2018-06-19   04:34:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997    611          24.64  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  23.79                 
Anders Kilen  1975    534          25.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.15                 
Mads Steen Petersen  1997    528          25.87   
  Helsinge Svømmeklub  25.36                 
Loic Emmert  1996    506          26.23  Deltager ikke i finalen 
  Brighton Swimming Club  26.36                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    500          26.34   
  Lyngby Svømmeklub  25.55                 
Emil Blomgaard  1999    491          26.50   
  Roskilde Svømning  25.68                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    466          26.97   
  Farum Svømmeklub  27.81                 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2002 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Textor Broch  2001    634          24.33  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  24.56                 
Nicklas Andersen  2001    533          25.78   
  Helsinge Svømmeklub  25.65                 
Emil Tönshoff  2000    524          25.93  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  25.81                 
Rasmus Steenberg  2000    520          25.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.26                 
Daniel Berg Wenk  2000    510          26.16   
  Roskilde Svømning  26.67                 
Frederik Eg Ibsen  2002    510          26.16  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  25.88                 
Alfred August Grubert  2001    498          26.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.01                 
Frederik Bornemann  2001    497          26.39   
  Sigma Swim Allerød  27.11                 
Gustav Haugård Hansen  2002    490          26.52  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  26.20                 
10  Malthe Letting  2001    488          26.55  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  26.23                 
11  Mads Lind  2002    480          26.69  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  26.75                 
12  Andreas Gram Peters  2001    476          26.77   
  Helsinge Svømmeklub  26.77                 
13  Jakob Gersholm Baktoft  2000    474          26.80   
  Roskilde Svømning  25.75                 
14  Rasmus Thode Møller  2002    473          26.82   
  Farum Svømmeklub  26.16                 
15  Thor Bols Jeppesen  2002    470          26.89   
  Helsinge Svømmeklub  27.01                 
16  Frederik Junker Neldeberg  2000    467          26.94   
  Helsinge Svømmeklub  27.03                 
17  Mikkel Eg Ibsen  2002    462          27.04  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  27.17                 
18  Morten Østergaard  2002    456          27.15   
  A6  27.25                 
18  Thorbjørn Jari Ikkala  2002    456          27.15   
  Frederiksværk Svømmeklub  28.35                 
20  Stanley Andrews  2000    453          27.21   
  Brighton Swimming Club  27.51                 
21  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    449          27.30   
  Roskilde Svømning  28.04                 
22  Ulrik Blach Petersen  2001    440          27.49   
  Sigma Swim Birkerød  28.39                 
23  Gustav Fabiansen  2002    437          27.54   
  Lyngby Svømmeklub  27.87                 
24  Oliver Steenberg  2002    424          27.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.45                 
25  Alexander Stærkær  2002    424          27.83   
  Helsingør Svømmeklub  27.79                 
26  Daniel Didriksen  2002    420          27.90   
  Frederiksværk Svømmeklub  27.86                 
27  Mathias Jelshøj  2001    403          28.30   
  Herlev Svømning  28.83                 
28  Christian Ong Hansen  2001    402          28.33   
  Farum Svømmeklub  27.72                 
29  Jack Spowage  2002    388          28.65   
  Brighton Swimming Club  28.50                 
30  Mathias Riff Alexandersen  2001    387          28.69   
  Sigma Swim Birkerød  29.14                 
31  Affou Adlouni  2002    383          28.79   
  Roskilde Svømning  30.06                 
32  Adrian Roed Schøning  2000    374          29.02   
  Helsingør Svømmeklub  28.66                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark