Resultater for Nya Göingeplumset 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Lindeberg | 2008 | Simklubben Lödde | 1:44.09 | ||||||
2 | Noah Brylski | 2008 | Kristianstads SLS | 1:44.84 | ||||||
3 | Leo Eriksson | 2008 | Simklubben Lödde | 1:45.87 | ||||||
4 | Simon Björk | 2009 | Simklubben Lödde | 1:58.52 | ||||||
5 | Noah Zhang | 2008 | Ringsjö Simklubb | 2:03.76 | ||||||
- | Jakob Bondesson | 2009 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Johan Bendz Lundberg | 2009 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Zhang | 2007 | Ringsjö Simklubb | 1:29.49 | ||||||
2 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 1:35.06 | ||||||
3 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:35.91 | ||||||
4 | Tim Edelberg | 2007 | Simklubben Lödde | 1:49.39 | ||||||
5 | Thage Bergström | 2007 | Kristianstads SLS | 1:50.35 | ||||||
6 | Isak Andersson | 2007 | Osby Simsällskap | 2:00.96 | ||||||
- | Nicholas Olsson Gonsalves | 2007 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Oliver Björk | 2007 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Albin Hedvall | 2007 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Melvin Persson | 2007 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 1:19.01 | ||||||
2 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 1:19.66 | ||||||
3 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 1:20.66 | ||||||
4 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 1:21.09 | ||||||
5 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 1:24.24 | ||||||
6 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 1:26.89 | ||||||
7 | Gabriel Ekelund | 2006 | Kristianstads SLS | 1:29.65 | ||||||
8 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 1:31.81 | ||||||
9 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 1:36.17 | ||||||
10 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 1:36.97 | ||||||
11 | Albin Lundkvist | 2006 | Simklubben Lödde | 1:39.76 | ||||||
12 | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | 1:41.62 | ||||||
13 | Oscar Nord | 2006 | Osby Simsällskap | 1:47.65 | ||||||
14 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 1:48.79 | ||||||
- | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Isac Willeborg | 2006 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Martin Johansson | 2006 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 1:19.09 | ||||||
2 | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | 1:23.12 | ||||||
3 | William Feldt | 2005 | Kristianstads SLS | 1:24.89 | ||||||
4 | Hugo Härjesten | 2004 | Ringsjö Simklubb | 1:25.37 | ||||||
5 | Oscar Wahl | 2005 | Osby Simsällskap | 1:27.37 | ||||||
6 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 1:31.30 | ||||||
7 | Linus Svensson | 2005 | Kristianstads SLS | 1:32.02 | ||||||
- | Adham Toredsson | 2005 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Oscar Tram | 2004 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:03.25 | ||||||
2 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 1:04.89 | ||||||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 1:07.24 | ||||||
4 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:08.51 | ||||||
5 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:09.14 | ||||||
6 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 1:09.16 | ||||||
7 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:09.52 | ||||||
8 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:09.69 | ||||||
9 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 1:10.06 | ||||||
10 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 1:11.96 | ||||||
11 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 1:12.33 | ||||||
12 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 1:12.82 | ||||||
13 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 1:13.33 | ||||||
14 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:13.58 | ||||||
15 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:14.03 | ||||||
16 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:14.10 | ||||||
17 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:14.39 | ||||||
18 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 1:14.48 | ||||||
19 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:17.59 | ||||||
20 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:19.22 | ||||||
21 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 1:19.98 | ||||||
22 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 1:20.78 | ||||||
23 | Mattias Wilson | 2003 | Sösdala Simsällskap | 1:21.40 | ||||||
24 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 1:21.51 | ||||||
- | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 17:27 |