2019-07-23   09:07:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsmesterskab 2018    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Drenge Grp1-4  1970  DGI Østjylland            2:15.80   
  Stefan Hjortshøj  1988      32.52        32.52   
  Casper Thaarup  1987      36.86        1:09.38   
  Peter Henningsen  1971      35.99        1:45.37   
  Tore Stamp Kirkeby  1970      30.43        2:15.80   
                     
Nordj. Crazy Monkies  1993  DGI Nordjylland            2:16.80   
  Asger Winther  1993      30.45        30.45   
  Klaus Moeslund  1968      42.48        1:12.93   
  Preben Hansen  1967      34.03        1:46.96   
  Morten Horsbøll  1969      29.84        2:16.80   
                     
Fynske Oldboys  1993  DGI Fyn            DSQ  ej synkrone arme 
  Casper Nedergaard  1990      36.45        36.45   
  Michael Jørgensen  1981      42.66        1:19.11   
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Drenge A Grp5  1995  DGI Østjylland            1:56.31   
  Andreas Weje  1998      28.75        28.75   
  Niclas Henriksen  1997      33.49        1:02.24   
  Steffen Trier Nielsen  1996      28.64        1:30.88   
  Christian Windahl Hansen  2000      25.43        1:56.31   
                     
Nordjyll. Water Mafia  2000  DGI Nordjylland            1:57.42   
  Frederik V-Nielsen  1995      30.03        30.03   
  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998      32.67        1:02.70   
  Simon Andersen  2000      28.74        1:31.44   
  Scott Stegenborg  2000      25.98        1:57.42   
                     
Sydøst Drenge 1 Gr. 5  1994  DGI Sydøstjylland            2:04.60   
  Kasper Livbjerg  1998      33.42        33.42   
  Andreas Hansen  2001      33.74        1:07.16   
  Rasmus D. Jensen  1998      31.16        1:38.32   
  Anders Ballisager Hansen  1998      26.28        2:04.60   
                     
Gr. 5 Fynske Herrer  1994  DGI Fyn            2:04.69   
  Christoffer Nedergaard  1995      32.99        32.99   
  Christian Stender  1999      36.51        1:09.50   
  Anders Lund Holgersen  2000      28.70        1:38.20   
  Frederik Klüver  1998      26.49        2:04.69   
                     
Nordjyl. Yellow Dragons  2000  DGI Nordjylland            2:10.32   
  Nicklas Pedersen  2001      32.88        32.88   
  Niklas T. Kristiansen  2000      35.54        1:08.42   
  Rasmus Pedersen  2000      34.60        1:43.02   
  Morten Kolbe Thomsen  2001      27.30        2:10.32   
                     
Drenge B Grp5  1995  DGI Østjylland            2:14.66   
  Ole S. Pedersen  2000      34.04        34.04   
  Elias Lauritsen  2000      39.13        1:13.17   
  Jesper Thyssen  1995      32.70        1:45.87   
  Mikkel Købke  1999      28.79        2:14.66   
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Drenge Sønderjylland Gr6  2002  Dgi Sønderjylland            2:01.70   
  Philip Andersen Ravn  2002      31.27        31.27   
  Simon Perzynski  2002      30.57        1:01.84   
  Zacharias Svendsen  2002      31.38        1:33.22   
  Anders Christensen  2002      28.48        2:01.70   
                     
Midtjylland Isk Grp. 6  2002  DGI Midtjylland            2:03.03   
  Mathias M. Nielsen  2002      32.04        32.04   
  Oliver L Nelander  2002      37.22        1:09.26   
  Magnus Dyg Holme  2002      27.03        1:36.29   
  Alexander L. Bjørn  2003      26.74        2:03.03   
                     
Nordjyll. Deadly Pirates  2002  DGI Nordjylland            2:06.23   
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      33.44        33.44   
  Matias Kjær  2002      35.23        1:08.67   
  Magnus Østergaard Barslev  2003      30.49        1:39.16   
  Christoffer B. Lauridsen  2002      27.07        2:06.23   
                     
Sydøst Drenge 1 Gr. 6  2002  DGI Sydøstjylland            2:08.61   
  Mathias Germansen  2002      33.70        33.70   
  Jacob Ladefoged  2003      36.76        1:10.46   
  Halfdan Krogh Lund  2002      32.31        1:42.77   
  Jesper V. Bylling Jensen  2003      25.84        2:08.61   
                     
Drenge A Grp6  2002  DGI Østjylland            2:09.84   
  Nikolaj Nybro  2002      32.19        32.19   
  Viktor Snoghøj  2002      37.40        1:09.59   
  Kasper Due Svendsen  2002      31.49        1:41.08   
  Magnus Andersen Schmidt  2002      28.76        2:09.84   
                     
Sydøst Drenge 2 Gr. 6  2002  DGI Sydøstjylland            2:15.19   
  Mattias Hansen  2003      34.36        34.36   
  Mikkel Dam  2002      37.65        1:12.01   
  Anton Gold  2002      33.27        1:45.28   
  Andreas Nissen  2003      29.91        2:15.19   
                     
Sydvest Bonderøvene  2002  DGI Sydvest            2:17.91   
  Frederik Nyhus  2003      36.02        36.02   
  Oliver Fokkink  2003      38.59        1:14.61   
  Kasper Larsen  2002      36.76        1:51.37   
  Jeppe Haurum  2003      26.54        2:17.91   
                     
Gr. 6 Fynske Herrer  2002  DGI Fyn            2:18.14   
  Gustav Andersen  2003      35.71        35.71   
  Mads Toft Andersen  2002      38.91        1:14.62   
  Sebastian Hartung  2003      33.92        1:48.54   
  Anders Søndergaard  2003      29.60        2:18.14   
                     
Nordjyll. Thunder Bombs  2002  DGI Nordjylland            2:19.39   
  Tobias Vestby Jensen  2003      34.71        34.71   
  Malik Lodberg Klein  2003      36.70        1:11.41   
  Jens Mejdahl  2003      37.96        1:49.37   
  Matthias Guldbæk  2003      30.02        2:19.39   
                     
10  Drenge B Grp6  2002  DGI Østjylland            2:23.96   
  Mikkel Brinck  2003      37.86        37.86   
  Axel Hvam  2003      41.96        1:19.82   
  Victor Constantin Timm  2003      34.48        1:54.30   
  Mikkel Dannesboe  2003      29.66        2:23.96   
                     
11  Sydvest Trunterne  2002  DGI Sydvest            2:29.70   
  Jonas Brinkmann  2002      38.20        38.20   
  Peter Larsen  2003      41.48        1:19.68   
  Frederik Holdt  2003      38.09        1:57.77   
  Lukas Bonde Christensen  2002      31.93        2:29.70   
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordjyll. Hot Fighters  2004  DGI Nordjylland            2:12.62   
  Oscar Pedersen  2004      32.76        32.76   
  Mikkel Pedersen  2004      39.90        1:12.66   
  Lars Riisgaard-Jensen  2004      30.58        1:43.24   
  Lukas Aarup-Kristiansen  2004      29.38        2:12.62   
                     
Gr. 7 Fynske Herrer  2004  DGI Fyn            2:18.93   
  Jonas Svensmark Jensen  2005      36.99        36.99   
  Magnus Jepsen  2004      40.14        1:17.13   
  Gustav Jørgensen  2004      31.92        1:49.05   
  Jonathan Nejmann  2004      29.88        2:18.93   
                     
Midtjylland Isk Grp.7 #1  2004  DGI Midtjylland            2:22.65   
  Kasper Jensen  2005      39.15        39.15   
  Rasmus Håkonsson  2004      35.06        1:14.21   
  Jakob Møller Nielsen  2004      37.78        1:51.99   
  Anton Christiansen  2004      30.66        2:22.65   
                     
Sydøst Drenge 1 Gr. 7  2004  DGI Sydøstjylland            2:25.18   
  Jakob Krag Sørensen  2004      35.45        35.45   
  Asger Als Olsen  2004      41.54        1:16.99   
  Matti Andersen  2005      36.51        1:53.50   
  Mathias H. Johannesen  2004      31.68        2:25.18   
                     
Drenge1 Sønderjylland Gr7  2004  Dgi Sønderjylland            2:25.57   
  Anders Munksgaard-Ottosen  2004      39.18        39.18   
  Marius V. Kjærsgaard  2004      38.15        1:17.33   
  Oskar Trans Dammose  2005      35.61        1:52.94   
  Philip Emborg Andreasen  2005      32.63        2:25.57   
                     
Drenge A Grp7  2004  DGI Østjylland            2:29.68   
  Gustav Ravn  2005      42.36        42.36   
  Jonas Gaur  2005      40.03        1:22.39   
  Alexander Løland  2004      37.31        1:59.70   
  Noah Busk  2004      29.98        2:29.68   
                     
Sydøst Drenge 2 Gr. 7  2004  DGI Sydøstjylland            2:31.32   
  Harald Gold  2004      35.88        35.88   
  Magnus Andersen  2005      45.75        1:21.63   
  Erik Both Schulte  2004      35.66        1:57.29   
  Peter Ladefoged  2004      34.03        2:31.32   
                     
Drenge B Grp7  2004  DGI Østjylland            2:37.07   
  Oliver K. Christensen  2004      38.85        38.85   
  Lucas Kollerup  2004      46.29        1:25.14   
  Casper Krogh Særkjær  2005      39.37        2:04.51   
  Philllip Bols Faarup  2004      32.56        2:37.07   
                     
Nordj. Lightning Rockets  2004  DGI Nordjylland            2:40.05   
  Marcus Albæk  2004      36.18        36.18   
  Magnus Horsbøll  2005      47.15        1:23.33   
  Elmer Oosterhof  2005      43.03        2:06.36   
  Kasper Hansen  2004      33.69        2:40.05   
                     
10  Drenge2 Sønderjylland Gr7  2004  Dgi Sønderjylland            2:41.23   
  Silas Åkerlind  2005      40.85        40.85   
  Henrik Hansen  2005      47.11        1:27.96   
  Rasmus Johansen  2005      38.84        2:06.80   
  Alexander Schmidt  2004      34.43        2:41.23   
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordj. Rocky Fireballs  2006  DGI Nordjylland            2:40.40   
  Mathias Ø. Barslev  2006      39.54        39.54   
  Mads Mølgaard  2006      44.60        1:24.14   
  Eigil Midboe Skou  2006      41.06        2:05.20   
  Nikolaj Rytger Knudsen  2006      35.20        2:40.40   
                     
Drenge A Grp8  2006  DGI Østjylland            2:44.12   
  Daniel Marcus Le  2006      39.24        39.24   
  Johan H Brorson  2006      43.81        1:23.05   
  Samuel Krogh Laursen  2007      44.86        2:07.91   
  Simon Brandi Bukballe  2006      36.21        2:44.12   
                     
Gr. 8 Fynske Herrer  2006  DGI Fyn            3:00.16   
  Lucas Storm Sønderby  2006      46.82        46.82   
  Alexander Pedersen  2006      50.31        1:37.13   
  Jonas Elving Kristiansen  2006      45.71        2:22.84   
  Andreas Løkke  2006      37.32        3:00.16   
                     
Drenge B Grp8  2006  DGI Østjylland            3:00.64   
  Marinus Storm  2006      46.88        46.88   
  Andreas Skovgaard Hald  2006      49.07        1:35.95   
  Cornelius Fogdahl-Wiese  2006      48.28        2:24.23   
  Simon Sejer Sørensen  2007      36.41        3:00.64   
                     
Haslev 8  2006  DGI Storstrømmen            3:12.47   
  Theodor Kongstad  2006      50.79        50.79   
  Storm Melgaard  2007      50.77        1:41.56   
  Thor Sean Tørngren  2006      48.48        2:30.04   
  Tommy Hjalte Tørngren  2009      42.43        3:12.47   
                     
Sydøst Drenge 2 Gr. 8  2006  DGI Sydøstjylland            3:27.30   
  Magne Andersen  2007      49.58        49.58   
  Niclas Christensen  2006      1:03.91        1:53.49   
  Jannick Franow  2006      51.94        2:45.43   
  Ebbe Als Olsen  2007      41.87        3:27.30   
                     
Sydøst Drenge 1 Gr. 8  2006  DGI Sydøstjylland            DSQ  EFB 25m 
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2012 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordj. Zulu Fighters  2008  DGI Nordjylland            3:38.66   
  Nikolaj Baars  2008      54.22        54.22   
  Gustav Ø. Pedersen  2008      53.17        1:47.39   
  Malthe Bach Larsen  2008      1:04.00        2:51.39   
  Mattie Christiansen  2008      47.27        3:38.66   
                     
Drenge Grp9  2008  DGI Østjylland            DSQ  tyvstart 
  Knud Storm  2008      1:04.94        1:04.94   
  Morten Holst-Jensen  2008      1:03.97        2:08.91   
  Orla Kellenberger  2008      1:07.74        3:16.65   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  11:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark