2018-11-16   00:12:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  23:50   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Osteboden, Farum 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kevin Witt Christensen  1995    716  58.49  2:02.02  3:04.90    4:05.92   
  Farum Svømmeklub  4:13.29                 
                     
Morten Østergaard  2002    534  1:04.56  2:14.53  3:23.51    4:31.14   
  A6  4:30.45                 
                     
Thor Bols Jeppesen  2002    531  1:03.14  2:13.93  3:23.86    4:31.69   
  Helsinge Svømmeklub  4:33.28                 
                     
Nicolai Wiuff  2002    528  1:05.79  2:14.80  3:24.37    4:32.15   
  A6  4:34.07                 
                     
Mads Lind  2002    506  1:05.60  2:16.79  3:26.79    4:36.13   
  Hvidovre Svømme Klub  4:42.24                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    480  1:06.79  2:18.37  3:30.47    4:40.97   
  Hvidovre Svømme Klub  4:41.81                 
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Osteboden, Farum 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Boutrup  2003    616  1:02.67  2:08.51  3:14.73    4:18.57   
  Sigma Swim Birkerød  4:16.41                 
                     
Frederik Jørgensen  2003    529  1:04.54  2:14.29  3:24.71    4:31.98   
  Farum Svømmeklub  4:35.85                 
                     
Andreas Hoffmann  2003    486  1:05.40  2:16.88  3:29.31    4:39.87   
  Sigma Swim Birkerød  4:33.37                 
                     
Jet Li Fuhrmann  2004    483  1:08.76  2:20.48  3:30.16    4:40.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:23.40                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003    480  1:05.78  2:18.23  3:30.38    4:40.99   
  A6  4:52.25                 
                     
Valdemar Brøns  2003    475  1:06.59  2:18.40  3:30.96    4:42.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:20.56                 
                     
William Ølshøj  2004    472  1:07.04  2:19.34  3:32.02    4:42.59   
  Sigma Swim Birkerød  4:41.48                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    448  1:07.78  2:22.29  3:35.50    4:47.53   
  Lyngby Svømmeklub  4:44.08                 
                     
Sebastian Greisen  2004    442  1:08.35  2:21.40  3:35.46    4:48.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:48.15                 
                     
10  Villads Kruse  2003    432  1:08.27  2:23.34  3:38.38    4:50.94   
  Sigma Swim Allerød  4:47.34                 
                     
11  Mathias Parkhøi  2003    424  1:09.41  2:25.05  3:40.45    4:52.85   
  Hvidovre Svømme Klub  4:55.24                 
                     
12  Joshua P. Sidebotham  2003    418  1:09.49  2:24.49  3:39.91    4:54.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:54.20                 
                     
13  Emil Witzner Hansen  2004    417  1:09.80  2:25.15  3:41.28    4:54.36   
  A6  4:50.29                 
                     
14  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    401  1:09.69  2:26.57  3:43.46    4:58.41   
  Hvidovre Svømme Klub  5:06.30                 
                     
15  Lars Reber Knudsen  2003    366  1:10.00  2:29.06  3:49.45    5:07.42   
  Farum Svømmeklub  5:04.78                 
                     
16  Frederik Lund Hirsbak  2004    359  1:13.62  2:32.04  3:53.02    5:09.37   
  A6  5:11.05                 
                     
17  Bertram T. Aunsholm  2004    343  1:13.92  2:34.57  3:55.82    5:14.29   
  Hvidovre Svømme Klub  5:27.68                 
                     
18  Kasper Kusk  2003    336  1:14.75  2:35.14  3:57.23    5:16.44   
  Hvidovre Svømme Klub  5:28.82                 
                     
19  Villads Lund Larsen  2004    298  1:20.37  2:43.66  4:08.32    5:29.44   
  Hvidovre Svømme Klub  6:05.55                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark