:05.55 +40.41
50m: 40.33
100m: 1:27.65
(47.32)
150m: 2:16.94
(49.29)
200m: 3:05.55
(48.61)
13 Aapo Karjalainen 2004 Kajaanin Uimaseura 252 3:20.47 +55.33
50m: 43.79
100m: 1:34.32
(50.53)
150m: 2:27.60
(53.28)
200m: 3:20.47
(52.87)
- Roni Hägen 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DSQ SW 7.4
Event 2, 200m Rintauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Atte Moilanen 2001 Oulun Uinti 1906 667 2:24.91
50m: 32.78
100m: 1:10.17
(37.39)
150m: 1:47.70
(37.53)
200m: 2:24.91
(37.21)
2 Miikka Willman 1998 Oulun Lohet 491 2:40.48 +15.57
50m: 37.12
100m: 1:17.51
(40.39)
150m: 1:59.16
(41.65)
200m: 2:40.48
(41.32)
3 Janne Tyni 2000 Oulun Uinti 1906 488 2:40.89 +15.98
50m: 37.04
100m: 1:17.73
(40.69)
150m: 1:59.01
(41.28)
200m: 2:40.89
(41.88)
4 Antti Hirvonen 2000 Kajaanin Uimaseura 453 2:44.90 +19.99
50m: 37.86
100m: 1:20.14
(42.28)
150m: 2:03.35
(43.21)
200m: 2:44.90
(41.55)
5 Arttu Erkinaro 1992 Oulun Uinti 1906 450 2:45.25 +20.34
50m: 37.94
100m: 1:20.08
(42.14)
150m: 2:02.94
(42.86)
200m: 2:45.25
(42.31)
6 Juuso Syrjälä 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 415 2:49.76 +24.85
50m: 38.47
100m: 1:21.92
(43.45)
150m: 2:05.93
(44.01)
200m: 2:49.76
(43.83)
2018-02-24 15:32:29 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Oulun Uinnit 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti 1906
Pool: 50m Competition Date: Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018
Event 3, 100m Selkäuinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
8 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 477 1:14.34
50m: 36.27
100m: 1:14.34
(38.07)
40 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 263 1:30.61 +16.27
50m: 44.01
100m: 1:30.61
(46.60)
41 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 253 1:31.79 +17.45
50m: 42.98
100m: 1:31.79
(48.81)
42 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 253 1:31.81 +17.47
50m: 45.26
100m: 1:31.81
(46.55)
43 Janina Paakkolanvaara 2006 Kemin Työväen Uimarit 249 1:32.32 +17.98
50m: 44.99
100m: 1:32.32
(47.33)
44 Angelica Kärki 2006 Kempeleen Pyrintö 244 1:32.86 +18.52
50m: 44.14
100m: 1:32.86
(48.72)
47 Eevi Hirvasoja 2007 Haukiputaan Heitto 234 1:34.28 +19.94
50m: 47.35
100m: 1:34.28
(46.93)
49 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 230 1:34.73 +20.39
50m: 47.51
100m: 1:34.73
(47.22)
51 Lotta Janhunen 2007 Oulun Lohet 218 1:36.46 +22.12
50m: 46.51
100m: 1:36.46
(49.95)
55 Anni Toivonen 2007 Oulun Uinti 1906 210 1:37.69 +23.35
50m: 48.48
100m: 1:37.69
(49.21)
56 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura 201 1:39.04 +24.70
50m: 49.81
100m: 1:39.04
(49.23)
57 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö 197 1:39.75 +25.41
50m: 48.80
100m: 1:39.75
(50.95)
58 Iina Tapaninen 2006 Oulun Lohet 196 1:39.94 +25.60
50m: 47.34
100m: 1:39.94
(52.60)
60 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 190 1:40.92 +26.58
50m: 50.96
100m: 1:40.92
(49.96)
61 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 188 1:41.29 +26.95
50m: 48.15
100m: 1:41.29
(53.14)
62 Elli Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö 188 1:41.31 +26.97
50m: 50.24
100m: 1:41.31
(51.07)
64 Inka Tolonen 2006 Oulun Uinti 1906 187 1:41.47 +27.13
50m: 50.38
100m: 1:41.47
(51.09)
65 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 187 1:41.60 +27.26
50m: 51.02
100m: 1:41.60
(50.58)
67 Iida Ryhänen 2006 Oulun Uinti 1906 177 1:43.43 +29.09
50m: 50.39
100m: 1:43.43
(53.04)
68 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 176 1:43.62 +29.28
50m: 50.98
100m: 1:43.62
(52.64)
69 Elsa Pelkonen 2007 Vieskan Uimarit 166 1:45.54 +31.20
50m: 51.44
100m: 1:45.54
(54.10)
71 Tilda Saarela 2006 Vieskan Uimarit 161 1:46.74 +32.40
50m: 52.52
100m: 1:46.74
(54.22)
73 Saaga Beets 2007 Swimming Club Rovaniemi 155 1:48.02 +33.68
50m: 51.14
100m: 1:48.02
(56.88)
74 Emilia Sainio 2006 Oulun Lohet 152 1:48.74 +34.40
50m: 50.93
100m: 1:48.74
(57.81)
75 Tiia Liuski 2007 Kajaanin Uimaseura 145 1:50.50 +36.16
50m: 53.16
100m: 1:50.50
(57.34)
76 Heta Hirvonen 2007 Kajaanin Uimaseura 130 1:54.52 +40.18
50m: 55.50
100m: 1:54.52
(59.02)
77 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 129 1:54.98 +40.64
50m: 56.91
100m: 1:54.98
(58.07)
78 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 125 1:56.08 +41.74
50m: 56.27
100m: 1:56.08
(59.81)
79 Lotta Tonteri 2007 Oulun Uinti 1906 118 1:58.34 +44.00
50m: 58.28
100m: 1:58.34
(1:00.06)
80 Hanna Hekkala 2007 Oulun Uinti 1906 108 2:01.73 +47.39
50m: 57.92
100m: 2:01.73
(1:03.81)
- Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura DSQ SW 6.3, 50m
Event 3, 100m Selkäuinti Naiset 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
3 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 612 1:08.42
50m: 33.25
100m: 1:08.42
(35.17)
7 Malla Juutinen 2003 Oulun Uinti 1906 477 1:14.31 +5.89
50m: 36.32
100m: 1:14.31
(37.99)
9 Olga Emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 466 1:14.90 +6.48
50m: 36.52
100m: 1:14.90
(38.38)
11 Henna Känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura 461 1:15.21 +6.79
50m: 36.92
100m: 1:15.21
(38.29)
13 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi 416 1:17.79 +9.37
50m: 37.66
100m: 1:17.79
(40.13)
14 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 407 1:18.34 +9.92
50m: 37.43
100m: 1:18.34
(40.91)
16 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit 383 1:19.96 +11.54
50m: 38.93
100m: 1:19.96
(41.03)
17 Iida Heiko 2004 Oulun Uinti 1906 379 1:20.26 +11.84
50m: 38.81
100m: 1:20.26
(41.45)
18 Emilia Juutilainen 2004 Rovaniemen Uimaseura 375 1:20.51 +12.09
50m: 38.28
100m: 1:20.51
(42.23)
19 Senni Räikkönen 2003 Lappeenrannan Uimarit 371 1:20.80 +12.38
50m: 39.13
100m: 1:20.80
(41.67)
19 Tessa Tattari 2004 Kokkolan Uimaseura 371 1:20.80 +12.38
50m: 39.04
100m: 1:20.80
(41.76)
21 Petra Laukkanen 2004 Oulun Lohet 349 1:22.51 +14.09
50m: 39.74
100m: 1:22.51
(42.77)
22 Maiju Huttunen 2005 Swimming Club Rovaniemi 343 1:22.98 +14.56
50m: 39.80
100m: 1:22.98
(43.18)
23 Vilma Tikka 2003 Lappeenrannan Uimarit 336 1:23.57 +15.15
50m: 39.84
100m: 1:23.57
(43.73)
24 Lidia Evans 2005 Swimming Club Vuokatti 325 1:24.46 +16.04
50m: 41.07
100m: 1:24.46
(43.39)
25 Nita Poutiainen 2003 Oulun Lohet 324 1:24.58 +16.16
50m: 40.70
100m: 1:24.58
(43.88)
27 Siiri Rahikkala 2004 Oulun Uinti 1906 323 1:24.65 +16.23
50m: 39.98
100m: 1:24.65
(44.67)
28 Saana Uusitalo 2005 Oulun Lohet 323 1:24.66 +16.24
50m: 40.95
100m: 1:24.66
(43.71)
29 Kiia Junttari 2004 Kemin Työväen Uimarit 297 1:26.99 +18.57
50m: 42.22
100m: 1:26.99
(44.77)
30 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 295 1:27.23 +18.81
50m: 42.84
100m: 1:27.23
(44.39)
31 Saana Lauhava 2005 Swimming Club Rovaniemi 295 1:27.27 +18.85
50m: 40.91
100m: 1:27.27
(46.36)
33 Emilia Karppinen 2004 Kajaanin Uimaseura 290 1:27.75 +19.33
50m: 43.50
100m: 1:27.75
(44.25)
34 Ella Sillanpää 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 281 1:28.69 +20.27
50m: 42.07
100m: 1:28.69
(46.62)
35 Emma Tolonen 2004 Kajaanin Uimaseura 279 1:28.91 +20.49
50m: 43.51
100m: 1:28.91
(45.40)
36 Sara Ylimäki 2003 Kemin Työväen Uimarit 276 1:29.14 +20.72
50m: 43.51
100m: 1:29.14
(45.63)
37 Mandi Vuoristo 2005 Oulun Lohet 271 1:29.69 +21.27
50m: 44.01
100m: 1:29.69
(45.68)
38 Veera Varsanpää 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 270 1:29.89 +21.47
50m: 44.76
100m: 1:29.89
(45.13)
39 Aada Suotula 2004 Oulun Uinti 1906 269 1:29.91 +21.49
50m: 43.59
100m: 1:29.91
(46.32)
45 Greta Suorsa 2003 Oulun Lohet 237 1:33.86 +25.44
50m: 45.86
100m: 1:33.86
(48.00)
46 Mikaela Laaksola 2004 Swimming Club Vuokatti 234 1:34.19 +25.77
50m: 45.64
100m: 1:34.19
(48.55)
48 Siiri Matero 2003 Kajaanin Uimaseura 233 1:34.30 +25.88
50m: 44.54
100m: 1:34.30
(49.76)
50 Pinja Lohiniva 2005 Oulun Uinti 1906 219 1:36.29 +27.87
50m: 45.93
100m: 1:36.29
(50.36)
52 Teresa Pulkkinen 2005 Oulun Lohet 217 1:36.68 +28.26
50m: 47.54
100m: 1:36.68
(49.14)
53 Reetta Piira 2004 Swimming Club Rovaniemi 214 1:37.09 +28.67
50m: 46.08
100m: 1:37.09
(51.01)
54 Vilma Madetoja 2005 Oulun Uinti 1906 212 1:37.39 +28.97
50m: 47.42
100m: 1:37.39
(49.97)
59 Selja Lahti 2005 Swimming Club Rovaniemi 194 1:40.27 +31.85
50m: 48.44
100m: 1:40.27
(51.83)
63 Iida-isabella Pakka 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 188 1:41.32 +32.90
50m: 49.22
100m: 1:41.32
(52.10)
66 Sofia Kilpeläinen 2005 Oulun Uinti 1906 179 1:43.06 +34.64
50m: 51.30
100m: 1:43.06
(51.76)
70 Emma Sainio 2004 Oulun Lohet 164 1:46.08 +37.66
50m: 49.89
100m: 1:46.08
(56.19)
- Hilla Järvinen 2005 Swimming Club Rovaniemi DSQ SW 6.3
Event 3, 100m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Katri Hurskainen 2000 Oulun Lohet 629 1:07.79
100m: 1:07.79
(1:07.79)
2 Iida-maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 622 1:08.04 +0.25
100m: 1:08.04
(1:08.04)
4 Liina Salin 2002 Kokkolan Uimaseura 570 1:10.04 +2.25
100m: 1:10.04
(1:10.04)
5 Sole Piirainen 2002 Swimming Club Vuokatti 518 1:12.32 +4.53
100m: 1:12.32
(1:12.32)
6 Venla Niemelä 1999 Swimming Club Rovaniemi 500 1:13.20 +5.41
100m: 1:13.20
(1:13.20)
10 Reetta-Maija Perätalo 2000 Oulun Lohet 462 1:15.13 +7.34
100m: 1:15.13
(1:15.13)
12 Mari Hekkala 2000 Oulun Uinti 1906 458 1:15.37 +7.58
100m: 1:15.37
(1:15.37)
15 Inna Pajuluoma 1999 Oulun Lohet 402 1:18.67 +10.88
100m: 1:18.67
(1:18.67)
26 Salla-maaria Kauppinen 2002 Kokkolan Uimaseura 324 1:24.59 +16.80
50m: 41.34
100m: 1:24.59
(43.25)
32 Sini Yli-Renko 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 290 1:27.74 +19.95
50m: 42.59
100m: 1:27.74
(45.15)
72 Jenni Pyörälä 2002 Oulun Lohet 157 1:47.50 +39.71
50m: 51.39
100m: 1:47.50
(56.11)
2018-02-24 18:01:59 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Oulun Uinnit 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti 1906
Pool: 50m Competition Date: Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018
Event 4, 100m Selkäuinti Miehet 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Erblin Latifi 2005 Oulun Uinti 1906 230 1:24.62
50m: 41.62
100m: 1:24.62
(43.00)
2 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 226 1:25.09 +0.47
50m: 41.66
100m: 1:25.09
(43.43)
3 Adrian Kaslin 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 220 1:25.85 +1.23
50m: 42.91
100m: 1:25.85
(42.94)
4 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 214 1:26.64 +2.02
50m: 41.63
100m: 1:26.64
(45.01)
5 Topi Fordell 2005 Swimming Club Vuokatti 212 1:26.89 +2.27
50m: 41.87
100m: 1:26.89
(45.02)
6 Artturi Väänänen 2005 Oulun Uinti 1906 202 1:28.23 +3.61
50m: 43.96
100m: 1:28.23
(44.27)
7 Adam Björkstrand 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 202 1:28.34 +3.72
50m: 43.71
100m: 1:28.34
(44.63)
8 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura 192 1:29.86 +5.24
50m: 43.14
100m: 1:29.86
(46.72)
9 Tuomas Orre 2005 Kajaanin Uimaseura 184 1:31.04 +6.42
50m: 45.42
100m: 1:31.04
(45.62)
10 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 175 1:32.58 +7.96
50m: 44.31
100m: 1:32.58
(48.27)
11 Antti Ylönen 2005 Kajaanin Uimaseura 168 1:33.79 +9.17
50m: 44.72
100m: 1:33.79
(49.07)
12 Paavo Tapio 2005 Oulun Lohet 162 1:34.95 +10.33
50m: 47.18
100m: 1:34.95
(47.77)
13 Jesse Manninen 2005 Haukiputaan Heitto 146 1:38.29 +13.67
50m: 46.32
100m: 1:38.29
(51.97)
14 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 145 1:38.62 +14.00
50m: 46.95
100m: 1:38.62
(51.67)
15 Ilari Raesalmi 2005 Oulun Uinti 1906 134 1:41.10 +16.48
50m: 49.35
100m: 1:41.10
(51.75)
16 Julius Jakkula 2006 Oulun Uinti 1906 125 1:43.64 +19.02
50m: 50.67
100m: 1:43.64
(52.97)
17 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 124 1:43.84 +19.22
50m: 50.10
100m: 1:43.84
(53.74)
18 Elmeri Kaihua 2006 Swimming Club Rovaniemi 113 1:47.20 +22.58
50m: 50.86
100m: 1:47.20
(56.34)
19 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit 104 1:49.92 +25.30
50m: 52.70
100m: 1:49.92
(57.22)
20 Jean Väisänen 2006 Oulun Uinti 1906 101 1:51.11 +26.49
50m: 51.42
100m: 1:51.11
(59.69)
21 Onni Salonen 2005 Swimming Club Vuokatti 85 1:57.82 +33.20
50m: 57.53
100m: 1:57.82
(1:00.29)
22 Sampo Jylhä 2005 Oulun Uinti 1906 58 2:13.91 +49.29
100m: 2:13.91
(2:13.91)
- Riku Keskiaho 2006 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 6.3
- Jaakko Peltonen 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 4.4
- Aatu Poikkimäki 2008 Vieskan Uimarit DSQ SW 6.5
Event 4, 100m Selkäuinti Miehet 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ethan Brady 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 481 1:06.15
50m: 32.33
100m: 1:06.15
(33.82)
2 Oliver Kela 2002 Swimming Club Rovaniemi 411 1:09.71 +3.56
50m: 33.23
100m: 1:09.71
(36.48)
3 Aleksi Kauppinen 2003 Lappeenrannan Uimarit 372 1:12.07 +5.92
50m: 34.71
100m: 1:12.07
(37.36)
4 Benjamin Evans 2003 Swimming Club Vuokatti 359 1:12.93 +6.78
50m: 36.18
100m: 1:12.93
(36.75)
5 Kirill Helsing 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 354 1:13.25 +7.10
50m: 36.08
100m: 1:13.25
(37.17)
6 Ville Korpilähde 2002 Swimming Club Rovaniemi 353 1:13.33 +7.18
50m: 34.34
100m: 1:13.33
(38.99)
7 Eemeli Kauppila 2002 Oulun Lohet 351 1:13.44 +7.29
50m: 34.68
100m: 1:13.44
(38.76)
8 Esa Hyrynkangas 2002 Oulun Lohet 347 1:13.73 +7.58
50m: 35.11
100m: 1:13.73
(38.62)
9 Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 340 1:14.26 +8.11
50m: 35.08
100m: 1:14.26
(39.18)
10 Tudor Ratiu 2003 Swimming Club Rovaniemi 314 1:16.24 +10.09
50m: 37.72
100m: 1:16.24
(38.52)
11 Valtteri Setälä 2002 Swimming Club Rovaniemi 310 1:16.54 +10.39
50m: 35.88
100m: 1:16.54
(40.66)
12 Teppo Jestoi 2003 Kokkolan Uimaseura 266 1:20.60 +14.45
50m: 38.37
100m: 1:20.60
(42.23)
13 Visa Nissinen 2004 Kokkolan Uimaseura 222 1:25.59 +19.44
50m: 41.53
100m: 1:25.59
(44.06)
14 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 212 1:26.86 +20.71
50m: 42.46
100m: 1:26.86
(44.40)
15 Sohneel Mandpe 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 211 1:26.96 +20.81
50m: 42.82
100m: 1:26.96
(44.14)
16 Elmeri Kauppila 2004 Oulun Lohet 208 1:27.51 +21.36
50m: 42.63
100m: 1:27.51
(44.88)
17 Otso Kotila 2004 Oulun Lohet 185 1:30.88 +24.73
50m: 44.73
100m: 1:30.88
(46.15)
18 Veeti Kela 2004 Kajaanin Uimaseura 169 1:33.61 +27.46
50m: 45.80
100m: 1:33.61
(47.81)
Event 4, 100m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miro Vasko 1993 Oulun Uinti 1906 643 1:00.05
50m: 29.05
100m: 1:00.05
(31.00)
2 Topias Nygård 2000 Oulun Uinti 1906 603 1:01.34 +1.29
50m: 29.69
100m: 1:01.34
(31.65)
3 Claes Fjellström 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 500 1:05.31 +5.26
50m: 31.50
100m: 1:05.31
(33.81)
4 Tiitus Taskila 2001 Oulun Uinti 1906 453 1:07.48 +7.43
50m: 32.26
100m: 1:07.48
(35.22)
5 Hugo Mattola 2001 Kokkolan Uimaseura 445 1:07.88 +7.83
50m: 33.94
100m: 1:07.88
(33.94)
6 Jani Leskelä 2001 Kemin Työväen Uimarit 342 1:14.08 +14.03
50m: 35.39
100m: 1:14.08
(38.69)
7 Juuso Mikael Tiensuu 2001 Kemin Uimaseura 241 1:23.25 +23.20
50m: 39.95
100m: 1:23.25
(43.30)
2018-02-24 16:34:22 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Oulun Uinnit 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti 1906
Pool: 50m Competition Date: Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018
Event 5, 50m Perhosuinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 248 38.85
2 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 240 39.30 +0.45
3 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 197 41.98 +3.13
4 Enni Lytz 2008 Swimming Club Rovaniemi 120 49.48 +10.63
5 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 119 49.54 +10.69
6 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 110 50.88 +12.03
7 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 82 56.18 +17.33
8 Iida-carita Niskanen 2008 Vieskan Uimarit 77 57.36 +18.51
Event 5, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Noora Tennilä 2007 Oulun Uinti 1906 325 35.50
2 Miina Torvikoski 2006 Kemin Uimaseura 305 36.26 +0.76
3 Anna Kortesalmi 2006 Rovaniemen Uimaseura 290 36.88 +1.38
4 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 201 41.69 +6.19
5 Noora-maria Linna 2006 Vieskan Uimarit 192 42.29 +6.79
6 Oona Lipponen 2006 Kemin Uimaseura 181 43.14 +7.64
7 Fanni Törmänen 2006 Kempeleen Pyrintö 177 43.45 +7.95
8 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura 165 44.51 +9.01
9 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit 164 44.58 +9.08
10 Anette Kärkkäinen 2006 Kajaanin Uimaseura 147 46.27 +10.77
11 Milla Seppälä 2007 Kemin Uimaseura 137 47.28 +11.78
12 Angelica Kärki 2006 Kempeleen Pyrintö 135 47.54 +12.04
13 Lina Juutilainen 2007 Rovaniemen Uimaseura 131 48.09 +12.59
14 Juuli Uusitalo 2007 Oulun Lohet 126 48.72 +13.22
15 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto 125 48.82 +13.32
16 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 118 49.80 +14.30
17 Heta Hirvonen 2007 Kajaanin Uimaseura 109 51.10 +15.60
18 Aino Kauppinen 2006 Kemin Uimaseura 104 51.88 +16.38
19 Sonja Uusitalo 2006 Kempeleen Pyrintö 103 52.01 +16.51
20 Silja Mustonen 2006 Iisalmen Uimarit 81 56.36 +20.86
21 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 51 1:05.58 +30.08
- Tiia Liuski 2007 Kajaanin Uimaseura DSQ SW 4.4
Event 5, 50m Perhosuinti Naiset 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet 469 31.44
2 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit 467 31.48 +0.04
3 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 444 32.01 +0.57
4 Riina Niemi 2005 Swimming Club Rovaniemi 439 32.14 +0.70
5 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura 418 32.65 +1.21
6 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 414 32.76 +1.32
7 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 411 32.84 +1.40
8 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 390 33.41 +1.97
9 Ronja Kämäräinen 2004 Swimming Club Vuokatti 356 34.45 +3.01
10 Siiri Keisu 2003 Haukiputaan Heitto 332 35.28 +3.84
11 Inka Karjalainen 2004 Oulun Uinti 1906 322 35.62 +4.18
12 Aino Tamminen 2005 Lappeenrannan Uimarit 322 35.63 +4.19
13 Vilma Tikka 2003 Lappeenrannan Uimarit 301 36.44 +5.00
14 Jenni Tuuliainen 2003 Oulun Lohet 286 37.05 +5.61
15 Aada Hirvasoja 2005 Haukiputaan Heitto 267 37.92 +6.48
16 Julia Minttu-maria Tiensuu 2005 Kemin Uimaseura 261 38.22 +6.78
17 Mikaela Laaksola 2004 Swimming Club Vuokatti 256 38.44 +7.00
18 Elizaveta Salmela 2005 Vieskan Uimarit 252 38.66 +7.22
18 Saana Lauhava 2005 Swimming Club Rovaniemi 252 38.66 +7.22
20 Hanna-maria Korpilähde 2004 Rovaniemen Uimaseura 251 38.68 +7.24
21 Reetta Piira 2004 Swimming Club Rovaniemi 243 39.10 +7.66
22 Saana Näsi 2004 Kemin Uimaseura 242 39.18 +7.74
23 Saga Tuisku 2005 Kemin Työväen Uimarit 216 40.69 +9.25
24 Ella-olivia Tikkanen 2005 Oulun Uinti 1906 214 40.81 +9.37
25 Sani Nätynki 2005 Swimming Club Rovaniemi 205 41.40 +9.96
26 Alina Kangas 2005 Kokkolan Uimaseura 196 42.05 +10.61
27 Siiri Matero 2003 Kajaanin Uimaseura 185 42.81 +11.37
28 Emma Takalo 2003 Kajaanin Uimaseura 178 43.40 +11.96
29 Viivi Lehtonen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 169 44.11 +12.67
30 Hanna Saarela 2003 Vieskan Uimarit 156 45.37 +13.93
31 Jaana Nevala 2005 Vieskan Uimarit 129 48.27 +16.83
32 Anni Mustonen 2004 Iisalmen Uimarit 107 51.36 +19.92
- Sanni Lehtonen 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
- Elsa Komulainen 2005 Iisalmen Uimarit DSQ SW 8.2
Event 5, 50m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Veera Kivirinta 1995 Oulun Uinti 1906 637 28.39
2 Reetta Kanervo 1999 Oulun Uinti 1906 609 28.82 +0.43
3 Sanna-riikka Räihä 1998 Oulun Uinti 1906 547 29.87 +1.48
4 Pauliina Lohilahti 2002 Oulun Lohet 507 30.62 +2.23
5 Moonica Pirhonen 2001 Oulun Uinti 1906 502 30.72 +2.33
6 Katriina Korpi 2000 Oulun Lohet 476 31.27 +2.88
7 Liina Salin 2002 Kokkolan Uimaseura 472 31.36 +2.97
8 Ada Niskala 2000 Rovaniemen Uimaseura 467 31.48 +3.09
9 Ronja Nätynki 2002 Swimming Club Rovaniemi 463 31.57 +3.18
10 Elisa Vakkuri 2002 Kemin Uimaseura 460 31.63 +3.24
11 Sole Piirainen 2002 Swimming Club Vuokatti 421 32.58 +4.19
12 Milja Lahtinen 1999 Kokkolan Uimaseura 405 33.00 +4.61
13 Veera Lahtinen 2002 Kokkolan Uimaseura 399 33.17 +4.78
14 Emma Nikula 1998 Rovaniemen Uimaseura 397 33.23 +4.84
14 Alexandra Pihlajamäki 1998 Kokkolan Uimaseura 397 33.23 +4.84
16 Anni Rajaniemi 2000 Oulun Uinti 1906 379 33.73 +5.34
17 Matilda Lindholm 2001 Kokkolan Uimaseura 346 34.77 +6.38
18 Kristiina Ruotsalainen 2001 Rovaniemen Uimaseura 304 36.30 +7.91
19 Fanny Koivisto 2001 Kokkolan Uimaseura 272 37.66 +9.27
20 Miina Heikkinen 1993 Oulun Uinti 1906 45 1:08.46 +40.07
2018-02-24 17:13:00 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Oulun Uinnit 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti 1906
Pool: 50m Competition Date: Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018
Event 6, 50m Perhosuinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 115 46.11
2 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 114 46.13 +0.02
3 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 94 49.28 +3.17
4 Rasmus Kinnunen 2007 Kemin Työväen Uimarit 91 49.86 +3.75
5 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit 76 52.89 +6.78
6 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 66 55.30 +9.19
7 Aatu Poikkimäki 2008 Vieskan Uimarit 57 58.16 +12.05
8 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 43 1:03.58 +17.47
9 Julius Katajaharju 2007 Oulun Uinti 1906 38 1:06.52 +20.41
Event 6, 50m Perhosuinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tuomas Romsi 2005 Kemin Uimaseura 265 34.89
2 Tuomas Orre 2005 Kajaanin Uimaseura 198 38.42 +3.53
3 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 157 41.56 +6.67
4 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit 150 42.15 +7.26
5 Herkko Haussalo 2006 Oulun Lohet 149 42.22 +7.33
6 Riku Määttälä 2005 Kokkolan Uimaseura 126 44.73 +9.84
7 Antti Ylönen 2005 Kajaanin Uimaseura 103 47.81 +12.92
8 Kaapo Kangas 2006 Oulun Uinti 1906 75 53.16 +18.27
9 Elmeri Kaihua 2006 Swimming Club Rovaniemi 54 59.10 +24.21
- Topi Fordell 2005 Swimming Club Vuokatti DSQ SW 4.4
Event 6, 50m Perhosuinti Miehet 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tudor Ratiu 2003 Swimming Club Rovaniemi 375 31.10
2 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 299 33.54 +2.44
3 Roope Hyvärinen 2003 Kemin Työväen Uimarit 298 33.55 +2.45
4 Aleksi Rajaniemi 2002 Oulun Uinti 1906 290 33.86 +2.76
5 Karlo Kilpinen 2003 Kemin Uimaseura 263 34.97 +3.87
6 Jimi Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 146 42.51 +11.41
7 Alex Kortesalmi 2004 Rovaniemen Uimaseura 133 43.92 +12.82
Event 6, 50m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Arttu Erkinaro 1992 Oulun Uinti 1906 636 26.07
2 Janne Lantto 1994 Oulun Lohet 609 26.46 +0.39
3 Petri Lampela 1996 Kemin Työväen Uimarit 534 27.63 +1.56
4 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 525 27.80 +1.73
5 Topi Lukkarinen 2000 Swimming Club Rovaniemi 522 27.85 +1.78
6 Arttu Pirneskoski 2000 Kemin Työväen Uimarit 521 27.86 +1.79
7 Severi Lieto 1998 Oulun Uinti 1906 512 28.03 +1.96
8 Mostafa Ismail 1989 Oulun Lohet 484 28.56 +2.49
9 Juho Anttila 2000 Oulun Uinti 1906 471 28.82 +2.75
10 Hugo Mattola 2001 Kokkolan Uimaseura 414 30.08 +4.01
11 Lukas Kalliokoski 2001 Oulun Uinti 1906 354 31.68 +5.61
12 Anton Ylihannu 2001 Oulun Uinti 1906 344 32.01 +5.94
13 Aleksanteri Angelva 2001 Swimming Club Rovaniemi 338 32.18 +6.11
14 Aatu Pirneskoski 2001 Kemin Työväen Uimarit 281 34.24 +8.17
2018-02-24 17:19:28 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Oulun Uinnit 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti 1906
Pool: 50m Competition Date: Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018
Event 7, 400m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 471 5:03.86
50m: 33.73
100m: 1:11.76
(38.03)
150m: 1:50.91
(39.15)
200m: 2:29.98
(39.07)
250m: 3:09.16
(39.18)
300m: 3:48.27
(39.11)
350m: 4:27.26
(38.99)
400m: 5:03.86
(36.60)
2 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 385 5:24.96 +21.10
50m: 35.20
100m: 1:15.60
(40.40)
150m: 1:57.92
(42.32)
200m: 2:39.73
(41.81)
250m: 3:21.60
(41.87)
300m: 4:03.64
(42.04)
350m: 4:45.02
(41.38)
400m: 5:24.96
(39.94)
3 Anni Kärkkäinen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 364 5:30.94 +27.08
50m: 37.58
100m: 1:20.05
(42.47)
150m: 2:02.99
(42.94)
200m: 2:45.50
(42.51)
250m: 3:28.45
(42.95)
300m: 4:10.66
(42.21)
350m: 4:52.99
(42.33)
400m: 5:30.94
(37.95)
4 Sara Seppänen 2006 Oulun Lohet 361 5:31.85 +27.99
50m: 36.88
100m: 1:18.32
(41.44)
150m: 2:01.66
(43.34)
200m: 2:44.55
(42.89)
250m: 3:27.77
(43.22)
300m: 4:10.18
(42.41)
350m: 4:51.91
(41.73)
400m: 5:31.85
(39.94)
5 Anni Turunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 358 5:32.85 +28.99
50m: 35.61
100m: 1:17.08
(41.47)
150m: 1:59.74
(42.66)
200m: 2:42.58