Results for Sigma Allerød Open 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2018 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 29.69 | ||||||
2 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 30.13 | ||||||
3 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 30.83 | ||||||
4 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 31.35 | ||||||
5 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 31.37 | ||||||
6 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.48 | ||||||
7 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 31.65 | ||||||
8 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.76 | ||||||
9 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.33 | ||||||
10 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 32.51 | ||||||
11 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.66 | ||||||
12 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 32.96 | ||||||
12 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.96 | ||||||
14 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.69 | ||||||
15 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.73 | ||||||
16 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.78 | ||||||
17 | Emma Philip | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.47 | ||||||
18 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.62 | ||||||
19 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 36.02 | ||||||
20 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 36.72 | ||||||
21 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 40.20 | ||||||
- | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.87 | ||||||
2 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.14 | ||||||
3 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.01 | ||||||
4 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.07 | OD1 | |||||
4 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.07 | OD2 | |||||
6 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 36.09 | ||||||
7 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 36.90 | ||||||
8 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 38.58 | ||||||
9 | Isabella Fam | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.35 | ||||||
10 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 41.35 | ||||||
11 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 43.69 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.77 | ||||||
2 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 34.85 | ||||||
3 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.46 | ||||||
4 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 35.54 | ||||||
5 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.04 | ||||||
6 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.14 | ||||||
7 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.26 | ||||||
8 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 37.08 | ||||||
9 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.39 | ||||||
10 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.16 | ||||||
11 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.26 | ||||||
12 | Iben Karlsmark | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.73 | ||||||
13 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.41 | ||||||
14 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.57 | ||||||
15 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.95 | ||||||
16 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.45 | ||||||
17 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.04 | ||||||
18 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.15 | ||||||
- | Caroline Tarp | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mie Bysand | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 37.12 | ||||||
2 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.89 | ||||||
3 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 40.04 | ||||||
4 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.64 | ||||||
5 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.31 | ||||||
6 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.04 | ||||||
7 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.79 | ||||||
8 | Emma Them Kjølholm | 2008 | Sigma Swim Allerød | 45.86 | ||||||
9 | Fiona Bergqvist | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 47.42 | ||||||
10 | Vica Lucia Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 54.29 | ||||||
- | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 44.58 | ||||||
2 | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | 51.01 | ||||||
3 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 52.21 | ||||||
4 | Tilde Kjærsgaatd Jensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:06.66 | ||||||
5 | Annika Højfeldt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.64 | ||||||
- | Dagmar Dehn-Baltzer | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Kaya Gram | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Sigrid Heunicke | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:14 |