Resultat för DGI Landsmesterskab 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | DGI Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-1968 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Preben Hansen | 1967 | DGI Nordjylland | 30.67 | ||||||
2 | Kim T. Kristiansen | 1967 | DGI Nordjylland | 33.14 | ||||||
3 | Torben Eisland Schmidt | 1958 | Dgi Sønderjylland | 44.62 | ||||||
4 | Poul Erik Tankred | 1953 | DGI Sydøstjylland | 51.55 | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1978 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Thorup Hansen | 1975 | DGI Østjylland | 29.13 | ||||||
2 | Thomas Sønderskov | 1974 | DGI Sydøstjylland | 29.34 | ||||||
3 | Morten Horsbøll | 1969 | DGI Nordjylland | 30.77 | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1986 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Christiansen | 1982 | DGI Sydvest | 27.30 | ||||||
2 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 32.01 | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Winther | 1993 | DGI Nordjylland | 26.27 | ||||||
2 | Stefan Hjortshøj | 1988 | DGI Østjylland | 27.36 | ||||||
3 | Casper Nedergaard | 1990 | DGI Fyn | 30.27 | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 25.47 | ||||||
2 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 25.56 | ||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | DGI Nordjylland | 25.64 | ||||||
4 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 26.06 | ||||||
5 | Svend Matzen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 26.21 | ||||||
6 | Scott Stegenborg | 2000 | DGI Nordjylland | 26.54 | ||||||
7 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 26.73 | ||||||
8 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 26.83 | ||||||
9 | Anders Lund Holgersen | 2000 | DGI Fyn | 27.05 | ||||||
10 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 27.25 | ||||||
11 | Rasmus Pedersen | 2000 | DGI Nordjylland | 27.35 | ||||||
12 | Nicklas Pedersen | 2001 | DGI Nordjylland | 27.51 | ||||||
13 | Alexander Roe | 1997 | DGI Sydøstjylland | 27.54 | ||||||
13 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | DGI Nordjylland | 27.54 | ||||||
15 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 27.67 | ||||||
16 | Steffen Trier Nielsen | 1996 | DGI Østjylland | 27.71 | ||||||
17 | Kasper Livbjerg | 1998 | DGI Sydøstjylland | 27.89 | ||||||
18 | Niklas Børsmose Simony | 2001 | Dgi Sønderjylland | 27.99 | ||||||
19 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 28.40 | ||||||
20 | Rasmus Abildgaard | 2000 | DGI Nordjylland | 28.45 | ||||||
21 | Jonas Sørensen | 1995 | DGI Østjylland | 28.74 | ||||||
22 | Ole S. Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 28.80 | ||||||
23 | Mikkel Købke | 1999 | DGI Østjylland | 28.97 | ||||||
24 | Rasmus Hagger Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 29.94 | ||||||
25 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 30.49 | ||||||
- | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | Dgi Sønderjylland | 25.24 | ||||||
2 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 26.33 | ||||||
3 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 26.49 | ||||||
4 | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | 26.99 | ||||||
5 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 27.05 | ||||||
6 | Jeppe Haurum | 2003 | DGI Sydvest | 27.36 | ||||||
7 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 27.66 | ||||||
8 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | 27.79 | ||||||
9 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DGI Sydøstjylland | 27.93 | ||||||
10 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 27.97 | ||||||
11 | Nikolaj Carlsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 28.07 | ||||||
12 | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | 28.25 | ||||||
13 | Mathias M. Nielsen | 2002 | DGI Midtjylland | 28.31 | ||||||
14 | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | 28.52 | ||||||
15 | Anders Christensen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 28.57 | ||||||
16 | Mikkel Dam | 2002 | DGI Sydøstjylland | 29.11 | ||||||
17 | Jacob Ladefoged | 2003 | DGI Sydøstjylland | 29.18 | ||||||
18 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 29.39 | ||||||
19 | Oliver Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 29.40 | ||||||
20 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 29.41 | ||||||
21 | Dion Drejer Delaney | 2003 | DGI Nordjylland | 29.45 | ||||||
22 | Magnus Andersen Schmidt | 2002 | DGI Østjylland | 29.50 | ||||||
23 | Anton Gold | 2002 | DGI Sydøstjylland | 29.57 | ||||||
24 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 29.73 | ||||||
25 | Jonas Ahrendsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 29.80 | ||||||
26 | Marius Kristensen | 2003 | DGI Nordjylland | 29.82 | ||||||
27 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 29.89 | ||||||
28 | Mikkel Dannesboe | 2003 | DGI Østjylland | 29.90 | ||||||
29 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 30.33 | ||||||
30 | Laurits Andreassen | 2002 | DGI Østjylland | 30.38 | ||||||
31 | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | 30.43 | ||||||
32 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | DGI Nordjylland | 30.46 | ||||||
33 | Frederik Nyhus | 2003 | DGI Sydvest | 30.49 | ||||||
34 | Mads Vittrup | 2003 | DGI Østjylland | 30.80 | ||||||
35 | Albert U. Thystrup | 2003 | DGI Storstrømmen | 30.87 | ||||||
36 | Andreas Nissen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 31.15 | ||||||
37 | Lauge Rasmussen | 2003 | DGI Fyn | 32.38 | ||||||
38 | Lucas Fig | 2002 | DGI Fyn | 32.67 | ||||||
39 | Peter Larsen | 2003 | DGI Sydvest | 33.06 | ||||||
40 | Simon Polk | 2002 | DGI Fyn | 35.01 | ||||||
41 | Jeppe Lund Holgersen | 2003 | DGI Fyn | 36.20 | ||||||
42 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 41.14 | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 27.18 | ||||||
2 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 28.21 | ||||||
3 | Noah Busk | 2004 | DGI Østjylland | 29.56 | ||||||
4 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Dgi Sønderjylland | 29.90 | ||||||
5 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | DGI Fyn | 30.11 | ||||||
6 | Erik Both Schulte | 2004 | DGI Sydøstjylland | 30.51 | ||||||
7 | Mathias H. Johannesen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 31.13 | ||||||
8 | Malte P Iversen | 2004 | DGI Nordjylland | 31.21 | ||||||
9 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 31.41 | ||||||
10 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 31.78 | ||||||
10 | Kasper Hansen | 2004 | DGI Nordjylland | 31.78 | ||||||
12 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | DGI Østjylland | 31.80 | ||||||
13 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Dgi Sønderjylland | 32.08 | ||||||
14 | Karl Anton Kristensen | 2005 | DGI Nordjylland | 32.09 | ||||||
15 | Victor Karlström | 2004 | DGI Fyn | 32.40 | ||||||
16 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 32.80 | ||||||
17 | Kasper Lund Tange | 2004 | DGI Midtjylland | 32.97 | ||||||
18 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 33.17 | ||||||
19 | Jakob Fiil | 2005 | DGI Østjylland | 33.24 | ||||||
19 | Jan Damm Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 33.24 | ||||||
21 | Philllip Bols Faarup | 2004 | DGI Østjylland | 33.41 | ||||||
22 | Frederik Gadegaard | 2005 | DGI Østjylland | 33.96 | ||||||
23 | Rasmus Johansen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 33.98 | ||||||
24 | Laurits Thøfner | 2004 | DGI Storstrømmen | 34.32 | ||||||
25 | Kristoffer Mortensen | 2005 | DGI Fyn | 34.74 | ||||||
26 | Mathias Qvesel | 2004 | DGI Nordjylland | 34.86 | ||||||
27 | Magnus Tranekjer | 2005 | DGI Fyn | 35.43 | ||||||
28 | Peter Ladefoged | 2004 | DGI Sydøstjylland | 35.50 | ||||||
29 | Alexander Schmidt | 2004 | Dgi Sønderjylland | 35.75 | ||||||
30 | Claes Stenger | 2005 | DGI Nordjylland | 36.56 | ||||||
31 | Oliver Hansen | 2004 | DGI Fyn | 37.57 | ||||||
32 | Lasse F Juhl | 2004 | DGI Fyn | 38.13 | ||||||
33 | Henrik Hansen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 39.49 | ||||||
34 | Martin Mark Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 39.58 | ||||||
35 | Ebbe Weile | 2004 | DGI Sydøstjylland | 49.75 | ||||||
- | Rasmus Stenholt Jakobsen | 2004 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Jacob Mørup | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | Dgi Sønderjylland | 33.72 | ||||||
2 | Lukas Nissen | 2006 | Dgi Sønderjylland | 33.88 | ||||||
3 | Daniel Marcus Le | 2006 | DGI Østjylland | 34.22 | ||||||
4 | Storm Melgaard | 2007 | DGI Storstrømmen | 34.87 | ||||||
5 | Esben Frimand | 2006 | DGI Østjylland | 35.65 | ||||||
6 | Simon Sejer Sørensen | 2007 | DGI Østjylland | 36.84 | ||||||
7 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | DGI Nordjylland | 36.87 | ||||||
8 | Samuel Krogh Laursen | 2007 | DGI Østjylland | 37.04 | ||||||
9 | Sebastian Stormes | 2007 | DGI Østjylland | 37.72 | ||||||
10 | Simon Brandi Bukballe | 2006 | DGI Østjylland | 37.82 | ||||||
11 | Andreas Løkke | 2006 | DGI Fyn | 38.28 | ||||||
11 | Lucas Storm Sønderby | 2006 | DGI Fyn | 38.28 | ||||||
13 | Valdemar Theisen | 2007 | DGI Midtjylland | 38.70 | ||||||
14 | Alexander Juul Dahl | 2006 | DGI Østjylland | 40.00 | ||||||
15 | Anders Toutrup Jensen | 2006 | DGI Fyn | 40.11 | ||||||
16 | Alexander Pedersen | 2006 | DGI Fyn | 41.87 | ||||||
17 | Johannes Lund | 2006 | DGI Sydøstjylland | 42.39 | ||||||
18 | Ebbe Als Olsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 42.96 | ||||||
19 | Jonas Kloppenborg | 2006 | DGI Fyn | 43.27 | ||||||
20 | Magne Andersen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 46.33 | ||||||
21 | Niclas Christensen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 48.59 | ||||||
- | Oliver Oxholm Ballisager | 2007 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Troels Liljegren | 2006 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Mark Rüdinger | 2006 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2012 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DGI Fyn | 39.86 | ||||||
2 | Malthe Bach Larsen | 2008 | DGI Nordjylland | 41.43 | ||||||
3 | Tommy Hjalte Tørngren | 2009 | DGI Storstrømmen | 42.33 | ||||||
4 | Malthe Le Fevre | 2008 | DGI Sydøstjylland | 42.71 | ||||||
5 | Nikolaj Baars | 2008 | DGI Nordjylland | 42.90 | ||||||
6 | Alfred Løkke | 2008 | DGI Østjylland | 44.16 | ||||||
6 | Anes Hajrovic | 2008 | DGI Sydøstjylland | 44.16 | ||||||
8 | Lui Filipowicz | 2008 | DGI Østjylland | 45.65 | ||||||
9 | Simon Søholm Vang | 2008 | DGI Østjylland | 46.59 | ||||||
10 | Jacob Toustrup-Jensen | 2009 | DGI Fyn | 47.18 | ||||||
11 | Mattie Christiansen | 2008 | DGI Nordjylland | 48.62 | ||||||
12 | Mads Jensen | 2008 | DGI Nordjylland | 48.75 | ||||||
13 | Orla Kellenberger | 2008 | DGI Østjylland | 48.88 | ||||||
14 | Morten Holst-Jensen | 2008 | DGI Østjylland | 49.73 | ||||||
15 | Knud Storm | 2008 | DGI Østjylland | 50.25 | ||||||
16 | Casper Buus | 2008 | DGI Nordjylland | 50.46 | ||||||
17 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | DGI Nordjylland | 51.37 | ||||||
18 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | DGI Storstrømmen | 51.76 | ||||||
19 | Frederik Høgh | 2008 | DGI Sydøstjylland | 1:05.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:31 |