Results for Farum Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stvne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
06 maj 2018 |
|
|
Stvne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
13:04 |
|
|
Arrangr |
Farum Svmmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
|
|
Lb 116, 200m Rygsvmning Drenge, Finaler rg. 2003-2004 |
Sponsor: Sportigan, Farum |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.10 2018-04-14 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matthew Hind |
2004 |
|
485 |
32.58 |
1:08.63 |
1:45.60 |
|
2:22.37 |
|
|
Brighton Swimming Club |
2:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Skarby Madsen |
2003 |
|
429 |
35.21 |
1:11.87 |
1:50.72 |
|
2:28.36 |
|
|
A6 |
2:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Thornton |
2004 |
|
415 |
34.90 |
1:12.84 |
1:51.64 |
|
2:30.04 |
|
|
Brighton Swimming Club |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laurie Seymour |
2004 |
|
385 |
35.19 |
1:14.35 |
1:54.58 |
|
2:33.79 |
|
|
Brighton Swimming Club |
2:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Roesen Larsen |
2003 |
|
326 |
38.02 |
1:19.46 |
2:01.79 |
|
2:42.56 |
|
|
Hillerd Svmmeklub |
2:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michael Halck |
2004 |
|
320 |
38.21 |
1:20.49 |
2:03.11 |
|
2:43.47 |
|
|
Lyngby Svmmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Noah Tranum |
2004 |
|
315 |
38.52 |
1:20.14 |
2:03.42 |
|
2:44.48 |
|
|
A6 |
2:49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasper Thorn |
2004 |
|
296 |
38.41 |
1:21.84 |
2:05.65 |
|
2:47.91 |
|
|
Lyngby Svmmeklub |
2:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
William Leander Agerskov |
2004 |
|
293 |
40.18 |
1:22.88 |
2:05.51 |
|
2:48.37 |
|
|
Sigma Swim Allerd |
2:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oscar Cleemann |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hvidovre Svmme Klub |
2:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lb 116, 200m Rygsvmning Drenge, Finaler rg. 2005-2018 |
Sponsor: Sportigan, Farum |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.10 2018-04-14 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jake Beagley |
2005 |
|
372 |
37.83 |
1:18.11 |
1:57.52 |
|
2:35.50 |
|
|
Brighton Swimming Club |
2:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Rytter Bech |
2005 |
|
286 |
39.22 |
1:22.95 |
2:06.75 |
|
2:49.72 |
|
|
Hvidovre Svmme Klub |
3:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malte Hagbarth Jrgensen |
2005 |
|
282 |
38.91 |
1:23.55 |
2:08.07 |
|
2:50.48 |
|
|
Roskilde Svmning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ben Devriendt |
2005 |
|
264 |
41.56 |
1:26.56 |
2:11.96 |
|
2:54.44 |
|
|
Brighton Swimming Club |
2:52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sailor Weeks |
2005 |
|
221 |
43.60 |
1:31.27 |
2:19.59 |
|
3:04.97 |
|
|
Brighton Swimming Club |
3:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
|
197 |
|
1:34.81 |
|
|
3:12.34 |
|
|
Helsinge Svmmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julius Svarrer |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej fort.bev. 150m |
|
A6 |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
06 maj 2018 |
Licens til Farum Svmmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:04 |
|