Resultater for Caroline af Ugglas knattesim 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 11 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 mars 2018 |
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 18.75 | 41.15 | |||||
2 | Oscar Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | 22.00 | 46.31 | |||||
3 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 21.94 | 46.98 | |||||
4 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.52 | 53.12 | |||||
5 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 24.74 | 53.63 | |||||
6 | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Sim | 25.05 | 54.11 | |||||
7 | Noah Björkhed | 2007 | Väsby Simsällskap | 28.15 | 59.75 | |||||
8 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.66 | 1:00.12 | |||||
9 | Måns Berggren Kvarvåg | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.41 | 1:00.54 | |||||
10 | Yu Zhao | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.14 | 1:10.44 | |||||
- | Melvin Johansson | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jin Zhao | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Nicolaides | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Raoul Eneskjöld | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 18.49 | 39.60 | |||||
2 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.08 | 41.37 | |||||
3 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 19.82 | 41.86 | |||||
4 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 20.09 | 43.18 | |||||
5 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.57 | 47.06 | |||||
6 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 22.82 | 47.16 | |||||
7 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 21.56 | 47.60 | |||||
8 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 23.24 | 48.76 | |||||
9 | Henrik Viberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 22.84 | 49.37 | |||||
10 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 22.95 | 50.03 | |||||
11 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 24.97 | 52.14 | |||||
12 | Rafael Aldana Rosén | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.16 | 53.07 | |||||
13 | Henrik Jogell | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.99 | 54.63 | |||||
14 | Johannes Rappe | 2006 | Väsby Simsällskap | 26.36 | 56.01 | |||||
15 | Emil Svanström | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 26.34 | 58.03 | |||||
16 | Casper Sundgren | 2006 | Väsby Simsällskap | 27.68 | 1:00.51 | |||||
17 | Wilhelm Flender | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.19 | 1:01.30 | |||||
18 | Lucas Sjöborg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.38 | 1:01.70 | |||||
19 | Vilmer Sundman | 2006 | Danderyds Sim | 30.04 | 1:01.93 | |||||
20 | Alexander Nilsson | 2006 | Lidingö Simklubb | 28.62 | 1:02.14 | |||||
21 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.63 | 1:04.16 | |||||
22 | David Degerlund | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.38 | 1:04.28 | |||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 17.93 | 38.56 | |||||
2 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 17.95 | 38.80 | |||||
3 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 18.88 | 40.48 | |||||
4 | Mathias Steffansson | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 21.34 | 46.72 | |||||
5 | Lukas Engström | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.51 | 50.21 | |||||
6 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 23.99 | 50.86 | |||||
7 | Frans Willquist | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 23.68 | 50.91 | |||||
8 | Ricardo Daniel Kosiec-Gomez | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.58 | 57.57 | |||||
9 | Benny Scott | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.54 | 1:03.76 | |||||
- | Erik Wällstedt | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 22.83 | 48.53 | |||||
2 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 23.53 | 50.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 11 mars 2018 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 16:55 |