2019-07-22   20:46:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsmesterskab 2018    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rina Damsgaard  1956  DGI Sydøstjylland    1:06.82        2:18.20   
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rikke Danielsen  1976  DGI Østjylland    46.21        1:38.46   
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Johanne Folkedahl Hole  2000  DGI Nordjylland    37.14        1:19.96   
Karen Krogh Lund  1996  DGI Sydøstjylland    39.52        1:23.84   
Maja Meinert  2001  DGI Nordjylland    39.91        1:25.98   
Amalie Falk Byrgesen  1999  DGI Nordjylland    41.00        1:26.90   
Nadja Skov Haffejee  1998  DGI Fyn    41.18        1:29.39   
Amalie Faigh Sørensen  2000  DGI Fyn    46.91        1:39.58   
Katrine Hansen  2000  Dgi Sønderjylland    49.47        1:40.09   
Martine Rasmussen  2000  DGI Sydøstjylland    47.36        1:40.73   
Frederikke Brændgaard  2001  DGI Sydøstjylland            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julia Harpøth  2002  DGI Sydøstjylland    36.25        1:17.93   
Mia Sommer Johansen  2002  DGI Østjylland    40.55        1:24.76   
Thyra Thomsen  2002  Dgi Sønderjylland    40.50        1:25.99   
Agnete Riis  2003  DGI Midtjylland    39.74        1:27.28   
Julie B. Andersen  2002  DGI Midtjylland    41.70        1:28.37   
Thea Holm Thomsen  2003  DGI Nordjylland    42.56        1:29.98   
Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  Dgi Sønderjylland    43.05        1:30.60   
Emilia Juhl Leiszner  2002  DGI Sydøstjylland    43.92        1:33.99   
Frederikke Mortensen  2003  DGI Storkøbenhavn    44.68        1:34.02   
10  Marie Bernack  2003  DGI Storkøbenhavn    44.42        1:34.30   
11  Maja Svenstrup  2002  DGI Storstrømmen    43.46        1:34.85   
12  Rosa Bundgaard-Laursen  2003  DGI Østjylland    47.13        1:35.71   
13  Amalie Frikke-Salling  2002  DGI Fyn    44.91        1:35.95   
14  Louise Høeg  2003  DGI Nordjylland    45.71        1:36.80   
15  Anika Fogt  2002  DGI Fyn    46.04        1:37.48   
16  Miia Skjøde  2003  DGI Østjylland    46.29        1:37.96   
17  Johanne Rasmussen  2003  DGI Sydøstjylland    48.03        1:40.96   
18  Caroline Buhl Søderberg  2003  DGI Østjylland    47.58        1:41.08   
19  Sofie Horsbøll  2002  DGI Nordjylland    45.98        1:41.16   
20  Lærke Aagaard Nielsen  2003  DGI Sydvest    48.21        1:42.13   
21  Signe Grøndahl  2003  DGI Storkøbenhavn    49.81        1:42.54   
22  Anne Mette Nørmmark Jakob  2002  DGI Sydøstjylland    48.02        1:43.73   
23  Emma Christensen  2002  DGI Fyn    49.87        1:45.40   
24  Signe D. Jørgensen  2002  DGI Østjylland    50.03        1:46.79   
25  Siff Pedersen  2003  DGI Fyn    49.95        1:46.93   
26  Amalie Kipper  2003  DGI Østjylland    51.86        1:48.13   
27  Sine Poulsen  2002  Dgi Sønderjylland    54.87        1:52.93   
28  Lærke Kongsfelt  2003  DGI Storkøbenhavn    54.85        1:55.00   
29  Emma Northway  2003  DGI Fyn    59.19        2:06.17   
Emilie Mortensen  2003  DGI Sydøstjylland            DNS   
Freja Funder  2002  DGI Fyn            DSQ  tape/banndage på knæ 
Luna Marcher  2002  DGI Sydvest            DSQ  2 brystarmtag ef sta 
Sidsel Maria Aallmann  2002  DGI Fyn            DSQ  tyvstart 
Vibe Pjengaard  2003  DGI Østjylland            DSQ  ej rørt samtidig 50m 
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Østergaard  2004  DGI Sydvest    37.41        1:19.75   
Freja Kruse  2004  DGI Sydvest    39.95        1:25.10   
Weronika L. Bjørn  2005  DGI Midtjylland    41.33        1:26.56   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  DGI Sydøstjylland    42.84        1:27.44   
Sofie Dyg Holme  2005  DGI Midtjylland    41.86        1:27.93   
Caroline Christensen  2004  DGI Østjylland    42.01        1:29.16   
Allie F. Brandt  2004  DGI Nordjylland    42.63        1:29.43   
Julie Frimer  2004  DGI Østjylland    42.13        1:29.51   
Lærke Møller  2005  DGI Storstrømmen    42.31        1:29.85   
10  Linea Lodberg Klein  2005  DGI Nordjylland    42.96        1:30.82   
11  Ella Ussing  2004  DGI Fyn    42.89        1:32.18   
12  Mathilde Møller  2004  DGI Østjylland    44.52        1:33.91   
13  Lea Winther  2004  Dgi Sønderjylland    44.64        1:34.09   
14  Rikke Bruun-Petersen  2005  DGI Fyn    43.66        1:34.40   
15  Dicte Lund  2004  DGI Østjylland    44.86        1:34.42   
16  Liva Ginnerup  2004  DGI Østjylland    44.94        1:34.62   
17  Laura B. Nielsen  2004  DGI Fyn    44.67        1:35.14   
18  Camilla Liao Wienke  2005  DGI Østjylland    43.46        1:35.16   
19  Rosa Marie Schousboe  2005  DGI Sydøstjylland    46.17        1:35.20   
20  Caroline K. Sørensen  2004  DGI Sydøstjylland    44.55        1:35.96   
21  Anna Rahbek Julsgaard  2004  DGI Fyn    46.29        1:36.14   
22  Freja Meyer  2004  DGI Østjylland    44.19        1:36.38   
23  Liv F. Skov-Petersen  2005  Dgi Sønderjylland    45.78        1:37.39   
24  Alberte Randlev Laustsen  2005  DGI Sydøstjylland    47.46        1:37.63   
25  Amalie Hede Kristensen  2005  Dgi Sønderjylland    45.52        1:37.77   
26  Sara Kokholm  2005  DGI Nordjylland    46.84        1:38.00   
27  Emilie Væring Nielsen  2005  DGI Midtjylland    46.90        1:38.42   
28  Signe Vinding Sørensen  2005  DGI Fyn    47.59        1:40.88   
29  Agnes Lyndrup  2004  DGI Nordjylland    47.80        1:41.18   
30  Freja Schwertfeger  2004  DGI Fyn    49.12        1:43.60   
31  Marie Søndergaard  2005  DGI Nordjylland    48.14        1:43.76   
32  Frederikke Boje  2004  DGI Fyn    51.30        1:46.41   
33  Caroline Madsen  2005  DGI Nordjylland    51.86        1:49.44   
34  Catharina Paulsen  2005  Dgi Sønderjylland    51.70        1:51.86   
35  Wencke Andresen  2005  Dgi Sønderjylland    59.43        2:01.04   
36  Tilde Liljensøe  2005  Dgi Sønderjylland    1:00.47        2:09.92   
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freya Thorsgaard  2006  DGI Sydøstjylland    46.77        1:36.33   
Luanna Russo  2006  DGI Nordjylland    48.48        1:38.72   
Therese J Helt  2006  DGI Nordjylland    49.77        1:44.20   
Silja Larsen  2006  DGI Sydøstjylland    49.88        1:45.49   
Frederikke Wiese Jacobsen  2007  DGI Østjylland    49.75        1:45.87   
Mikkeline Liis Jacobsen  2007  DGI Østjylland    50.19        1:46.77   
Isabella Nørgaard  2007  DGI Østjylland    51.38        1:47.22   
Celina Klæsøe  2006  DGI Fyn    51.26        1:47.46   
Sofie Egeberg Borch  2006  DGI Østjylland    50.44        1:48.58   
10  Ida Mørup  2006  DGI Østjylland    53.25        1:51.24   
11  Mille Christiansen  2006  DGI Midtjylland    54.98        1:51.92   
12  Cecilie Engsted Larsen  2006  DGI Storstrømmen    52.14        1:52.15   
13  Sarah Storm Jacobsen  2006  DGI Nordjylland    51.84        1:52.89   
14  Kirstine Hove  2006  DGI Nordjylland    54.55        1:53.23   
15  Serine Ragner  2006  DGI Fyn    53.58        1:55.27   
16  Ida Jensen  2006  DGI Nordjylland    53.56        1:55.50   
17  Nicoline Bohn Jacobsen  2006  DGI Storstrømmen    54.20        1:55.83   
18  Asta Edelbo Pedersen  2006  DGI Storkøbenhavn    55.85        1:56.37   
19  Emilie Petz Nielsen  2007  Dgi Sønderjylland    59.54        2:02.11   
20  Sofie Skibelund Olesen  2007  Dgi Sønderjylland    58.37        2:03.70   
21  Sofie Jeppesen  2007  DGI Nordjylland    58.39        2:04.06   
22  Andrea Norlyk  2006  Dgi Sønderjylland    59.52        2:04.66   
23  Emma Holtz Pedersen  2006  DGI Østjylland    1:01.51        2:08.16   
24  Ida Siegumfeldt  2007  DGI Østjylland    1:02.56        2:17.63   
25  Trine Pors Rasmussen  2007  DGI Sydøstjylland    1:12.97        2:30.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  14:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark