2019-11-20   05:40:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsmesterskab 2018    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:09   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Preben Hansen  1967  DGI Nordjylland    35.56  1:14.31  1:54.39    2:33.19   
Klaus Moeslund  1968  DGI Nordjylland    36.58  1:17.12  1:58.63    2:39.52   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1986 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Märcher  1982  DGI Fyn    34.60  1:14.09  1:56.89    2:42.28   
Michael Jørgensen  1981  DGI Fyn    37.74  1:20.22  2:06.96    2:53.11   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kasper Hvid  1990  DGI Fyn    37.88  1:21.82  2:09.27    2:54.52   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Boje Fokkink  2001  DGI Sydvest    28.27  59.70  1:32.47    2:04.80   
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  DGI Nordjylland    29.03  1:00.87  1:33.44    2:06.37   
Svend Matzen  1999  Dgi Sønderjylland    30.11  1:04.81  1:39.69    2:12.80   
Robert Versteegen  2001  DGI Sydøstjylland    30.65  1:04.91  1:39.72    2:13.18   
Rasmus Abildgaard  2000  DGI Nordjylland    30.75  1:04.35  1:39.95    2:15.18   
Nicklas Pedersen  2001  DGI Nordjylland    31.40  1:05.85  1:41.92    2:17.61   
Rasmus D. Jensen  1998  DGI Sydøstjylland    31.23  1:06.89  1:43.47    2:20.62   
Frederik Klüver  1998  DGI Fyn    32.78  1:08.80  1:45.68    2:21.52   
Simon Andersen  2000  DGI Nordjylland    31.29  1:06.54  1:44.39    2:22.91   
10  Jonas Sørensen  1995  DGI Østjylland    34.26  1:13.22  1:53.46    2:28.35   
11  Rasmus Storm  2001  DGI Fyn    33.16  1:11.22  1:51.16    2:31.34   
12  Villads Holmen  1998  DGI Fyn    34.63  1:13.92  1:54.30    2:33.95   
13  Anders Mikkelsen  2001  DGI Nordjylland    34.09  1:14.86  1:58.40    2:38.60   
14  Rasmus Grøn  1999  DGI Nordjylland    36.67  1:18.59  2:03.33    2:48.31   
Daniel Johansen  1997  DGI Fyn            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  DGI Midtjylland    26.39  55.40  1:25.20    1:55.23   
Philip Andersen Ravn  2002  Dgi Sønderjylland    27.79  57.74  1:29.34    2:00.85   
Alexander L. Bjørn  2003  DGI Midtjylland    28.97  1:00.55  1:32.60    2:04.43   
Kasper Due Svendsen  2002  DGI Østjylland    28.58  1:00.37  1:33.50    2:06.32   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  DGI Sydøstjylland    29.07  1:03.06  1:38.40    2:11.23   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  DGI Nordjylland    31.00  1:05.48  1:40.24    2:13.01   
Tobias Vestby Jensen  2003  DGI Nordjylland    29.48  1:02.68  1:37.91    2:13.35   
Magnus Østergaard Barslev  2003  DGI Nordjylland    30.89  1:05.15  1:40.47    2:14.26   
Jeppe Haurum  2003  DGI Sydvest    30.69  1:05.90  1:40.38    2:14.58   
10  Malik Lodberg Klein  2003  DGI Nordjylland    31.65  1:06.95  1:42.91    2:17.66   
11  Christoffer B. Lauridsen  2002  DGI Nordjylland    30.18  1:04.29  1:41.70    2:20.20   
12  Rasmus Irmschler  2002  DGI Midtjylland    31.97  1:07.89  1:45.38    2:21.66   
13  Frederik Schimann Hansen  2003  Dgi Sønderjylland    32.60  1:09.21  1:47.35    2:24.09   
14  Axel Hvam  2003  DGI Østjylland    33.46  1:11.52  1:49.98    2:26.75   
15  Jens Mejdahl  2003  DGI Nordjylland    33.84  1:11.18  1:50.30    2:27.63   
16  Victor Constantin Timm  2003  DGI Østjylland    34.06  1:11.83  1:51.40    2:27.68   
17  Albert U. Thystrup  2003  DGI Storstrømmen    33.44  1:11.53  1:50.58    2:27.90   
18  Andreas Nissen  2003  DGI Sydøstjylland    33.59  1:11.38  1:50.59    2:28.49   
19  Mattias Hansen  2003  DGI Sydøstjylland    32.16  1:09.78  1:50.46    2:28.85   
20  Christoffer Holm Hedehus  2002  DGI Østjylland    32.61  1:11.05  1:51.50    2:29.41   
21  Dennis Hansen  2002  Dgi Sønderjylland    33.52  1:11.86  1:51.07    2:29.58   
22  Magnus Andersen Schmidt  2002  DGI Østjylland    34.44  1:13.51  1:53.30    2:30.68   
23  Jonas Abildgaard  2003  DGI Nordjylland    33.66  1:11.21  1:50.93    2:30.85   
24  Anders Søndergaard  2003  DGI Fyn    35.01  1:14.76  1:56.11    2:34.28   
25  Markus Friis Hansen  2003  DGI Østjylland    34.79  1:15.57  1:58.56    2:37.06   
26  Frederik Holdt  2003  DGI Sydvest    34.01  1:14.85  1:58.82    2:41.44   
27  Christian R Pedersen  2003  DGI Sydøstjylland    34.72  1:16.27  2:00.29    2:42.15   
28  Gustav Andersen  2003  DGI Fyn    36.41  1:17.45  2:03.95    2:46.40   
29  Mads Lilliendahl Nielsen  2002  DGI Østjylland    34.97  1:17.70  2:04.13    2:48.75   
30  Lukas Bonde Christensen  2002  DGI Sydvest    38.15  1:22.78  2:11.42    2:55.80   
31  Lauge Rasmussen  2003  DGI Fyn    40.88  1:25.89  2:13.15    2:57.35   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004  DGI Nordjylland    29.91  1:04.36  1:38.75    2:11.43   
Rasmus Håkonsson  2004  DGI Midtjylland    30.03  1:03.95  1:38.06    2:11.43   
Anton Christiansen  2004  DGI Midtjylland    32.24  1:08.74  1:46.12    2:22.04   
Kris Jensen  2004  DGI Nordjylland    33.00  1:09.75  1:48.75    2:26.01   
Gustav Jørgensen  2004  DGI Fyn    32.67  1:10.62  1:51.85    2:28.28   
Mathias H. Johannesen  2004  DGI Sydøstjylland    33.37  1:10.73  1:51.15    2:30.67   
Asger Als Olsen  2004  DGI Sydøstjylland    34.21  1:13.16  1:53.15    2:33.21   
Jonas P. Dahrup  2004  DGI Storstrømmen    34.83  1:14.46  1:54.67    2:33.30   
Alexander Løland  2004  DGI Østjylland    34.63  1:14.27  1:54.83    2:33.89   
10  Jens Holst Jacobsen  2005  DGI Sydøstjylland    36.09  1:16.23  1:56.65    2:35.02   
11  Magnus Løkke  2005  DGI Fyn    36.08  1:15.73  1:58.09    2:37.96   
12  Oliver K. Christensen  2004  DGI Østjylland    35.95  1:17.53  1:59.61    2:39.46   
13  Elmer Oosterhof  2005  DGI Nordjylland    35.29  1:15.86  1:58.68    2:39.71   
14  Silas Åkerlind  2005  Dgi Sønderjylland    36.47  1:17.95  2:00.88    2:40.04   
15  Victor Karlström  2004  DGI Fyn    35.48  1:16.16  1:59.05    2:40.52   
16  Jonas Rohde  2005  DGI Midtjylland    38.18  1:19.98  2:01.70    2:40.76   
17  Waldemar Winther  2004  DGI Østjylland    36.93  1:18.97  2:02.53    2:46.73   
18  Philllip Bols Faarup  2004  DGI Østjylland    35.93  1:18.83  2:04.19    2:47.90   
19  Jacob Bach-Valeur  2004  DGI Østjylland    34.22  1:16.70  2:03.87    2:49.53   
20  Noah Schou  2005  DGI Fyn    39.42  1:22.53  2:08.03    2:50.12   
21  Gustav Ravn  2005  DGI Østjylland    38.48  1:22.31  2:07.96    2:50.53   
22  Mathias Madsen  2004  DGI Nordjylland    39.06  1:23.06  2:08.87    2:52.24   
23  Laurits Thøfner  2004  DGI Storstrømmen    37.69  1:22.01  2:09.19    2:53.55   
24  Matti Andersen  2005  DGI Sydøstjylland    39.12  1:23.84  2:10.71    2:54.79   
25  Magnus Tranekjer  2005  DGI Fyn    40.33  1:25.30  2:10.60    2:56.40   
26  Lukas Mogensen  2005  DGI Østjylland    40.85  1:28.16  2:15.65    2:58.68   
27  Alexander Mogensen  2005  DGI Sydøstjylland    42.85  1:30.62  2:17.89    3:03.55   
Laust Lundgaard  2004  DGI Fyn            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Eigil Midboe Skou  2006  DGI Nordjylland    34.39  1:13.52  1:53.78    2:32.77   
Mads Mølgaard  2006  DGI Nordjylland    36.23  1:17.58  2:01.36    2:41.33   
Mathias Ø. Barslev  2006  DGI Nordjylland    36.45  1:16.99  2:00.46    2:41.65   
Felix Wetcke-Brask  2006  Dgi Sønderjylland    36.78  1:19.26  2:02.43    2:46.06   
Daniel Marcus Le  2006  DGI Østjylland    37.79  1:21.83  2:08.05    2:49.25   
Elias Alminde Pedersen  2006  DGI Østjylland    38.90  1:22.05  2:07.43    2:50.04   
Alexander Juul Dahl  2006  DGI Østjylland    41.18  1:28.63  2:18.14    3:04.74   
Thor Sean Tørngren  2006  DGI Storstrømmen    42.14  1:30.23  2:19.71    3:05.95   
Jannick Franow  2006  DGI Sydøstjylland    41.25  1:30.95  2:23.13    3:10.42   
10  Andreas Skovgaard Hald  2006  DGI Østjylland    44.28  1:32.98  2:24.66    3:11.09   
11  Samuel Krogh Laursen  2007  DGI Østjylland    41.31  1:31.74  2:22.89    3:11.72   
12  Cornelius Fogdahl-Wiese  2006  DGI Østjylland    43.51  1:35.23  2:28.48    3:19.27   
13  Rasmus Gandrup Nejmann  2007  DGI Østjylland    48.43  1:43.69  2:40.49    3:33.19   
14  Jonas Kloppenborg  2006  DGI Fyn    49.00  1:45.72  2:45.16    3:42.91   
15  Niclas Christensen  2006  DGI Sydøstjylland    54.90  1:59.77  3:07.94    4:09.49   
Lucas Storm Sønderby  2006  DGI Fyn            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  10:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark