Resultater for Kronborg Open 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: SUPER BRUGSEN |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:06.22 | 2:26.26 | 3:48.77 | 4:56.98 | |||
2 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:10.00 | 2:30.91 | 3:56.36 | 5:05.32 | |||
3 | Anne Føyn | 2002 | Birkerød Svømmeklub | 1:05.75 | 2:27.87 | 3:59.78 | 5:11.88 | |||
4 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:13.63 | 2:36.97 | 4:00.09 | 5:15.26 | |||
5 | Thea Blomsterberg | 2002 | Birkerød Svømmeklub | 1:10.87 | 2:36.88 | 4:00.25 | 5:16.13 | |||
6 | Maria Lund | 2003 | Birkerød Svømmeklub | 1:14.52 | 1:52.36 | 3:20.37 | 5:17.06 | |||
7 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.77 | 2:33.52 | 4:07.68 | 5:20.02 | |||
8 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 1:11.73 | 2:37.13 | 4:07.37 | 5:24.06 | |||
9 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 1:12.95 | 2:38.14 | 4:14.66 | 5:25.93 | |||
10 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Allerød Svømmeklub | 1:16.57 | 2:38.25 | 4:15.11 | 5:31.48 | |||
11 | Julie My Hestad Solberg | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:13.27 | 2:40.97 | 4:19.49 | 5:31.92 | |||
12 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.12 | 2:48.71 | 4:21.69 | 5:37.33 | |||
13 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Birkerød Svømmeklub | 1:21.33 | 2:48.94 | 4:26.30 | 5:43.85 | |||
14 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.13 | 2:41.44 | 4:28.07 | 5:44.45 | |||
15 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | Bærumsvømmerne | 1:18.74 | 2:50.45 | 4:28.92 | 5:46.70 | |||
16 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:21.15 | 2:54.52 | 4:36.24 | 5:55.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:54 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: MISS BAGEL |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:02.34 | 2:15.76 | 3:36.03 | 4:36.96 | |||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.68 | 2:17.44 | 3:35.64 | 4:38.40 | |||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:04.62 | 2:24.61 | 3:45.55 | 4:53.02 | |||
4 | Frederik Bornemann | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:06.09 | 2:25.81 | 3:54.60 | 4:57.97 | |||
5 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Birkerød Svømmeklub | 1:03.75 | 2:24.26 | 3:53.66 | 4:58.67 | |||
6 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:07.83 | 2:26.42 | 3:51.51 | 5:01.71 | |||
7 | Christian Boutrup | 2003 | Birkerød Svømmeklub | 1:13.11 | 2:35.45 | 4:03.18 | 5:09.44 | |||
8 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Birkerød Svømmeklub | 1:09.80 | 2:32.23 | 4:02.98 | 5:10.48 | |||
9 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Birkerød Svømmeklub | 1:08.66 | 2:28.27 | 4:01.73 | 5:12.21 | |||
10 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.86 | 2:26.62 | 4:10.35 | 5:19.21 | |||
11 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:07.73 | 2:44.16 | 4:07.86 | 5:19.66 | |||
12 | Luis Velasquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.66 | 2:36.10 | 4:09.14 | 5:21.04 | |||
13 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:17.74 | 2:38.67 | 4:09.98 | 5:24.69 | |||
14 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 1:12.86 | 2:37.85 | 4:13.82 | 5:31.78 | |||
15 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.26 | 2:50.70 | 4:31.68 | 5:42.02 | |||
16 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.14 | 2:47.03 | 4:25.18 | 5:42.04 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: MENU |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | 250 | 38.74 | ||||||
S71 | 39.14 | |||||||||
2 | Silvia Martinsen | 2007 | 209 | 41.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.60 | |||||||||
3 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 200 | 41.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.99 | |||||||||
4 | Astrid Nørgaard | 2007 | 192 | 42.29 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 44.94 | |||||||||
5 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 159 | 45.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.20 | |||||||||
6 | Natasja Boesgaard | 2007 | 113 | 50.50 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 51.94 | |||||||||
7 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 99 | 52.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.77 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: MENU |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | 517 | 30.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.73 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 502 | 30.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.90 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 487 | 31.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.10 | |||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 477 | 31.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.75 | |||||||||
5 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 470 | 31.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
6 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 462 | 31.58 | ||||||
Herlev Svømning | 32.90 | |||||||||
7 | Signe Krag Andersen | 2004 | 449 | 31.89 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | 449 | 31.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
9 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 442 | 32.07 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
10 | Laura Hürtler | 2004 | 439 | 32.12 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 32.22 | |||||||||
11 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 433 | 32.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.58 | |||||||||
12 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 428 | 32.40 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.33 | |||||||||
13 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 424 | 32.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.22 | |||||||||
14 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 412 | 32.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.91 | |||||||||
15 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 408 | 32.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.03 | |||||||||
15 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 408 | 32.93 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.43 | |||||||||
17 | Katrine Bonefeld | 2004 | 407 | 32.94 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 34.91 | |||||||||
18 | Josephine Thomsen | 2005 | 404 | 33.04 | ||||||
Herlev Svømning | 33.03 | |||||||||
19 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 396 | 33.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.25 | |||||||||
20 | Agnete Boelt | 2006 | 395 | 33.27 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
21 | Caroline Villum Færch | 2005 | 390 | 33.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.21 | |||||||||
22 | Liva la Cour | 2006 | 388 | 33.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.75 | |||||||||
23 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 385 | 33.57 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
24 | Emma Stoltz | 2004 | 379 | 33.75 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
25 | Anja Xin Andersen | 2004 | 376 | 33.83 | ||||||
Herlev Svømning | 33.63 | |||||||||
26 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 372 | 33.94 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.57 | |||||||||
27 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 369 | 34.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.54 | |||||||||
28 | Anne Sofie Evald | 2004 | 369 | 34.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.81 | |||||||||
29 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 359 | 34.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.05 | |||||||||
30 | Emma S. Kristensen | 2005 | 354 | 34.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.22 | |||||||||
31 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 351 | 34.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.15 | |||||||||
32 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 349 | 34.68 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 35.26 | |||||||||
33 | Astrid Mulipola | 2006 | 345 | 34.83 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 33.39 | |||||||||
34 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 341 | 34.95 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.05 | |||||||||
35 | Anna Grape | 2004 | 337 | 35.08 | ||||||
Bærumsvømmerne | 34.51 | |||||||||
35 | Catrine Porsdal | 2005 | 337 | 35.08 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 35.57 | |||||||||
37 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 331 | 35.31 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.25 | |||||||||
38 | Monika Dragieva | 2006 | 327 | 35.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.95 | |||||||||
39 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 326 | 35.48 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.58 | |||||||||
40 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 321 | 35.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
41 | Camille Nørby | 2004 | 320 | 35.70 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
42 | Clara Björkegren | 2004 | 319 | 35.73 | ||||||
Bærumsvømmerne | 36.73 | |||||||||
43 | Alba Mantoni | 2006 | 317 | 35.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.63 | |||||||||
44 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 314 | 35.94 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
45 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 313 | 35.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.51 | |||||||||
46 | Alma Gotfredsen | 2005 | 305 | 36.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.25 | |||||||||
47 | Johanne Weber | 2005 | 302 | 36.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
48 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 301 | 36.43 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.08 | |||||||||
49 | Rikke Therp | 2006 | 299 | 36.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.86 | |||||||||
50 | Signe Eie | 2005 | 287 | 37.00 | ||||||
Herlev Svømning | 36.44 | |||||||||
51 | Kamma Rasmussen | 2006 | 286 | 37.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.38 | |||||||||
52 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 285 | 37.11 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
53 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 284 | 37.16 | ||||||
Herlev Svømning | 39.65 | |||||||||
54 | Agnes Alm | 2006 | 283 | 37.19 | ||||||
S71 | 38.87 | |||||||||
55 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 273 | 37.65 | ||||||
Farum Svømmeklub | 40.94 | |||||||||
56 | Cornelia Vámosi | 2004 | 269 | 37.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.78 | |||||||||
57 | Luna Christensen | 2005 | 266 | 37.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 39.12 | |||||||||
58 | Anna R. Strøbek | 2005 | 265 | 38.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
59 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 259 | 38.29 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.60 | |||||||||
60 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 258 | 38.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.64 | |||||||||
61 | Josefine Staudt | 2005 | 255 | 38.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.09 | |||||||||
62 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 253 | 38.59 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
63 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 252 | 38.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.69 | |||||||||
64 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 252 | 38.67 | ||||||
Kristianstads SLS | 39.64 | |||||||||
65 | Molly Szczepanski | 2006 | 250 | 38.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.29 | |||||||||
66 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 248 | 38.88 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 42.21 | |||||||||
67 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 242 | 39.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.27 | |||||||||
68 | Emma F. Rouse | 2004 | 241 | 39.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.03 | |||||||||
69 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 239 | 39.33 | ||||||
Herlev Svømning | 40.65 | |||||||||
70 | Anna Blom Bygum | 2006 | 238 | 39.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.32 | |||||||||
71 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 238 | 39.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.16 | |||||||||
72 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 233 | 39.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
72 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 233 | 39.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.14 | |||||||||
74 | Rania Bouzir | 2006 | 231 | 39.76 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 40.09 | |||||||||
75 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 230 | 39.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.20 | |||||||||
76 | Henriette Roos | 2006 | 212 | 40.95 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 43.36 | |||||||||
77 | Liva Wissing | 2006 | 212 | 40.97 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 44.64 | |||||||||
78 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 211 | 41.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.57 | |||||||||
79 | Lovisa Fast | 2006 | 210 | 41.08 | ||||||
S71 | 41.92 | |||||||||
80 | Maica Jensen | 2006 | 206 | 41.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.50 | |||||||||
81 | Selma Nørby | 2006 | 201 | 41.64 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 41.76 | |||||||||
82 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 194 | 42.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
83 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 192 | 42.31 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 42.21 | |||||||||
84 | Bianca Roos | 2006 | 186 | 42.76 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 44.07 | |||||||||
85 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 171 | 44.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.42 | |||||||||
86 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 165 | 44.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 47.04 | |||||||||
87 | Johanna Gustafsson | 2005 | 146 | 46.33 | ||||||
Kristianstads SLS | 43.53 | |||||||||
88 | Marie Storch | 2006 | 136 | 47.49 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 50.12 | |||||||||
89 | Olga Vejlby | 2006 | 131 | 48.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
90 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 128 | 48.45 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 48.25 | |||||||||
91 | Alisa Marchenko | 2006 | 112 | 50.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.03 | |||||||||
- | Emma Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.60 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: MENU |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Nielsen | 2001 | 633 | 28.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 567 | 29.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.09 | |||||||||
3 | Astrid Nielsen | 2002 | 566 | 29.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 565 | 29.55 | ||||||
Herlev Svømning | 29.69 | |||||||||
5 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 544 | 29.92 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 30.08 | |||||||||
6 | Vilde Skaug | 2002 | 530 | 30.17 | ||||||
Bærumsvømmerne | 28.98 | |||||||||
7 | Mary Lagoguez | 2001 | 528 | 30.21 | ||||||
Simklubben Poseidon | 30.07 | |||||||||
8 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 519 | 30.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
9 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 502 | 30.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
10 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | 499 | 30.78 | ||||||
Bærumsvømmerne | 29.88 | |||||||||
11 | Freja Stenbækgård | 2003 | 487 | 31.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
12 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 473 | 31.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.78 | |||||||||
13 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 464 | 31.54 | ||||||
Herlev Svømning | 31.11 | |||||||||
14 | Maj Jensen | 2003 | 463 | 31.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
15 | Pil Sylvander | 2003 | 461 | 31.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
16 | Elena Westmark Holm | 2003 | 459 | 31.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.43 | |||||||||
17 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 452 | 31.82 | ||||||
Herlev Svømning | 32.43 | |||||||||
18 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 450 | 31.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.15 | |||||||||
19 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 431 | 32.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.40 | |||||||||
20 | Lisa Holberg | 2002 | 429 | 32.38 | ||||||
Bærumsvømmerne | 31.43 | |||||||||
21 | Fiona Burmester | 2003 | 417 | 32.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.64 | |||||||||
22 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 405 | 33.01 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
23 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 403 | 33.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
24 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 402 | 33.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.24 | |||||||||
25 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 396 | 33.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
26 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 384 | 33.61 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 33.66 | |||||||||
27 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 377 | 33.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
28 | Amalie Schou | 2003 | 370 | 34.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.00 | |||||||||
29 | Elna Jepsson | 2002 | 368 | 34.09 | ||||||
Simklubben Ran | 33.93 | |||||||||
30 | Emma Enevoldsen | 2003 | 347 | 34.76 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.84 | |||||||||
31 | Ella Kristine W. Johannes | 2002 | 340 | 34.99 | ||||||
Bærumsvømmerne | 34.50 | |||||||||
32 | Astrid Elmberg | 2002 | 335 | 35.17 | ||||||
Kristianstads SLS | 36.56 | |||||||||
33 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 316 | 35.84 | ||||||
Kristianstads SLS | 35.06 | |||||||||
34 | Emma Clausen | 2003 | 306 | 36.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.12 | |||||||||
35 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 304 | 36.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.15 | |||||||||
36 | Michelle Nguyen | 2002 | 278 | 37.39 | ||||||
Kristianstads SLS | 35.57 | |||||||||
37 | Linnea Nimander | 2002 | 255 | 38.50 | ||||||
Simklubben Ran | 37.45 | |||||||||
38 | Maja Fling | 2001 | 245 | 39.02 | ||||||
Kristianstads SLS | 40.01 | |||||||||
39 | Emmy Olofsson | 2003 | 226 | 40.07 | ||||||
S71 | 39.95 | |||||||||
- | Mathilde Schrøder | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
- | Saga Nyborg | 2003 | DNS | |||||||
Kristianstads SLS | 31.13 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: MENU |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 685 | 27.71 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 26.80 | |||||||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | 637 | 28.38 | ||||||
Herlev Svømning | 28.37 | |||||||||
3 | Camilla Dufour | 1996 | 565 | 29.54 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
4 | Martine Johansen | 2000 | 545 | 29.90 | ||||||
Bærumsvømmerne | 29.87 | |||||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 467 | 31.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.99 | |||||||||
6 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 463 | 31.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
7 | Camilla Feldmann | 1999 | 450 | 31.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
8 | Julie My Hestad Solberg | 1999 | 439 | 32.13 | ||||||
Bærumsvømmerne | 30.70 | |||||||||
9 | Frederikke Mertins | 2000 | 433 | 32.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.80 | |||||||||
10 | Linnéa Högberg | 1999 | 393 | 33.34 | ||||||
Kristianstads SLS | 31.86 | |||||||||
11 | Josefine Rosengren | 2000 | 380 | 33.70 | ||||||
Kristianstads SLS | 33.40 | |||||||||
12 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 304 | 36.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: COLOPLAST |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 294 | 33.70 | ||||||
Herlev Svømning | 34.58 | |||||||||
2 | Fynn Dodrimong | 2006 | 273 | 34.54 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 34.16 | |||||||||
3 | Jordan Bamberg | 2006 | 215 | 37.40 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 38.52 | |||||||||
4 | Linus Heinrichsen | 2006 | 210 | 37.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.95 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 210 | 37.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.12 | |||||||||
6 | Josef Shukri | 2006 | 208 | 37.83 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.19 | |||||||||
7 | Ditlev Queitsch | 2006 | 195 | 38.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.98 | |||||||||
8 | Asger Hvilsom | 2007 | 192 | 38.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.93 | |||||||||
9 | Alexander Nørby | 2006 | 190 | 38.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.02 | |||||||||
10 | Hugo Haakansson | 2006 | 187 | 39.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.01 | |||||||||
11 | David Johannes Dahl | 2006 | 183 | 39.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.34 | |||||||||
12 | August Taul | 2006 | 169 | 40.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.53 | |||||||||
13 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 153 | 41.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.94 | |||||||||
14 | Joshua Thon | 2006 | 147 | 42.50 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 42.13 | |||||||||
15 | Daniel Beck | 2006 | 146 | 42.57 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 42.59 | |||||||||
16 | Viktor Bernstein | 2006 | 142 | 42.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.55 | |||||||||
17 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 135 | 43.68 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 43.94 | |||||||||
18 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 133 | 43.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.38 | |||||||||
19 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 129 | 44.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.83 | |||||||||
20 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 118 | 45.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.40 | |||||||||
21 | Andreas Bendtsen | 2007 | 102 | 47.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 77 | 52.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marco Gundel Harmens | 2006 | 62 | 56.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 55.51 | |||||||||
- | Anders Rye Gefke | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Nimb | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.56 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: COLOPLAST |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Schaefer | 2003 | 529 | 27.72 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 27.41 | |||||||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 502 | 28.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
3 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | 479 | 28.66 | ||||||
Bærumsvømmerne | 28.21 | |||||||||
4 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 476 | 28.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.33 | |||||||||
5 | Nils Tired | 2003 | 475 | 28.74 | ||||||
Simklubben Poseidon | 29.70 | |||||||||
6 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | 474 | 28.76 | ||||||
Bærumsvømmerne | 28.52 | |||||||||
7 | Alexander Tullberg | 2003 | 459 | 29.06 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
8 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 458 | 29.08 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 30.46 | |||||||||
9 | Eigil Sigfusson | 2004 | 422 | 29.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
10 | Alexander Vergereau | 2004 | 413 | 30.10 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
11 | Erik Li | 2003 | 413 | 30.11 | ||||||
Herlev Svømning | 31.87 | |||||||||
12 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 410 | 30.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
13 | Noah Malmgren | 2004 | 399 | 30.45 | ||||||
S71 | 31.34 | |||||||||
14 | Andreas Hoffmann | 2003 | 393 | 30.60 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 30.39 | |||||||||
15 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 391 | 30.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.38 | |||||||||
16 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 369 | 31.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.30 | |||||||||
17 | Mathias Parkhøi | 2003 | 366 | 31.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.47 | |||||||||
18 | William Ølshøj | 2004 | 363 | 31.43 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
19 | Mathias Lindgaard | 2004 | 361 | 31.49 | ||||||
Herlev Svømning | 32.93 | |||||||||
20 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 357 | 31.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.11 | |||||||||
21 | Mads Liechti | 2004 | 357 | 31.61 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 33.06 | |||||||||
22 | William Bogø Andersen | 2005 | 344 | 31.99 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.31 | |||||||||
23 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 342 | 32.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.71 | |||||||||
24 | Oskar Clausen | 2004 | 338 | 32.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | William Bendix Schmidt | 2005 | 336 | 32.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.29 | |||||||||
26 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 335 | 32.28 | ||||||
Herlev Svømning | 32.66 | |||||||||
27 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 333 | 32.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.89 | |||||||||
28 | Zilas Aarestrup | 2003 | 331 | 32.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.25 | |||||||||
29 | Felix Jönsson | 2004 | 323 | 32.67 | ||||||
Kristianstads SLS | 36.59 | |||||||||
30 | Lucas Kaavé | 2004 | 320 | 32.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.31 | |||||||||
31 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 319 | 32.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.58 | |||||||||
32 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 313 | 33.01 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.21 | |||||||||
33 | Axel Føns Voss | 2005 | 306 | 33.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.01 | |||||||||
34 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 305 | 33.29 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 34.05 | |||||||||
35 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 305 | 33.32 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.62 | |||||||||
36 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 300 | 33.49 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 34.86 | |||||||||
37 | Tobias Rosengaard | 2005 | 292 | 33.80 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 34.46 | |||||||||
38 | Theodor Møller | 2005 | 286 | 34.02 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.95 | |||||||||
39 | Cornelius Olsen | 2005 | 283 | 34.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
40 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 282 | 34.19 | ||||||
Herlev Svømning | 33.54 | |||||||||
41 | Isaac Rasmussen | 2004 | 280 | 34.27 | ||||||
Kristianstads SLS | 33.99 | |||||||||
42 | William Leth | 2004 | 278 | 34.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.26 | |||||||||
43 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 270 | 34.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.91 | |||||||||
44 | August Arup Neergaard | 2005 | 266 | 34.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.22 | |||||||||
45 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 264 | 34.95 | ||||||
Herlev Svømning | 35.58 | |||||||||
46 | Villads Arfelt | 2004 | 262 | 35.02 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 36.70 | |||||||||
47 | Vincent Matras | 2005 | 262 | 35.04 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.45 | |||||||||
48 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 261 | 35.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.61 | |||||||||
49 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 261 | 35.07 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 36.87 | |||||||||
50 | Alexander Asmussen | 2004 | 260 | 35.12 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
51 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 254 | 35.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.27 | |||||||||
52 | Louie Hansen | 2005 | 250 | 35.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.11 | |||||||||
53 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 249 | 35.63 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 46.42 | |||||||||
54 | Alexander Griffin | 2004 | 245 | 35.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
55 | August Sølvsteen | 2005 | 244 | 35.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.93 | |||||||||
55 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 244 | 35.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.03 | |||||||||
57 | Illia Bulba | 2005 | 240 | 36.09 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
58 | Laurits Boserup | 2005 | 229 | 36.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.04 | |||||||||
58 | Silas Fessel | 2004 | 229 | 36.62 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.10 | |||||||||
60 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 226 | 36.78 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.09 | |||||||||
61 | Mauritz Otzen | 2005 | 226 | 36.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.92 | |||||||||
62 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 223 | 36.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.96 | |||||||||
63 | Jakob Legaard | 2003 | 222 | 36.99 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 36.49 | |||||||||
64 | Harald Riisager | 2003 | 206 | 37.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.03 | |||||||||
65 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 206 | 37.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.74 | |||||||||
66 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 205 | 37.99 | ||||||
Herlev Svømning | 39.24 | |||||||||
67 | Kasper Kusk | 2003 | 195 | 38.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.26 | |||||||||
68 | Ahmad Alhaj | 2005 | 189 | 39.06 | ||||||
Simklubben Ran | 38.37 | |||||||||
69 | William Leander Agerskov | 2004 | 185 | 39.36 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 42.07 | |||||||||
70 | Anders Junker | 2005 | 177 | 39.89 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.12 | |||||||||
71 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 175 | 40.03 | ||||||
Farum Svømmeklub | 53.12 | |||||||||
72 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 175 | 40.04 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 39.92 | |||||||||
73 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 152 | 41.94 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.04 | |||||||||
74 | Magnus Tullberg | 2005 | 141 | 43.09 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 42.43 | |||||||||
75 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 137 | 43.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.89 | |||||||||
76 | Victor Bornemann | 2004 | 135 | 43.64 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 45.41 | |||||||||
77 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 120 | 45.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 43.86 | |||||||||
78 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 118 | 45.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.40 | |||||||||
79 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 110 | 46.78 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 47.93 | |||||||||
80 | Younus Khan | 2005 | 109 | 46.92 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 54.32 | |||||||||
- | Marcus Hiort | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.38 | |||||||||
- | Noah Bred | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.19 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: COLOPLAST |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Lia | 2001 | 680 | 25.50 | ||||||
Bærumsvømmerne | 24.90 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 655 | 25.82 | ||||||
Herlev Svømning | 25.77 | |||||||||
3 | Julius Munk | 2000 | 605 | 26.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.51 | |||||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | 604 | 26.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.49 | |||||||||
5 | Felix Lund | 2001 | 588 | 26.76 | ||||||
Herlev Svømning | 29.29 | |||||||||
6 | Laurits Kenskov | 2001 | 581 | 26.88 | ||||||
Herlev Svømning | 26.62 | |||||||||
7 | Sebastian Tullberg | 2000 | 549 | 27.38 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 25.53 | |||||||||
8 | Anders Norheim | 2000 | 547 | 27.41 | ||||||
Bærumsvømmerne | 27.19 | |||||||||
9 | Altin Misimi | 2002 | 533 | 27.65 | ||||||
Herlev Svømning | 29.23 | |||||||||
10 | Gustav Östlund | 2000 | 529 | 27.73 | ||||||
Simklubben Poseidon | 26.45 | |||||||||
11 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 528 | 27.75 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 27.69 | |||||||||
12 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 519 | 27.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.51 | |||||||||
13 | William Houen | 2001 | 512 | 28.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.77 | |||||||||
14 | Christian Crone | 2001 | 511 | 28.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 27.96 | |||||||||
15 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 498 | 28.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.21 | |||||||||
16 | Malthe Letting | 2001 | 492 | 28.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
17 | Jakob Mose | 2000 | 490 | 28.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.34 | |||||||||
18 | Frederik Bornemann | 2001 | 477 | 28.69 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 29.33 | |||||||||
19 | Jonatan Risåsen | 2000 | 470 | 28.83 | ||||||
Bærumsvømmerne | 28.41 | |||||||||
20 | Lucas Hoffmann | 2000 | 464 | 28.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
21 | Mads Lind | 2002 | 456 | 29.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.80 | |||||||||
22 | Anders Skousen | 2002 | 450 | 29.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.27 | |||||||||
23 | Emil Tönshoff | 2000 | 448 | 29.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
24 | Mattias Houen | 2002 | 440 | 29.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
25 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 435 | 29.59 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 29.14 | |||||||||
26 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | 434 | 29.62 | ||||||
Bærumsvømmerne | 29.22 | |||||||||
27 | Nicolai Wiuff | 2002 | 432 | 29.66 | ||||||
Herlev Svømning | 28.64 | |||||||||
28 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | 423 | 29.86 | ||||||
Bærumsvømmerne | 29.13 | |||||||||
29 | Jacob El Mokri | 2001 | 422 | 29.90 | ||||||
Kristianstads SLS | 29.63 | |||||||||
30 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 404 | 30.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.09 | |||||||||
31 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 402 | 30.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.76 | |||||||||
32 | Alexander Stærkær | 2002 | 395 | 30.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.77 | |||||||||
33 | Joel Johnsson | 2000 | 393 | 30.62 | ||||||
Kristianstads SLS | 30.73 | |||||||||
34 | Matthæus Vámosi | 2000 | 375 | 31.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.72 | |||||||||
35 | Mathias Jelshøj | 2001 | 327 | 32.54 | ||||||
Herlev Svømning | 31.55 | |||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.43 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: COLOPLAST |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | 719 | 25.03 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 24.06 | |||||||||
2 | Jesper Björk | 1993 | 686 | 25.43 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 23.99 | |||||||||
3 | Isak Eliasson | 1996 | 682 | 25.48 | ||||||
Spårvägens Simförening | 25.61 | |||||||||
4 | Eric Hinderup | 1998 | 670 | 25.63 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 25.42 | |||||||||
5 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 618 | 26.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.14 | |||||||||
6 | Anton Johansson | 1996 | 593 | 26.69 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | 25.51 | |||||||||
7 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | 592 | 26.70 | ||||||
Simklubben Poseidon | 25.91 | |||||||||
8 | Felix Burmester | 1999 | 591 | 26.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.06 | |||||||||
9 | Jesper Olsson | 1998 | 580 | 26.89 | ||||||
Simklubben Poseidon | 26.64 | |||||||||
10 | Oliver Jacobsen | 1997 | 578 | 26.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.74 | |||||||||
11 | Erling Syversveen Lie | 1999 | 512 | 28.02 | ||||||
Bærumsvømmerne | 26.79 | |||||||||
12 | Marko Vasilijevic | 1999 | 466 | 28.92 | ||||||
Simklubben Poseidon | 28.86 | |||||||||
13 | Anton Dahlgren | 1993 | 418 | 29.98 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | 28.43 | |||||||||
14 | Oliver U. Christiansen | 1999 | 383 | 30.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: REFOOD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | 302 | 40.32 | ||||||
S71 | 39.49 | |||||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 274 | 41.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.16 | |||||||||
3 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 222 | 44.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.18 | |||||||||
4 | Caroline Haugland | 2007 | 214 | 45.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.41 | |||||||||
5 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 198 | 46.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.79 | |||||||||
6 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 194 | 46.73 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 48.99 | |||||||||
7 | Amelia Eriksen | 2008 | 191 | 46.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 57.29 | |||||||||
8 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 181 | 47.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.69 | |||||||||
9 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 169 | 48.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 52.46 | |||||||||
10 | Natasja Boesgaard | 2007 | 165 | 49.24 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 45.91 | |||||||||
11 | Alesha Azman | 2008 | 160 | 49.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.59 | |||||||||
12 | Iben Karlsmark | 2007 | 134 | 52.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 56.88 | |||||||||
13 | Julie Thorman | 2008 | 125 | 54.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.28 | |||||||||
14 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 106 | 57.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 57.98 | |||||||||
- | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: REFOOD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 559 | 32.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.47 | |||||||||
2 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 531 | 33.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | 518 | 33.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
4 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 512 | 33.81 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.84 | |||||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 508 | 33.91 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 33.73 | |||||||||
6 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 506 | 33.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.71 | |||||||||
7 | Anne Sofie Evald | 2004 | 505 | 33.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.73 | |||||||||
8 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 498 | 34.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
9 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 495 | 34.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.56 | |||||||||
10 | Josephine Thomsen | 2005 | 464 | 34.95 | ||||||
Herlev Svømning | 34.54 | |||||||||
11 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 457 | 35.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.77 | |||||||||
12 | Karoline K. Larsen | 2004 | 456 | 35.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
13 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 432 | 35.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.19 | |||||||||
14 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 416 | 36.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.63 | |||||||||
15 | Josefine Nielsen | 2005 | 415 | 36.26 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.76 | |||||||||
16 | Josefine Staudt | 2005 | 412 | 36.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.00 | |||||||||
17 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 404 | 36.58 | ||||||
Farum Svømmeklub | 38.76 | |||||||||
18 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 398 | 36.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.43 | |||||||||
19 | Line Thode Møller | 2004 | 387 | 37.11 | ||||||
Farum Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
20 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 382 | 37.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.21 | |||||||||
21 | Luna Christensen | 2005 | 378 | 37.40 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.51 | |||||||||
22 | Malou Nielsen | 2005 | 368 | 37.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | 38.79 | |||||||||
23 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 368 | 37.75 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
24 | Camilla Porsdal | 2005 | 362 | 37.95 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 38.93 | |||||||||
25 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 359 | 38.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.50 | |||||||||
26 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 357 | 38.12 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 37.71 | |||||||||
27 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 356 | 38.18 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.99 | |||||||||
28 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 349 | 38.40 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 36.49 | |||||||||
29 | Anna Grape | 2004 | 349 | 38.41 | ||||||
Bærumsvømmerne | 35.89 | |||||||||
30 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 347 | 38.49 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.35 | |||||||||
31 | Cornelia Vámosi | 2004 | 338 | 38.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.91 | |||||||||
32 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 336 | 38.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.41 | |||||||||
33 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 330 | 39.14 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.74 | |||||||||
34 | Monika Dragieva | 2006 | 327 | 39.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.44 | |||||||||
35 | Johanne Hummelmose | 2006 | 318 | 39.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.59 | |||||||||
36 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 317 | 39.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.77 | |||||||||
37 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 316 | 39.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.29 | |||||||||
38 | Asta Lund | 2006 | 313 | 39.82 | ||||||
Herlev Svømning | 39.23 | |||||||||
39 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 312 | 39.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | 38.44 | |||||||||
40 | Mathilde Rømer | 2006 | 306 | 40.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | 41.84 | |||||||||
41 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 301 | 40.37 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 290 | 40.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.42 | |||||||||
43 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 290 | 40.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.75 | |||||||||
43 | Henriette Roos | 2006 | 290 | 40.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.89 | |||||||||
45 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 287 | 41.02 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
46 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 280 | 41.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.28 | |||||||||
47 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 278 | 41.43 | ||||||
Herlev Svømning | 39.49 | |||||||||
48 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 278 | 41.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 42.62 | |||||||||
49 | Emma F. Rouse | 2004 | 276 | 41.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.00 | |||||||||
50 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 263 | 42.19 | ||||||
Herlev Svømning | 42.43 | |||||||||
51 | Rikke Parkhøi | 2006 | 262 | 42.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.81 | |||||||||
52 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 262 | 42.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.37 | |||||||||
53 | Alma Gotfredsen | 2005 | 262 | 42.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 43.04 | |||||||||
54 | Sofie Lind | 2006 | 261 | 42.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.73 | |||||||||
55 | Philippa Mitchell | 2006 | 257 | 42.56 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.98 | |||||||||
56 | Kamma Rasmussen | 2006 | 252 | 42.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.39 | |||||||||
57 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 250 | 42.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.18 | |||||||||
58 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 249 | 42.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
59 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 246 | 43.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.45 | |||||||||
60 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 242 | 43.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.80 | |||||||||
61 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 236 | 43.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.84 | |||||||||
62 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 232 | 44.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.08 | |||||||||
63 | Bianca Roos | 2006 | 230 | 44.14 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.91 | |||||||||
64 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 229 | 44.21 | ||||||
Herlev Svømning | 48.58 | |||||||||
65 | Laura Sonne Steen | 2004 | 220 | 44.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.08 | |||||||||
66 | Lovisa Fast | 2006 | 217 | 44.99 | ||||||
S71 | 43.36 | |||||||||
67 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 211 | 45.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.52 | |||||||||
68 | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | 206 | 45.79 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 49.32 | |||||||||
69 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 197 | 46.47 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 47.58 | |||||||||
70 | Helena Lendal | 2006 | 183 | 47.60 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 46.96 | |||||||||
71 | Mathilde F Handberg | 2005 | 179 | 48.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
72 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 176 | 48.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
73 | Olga Vejlby | 2006 | 174 | 48.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.77 | |||||||||
74 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 169 | 48.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.50 | |||||||||
75 | Olga Cermak | 2006 | 167 | 49.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 49.60 | |||||||||
76 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 161 | 49.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.12 | |||||||||
77 | Fiona Emilie West | 2006 | 142 | 51.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.16 | |||||||||
- | Mathilde Syberg Glud | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.62 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: REFOOD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Nielsen | 2001 | 594 | 32.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
2 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 577 | 32.50 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 32.34 | |||||||||
3 | Cecilie Elkjær | 2001 | 568 | 32.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.44 | |||||||||
4 | Karla Louise Balle | 2001 | 564 | 32.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.10 | |||||||||
5 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 546 | 33.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.26 | |||||||||
6 | Klara Eriksson | 2003 | 534 | 33.35 | ||||||
Bærumsvømmerne | 30.92 | |||||||||
7 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 501 | 34.05 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 35.59 | |||||||||
8 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | 499 | 34.11 | ||||||
Bærumsvømmerne | 31.18 | |||||||||
9 | Maj Jensen | 2003 | 485 | 34.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
10 | Annie Thulin | 2003 | 473 | 34.72 | ||||||
Kristianstads SLS | 32.82 | |||||||||
11 | Anja Sperling | 2002 | 470 | 34.78 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 34.30 | |||||||||
12 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 462 | 34.99 | ||||||
Kristianstads SLS | 34.28 | |||||||||
13 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 456 | 35.15 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.10 | |||||||||
14 | Lena Born | 2002 | 434 | 35.72 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 35.20 | |||||||||
15 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 433 | 35.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.05 | |||||||||
16 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 426 | 35.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
17 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 426 | 35.96 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
18 | Amanda Hietala | 2002 | 421 | 36.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.18 | |||||||||
19 | Sille Andersen | 2003 | 416 | 36.23 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
20 | Melina Miethe | 2002 | 413 | 36.31 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 35.31 | |||||||||
21 | Caroline Greni Bjerkaas | 2001 | 405 | 36.55 | ||||||
Bærumsvømmerne | 33.66 | |||||||||
22 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 396 | 36.82 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
23 | Elna Jepsson | 2002 | 390 | 37.02 | ||||||
Simklubben Ran | 35.70 | |||||||||
24 | Ida Hebeltoft | 2003 | 388 | 37.07 | ||||||
Herlev Svømning | 35.24 | |||||||||
25 | Fiona Burmester | 2003 | 384 | 37.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.16 | |||||||||
26 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 384 | 37.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.38 | |||||||||
27 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 376 | 37.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.64 | |||||||||
28 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 359 | 38.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
29 | Alva Stenebo | 2003 | 337 | 38.86 | ||||||
S71 | 35.97 | |||||||||
30 | Emma Clausen | 2003 | 331 | 39.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.12 | |||||||||
31 | Ida Lund Järund | 2003 | 330 | 39.14 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 39.07 | |||||||||
32 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 319 | 39.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.05 | |||||||||
33 | Emmanuella Nygaard | 2003 | 264 | 42.15 | ||||||
Herlev Svømning | 41.07 | |||||||||
34 | Emmy Olofsson | 2003 | 223 | 44.59 | ||||||
S71 | 41.12 | |||||||||
- | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | 34.10 | |||||||||
- | Mathilde Schrøder | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.51 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: REFOOD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 781 | 29.38 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 28.05 | |||||||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 634 | 31.49 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
3 | Elin Melin | 2000 | 513 | 33.79 | ||||||
Simklubben Poseidon | 31.97 | |||||||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | 511 | 33.83 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 449 | 35.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.87 | |||||||||
6 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 413 | 36.33 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
7 | Josefine Rosengren | 2000 | 392 | 36.97 | ||||||
Kristianstads SLS | 33.24 | |||||||||
8 | Amanda Modig | 1999 | 374 | 37.53 | ||||||
Kristianstads SLS | 35.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: COMWELL BORUPGAARD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Rasmussen | 2006 | 266 | 37.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.80 | |||||||||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 261 | 37.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.94 | |||||||||
3 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 256 | 37.83 | ||||||
Herlev Svømning | 39.01 | |||||||||
4 | Linus Heinrichsen | 2006 | 235 | 38.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.57 | |||||||||
5 | Ditlev Queitsch | 2006 | 224 | 39.55 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.54 | |||||||||
6 | Hugo Haakansson | 2006 | 222 | 39.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.24 | |||||||||
7 | Elias Elmedyb | 2006 | 217 | 39.97 | ||||||
Herlev Svømning | 36.78 | |||||||||
8 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 214 | 40.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.35 | |||||||||
9 | Luca de Masi | 2008 | 212 | 40.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.58 | |||||||||
10 | Loui Krag | 2007 | 210 | 40.44 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.35 | |||||||||
11 | Magnus Rasmussen | 2006 | 205 | 40.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.52 | |||||||||
12 | Asger Hvilsom | 2007 | 205 | 40.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.67 | |||||||||
13 | Josef Shukri | 2006 | 199 | 41.13 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.86 | |||||||||
14 | Anders Rye Gefke | 2008 | 191 | 41.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.38 | |||||||||
15 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 189 | 41.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.30 | |||||||||
16 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 184 | 42.23 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
17 | Jordan Bamberg | 2006 | 184 | 42.26 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 38.22 | |||||||||
18 | Daniel Beck | 2006 | 182 | 42.42 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 42.15 | |||||||||
19 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 175 | 42.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.19 | |||||||||
20 | Andreas Bendtsen | 2007 | 174 | 43.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.05 | |||||||||
21 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 168 | 43.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.54 | |||||||||
22 | Joshua Thon | 2006 | 168 | 43.52 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 42.83 | |||||||||
23 | Bastian Zahle | 2008 | 154 | 44.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 52.14 | |||||||||
24 | Marcus Munk | 2007 | 152 | 44.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.62 | |||||||||
25 | Marco Gundel Harmens | 2006 | 143 | 45.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 141 | 46.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.70 | |||||||||
27 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 133 | 46.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.63 | |||||||||
28 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 133 | 47.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.28 | |||||||||
29 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 107 | 50.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.37 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: COMWELL BORUPGAARD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | 565 | 29.07 | ||||||
Bærumsvømmerne | 28.15 | |||||||||
2 | Oscar Cleemann | 2003 | 482 | 30.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.13 | |||||||||
3 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 479 | 30.72 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
4 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | 415 | 32.21 | ||||||
Bærumsvømmerne | 30.27 | |||||||||
5 | Frederik Jørgensen | 2003 | 401 | 32.59 | ||||||
Farum Svømmeklub | 42.35 | |||||||||
6 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 384 | 33.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.21 | |||||||||
7 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 380 | 33.17 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.83 | |||||||||
8 | Zilas Aarestrup | 2003 | 372 | 33.40 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.84 | |||||||||
9 | Jonathan Beck | 2004 | 371 | 33.45 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 34.40 | |||||||||
10 | Joel Henriksson | 2003 | 368 | 33.54 | ||||||
Simklubben Poseidon | 32.78 | |||||||||
11 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 367 | 33.56 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 35.87 | |||||||||
12 | Andreas Hoffmann | 2003 | 353 | 34.01 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 34.19 | |||||||||
13 | Tomislav Corluka | 2003 | 350 | 34.10 | ||||||
Kristianstads SLS | 32.48 | |||||||||
14 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 330 | 34.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.96 | |||||||||
15 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 318 | 35.20 | ||||||
Herlev Svømning | 36.36 | |||||||||
16 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 318 | 35.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.98 | |||||||||
17 | William Leth | 2004 | 310 | 35.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.31 | |||||||||
18 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 308 | 35.59 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.33 | |||||||||
19 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 305 | 35.71 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.30 | |||||||||
20 | Herman Modig | 2003 | 304 | 35.75 | ||||||
Kristianstads SLS | 35.20 | |||||||||
21 | William Bendix Schmidt | 2005 | 297 | 36.00 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.57 | |||||||||
22 | William Bogø Andersen | 2005 | 295 | 36.09 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.16 | |||||||||
23 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 289 | 36.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.19 | |||||||||
24 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 285 | 36.51 | ||||||
Herlev Svømning | 36.75 | |||||||||
25 | Anders Junker | 2005 | 285 | 36.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.43 | |||||||||
26 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 284 | 36.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.39 | |||||||||
27 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 275 | 36.93 | ||||||
Herlev Svømning | 36.33 | |||||||||
28 | Lucas Kaavé | 2004 | 274 | 36.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.40 | |||||||||
29 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 269 | 37.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.71 | |||||||||
30 | Anton Rytter Bech | 2005 | 269 | 37.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.23 | |||||||||
31 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 268 | 37.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.54 | |||||||||
32 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 266 | 37.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.70 | |||||||||
33 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 262 | 37.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.72 | |||||||||
34 | Silas Fessel | 2004 | 251 | 38.09 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.27 | |||||||||
35 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 242 | 38.56 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.87 | |||||||||
36 | Mikkel Eiken Borge | 2004 | 242 | 38.57 | ||||||
Bærumsvømmerne | 40.00 | |||||||||
37 | Vincent Matras | 2005 | 238 | 38.75 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.14 | |||||||||
38 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 233 | 39.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.66 | |||||||||
39 | Erik Schmidt | 2005 | 224 | 39.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.85 | |||||||||
40 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 218 | 39.89 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.92 | |||||||||
41 | Theodor Møller | 2005 | 218 | 39.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.10 | |||||||||
42 | Mads Naver | 2004 | 213 | 40.20 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 40.80 | |||||||||
43 | August Sølvsteen | 2005 | 208 | 40.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.26 | |||||||||
44 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 202 | 40.91 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.51 | |||||||||
45 | Patrick Lind | 2004 | 198 | 41.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.29 | |||||||||
46 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 198 | 41.24 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.60 | |||||||||
47 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 196 | 41.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.45 | |||||||||
48 | Ahmad Alhaj | 2005 | 183 | 42.30 | ||||||
Simklubben Ran | 42.63 | |||||||||
49 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 179 | 42.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.36 | |||||||||
50 | Viktor Degn | 2005 | 172 | 43.15 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 48.41 | |||||||||
51 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 166 | 43.71 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 45.26 | |||||||||
52 | Peter Mortensen | 2005 | 165 | 43.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.72 | |||||||||
53 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 165 | 43.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.62 | |||||||||
54 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 147 | 45.53 | ||||||
Herlev Svømning | 43.46 | |||||||||
55 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 121 | 48.51 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 46.84 | |||||||||
- | Cornelius Olsen | 2005 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
- | Eigil Sigfusson | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.15 | |||||||||
- | Marcus Hiort | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.51 | |||||||||
- | Noah Bred | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.51 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: COMWELL BORUPGAARD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 673 | 27.42 | ||||||
Herlev Svømning | 26.53 | |||||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 569 | 29.00 | ||||||
Herlev Svømning | 28.31 | |||||||||
3 | Anders Skousen | 2002 | 539 | 29.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.10 | |||||||||
4 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 528 | 29.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
5 | Laurits Kenskov | 2001 | 523 | 29.83 | ||||||
Herlev Svømning | 29.10 | |||||||||
6 | Oliver Schiellerup | 2000 | 514 | 30.00 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
7 | William Houen | 2001 | 428 | 31.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.82 | |||||||||
8 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 415 | 32.21 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
9 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | 409 | 32.37 | ||||||
Bærumsvømmerne | 30.88 | |||||||||
10 | Lucas Hoffmann | 2000 | 405 | 32.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.09 | |||||||||
11 | Daniel Didriksen | 2002 | 382 | 33.13 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
12 | Emil Pettersson | 2002 | 375 | 33.31 | ||||||
Simklubben Poseidon | 34.29 | |||||||||
13 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 363 | 33.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.33 | |||||||||
14 | Alexander Stærkær | 2002 | 351 | 34.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.37 | |||||||||
15 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 338 | 34.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.72 | |||||||||
16 | Harry Petersson | 2002 | 329 | 34.80 | ||||||
Kristianstads SLS | 34.07 | |||||||||
17 | Jesper Schiødt | 2001 | 327 | 34.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
18 | Oliver Pavkovic | 2001 | 313 | 35.40 | ||||||
Kristianstads SLS | 35.30 | |||||||||
19 | Laurids Holme | 2000 | 312 | 35.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
20 | Jonathan Resting Krontoft | 2002 | 244 | 38.46 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 42.55 | |||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.58 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: COMWELL BORUPGAARD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 761 | 26.33 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.43 | |||||||||
2 | Simon Sjödin | 1986 | 730 | 26.69 | ||||||
Simklubben Neptun | 25.91 | |||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 685 | 27.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.80 | |||||||||
4 | Mattias Carlsson | 1990 | 656 | 27.66 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 26.53 | |||||||||
5 | Oskar Johansson | 1993 | 552 | 29.30 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | 27.96 | |||||||||
6 | Felix Burmester | 1999 | 521 | 29.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.21 | |||||||||
7 | Oliver U. Christiansen | 1999 | 338 | 34.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Jesper Björk | 1993 | DNS | |||||||
Helsingborgs Simsällskap | 26.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: SPORTSDIRECT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 344 | 42.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.93 | |||||||||
2 | Freja Malmgren | 2007 | 316 | 43.28 | ||||||
S71 | 43.89 | |||||||||
3 | Astrid Nørgaard | 2007 | 261 | 46.10 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 45.06 | |||||||||
4 | Caroline Haugland | 2007 | 248 | 46.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.24 | |||||||||
5 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 226 | 48.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 52.09 | |||||||||
6 | Amelia Eriksen | 2008 | 181 | 52.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.72 | |||||||||
7 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 172 | 52.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.75 | |||||||||
8 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 153 | 55.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.90 | |||||||||
9 | Iben Karlsmark | 2007 | 137 | 57.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.30 | |||||||||
10 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 126 | 58.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andrea Frederiksen | 2008 | 105 | 1:02.41 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:04.06 | |||||||||
12 | Alesha Azman | 2008 | 94 | 1:04.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.75 | |||||||||
- | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Thorman | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: SPORTSDIRECT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | 684 | 33.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 530 | 36.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.18 | |||||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | 480 | 37.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.41 | |||||||||
4 | Frederikke Falk-List | 2004 | 459 | 38.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.82 | |||||||||
5 | Johanne Weber | 2005 | 452 | 38.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
6 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 440 | 38.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.59 | |||||||||
7 | Astrid Mulipola | 2006 | 418 | 39.42 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
8 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 417 | 39.45 | ||||||
Herlev Svømning | 39.65 | |||||||||
9 | Lisa Leonie Krüger | 2004 | 394 | 40.18 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 37.16 | |||||||||
10 | Linnea Hietala | 2004 | 393 | 40.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.27 | |||||||||
11 | Agnete Boelt | 2006 | 390 | 40.32 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 42.07 | |||||||||
12 | Elly Petersson | 2005 | 383 | 40.57 | ||||||
Kristianstads SLS | 45.35 | |||||||||
13 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 380 | 40.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.77 | |||||||||
14 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 379 | 40.71 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 41.77 | |||||||||
15 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 375 | 40.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.99 | |||||||||
16 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 360 | 41.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.90 | |||||||||
17 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 359 | 41.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.77 | |||||||||
18 | Line Thode Møller | 2004 | 343 | 42.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | 43.57 | |||||||||
19 | Rania Bouzir | 2006 | 315 | 43.32 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 42.22 | |||||||||
20 | Rikke Therp | 2006 | 311 | 43.50 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.71 | |||||||||
21 | Mathilde Rømer | 2006 | 308 | 43.64 | ||||||
Farum Svømmeklub | 42.98 | |||||||||
22 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 307 | 43.68 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 45.65 | |||||||||
23 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 299 | 44.04 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 45.87 | |||||||||
24 | Cornelia Vámosi | 2004 | 299 | 44.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.83 | |||||||||
25 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 291 | 44.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.80 | |||||||||
26 | Alba Mantoni | 2006 | 286 | 44.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.14 | |||||||||
27 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 271 | 45.50 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 48.80 | |||||||||
28 | Anna Blom Bygum | 2006 | 270 | 45.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.93 | |||||||||
29 | Amalie Frost Fischer | 2005 | 245 | 47.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | 50.67 | |||||||||
30 | Fiona Emilie West | 2006 | 243 | 47.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.13 | |||||||||
31 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 243 | 47.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.41 | |||||||||
32 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 241 | 47.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.39 | |||||||||
33 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 240 | 47.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.03 | |||||||||
34 | Liva Wissing | 2006 | 239 | 47.46 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 51.31 | |||||||||
35 | Selma Nørby | 2006 | 229 | 48.13 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 49.69 | |||||||||
36 | Philippa Mitchell | 2006 | 211 | 49.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 54.32 | |||||||||
37 | Emma F. Rouse | 2004 | 205 | 49.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.19 | |||||||||
38 | Olga Cermak | 2006 | 197 | 50.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.33 | |||||||||
39 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 197 | 50.66 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 49.17 | |||||||||
40 | Rikke Parkhøi | 2006 | 190 | 51.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
41 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 183 | 51.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
42 | Mathilde F Handberg | 2005 | 178 | 52.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 53.00 | |||||||||
43 | Marie Storch | 2006 | 166 | 53.64 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 57.39 | |||||||||
44 | Olga Vejlby | 2006 | 155 | 54.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 55.12 | |||||||||
45 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 150 | 55.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 56.66 | |||||||||
46 | Mille Dige From | 2004 | 129 | 58.24 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.34 | |||||||||
47 | Helena Lendal | 2006 | 117 | 1:00.27 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 56.02 | |||||||||
48 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 113 | 1:00.81 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 57.19 | |||||||||
49 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 109 | 1:01.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Syberg Glud | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.76 | |||||||||
- | Mathilde Thor Møller | 2005 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 59.68 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: SPORTSDIRECT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 646 | 34.09 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 33.05 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 645 | 34.11 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 34.14 | |||||||||
3 | Vilde Skaug | 2002 | 603 | 34.89 | ||||||
Bærumsvømmerne | 32.42 | |||||||||
4 | Ellen Nielsen | 2001 | 596 | 35.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
5 | Julie K Rose | 2003 | 580 | 35.34 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 35.57 | |||||||||
6 | Astrid Nielsen | 2002 | 578 | 35.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
7 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 522 | 36.59 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.51 | |||||||||
8 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 501 | 37.11 | ||||||
Herlev Svømning | 35.29 | |||||||||
9 | Elna Jepsson | 2002 | 480 | 37.65 | ||||||
Simklubben Ran | 39.17 | |||||||||
10 | Amanda Hietala | 2002 | 463 | 38.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.52 | |||||||||
11 | Ida Oest | 2003 | 426 | 39.17 | ||||||
Herlev Svømning | 40.60 | |||||||||
11 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 426 | 39.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.28 | |||||||||
13 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 415 | 39.51 | ||||||
Kristianstads SLS | 38.51 | |||||||||
14 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 405 | 39.84 | ||||||
Kristianstads SLS | 39.80 | |||||||||
15 | Sara Emilie Nimb | 2002 | 397 | 40.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.27 | |||||||||
16 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | 395 | 40.17 | ||||||
Bærumsvømmerne | 39.70 | |||||||||
17 | Pil Sylvander | 2003 | 383 | 40.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.64 | |||||||||
18 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 382 | 40.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.20 | |||||||||
19 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 368 | 41.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.22 | |||||||||
20 | Caroline Greni Bjerkaas | 2001 | 353 | 41.71 | ||||||
Bærumsvømmerne | 41.07 | |||||||||
21 | Fiona Burmester | 2003 | 351 | 41.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.66 | |||||||||
22 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 335 | 42.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.92 | |||||||||
23 | Linnea Nimander | 2002 | 322 | 42.98 | ||||||
Simklubben Ran | 41.68 | |||||||||
24 | Maja Fling | 2001 | 271 | 45.53 | ||||||
Kristianstads SLS | 44.57 | |||||||||
25 | Clara Kongsfelt | 2003 | 263 | 45.99 | ||||||
Herlev Svømning | 44.89 | |||||||||
26 | Emma Clausen | 2003 | 246 | 47.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.89 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: SPORTSDIRECT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Celine Termark Brock | 2000 | 570 | 35.55 | ||||||
Herlev Svømning | 35.16 | |||||||||
2 | Martine Johansen | 2000 | 569 | 35.57 | ||||||
Bærumsvømmerne | 33.66 | |||||||||
3 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 559 | 35.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.09 | |||||||||
4 | Jenny Le | 2000 | 543 | 36.12 | ||||||
Simklubben Poseidon | 36.34 | |||||||||
5 | Isabella Ringbæk | 1998 | 479 | 37.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 401 | 39.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.90 | |||||||||
7 | Mathilde Huberts | 2000 | 373 | 40.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.00 | |||||||||
8 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 318 | 43.18 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 47.95 | |||||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 42.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:38 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: PEARLY |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | 276 | 40.54 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.13 | |||||||||
2 | August Taul | 2006 | 257 | 41.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.11 | |||||||||
3 | Alexander Nørby | 2006 | 203 | 44.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.19 | |||||||||
4 | Erik Rasmussen | 2006 | 203 | 44.91 | ||||||
Vest-Brøndby | 45.49 | |||||||||
5 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 192 | 45.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.34 | |||||||||
6 | David Johannes Dahl | 2006 | 186 | 46.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.08 | |||||||||
7 | Felix Lepp | 2006 | 184 | 46.38 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 44.59 | |||||||||
8 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 176 | 47.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.66 | |||||||||
9 | Marcus Munk | 2007 | 167 | 47.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.89 | |||||||||
10 | Loui Krag | 2007 | 161 | 48.55 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 49.12 | |||||||||
11 | Jordan Bamberg | 2006 | 139 | 50.96 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 48.10 | |||||||||
12 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 130 | 52.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.28 | |||||||||
13 | Anders Rye Gefke | 2008 | 127 | 52.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.18 | |||||||||
14 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 122 | 53.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
15 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 120 | 53.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.23 | |||||||||
16 | Luca de Masi | 2008 | 76 | 1:02.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.00 | |||||||||
17 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 76 | 1:02.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.75 | |||||||||
- | Bastian Zahle | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Bendtsen | 2007 | DSQ | Dobb. bentag v start | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: PEARLY |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | 434 | 34.88 | ||||||
S71 | 34.91 | |||||||||
2 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 421 | 35.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
3 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 405 | 35.68 | ||||||
Herlev Svømning | 36.75 | |||||||||
4 | Harald Riisager | 2003 | 385 | 36.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.13 | |||||||||
5 | Tobias Rosengaard | 2005 | 365 | 36.96 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 36.31 | |||||||||
6 | Frederik Jørgensen | 2003 | 351 | 37.44 | ||||||
Farum Svømmeklub | 36.16 | |||||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 347 | 37.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.89 | |||||||||
8 | Christian Boutrup | 2003 | 337 | 37.93 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 38.08 | |||||||||
9 | Alexander Griffin | 2004 | 321 | 38.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.34 | |||||||||
9 | Alexander Vergereau | 2004 | 321 | 38.57 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 38.92 | |||||||||
11 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 314 | 38.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.10 | |||||||||
12 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 314 | 38.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.06 | |||||||||
13 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 313 | 38.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.03 | |||||||||
14 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 303 | 39.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.69 | |||||||||
15 | Christopher G. Trandum | 2003 | 296 | 39.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.70 | |||||||||
16 | Jakob Legaard | 2003 | 296 | 39.63 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 39.24 | |||||||||
17 | Peter Holm | 2003 | 277 | 40.49 | ||||||
Herlev Svømning | 38.85 | |||||||||
18 | William Ølshøj | 2004 | 273 | 40.68 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 43.49 | |||||||||
19 | Ahmad Alhaj | 2005 | 264 | 41.14 | ||||||
Simklubben Ran | 44.13 | |||||||||
20 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 255 | 41.62 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 41.02 | |||||||||
21 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 252 | 41.78 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 43.90 | |||||||||
22 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 237 | 42.66 | ||||||
Herlev Svømning | 39.47 | |||||||||
23 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 235 | 42.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | 41.82 | |||||||||
24 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 235 | 42.81 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 43.40 | |||||||||
25 | Magnus Tullberg | 2005 | 230 | 43.11 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
26 | Mauritz Otzen | 2005 | 226 | 43.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.15 | |||||||||
27 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 217 | 43.90 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 47.77 | |||||||||
28 | Younus Khan | 2005 | 215 | 44.07 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 45.70 | |||||||||
29 | William Leander Agerskov | 2004 | 182 | 46.61 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 50.19 | |||||||||
30 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 173 | 47.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.23 | |||||||||
31 | Erik Schmidt | 2005 | 165 | 48.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.84 | |||||||||
32 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 161 | 48.53 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 51.34 | |||||||||
33 | Peter Mortensen | 2005 | 113 | 54.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.52 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: PEARLY |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Lia | 2001 | 690 | 29.89 | ||||||
Bærumsvømmerne | 28.36 | |||||||||
2 | Agmund Riiser | 2001 | 525 | 32.75 | ||||||
Bærumsvømmerne | 31.87 | |||||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | 524 | 32.77 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 32.20 | |||||||||
4 | William Houen | 2001 | 512 | 33.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
5 | Lucas Hoffmann | 2000 | 491 | 33.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.27 | |||||||||
6 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 487 | 33.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.68 | |||||||||
7 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 468 | 34.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
8 | Ahmed Sadoon | 2002 | 465 | 34.09 | ||||||
Kristianstads SLS | 35.13 | |||||||||
9 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 442 | 34.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
10 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 428 | 35.04 | ||||||
Herlev Svømning | 33.16 | |||||||||
11 | Matthæus Vámosi | 2000 | 408 | 35.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
12 | Laurids Holme | 2000 | 387 | 36.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.90 | |||||||||
13 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | 385 | 36.31 | ||||||
Bærumsvømmerne | 36.23 | |||||||||
14 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 350 | 37.46 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.87 | |||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.81 | |||||||||
- | Daniel Li | 2002 | DSQ | crawlben v. 15 m | ||||||
Simklubben Poseidon | 35.22 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: PEARLY |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Kähr | 1995 | 732 | 29.31 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 28.34 | |||||||||
2 | Simon Sjödin | 1986 | 714 | 29.55 | ||||||
Simklubben Neptun | 29.91 | |||||||||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 626 | 30.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.39 | |||||||||
4 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 619 | 30.99 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
5 | Joakim Brønnum | 1997 | 608 | 31.18 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
6 | Anton Dahlgren | 1993 | 549 | 32.26 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | 31.78 | |||||||||
7 | Erling Syversveen Lie | 1999 | 517 | 32.90 | ||||||
Bærumsvømmerne | 31.76 | |||||||||
8 | Yannick Opätz | 1999 | 476 | 33.83 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 32.04 | |||||||||
9 | Marko Vasilijevic | 1999 | 456 | 34.32 | ||||||
Simklubben Poseidon | 33.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:38 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 20:21 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: ØRSTED |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | 335 | 34.14 | ||||||
S71 | 34.98 | |||||||||
2 | Silvia Martinsen | 2007 | 276 | 36.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.93 | |||||||||
3 | Caroline Haugland | 2007 | 255 | 37.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.34 | |||||||||
4 | Natasja Boesgaard | 2007 | 230 | 38.69 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 39.08 | |||||||||
5 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 230 | 38.70 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 42.27 | |||||||||
6 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 229 | 38.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.74 | |||||||||
7 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 200 | 40.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.37 | |||||||||
8 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 180 | 42.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.26 | |||||||||
9 | Amelia Eriksen | 2008 | 179 | 42.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.28 | |||||||||
10 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 177 | 42.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.75 | |||||||||
11 | Iben Karlsmark | 2007 | 166 | 43.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.54 | |||||||||
12 | Alesha Azman | 2008 | 161 | 43.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.27 | |||||||||
13 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 120 | 47.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 56.86 | |||||||||
14 | Andrea Frederiksen | 2008 | 102 | 50.68 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 52.08 | |||||||||
15 | Julie Thorman | 2008 | 92 | 52.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: ØRSTED |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 568 | 28.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.47 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 554 | 28.89 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.15 | |||||||||
3 | Emma Hansen | 2004 | 539 | 29.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.58 | |||||||||
4 | Linnea Hietala | 2004 | 516 | 29.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | 514 | 29.62 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 31.06 | |||||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | 513 | 29.64 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
7 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 481 | 30.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.12 | |||||||||
8 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 476 | 30.38 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.53 | |||||||||
9 | Signe Krag Andersen | 2004 | 475 | 30.40 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 28.57 | |||||||||
10 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 471 | 30.48 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.62 | |||||||||
11 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 470 | 30.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.51 | |||||||||
12 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 465 | 30.62 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.92 | |||||||||
13 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 460 | 30.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.93 | |||||||||
14 | Josefine Nielsen | 2005 | 440 | 31.19 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.80 | |||||||||
15 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 439 | 31.21 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.70 | |||||||||
16 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 437 | 31.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
17 | Dagmar Boeck | 2004 | 433 | 31.36 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.89 | |||||||||
18 | Karoline K. Larsen | 2004 | 428 | 31.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.34 | |||||||||
19 | Liva la Cour | 2006 | 424 | 31.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.21 | |||||||||
19 | Malou Nielsen | 2005 | 424 | 31.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.22 | |||||||||
21 | Clara Toft | 2004 | 423 | 31.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.39 | |||||||||
22 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 418 | 31.72 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
23 | Anna Grape | 2004 | 418 | 31.73 | ||||||
Bærumsvømmerne | 30.70 | |||||||||
24 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 415 | 31.80 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 31.33 | |||||||||
25 | Emma S. Kristensen | 2005 | 414 | 31.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.61 | |||||||||
26 | Clara Björkegren | 2004 | 413 | 31.85 | ||||||
Bærumsvømmerne | 31.25 | |||||||||
27 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 412 | 31.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.17 | |||||||||
28 | Line Thode Møller | 2004 | 411 | 31.90 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
29 | Cornelia Vámosi | 2004 | 410 | 31.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.03 | |||||||||
30 | Anja Xin Andersen | 2004 | 402 | 32.13 | ||||||
Herlev Svømning | 31.69 | |||||||||
31 | Emma F. Rouse | 2004 | 399 | 32.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
32 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 392 | 32.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.34 | |||||||||
33 | Camille Nørby | 2004 | 391 | 32.44 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
34 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 389 | 32.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.30 | |||||||||
35 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 388 | 32.51 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.27 | |||||||||
36 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 388 | 32.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.42 | |||||||||
36 | Luna Christensen | 2005 | 388 | 32.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.84 | |||||||||
38 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 382 | 32.69 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.40 | |||||||||
39 | Alba Mantoni | 2006 | 380 | 32.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.89 | |||||||||
40 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 380 | 32.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | 37.29 | |||||||||
41 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 376 | 32.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.03 | |||||||||
42 | Anna R. Strøbek | 2005 | 375 | 32.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.76 | |||||||||
43 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 374 | 32.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
44 | Catrine Porsdal | 2005 | 370 | 33.04 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 34.62 | |||||||||
45 | Molly Szczepanski | 2006 | 361 | 33.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.57 | |||||||||
46 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 359 | 33.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.27 | |||||||||
47 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 354 | 33.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
48 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 353 | 33.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.63 | |||||||||
49 | Lovisa Fast | 2006 | 350 | 33.66 | ||||||
S71 | 34.90 | |||||||||
50 | Monika Dragieva | 2006 | 349 | 33.68 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.99 | |||||||||
51 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 346 | 33.77 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 33.74 | |||||||||
52 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 342 | 33.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.53 | |||||||||
52 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 342 | 33.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
54 | Johanne Hummelmose | 2006 | 339 | 34.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.10 | |||||||||
55 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 337 | 34.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.37 | |||||||||
56 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 334 | 34.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.76 | |||||||||
57 | Amalie Frost Fischer | 2005 | 333 | 34.23 | ||||||
Farum Svømmeklub | 39.35 | |||||||||
58 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 326 | 34.45 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
59 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 322 | 34.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.82 | |||||||||
59 | Kamma Rasmussen | 2006 | 322 | 34.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.14 | |||||||||
61 | Josefine Staudt | 2005 | 320 | 34.68 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.03 | |||||||||
62 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 319 | 34.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.83 | |||||||||
63 | Laura Sonne Steen | 2004 | 315 | 34.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.49 | |||||||||
63 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 315 | 34.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.28 | |||||||||
65 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 307 | 35.15 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 35.86 | |||||||||
66 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 298 | 35.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.39 | |||||||||
67 | Camilla Porsdal | 2005 | 292 | 35.73 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 36.19 | |||||||||
68 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 280 | 36.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
69 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 279 | 36.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.33 | |||||||||
70 | Johanna Gustafsson | 2005 | 274 | 36.52 | ||||||
Kristianstads SLS | 37.46 | |||||||||
71 | Mathilde Rømer | 2006 | 274 | 36.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | 40.63 | |||||||||
72 | Elly Petersson | 2005 | 273 | 36.56 | ||||||
Kristianstads SLS | 35.67 | |||||||||
73 | Rania Bouzir | 2006 | 272 | 36.60 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 34.91 | |||||||||
74 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 266 | 36.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.99 | |||||||||
75 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 264 | 36.99 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.13 | |||||||||
76 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 254 | 37.43 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.75 | |||||||||
77 | Mille Dige From | 2004 | 252 | 37.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.56 | |||||||||
78 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 250 | 37.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.65 | |||||||||
79 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 248 | 37.76 | ||||||
Kristianstads SLS | 34.84 | |||||||||
80 | Alisa Marchenko | 2006 | 246 | 37.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.87 | |||||||||
81 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 243 | 37.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.52 | |||||||||
82 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 243 | 38.02 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 39.11 | |||||||||
83 | Henriette Roos | 2006 | 229 | 38.78 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.92 | |||||||||
84 | Sofie Lind | 2006 | 226 | 38.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.16 | |||||||||
85 | Bianca Roos | 2006 | 224 | 39.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 39.08 | |||||||||
86 | Fiona Emilie West | 2006 | 222 | 39.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.60 | |||||||||
87 | Olga Vejlby | 2006 | 210 | 39.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.09 | |||||||||
88 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 202 | 40.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.52 | |||||||||
89 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 177 | 42.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.19 | |||||||||
90 | Helena Lendal | 2006 | 168 | 42.99 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 44.19 | |||||||||
90 | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | 168 | 42.99 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 44.21 | |||||||||
92 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 152 | 44.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.17 | |||||||||
- | Alma Gotfredsen | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.90 | |||||||||
- | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.91 | |||||||||
- | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.31 | |||||||||
- | Maica Jensen | 2006 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.70 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: ØRSTED |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Nielsen | 2001 | 658 | 27.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.02 | |||||||||
2 | Astrid Nielsen | 2002 | 639 | 27.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
3 | Karla Louise Balle | 2001 | 619 | 27.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.44 | |||||||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 599 | 28.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.19 | |||||||||
5 | Freja Stenbækgård | 2003 | 596 | 28.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.57 | |||||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 591 | 28.27 | ||||||
Herlev Svømning | 28.65 | |||||||||
7 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 575 | 28.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.76 | |||||||||
8 | Anne Føyn | 2002 | 553 | 28.91 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 31.75 | |||||||||
9 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | 551 | 28.93 | ||||||
Bærumsvømmerne | 27.65 | |||||||||
10 | Klara Eriksson | 2003 | 551 | 28.94 | ||||||
Bærumsvømmerne | 28.39 | |||||||||
11 | Lisa Holberg | 2002 | 546 | 29.03 | ||||||
Bærumsvømmerne | 28.49 | |||||||||
12 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 542 | 29.10 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 28.78 | |||||||||
13 | Elena Westmark Holm | 2003 | 536 | 29.21 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.86 | |||||||||
14 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 530 | 29.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.27 | |||||||||
15 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 529 | 29.34 | ||||||
Herlev Svømning | 29.78 | |||||||||
16 | Elna Jepsson | 2002 | 525 | 29.40 | ||||||
Simklubben Ran | 28.99 | |||||||||
17 | Moa Karlsson | 2002 | 523 | 29.45 | ||||||
Simklubben Poseidon | 30.27 | |||||||||
18 | Anja Sperling | 2002 | 522 | 29.46 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 28.82 | |||||||||
19 | Annie Thulin | 2003 | 520 | 29.50 | ||||||
Kristianstads SLS | 29.25 | |||||||||
20 | Ingrid Lindemann | 2003 | 517 | 29.56 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
21 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 514 | 29.61 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.41 | |||||||||
22 | Saga Nyborg | 2003 | 502 | 29.84 | ||||||
Kristianstads SLS | 30.21 | |||||||||
23 | Pil Sylvander | 2003 | 487 | 30.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
24 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 486 | 30.17 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
25 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 484 | 30.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.16 | |||||||||
26 | Ella Kristine W. Johannes | 2002 | 481 | 30.27 | ||||||
Bærumsvømmerne | 27.68 | |||||||||
27 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 480 | 30.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.11 | |||||||||
28 | Boel Bergquist | 2003 | 476 | 30.39 | ||||||
Simklubben Poseidon | 30.52 | |||||||||
29 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 471 | 30.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.35 | |||||||||
30 | Ellen A. Skov | 2003 | 470 | 30.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.33 | |||||||||
31 | Maria Lund | 2003 | 470 | 30.52 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
32 | Cecilie Elkjær | 2001 | 468 | 30.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.50 | |||||||||
33 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 464 | 30.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.60 | |||||||||
34 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 463 | 30.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
35 | Fiona Burmester | 2003 | 460 | 30.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
36 | Amalie Schou | 2003 | 451 | 30.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.69 | |||||||||
37 | Maj Jensen | 2003 | 449 | 30.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
38 | Ida Hebeltoft | 2003 | 446 | 31.05 | ||||||
Herlev Svømning | 31.14 | |||||||||
39 | Amanda Hietala | 2002 | 442 | 31.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.14 | |||||||||
40 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 439 | 31.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
41 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 429 | 31.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
42 | Fie Tönshoff | 2002 | 425 | 31.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
43 | Emma Enevoldsen | 2003 | 420 | 31.67 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.58 | |||||||||
44 | Ida Lund Järund | 2003 | 415 | 31.80 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
45 | Alva Stenebo | 2003 | 412 | 31.87 | ||||||
S71 | 31.95 | |||||||||
46 | Josephine Kruse | 2002 | 411 | 31.90 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 28.27 | |||||||||
47 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 410 | 31.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.03 | |||||||||
48 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | 398 | 32.24 | ||||||
Bærumsvømmerne | 30.67 | |||||||||
49 | Emma Clausen | 2003 | 394 | 32.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
50 | Linnea Nimander | 2002 | 387 | 32.54 | ||||||
Simklubben Ran | 32.03 | |||||||||
51 | Clara Kongsfelt | 2003 | 384 | 32.64 | ||||||
Herlev Svømning | 32.20 | |||||||||
52 | Melina Miethe | 2002 | 371 | 33.01 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 31.06 | |||||||||
53 | Astrid Elmberg | 2002 | 370 | 33.05 | ||||||
Kristianstads SLS | 32.08 | |||||||||
54 | Michelle Nguyen | 2002 | 368 | 33.10 | ||||||
Kristianstads SLS | 32.19 | |||||||||
55 | Emmy Olofsson | 2003 | 215 | 39.60 | ||||||
S71 | 35.85 | |||||||||
- | Emmanuella Nygaard | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 35.81 | |||||||||
- | Laura Boutrup | 2003 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
- | Mathilde Schrøder | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.03 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: ØRSTED |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 705 | 26.65 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 26.00 | |||||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | 585 | 28.37 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 28.01 | |||||||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | 577 | 28.49 | ||||||
Herlev Svømning | 28.17 | |||||||||
4 | Freja A. Skov | 2000 | 575 | 28.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
5 | Kaja Aunstrup | 1998 | 561 | 28.76 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 28.72 | |||||||||
6 | Simone Jørgensen | 1999 | 550 | 28.95 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.43 | |||||||||
7 | Elin Melin | 2000 | 542 | 29.10 | ||||||
Simklubben Poseidon | 28.69 | |||||||||
8 | Camilla Feldmann | 1999 | 504 | 29.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.53 | |||||||||
9 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 494 | 30.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.73 | |||||||||
10 | Alberte M Hansen | 2000 | 486 | 30.18 | ||||||
Herlev Svømning | 29.79 | |||||||||
11 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 470 | 30.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
11 | Frederikke Mertins | 2000 | 470 | 30.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.07 | |||||||||
13 | Linnéa Högberg | 1999 | 460 | 30.73 | ||||||
Kristianstads SLS | 29.36 | |||||||||
14 | Celine Termark Brock | 2000 | 459 | 30.76 | ||||||
Herlev Svømning | 29.57 | |||||||||
14 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 459 | 30.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.52 | |||||||||
16 | Mathilde Huberts | 2000 | 454 | 30.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
17 | Amanda Modig | 1999 | 416 | 31.78 | ||||||
Kristianstads SLS | 29.79 | |||||||||
18 | Isabella Ringbæk | 1998 | 389 | 32.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.35 | |||||||||
- | Katharina Nekhorochko | 2000 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:21 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 20:26 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: RESTAURANT GILLELEJEHAVN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Heinrichsen | 2006 | 293 | 31.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
2 | Hugo Haakansson | 2006 | 250 | 33.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.33 | |||||||||
3 | Ditlev Queitsch | 2006 | 249 | 33.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.71 | |||||||||
4 | Erik Rasmussen | 2006 | 246 | 33.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.01 | |||||||||
5 | Fynn Dodrimong | 2006 | 243 | 33.49 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 33.14 | |||||||||
6 | Alexander Nørby | 2006 | 242 | 33.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.47 | |||||||||
7 | Jordan Bamberg | 2006 | 242 | 33.55 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 33.84 | |||||||||
8 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 238 | 33.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.41 | |||||||||
9 | Magnus Rasmussen | 2006 | 236 | 33.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.78 | |||||||||
10 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 230 | 34.08 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.18 | |||||||||
11 | Joshua Thon | 2006 | 223 | 34.46 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 34.02 | |||||||||
12 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 219 | 34.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
13 | Josef Shukri | 2006 | 213 | 34.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.54 | |||||||||
14 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 213 | 35.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.78 | |||||||||
15 | Christian Nimb | 2006 | 212 | 35.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.28 | |||||||||
16 | Asger Hvilsom | 2007 | 204 | 35.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.55 | |||||||||
17 | Viktor Bernstein | 2006 | 195 | 36.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.90 | |||||||||
18 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 194 | 36.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.55 | |||||||||
19 | Marcus Munk | 2007 | 187 | 36.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.24 | |||||||||
20 | Andreas Bendtsen | 2007 | 178 | 37.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.57 | |||||||||
21 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 174 | 37.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.08 | |||||||||
22 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 172 | 37.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.37 | |||||||||
23 | Felix Lepp | 2006 | 168 | 37.85 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 38.99 | |||||||||
24 | Marco Gundel Harmens | 2006 | 153 | 39.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.15 | |||||||||
25 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 150 | 39.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.30 | |||||||||
26 | Anders Rye Gefke | 2008 | 147 | 39.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.39 | |||||||||
27 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 139 | 40.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.15 | |||||||||
28 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 125 | 41.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.57 | |||||||||
29 | Luca de Masi | 2008 | 111 | 43.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.91 | |||||||||
30 | Bastian Zahle | 2008 | 108 | 43.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: RESTAURANT GILLELEJEHAVN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Schaefer | 2003 | 524 | 25.92 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 25.60 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 513 | 26.12 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 26.35 | |||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2003 | 511 | 26.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.39 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 479 | 26.72 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 26.51 | |||||||||
5 | Oscar Cleemann | 2003 | 440 | 27.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.66 | |||||||||
6 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 427 | 27.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.65 | |||||||||
7 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 425 | 27.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.78 | |||||||||
8 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 424 | 27.83 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 27.25 | |||||||||
9 | Eigil Sigfusson | 2004 | 408 | 28.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
10 | Tomislav Corluka | 2003 | 399 | 28.39 | ||||||
Kristianstads SLS | 28.70 | |||||||||
11 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | 398 | 28.41 | ||||||
Bærumsvømmerne | 26.35 | |||||||||
12 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 394 | 28.52 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
13 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 390 | 28.61 | ||||||
Herlev Svømning | 28.37 | |||||||||
14 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 389 | 28.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.56 | |||||||||
15 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 387 | 28.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.39 | |||||||||
16 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 382 | 28.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.78 | |||||||||
17 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 370 | 29.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.06 | |||||||||
18 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 368 | 29.17 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.38 | |||||||||
18 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 368 | 29.17 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.55 | |||||||||
20 | Villads Kruse | 2003 | 365 | 29.25 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 29.40 | |||||||||
21 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 357 | 29.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
22 | Zilas Aarestrup | 2003 | 356 | 29.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.52 | |||||||||
23 | Noah Malmgren | 2004 | 353 | 29.58 | ||||||
S71 | 28.91 | |||||||||
24 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 349 | 29.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
25 | Xander Pontoppidan | 2003 | 341 | 29.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.90 | |||||||||
26 | Erik Li | 2003 | 340 | 29.95 | ||||||
Herlev Svømning | 30.81 | |||||||||
27 | Oskar Clausen | 2004 | 337 | 30.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.62 | |||||||||
28 | Mathias Parkhøi | 2003 | 336 | 30.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.65 | |||||||||
29 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 336 | 30.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
30 | Mads Liechti | 2004 | 333 | 30.15 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
31 | Jonathan Beck | 2004 | 331 | 30.21 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
32 | August Arup Neergaard | 2005 | 319 | 30.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.37 | |||||||||
33 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 318 | 30.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.33 | |||||||||
34 | Silas Fessel | 2004 | 317 | 30.65 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.83 | |||||||||
35 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 311 | 30.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.38 | |||||||||
36 | William Bogø Andersen | 2005 | 311 | 30.85 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.05 | |||||||||
37 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 310 | 30.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.84 | |||||||||
38 | William Bendix Schmidt | 2005 | 308 | 30.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.10 | |||||||||
39 | Felix Jönsson | 2004 | 308 | 30.96 | ||||||
Kristianstads SLS | 31.74 | |||||||||
40 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 306 | 31.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.82 | |||||||||
41 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 305 | 31.05 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.53 | |||||||||
42 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 303 | 31.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.66 | |||||||||
43 | Axel Føns Voss | 2005 | 301 | 31.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.36 | |||||||||
44 | Herman Modig | 2003 | 301 | 31.20 | ||||||
Kristianstads SLS | 30.49 | |||||||||
45 | Illia Bulba | 2005 | 299 | 31.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.65 | |||||||||
46 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 299 | 31.27 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.22 | |||||||||
47 | William Leth | 2004 | 296 | 31.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.11 | |||||||||
48 | Harald Riisager | 2003 | 294 | 31.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.14 | |||||||||
49 | Anton Rytter Bech | 2005 | 290 | 31.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.27 | |||||||||
50 | Cornelius Olsen | 2005 | 290 | 31.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
51 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 290 | 31.58 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.26 | |||||||||
52 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 289 | 31.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.02 | |||||||||
53 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 289 | 31.62 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.82 | |||||||||
54 | Vincent Matras | 2005 | 286 | 31.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.69 | |||||||||
55 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 280 | 31.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.86 | |||||||||
56 | Laurits Boserup | 2005 | 277 | 32.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.27 | |||||||||
56 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 277 | 32.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.57 | |||||||||
58 | Mads Naver | 2004 | 276 | 32.08 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 33.22 | |||||||||
59 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 276 | 32.11 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
60 | Anders Junker | 2005 | 274 | 32.16 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.81 | |||||||||
61 | Isaac Rasmussen | 2004 | 272 | 32.24 | ||||||
Kristianstads SLS | 32.90 | |||||||||
62 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 269 | 32.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.43 | |||||||||
63 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 266 | 32.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.01 | |||||||||
64 | Louie Hansen | 2005 | 264 | 32.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.92 | |||||||||
65 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 263 | 32.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.10 | |||||||||
66 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 257 | 32.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.99 | |||||||||
67 | Mikkel Eiken Borge | 2004 | 254 | 33.01 | ||||||
Bærumsvømmerne | 31.79 | |||||||||
68 | Ahmad Alhaj | 2005 | 248 | 33.26 | ||||||
Simklubben Ran | 32.72 | |||||||||
69 | Erik Schmidt | 2005 | 244 | 33.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.83 | |||||||||
70 | Patrick Lind | 2004 | 228 | 34.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.92 | |||||||||
71 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 210 | 35.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.53 | |||||||||
72 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 205 | 35.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.27 | |||||||||
73 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 200 | 35.74 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.29 | |||||||||
74 | Kasper Kusk | 2003 | 199 | 35.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.91 | |||||||||
75 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 196 | 35.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.02 | |||||||||
76 | Peter Mortensen | 2005 | 190 | 36.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.17 | |||||||||
77 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 177 | 37.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.54 | |||||||||
78 | Victor Bornemann | 2004 | 170 | 37.73 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 38.14 | |||||||||
79 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 164 | 38.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.42 | |||||||||
80 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 162 | 38.32 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.61 | |||||||||
81 | Viktor Degn | 2005 | 160 | 38.51 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 38.55 | |||||||||
82 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 143 | 39.96 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 41.75 | |||||||||
- | Marcus Hiort | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 27.46 | |||||||||
- | Noah Bred | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.53 | |||||||||
- | Villads Arfelt | 2004 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | 32.22 | |||||||||
- | William Leander Agerskov | 2004 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: RESTAURANT GILLELEJEHAVN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Lia | 2001 | 627 | 24.42 | ||||||
Bærumsvømmerne | 23.07 | |||||||||
2 | Gustav Östlund | 2000 | 576 | 25.12 | ||||||
Simklubben Poseidon | 23.92 | |||||||||
3 | Laurits Kenskov | 2001 | 569 | 25.23 | ||||||
Herlev Svømning | 25.61 | |||||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | 561 | 25.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.43 | |||||||||
5 | Victor Bergstrand | 2000 | 542 | 25.64 | ||||||
Simklubben Poseidon | 25.28 | |||||||||
6 | Emil Tönshoff | 2000 | 531 | 25.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.21 | |||||||||
7 | Julius Munk | 2000 | 528 | 25.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.09 | |||||||||
8 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 527 | 25.88 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 26.00 | |||||||||
9 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 508 | 26.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.48 | |||||||||
10 | Oliver Schiellerup | 2000 | 507 | 26.21 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 25.52 | |||||||||
11 | Altin Misimi | 2002 | 506 | 26.24 | ||||||
Herlev Svømning | 26.96 | |||||||||
12 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 503 | 26.29 | ||||||
Herlev Svømning | 26.57 | |||||||||
13 | Mattias Houen | 2002 | 496 | 26.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.03 | |||||||||
14 | Agmund Riiser | 2001 | 495 | 26.42 | ||||||
Bærumsvømmerne | 25.89 | |||||||||
15 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 494 | 26.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.86 | |||||||||
16 | Jonatan Risåsen | 2000 | 487 | 26.56 | ||||||
Bærumsvømmerne | 26.16 | |||||||||
17 | Malthe Letting | 2001 | 482 | 26.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.23 | |||||||||
18 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 478 | 26.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.16 | |||||||||
19 | Mads Lind | 2002 | 469 | 26.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.55 | |||||||||
20 | Ahmed Sadoon | 2002 | 458 | 27.11 | ||||||
Kristianstads SLS | 28.51 | |||||||||
21 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 455 | 27.18 | ||||||
Herlev Svømning | 27.02 | |||||||||
22 | Anders Norheim | 2000 | 451 | 27.26 | ||||||
Bærumsvømmerne | 25.84 | |||||||||
22 | William Houen | 2001 | 451 | 27.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.59 | |||||||||
24 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | 449 | 27.30 | ||||||
Bærumsvømmerne | 27.16 | |||||||||
25 | Nicolai Wiuff | 2002 | 442 | 27.45 | ||||||
Herlev Svømning | 27.82 | |||||||||
26 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 440 | 27.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.94 | |||||||||
27 | Pontus Hake | 2001 | 437 | 27.54 | ||||||
Simklubben Poseidon | 28.31 | |||||||||
28 | Jakob Mose | 2000 | 437 | 27.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.96 | |||||||||
29 | Jesper Schiødt | 2001 | 431 | 27.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.64 | |||||||||
30 | Alexander Stærkær | 2002 | 425 | 27.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
31 | Jacob El Mokri | 2001 | 423 | 27.85 | ||||||
Kristianstads SLS | 28.11 | |||||||||
32 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 414 | 28.05 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 29.67 | |||||||||
33 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 410 | 28.14 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 28.35 | |||||||||
34 | Daniel Didriksen | 2002 | 407 | 28.20 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 27.86 | |||||||||
35 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 397 | 28.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
36 | Luis Velasquez | 2001 | 392 | 28.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
37 | Mathias Jelshøj | 2001 | 387 | 28.69 | ||||||
Herlev Svømning | 28.83 | |||||||||
38 | Lucas Hoffmann | 2000 | 378 | 28.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.40 | |||||||||
39 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 369 | 29.14 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
40 | Oliver Pavkovic | 2001 | 356 | 29.50 | ||||||
Kristianstads SLS | 29.69 | |||||||||
41 | Joel Johnsson | 2000 | 355 | 29.51 | ||||||
Kristianstads SLS | 28.57 | |||||||||
42 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 346 | 29.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
43 | Harry Petersson | 2002 | 321 | 30.53 | ||||||
Kristianstads SLS | 29.56 | |||||||||
- | Jonathan Resting Krontoft | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: RESTAURANT GILLELEJEHAVN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | 733 | 23.19 | ||||||
Spårvägens Simförening | 22.85 | |||||||||
2 | Christoffer Carlsen | 1992 | 689 | 23.67 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 22.64 | |||||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | 630 | 24.38 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 23.79 | |||||||||
4 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 583 | 25.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.33 | |||||||||
5 | Erik Kähr | 1995 | 582 | 25.04 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | 24.16 | |||||||||
6 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 576 | 25.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.87 | |||||||||
7 | Oskar Johansson | 1993 | 567 | 25.25 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | 25.38 | |||||||||
8 | Anton Johansson | 1996 | 556 | 25.42 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | 25.54 | |||||||||
9 | Jesper Olsson | 1998 | 508 | 26.20 | ||||||
Simklubben Poseidon | 25.64 | |||||||||
10 | Felix Burmester | 1999 | 467 | 26.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.94 | |||||||||
11 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | 432 | 27.65 | ||||||
Simklubben Poseidon | 26.12 | |||||||||
12 | Oliver U. Christiansen | 1999 | 416 | 27.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.66 | |||||||||
13 | Yannick Opätz | 1999 | 391 | 28.58 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 26.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:26 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 09:48 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: FORLAGET COBOLT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 331 | 32.19 | 1:07.77 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.46 | |||||||||
2 | Alexander Nørby | 2006 | 292 | 33.22 | 1:10.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.24 | |||||||||
3 | Fynn Dodrimong | 2006 | 280 | 34.45 | 1:11.63 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:11.76 | |||||||||
4 | August Taul | 2006 | 250 | 36.03 | 1:14.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.52 | |||||||||
5 | Jordan Bamberg | 2006 | 246 | 35.05 | 1:14.77 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:13.01 | |||||||||
6 | Viktor Bernstein | 2006 | 245 | 35.32 | 1:14.92 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.49 | |||||||||
7 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 238 | 35.49 | 1:15.67 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:28.43 | |||||||||
8 | Joshua Thon | 2006 | 235 | 36.10 | 1:15.96 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:18.38 | |||||||||
9 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 214 | 37.64 | 1:18.34 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.22 | |||||||||
10 | David Johannes Dahl | 2006 | 207 | 36.36 | 1:19.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.87 | |||||||||
11 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 205 | 37.81 | 1:19.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.26 | |||||||||
12 | Asger Hvilsom | 2007 | 202 | 36.34 | 1:19.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.41 | |||||||||
13 | Marcus Munk | 2007 | 191 | 36.81 | 1:21.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.65 | |||||||||
14 | Christian Nimb | 2006 | 187 | 37.58 | 1:21.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.42 | |||||||||
15 | Felix Lepp | 2006 | 183 | 39.46 | 1:22.59 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:25.55 | |||||||||
16 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 182 | 38.80 | 1:22.64 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:23.91 | |||||||||
17 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 177 | 40.17 | 1:23.43 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.78 | |||||||||
18 | Marco Gundel Harmens | 2006 | 161 | 38.41 | 1:26.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.79 | |||||||||
19 | Daniel Beck | 2006 | 146 | 38.57 | 1:28.99 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:25.12 | |||||||||
20 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 91 | 48.00 | 1:44.24 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:42.16 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: FORLAGET COBOLT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | 573 | 27.06 | 56.47 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 56.83 | |||||||||
2 | Benjamin Schaefer | 2003 | 527 | 28.00 | 58.06 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 57.17 | |||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2003 | 518 | 28.00 | 58.41 | |||||
Farum Svømmeklub | 58.72 | |||||||||
4 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 480 | 30.13 | 59.90 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.95 | |||||||||
5 | Alexander Vergereau | 2004 | 473 | 28.54 | 1:00.18 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:00.54 | |||||||||
6 | Christian Boutrup | 2003 | 472 | 30.16 | 1:00.24 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:01.58 | |||||||||
6 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 472 | 28.41 | 1:00.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.82 | |||||||||
8 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 471 | 28.12 | 1:00.26 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.11 | |||||||||
9 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | 468 | 27.47 | 1:00.42 | |||||
Bærumsvømmerne | 58.03 | |||||||||
10 | Arvid Axelsson | 2003 | 451 | 28.61 | 1:01.15 | |||||
Simklubben Ran | 1:01.83 | |||||||||
11 | Noah Malmgren | 2004 | 435 | 29.27 | 1:01.87 | |||||
S71 | 1:01.89 | |||||||||
12 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 423 | 30.19 | 1:02.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
13 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 423 | 29.37 | 1:02.49 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:06.70 | |||||||||
14 | Jonathan Beck | 2004 | 415 | 30.08 | 1:02.85 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:05.74 | |||||||||
15 | Tomislav Corluka | 2003 | 403 | 30.47 | 1:03.49 | |||||
Kristianstads SLS | 1:03.19 | |||||||||
16 | William Ølshøj | 2004 | 397 | 29.53 | 1:03.78 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:02.74 | |||||||||
17 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 397 | 31.09 | 1:03.81 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.46 | |||||||||
18 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 397 | 30.91 | 1:03.82 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:05.44 | |||||||||
19 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 395 | 30.11 | 1:03.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.76 | |||||||||
20 | Tobias Rosengaard | 2005 | 392 | 30.90 | 1:04.07 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:03.44 | |||||||||
21 | Eigil Sigfusson | 2004 | 390 | 31.89 | 1:04.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
22 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 390 | 32.40 | 1:04.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.68 | |||||||||
23 | Zilas Aarestrup | 2003 | 383 | 30.99 | 1:04.56 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.41 | |||||||||
24 | Xander Pontoppidan | 2003 | 381 | 30.40 | 1:04.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.43 | |||||||||
25 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 380 | 31.96 | 1:04.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
26 | Herman Modig | 2003 | 374 | 31.39 | 1:05.06 | |||||
Kristianstads SLS | 1:05.25 | |||||||||
27 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 374 | 30.99 | 1:05.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.61 | |||||||||
28 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 373 | 31.83 | 1:05.11 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.68 | |||||||||
29 | Mads Liechti | 2004 | 373 | 31.63 | 1:05.13 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
30 | August Arup Neergaard | 2005 | 369 | 31.65 | 1:05.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.08 | |||||||||
31 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 363 | 30.85 | 1:05.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.20 | |||||||||
32 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 360 | 30.49 | 1:05.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.21 | |||||||||
33 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 357 | 30.71 | 1:06.08 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.02 | |||||||||
34 | Mathias Lindgaard | 2004 | 355 | 32.07 | 1:06.22 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.14 | |||||||||
35 | Cornelius Olsen | 2005 | 346 | 31.88 | 1:06.82 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.90 | |||||||||
36 | Silas Fessel | 2004 | 343 | 32.52 | 1:06.98 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.03 | |||||||||
37 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 340 | 32.31 | 1:07.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.92 | |||||||||
38 | Villads Arfelt | 2004 | 336 | 32.76 | 1:07.43 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:08.04 | |||||||||
39 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 329 | 32.37 | 1:07.89 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.67 | |||||||||
40 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 327 | 32.71 | 1:08.04 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.97 | |||||||||
41 | Jakob Legaard | 2003 | 327 | 33.22 | 1:08.06 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:10.23 | |||||||||
42 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 326 | 32.86 | 1:08.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.45 | |||||||||
43 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 326 | 32.84 | 1:08.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.34 | |||||||||
44 | Illia Bulba | 2005 | 326 | 32.36 | 1:08.13 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.08 | |||||||||
45 | Lucas Kaavé | 2004 | 322 | 31.59 | 1:08.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.86 | |||||||||
46 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 319 | 32.92 | 1:08.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.36 | |||||||||
47 | Harald Riisager | 2003 | 315 | 33.76 | 1:08.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.01 | |||||||||
48 | William Leth | 2004 | 315 | 32.58 | 1:08.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.97 | |||||||||
49 | Vincent Matras | 2005 | 310 | 33.11 | 1:09.31 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.04 | |||||||||
50 | Mads Naver | 2004 | 308 | 33.07 | 1:09.43 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:10.42 | |||||||||
51 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 306 | 33.86 | 1:09.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.35 | |||||||||
52 | Oscar Boyer | 2004 | 303 | 34.02 | 1:09.77 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:09.98 | |||||||||
53 | Mikkel Eiken Borge | 2004 | 300 | 33.70 | 1:10.07 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:10.63 | |||||||||
53 | Theodor Møller | 2005 | 300 | 34.95 | 1:10.07 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.26 | |||||||||
55 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 299 | 34.08 | 1:10.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.40 | |||||||||
56 | Felix Jönsson | 2004 | 299 | 33.98 | 1:10.15 | |||||
Kristianstads SLS | 1:09.52 | |||||||||
57 | Gabriel Hachem | 2005 | 295 | 34.16 | 1:10.41 | |||||
Simklubben Ran | 1:08.59 | |||||||||
58 | Alexander Griffin | 2004 | 293 | 33.97 | 1:10.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.28 | |||||||||
58 | Bertram Olesen | 2005 | 293 | 32.57 | 1:10.56 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
60 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 291 | 34.27 | 1:10.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.56 | |||||||||
61 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 289 | 32.72 | 1:10.88 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
62 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 286 | 33.88 | 1:11.12 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:12.51 | |||||||||
63 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 286 | 34.12 | 1:11.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.30 | |||||||||
64 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 283 | 34.36 | 1:11.42 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.57 | |||||||||
65 | Louie Hansen | 2005 | 282 | 34.69 | 1:11.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.37 | |||||||||
66 | Laurits Boserup | 2005 | 280 | 34.96 | 1:11.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.49 | |||||||||
67 | Hadi Hariri | 2005 | 280 | 34.92 | 1:11.68 | |||||
Simklubben Ran | 1:13.13 | |||||||||
68 | Alexander Asmussen | 2004 | 279 | 33.86 | 1:11.77 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.43 | |||||||||
69 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 279 | 34.78 | 1:11.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.33 | |||||||||
70 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 278 | 33.93 | 1:11.82 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:08.12 | |||||||||
71 | Magnus Tullberg | 2005 | 277 | 35.89 | 1:11.90 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:13.41 | |||||||||
72 | Mustapha Hariri | 2005 | 277 | 33.76 | 1:11.96 | |||||
Simklubben Ran | 1:12.85 | |||||||||
73 | William Leander Agerskov | 2004 | 272 | 34.60 | 1:12.32 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:11.48 | |||||||||
74 | Ahmad Alhaj | 2005 | 272 | 33.86 | 1:12.37 | |||||
Simklubben Ran | 1:13.19 | |||||||||
75 | Isaac Rasmussen | 2004 | 269 | 35.23 | 1:12.62 | |||||
Kristianstads SLS | 1:12.10 | |||||||||
76 | Sebastian Pedersen | 2005 | 267 | 35.06 | 1:12.77 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
77 | Marcus Appel | 2003 | 265 | 34.98 | 1:13.01 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:15.04 | |||||||||
78 | Kasper Kusk | 2003 | 258 | 35.96 | 1:13.64 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.10 | |||||||||
79 | Gustav Bach | 2005 | 257 | 36.07 | 1:13.72 | |||||
Simklubben Ran | 1:12.59 | |||||||||
80 | Patrick Lind | 2004 | 252 | 35.29 | 1:14.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
81 | August Sølvsteen | 2005 | 250 | 35.87 | 1:14.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.11 | |||||||||
82 | Anders Junker | 2005 | 249 | 35.74 | 1:14.56 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.48 | |||||||||
83 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 240 | 35.20 | 1:15.43 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:19.01 | |||||||||
84 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 226 | 35.97 | 1:16.96 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.95 | |||||||||
85 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 221 | 36.57 | 1:17.58 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.32 | |||||||||
86 | Mauritz Otzen | 2005 | 220 | 36.85 | 1:17.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.86 | |||||||||
87 | Erik Schmidt | 2005 | 214 | 36.21 | 1:18.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.92 | |||||||||
88 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 212 | 36.69 | 1:18.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.61 | |||||||||
89 | Victor Bornemann | 2004 | 212 | 36.79 | 1:18.57 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:19.32 | |||||||||
90 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 209 | 36.28 | 1:19.01 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:20.55 | |||||||||
91 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 205 | 38.73 | 1:19.48 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.71 | |||||||||
92 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 204 | 37.37 | 1:19.62 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.58 | |||||||||
93 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 188 | 35.04 | 1:21.82 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.48 | |||||||||
94 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 182 | 38.53 | 1:22.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
95 | Younus Khan | 2005 | 179 | 37.74 | 1:23.09 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:23.19 | |||||||||
96 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 158 | 40.28 | 1:26.71 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:27.53 | |||||||||
97 | Peter Mortensen | 2005 | 155 | 38.96 | 1:27.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.78 | |||||||||
- | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.74 | |||||||||
- | Janus Schnabl | 2003 | DSQ | over 15 m ved start | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:06.15 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: FORLAGET COBOLT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 661 | 26.40 | 53.84 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 51.60 | |||||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 659 | 26.04 | 53.89 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 55.43 | |||||||||
3 | Felix Lund | 2001 | 628 | 26.57 | 54.75 | |||||
Herlev Svømning | 54.33 | |||||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | 625 | 26.97 | 54.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.06 | |||||||||
5 | Nicholas Lia | 2001 | 620 | 26.35 | 55.00 | |||||
Bærumsvømmerne | 50.85 | |||||||||
6 | Laurits Kenskov | 2001 | 620 | 26.68 | 55.01 | |||||
Herlev Svømning | 56.25 | |||||||||
7 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 609 | 26.28 | 55.34 | |||||
Herlev Svømning | 54.80 | |||||||||
8 | Christian Crone | 2001 | 599 | 27.14 | 55.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 54.78 | |||||||||
9 | Julius Munk | 2000 | 589 | 27.19 | 55.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 56.23 | |||||||||
10 | Victor Bergstrand | 2000 | 585 | 26.88 | 56.07 | |||||
Simklubben Poseidon | 54.80 | |||||||||
11 | William Houen | 2001 | 568 | 26.93 | 56.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 54.65 | |||||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 566 | 27.14 | 56.68 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 57.01 | |||||||||
13 | Gustav Östlund | 2000 | 560 | 26.67 | 56.89 | |||||
Simklubben Poseidon | 53.99 | |||||||||
14 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 546 | 27.53 | 57.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.68 | |||||||||
15 | Emil Tönshoff | 2000 | 544 | 27.88 | 57.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.36 | |||||||||
16 | Malthe Letting | 2001 | 533 | 27.32 | 57.85 | |||||
Farum Svømmeklub | 56.54 | |||||||||
17 | Jonatan Risåsen | 2000 | 516 | 27.31 | 58.46 | |||||
Bærumsvømmerne | 56.03 | |||||||||
18 | Mads Lind | 2002 | 512 | 28.10 | 58.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.21 | |||||||||
19 | Jakob Mose | 2000 | 511 | 29.36 | 58.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.78 | |||||||||
20 | Anders Norheim | 2000 | 505 | 28.08 | 58.90 | |||||
Bærumsvømmerne | 58.40 | |||||||||
21 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | 504 | 27.86 | 58.92 | |||||
Bærumsvømmerne | 58.25 | |||||||||
22 | Agmund Riiser | 2001 | 501 | 27.63 | 59.03 | |||||
Bærumsvømmerne | 58.86 | |||||||||
23 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 501 | 28.98 | 59.06 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
24 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 498 | 28.08 | 59.15 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.85 | |||||||||
25 | Joel Dahlgren | 2002 | 486 | 28.62 | 59.66 | |||||
Simklubben Ran | 58.93 | |||||||||
26 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 485 | 28.07 | 59.68 | |||||
Farum Svømmeklub | 58.08 | |||||||||
27 | William S. Michaelsen | 2001 | 481 | 28.96 | 59.85 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:00.48 | |||||||||
28 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 481 | 28.34 | 59.86 | |||||
Herlev Svømning | 58.96 | |||||||||
29 | Pontus Hake | 2001 | 465 | 29.72 | 1:00.52 | |||||
Simklubben Poseidon | 59.70 | |||||||||
30 | Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 464 | 29.41 | 1:00.57 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 59.27 | |||||||||
31 | Albert Gudermanis | 2000 | 453 | 29.72 | 1:01.05 | |||||
Simklubben Ran | 1:00.85 | |||||||||
32 | Nicolai Wiuff | 2002 | 450 | 29.22 | 1:01.20 | |||||
Herlev Svømning | 59.58 | |||||||||
33 | Alexander Stærkær | 2002 | 447 | 30.16 | 1:01.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.77 | |||||||||
34 | Daniel Didriksen | 2002 | 446 | 29.08 | 1:01.38 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:00.31 | |||||||||
35 | Altin Misimi | 2002 | 441 | 28.52 | 1:01.61 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.34 | |||||||||
36 | Jesper Schiødt | 2001 | 436 | 28.38 | 1:01.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.83 | |||||||||
37 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 435 | 29.42 | 1:01.91 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:04.30 | |||||||||
38 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 425 | 30.15 | 1:02.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.84 | |||||||||
39 | Luis Velasquez | 2001 | 414 | 30.94 | 1:02.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.67 | |||||||||
40 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 413 | 29.89 | 1:02.95 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:04.22 | |||||||||
41 | Joel Johnsson | 2000 | 413 | 30.03 | 1:02.99 | |||||
Kristianstads SLS | 1:01.84 | |||||||||
42 | Jacob El Mokri | 2001 | 412 | 29.61 | 1:03.04 | |||||
Kristianstads SLS | 59.80 | |||||||||
43 | Anders Hvidt | 2002 | 406 | 30.91 | 1:03.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.79 | |||||||||
44 | Mathias Jelshøj | 2001 | 394 | 31.61 | 1:03.94 | |||||
Herlev Svømning | 1:03.96 | |||||||||
45 | Harry Petersson | 2002 | 377 | 29.07 | 1:04.90 | |||||
Kristianstads SLS | 1:02.71 | |||||||||
46 | Oliver Pavkovic | 2001 | 372 | 30.90 | 1:05.17 | |||||
Kristianstads SLS | 1:03.40 | |||||||||
47 | Mohamad Hariri | 2002 | 364 | 30.37 | 1:05.66 | |||||
Simklubben Ran | 1:04.61 | |||||||||
48 | Ahmed Sadoon | 2002 | 348 | 28.98 | 1:06.63 | |||||
Kristianstads SLS | 1:03.06 | |||||||||
49 | Jonathan Resting Krontoft | 2002 | 215 | 37.25 | 1:18.19 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:24.13 | |||||||||
- | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.18 | |||||||||
- | Lucas Burmester | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.35 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: FORLAGET COBOLT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | 763 | 24.39 | 51.32 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | 49.96 | |||||||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | 755 | 25.00 | 51.50 | |||||
Spårvägens Simförening | 49.39 | |||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 661 | 25.27 | 53.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.05 | |||||||||
4 | Claus Lerche Iversen | 1977 | 633 | 26.12 | 54.61 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 53.19 | |||||||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | 630 | 26.20 | 54.72 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 52.94 | |||||||||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | 625 | 25.87 | 54.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 52.41 | |||||||||
7 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 617 | 27.32 | 55.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.08 | |||||||||
8 | Oskar Johansson | 1993 | 604 | 27.03 | 55.49 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | 54.13 | |||||||||
9 | Eric Hinderup | 1998 | 599 | 27.27 | 55.62 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 52.78 | |||||||||
10 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 588 | 27.12 | 55.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.71 | |||||||||
11 | Anton Johansson | 1996 | 577 | 26.79 | 56.32 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | 54.43 | |||||||||
12 | Joakim Brønnum | 1997 | 575 | 26.66 | 56.40 | |||||
Allerød Svømmeklub | 53.94 | |||||||||
13 | Felix Burmester | 1999 | 567 | 26.75 | 56.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.65 | |||||||||
14 | Jesper Olsson | 1998 | 544 | 27.58 | 57.45 | |||||
Simklubben Poseidon | 56.81 | |||||||||
15 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | 515 | 27.57 | 58.49 | |||||
Simklubben Poseidon | 57.94 | |||||||||
16 | Erling Syversveen Lie | 1999 | 502 | 28.18 | 59.01 | |||||
Bærumsvømmerne | 55.47 | |||||||||
17 | Marko Vasilijevic | 1999 | 481 | 27.92 | 59.87 | |||||
Simklubben Poseidon | 56.24 | |||||||||
18 | Yannick Opätz | 1999 | 451 | 28.89 | 1:01.13 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 59.24 | |||||||||
19 | Alexander Olsson | 1996 | 451 | 29.45 | 1:01.16 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:00.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:48 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: REMA 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 526 | 33.58 | 1:08.21 | 1:44.64 | 2:19.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.43 | |||||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 518 | 30.93 | 1:06.60 | 1:43.53 | 2:20.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:18.90 | |||||||||
3 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 492 | 32.46 | 1:09.94 | 1:46.25 | 2:23.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:22.95 | |||||||||
4 | Linnea Hietala | 2004 | 492 | 32.65 | 1:08.91 | 1:45.95 | 2:23.08 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.08 | |||||||||
5 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 483 | 33.17 | 1:08.61 | 1:46.73 | 2:23.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.29 | |||||||||
6 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 483 | 32.33 | 1:08.85 | 1:47.45 | 2:23.97 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:24.89 | |||||||||
7 | Katrine Bonefeld | 2004 | 482 | 32.99 | 1:10.05 | 1:47.20 | 2:24.03 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:26.91 | |||||||||
8 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 480 | 33.96 | 1:09.42 | 1:47.85 | 2:24.23 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:21.64 | |||||||||
9 | Signe Krag Andersen | 2004 | 479 | 32.43 | 1:10.08 | 1:47.81 | 2:24.38 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:23.78 | |||||||||
10 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 474 | 34.18 | 1:10.52 | 1:49.27 | 2:24.84 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:25.11 | |||||||||
11 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 470 | 34.76 | 1:11.01 | 1:49.55 | 2:25.23 | |||
Herlev Svømning | 2:33.41 | |||||||||
12 | Clara Toft | 2004 | 461 | 33.50 | 1:09.96 | 1:49.33 | 2:26.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.69 | |||||||||
13 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 460 | 33.01 | 1:10.73 | 1:41.95 | 2:26.26 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:29.51 | |||||||||
14 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 459 | 32.96 | 1:11.88 | 1:49.17 | 2:26.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.53 | |||||||||
15 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 453 | 34.41 | 1:13.27 | 1:50.21 | 2:27.08 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:24.67 | |||||||||
16 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 450 | 33.58 | 1:09.63 | 1:49.21 | 2:27.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.29 | |||||||||
17 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 446 | 34.34 | 1:11.04 | 1:50.50 | 2:27.80 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:25.31 | |||||||||
18 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 441 | 34.88 | 1:13.15 | 1:51.28 | 2:28.38 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:31.38 | |||||||||
19 | Malou Nielsen | 2005 | 434 | 34.00 | 1:11.86 | 1:51.25 | 2:29.18 | |||
Farum Svømmeklub | 2:47.50 | |||||||||
20 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 434 | 33.34 | 1:10.48 | 1:50.56 | 2:29.22 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:28.82 | |||||||||
21 | Line Thode Møller | 2004 | 428 | 33.81 | 1:13.44 | 1:52.14 | 2:29.87 | |||
Farum Svømmeklub | 2:30.52 | |||||||||
22 | Agnete Boelt | 2006 | 425 | 34.74 | 1:12.90 | 1:53.40 | 2:30.20 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:36.75 | |||||||||
23 | Camille Nørby | 2004 | 418 | 33.59 | 1:13.22 | 1:51.81 | 2:30.99 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:28.69 | |||||||||
24 | Josefine Nielsen | 2005 | 411 | 35.59 | 1:16.93 | 1:54.64 | 2:31.88 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:42.02 | |||||||||
25 | Clara Björkegren | 2004 | 410 | 34.07 | 1:13.27 | 1:52.48 | 2:31.97 | |||
Bærumsvømmerne | 2:28.05 | |||||||||
26 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 407 | 29.46 | 1:14.36 | 1:54.04 | 2:32.40 | |||
Farum Svømmeklub | 2:39.61 | |||||||||
27 | Anna R. Strøbek | 2005 | 397 | 36.10 | 1:13.77 | 1:54.89 | 2:33.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.36 | |||||||||
28 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 394 | 34.78 | 1:13.91 | 1:54.06 | 2:34.02 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:42.46 | |||||||||
29 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 388 | 34.86 | 1:14.76 | 1:54.93 | 2:34.86 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:33.54 | |||||||||
30 | Signe Eie | 2005 | 387 | 34.19 | 1:14.37 | 1:54.13 | 2:35.02 | |||
Herlev Svømning | 2:40.31 | |||||||||
31 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 384 | 34.70 | 1:13.96 | 1:55.01 | 2:35.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.87 | |||||||||
32 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 384 | 35.40 | 1:15.40 | 1:55.72 | 2:35.35 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:34.22 | |||||||||
33 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 384 | 36.42 | 1:15.80 | 1:57.27 | 2:35.43 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:30.58 | |||||||||
34 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 383 | 29.55 | 1:10.29 | 1:15.10 | 2:35.46 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:41.84 | |||||||||
35 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 379 | 36.23 | 1:14.64 | 1:56.87 | 2:36.02 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:44.05 | |||||||||
36 | Molly Szczepanski | 2006 | 378 | 35.30 | 1:15.47 | 1:55.64 | 2:36.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.16 | |||||||||
37 | Cornelia Vámosi | 2004 | 377 | 34.38 | 1:14.66 | 1:55.00 | 2:36.34 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.76 | |||||||||
38 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 376 | 35.18 | 1:15.54 | 1:55.10 | 2:36.47 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:36.78 | |||||||||
39 | Emma S. Kristensen | 2005 | 367 | 35.14 | 1:15.52 | 1:58.23 | 2:37.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.08 | |||||||||
40 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 363 | 35.49 | 1:16.10 | 1:58.48 | 2:38.30 | |||
Farum Svømmeklub | 2:46.88 | |||||||||
41 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 361 | 36.14 | 1:16.79 | 1:58.33 | 2:38.53 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:33.89 | |||||||||
42 | Liva la Cour | 2006 | 359 | 36.91 | 1:18.41 | 1:59.56 | 2:38.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.12 | |||||||||
43 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 357 | 36.84 | 1:18.33 | 2:00.29 | 2:39.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.92 | |||||||||
44 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 355 | 31.91 | 1:12.62 | 1:16.77 | 2:39.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:31.64 | |||||||||
45 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 354 | 36.48 | 1:16.99 | 1:58.18 | 2:39.71 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:43.61 | |||||||||
46 | Luna Christensen | 2005 | 351 | 36.32 | 1:17.22 | 1:58.39 | 2:40.02 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:37.38 | |||||||||
47 | Astrid Mulipola | 2006 | 350 | 35.54 | 1:16.97 | 1:59.71 | 2:40.29 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:50.44 | |||||||||
48 | Camilla Porsdal | 2005 | 338 | 38.26 | 1:19.85 | 2:03.51 | 2:42.09 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:42.06 | |||||||||
48 | Monika Dragieva | 2006 | 338 | 35.25 | 1:17.74 | 1:59.94 | 2:42.09 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:42.25 | |||||||||
50 | Karoline K. Larsen | 2004 | 337 | 38.09 | 1:20.35 | 2:03.34 | 2:42.21 | |||
Farum Svømmeklub | 2:54.51 | |||||||||
51 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 334 | 37.98 | 1:20.80 | 2:02.31 | 2:42.80 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:52.75 | |||||||||
52 | Kamma Rasmussen | 2006 | 328 | 37.17 | 1:18.97 | 2:02.04 | 2:43.72 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:41.34 | |||||||||
53 | Emma F. Rouse | 2004 | 323 | 35.33 | 1:16.75 | 2:00.81 | 2:44.53 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:42.69 | |||||||||
54 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 323 | 35.99 | 1:18.01 | 2:02.47 | 2:44.65 | |||
Farum Svømmeklub | 2:46.01 | |||||||||
55 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 322 | 37.58 | 1:19.21 | 2:04.48 | 2:44.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.81 | |||||||||
56 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 322 | 35.24 | 1:17.33 | 2:03.08 | 2:44.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.84 | |||||||||
57 | Elly Petersson | 2005 | 322 | 37.00 | 1:19.25 | 2:01.45 | 2:44.81 | |||
Kristianstads SLS | 2:44.09 | |||||||||
58 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 316 | 36.43 | 1:20.06 | 2:03.27 | 2:45.85 | |||
Herlev Svømning | 2:42.10 | |||||||||
59 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 307 | 37.11 | 1:21.51 | 2:05.46 | 2:47.39 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.37 | |||||||||
60 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 303 | 37.92 | 1:19.29 | 2:06.29 | 2:48.20 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:40.39 | |||||||||
61 | Alva Larsson | 2004 | 302 | 39.39 | 1:23.94 | 2:06.09 | 2:48.37 | |||
Simklubben Ran | 2:52.12 | |||||||||
62 | Rikke Parkhøi | 2006 | 295 | 40.29 | 1:22.28 | 2:08.43 | 2:49.68 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:50.26 | |||||||||
63 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 294 | 37.75 | 1:20.21 | 2:07.73 | 2:49.81 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:23.12 | |||||||||
64 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 291 | 37.47 | 1:22.74 | 2:07.41 | 2:50.35 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:07.41 | |||||||||
65 | Emma Widerfors | 2005 | 289 | 38.13 | 1:21.78 | 2:08.82 | 2:50.69 | |||
Kristianstads SLS | 2:55.65 | |||||||||
66 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 288 | 33.16 | 1:24.11 | 2:09.62 | 2:50.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.59 | |||||||||
67 | Amalie Frost Fischer | 2005 | 286 | 39.36 | 1:24.45 | 2:11.27 | 2:51.40 | |||
Farum Svømmeklub | 2:54.26 | |||||||||
68 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 285 | 37.00 | 1:21.83 | 2:07.53 | 2:51.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:47.83 | |||||||||
69 | Liva Wissing | 2006 | 284 | 38.63 | 1:21.29 | 2:07.38 | 2:51.77 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:55.29 | |||||||||
70 | Henriette Roos | 2006 | 281 | 39.05 | 1:24.48 | 2:09.01 | 2:52.46 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:59.57 | |||||||||
71 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 281 | 39.86 | 1:25.97 | 2:09.82 | 2:52.48 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:56.60 | |||||||||
72 | Johanne Hummelmose | 2006 | 272 | 39.14 | 1:23.86 | 2:10.88 | 2:54.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.51 | |||||||||
73 | Rikke Therp | 2006 | 272 | 38.58 | 1:24.76 | 2:11.36 | 2:54.20 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.93 | |||||||||
74 | Bianca Roos | 2006 | 265 | 40.39 | 1:26.11 | 2:12.54 | 2:55.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:01.15 | |||||||||
75 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 264 | 38.66 | 1:25.11 | 2:12.13 | 2:56.03 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.48 | |||||||||
76 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 262 | 40.05 | 1:23.45 | 2:11.88 | 2:56.44 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:57.62 | |||||||||
77 | Selma Nørby | 2006 | 262 | 39.79 | 1:25.17 | 2:12.52 | 2:56.47 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:03.66 | |||||||||
78 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 253 | 39.90 | 1:25.76 | 2:12.73 | 2:58.44 | |||
Kristianstads SLS | 2:55.42 | |||||||||
79 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 252 | 40.42 | 1:25.30 | 2:14.27 | 2:58.70 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:48.08 | |||||||||
79 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 252 | 38.24 | 1:23.63 | 2:11.97 | 2:58.70 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:02.79 | |||||||||
81 | Lina Malmgren | 2004 | 249 | 41.43 | 1:27.17 | 2:16.61 | 2:59.45 | |||
Simklubben Ran | 2:52.17 | |||||||||
82 | Olga Cermak | 2006 | 248 | 43.10 | 1:29.76 | 2:18.04 | 2:59.78 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:37.42 | |||||||||
83 | Johanna Gustafsson | 2005 | 248 | 40.86 | 1:27.77 | 2:17.57 | 2:59.81 | |||
Kristianstads SLS | 3:31.84 | |||||||||
84 | Alisa Marchenko | 2006 | 232 | 40.59 | 1:28.12 | 2:16.19 | 3:03.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:43.83 | |||||||||
85 | Mille Dige From | 2004 | 228 | 40.10 | 1:26.93 | 2:15.72 | 3:04.77 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:18.20 | |||||||||
86 | Marie Storch | 2006 | 219 | 39.79 | 1:28.41 | 2:18.31 | 3:07.30 | |||
Birkerød Svømmeklub | 4:13.71 | |||||||||
87 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 216 | 40.65 | 1:27.91 | 2:20.50 | 3:08.21 | |||
Allerød Svømmeklub | 3:11.00 | |||||||||
88 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 206 | 40.44 | 1:30.56 | 2:21.41 | 3:11.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:24.24 | |||||||||
89 | Philippa Mitchell | 2006 | 196 | 44.45 | 1:36.47 | 2:26.82 | 3:14.27 | |||
Vest-Brøndby | 3:35.02 | |||||||||
90 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 185 | 40.22 | 1:32.51 | 2:25.33 | 3:17.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:29.07 | |||||||||
91 | Wilma Nørgaard | 2006 | 176 | 42.98 | 1:34.74 | 2:29.40 | 3:21.28 | |||
Vest-Brøndby | 3:26.32 | |||||||||
92 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 174 | 44.61 | 1:36.02 | 2:33.15 | 3:22.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:45.20 | |||||||||
93 | Lianne Jing Nielsen | 2005 | 148 | 44.51 | 1:42.01 | 2:38.10 | 3:33.23 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:53.04 | |||||||||
- | Julie Heurlin Lunding | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: REMA 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hanna Bergman | 2001 | 683 | 29.75 | 1:02.48 | 1:35.87 | 2:08.29 | |||
Simklubben Poseidon | 2:03.67 | |||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 660 | 31.53 | 1:04.03 | 1:38.10 | 2:09.71 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:10.39 | |||||||||
3 | Karla Louise Balle | 2001 | 658 | 29.88 | 1:02.65 | 1:36.10 | 2:09.89 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:07.76 | |||||||||
4 | Ellen Nielsen | 2001 | 629 | 30.16 | 1:04.12 | 1:37.63 | 2:11.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.09 | |||||||||
5 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 599 | 31.66 | 1:05.69 | 1:40.38 | 2:14.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:15.08 | |||||||||
6 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 588 | 30.64 | 1:04.91 | 1:39.59 | 2:14.80 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:08.93 | |||||||||
7 | Julie Stampe | 2002 | 578 | 31.71 | 1:06.72 | 1:41.40 | 2:15.62 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:12.13 | |||||||||
8 | Moa Karlsson | 2002 | 571 | 33.07 | 1:06.68 | 1:42.53 | 2:16.13 | |||
Simklubben Poseidon | 2:14.12 | |||||||||
9 | Astrid Nielsen | 2002 | 562 | 30.73 | 1:05.53 | 1:41.08 | 2:16.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.63 | |||||||||
10 | Mary Lagoguez | 2001 | 557 | 31.87 | 1:06.70 | 1:41.91 | 2:17.25 | |||
Simklubben Poseidon | 2:16.54 | |||||||||
11 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 542 | 30.97 | 1:06.56 | 1:42.26 | 2:18.51 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 2:19.35 | |||||||||
12 | Boel Bergquist | 2003 | 540 | 32.36 | 1:07.20 | 1:43.24 | 2:18.70 | |||
Simklubben Poseidon | 2:20.42 | |||||||||
13 | Julie K Rose | 2003 | 536 | 32.69 | 1:07.37 | 1:44.08 | 2:19.00 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:19.44 | |||||||||
14 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 536 | 31.36 | 1:05.98 | 1:41.95 | 2:19.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:15.38 | |||||||||
15 | Klara Eriksson | 2003 | 526 | 31.58 | 1:07.78 | 1:43.10 | 2:19.93 | |||
Bærumsvømmerne | 2:16.60 | |||||||||
16 | Isabella Revstedt | 2001 | 522 | 32.80 | 1:07.62 | 1:45.02 | 2:20.23 | |||
Simklubben Ran | 2:13.96 | |||||||||
17 | Saga Nyborg | 2003 | 514 | 32.32 | 1:07.41 | 1:44.53 | 2:20.96 | |||
Kristianstads SLS | 2:20.26 | |||||||||
18 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | 510 | 31.83 | 1:07.55 | 1:44.47 | 2:21.34 | |||
S71 | 2:20.40 | |||||||||
19 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 491 | 32.92 | 1:09.63 | 1:46.72 | 2:23.19 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:26.18 | |||||||||
20 | Pil Sylvander | 2003 | 487 | 32.48 | 1:08.86 | 1:46.37 | 2:23.56 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:23.00 | |||||||||
21 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 481 | 33.08 | 1:08.35 | 1:47.37 | 2:24.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.96 | |||||||||
22 | Fiona Burmester | 2003 | 480 | 31.62 | 1:09.46 | 1:47.58 | 2:24.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.03 | |||||||||
23 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | 478 | 32.86 | 1:10.31 | 1:47.14 | 2:24.48 | |||
Bærumsvømmerne | 2:20.13 | |||||||||
24 | Ida Hebeltoft | 2003 | 464 | 33.43 | 1:10.86 | 1:48.20 | 2:25.90 | |||
Herlev Svømning | 2:25.44 | |||||||||
25 | Cecilie Elkjær | 2001 | 463 | 32.81 | 1:08.88 | 1:47.32 | 2:25.99 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:25.84 | |||||||||
26 | Amalie Schou | 2003 | 455 | 32.94 | 1:10.10 | 1:47.66 | 2:26.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.64 | |||||||||
27 | Ella Kristine W. Johannes | 2002 | 452 | 34.51 | 1:11.97 | 1:51.22 | 2:27.19 | |||
Bærumsvømmerne | 2:24.10 | |||||||||
28 | Melina Miethe | 2002 | 450 | 33.66 | 1:11.76 | 1:49.54 | 2:27.35 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 2:25.15 | |||||||||
29 | Caroline Greni Bjerkaas | 2001 | 445 | 31.17 | 1:12.20 | 1:50.79 | 2:27.94 | |||
Bærumsvømmerne | 2:23.04 | |||||||||
30 | Annie Thulin | 2003 | 442 | 33.33 | 1:11.16 | 1:48.88 | 2:28.23 | |||
Kristianstads SLS | 2:20.75 | |||||||||
31 | Elna Jepsson | 2002 | 440 | 33.21 | 1:11.07 | 1:50.15 | 2:28.45 | |||
Simklubben Ran | 2:24.99 | |||||||||
32 | Lisa Holberg | 2002 | 433 | 35.19 | 1:12.37 | 1:52.51 | 2:29.26 | |||
Bærumsvømmerne | 2:24.58 | |||||||||
33 | Maj Jensen | 2003 | 430 | 32.55 | 1:10.32 | 1:50.58 | 2:29.60 | |||
Farum Svømmeklub | 2:37.24 | |||||||||
34 | Ida Lund Järund | 2003 | 428 | 35.20 | 1:13.69 | 1:52.07 | 2:29.85 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:31.47 | |||||||||
35 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 423 | 34.83 | 1:12.58 | 1:52.62 | 2:30.42 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.85 | |||||||||
36 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 420 | 33.03 | 1:13.64 | 1:53.61 | 2:30.83 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.53 | |||||||||
37 | Alva Stenebo | 2003 | 418 | 33.83 | 1:12.77 | 1:53.29 | 2:31.01 | |||
S71 | 2:29.49 | |||||||||
38 | Emma Clausen | 2003 | 398 | 33.87 | 1:12.91 | 1:52.62 | 2:33.52 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:36.18 | |||||||||
39 | Linnea Nimander | 2002 | 396 | 33.71 | 1:14.36 | 1:54.50 | 2:33.82 | |||
Simklubben Ran | 2:33.39 | |||||||||
40 | Sille Andersen | 2003 | 389 | 36.00 | 1:15.18 | 1:56.69 | 2:34.70 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:28.00 | |||||||||
41 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 364 | 33.60 | 1:14.85 | 1:56.50 | 2:38.20 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:31.06 | |||||||||
42 | Michelle Nguyen | 2002 | 356 | 36.87 | 1:16.54 | 1:58.92 | 2:39.35 | |||
Kristianstads SLS | 2:30.38 | |||||||||
43 | Astrid Elmberg | 2002 | 353 | 34.03 | 1:16.02 | 1:57.45 | 2:39.74 | |||
Kristianstads SLS | 2:40.42 | |||||||||
44 | Maja Fling | 2001 | 305 | 39.70 | 1:20.98 | 2:06.36 | 2:47.82 | |||
Kristianstads SLS | 2:42.14 | |||||||||
- | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.99 | |||||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: REMA 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie My Hestad Solberg | 1999 | 611 | 31.58 | 1:04.64 | 1:39.03 | 2:13.14 | |||
Bærumsvømmerne | 2:08.92 | |||||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | 603 | 30.44 | 1:03.38 | 1:38.51 | 2:13.66 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:15.88 | |||||||||
3 | Elin Melin | 2000 | 600 | 30.35 | 1:04.25 | 1:39.05 | 2:13.89 | |||
Simklubben Poseidon | 2:12.30 | |||||||||
4 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 593 | 30.92 | 1:05.17 | 1:39.45 | 2:14.42 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:14.02 | |||||||||
5 | Cecilie Wiuff | 2000 | 587 | 31.06 | 1:04.35 | 1:40.15 | 2:14.89 | |||
Herlev Svømning | 2:09.45 | |||||||||
6 | Freja A. Skov | 2000 | 584 | 30.83 | 1:05.68 | 1:39.96 | 2:15.14 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:17.61 | |||||||||
7 | Alberte M Hansen | 2000 | 572 | 31.17 | 1:05.89 | 1:40.38 | 2:16.03 | |||
Herlev Svømning | 2:14.61 | |||||||||
8 | Amanda Modig | 1999 | 512 | 33.29 | 1:07.82 | 1:45.39 | 2:21.19 | |||
Kristianstads SLS | 2:17.06 | |||||||||
9 | Stina Lindberg | 2000 | 503 | 30.46 | 1:07.12 | 1:44.22 | 2:22.01 | |||
Simklubben Ran | 2:11.98 | |||||||||
10 | Kaja Aunstrup | 1998 | 483 | 31.63 | 1:09.25 | 1:46.37 | 2:23.97 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:12.88 | |||||||||
11 | Frederikke Mertins | 2000 | 469 | 31.54 | 1:07.62 | 1:45.42 | 2:25.32 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:19.62 | |||||||||
12 | Linnéa Högberg | 1999 | 447 | 33.73 | 1:09.64 | 1:50.04 | 2:27.70 | |||
Kristianstads SLS | 2:16.59 | |||||||||
13 | Josefine Rosengren | 2000 | 427 | 32.80 | 1:10.42 | 1:50.15 | 2:29.97 | |||
Kristianstads SLS | 2:18.61 | |||||||||
14 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 371 | 35.02 | 1:14.61 | 1:54.89 | 2:37.15 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:32.22 | |||||||||
15 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 329 | 35.16 | 1:16.80 | 1:59.93 | 2:43.57 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: MENU |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Boutrup | 2003 | 419 | 38.13 | 1:22.42 | 2:05.91 | 2:49.61 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:52.62 | |||||||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | 416 | 37.88 | 1:21.57 | 2:05.98 | 2:50.06 | |||
S71 | 2:49.00 | |||||||||
3 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 399 | 36.89 | 1:20.74 | 2:05.74 | 2:52.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:02.63 | |||||||||
4 | Arvid Axelsson | 2003 | 387 | 38.28 | 1:22.39 | 2:07.88 | 2:54.14 | |||
Simklubben Ran | 2:48.56 | |||||||||
5 | Harald Riisager | 2003 | 378 | 39.88 | 1:24.26 | 2:10.23 | 2:55.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.27 | |||||||||
6 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 377 | 39.99 | 1:24.20 | 2:11.86 | 2:55.70 | |||
Herlev Svømning | 2:51.05 | |||||||||
7 | Mathias Parkhøi | 2003 | 374 | 40.34 | 1:25.10 | 2:10.89 | 2:56.23 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:57.14 | |||||||||
8 | Villads Arfelt | 2004 | 372 | 41.92 | 1:25.98 | 2:13.08 | 2:56.52 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:52.84 | |||||||||
9 | Frederik Jørgensen | 2003 | 369 | 38.60 | 1:23.34 | 2:09.69 | 2:57.06 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Hoffmann | 2003 | 361 | 38.79 | 1:25.36 | 2:10.16 | 2:58.29 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:54.86 | |||||||||
11 | Illia Bulba | 2005 | 346 | 40.32 | 1:23.02 | 1:25.34 | 3:00.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Janus Schnabl | 2003 | 334 | 42.34 | 1:28.08 | 2:17.05 | 3:02.95 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:02.72 | |||||||||
13 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 331 | 42.99 | 1:28.48 | 2:18.02 | 3:03.59 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:34.13 | |||||||||
14 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 331 | 41.96 | 1:30.03 | 2:15.41 | 3:03.60 | |||
Herlev Svømning | 3:16.56 | |||||||||
15 | Silas Fessel | 2004 | 315 | 40.66 | 1:27.91 | 2:16.06 | 3:06.63 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:57.31 | |||||||||
16 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 308 | 45.00 | 1:31.72 | 2:21.74 | 3:08.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.68 | |||||||||
17 | Zilas Aarestrup | 2003 | 301 | 41.03 | 1:30.94 | 2:19.17 | 3:09.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:31.89 | |||||||||
18 | Axel Føns Voss | 2005 | 299 | 42.23 | 1:30.62 | 2:19.64 | 3:09.84 | |||
Vest-Brøndby | 3:10.10 | |||||||||
19 | Oskar Clausen | 2004 | 294 | 43.39 | 1:32.38 | 2:22.37 | 3:11.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:09.07 | |||||||||
20 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 291 | 42.82 | 1:33.63 | 2:21.59 | 3:11.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:20.00 | |||||||||
21 | William Bogø Andersen | 2005 | 286 | 42.84 | 1:32.74 | 2:22.57 | 3:12.71 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:20.68 | |||||||||
22 | Peter Holm | 2003 | 285 | 40.54 | 1:30.44 | 2:20.64 | 3:12.91 | |||
Herlev Svømning | 3:03.08 | |||||||||
23 | Laurits Boserup | 2005 | 284 | 45.14 | 1:33.12 | 2:25.28 | 3:13.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:13.25 | |||||||||
24 | Mauritz Otzen | 2005 | 258 | 46.61 | 1:35.82 | 2:29.75 | 3:19.44 | |||
Vest-Brøndby | 3:19.60 | |||||||||
25 | Bertram Olesen | 2005 | 255 | 44.03 | 1:34.34 | 2:26.64 | 3:20.18 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
26 | Ahmad Alhaj | 2005 | 237 | 41.95 | 1:35.54 | 2:31.69 | 3:25.13 | |||
Simklubben Ran | 3:24.12 | |||||||||
27 | Gustav Bach | 2005 | 218 | 46.87 | 1:41.76 | 2:36.25 | 3:30.74 | |||
Simklubben Ran | 3:12.93 | |||||||||
28 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 213 | 47.86 | 1:40.75 | 2:39.11 | 3:32.45 | |||
Farum Svømmeklub | 3:31.77 | |||||||||
29 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 209 | 47.85 | 1:42.21 | 2:38.67 | 3:33.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:34.51 | |||||||||
- | Leonard Steen Jensen | 2003 | DSQ | Ej sam berør 150m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:21.41 | |||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: MENU |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Ljunghusen | 2000 | 476 | 36.01 | 1:17.99 | 1:59.20 | 2:42.62 | |||
Simklubben Poseidon | 2:38.13 | |||||||||
2 | Daniel Li | 2002 | 421 | 39.79 | 1:22.34 | 2:06.32 | 2:49.37 | |||
Simklubben Poseidon | 2:48.79 | |||||||||
3 | Mattias Houen | 2002 | 400 | 36.41 | 1:20.97 | 2:05.74 | 2:52.26 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:43.05 | |||||||||
4 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | 375 | 39.47 | 1:22.33 | 2:09.68 | 2:56.07 | |||
Bærumsvømmerne | 2:42.82 | |||||||||
5 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 335 | 41.75 | 1:27.78 | 2:16.42 | 3:02.76 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:59.08 | |||||||||
6 | Mohamad Hariri | 2002 | 300 | 43.70 | 1:32.61 | 2:22.32 | 3:09.61 | |||
Simklubben Ran | 3:10.13 | |||||||||
7 | Oliver Pavkovic | 2001 | 244 | 43.56 | 1:37.06 | 2:29.41 | 3:22.99 | |||
Kristianstads SLS | 3:05.22 | |||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: MENU |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Kähr | 1995 | 603 | 31.57 | 1:09.26 | 1:48.66 | 2:30.30 | |||
Helsingborgs Simsällskap | 2:24.63 | |||||||||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 586 | 33.99 | 1:12.31 | 1:51.94 | 2:31.77 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:24.20 | |||||||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | 561 | 34.66 | 1:14.02 | 1:54.82 | 2:33.94 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:27.56 | |||||||||
4 | Anton Dahlgren | 1993 | 550 | 34.58 | 1:14.12 | 1:53.82 | 2:34.95 | |||
Kungsbacka Simsällskap | 2:30.40 | |||||||||
5 | Alexander Waldo | 1998 | 423 | 36.08 | 1:16.24 | 2:02.95 | 2:49.11 | |||
Simklubben Poseidon | 2:37.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: MISS BAGEL |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 341 | 43.83 | 1:32.03 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.21 | |||||||||
2 | Astrid Nørgaard | 2007 | 300 | 44.99 | 1:36.10 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:37.62 | |||||||||
3 | Freja Malmgren | 2007 | 290 | 45.41 | 1:37.21 | |||||
S71 | 1:43.26 | |||||||||
4 | Silvia Martinsen | 2007 | 190 | 49.90 | 1:51.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:53.23 | |||||||||
5 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 173 | 56.35 | 1:55.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:03.47 | |||||||||
6 | Natasja Boesgaard | 2007 | 145 | 56.37 | 2:02.40 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:09.81 | |||||||||
7 | Andrea Frederiksen | 2008 | 118 | 1:05.37 | 2:11.04 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:15.84 | |||||||||
8 | Patricia Christensen | 2007 | 87 | 1:05.53 | 2:25.19 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:37.65 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: MISS BAGEL |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Stoltz | 2004 | 556 | 37.29 | 1:18.25 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
2 | Dagmar Boeck | 2004 | 546 | 36.66 | 1:18.71 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:19.65 | |||||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | 486 | 37.53 | 1:21.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.10 | |||||||||
4 | Caroline Villum Færch | 2005 | 455 | 38.37 | 1:23.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.30 | |||||||||
5 | Lisa Leonie Krüger | 2004 | 450 | 40.59 | 1:23.95 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:20.43 | |||||||||
6 | Luna Christensen | 2005 | 440 | 41.04 | 1:24.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.45 | |||||||||
7 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 435 | 39.40 | 1:24.90 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:29.17 | |||||||||
8 | Katrine Bonefeld | 2004 | 434 | 41.87 | 1:24.93 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:25.24 | |||||||||
9 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 427 | 41.71 | 1:25.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.33 | |||||||||
10 | Johanne Weber | 2005 | 408 | 39.39 | 1:26.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.76 | |||||||||
11 | Anja Xin Andersen | 2004 | 408 | 39.40 | 1:26.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:25.25 | |||||||||
12 | Frederikke Falk-List | 2004 | 405 | 38.71 | 1:26.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.90 | |||||||||
13 | Line Thode Møller | 2004 | 395 | 41.47 | 1:27.64 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:30.79 | |||||||||
14 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 394 | 40.13 | 1:27.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.62 | |||||||||
15 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 383 | 41.12 | 1:28.57 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:30.86 | |||||||||
16 | Josephine Thomsen | 2005 | 382 | 41.12 | 1:28.65 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.23 | |||||||||
17 | Emma S. Kristensen | 2005 | 380 | 43.04 | 1:28.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.96 | |||||||||
18 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 379 | 40.70 | 1:28.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.92 | |||||||||
19 | Monika Dragieva | 2006 | 372 | 41.52 | 1:29.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.48 | |||||||||
20 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 363 | 42.55 | 1:30.17 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.40 | |||||||||
21 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 359 | 42.08 | 1:30.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.50 | |||||||||
22 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 355 | 41.61 | 1:30.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.62 | |||||||||
23 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 349 | 43.80 | 1:31.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.22 | |||||||||
24 | Henriette Roos | 2006 | 347 | 43.97 | 1:31.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.25 | |||||||||
25 | Agnes Alm | 2006 | 339 | 42.15 | 1:32.25 | |||||
S71 | 1:33.91 | |||||||||
26 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 337 | 43.42 | 1:32.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.74 | |||||||||
27 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 335 | 44.50 | 1:32.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.45 | |||||||||
28 | Bianca Roos | 2006 | 333 | 42.25 | 1:32.81 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.69 | |||||||||
29 | Molly Szczepanski | 2006 | 330 | 44.36 | 1:33.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.51 | |||||||||
30 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 329 | 43.50 | 1:33.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.12 | |||||||||
31 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 326 | 42.36 | 1:33.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.91 | |||||||||
32 | Elly Petersson | 2005 | 325 | 44.92 | 1:33.59 | |||||
Kristianstads SLS | 1:33.60 | |||||||||
33 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 321 | 44.37 | 1:33.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:32.52 | |||||||||
34 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 321 | 45.42 | 1:33.95 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:34.83 | |||||||||
35 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 318 | 43.37 | 1:34.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.42 | |||||||||
36 | Rikke Therp | 2006 | 317 | 44.08 | 1:34.36 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.85 | |||||||||
37 | Mathilde Rømer | 2006 | 310 | 45.79 | 1:35.03 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:32.57 | |||||||||
38 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 303 | 46.03 | 1:35.71 | |||||
Vest-Brøndby | 1:41.61 | |||||||||
39 | Kamma Rasmussen | 2006 | 302 | 45.31 | 1:35.87 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.82 | |||||||||
40 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 294 | 46.50 | 1:36.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:42.94 | |||||||||
41 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 291 | 46.27 | 1:37.10 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.90 | |||||||||
42 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 286 | 43.98 | 1:37.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
43 | Alva Larsson | 2004 | 285 | 45.27 | 1:37.67 | |||||
Simklubben Ran | 1:40.38 | |||||||||
44 | Rania Bouzir | 2006 | 284 | 45.37 | 1:37.80 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:36.84 | |||||||||
45 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 284 | 47.20 | 1:37.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.12 | |||||||||
46 | Liva la Cour | 2006 | 281 | 46.31 | 1:38.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.36 | |||||||||
47 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 281 | 48.19 | 1:38.18 | |||||
Herlev Svømning | 1:40.54 | |||||||||
48 | Clara Björkegren | 2004 | 273 | 47.74 | 1:39.19 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:34.00 | |||||||||
49 | Catrine Porsdal | 2005 | 270 | 47.85 | 1:39.48 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:42.32 | |||||||||
50 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 269 | 45.73 | 1:39.63 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:37.77 | |||||||||
51 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 263 | 48.34 | 1:40.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.85 | |||||||||
52 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 263 | 47.65 | 1:40.38 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:47.34 | |||||||||
53 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 262 | 50.63 | 1:40.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:46.63 | |||||||||
54 | Anna Grape | 2004 | 254 | 47.21 | 1:41.52 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:35.46 | |||||||||
55 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 249 | 48.93 | 1:42.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:44.89 | |||||||||
56 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 248 | 48.09 | 1:42.35 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:58.21 | |||||||||
57 | Lovisa Fast | 2006 | 241 | 47.77 | 1:43.40 | |||||
S71 | 1:46.49 | |||||||||
58 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 240 | 46.26 | 1:43.53 | |||||
Herlev Svømning | 1:47.30 | |||||||||
59 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 232 | 50.28 | 1:44.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.75 | |||||||||
60 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 227 | 47.66 | 1:45.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.64 | |||||||||
61 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 223 | 49.70 | 1:46.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:44.67 | |||||||||
62 | Andrea Søeborg | 2006 | 222 | 51.34 | 1:46.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:56.54 | |||||||||
63 | Emma Widerfors | 2005 | 219 | 50.14 | 1:46.60 | |||||
Kristianstads SLS | 1:48.22 | |||||||||
64 | Amalie Frost Fischer | 2005 | 219 | 50.41 | 1:46.67 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:44.12 | |||||||||
65 | Lina Malmgren | 2004 | 218 | 51.88 | 1:46.82 | |||||
Simklubben Ran | 1:44.19 | |||||||||
66 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 215 | 49.27 | 1:47.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:10.88 | |||||||||
67 | Asta Lund | 2006 | 214 | 48.23 | 1:47.49 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.57 | |||||||||
68 | Johanne Hummelmose | 2006 | 207 | 52.55 | 1:48.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.67 | |||||||||
69 | Alisa Marchenko | 2006 | 205 | 50.93 | 1:48.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:55.12 | |||||||||
70 | Philippa Mitchell | 2006 | 205 | 51.42 | 1:49.01 | |||||
Vest-Brøndby | 1:56.83 | |||||||||
71 | Sofie Lind | 2006 | 197 | 52.82 | 1:50.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:55.12 | |||||||||
72 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 193 | 53.77 | 1:51.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:49.31 | |||||||||
73 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 192 | 50.86 | 1:51.47 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:50.96 | |||||||||
74 | Wilma Nørgaard | 2006 | 184 | 54.93 | 1:53.00 | |||||
Vest-Brøndby | 1:50.64 | |||||||||
75 | Katarina A. Jørgensen | 2006 | 165 | 57.31 | 1:57.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:57.87 | |||||||||
76 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 163 | 56.36 | 1:57.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:00.48 | |||||||||
77 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 153 | 54.58 | 2:00.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:02.40 | |||||||||
78 | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | 145 | 56.37 | 2:02.42 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:09.31 | |||||||||
79 | Lianne Jing Nielsen | 2005 | 134 | 1:00.88 | 2:05.50 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:10.40 | |||||||||
80 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 134 | 57.31 | 2:05.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:01.48 | |||||||||
81 | Mille Dige From | 2004 | 100 | 1:06.61 | 2:18.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:17.47 | |||||||||
- | Emilia Clara Lindberg | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:53.65 | |||||||||
- | Julie Heurlin Lunding | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.71 | |||||||||
- | Mathilde Syberg Glud | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:41.69 | |||||||||
- | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.86 | |||||||||
- | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | DSQ | Ej samt berør 50m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:50.57 | |||||||||
- | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.98 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: MISS BAGEL |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 702 | 34.80 | 1:12.39 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | 688 | 34.89 | 1:12.88 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:10.40 | |||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 636 | 35.37 | 1:14.82 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:13.18 | |||||||||
4 | Astrid Nielsen | 2002 | 599 | 37.36 | 1:16.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.09 | |||||||||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 577 | 35.53 | 1:17.26 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.48 | |||||||||
6 | Vilde Skaug | 2002 | 521 | 37.50 | 1:19.94 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:12.38 | |||||||||
7 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 520 | 36.80 | 1:19.98 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.30 | |||||||||
8 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 483 | 37.87 | 1:21.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.79 | |||||||||
9 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 472 | 40.10 | 1:22.63 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.67 | |||||||||
10 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 463 | 39.52 | 1:23.15 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:21.44 | |||||||||
11 | Amanda Hietala | 2002 | 460 | 40.00 | 1:23.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
12 | Maria Lund | 2003 | 454 | 39.41 | 1:23.68 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:32.73 | |||||||||
13 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 449 | 38.85 | 1:23.98 | |||||
Kristianstads SLS | 1:20.94 | |||||||||
14 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 449 | 39.17 | 1:24.02 | |||||
Kristianstads SLS | 1:22.60 | |||||||||
15 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 446 | 39.54 | 1:24.21 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:29.64 | |||||||||
16 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | 438 | 40.09 | 1:24.68 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:20.69 | |||||||||
17 | Julie Stampe | 2002 | 437 | 41.36 | 1:24.75 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:51.33 | |||||||||
18 | Ida Oest | 2003 | 432 | 38.01 | 1:25.10 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.54 | |||||||||
19 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 423 | 41.68 | 1:25.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.05 | |||||||||
20 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 399 | 41.42 | 1:27.38 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:33.79 | |||||||||
21 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 385 | 42.14 | 1:28.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.45 | |||||||||
22 | Elna Jepsson | 2002 | 380 | 42.03 | 1:28.83 | |||||
Simklubben Ran | 1:26.06 | |||||||||
23 | Ella Kristine W. Johannes | 2002 | 369 | 43.47 | 1:29.70 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:27.26 | |||||||||
24 | Ingrid Lindemann | 2003 | 367 | 43.32 | 1:29.86 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:25.69 | |||||||||
25 | Fiona Burmester | 2003 | 340 | 45.08 | 1:32.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:31.82 | |||||||||
26 | Laura Boutrup | 2003 | 325 | 43.33 | 1:33.56 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:42.71 | |||||||||
27 | Mathilde Laustsen | 2003 | 303 | 45.42 | 1:35.75 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.82 | |||||||||
28 | Melina Miethe | 2002 | 303 | 46.94 | 1:35.79 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:32.97 | |||||||||
29 | Linnea Nimander | 2002 | 286 | 46.08 | 1:37.60 | |||||
Simklubben Ran | 1:29.63 | |||||||||
30 | Lena Born | 2002 | 281 | 48.09 | 1:38.15 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:35.11 | |||||||||
31 | Michelle Nguyen | 2002 | 281 | 44.40 | 1:38.20 | |||||
Kristianstads SLS | 1:30.16 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: MISS BAGEL |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Jendbro | 2000 | 648 | 36.00 | 1:14.35 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:14.51 | |||||||||
2 | Stina Lindberg | 2000 | 589 | 36.60 | 1:16.75 | |||||
Simklubben Ran | 1:13.88 | |||||||||
3 | Martine Johansen | 2000 | 570 | 36.62 | 1:17.58 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:13.15 | |||||||||
4 | Jenny Le | 2000 | 549 | 37.46 | 1:18.56 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:17.14 | |||||||||
5 | Celine Termark Brock | 2000 | 504 | 38.27 | 1:20.82 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.78 | |||||||||
6 | Freja A. Skov | 2000 | 442 | 40.73 | 1:24.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.20 | |||||||||
7 | Alberte M Hansen | 2000 | 392 | 40.85 | 1:27.88 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.11 | |||||||||
8 | Asta H Jensen | 2000 | 344 | 41.63 | 1:31.83 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:29.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: COMFORT TELTUDLEJNING |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | 468 | 31.92 | 1:08.89 | 1:46.11 | 2:24.09 | |||
Bærumsvømmerne | 2:11.47 | |||||||||
2 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 467 | 34.29 | 1:09.92 | 1:48.07 | 2:24.21 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:16.09 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 456 | 35.23 | 1:10.99 | 1:49.26 | 2:25.38 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:24.77 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 445 | 34.43 | 1:11.86 | 1:48.50 | 2:26.55 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:27.95 | |||||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | 421 | 35.71 | 1:14.16 | 1:53.28 | 2:29.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.55 | |||||||||
6 | Villads Kruse | 2003 | 413 | 34.58 | 1:13.20 | 1:52.06 | 2:30.21 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:28.40 | |||||||||
7 | Nils Tired | 2003 | 409 | 34.06 | 1:12.42 | 1:50.87 | 2:30.75 | |||
Simklubben Poseidon | 2:29.57 | |||||||||
8 | Joel Henriksson | 2003 | 408 | 35.40 | 1:13.19 | 1:52.55 | 2:30.85 | |||
Simklubben Poseidon | 2:29.40 | |||||||||
9 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 406 | 35.99 | 1:14.64 | 1:53.83 | 2:31.09 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:27.26 | |||||||||
10 | Jonathan Beck | 2004 | 404 | 36.17 | 1:14.31 | 1:53.37 | 2:31.33 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:37.05 | |||||||||
11 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | 378 | 35.45 | 1:14.19 | 1:54.53 | 2:34.74 | |||
Bærumsvømmerne | 2:18.46 | |||||||||
12 | Jakob Legaard | 2003 | 363 | 38.15 | 1:17.39 | 1:59.09 | 2:36.88 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:31.67 | |||||||||
13 | Tomislav Corluka | 2003 | 355 | 36.20 | 1:16.56 | 1:57.80 | 2:37.97 | |||
Kristianstads SLS | 2:34.00 | |||||||||
14 | William Ølshøj | 2004 | 352 | 37.19 | 1:16.64 | 1:58.73 | 2:38.50 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:50.58 | |||||||||
15 | Tobias Rosengaard | 2005 | 349 | 38.33 | 1:18.06 | 2:00.30 | 2:38.94 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:12.56 | |||||||||
16 | Herman Modig | 2003 | 345 | 38.59 | 1:18.34 | 2:00.95 | 2:39.54 | |||
Kristianstads SLS | 2:37.65 | |||||||||
16 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 345 | 38.45 | 1:18.41 | 2:01.37 | 2:39.54 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:38.91 | |||||||||
18 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 340 | 37.55 | 1:16.92 | 2:00.35 | 2:40.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.24 | |||||||||
19 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 337 | 36.28 | 1:18.92 | 2:00.34 | 2:40.72 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:38.66 | |||||||||
20 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 331 | 37.16 | 1:19.82 | 2:00.50 | 2:41.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.02 | |||||||||
21 | Eigil Sigfusson | 2004 | 326 | 39.30 | 1:19.73 | 2:03.36 | 2:42.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.99 | |||||||||
22 | Mathias Lindgaard | 2004 | 326 | 39.70 | 1:20.20 | 2:02.98 | 2:42.57 | |||
Herlev Svømning | 2:44.11 | |||||||||
23 | Vincent Matras | 2005 | 323 | 40.21 | 1:20.86 | 2:02.62 | 2:42.99 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:40.33 | |||||||||
24 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 318 | 38.30 | 1:21.65 | 2:02.42 | 2:43.80 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:39.63 | |||||||||
25 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 317 | 37.15 | 1:19.60 | 2:01.79 | 2:44.11 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:37.11 | |||||||||
26 | Louie Hansen | 2005 | 313 | 37.89 | 1:20.98 | 2:02.99 | 2:44.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.27 | |||||||||
27 | William Bogø Andersen | 2005 | 308 | 39.30 | 1:21.38 | 2:04.36 | 2:45.66 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:45.55 | |||||||||
28 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 297 | 40.75 | 1:23.99 | 2:07.50 | 2:47.57 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:00.12 | |||||||||
29 | William Leth | 2004 | 297 | 40.90 | 1:25.33 | 2:07.82 | 2:47.67 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:59.88 | |||||||||
30 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 295 | 40.53 | 1:24.39 | 2:06.20 | 2:47.96 | |||
Herlev Svømning | 2:44.53 | |||||||||
31 | Oskar Clausen | 2004 | 293 | 38.96 | 1:23.49 | 2:07.31 | 2:48.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.00 | |||||||||
32 | August Arup Neergaard | 2005 | 292 | 1:24.15 | 2:07.95 | 2:48.53 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.00 | |||||||||
33 | Oscar Boyer | 2004 | 291 | 39.96 | 1:25.45 | 2:07.21 | 2:48.85 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:12.14 | |||||||||
34 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 290 | 41.29 | 1:24.33 | 2:07.33 | 2:49.01 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:49.80 | |||||||||
35 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 288 | 38.51 | 1:23.84 | 2:06.33 | 2:49.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:52.16 | |||||||||
36 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 286 | 40.56 | 1:24.09 | 2:08.70 | 2:49.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.60 | |||||||||
37 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 285 | 39.99 | 1:24.22 | 2:07.93 | 2:50.04 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:51.66 | |||||||||
38 | Anders Junker | 2005 | 283 | 39.79 | 1:25.35 | 2:08.03 | 2:50.46 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:53.66 | |||||||||
38 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 283 | 40.54 | 1:23.17 | 2:07.66 | 2:50.46 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:42.91 | |||||||||
40 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 279 | 40.46 | 1:23.51 | 2:08.39 | 2:51.16 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:10.28 | |||||||||
41 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 271 | 42.20 | 1:25.09 | 2:10.54 | 2:52.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
42 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 270 | 42.91 | 1:26.36 | 2:11.12 | 2:53.07 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:43.66 | |||||||||
43 | Mikkel Eiken Borge | 2004 | 268 | 40.67 | 1:25.20 | 2:08.72 | 2:53.48 | |||
Bærumsvømmerne | 2:48.32 | |||||||||
44 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 267 | 39.69 | 1:22.81 | 2:11.26 | 2:53.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:52.01 | |||||||||
45 | Alexander Griffin | 2004 | 264 | 43.22 | 1:26.50 | 2:12.93 | 2:54.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.05 | |||||||||
46 | Gabriel Hachem | 2005 | 260 | 40.27 | 1:24.47 | 2:09.57 | 2:55.22 | |||
Simklubben Ran | 2:55.16 | |||||||||
47 | August Sølvsteen | 2005 | 252 | 43.80 | 1:27.29 | 2:14.61 | 2:57.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.75 | |||||||||
48 | Magnus Tullberg | 2005 | 246 | 41.73 | 1:28.94 | 2:13.77 | 2:58.41 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:17.88 | |||||||||
49 | Hadi Hariri | 2005 | 238 | 42.70 | 1:28.88 | 2:15.60 | 3:00.58 | |||
Simklubben Ran | 3:06.13 | |||||||||
50 | Marcus Appel | 2003 | 233 | 42.22 | 1:29.13 | 2:16.80 | 3:01.68 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:56.85 | |||||||||
51 | Erik Schmidt | 2005 | 230 | 42.92 | 1:29.20 | 2:17.46 | 3:02.50 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:40.00 | |||||||||
52 | Mustapha Hariri | 2005 | 228 | 42.23 | 1:30.33 | 2:17.38 | 3:02.95 | |||
Simklubben Ran | 3:00.13 | |||||||||
53 | Sebastian Pedersen | 2005 | 223 | 42.90 | 1:31.00 | 2:17.30 | 3:04.52 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:01.72 | |||||||||
54 | Patrick Lind | 2004 | 221 | 42.11 | 1:30.03 | 2:16.66 | 3:05.05 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:21.32 | |||||||||
55 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 201 | 43.86 | 1:34.68 | 2:24.54 | 3:10.81 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:22.30 | |||||||||
56 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 195 | 45.54 | 1:34.64 | 2:24.34 | 3:12.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:05.04 | |||||||||
57 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 170 | 46.95 | 1:39.67 | 2:32.86 | 3:21.91 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:31.54 | |||||||||
- | Lucas Kaavé | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:52.95 | |||||||||
- | Christoffer Skinhøj | 2003 | DSQ | Ej fortsat bev. 50 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.29 | |||||||||
- | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | DSQ | På mave eft. 50 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:20.00 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: COMFORT TELTUDLEJNING |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 629 | 29.83 | 1:03.53 | 1:36.86 | 2:10.56 | |||
Herlev Svømning | 2:08.13 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 616 | 29.92 | 1:03.81 | 1:37.23 | 2:11.47 | |||
Herlev Svømning | 2:03.75 | |||||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 490 | 33.41 | 1:09.85 | 1:45.39 | 2:21.93 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:24.58 | |||||||||
4 | Christian Crone | 2001 | 476 | 32.15 | 1:08.81 | 1:46.39 | 2:23.29 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:34.23 | |||||||||
5 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 463 | 33.13 | 1:09.48 | 1:46.48 | 2:24.58 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.85 | |||||||||
6 | Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 429 | 35.22 | 1:14.72 | 1:52.42 | 2:28.33 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 2:26.71 | |||||||||
7 | Emil Pettersson | 2002 | 412 | 34.63 | 1:13.21 | 1:51.22 | 2:30.40 | |||
Simklubben Poseidon | 2:32.72 | |||||||||
8 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | 408 | 35.65 | 1:14.22 | 1:53.10 | 2:30.78 | |||
Bærumsvømmerne | 2:28.18 | |||||||||
9 | Joel Dahlgren | 2002 | 371 | 35.23 | 1:15.41 | 1:55.38 | 2:35.62 | |||
Simklubben Ran | 2:43.12 | |||||||||
10 | Harry Petersson | 2002 | 366 | 35.65 | 1:15.35 | 1:55.28 | 2:36.40 | |||
Kristianstads SLS | 2:31.20 | |||||||||
11 | Mathias Jelshøj | 2001 | 326 | 37.73 | 1:19.74 | 2:00.44 | 2:42.48 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Anders Hvidt | 2002 | 313 | 38.97 | 1:21.79 | 2:03.69 | 2:44.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.40 | |||||||||
13 | Albert Gudermanis | 2000 | 300 | 38.05 | 1:21.70 | 2:04.15 | 2:47.11 | |||
Simklubben Ran | 2:44.14 | |||||||||
14 | Jonathan Resting Krontoft | 2002 | 154 | 46.51 | 1:40.56 | 2:34.84 | 3:28.57 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:47.08 | |||||||||
- | Anders Norheim | 2000 | DSQ | Ej fortsat bev. 50 m | ||||||
Bærumsvømmerne | 2:16.09 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: COMFORT TELTUDLEJNING |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | 688 | 29.83 | 1:02.39 | 1:35.43 | 2:06.75 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | 2:00.95 | |||||||||
2 | Magnus Jákupsson | 1994 | 592 | 29.12 | 1:01.49 | 1:36.87 | 2:13.23 | |||
Farum Svømmeklub | 2:03.98 | |||||||||
3 | Oskar Johansson | 1993 | 511 | 33.26 | 1:08.28 | 1:45.21 | 2:19.93 | |||
Kungsbacka Simsällskap | 2:10.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: SPORTSDIRECT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | 310 | 42.44 | 1:25.79 | |||||
S71 | 1:27.74 | |||||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 281 | 42.94 | 1:28.70 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.01 | |||||||||
3 | Astrid Nørgaard | 2007 | 229 | 46.96 | 1:34.88 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:48.95 | |||||||||
4 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 183 | 49.85 | 1:42.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:43.55 | |||||||||
5 | Silvia Martinsen | 2007 | 175 | 51.16 | 1:43.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:46.85 | |||||||||
6 | Natasja Boesgaard | 2007 | 151 | 52.31 | 1:49.02 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:43.68 | |||||||||
7 | Patricia Christensen | 2007 | 137 | 52.25 | 1:52.49 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:48.69 | |||||||||
8 | Andrea Frederiksen | 2008 | 114 | 58.26 | 1:59.52 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:08.67 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: SPORTSDIRECT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 561 | 34.31 | 1:10.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.46 | |||||||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | 541 | 34.26 | 1:11.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.88 | |||||||||
3 | Katrine Bonefeld | 2004 | 526 | 35.74 | 1:11.97 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:10.05 | |||||||||
4 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 522 | 34.77 | 1:12.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.90 | |||||||||
5 | Karoline K. Larsen | 2004 | 510 | 34.79 | 1:12.70 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.53 | |||||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | 503 | 35.27 | 1:13.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.60 | |||||||||
7 | Josephine Thomsen | 2005 | 492 | 35.09 | 1:13.61 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.25 | |||||||||
8 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 482 | 35.08 | 1:14.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | 482 | 35.29 | 1:14.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.80 | |||||||||
10 | Agnete Boelt | 2006 | 474 | 36.13 | 1:14.54 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:12.71 | |||||||||
11 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 469 | 35.10 | 1:14.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.90 | |||||||||
12 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 458 | 34.81 | 1:15.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.42 | |||||||||
13 | Malou Nielsen | 2005 | 448 | 37.02 | 1:15.93 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:16.71 | |||||||||
14 | Clara Toft | 2004 | 445 | 38.09 | 1:16.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.11 | |||||||||
15 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 422 | 37.43 | 1:17.48 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.34 | |||||||||
16 | Alba Mantoni | 2006 | 419 | 36.85 | 1:17.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.23 | |||||||||
17 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 418 | 37.04 | 1:17.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.05 | |||||||||
18 | Catrine Porsdal | 2005 | 408 | 38.75 | 1:18.31 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:19.29 | |||||||||
19 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 405 | 37.89 | 1:18.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.99 | |||||||||
20 | Laura Hürtler | 2004 | 401 | 38.31 | 1:18.77 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:17.94 | |||||||||
21 | Sophia Bøttger | 2004 | 400 | 37.50 | 1:18.82 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.54 | |||||||||
22 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 396 | 39.28 | 1:19.14 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.82 | |||||||||
23 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 388 | 38.87 | 1:19.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.53 | |||||||||
24 | Josefine Nielsen | 2005 | 387 | 39.39 | 1:19.74 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.41 | |||||||||
25 | Anja Xin Andersen | 2004 | 385 | 39.03 | 1:19.85 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.69 | |||||||||
26 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 382 | 37.77 | 1:20.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.65 | |||||||||
27 | Josefine Staudt | 2005 | 379 | 38.49 | 1:20.31 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.77 | |||||||||
28 | Signe Eie | 2005 | 376 | 39.97 | 1:20.49 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.44 | |||||||||
29 | Signe Krag Andersen | 2004 | 375 | 39.11 | 1:20.56 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
30 | Camilla Porsdal | 2005 | 373 | 40.47 | 1:20.71 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:21.57 | |||||||||
31 | Astrid Mulipola | 2006 | 369 | 38.17 | 1:20.99 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:16.51 | |||||||||
32 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 368 | 39.51 | 1:21.08 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:22.04 | |||||||||
33 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 368 | 39.12 | 1:21.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.08 | |||||||||
34 | Agnes Alm | 2006 | 367 | 39.30 | 1:21.11 | |||||
S71 | 1:22.53 | |||||||||
35 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 365 | 41.23 | 1:21.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.54 | |||||||||
36 | Anna Grape | 2004 | 360 | 38.66 | 1:21.66 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:18.87 | |||||||||
37 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 355 | 39.66 | 1:22.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.06 | |||||||||
38 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 353 | 40.18 | 1:22.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.10 | |||||||||
39 | Anna R. Strøbek | 2005 | 352 | 40.42 | 1:22.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.17 | |||||||||
40 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 350 | 40.43 | 1:22.40 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:23.06 | |||||||||
41 | Caroline Villum Færch | 2005 | 350 | 39.71 | 1:22.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.64 | |||||||||
42 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 348 | 40.69 | 1:22.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.67 | |||||||||
43 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 345 | 39.90 | 1:22.84 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.90 | |||||||||
44 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 344 | 41.09 | 1:22.87 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:25.89 | |||||||||
45 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 343 | 40.55 | 1:23.01 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.70 | |||||||||
46 | Camille Nørby | 2004 | 340 | 41.05 | 1:23.25 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:22.00 | |||||||||
47 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 337 | 41.56 | 1:23.50 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:30.07 | |||||||||
48 | Liva la Cour | 2006 | 335 | 42.60 | 1:23.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.30 | |||||||||
49 | Cornelia Vámosi | 2004 | 328 | 40.83 | 1:24.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.03 | |||||||||
50 | Clara Björkegren | 2004 | 328 | 40.80 | 1:24.26 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:20.61 | |||||||||
51 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 320 | 40.66 | 1:24.89 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:21.68 | |||||||||
52 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 319 | 41.79 | 1:25.02 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:27.66 | |||||||||
53 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 316 | 40.83 | 1:25.27 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.10 | |||||||||
54 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 316 | 41.33 | 1:25.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.68 | |||||||||
55 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 313 | 41.75 | 1:25.51 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:24.53 | |||||||||
56 | Mathilde Rømer | 2006 | 308 | 41.16 | 1:26.05 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:28.61 | |||||||||
57 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 303 | 42.54 | 1:26.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:34.68 | |||||||||
58 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 302 | 43.16 | 1:26.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.09 | |||||||||
59 | Emma S. Kristensen | 2005 | 300 | 41.49 | 1:26.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.30 | |||||||||
60 | Rikke Therp | 2006 | 298 | 43.29 | 1:27.01 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.21 | |||||||||
61 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 297 | 43.69 | 1:27.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.37 | |||||||||
62 | Emma Widerfors | 2005 | 296 | 41.63 | 1:27.13 | |||||
Kristianstads SLS | 1:26.02 | |||||||||
63 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 292 | 41.74 | 1:27.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.31 | |||||||||
64 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 290 | 42.88 | 1:27.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.64 | |||||||||
65 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 284 | 43.31 | 1:28.39 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:32.55 | |||||||||
66 | Selma Nørby | 2006 | 282 | 44.03 | 1:28.61 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:29.66 | |||||||||
67 | Maica Jensen | 2006 | 278 | 44.09 | 1:29.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:30.76 | |||||||||
68 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 275 | 42.10 | 1:29.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.37 | |||||||||
68 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 275 | 44.75 | 1:29.29 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:25.01 | |||||||||
70 | Alma Gotfredsen | 2005 | 274 | 41.48 | 1:29.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.84 | |||||||||
71 | Johanne Weber | 2005 | 272 | 43.29 | 1:29.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.26 | |||||||||
72 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 271 | 44.77 | 1:29.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.07 | |||||||||
73 | Elly Petersson | 2005 | 269 | 43.12 | 1:29.96 | |||||
Kristianstads SLS | 1:28.77 | |||||||||
74 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 268 | 44.80 | 1:30.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.43 | |||||||||
75 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 267 | 43.30 | 1:30.18 | |||||
Kristianstads SLS | 1:28.40 | |||||||||
76 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 266 | 44.32 | 1:30.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.22 | |||||||||
77 | Emma F. Rouse | 2004 | 266 | 41.35 | 1:30.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.74 | |||||||||
78 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 264 | 44.82 | 1:30.59 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:32.76 | |||||||||
79 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 262 | 45.22 | 1:30.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.06 | |||||||||
80 | Alva Larsson | 2004 | 259 | 44.08 | 1:31.08 | |||||
Simklubben Ran | 1:29.86 | |||||||||
81 | Liva Wissing | 2006 | 252 | 43.91 | 1:32.01 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:33.45 | |||||||||
82 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 251 | 46.28 | 1:32.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:41.85 | |||||||||
83 | Mille Dige From | 2004 | 248 | 45.81 | 1:32.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:40.30 | |||||||||
84 | Rikke Parkhøi | 2006 | 248 | 44.74 | 1:32.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:30.56 | |||||||||
85 | Asta Lund | 2006 | 243 | 44.85 | 1:33.09 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.85 | |||||||||
86 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 239 | 44.30 | 1:33.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:35.34 | |||||||||
87 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 238 | 47.46 | 1:33.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:33.62 | |||||||||
88 | Laura Sonne Steen | 2004 | 233 | 45.86 | 1:34.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:35.74 | |||||||||
89 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 233 | 47.11 | 1:34.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:37.66 | |||||||||
90 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 230 | 45.67 | 1:34.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:35.02 | |||||||||
91 | Sofie Lind | 2006 | 228 | 46.48 | 1:35.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:41.11 | |||||||||
92 | Lina Malmgren | 2004 | 225 | 46.44 | 1:35.42 | |||||
Simklubben Ran | 1:34.26 | |||||||||
93 | Marie Storch | 2006 | 220 | 47.06 | 1:36.24 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:44.33 | |||||||||
94 | Wilma Nørgaard | 2006 | 219 | 46.86 | 1:36.36 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.46 | |||||||||
95 | Philippa Mitchell | 2006 | 197 | 47.75 | 1:39.80 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.83 | |||||||||
96 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 197 | 48.52 | 1:39.88 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.40 | |||||||||
97 | Helena Lendal | 2006 | 196 | 48.15 | 1:40.05 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:43.71 | |||||||||
98 | Olga Cermak | 2006 | 193 | 49.47 | 1:40.43 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:42.37 | |||||||||
99 | Andrea Søeborg | 2006 | 167 | 48.82 | 1:45.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.66 | |||||||||
99 | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | 167 | 50.10 | 1:45.41 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:00.29 | |||||||||
- | Julie Heurlin Lunding | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.79 | |||||||||
- | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.51 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: SPORTSDIRECT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Revstedt | 2001 | 677 | 32.28 | 1:06.19 | |||||
Simklubben Ran | 1:06.70 | |||||||||
2 | Hanna Bergman | 2001 | 594 | 33.72 | 1:09.14 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:12.10 | |||||||||
3 | Ellen Nielsen | 2001 | 593 | 34.01 | 1:09.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.42 | |||||||||
4 | Klara Eriksson | 2003 | 584 | 34.42 | 1:09.53 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:07.75 | |||||||||
5 | Cecilie Elkjær | 2001 | 514 | 34.79 | 1:12.52 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.50 | |||||||||
6 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 513 | 34.37 | 1:12.59 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:09.98 | |||||||||
7 | Josephine Kruse | 2002 | 511 | 35.26 | 1:12.68 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:08.44 | |||||||||
8 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | 498 | 35.15 | 1:13.30 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:08.12 | |||||||||
9 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 493 | 36.27 | 1:13.57 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:15.99 | |||||||||
10 | Vilde Skaug | 2002 | 489 | 35.45 | 1:13.77 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:09.85 | |||||||||
11 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 482 | 36.35 | 1:14.09 | |||||
Kristianstads SLS | 1:10.64 | |||||||||
12 | Maj Jensen | 2003 | 458 | 36.53 | 1:15.36 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:14.80 | |||||||||
13 | Boel Bergquist | 2003 | 457 | 35.99 | 1:15.44 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:16.41 | |||||||||
14 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | 456 | 36.64 | 1:15.47 | |||||
S71 | 1:12.10 | |||||||||
15 | Anja Sperling | 2002 | 456 | 36.86 | 1:15.48 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:16.45 | |||||||||
15 | Pil Sylvander | 2003 | 456 | 36.61 | 1:15.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.92 | |||||||||
17 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 447 | 36.81 | 1:16.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.33 | |||||||||
18 | Amanda Hietala | 2002 | 442 | 36.84 | 1:16.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.08 | |||||||||
19 | Annie Thulin | 2003 | 440 | 37.37 | 1:16.40 | |||||
Kristianstads SLS | 1:10.72 | |||||||||
20 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 434 | 36.69 | 1:16.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.36 | |||||||||
21 | Sille Andersen | 2003 | 428 | 37.56 | 1:17.11 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
22 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 425 | 37.81 | 1:17.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.79 | |||||||||
23 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 421 | 38.26 | 1:17.52 | |||||
Kristianstads SLS | 1:18.33 | |||||||||
24 | Caroline Greni Bjerkaas | 2001 | 420 | 37.46 | 1:17.59 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:10.66 | |||||||||
25 | Fiona Burmester | 2003 | 418 | 37.59 | 1:17.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.10 | |||||||||
26 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 414 | 37.02 | 1:17.97 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.59 | |||||||||
27 | Sara Emilie Nimb | 2002 | 412 | 37.61 | 1:18.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.87 | |||||||||
28 | Astrid Nielsen | 2002 | 409 | 37.47 | 1:18.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.88 | |||||||||
29 | Amalie Schou | 2003 | 402 | 37.80 | 1:18.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Elna Jepsson | 2002 | 395 | 37.94 | 1:19.15 | |||||
Simklubben Ran | 1:18.31 | |||||||||
31 | Lisa Holberg | 2002 | 391 | 38.99 | 1:19.48 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:17.22 | |||||||||
32 | Melina Miethe | 2002 | 379 | 39.06 | 1:20.25 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:14.45 | |||||||||
33 | Lena Born | 2002 | 373 | 39.57 | 1:20.69 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:16.37 | |||||||||
34 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 365 | 40.58 | 1:21.29 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.41 | |||||||||
35 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 365 | 39.13 | 1:21.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.59 | |||||||||
36 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 348 | 40.11 | 1:22.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.07 | |||||||||
37 | Alva Stenebo | 2003 | 346 | 40.70 | 1:22.78 | |||||
S71 | 1:21.04 | |||||||||
38 | Ida Lund Järund | 2003 | 339 | 42.26 | 1:23.31 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:21.24 | |||||||||
39 | Ida Oest | 2003 | 337 | 40.21 | 1:23.50 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.97 | |||||||||
40 | Clara Kongsfelt | 2003 | 318 | 42.46 | 1:25.10 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.82 | |||||||||
41 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 294 | 42.58 | 1:27.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.32 | |||||||||
42 | Mathilde Laustsen | 2003 | 290 | 42.93 | 1:27.74 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:27.19 | |||||||||
43 | Emma Clausen | 2003 | 274 | 43.38 | 1:29.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.80 | |||||||||
44 | Maja Fling | 2001 | 204 | 48.76 | 1:38.68 | |||||
Kristianstads SLS | 1:31.98 | |||||||||
- | Ella Kristine W. Johannes | 2002 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | 1:15.49 | |||||||||
- | Julie K Rose | 2003 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | 1:16.22 | |||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: SPORTSDIRECT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 823 | 29.69 | 1:02.00 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.24 | |||||||||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 573 | 34.25 | 1:09.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.80 | |||||||||
3 | Elin Melin | 2000 | 546 | 33.60 | 1:11.10 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:12.11 | |||||||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | 447 | 37.32 | 1:15.96 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.12 | |||||||||
5 | Martine Johansen | 2000 | 371 | 39.61 | 1:20.86 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:14.66 | |||||||||
6 | Asta H Jensen | 2000 | 315 | 40.67 | 1:25.37 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:28.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: PEARLY |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 295 | 34.96 | 1:20.36 | 2:13.43 | 2:51.11 | |||
Herlev Svømning | 2:53.24 | |||||||||
2 | David Johannes Dahl | 2006 | 222 | 42.20 | 1:33.01 | 2:25.55 | 3:08.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.63 | |||||||||
3 | August Taul | 2006 | 222 | 44.46 | 1:32.22 | 2:28.89 | 3:08.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.71 | |||||||||
4 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 207 | 46.68 | 1:32.45 | 2:31.35 | 3:12.57 | |||
Herlev Svømning | 3:21.70 | |||||||||
5 | Christian Nimb | 2006 | 171 | 50.45 | 1:43.95 | 2:44.81 | 3:25.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:19.43 | |||||||||
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: PEARLY |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Hiort | 2003 | 467 | 31.70 | 1:09.77 | 1:53.01 | 2:26.87 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:25.92 | |||||||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | 461 | 32.87 | 1:12.81 | 1:55.66 | 2:27.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:29.25 | |||||||||
3 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 456 | 30.57 | 1:08.21 | 1:54.80 | 2:28.07 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 443 | 30.68 | 1:10.58 | 1:56.05 | 2:29.54 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:26.97 | |||||||||
5 | Villads Kruse | 2003 | 428 | 32.25 | 1:12.20 | 1:55.75 | 2:31.26 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:27.82 | |||||||||
6 | Noah Malmgren | 2004 | 424 | 31.90 | 1:11.93 | 1:56.26 | 2:31.73 | |||
S71 | 2:30.00 | |||||||||
7 | Joel Henriksson | 2003 | 420 | 31.85 | 1:10.08 | 1:55.18 | 2:32.12 | |||
Simklubben Poseidon | 2:33.21 | |||||||||
8 | Frederik Jørgensen | 2003 | 418 | 32.16 | 1:14.30 | 1:58.10 | 2:32.35 | |||
Farum Svømmeklub | 2:25.87 | |||||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | 417 | 32.74 | 1:11.37 | 1:58.00 | 2:32.51 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:29.58 | |||||||||
10 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 410 | 31.11 | 1:11.63 | 1:58.93 | 2:33.42 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:43.31 | |||||||||
11 | Tobias Rosengaard | 2005 | 409 | 33.50 | 1:12.99 | 1:57.91 | 2:33.55 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:31.04 | |||||||||
12 | Arvid Axelsson | 2003 | 404 | 34.25 | 1:14.18 | 1:59.92 | 2:34.19 | |||
Simklubben Ran | 2:35.12 | |||||||||
13 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 394 | 33.81 | 1:14.98 | 1:59.25 | 2:35.43 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:43.57 | |||||||||
14 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 389 | 32.13 | 1:15.15 | 2:00.98 | 2:36.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.04 | |||||||||
15 | Eigil Sigfusson | 2004 | 385 | 31.19 | 1:13.20 | 1:58.72 | 2:36.64 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:47.55 | |||||||||
16 | Mads Liechti | 2004 | 370 | 33.41 | 1:16.96 | 2:02.52 | 2:38.68 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:39.30 | |||||||||
17 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 370 | 32.24 | 1:16.32 | 2:01.51 | 2:38.71 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:39.92 | |||||||||
18 | William Ølshøj | 2004 | 369 | 31.64 | 1:14.04 | 2:01.34 | 2:38.86 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:44.05 | |||||||||
19 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 357 | 35.19 | 1:16.86 | 2:05.22 | 2:40.64 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:35.60 | |||||||||
20 | Jakob Legaard | 2003 | 351 | 36.67 | 1:18.77 | 2:03.64 | 2:41.49 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:43.54 | |||||||||
21 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 351 | 34.19 | 1:15.67 | 2:05.88 | 2:41.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:33.65 | |||||||||
22 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 345 | 31.07 | 1:16.12 | 2:04.40 | 2:42.42 | |||
Farum Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
23 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 343 | 36.23 | 1:14.58 | 2:06.55 | 2:42.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:40.46 | |||||||||
24 | Villads Arfelt | 2004 | 338 | 38.78 | 1:22.70 | 2:08.33 | 2:43.62 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:43.02 | |||||||||
25 | Jonathan Beck | 2004 | 336 | 36.20 | 1:16.68 | 2:08.88 | 2:43.85 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:44.27 | |||||||||
26 | Mads Naver | 2004 | 336 | 37.20 | 1:22.28 | 2:05.04 | 2:43.98 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:51.68 | |||||||||
27 | Tomislav Corluka | 2003 | 333 | 34.37 | 1:16.64 | 2:08.76 | 2:44.35 | |||
Kristianstads SLS | 2:42.40 | |||||||||
28 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 329 | 36.65 | 1:19.25 | 2:10.60 | 2:45.13 | |||
Herlev Svømning | 2:49.32 | |||||||||
29 | August Arup Neergaard | 2005 | 325 | 38.18 | 1:21.34 | 2:10.09 | 2:45.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.39 | |||||||||
30 | Peter Holm | 2003 | 324 | 36.48 | 1:18.58 | 2:08.85 | 2:45.88 | |||
Herlev Svømning | 2:47.81 | |||||||||
31 | Oskar Clausen | 2004 | 322 | 34.51 | 1:17.24 | 2:09.94 | 2:46.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.79 | |||||||||
32 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 321 | 36.05 | 1:19.55 | 2:09.40 | 2:46.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:48.67 | |||||||||
33 | Harald Riisager | 2003 | 317 | 39.79 | 1:22.69 | 2:08.85 | 2:47.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.83 | |||||||||
34 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 312 | 35.86 | 1:20.53 | 2:08.60 | 2:48.02 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:03.72 | |||||||||
35 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 312 | 36.67 | 1:19.48 | 2:09.49 | 2:48.04 | |||
Herlev Svømning | 3:10.46 | |||||||||
36 | William Bendix Schmidt | 2005 | 311 | 35.10 | 1:17.04 | 2:10.07 | 2:48.11 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:52.56 | |||||||||
37 | Janus Schnabl | 2003 | 311 | 36.30 | 1:22.70 | 2:10.60 | 2:48.14 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:46.52 | |||||||||
38 | Theodor Møller | 2005 | 306 | 36.47 | 1:21.34 | 2:11.65 | 2:49.12 | |||
Vest-Brøndby | 2:55.61 | |||||||||
39 | Alexander Griffin | 2004 | 302 | 38.92 | 1:24.22 | 2:09.27 | 2:49.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.49 | |||||||||
40 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 302 | 40.29 | 1:23.68 | 2:13.37 | 2:49.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.26 | |||||||||
41 | Oscar Boyer | 2004 | 301 | 37.48 | 1:22.68 | 2:12.37 | 2:49.99 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:58.72 | |||||||||
42 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 300 | 38.61 | 1:23.66 | 2:13.23 | 2:50.19 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:52.76 | |||||||||
43 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 290 | 36.81 | 1:21.37 | 2:13.40 | 2:52.17 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:14.41 | |||||||||
44 | Cornelius Olsen | 2005 | 284 | 33.91 | 1:18.75 | 2:13.57 | 2:53.42 | |||
Farum Svømmeklub | 2:48.02 | |||||||||
45 | Axel Føns Voss | 2005 | 283 | 37.03 | 1:23.61 | 2:13.42 | 2:53.59 | |||
Vest-Brøndby | 3:12.99 | |||||||||
46 | Mikkel Eiken Borge | 2004 | 280 | 38.45 | 1:22.45 | 2:15.89 | 2:54.12 | |||
Bærumsvømmerne | 2:51.12 | |||||||||
47 | Louie Hansen | 2005 | 278 | 36.99 | 1:21.26 | 2:14.13 | 2:54.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.75 | |||||||||
48 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 271 | 37.66 | 1:21.51 | 2:16.51 | 2:56.12 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:54.74 | |||||||||
49 | Gabriel Hachem | 2005 | 270 | 38.65 | 1:22.85 | 2:17.80 | 2:56.36 | |||
Simklubben Ran | 3:00.99 | |||||||||
50 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 266 | 38.03 | 1:23.83 | 2:19.17 | 2:57.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.71 | |||||||||
51 | Laurits Boserup | 2005 | 266 | 39.76 | 1:28.40 | 2:16.05 | 2:57.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.73 | |||||||||
52 | Isaac Rasmussen | 2004 | 258 | 37.01 | 1:25.07 | 2:18.32 | 2:59.06 | |||
Kristianstads SLS | 2:55.12 | |||||||||
53 | Bertram Olesen | 2005 | 257 | 37.50 | 1:24.43 | 2:15.96 | 2:59.15 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:21.52 | |||||||||
54 | Marcus Appel | 2003 | 252 | 37.47 | 1:24.42 | 2:18.57 | 3:00.44 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:07.44 | |||||||||
55 | William Leander Agerskov | 2004 | 250 | 42.84 | 1:28.17 | 2:20.29 | 3:00.95 | |||
Allerød Svømmeklub | 3:01.12 | |||||||||
56 | Magnus Tullberg | 2005 | 248 | 45.47 | 1:33.95 | 2:22.73 | 3:01.23 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:00.27 | |||||||||
57 | Hadi Hariri | 2005 | 244 | 41.57 | 1:29.46 | 2:23.33 | 3:02.26 | |||
Simklubben Ran | 3:01.62 | |||||||||
58 | Ahmad Alhaj | 2005 | 243 | 39.95 | 1:31.82 | 2:23.28 | 3:02.55 | |||
Simklubben Ran | 3:06.60 | |||||||||
59 | Sebastian Pedersen | 2005 | 241 | 40.64 | 1:28.10 | 2:21.50 | 3:03.06 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:07.87 | |||||||||
60 | August Sølvsteen | 2005 | 234 | 38.24 | 1:23.97 | 2:23.69 | 3:04.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:08.13 | |||||||||
61 | Mustapha Hariri | 2005 | 230 | 42.34 | 1:30.14 | 2:26.18 | 3:06.00 | |||
Simklubben Ran | 3:02.00 | |||||||||
62 | Mauritz Otzen | 2005 | 228 | 41.48 | 1:30.92 | 2:21.97 | 3:06.37 | |||
Vest-Brøndby | 3:12.62 | |||||||||
63 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 204 | 39.52 | 1:30.57 | 2:28.53 | 3:13.65 | |||
Herlev Svømning | 3:29.57 | |||||||||
64 | Victor Bornemann | 2004 | 194 | 44.42 | 1:33.53 | 2:32.93 | 3:16.76 | |||
Allerød Svømmeklub | 3:21.35 | |||||||||
65 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 185 | 49.64 | 1:37.92 | 2:34.35 | 3:19.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:25.90 | |||||||||
66 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 184 | 46.12 | 1:41.96 | 2:36.83 | 3:20.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.64 | |||||||||
67 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 184 | 50.92 | 1:38.64 | 2:38.43 | 3:20.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:23.52 | |||||||||
68 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 172 | 42.13 | 1:37.26 | 2:40.24 | 3:24.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:21.88 | |||||||||
69 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 152 | 53.36 | 1:47.17 | 2:45.16 | 3:33.48 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 4:32.24 | |||||||||
- | Lucas Kaavé | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:52.32 | |||||||||
- | Mathias Parkhøi | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:36.58 | |||||||||
- | Gustav Bach | 2005 | DSQ | På mave v. 100 m | ||||||
Simklubben Ran | 3:04.54 | |||||||||
- | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | DSQ | Dbl flyben v. 100 m | ||||||
Vest-Brøndby | 3:05.83 | |||||||||
- | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | DSQ | Ej samt. berør 150m | ||||||
Allerød Svømmeklub | 2:52.89 | |||||||||
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: PEARLY |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 579 | 28.11 | 1:01.75 | 1:43.56 | 2:16.72 | |||
Herlev Svømning | 2:13.48 | |||||||||
2 | Victor Bergstrand | 2000 | 538 | 30.97 | 1:08.58 | 1:48.07 | 2:20.16 | |||
Simklubben Poseidon | 2:17.59 | |||||||||
3 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 529 | 29.80 | 1:04.29 | 1:48.41 | 2:20.90 | |||
Herlev Svømning | 2:19.71 | |||||||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 527 | 29.48 | 1:07.18 | 1:50.74 | 2:21.05 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:23.22 | |||||||||
5 | Christian Crone | 2001 | 525 | 30.02 | 1:07.35 | 1:49.02 | 2:21.26 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:21.12 | |||||||||
6 | Frederik Bornemann | 2001 | 525 | 30.13 | 1:07.23 | 1:51.66 | 2:21.28 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:25.21 | |||||||||
7 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 471 | 31.53 | 1:10.57 | 1:54.47 | 2:26.43 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:28.95 | |||||||||
8 | William S. Michaelsen | 2001 | 457 | 31.61 | 1:11.11 | 1:53.23 | 2:27.98 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:27.26 | |||||||||
9 | Agmund Riiser | 2001 | 452 | 30.30 | 1:09.02 | 1:52.00 | 2:28.51 | |||
Bærumsvømmerne | 2:18.45 | |||||||||
10 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 446 | 31.90 | 1:08.96 | 1:55.89 | 2:29.17 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:27.60 | |||||||||
11 | Lucas Burmester | 2002 | 445 | 32.14 | 1:10.23 | 1:56.54 | 2:29.23 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.35 | |||||||||
12 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 440 | 33.55 | 1:10.53 | 1:55.06 | 2:29.87 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:33.49 | |||||||||
13 | Mads Lind | 2002 | 435 | 30.80 | 1:11.71 | 1:57.37 | 2:30.39 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:27.33 | |||||||||
14 | Luis Velasquez | 2001 | 416 | 32.14 | 1:13.36 | 1:58.18 | 2:32.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.64 | |||||||||
15 | Joel Dahlgren | 2002 | 413 | 30.74 | 1:11.94 | 1:58.30 | 2:32.97 | |||
Simklubben Ran | 2:38.16 | |||||||||
16 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | 402 | 31.97 | 1:13.00 | 1:58.88 | 2:34.42 | |||
Bærumsvømmerne | 2:26.56 | |||||||||
17 | Emil Pettersson | 2002 | 396 | 32.98 | 1:10.98 | 1:59.52 | 2:35.23 | |||
Simklubben Poseidon | 2:37.04 | |||||||||
18 | Harry Petersson | 2002 | 385 | 34.14 | 1:14.78 | 2:01.05 | 2:36.61 | |||
Kristianstads SLS | 2:36.09 | |||||||||
19 | Daniel Li | 2002 | 385 | 33.10 | 1:14.95 | 2:00.44 | 2:36.65 | |||
Simklubben Poseidon | 2:34.33 | |||||||||
20 | Joel Johnsson | 2000 | 382 | 31.58 | 1:12.84 | 2:01.87 | 2:37.04 | |||
Kristianstads SLS | 2:32.52 | |||||||||
21 | Alexander Stærkær | 2002 | 368 | 31.65 | 1:14.77 | 2:02.09 | 2:39.00 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:54.73 | |||||||||
22 | Jacob El Mokri | 2001 | 363 | 31.76 | 1:13.42 | 2:02.29 | 2:39.76 | |||
Kristianstads SLS | 2:30.53 | |||||||||
23 | Anders Hvidt | 2002 | 361 | 34.67 | 1:16.95 | 2:05.79 | 2:39.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.61 | |||||||||
24 | Jesper Schiødt | 2001 | 344 | 34.41 | 1:14.03 | 2:04.84 | 2:42.65 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:39.62 | |||||||||
25 | Albert Gudermanis | 2000 | 343 | 33.65 | 1:17.26 | 2:08.51 | 2:42.85 | |||
Simklubben Ran | 2:42.03 | |||||||||
26 | Oliver Pavkovic | 2001 | 290 | 36.68 | 1:21.85 | 2:14.83 | 2:52.18 | |||
Kristianstads SLS | 2:41.57 | |||||||||
27 | Mohamad Hariri | 2002 | 202 | 42.62 | 1:32.57 | 2:28.79 | 3:14.13 | |||
Simklubben Ran | 2:49.12 | |||||||||
- | Emil Tönshoff | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.92 | |||||||||
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: PEARLY |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | 770 | 26.52 | 57.56 | 1:33.90 | 2:04.35 | |||
Simklubben Neptun | 1:58.02 | |||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 627 | 27.99 | 1:04.62 | 1:42.70 | 2:13.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.30 | |||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 602 | 28.40 | 1:04.38 | 1:44.05 | 2:14.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.64 | |||||||||
4 | Oskar Johansson | 1993 | 567 | 28.85 | 1:06.25 | 1:46.73 | 2:17.72 | |||
Kungsbacka Simsällskap | 2:10.54 | |||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 503 | 27.42 | 1:05.99 | 1:49.15 | 2:23.29 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anton Dahlgren | 1993 | 492 | 31.07 | 1:09.34 | 1:50.49 | 2:24.38 | |||
Kungsbacka Simsällskap | 2:17.11 | |||||||||
7 | Marko Vasilijevic | 1999 | 424 | 31.41 | 1:12.93 | 1:57.08 | 2:31.65 | |||
Simklubben Poseidon | 2:21.76 | |||||||||
8 | Alexander Waldo | 1998 | 420 | 32.30 | 1:13.58 | 1:54.85 | 2:32.18 | |||
Simklubben Poseidon | 2:25.05 | |||||||||
- | Erik Kähr | 1995 | DNS | |||||||
Helsingborgs Simsällskap | 2:17.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: SPEEDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 661 | 1:04.91 | 2:13.37 | 3:22.84 | 4:31.33 | |||
Allerød Svømmeklub | 4:34.29 | |||||||||
2 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 626 | 1:06.58 | 2:16.85 | 3:27.73 | 4:36.36 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:25.15 | |||||||||
3 | Ellen Nielsen | 2001 | 617 | 1:06.31 | 2:16.58 | 3:27.70 | 4:37.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:32.35 | |||||||||
4 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 607 | 1:07.41 | 2:17.94 | 3:28.56 | 4:39.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:42.94 | |||||||||
5 | Alberte M Hansen | 2000 | 586 | 1:07.22 | 2:18.97 | 3:30.88 | 4:42.53 | |||
Herlev Svømning | 4:33.29 | |||||||||
6 | Freja A. Skov | 2000 | 579 | 1:06.50 | 2:19.19 | 3:32.46 | 4:43.57 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:53.76 | |||||||||
7 | Julie My Hestad Solberg | 1999 | 576 | 1:07.27 | 2:19.03 | 3:31.48 | 4:44.19 | |||
Bærumsvømmerne | 4:34.88 | |||||||||
8 | Ingrid Lindemann | 2003 | 573 | 1:08.99 | 2:21.43 | 3:33.32 | 4:44.64 | |||
Birkerød Svømmeklub | 4:49.79 | |||||||||
9 | Moa Karlsson | 2002 | 572 | 1:07.47 | 2:19.35 | 3:32.42 | 4:44.79 | |||
Simklubben Poseidon | 4:40.59 | |||||||||
10 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 561 | 1:06.69 | 2:19.16 | 3:33.19 | 4:46.69 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:39.63 | |||||||||
11 | Maria Lund | 2003 | 558 | 1:08.87 | 2:22.69 | 3:36.34 | 4:47.19 | |||
Birkerød Svømmeklub | 4:53.05 | |||||||||
12 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 554 | 1:10.07 | 2:23.81 | 3:37.50 | 4:47.89 | |||
Birkerød Svømmeklub | 4:48.84 | |||||||||
13 | Sara Jendbro | 2000 | 552 | 1:08.41 | 2:21.40 | 3:35.59 | 4:48.14 | |||
Simklubben Poseidon | 4:44.03 | |||||||||
14 | Laura Boutrup | 2003 | 551 | 1:09.36 | 2:23.30 | 3:36.87 | 4:48.42 | |||
Birkerød Svømmeklub | 4:53.85 | |||||||||
15 | Klara Eriksson | 2003 | 515 | 1:11.87 | 2:28.16 | 3:44.12 | 4:54.84 | |||
Bærumsvømmerne | 4:47.09 | |||||||||
16 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 506 | 1:08.68 | 2:24.21 | 3:41.46 | 4:56.71 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 4:45.11 | |||||||||
17 | Stina Lindberg | 2000 | 494 | 1:09.96 | 2:26.40 | 3:43.34 | 4:59.03 | |||
Simklubben Ran | 4:51.81 | |||||||||
18 | Isabella Revstedt | 2001 | 491 | 1:10.51 | 2:27.76 | 3:45.50 | 4:59.58 | |||
Simklubben Ran | 4:51.47 | |||||||||
19 | Amanda Modig | 1999 | 487 | 1:11.18 | 2:28.01 | 3:45.13 | 5:00.39 | |||
Kristianstads SLS | 4:49.57 | |||||||||
20 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 484 | 1:11.52 | 2:28.02 | 3:45.42 | 5:01.10 | |||
Birkerød Svømmeklub | 4:57.86 | |||||||||
21 | Lisa Leonie Krüger | 2004 | 478 | 1:10.32 | 2:27.77 | 3:46.40 | 5:02.23 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 4:55.11 | |||||||||
22 | Emma Stoltz | 2004 | 452 | 1:11.45 | 2:30.89 | 3:51.00 | 5:07.92 | |||
Allerød Svømmeklub | 4:57.59 | |||||||||
23 | Linnéa Högberg | 1999 | 441 | 1:11.49 | 2:30.97 | 3:51.58 | 5:10.45 | |||
Kristianstads SLS | 4:55.49 | |||||||||
24 | Josefine Rosengren | 2000 | 419 | 1:13.34 | 2:33.60 | 3:55.43 | 5:15.84 | |||
Kristianstads SLS | 4:51.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: KUNSTHÅNDVÆRKERBUTIKKEN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fynn Dodrimong | 2006 | 251 | 37.18 | 1:18.94 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:26.17 | |||||||||
2 | David Johannes Dahl | 2006 | 149 | 42.69 | 1:33.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.97 | |||||||||
3 | Felix Lepp | 2006 | 147 | 44.31 | 1:34.23 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:39.67 | |||||||||
4 | Joshua Thon | 2006 | 122 | 43.13 | 1:40.35 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:24.11 | |||||||||
5 | August Taul | 2006 | 122 | 45.19 | 1:40.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:50.00 | |||||||||
6 | Daniel Beck | 2006 | 113 | 49.97 | 1:42.93 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:41.33 | |||||||||
7 | Viktor Bernstein | 2006 | 99 | 48.46 | 1:47.43 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christian Nimb | 2006 | 94 | 49.11 | 1:49.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 55 | 1:00.84 | 2:10.81 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:19.47 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: KUNSTHÅNDVÆRKERBUTIKKEN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 522 | 29.31 | 1:01.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.12 | |||||||||
2 | Nils Tired | 2003 | 467 | 30.42 | 1:04.19 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:05.67 | |||||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | 462 | 28.76 | 1:04.41 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:06.82 | |||||||||
4 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 452 | 29.54 | 1:04.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.90 | |||||||||
5 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 449 | 30.03 | 1:05.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.47 | |||||||||
6 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | 415 | 30.30 | 1:06.78 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:02.51 | |||||||||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | 402 | 31.84 | 1:07.48 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
8 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | 400 | 30.72 | 1:07.59 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:04.76 | |||||||||
9 | Erik Li | 2003 | 352 | 31.88 | 1:10.50 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.54 | |||||||||
10 | Alexander Vergereau | 2004 | 344 | 32.61 | 1:11.07 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:12.11 | |||||||||
11 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 343 | 33.24 | 1:11.14 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.61 | |||||||||
12 | Mathias Lindgaard | 2004 | 336 | 34.03 | 1:11.62 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.26 | |||||||||
13 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 334 | 32.89 | 1:11.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.37 | |||||||||
14 | Marcus Hiort | 2003 | 332 | 32.60 | 1:11.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.87 | |||||||||
15 | Arvid Axelsson | 2003 | 328 | 33.46 | 1:12.20 | |||||
Simklubben Ran | 1:15.10 | |||||||||
16 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 321 | 33.92 | 1:12.69 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.61 | |||||||||
17 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 321 | 33.87 | 1:12.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.20 | |||||||||
18 | Noah Malmgren | 2004 | 319 | 32.83 | 1:12.88 | |||||
S71 | 1:10.77 | |||||||||
19 | William Bendix Schmidt | 2005 | 295 | 34.63 | 1:14.82 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.94 | |||||||||
20 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 283 | 34.10 | 1:15.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.90 | |||||||||
21 | Mads Liechti | 2004 | 281 | 34.05 | 1:15.98 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
22 | Herman Modig | 2003 | 273 | 35.42 | 1:16.76 | |||||
Kristianstads SLS | 1:16.05 | |||||||||
23 | Tomislav Corluka | 2003 | 267 | 35.39 | 1:17.32 | |||||
Kristianstads SLS | 1:15.76 | |||||||||
24 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 265 | 35.90 | 1:17.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.58 | |||||||||
25 | Oskar Clausen | 2004 | 264 | 34.99 | 1:17.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.95 | |||||||||
26 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 252 | 33.99 | 1:18.86 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.48 | |||||||||
27 | Axel Føns Voss | 2005 | 250 | 36.06 | 1:18.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.59 | |||||||||
28 | August Arup Neergaard | 2005 | 240 | 36.36 | 1:20.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.60 | |||||||||
29 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 238 | 35.18 | 1:20.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.91 | |||||||||
30 | Isaac Rasmussen | 2004 | 231 | 38.20 | 1:21.18 | |||||
Kristianstads SLS | 1:19.47 | |||||||||
31 | Theodor Møller | 2005 | 228 | 37.27 | 1:21.45 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.66 | |||||||||
32 | Kasper Kusk | 2003 | 221 | 38.55 | 1:22.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.43 | |||||||||
33 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 219 | 33.92 | 1:22.55 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:25.31 | |||||||||
34 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 219 | 39.30 | 1:22.58 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.11 | |||||||||
35 | August Sølvsteen | 2005 | 216 | 36.63 | 1:23.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.88 | |||||||||
36 | Gabriel Hachem | 2005 | 201 | 39.11 | 1:24.93 | |||||
Simklubben Ran | 1:21.01 | |||||||||
37 | Alexander Asmussen | 2004 | 198 | 39.15 | 1:25.46 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:27.00 | |||||||||
37 | Felix Jönsson | 2004 | 198 | 34.50 | 1:25.46 | |||||
Kristianstads SLS | 1:21.33 | |||||||||
39 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 192 | 40.60 | 1:26.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.64 | |||||||||
40 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 192 | 39.60 | 1:26.33 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:34.84 | |||||||||
41 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 191 | 37.88 | 1:26.43 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.39 | |||||||||
42 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 191 | 38.33 | 1:26.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.80 | |||||||||
43 | Laurits Boserup | 2005 | 188 | 40.45 | 1:26.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.00 | |||||||||
44 | Mikkel Eiken Borge | 2004 | 187 | 38.51 | 1:27.02 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:20.04 | |||||||||
45 | Cornelius Olsen | 2005 | 183 | 37.04 | 1:27.66 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:41.87 | |||||||||
46 | Harald Riisager | 2003 | 181 | 40.48 | 1:28.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.88 | |||||||||
47 | Hadi Hariri | 2005 | 170 | 40.51 | 1:29.77 | |||||
Simklubben Ran | 1:28.59 | |||||||||
48 | Louie Hansen | 2005 | 168 | 41.41 | 1:30.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.04 | |||||||||
49 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 152 | 42.37 | 1:33.20 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.56 | |||||||||
50 | Alexander Griffin | 2004 | 150 | 43.20 | 1:33.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.29 | |||||||||
51 | Mustapha Hariri | 2005 | 135 | 41.49 | 1:37.01 | |||||
Simklubben Ran | 1:36.78 | |||||||||
52 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 134 | 43.22 | 1:37.24 | |||||
Vest-Brøndby | 1:44.48 | |||||||||
53 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 133 | 43.16 | 1:37.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.02 | |||||||||
54 | Ahmad Alhaj | 2005 | 122 | 44.92 | 1:40.21 | |||||
Simklubben Ran | 1:36.63 | |||||||||
55 | Gustav Bach | 2005 | 103 | 49.50 | 1:45.96 | |||||
Simklubben Ran | 1:40.94 | |||||||||
56 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 101 | 49.82 | 1:46.79 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:57.74 | |||||||||
57 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 101 | 50.50 | 1:46.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.61 | |||||||||
- | Benjamin Schaefer | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:04.06 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: KUNSTHÅNDVÆRKERBUTIKKEN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Lia | 2001 | 641 | 26.95 | 57.78 | |||||
Bærumsvømmerne | 55.11 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 621 | 27.45 | 58.37 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 57.24 | |||||||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 612 | 26.56 | 58.67 | |||||
Herlev Svømning | 58.68 | |||||||||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 611 | 27.61 | 58.68 | |||||
Herlev Svømning | 57.85 | |||||||||
5 | Laurits Kenskov | 2001 | 606 | 27.75 | 58.85 | |||||
Herlev Svømning | 59.02 | |||||||||
6 | Julius Munk | 2000 | 606 | 27.28 | 58.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 56.81 | |||||||||
7 | Felix Lund | 2001 | 588 | 27.65 | 59.46 | |||||
Herlev Svømning | 59.78 | |||||||||
8 | Martin H. Abel | 2001 | 569 | 28.06 | 1:00.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.53 | |||||||||
9 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 548 | 27.90 | 1:00.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.74 | |||||||||
10 | Nicolai Wiuff | 2002 | 521 | 28.81 | 1:01.89 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.09 | |||||||||
11 | William Houen | 2001 | 514 | 28.65 | 1:02.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.28 | |||||||||
12 | Anders Norheim | 2000 | 514 | 28.88 | 1:02.19 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:00.34 | |||||||||
13 | Frederik Bornemann | 2001 | 509 | 29.53 | 1:02.36 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
14 | Jakob Mose | 2000 | 494 | 30.07 | 1:02.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.01 | |||||||||
15 | Jonatan Risåsen | 2000 | 458 | 29.93 | 1:04.63 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:02.64 | |||||||||
16 | Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 457 | 30.66 | 1:04.65 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:05.61 | |||||||||
17 | Linus Ljunghusen | 2000 | 453 | 30.84 | 1:04.84 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:04.17 | |||||||||
18 | Lucas Burmester | 2002 | 452 | 30.64 | 1:04.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
19 | William S. Michaelsen | 2001 | 445 | 30.72 | 1:05.24 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:06.49 | |||||||||
20 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 426 | 30.54 | 1:06.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
21 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 424 | 30.63 | 1:06.31 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:06.32 | |||||||||
22 | Gustav Östlund | 2000 | 405 | 28.58 | 1:07.29 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:01.90 | |||||||||
23 | Mads Lind | 2002 | 396 | 31.48 | 1:07.81 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.02 | |||||||||
24 | Joel Johnsson | 2000 | 396 | 30.84 | 1:07.84 | |||||
Kristianstads SLS | 1:07.82 | |||||||||
25 | Altin Misimi | 2002 | 395 | 29.38 | 1:07.88 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.20 | |||||||||
26 | Luis Velasquez | 2001 | 394 | 32.26 | 1:07.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.52 | |||||||||
27 | Jacob El Mokri | 2001 | 384 | 30.37 | 1:08.50 | |||||
Kristianstads SLS | 1:05.84 | |||||||||
28 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | 323 | 33.61 | 1:12.55 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:09.44 | |||||||||
29 | Albert Gudermanis | 2000 | 322 | 33.84 | 1:12.63 | |||||
Simklubben Ran | 1:14.12 | |||||||||
30 | Alexander Stærkær | 2002 | 316 | 33.10 | 1:13.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.13 | |||||||||
31 | Daniel Didriksen | 2002 | 315 | 32.57 | 1:13.20 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:16.21 | |||||||||
32 | Harry Petersson | 2002 | 313 | 34.53 | 1:13.31 | |||||
Kristianstads SLS | 1:16.80 | |||||||||
33 | Pontus Hake | 2001 | 294 | 33.87 | 1:14.85 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:24.81 | |||||||||
34 | Ahmed Sadoon | 2002 | 256 | 31.88 | 1:18.43 | |||||
Kristianstads SLS | 1:15.22 | |||||||||
35 | Mohamad Hariri | 2002 | 170 | 39.56 | 1:29.92 | |||||
Simklubben Ran | 1:17.93 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: KUNSTHÅNDVÆRKERBUTIKKEN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 717 | 26.47 | 55.65 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | 53.68 | |||||||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | 650 | 26.31 | 57.50 | |||||
Spårvägens Simförening | 56.03 | |||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 638 | 27.18 | 57.86 | |||||
Allerød Svømmeklub | 59.09 | |||||||||
4 | Eric Hinderup | 1998 | 616 | 27.17 | 58.54 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 56.23 | |||||||||
5 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | 597 | 27.73 | 59.16 | |||||
Simklubben Poseidon | 57.47 | |||||||||
6 | Felix Burmester | 1999 | 592 | 27.18 | 59.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.47 | |||||||||
7 | Joakim Brønnum | 1997 | 556 | 27.33 | 1:00.57 | |||||
Allerød Svømmeklub | 58.75 | |||||||||
8 | Jesper Olsson | 1998 | 539 | 27.99 | 1:01.18 | |||||
Simklubben Poseidon | 59.27 | |||||||||
9 | Oliver Jacobsen | 1997 | 539 | 28.25 | 1:01.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.66 | |||||||||
10 | Anton Johansson | 1996 | 525 | 28.03 | 1:01.74 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | 56.82 | |||||||||
11 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 514 | 28.36 | 1:02.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.50 | |||||||||
12 | Erling Syversveen Lie | 1999 | 456 | 29.61 | 1:04.70 | |||||
Bærumsvømmerne | 59.72 | |||||||||
13 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 442 | 30.45 | 1:05.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.05 | |||||||||
14 | Alexander Olsson | 1996 | 369 | 32.76 | 1:09.42 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:07.55 | |||||||||
15 | Yannick Opätz | 1999 | 319 | 32.37 | 1:12.85 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:08.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: JACOB ERNST FOOD APS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 504 | 32.11 | 1:10.51 | 1:52.10 | 2:33.06 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:40.30 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 420 | 33.55 | 1:13.31 | 1:57.56 | 2:42.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.60 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 334 | 35.34 | 1:18.60 | 2:07.63 | 2:55.45 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:42.39 | |||||||||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 315 | 33.84 | 1:17.07 | 2:06.74 | 2:58.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:57.11 | |||||||||
5 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 302 | 38.58 | 1:25.40 | 2:16.46 | 3:01.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:56.24 | |||||||||
6 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 292 | 39.57 | 1:27.24 | 2:16.52 | 3:03.57 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:16.76 | |||||||||
7 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 281 | 38.67 | 1:25.13 | 2:16.05 | 3:05.81 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:04.22 | |||||||||
8 | Alma Gotfredsen | 2005 | 237 | 40.08 | 1:28.28 | 2:22.38 | 3:16.76 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:06.07 | |||||||||
9 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 231 | 40.51 | 1:30.32 | 2:25.81 | 3:18.40 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:11.61 | |||||||||
10 | Josefine Staudt | 2005 | 179 | 48.33 | 1:47.42 | 2:45.23 | 3:35.91 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:44.11 | |||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: JACOB ERNST FOOD APS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 629 | 31.31 | 1:06.87 | 1:43.74 | 2:22.12 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:18.58 | |||||||||
2 | Mary Lagoguez | 2001 | 501 | 32.98 | 1:11.65 | 1:52.78 | 2:33.34 | |||
Simklubben Poseidon | 2:31.01 | |||||||||
3 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 494 | 33.09 | 1:12.10 | 1:51.93 | 2:34.06 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:32.67 | |||||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 493 | 33.50 | 1:13.67 | 1:53.56 | 2:34.10 | |||
Herlev Svømning | 2:30.40 | |||||||||
5 | Saga Nyborg | 2003 | 397 | 32.89 | 1:13.65 | 1:56.80 | 2:45.60 | |||
Kristianstads SLS | 2:35.73 | |||||||||
6 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | 372 | 34.75 | 1:16.50 | 2:02.53 | 2:49.29 | |||
S71 | 2:36.48 | |||||||||
7 | Astrid Elmberg | 2002 | 286 | 37.67 | 1:23.93 | 2:13.92 | 3:04.82 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Michelle Nguyen | 2002 | 259 | 39.30 | 1:26.84 | 2:18.99 | 3:10.89 | |||
Kristianstads SLS | 3:05.29 | |||||||||
- | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | 2:43.88 | |||||||||
- | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.33 | |||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: JACOB ERNST FOOD APS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | 567 | 31.13 | 1:07.59 | 1:46.72 | 2:27.12 | |||
Herlev Svømning | 2:14.76 | |||||||||
2 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 492 | 34.29 | 1:12.39 | 1:53.82 | 2:34.25 | |||
Farum Svømmeklub | 2:35.01 | |||||||||
3 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 480 | 33.31 | 1:12.57 | 1:54.11 | 2:35.57 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 245 | 40.99 | 1:31.50 | 2:23.77 | 3:14.63 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:05.00 | |||||||||
- | Camilla Dufour | 1996 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | 2:20.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:53 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 09:49 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: SPORTSDIRECT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | 327 | 36.42 | 1:15.53 | |||||
S71 | 1:20.40 | |||||||||
2 | Astrid Nørgaard | 2007 | 288 | 37.15 | 1:18.75 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
3 | Natasja Boesgaard | 2007 | 210 | 41.20 | 1:27.55 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:33.57 | |||||||||
4 | Patricia Christensen | 2007 | 93 | 53.46 | 1:54.78 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:00.48 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: SPORTSDIRECT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 580 | 29.25 | 1:02.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.18 | |||||||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | 548 | 29.93 | 1:03.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.17 | |||||||||
3 | Emma Stoltz | 2004 | 515 | 31.71 | 1:04.92 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:06.73 | |||||||||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 495 | 31.45 | 1:05.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.98 | |||||||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 481 | 31.39 | 1:06.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.32 | |||||||||
6 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 475 | 31.63 | 1:06.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.74 | |||||||||
7 | Lisa Leonie Krüger | 2004 | 474 | 31.46 | 1:06.75 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:07.04 | |||||||||
8 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 470 | 32.85 | 1:06.93 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.14 | |||||||||
9 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 465 | 32.57 | 1:07.16 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:08.14 | |||||||||
10 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 461 | 33.80 | 1:07.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:06.97 | |||||||||
11 | Agnete Boelt | 2006 | 456 | 32.54 | 1:07.61 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
12 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 455 | 32.61 | 1:07.64 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:08.21 | |||||||||
13 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 446 | 33.17 | 1:08.12 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:08.98 | |||||||||
14 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 445 | 32.56 | 1:08.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
15 | Laura Hürtler | 2004 | 431 | 34.41 | 1:08.88 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:08.59 | |||||||||
16 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 427 | 33.03 | 1:09.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.14 | |||||||||
17 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 426 | 33.52 | 1:09.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.28 | |||||||||
18 | Malou Nielsen | 2005 | 425 | 33.60 | 1:09.19 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:12.58 | |||||||||
19 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 424 | 32.28 | 1:09.25 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
20 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 420 | 34.09 | 1:09.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.74 | |||||||||
21 | Anna Grape | 2004 | 417 | 32.81 | 1:09.68 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:08.44 | |||||||||
22 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 416 | 33.06 | 1:09.73 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:09.65 | |||||||||
23 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 414 | 32.78 | 1:09.84 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.15 | |||||||||
24 | Josefine Nielsen | 2005 | 409 | 34.09 | 1:10.10 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
25 | Alba Mantoni | 2006 | 408 | 33.18 | 1:10.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.30 | |||||||||
26 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 395 | 33.33 | 1:10.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.78 | |||||||||
27 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 388 | 34.31 | 1:11.34 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:17.02 | |||||||||
28 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 387 | 35.56 | 1:11.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.02 | |||||||||
29 | Liva la Cour | 2006 | 383 | 34.96 | 1:11.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.56 | |||||||||
30 | Catrine Porsdal | 2005 | 382 | 35.21 | 1:11.70 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:13.54 | |||||||||
31 | Emma S. Kristensen | 2005 | 381 | 33.85 | 1:11.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.99 | |||||||||
32 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 380 | 33.91 | 1:11.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.90 | |||||||||
33 | Anja Xin Andersen | 2004 | 379 | 34.55 | 1:11.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.23 | |||||||||
34 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 378 | 34.55 | 1:11.94 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
35 | Emma F. Rouse | 2004 | 375 | 34.43 | 1:12.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.26 | |||||||||
36 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 368 | 34.03 | 1:12.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.05 | |||||||||
37 | Astrid Mulipola | 2006 | 367 | 33.96 | 1:12.66 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:10.24 | |||||||||
38 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 358 | 34.63 | 1:13.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.07 | |||||||||
39 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 347 | 35.43 | 1:14.04 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:12.59 | |||||||||
40 | Agnes Alm | 2006 | 344 | 35.56 | 1:14.27 | |||||
S71 | 1:17.52 | |||||||||
41 | Maica Jensen | 2006 | 342 | 35.23 | 1:14.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.44 | |||||||||
42 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 338 | 35.90 | 1:14.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.47 | |||||||||
43 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 335 | 35.09 | 1:14.90 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.89 | |||||||||
44 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 330 | 34.86 | 1:15.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.56 | |||||||||
45 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 328 | 34.80 | 1:15.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.38 | |||||||||
46 | Lovisa Fast | 2006 | 327 | 36.33 | 1:15.56 | |||||
S71 | 1:19.10 | |||||||||
47 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 323 | 36.73 | 1:15.83 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.75 | |||||||||
48 | Amalie Frost Fischer | 2005 | 319 | 38.15 | 1:16.14 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:17.69 | |||||||||
49 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 319 | 36.50 | 1:16.19 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:16.54 | |||||||||
50 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 314 | 35.68 | 1:16.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.33 | |||||||||
51 | Rikke Parkhøi | 2006 | 311 | 38.02 | 1:16.81 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.03 | |||||||||
52 | Rikke Therp | 2006 | 309 | 38.27 | 1:16.93 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.10 | |||||||||
53 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 309 | 36.09 | 1:16.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.51 | |||||||||
54 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 309 | 36.51 | 1:16.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.11 | |||||||||
55 | Laura Sonne Steen | 2004 | 304 | 36.69 | 1:17.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.90 | |||||||||
56 | Elly Petersson | 2005 | 298 | 38.24 | 1:17.87 | |||||
Kristianstads SLS | 1:14.32 | |||||||||
57 | Liva Wissing | 2006 | 288 | 37.00 | 1:18.75 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:19.51 | |||||||||
58 | Mathilde Rømer | 2006 | 283 | 38.57 | 1:19.22 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:31.65 | |||||||||
59 | Rania Bouzir | 2006 | 282 | 37.56 | 1:19.31 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:17.56 | |||||||||
60 | Emma Widerfors | 2005 | 282 | 37.84 | 1:19.36 | |||||
Kristianstads SLS | 1:19.20 | |||||||||
61 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 277 | 36.75 | 1:19.78 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:21.33 | |||||||||
62 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 273 | 38.82 | 1:20.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.82 | |||||||||
63 | Johanna Gustafsson | 2005 | 270 | 36.89 | 1:20.45 | |||||
Kristianstads SLS | 1:22.43 | |||||||||
64 | Johanne Hummelmose | 2006 | 270 | 37.22 | 1:20.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.71 | |||||||||
65 | Anna Blom Bygum | 2006 | 268 | 36.85 | 1:20.65 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.16 | |||||||||
66 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | 266 | 39.66 | 1:20.86 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
67 | Selma Nørby | 2006 | 262 | 38.87 | 1:21.27 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:22.25 | |||||||||
68 | Asta Lund | 2006 | 257 | 37.60 | 1:21.83 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.75 | |||||||||
69 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 256 | 38.78 | 1:21.97 | |||||
Kristianstads SLS | 1:19.85 | |||||||||
70 | Mille Dige From | 2004 | 252 | 39.88 | 1:22.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.21 | |||||||||
71 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 247 | 38.43 | 1:22.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:48.10 | |||||||||
72 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 246 | 39.62 | 1:23.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.53 | |||||||||
73 | Alisa Marchenko | 2006 | 240 | 41.53 | 1:23.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.32 | |||||||||
74 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 221 | 40.52 | 1:26.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.07 | |||||||||
75 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 219 | 41.39 | 1:26.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.13 | |||||||||
76 | Marie Storch | 2006 | 218 | 41.71 | 1:26.46 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:26.50 | |||||||||
77 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 217 | 40.97 | 1:26.54 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:26.33 | |||||||||
78 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 212 | 39.89 | 1:27.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.56 | |||||||||
79 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 209 | 40.47 | 1:27.59 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:27.13 | |||||||||
80 | Philippa Mitchell | 2006 | 188 | 45.69 | 1:30.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.67 | |||||||||
81 | Mathilde F Handberg | 2005 | 181 | 43.47 | 1:31.93 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
82 | Anine Munch Kofoed | 2005 | 173 | 43.62 | 1:33.29 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:31.92 | |||||||||
83 | Katarina A. Jørgensen | 2006 | 171 | 44.05 | 1:33.70 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:33.39 | |||||||||
- | Caroline Villum Færch | 2005 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.10 | |||||||||
- | Mathilde Syberg Glud | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
- | Mathilde Thor Møller | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:19.74 | |||||||||
- | Molly Szczepanski | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.71 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: SPORTSDIRECT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hanna Bergman | 2001 | 706 | 28.31 | 58.44 | |||||
Simklubben Poseidon | 57.29 | |||||||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | 680 | 28.73 | 59.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.03 | |||||||||
3 | Anne Føyn | 2002 | 661 | 28.95 | 59.75 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:02.24 | |||||||||
4 | Ellen Nielsen | 2001 | 660 | 29.19 | 59.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.87 | |||||||||
5 | Julie Stampe | 2002 | 597 | 29.42 | 1:01.81 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:01.38 | |||||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 592 | 29.66 | 1:02.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.23 | |||||||||
7 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 591 | 30.03 | 1:02.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.69 | |||||||||
8 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 590 | 29.14 | 1:02.06 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.01 | |||||||||
9 | Freja Stenbækgård | 2003 | 583 | 30.71 | 1:02.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
10 | Astrid Nielsen | 2002 | 579 | 30.13 | 1:02.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.18 | |||||||||
11 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 565 | 30.17 | 1:02.97 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:02.27 | |||||||||
12 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 559 | 30.90 | 1:03.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.55 | |||||||||
13 | Mary Lagoguez | 2001 | 558 | 30.36 | 1:03.20 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:02.61 | |||||||||
14 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 549 | 31.10 | 1:03.57 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:04.35 | |||||||||
15 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 542 | 31.53 | 1:03.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.39 | |||||||||
16 | Klara Eriksson | 2003 | 542 | 30.98 | 1:03.84 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:04.26 | |||||||||
17 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 535 | 31.05 | 1:04.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
18 | Moa Karlsson | 2002 | 532 | 31.05 | 1:04.23 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:03.56 | |||||||||
19 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | 525 | 30.39 | 1:04.50 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:00.87 | |||||||||
20 | Cecilie Elkjær | 2001 | 520 | 30.59 | 1:04.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.82 | |||||||||
21 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | 512 | 31.15 | 1:05.06 | |||||
S71 | 1:04.85 | |||||||||
22 | Pil Sylvander | 2003 | 494 | 31.73 | 1:05.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.92 | |||||||||
23 | Saga Nyborg | 2003 | 488 | 31.43 | 1:06.12 | |||||
Kristianstads SLS | 1:04.08 | |||||||||
24 | Ida Hebeltoft | 2003 | 485 | 31.99 | 1:06.24 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.88 | |||||||||
25 | Fiona Burmester | 2003 | 484 | 31.59 | 1:06.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
26 | Elena Westmark Holm | 2003 | 480 | 31.60 | 1:06.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.07 | |||||||||
27 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 479 | 32.52 | 1:06.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.62 | |||||||||
28 | Annie Thulin | 2003 | 479 | 32.02 | 1:06.52 | |||||
Kristianstads SLS | 1:03.62 | |||||||||
29 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 477 | 32.05 | 1:06.62 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
30 | Maj Jensen | 2003 | 476 | 31.72 | 1:06.63 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
31 | Ellen A. Skov | 2003 | 474 | 31.59 | 1:06.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.84 | |||||||||
32 | Lena Born | 2002 | 473 | 32.05 | 1:06.77 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:04.51 | |||||||||
33 | Sara Emilie Nimb | 2002 | 458 | 32.35 | 1:07.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.35 | |||||||||
34 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | 452 | 32.37 | 1:07.82 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:06.60 | |||||||||
35 | Emma Enevoldsen | 2003 | 449 | 31.90 | 1:07.94 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.68 | |||||||||
36 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 449 | 32.14 | 1:07.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
37 | Ida Lund Järund | 2003 | 443 | 33.08 | 1:08.25 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.64 | |||||||||
38 | Melina Miethe | 2002 | 434 | 33.03 | 1:08.76 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:06.99 | |||||||||
39 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 432 | 32.82 | 1:08.85 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
40 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 425 | 33.19 | 1:09.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.02 | |||||||||
41 | Anja Sperling | 2002 | 421 | 32.07 | 1:09.45 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:03.47 | |||||||||
42 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 415 | 33.70 | 1:09.77 | |||||
Kristianstads SLS | 1:08.21 | |||||||||
43 | Sille Andersen | 2003 | 412 | 34.10 | 1:09.93 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
44 | Alva Stenebo | 2003 | 401 | 34.16 | 1:10.59 | |||||
S71 | 1:10.05 | |||||||||
45 | Emma Clausen | 2003 | 386 | 33.41 | 1:11.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
46 | Linnea Nimander | 2002 | 386 | 35.17 | 1:11.49 | |||||
Simklubben Ran | 1:08.91 | |||||||||
47 | Clara Kongsfelt | 2003 | 382 | 34.89 | 1:11.71 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.96 | |||||||||
48 | Mathilde Laustsen | 2003 | 378 | 34.73 | 1:11.96 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.18 | |||||||||
49 | Ida Oest | 2003 | 367 | 34.71 | 1:12.67 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.84 | |||||||||
50 | Astrid Elmberg | 2002 | 367 | 34.73 | 1:12.69 | |||||
Kristianstads SLS | 1:11.66 | |||||||||
51 | Michelle Nguyen | 2002 | 352 | 34.46 | 1:13.72 | |||||
Kristianstads SLS | 1:09.93 | |||||||||
52 | Maja Fling | 2001 | 297 | 37.09 | 1:18.02 | |||||
Kristianstads SLS | 1:13.71 | |||||||||
- | Mie Bidsted Hansen | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.28 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: SPORTSDIRECT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | 638 | 28.90 | 1:00.45 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:00.01 | |||||||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | 615 | 29.39 | 1:01.20 | |||||
Herlev Svømning | 59.61 | |||||||||
3 | Julie My Hestad Solberg | 1999 | 603 | 30.13 | 1:01.59 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:00.49 | |||||||||
4 | Elin Melin | 2000 | 603 | 29.39 | 1:01.60 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:03.38 | |||||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | 589 | 29.84 | 1:02.09 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:02.48 | |||||||||
6 | Freja A. Skov | 2000 | 586 | 30.16 | 1:02.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.24 | |||||||||
7 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 580 | 30.64 | 1:02.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.45 | |||||||||
8 | Kaja Aunstrup | 1998 | 545 | 30.74 | 1:03.73 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:01.15 | |||||||||
9 | Alberte M Hansen | 2000 | 524 | 31.58 | 1:04.55 | |||||
Herlev Svømning | 1:03.19 | |||||||||
10 | Simone Jørgensen | 1999 | 520 | 30.33 | 1:04.71 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.38 | |||||||||
11 | Frederikke Mertins | 2000 | 505 | 31.50 | 1:05.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.53 | |||||||||
12 | Linnéa Högberg | 1999 | 497 | 32.27 | 1:05.72 | |||||
Kristianstads SLS | 1:03.81 | |||||||||
13 | Martine Johansen | 2000 | 487 | 31.62 | 1:06.13 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:03.93 | |||||||||
14 | Amanda Modig | 1999 | 477 | 32.81 | 1:06.60 | |||||
Kristianstads SLS | 1:03.98 | |||||||||
15 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 438 | 32.30 | 1:08.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.85 | |||||||||
16 | Josefine Rosengren | 2000 | 414 | 33.61 | 1:09.83 | |||||
Kristianstads SLS | 1:05.94 | |||||||||
17 | Camilla Feldmann | 1999 | 388 | 33.32 | 1:11.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:49 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: COLOPALST |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Boutrup | 2003 | 521 | 29.53 | 1:01.75 | 1:34.45 | 2:06.75 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:09.41 | |||||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2003 | 502 | 28.98 | 1:02.33 | 1:35.56 | 2:08.32 | |||
Farum Svømmeklub | 2:10.69 | |||||||||
3 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 494 | 29.45 | 1:02.10 | 1:35.51 | 2:09.03 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:05.81 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 487 | 29.86 | 1:03.02 | 1:36.72 | 2:09.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.04 | |||||||||
5 | Benjamin Schaefer | 2003 | 485 | 29.66 | 1:03.32 | 1:37.26 | 2:09.75 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 2:09.27 | |||||||||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | 476 | 30.38 | 1:03.40 | 1:37.26 | 2:10.63 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:11.66 | |||||||||
7 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | 456 | 30.10 | 1:03.29 | 1:37.79 | 2:12.46 | |||
Bærumsvømmerne | 2:04.43 | |||||||||
8 | Noah Malmgren | 2004 | 437 | 30.63 | 1:05.01 | 1:40.11 | 2:14.34 | |||
S71 | 2:16.83 | |||||||||
9 | Alexander Vergereau | 2004 | 436 | 31.62 | 1:06.35 | 1:41.66 | 2:14.47 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:16.79 | |||||||||
10 | Nils Tired | 2003 | 421 | 30.94 | 1:05.98 | 1:40.77 | 2:16.02 | |||
Simklubben Poseidon | 2:17.34 | |||||||||
11 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 416 | 31.61 | 1:07.68 | 1:41.74 | 2:16.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.95 | |||||||||
12 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | 414 | 31.34 | 1:07.09 | 1:42.24 | 2:16.78 | |||
Bærumsvømmerne | 2:14.44 | |||||||||
13 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 410 | 30.78 | 1:04.80 | 1:41.01 | 2:17.28 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:10.05 | |||||||||
14 | Tomislav Corluka | 2003 | 405 | 32.53 | 1:07.63 | 1:44.65 | 2:17.83 | |||
Kristianstads SLS | 2:18.86 | |||||||||
15 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 404 | 32.10 | 1:07.38 | 1:43.64 | 2:17.89 | |||
Herlev Svømning | 2:24.87 | |||||||||
16 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 404 | 30.85 | 1:07.10 | 1:43.79 | 2:17.93 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:32.13 | |||||||||
17 | William Ølshøj | 2004 | 404 | 32.05 | 1:07.57 | 1:43.41 | 2:17.96 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:22.72 | |||||||||
18 | Herman Modig | 2003 | 403 | 33.07 | 1:07.57 | 1:43.96 | 2:18.06 | |||
Kristianstads SLS | 2:18.12 | |||||||||
19 | Tobias Rosengaard | 2005 | 396 | 31.63 | 1:06.93 | 1:42.51 | 2:18.89 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:16.86 | |||||||||
20 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 394 | 30.68 | 1:07.10 | 1:42.58 | 2:19.12 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:31.10 | |||||||||
21 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 389 | 31.48 | 1:07.31 | 1:43.94 | 2:19.64 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:17.70 | |||||||||
22 | Jeppe Kjær | 2004 | 384 | 33.63 | 1:09.67 | 1:46.18 | 2:20.23 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:21.38 | |||||||||
23 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 382 | 34.07 | 1:09.74 | 1:46.75 | 2:20.48 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:16.83 | |||||||||
24 | Xander Pontoppidan | 2003 | 382 | 31.57 | 1:07.27 | 1:43.36 | 2:20.52 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:18.13 | |||||||||
25 | Mathias Lindgaard | 2004 | 368 | 33.57 | 1:08.94 | 1:46.43 | 2:22.23 | |||
Herlev Svømning | 2:28.53 | |||||||||
26 | Matias Munkholm | 2004 | 366 | 32.33 | 1:09.17 | 1:46.14 | 2:22.53 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:15.01 | |||||||||
27 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 365 | 32.32 | 1:08.84 | 1:46.10 | 2:22.62 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:19.91 | |||||||||
28 | Janus Schnabl | 2003 | 353 | 32.70 | 1:10.06 | 1:47.09 | 2:24.28 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:24.91 | |||||||||
29 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 349 | 31.13 | 1:07.21 | 1:46.09 | 2:24.84 | |||
Farum Svømmeklub | 2:48.69 | |||||||||
30 | Malte Hjalholt | 2003 | 345 | 33.01 | 1:10.83 | 1:48.06 | 2:25.40 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:20.90 | |||||||||
31 | Cornelius Olsen | 2005 | 343 | 33.20 | 1:09.51 | 1:48.50 | 2:25.60 | |||
Farum Svømmeklub | 2:29.23 | |||||||||
32 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 340 | 32.32 | 1:10.57 | 1:48.22 | 2:26.04 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:25.80 | |||||||||
33 | Oskar Clausen | 2004 | 339 | 34.57 | 1:11.19 | 1:50.17 | 2:26.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.09 | |||||||||
34 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 338 | 34.66 | 1:12.29 | 1:51.12 | 2:26.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:32.61 | |||||||||
35 | Jakob Legaard | 2003 | 333 | 33.87 | 1:12.44 | 1:50.67 | 2:27.03 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:29.09 | |||||||||
36 | August Arup Neergaard | 2005 | 331 | 35.29 | 1:13.94 | 1:53.49 | 2:27.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.53 | |||||||||
37 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 331 | 32.51 | 1:10.58 | 1:48.53 | 2:27.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.47 | |||||||||
38 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 329 | 33.89 | 1:12.85 | 1:50.13 | 2:27.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:29.81 | |||||||||
39 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 321 | 33.45 | 1:10.26 | 1:50.44 | 2:28.92 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:20.43 | |||||||||
40 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 319 | 33.46 | 1:10.98 | 1:51.17 | 2:29.20 | |||
Herlev Svømning | 2:25.53 | |||||||||
41 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 319 | 35.81 | 1:13.93 | 1:52.00 | 2:29.25 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:31.55 | |||||||||
42 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 316 | 34.01 | 1:11.97 | 1:52.97 | 2:29.61 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:30.67 | |||||||||
43 | Oscar Boyer | 2004 | 314 | 33.99 | 1:13.37 | 1:51.76 | 2:30.00 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:34.40 | |||||||||
44 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 311 | 33.93 | 1:12.94 | 1:52.51 | 2:30.48 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:35.31 | |||||||||
45 | Chengyue Li | 2004 | 311 | 32.90 | 1:12.64 | 1:52.54 | 2:30.51 | |||
Simklubben Ran | 2:35.99 | |||||||||
46 | Mikkel Eiken Borge | 2004 | 306 | 34.38 | 1:12.60 | 1:52.78 | 2:31.29 | |||
Bærumsvømmerne | 2:27.47 | |||||||||
47 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 300 | 35.14 | 1:14.99 | 1:53.69 | 2:32.24 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:33.58 | |||||||||
48 | Gabriel Hachem | 2005 | 292 | 36.82 | 1:15.28 | 1:55.87 | 2:33.66 | |||
Simklubben Ran | 2:35.67 | |||||||||
49 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 291 | 35.72 | 1:15.31 | 1:56.15 | 2:33.91 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:34.61 | |||||||||
50 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 288 | 35.61 | 1:14.76 | 1:54.82 | 2:34.34 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:33.51 | |||||||||
51 | Alexander Griffin | 2004 | 279 | 35.91 | 1:15.68 | 1:57.94 | 2:35.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.68 | |||||||||
52 | William Leander Agerskov | 2004 | 276 | 36.24 | 1:15.93 | 1:56.61 | 2:36.65 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:42.60 | |||||||||
53 | Gustav Bach | 2005 | 272 | 36.73 | 1:16.32 | 1:57.61 | 2:37.41 | |||
Simklubben Ran | 2:39.07 | |||||||||
54 | Louie Hansen | 2005 | 269 | 35.65 | 1:16.72 | 1:58.25 | 2:37.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.25 | |||||||||
55 | Magnus Tullberg | 2005 | 267 | 36.64 | 1:19.48 | 1:59.53 | 2:38.30 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:38.56 | |||||||||
56 | Sebastian Pedersen | 2005 | 267 | 35.96 | 1:16.77 | 1:57.53 | 2:38.34 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:53.13 | |||||||||
57 | Alexander Asmussen | 2004 | 266 | 35.97 | 1:16.92 | 1:58.74 | 2:38.54 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:56.98 | |||||||||
58 | Laurits Boserup | 2005 | 259 | 37.44 | 1:18.14 | 2:00.64 | 2:39.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.51 | |||||||||
59 | Isaac Rasmussen | 2004 | 250 | 35.76 | 1:18.32 | 2:01.01 | 2:41.71 | |||
Kristianstads SLS | 2:38.06 | |||||||||
60 | August Sølvsteen | 2005 | 250 | 36.90 | 1:19.29 | 2:01.86 | 2:41.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.76 | |||||||||
61 | Bertram Olesen | 2005 | 243 | 36.30 | 1:17.78 | 2:01.75 | 2:43.25 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:48.34 | |||||||||
62 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 229 | 37.31 | 1:19.22 | 2:03.06 | 2:46.60 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:45.18 | |||||||||
63 | Theodor Møller | 2005 | 221 | 39.00 | 1:20.42 | 2:06.14 | 2:48.55 | |||
Vest-Brøndby | 2:37.52 | |||||||||
64 | Felix Jönsson | 2004 | 217 | 36.29 | 1:18.30 | 2:05.58 | 2:49.61 | |||
Kristianstads SLS | 2:41.37 | |||||||||
65 | Marcus Appel | 2003 | 209 | 38.66 | 1:23.12 | 2:08.66 | 2:51.82 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:50.54 | |||||||||
66 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 206 | 38.50 | 1:22.74 | 2:10.36 | 2:52.53 | |||
Farum Svømmeklub | 2:49.06 | |||||||||
67 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 197 | 39.11 | 1:23.68 | 2:10.64 | 2:55.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.33 | |||||||||
68 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 192 | 40.71 | 1:25.29 | 2:12.95 | 2:56.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.81 | |||||||||
69 | Mauritz Otzen | 2005 | 191 | 39.43 | 1:24.69 | 2:12.11 | 2:56.87 | |||
Vest-Brøndby | 3:00.02 | |||||||||
70 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 188 | 37.66 | 1:24.29 | 2:11.98 | 2:57.96 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:01.19 | |||||||||
71 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 153 | 40.52 | 1:30.33 | 2:21.46 | 3:10.45 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Rytter Bech | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:42.60 | |||||||||
- | Oscar Cleemann | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:16.68 | |||||||||
- | William Hoffmann Hyldig | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.31 | |||||||||
- | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:51.10 | |||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: COLOPALST |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 714 | 27.10 | 56.14 | 1:25.35 | 1:54.10 | |||
Birkerød Svømmeklub | 1:54.60 | |||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 600 | 29.64 | 59.92 | 1:31.98 | 2:00.91 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:01.48 | |||||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 586 | 28.53 | 58.86 | 1:30.90 | 2:01.84 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:04.07 | |||||||||
4 | Nicholas Lia | 2001 | 581 | 28.16 | 58.95 | 1:30.46 | 2:02.23 | |||
Bærumsvømmerne | 1:54.39 | |||||||||
5 | Julius Munk | 2000 | 562 | 29.36 | 1:00.46 | 1:32.72 | 2:03.56 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:07.13 | |||||||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | 548 | 28.21 | 59.53 | 1:31.92 | 2:04.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.96 | |||||||||
7 | Victor Bergstrand | 2000 | 532 | 28.04 | 59.10 | 1:32.38 | 2:05.85 | |||
Simklubben Poseidon | 2:02.04 | |||||||||
8 | Jakob Mose | 2000 | 521 | 28.81 | 1:01.23 | 1:33.80 | 2:06.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:03.27 | |||||||||
9 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 515 | 29.57 | 1:02.81 | 1:36.36 | 2:07.24 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.25 | |||||||||
10 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 511 | 29.86 | 1:02.56 | 1:35.48 | 2:07.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:08.61 | |||||||||
11 | Anders Skousen | 2002 | 502 | 28.97 | 1:02.59 | 1:35.53 | 2:08.31 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:11.48 | |||||||||
12 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 490 | 30.14 | 1:03.09 | 1:37.44 | 2:09.30 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:08.36 | |||||||||
13 | Nicolai Wiuff | 2002 | 484 | 29.36 | 1:02.25 | 1:35.24 | 2:09.85 | |||
Herlev Svømning | 2:09.21 | |||||||||
14 | Jonatan Risåsen | 2000 | 481 | 28.75 | 1:01.70 | 1:35.15 | 2:10.14 | |||
Bærumsvømmerne | 2:02.12 | |||||||||
15 | Mads Lind | 2002 | 477 | 30.17 | 1:04.12 | 1:37.86 | 2:10.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:11.56 | |||||||||
16 | Pontus Hake | 2001 | 471 | 30.88 | 1:04.19 | 1:38.71 | 2:11.07 | |||
Simklubben Poseidon | 2:13.17 | |||||||||
17 | Lucas Burmester | 2002 | 437 | 31.38 | 1:06.31 | 1:40.36 | 2:14.38 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:20.31 | |||||||||
18 | Luis Velasquez | 2001 | 431 | 32.17 | 1:05.70 | 1:41.38 | 2:14.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.49 | |||||||||
19 | William S. Michaelsen | 2001 | 426 | 31.01 | 1:05.91 | 1:40.70 | 2:15.52 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:13.02 | |||||||||
20 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | 426 | 31.57 | 1:07.03 | 1:41.63 | 2:15.55 | |||
Bærumsvømmerne | 2:18.07 | |||||||||
21 | Joel Johnsson | 2000 | 419 | 31.84 | 1:05.03 | 1:41.06 | 2:16.27 | |||
Kristianstads SLS | 2:14.79 | |||||||||
22 | Anders Norheim | 2000 | 415 | 29.66 | 1:03.43 | 1:40.99 | 2:16.70 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
23 | Harry Petersson | 2002 | 406 | 31.37 | 1:06.39 | 1:42.67 | 2:17.65 | |||
Kristianstads SLS | 2:16.25 | |||||||||
24 | Daniel Didriksen | 2002 | 405 | 30.66 | 1:06.16 | 1:43.06 | 2:17.82 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:17.54 | |||||||||
25 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 399 | 31.58 | 1:08.19 | 1:44.27 | 2:18.50 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:32.80 | |||||||||
26 | Anders Hvidt | 2002 | 395 | 32.16 | 1:05.68 | 1:43.34 | 2:18.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.20 | |||||||||
27 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | 394 | 32.22 | 1:07.21 | 1:43.99 | 2:19.04 | |||
Bærumsvømmerne | 2:11.98 | |||||||||
28 | Mathias Jelshøj | 2001 | 394 | 31.42 | 1:06.54 | 1:42.86 | 2:19.10 | |||
Herlev Svømning | 2:19.97 | |||||||||
29 | Alexander Stærkær | 2002 | 379 | 32.91 | 1:09.51 | 1:46.09 | 2:20.85 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.17 | |||||||||
30 | Jacob El Mokri | 2001 | 374 | 32.09 | 1:08.07 | 1:44.40 | 2:21.56 | |||
Kristianstads SLS | 2:18.99 | |||||||||
31 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 371 | 31.90 | 1:07.22 | 1:45.22 | 2:21.95 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:17.75 | |||||||||
32 | Emil Pettersson | 2002 | 364 | 32.02 | 1:07.71 | 1:44.84 | 2:22.73 | |||
Simklubben Poseidon | 2:23.86 | |||||||||
33 | Oliver Pavkovic | 2001 | 364 | 31.98 | 1:07.81 | 1:46.53 | 2:22.85 | |||
Kristianstads SLS | 2:19.11 | |||||||||
34 | Gustav Östlund | 2000 | 355 | 25.46 | 1:07.04 | 1:46.93 | 2:23.94 | |||
Simklubben Poseidon | 2:02.58 | |||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: COLOPALST |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | 734 | 26.26 | 55.05 | 1:24.30 | 1:53.03 | |||
Spårvägens Simförening | 1:49.53 | |||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 702 | 26.81 | 55.61 | 1:24.81 | 1:54.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.31 | |||||||||
3 | Christoffer Carlsen | 1992 | 669 | 26.65 | 55.42 | 1:26.88 | 1:56.59 | |||
Helsingborgs Simsällskap | 1:55.08 | |||||||||
4 | Claus Lerche Iversen | 1977 | 633 | 27.72 | 58.66 | 1:28.63 | 1:58.78 | |||
Birkerød Svømmeklub | 1:55.75 | |||||||||
5 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 628 | 28.15 | 58.61 | 1:29.18 | 1:59.07 | |||
Birkerød Svømmeklub | 1:56.43 | |||||||||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | 622 | 28.47 | 58.91 | 1:29.58 | 1:59.44 | |||
Allerød Svømmeklub | 1:59.59 | |||||||||
7 | Oliver Jacobsen | 1997 | 575 | 28.81 | 1:00.64 | 1:32.28 | 2:02.66 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 1:56.68 | |||||||||
8 | Oskar Johansson | 1993 | 574 | 28.79 | 1:00.03 | 1:32.49 | 2:02.73 | |||
Kungsbacka Simsällskap | 2:00.43 | |||||||||
9 | Alexander Eggers | 1999 | 573 | 27.52 | 59.57 | 1:33.03 | 2:02.79 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:03.25 | |||||||||
10 | Joakim Brønnum | 1997 | 567 | 28.62 | 59.71 | 1:31.77 | 2:03.21 | |||
Allerød Svømmeklub | 1:56.34 | |||||||||
11 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 563 | 28.30 | 58.90 | 1:31.96 | 2:03.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.49 | |||||||||
12 | Eric Hinderup | 1998 | 521 | 28.65 | 1:00.62 | 1:32.88 | 2:06.72 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | 2:01.82 | |||||||||
13 | Jesper Olsson | 1998 | 521 | 27.78 | 59.18 | 1:32.40 | 2:06.73 | |||
Simklubben Poseidon | 2:01.45 | |||||||||
14 | Anton Johansson | 1996 | 512 | 28.37 | 1:00.95 | 1:34.17 | 2:07.50 | |||
Kungsbacka Simsällskap | 2:04.27 | |||||||||
15 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | 500 | 28.02 | 1:00.44 | 1:34.20 | 2:08.50 | |||
Simklubben Poseidon | 2:11.52 | |||||||||
16 | Alexander Olsson | 1996 | 468 | 31.11 | 1:03.32 | 1:37.86 | 2:11.34 | |||
Simklubben Poseidon | 2:08.83 | |||||||||
- | Mattias Carlsson | 1990 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:55.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: BRØDSNEDKEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 516 | 39.75 | 1:23.72 | 2:09.21 | 2:53.41 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:46.97 | |||||||||
2 | Signe Krag Andersen | 2004 | 476 | 39.24 | 1:24.01 | 2:11.08 | 2:58.05 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:55.72 | |||||||||
3 | Camille Nørby | 2004 | 463 | 42.15 | 1:27.96 | 2:15.14 | 2:59.69 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:53.15 | |||||||||
4 | Lisa Leonie Krüger | 2004 | 461 | 41.79 | 1:27.12 | 2:14.81 | 2:59.98 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 2:50.96 | |||||||||
5 | Dagmar Boeck | 2004 | 444 | 40.08 | 1:25.67 | 2:13.83 | 3:02.27 | |||
Farum Svømmeklub | 2:57.09 | |||||||||
6 | Caroline Villum Færch | 2005 | 436 | 43.20 | 1:30.59 | 2:19.01 | 3:03.44 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:11.61 | |||||||||
7 | Line Thode Møller | 2004 | 430 | 42.40 | 1:30.17 | 2:18.33 | 3:04.30 | |||
Farum Svømmeklub | 3:13.05 | |||||||||
8 | Anna R. Strøbek | 2005 | 428 | 42.29 | 1:29.55 | 2:16.75 | 3:04.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.43 | |||||||||
9 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 422 | 40.96 | 1:29.16 | 2:16.72 | 3:05.45 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 417 | 43.38 | 1:29.97 | 2:19.50 | 3:06.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.35 | |||||||||
11 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 410 | 42.30 | 1:31.08 | 2:17.90 | 3:07.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:10.25 | |||||||||
12 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 389 | 44.03 | 1:32.46 | 2:22.16 | 3:10.53 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:22.97 | |||||||||
13 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 384 | 45.73 | 1:32.81 | 2:24.27 | 3:11.25 | |||
Vest-Brøndby | 3:15.12 | |||||||||
14 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 379 | 43.07 | 1:32.30 | 2:22.86 | 3:12.20 | |||
Albertslund IF | 3:03.97 | |||||||||
15 | Johanne Weber | 2005 | 377 | 43.84 | 1:34.07 | 2:23.44 | 3:12.53 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:21.68 | |||||||||
16 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 375 | 44.85 | 1:34.47 | 2:24.50 | 3:12.83 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:13.73 | |||||||||
17 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 370 | 42.26 | 1:32.32 | 2:23.36 | 3:13.62 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 3:04.65 | |||||||||
18 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 350 | 43.16 | 1:33.92 | 2:25.25 | 3:17.35 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:22.98 | |||||||||
19 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 342 | 45.12 | 1:35.23 | 2:27.45 | 3:18.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:19.43 | |||||||||
20 | Molly Szczepanski | 2006 | 333 | 45.78 | 1:36.66 | 2:29.20 | 3:20.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:23.58 | |||||||||
21 | Laura Thomadsen | 2004 | 331 | 46.42 | 1:35.86 | 2:30.06 | 3:20.94 | |||
Albertslund IF | 3:14.36 | |||||||||
22 | Rikke Therp | 2006 | 320 | 46.08 | 1:39.01 | 2:31.18 | 3:23.26 | |||
Vest-Brøndby | 3:24.63 | |||||||||
23 | Alba Mantoni | 2006 | 320 | 46.27 | 1:38.63 | 2:30.48 | 3:23.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:26.50 | |||||||||
24 | Elly Petersson | 2005 | 316 | 45.93 | 1:36.54 | 2:31.44 | 3:24.04 | |||
Kristianstads SLS | 3:24.68 | |||||||||
25 | Mathilde Rømer | 2006 | 314 | 45.12 | 1:38.92 | 2:30.83 | 3:24.49 | |||
Farum Svømmeklub | 3:22.90 | |||||||||
26 | Clara Björkegren | 2004 | 308 | 46.40 | 1:39.60 | 2:31.84 | 3:25.97 | |||
Bærumsvømmerne | 3:15.42 | |||||||||
27 | Liva Lund Hansen | 2005 | 301 | 49.44 | 1:41.61 | 2:36.78 | 3:27.38 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 3:22.78 | |||||||||
28 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 301 | 47.86 | 1:42.09 | 2:36.47 | 3:27.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:35.54 | |||||||||
29 | Annika Køhn | 2005 | 299 | 46.70 | 1:39.69 | 2:33.28 | 3:27.98 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | ||||||||||
30 | Anna Blom Bygum | 2006 | 276 | 50.10 | 1:42.83 | 2:39.88 | 3:33.42 | |||
Vest-Brøndby | 3:27.37 | |||||||||
31 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 252 | 49.74 | 1:46.10 | 2:45.69 | 3:40.22 | |||
Swim Team Tåstrup | 3:41.20 | |||||||||
32 | Rania Bouzir | 2006 | 249 | 47.87 | 1:45.45 | 2:40.83 | 3:40.95 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 3:34.46 | |||||||||
33 | Maica Jensen | 2006 | 249 | 50.54 | 1:46.79 | 2:44.73 | 3:40.97 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 248 | 51.62 | 1:48.51 | 2:48.61 | 3:41.28 | |||
Herlev Svømning | 4:13.09 | |||||||||
35 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 234 | 50.99 | 1:48.56 | 2:48.45 | 3:45.54 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 160 | 53.13 | 1:59.15 | 3:07.33 | 4:16.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:45.00 | |||||||||
- | Frederikke Falk-List | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.66 | |||||||||
- | Mathilde Syberg Glud | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:21.26 | |||||||||
- | Caroline Bach Mindested | 2005 | DSQ | Ej samt ber v 150m | ||||||
Allerød Svømmeklub | 3:09.31 | |||||||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: BRØDSNEDKEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 762 | 35.57 | 1:13.92 | 1:53.01 | 2:32.25 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:29.35 | |||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 659 | 37.44 | 1:18.24 | 1:59.87 | 2:39.85 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:33.59 | |||||||||
3 | Josephine Kruse | 2002 | 657 | 36.27 | 1:17.02 | 1:57.85 | 2:40.01 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:30.99 | |||||||||
4 | Julie K Rose | 2003 | 610 | 35.86 | 1:17.24 | 2:00.17 | 2:44.01 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:45.23 | |||||||||
5 | Astrid Nielsen | 2002 | 554 | 37.42 | 1:21.70 | 2:04.45 | 2:49.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.23 | |||||||||
6 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 534 | 38.60 | 1:23.38 | 2:07.35 | 2:51.43 | |||
Herlev Svømning | 2:49.33 | |||||||||
7 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 523 | 38.79 | 1:21.66 | 2:07.72 | 2:52.56 | |||
Herlev Svømning | 2:43.88 | |||||||||
8 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 511 | 38.31 | 1:22.66 | 2:06.81 | 2:53.97 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:42.09 | |||||||||
9 | Boel Bergquist | 2003 | 502 | 38.90 | 1:23.73 | 2:08.68 | 2:54.92 | |||
Simklubben Poseidon | 2:58.16 | |||||||||
10 | Amanda Hietala | 2002 | 473 | 39.46 | 1:24.14 | 2:10.65 | 2:58.46 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:55.93 | |||||||||
11 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 468 | 39.66 | 1:27.38 | 2:11.55 | 2:59.07 | |||
Kristianstads SLS | 2:55.71 | |||||||||
12 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 463 | 40.80 | 1:27.89 | 2:12.83 | 2:59.74 | |||
Allerød Svømmeklub | 3:02.67 | |||||||||
13 | Vilde Skaug | 2002 | 428 | 35.07 | 1:23.79 | 2:13.10 | 3:04.53 | |||
Bærumsvømmerne | 2:35.83 | |||||||||
14 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 401 | 43.84 | 1:32.38 | 2:21.23 | 3:08.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:16.66 | |||||||||
15 | Amalie Schou | 2003 | 383 | 42.14 | 1:31.65 | 2:20.58 | 3:11.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:01.90 | |||||||||
16 | Ida Oest | 2003 | 380 | 42.29 | 1:31.15 | 2:20.42 | 3:11.96 | |||
Herlev Svømning | 3:14.42 | |||||||||
17 | Laura Boutrup | 2003 | 367 | 44.96 | 1:35.28 | 2:24.54 | 3:14.20 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:18.35 | |||||||||
18 | Ella Kristine W. Johannes | 2002 | 360 | 44.22 | 1:32.18 | 2:25.19 | 3:15.47 | |||
Bærumsvømmerne | 3:02.13 | |||||||||
19 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 317 | 44.51 | 1:36.94 | 2:30.82 | 3:23.86 | |||
Albertslund IF | 3:40.82 | |||||||||
20 | Michelle Nguyen | 2002 | 291 | 45.81 | 1:39.94 | 2:33.76 | 3:29.91 | |||
Kristianstads SLS | 3:13.75 | |||||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | 3:00.70 | |||||||||
- | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:03.08 | |||||||||
- | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | DSQ | 2 brystben v 25 m | ||||||
Kristianstads SLS | 2:51.02 | |||||||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: BRØDSNEDKEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Jendbro | 2000 | 672 | 37.13 | 1:17.07 | 1:58.87 | 2:38.77 | |||
Simklubben Poseidon | 2:36.65 | |||||||||
2 | Jenny Le | 2000 | 527 | 37.59 | 1:20.39 | 2:04.91 | 2:52.14 | |||
Simklubben Poseidon | 2:45.31 | |||||||||
3 | Asta H Jensen | 2000 | 363 | 43.82 | 1:34.14 | 2:24.03 | 3:14.86 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:19.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: PEARLY |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | 243 | 1:31.53 | 1:31.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.20 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 240 | 1:31.91 | 1:31.91 | |||||
Herlev Svømning | 1:34.78 | |||||||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 229 | 1:33.34 | 1:33.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.55 | |||||||||
4 | Erik Rasmussen | 2006 | 228 | 1:33.46 | 1:33.46 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.19 | |||||||||
5 | August Taul | 2006 | 218 | 1:34.81 | 1:34.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.32 | |||||||||
6 | Felix Lepp | 2006 | 202 | 1:37.30 | 1:37.30 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:38.75 | |||||||||
7 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 187 | 1:39.86 | 1:39.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:39.88 | |||||||||
8 | David Johannes Dahl | 2006 | 185 | 45.36 | 1:40.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:47.01 | |||||||||
9 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 183 | 46.91 | 1:40.55 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.73 | |||||||||
10 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 174 | 48.08 | 1:42.15 | |||||
Vest-Brøndby | 1:44.87 | |||||||||
11 | Ditlev Queitsch | 2006 | 156 | 49.21 | 1:46.11 | |||||
Vest-Brøndby | 1:45.33 | |||||||||
12 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 154 | 48.64 | 1:46.57 | |||||
Vest-Brøndby | 1:49.05 | |||||||||
13 | Joshua Thon | 2006 | 142 | 1:49.41 | 1:49.41 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:32.55 | |||||||||
14 | Josef Shukri | 2006 | 138 | 54.27 | 1:50.51 | |||||
Vest-Brøndby | 2:00.50 | |||||||||
15 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 123 | 52.57 | 1:54.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:02.65 | |||||||||
- | Kristoffer Thaulow | 2007 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:50.70 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: PEARLY |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 432 | 1:15.57 | 1:15.57 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:12.00 | |||||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | 417 | 1:16.42 | 1:16.42 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:15.28 | |||||||||
3 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 413 | 35.99 | 1:16.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.90 | |||||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | 401 | 1:17.45 | 1:17.45 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:17.11 | |||||||||
5 | Joel Henriksson | 2003 | 380 | 1:18.87 | 1:18.87 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:18.17 | |||||||||
6 | Noah Malmgren | 2004 | 374 | 1:19.23 | 1:19.23 | |||||
S71 | 1:17.19 | |||||||||
7 | Oscar Cleemann | 2003 | 361 | 36.09 | 1:20.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.51 | |||||||||
8 | Alexander Tullberg | 2003 | 345 | 1:21.40 | 1:21.40 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:17.44 | |||||||||
9 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 342 | 1:21.67 | 1:21.67 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.72 | |||||||||
10 | Mads Liechti | 2004 | 341 | 38.44 | 1:21.70 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
11 | Mads Naver | 2004 | 322 | 38.54 | 1:23.27 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:25.98 | |||||||||
12 | Alexander Griffin | 2004 | 313 | 40.42 | 1:24.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.33 | |||||||||
13 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 303 | 41.33 | 1:25.05 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:20.01 | |||||||||
14 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 299 | 38.52 | 1:25.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.96 | |||||||||
15 | Peter Holm | 2003 | 299 | 38.40 | 1:25.38 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.63 | |||||||||
16 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 298 | 39.84 | 1:25.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.92 | |||||||||
17 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 290 | 42.38 | 1:26.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.97 | |||||||||
18 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 288 | 39.88 | 1:26.47 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.93 | |||||||||
19 | Chengyue Li | 2004 | 281 | 39.56 | 1:27.12 | |||||
Simklubben Ran | 1:22.93 | |||||||||
20 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 281 | 41.01 | 1:27.14 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:21.12 | |||||||||
21 | Janus Schnabl | 2003 | 278 | 44.63 | 1:27.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.01 | |||||||||
22 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 275 | 42.01 | 1:27.79 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:28.05 | |||||||||
22 | Mathias Lindgaard | 2004 | 275 | 40.74 | 1:27.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.87 | |||||||||
24 | August Arup Neergaard | 2005 | 272 | 42.58 | 1:28.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.50 | |||||||||
25 | Laurits Boserup | 2005 | 271 | 40.47 | 1:28.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.80 | |||||||||
26 | Erik Li | 2003 | 262 | 41.00 | 1:29.18 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.18 | |||||||||
27 | Bertram Olesen | 2005 | 256 | 42.80 | 1:29.94 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.84 | |||||||||
28 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 254 | 43.31 | 1:30.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.58 | |||||||||
29 | Xander Pontoppidan | 2003 | 250 | 41.89 | 1:30.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Jonathan Beck | 2004 | 247 | 42.64 | 1:31.02 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:30.29 | |||||||||
31 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 237 | 44.42 | 1:32.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.54 | |||||||||
32 | Mauritz Otzen | 2005 | 232 | 42.69 | 1:32.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.97 | |||||||||
33 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 227 | 45.76 | 1:33.58 | |||||
Herlev Svømning | 1:40.51 | |||||||||
34 | Lucas Kaavé | 2004 | 218 | 46.66 | 1:34.84 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:49.50 | |||||||||
35 | Malte Hjalholt | 2003 | 210 | 45.57 | 1:36.03 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:32.63 | |||||||||
36 | Gabriel Hachem | 2005 | 205 | 43.45 | 1:36.83 | |||||
Simklubben Ran | 1:34.75 | |||||||||
37 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 195 | 47.32 | 1:38.40 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:34.12 | |||||||||
38 | Louie Hansen | 2005 | 195 | 47.33 | 1:38.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.65 | |||||||||
39 | Isaac Rasmussen | 2004 | 194 | 45.36 | 1:38.63 | |||||
Kristianstads SLS | 1:30.87 | |||||||||
40 | Gustav Bach | 2005 | 192 | 46.45 | 1:38.91 | |||||
Simklubben Ran | 1:36.57 | |||||||||
41 | William Leander Agerskov | 2004 | 191 | 47.77 | 1:39.06 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Patrick Lind | 2004 | 184 | 45.36 | 1:40.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.57 | |||||||||
43 | Marcus Appel | 2003 | 182 | 48.99 | 1:40.78 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:45.62 | |||||||||
44 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 171 | 50.79 | 1:42.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.12 | |||||||||
45 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 167 | 50.02 | 1:43.70 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:40.90 | |||||||||
46 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 167 | 48.93 | 1:43.74 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:45.18 | |||||||||
47 | Victor Bornemann | 2004 | 163 | 48.95 | 1:44.39 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:56.89 | |||||||||
48 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 137 | 54.32 | 1:50.59 | |||||
Herlev Svømning | 2:05.28 | |||||||||
49 | August Sølvsteen | 2005 | 133 | 52.48 | 1:51.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:50.00 | |||||||||
- | Daniel Garne Larsen | 2003 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | 1:12.71 | |||||||||
- | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.30 | |||||||||
- | Jeppe Kjær | 2004 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | 1:27.97 | |||||||||
- | Theodor Møller | 2005 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:36.23 | |||||||||
- | William Hoffmann Hyldig | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: PEARLY |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 524 | 34.39 | 1:10.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.12 | |||||||||
2 | Felix Lund | 2001 | 494 | 33.83 | 1:12.25 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.18 | |||||||||
3 | William Houen | 2001 | 465 | 35.25 | 1:13.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.74 | |||||||||
4 | Linus Ljunghusen | 2000 | 460 | 35.92 | 1:13.96 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:12.49 | |||||||||
5 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 459 | 33.61 | 1:14.05 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.51 | |||||||||
6 | Agmund Riiser | 2001 | 455 | 34.74 | 1:14.24 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:11.28 | |||||||||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 412 | 34.73 | 1:16.73 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.25 | |||||||||
8 | William S. Michaelsen | 2001 | 390 | 35.46 | 1:18.15 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.53 | |||||||||
9 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 385 | 35.94 | 1:18.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.03 | |||||||||
10 | Daniel Li | 2002 | 372 | 38.17 | 1:19.40 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:19.31 | |||||||||
11 | Laurids Holme | 2000 | 339 | 39.30 | 1:21.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.33 | |||||||||
12 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 336 | 38.97 | 1:22.13 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:21.70 | |||||||||
13 | Ahmed Sadoon | 2002 | 331 | 35.25 | 1:22.52 | |||||
Kristianstads SLS | 1:18.03 | |||||||||
14 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 321 | 38.57 | 1:23.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.98 | |||||||||
15 | Jacob El Mokri | 2001 | 313 | 39.41 | 1:24.06 | |||||
Kristianstads SLS | 1:21.06 | |||||||||
16 | Altin Misimi | 2002 | 294 | 39.12 | 1:25.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.77 | |||||||||
17 | Anders Hvidt | 2002 | 281 | 42.27 | 1:27.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.53 | |||||||||
18 | Oliver Pavkovic | 2001 | 224 | 45.23 | 1:33.98 | |||||
Kristianstads SLS | 1:27.65 | |||||||||
- | Jesper Schiødt | 2001 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.41 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: PEARLY |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Kähr | 1995 | 642 | 30.30 | 1:06.21 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | 1:03.93 | |||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 609 | 30.89 | 1:07.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.65 | |||||||||
3 | Anton Dahlgren | 1993 | 537 | 32.74 | 1:10.25 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | 1:08.79 | |||||||||
4 | Joakim Brønnum | 1997 | 521 | 33.06 | 1:10.99 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:06.11 | |||||||||
5 | Alexander Waldo | 1998 | 446 | 34.07 | 1:14.73 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:11.54 | |||||||||
6 | Marko Vasilijevic | 1999 | 434 | 35.37 | 1:15.42 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:13.35 | |||||||||
7 | Yannick Opätz | 1999 | 403 | 34.46 | 1:17.32 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:14.06 | |||||||||
8 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 327 | 39.94 | 1:22.92 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.92 | |||||||||
9 | Erling Syversveen Lie | 1999 | 323 | 34.77 | 1:23.22 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:11.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: DELOITTE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Bonefeld | 2004 | 544 | 36.93 | 1:14.39 | 1:54.71 | 2:31.90 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:30.54 | |||||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 509 | 37.39 | 1:18.09 | 1:57.52 | 2:35.32 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:44.86 | |||||||||
3 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 495 | 37.03 | 1:16.65 | 1:58.09 | 2:36.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.47 | |||||||||
4 | Karoline K. Larsen | 2004 | 477 | 38.15 | 1:18.32 | 1:59.74 | 2:38.69 | |||
Farum Svømmeklub | 3:01.32 | |||||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 475 | 37.65 | 1:17.87 | 1:59.25 | 2:38.92 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:39.41 | |||||||||
6 | Josephine Thomsen | 2005 | 471 | 36.26 | 1:17.71 | 1:58.16 | 2:39.38 | |||
Herlev Svømning | 2:44.55 | |||||||||
7 | Anne Sofie Evald | 2004 | 468 | 36.46 | 1:17.27 | 1:58.95 | 2:39.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.78 | |||||||||
8 | Agnete Boelt | 2006 | 466 | 37.20 | 1:17.68 | 1:59.18 | 2:39.96 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:39.12 | |||||||||
9 | Linnea Hietala | 2004 | 459 | 38.70 | 1:18.28 | 2:01.38 | 2:40.73 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.99 | |||||||||
10 | Clara Toft | 2004 | 454 | 38.67 | 1:19.64 | 2:00.74 | 2:41.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.53 | |||||||||
11 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 439 | 38.29 | 1:18.68 | 2:02.69 | 2:43.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:36.08 | |||||||||
12 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 432 | 38.73 | 1:20.21 | 2:04.44 | 2:44.11 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:49.74 | |||||||||
13 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 423 | 38.90 | 1:21.08 | 2:02.81 | 2:45.20 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.34 | |||||||||
14 | Malou Nielsen | 2005 | 423 | 39.97 | 1:20.95 | 2:04.65 | 2:45.22 | |||
Farum Svømmeklub | 2:57.72 | |||||||||
15 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 419 | 40.03 | 1:21.09 | 2:04.27 | 2:45.71 | |||
Herlev Svømning | 3:03.00 | |||||||||
16 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 415 | 39.24 | 1:21.56 | 2:03.83 | 2:46.25 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:43.76 | |||||||||
17 | Liva Lund Hansen | 2005 | 408 | 39.84 | 1:22.72 | 2:05.34 | 2:47.23 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:44.97 | |||||||||
18 | Laura Hürtler | 2004 | 403 | 39.70 | 1:22.93 | 2:06.27 | 2:47.92 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 2:48.40 | |||||||||
19 | Camilla Porsdal | 2005 | 402 | 41.36 | 1:23.55 | 2:06.69 | 2:48.02 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:48.46 | |||||||||
20 | Josefine Nielsen | 2005 | 391 | 40.63 | 1:25.89 | 2:09.38 | 2:49.55 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:53.70 | |||||||||
21 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 387 | 39.91 | 1:22.52 | 2:07.33 | 2:50.14 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:10.35 | |||||||||
22 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 380 | 40.20 | 1:24.96 | 2:07.66 | 2:51.13 | |||
Albertslund IF | 2:40.55 | |||||||||
23 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 373 | 39.48 | 1:23.57 | 2:09.07 | 2:52.24 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:52.46 | |||||||||
24 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 373 | 41.74 | 1:24.03 | 2:10.02 | 2:52.32 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:49.00 | |||||||||
25 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 371 | 39.72 | 1:24.26 | 2:08.19 | 2:52.60 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:48.13 | |||||||||
26 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 370 | 41.92 | 1:24.86 | 2:11.27 | 2:52.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.50 | |||||||||
27 | Signe Eie | 2005 | 367 | 39.82 | 1:25.10 | 2:08.68 | 2:53.14 | |||
Herlev Svømning | 2:49.13 | |||||||||
28 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 364 | 41.11 | 1:24.92 | 2:10.83 | 2:53.65 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:54.22 | |||||||||
29 | Liva la Cour | 2006 | 358 | 42.66 | 1:27.85 | 2:12.55 | 2:54.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Anna Grape | 2004 | 357 | 39.85 | 1:26.02 | 2:09.95 | 2:54.73 | |||
Bærumsvømmerne | 2:43.97 | |||||||||
31 | Astrid Mulipola | 2006 | 357 | 40.08 | 1:25.48 | 2:10.12 | 2:54.76 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:48.99 | |||||||||
32 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 350 | 41.41 | 1:27.71 | 2:12.65 | 2:55.92 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:45.75 | |||||||||
33 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 343 | 43.24 | 1:27.40 | 2:14.46 | 2:57.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:12.62 | |||||||||
34 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 337 | 41.89 | 1:28.08 | 2:13.66 | 2:58.13 | |||
Allerød Svømmeklub | 3:05.13 | |||||||||
35 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 336 | 41.65 | 1:28.57 | 2:13.74 | 2:58.34 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:54.49 | |||||||||
36 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 336 | 42.73 | 1:27.10 | 2:14.39 | 2:58.40 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:46.10 | |||||||||
37 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 330 | 42.19 | 1:29.26 | 2:15.30 | 2:59.41 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 315 | 43.35 | 1:30.27 | 2:17.94 | 3:02.19 | |||
Herlev Svømning | 4:04.43 | |||||||||
39 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 311 | 41.06 | 1:28.99 | 2:16.02 | 3:02.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.04 | |||||||||
40 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 309 | 42.49 | 1:27.65 | 2:16.95 | 3:03.32 | |||
Farum Svømmeklub | 3:05.73 | |||||||||
41 | Emma Widerfors | 2005 | 309 | 41.64 | 1:29.10 | 2:15.76 | 3:03.40 | |||
Kristianstads SLS | 3:07.14 | |||||||||
42 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 308 | 43.40 | 1:31.53 | 2:18.25 | 3:03.63 | |||
Swim Team Tåstrup | 3:04.33 | |||||||||
43 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 306 | 43.87 | 1:30.85 | 2:17.88 | 3:04.00 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:01.96 | |||||||||
44 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 304 | 43.30 | 1:31.04 | 2:18.77 | 3:04.39 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:07.14 | |||||||||
45 | Emma S. Kristensen | 2005 | 296 | 42.49 | 1:30.69 | 2:18.31 | 3:06.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.49 | |||||||||
46 | Mathilde Rømer | 2006 | 288 | 43.56 | 1:33.41 | 2:20.60 | 3:07.71 | |||
Farum Svømmeklub | 3:14.46 | |||||||||
47 | Annika Køhn | 2005 | 285 | 45.61 | 1:31.94 | 2:22.70 | 3:08.46 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | ||||||||||
48 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 284 | 46.94 | 1:32.89 | 2:23.38 | 3:08.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.00 | |||||||||
49 | Laura Thomadsen | 2004 | 283 | 43.28 | 1:31.96 | 2:19.20 | 3:08.78 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
50 | Selma Nørby | 2006 | 278 | 44.71 | 1:35.16 | 2:22.95 | 3:09.99 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:12.21 | |||||||||
51 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 267 | 44.48 | 1:32.81 | 2:22.91 | 3:12.43 | |||
Kristianstads SLS | 3:10.28 | |||||||||
52 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 262 | 47.87 | 1:35.46 | 2:26.67 | 3:13.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:35.00 | |||||||||
53 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | 261 | 46.70 | 1:37.03 | 2:26.85 | 3:14.05 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:19.54 | |||||||||
54 | Johanne Hummelmose | 2006 | 258 | 46.05 | 1:34.70 | 2:26.56 | 3:14.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.00 | |||||||||
55 | Liva Wissing | 2006 | 254 | 44.52 | 1:35.77 | 2:25.27 | 3:15.72 | |||
Allerød Svømmeklub | 4:00.75 | |||||||||
56 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 254 | 46.86 | 1:37.38 | 2:28.57 | 3:15.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:18.63 | |||||||||
57 | Marie Storch | 2006 | 223 | 51.13 | 1:42.89 | 2:36.92 | 3:24.57 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:45.13 | |||||||||
58 | Mille Dige From | 2004 | 213 | 49.71 | 1:42.37 | 2:38.27 | 3:27.49 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:34.03 | |||||||||
59 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 209 | 47.70 | 1:42.48 | 2:35.34 | 3:28.77 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:39.39 | |||||||||
60 | Philippa Mitchell | 2006 | 207 | 48.49 | 1:43.39 | 2:37.63 | 3:29.57 | |||
Vest-Brøndby | 3:34.66 | |||||||||
61 | Katarina A. Jørgensen | 2006 | 164 | 54.19 | 1:50.76 | 2:51.83 | 3:46.29 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: DELOITTE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Lund | 2003 | 614 | 34.44 | 1:12.08 | 1:49.09 | 2:25.91 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:32.87 | |||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 608 | 34.35 | 1:12.23 | 1:49.08 | 2:26.43 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:30.03 | |||||||||
3 | Klara Eriksson | 2003 | 492 | 39.83 | 1:21.30 | 2:02.67 | 2:37.10 | |||
Bærumsvømmerne | 2:27.27 | |||||||||
4 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 474 | 36.22 | 1:17.44 | 1:58.43 | 2:39.02 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 2:37.72 | |||||||||
5 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 465 | 38.00 | 1:18.59 | 2:00.19 | 2:40.09 | |||
Kristianstads SLS | 2:32.62 | |||||||||
6 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 455 | 38.40 | 1:18.98 | 1:59.94 | 2:41.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:39.88 | |||||||||
6 | Ingrid Lindemann | 2003 | 455 | 38.18 | 1:18.34 | 2:00.00 | 2:41.20 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:44.81 | |||||||||
8 | Annie Thulin | 2003 | 444 | 38.22 | 1:19.03 | 2:01.82 | 2:42.55 | |||
Kristianstads SLS | 2:34.72 | |||||||||
9 | Amanda Hietala | 2002 | 437 | 38.35 | 1:20.23 | 2:00.78 | 2:43.48 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.67 | |||||||||
10 | Caroline Greni Bjerkaas | 2001 | 430 | 37.50 | 1:18.81 | 2:01.16 | 2:44.33 | |||
Bærumsvømmerne | 2:28.79 | |||||||||
11 | Sille Andersen | 2003 | 427 | 38.69 | 1:21.20 | 2:03.08 | 2:44.65 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:35.19 | |||||||||
12 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | 412 | 39.63 | 1:21.13 | 2:06.25 | 2:46.72 | |||
S71 | 2:40.00 | |||||||||
13 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 409 | 39.34 | 1:22.23 | 2:05.33 | 2:47.03 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:48.35 | |||||||||
14 | Lisa Holberg | 2002 | 388 | 40.02 | 1:21.88 | 2:06.67 | 2:50.04 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
15 | Anja Sperling | 2002 | 385 | 38.02 | 1:22.49 | 2:05.98 | 2:50.47 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 2:39.11 | |||||||||
16 | Amalie Schou | 2003 | 384 | 41.22 | 1:23.29 | 2:08.40 | 2:50.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.54 | |||||||||
17 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 361 | 42.09 | 1:25.27 | 2:12.43 | 2:54.15 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:47.16 | |||||||||
18 | Ella Kristine W. Johannes | 2002 | 337 | 42.11 | 1:26.38 | 2:14.51 | 2:58.27 | |||
Bærumsvømmerne | 2:40.87 | |||||||||
19 | Alva Stenebo | 2003 | 334 | 40.47 | 1:27.00 | 2:12.04 | 2:58.66 | |||
S71 | 2:51.64 | |||||||||
20 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 315 | 41.19 | 1:28.83 | 2:14.74 | 3:02.29 | |||
Albertslund IF | 2:57.24 | |||||||||
- | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | 2:30.80 | |||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: DELOITTE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 694 | 32.64 | 1:08.17 | 1:44.35 | 2:20.11 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | 2:17.40 | |||||||||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 589 | 35.10 | 1:12.19 | 1:50.15 | 2:27.93 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:21.59 | |||||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | 486 | 36.05 | 1:14.65 | 1:57.33 | 2:37.75 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:29.56 | |||||||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | 391 | 39.74 | 1:20.94 | 2:06.54 | 2:49.53 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:43.88 | |||||||||
5 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 389 | 39.26 | 1:24.06 | 2:07.69 | 2:49.85 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:41.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: FORLAGET COBOLT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 281 | 38.95 | 1:19.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.85 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 272 | 39.41 | 1:20.01 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.59 | |||||||||
3 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 252 | 41.19 | 1:22.07 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.44 | |||||||||
4 | Jordan Bamberg | 2006 | 246 | 39.55 | 1:22.72 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:22.81 | |||||||||
5 | Fynn Dodrimong | 2006 | 243 | 40.21 | 1:23.05 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:32.43 | |||||||||
6 | Erik Rasmussen | 2006 | 235 | 41.72 | 1:23.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.87 | |||||||||
7 | Josef Shukri | 2006 | 223 | 42.76 | 1:25.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.55 | |||||||||
8 | Ditlev Queitsch | 2006 | 210 | 41.43 | 1:27.11 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.55 | |||||||||
9 | Magnus Rasmussen | 2006 | 201 | 42.41 | 1:28.49 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.18 | |||||||||
10 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 197 | 45.01 | 1:29.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.47 | |||||||||
11 | August Taul | 2006 | 195 | 43.31 | 1:29.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.95 | |||||||||
12 | David Johannes Dahl | 2006 | 195 | 44.96 | 1:29.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.89 | |||||||||
13 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 178 | 44.07 | 1:32.17 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.50 | |||||||||
14 | Christian Nimb | 2006 | 172 | 44.14 | 1:33.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.47 | |||||||||
15 | Daniel Beck | 2006 | 165 | 47.25 | 1:34.48 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:39.19 | |||||||||
16 | Felix Lepp | 2006 | 162 | 48.53 | 1:35.01 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:43.24 | |||||||||
17 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 151 | 45.81 | 1:37.17 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.16 | |||||||||
18 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 102 | 52.66 | 1:50.84 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:56.95 | |||||||||
- | Kristoffer Thaulow | 2007 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:40.14 | |||||||||
- | Marco Gundel Harmens | 2006 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:47.23 | |||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: FORLAGET COBOLT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | 532 | 31.60 | 1:03.95 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:00.39 | |||||||||
2 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 488 | 32.47 | 1:05.84 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
3 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | 452 | 32.85 | 1:07.53 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:04.01 | |||||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | 444 | 32.97 | 1:07.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.43 | |||||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | 437 | 33.24 | 1:08.32 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:05.94 | |||||||||
6 | Alexander Vergereau | 2004 | 435 | 32.96 | 1:08.43 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:07.31 | |||||||||
7 | Joel Henriksson | 2003 | 414 | 33.72 | 1:09.56 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:09.94 | |||||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | 405 | 34.68 | 1:10.05 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
9 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 394 | 34.44 | 1:10.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.10 | |||||||||
10 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 376 | 34.84 | 1:11.81 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:10.06 | |||||||||
11 | Jeppe Kjær | 2004 | 370 | 34.84 | 1:12.20 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:09.56 | |||||||||
12 | Eigil Sigfusson | 2004 | 366 | 35.91 | 1:12.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
13 | Tomislav Corluka | 2003 | 365 | 34.21 | 1:12.52 | |||||
Kristianstads SLS | 1:10.66 | |||||||||
14 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 358 | 35.47 | 1:12.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.36 | |||||||||
15 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 355 | 35.07 | 1:13.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.00 | |||||||||
16 | Tobias Rosengaard | 2005 | 344 | 35.70 | 1:13.96 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:16.25 | |||||||||
17 | Erik Li | 2003 | 343 | 35.44 | 1:14.07 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.44 | |||||||||
18 | Noah Malmgren | 2004 | 338 | 35.56 | 1:14.41 | |||||
S71 | 1:12.50 | |||||||||
19 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 336 | 36.75 | 1:14.57 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:13.36 | |||||||||
20 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 334 | 37.09 | 1:14.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.81 | |||||||||
21 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 333 | 36.55 | 1:14.77 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:13.02 | |||||||||
21 | William Ølshøj | 2004 | 333 | 36.84 | 1:14.77 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:13.92 | |||||||||
23 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 332 | 37.19 | 1:14.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.40 | |||||||||
24 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 329 | 36.19 | 1:15.04 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:12.27 | |||||||||
25 | Herman Modig | 2003 | 328 | 36.44 | 1:15.16 | |||||
Kristianstads SLS | 1:13.12 | |||||||||
26 | Matias Munkholm | 2004 | 324 | 36.79 | 1:15.49 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:11.61 | |||||||||
27 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 322 | 36.48 | 1:15.62 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.31 | |||||||||
28 | Mathias Lindgaard | 2004 | 320 | 36.53 | 1:15.77 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.77 | |||||||||
29 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 288 | 38.34 | 1:18.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
30 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 287 | 37.47 | 1:18.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.07 | |||||||||
31 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 278 | 39.11 | 1:19.37 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.19 | |||||||||
32 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 278 | 37.69 | 1:19.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.99 | |||||||||
33 | Cornelius Olsen | 2005 | 277 | 37.74 | 1:19.50 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:17.75 | |||||||||
34 | August Arup Neergaard | 2005 | 277 | 39.09 | 1:19.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.38 | |||||||||
34 | Oskar Clausen | 2004 | 277 | 38.88 | 1:19.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.26 | |||||||||
36 | Villads Arfelt | 2004 | 277 | 40.12 | 1:19.54 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:20.19 | |||||||||
37 | Peter Holm | 2003 | 270 | 38.43 | 1:20.20 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.15 | |||||||||
38 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 266 | 38.50 | 1:20.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.18 | |||||||||
39 | Lucas Kaavé | 2004 | 265 | 40.89 | 1:20.72 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.66 | |||||||||
40 | Oscar Boyer | 2004 | 264 | 38.95 | 1:20.82 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:21.36 | |||||||||
41 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 262 | 38.76 | 1:20.97 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.54 | |||||||||
42 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 258 | 39.61 | 1:21.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.27 | |||||||||
43 | Gabriel Hachem | 2005 | 257 | 40.35 | 1:21.45 | |||||
Simklubben Ran | 1:23.25 | |||||||||
44 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 257 | 39.62 | 1:21.46 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:17.49 | |||||||||
45 | Mads Naver | 2004 | 255 | 39.74 | 1:21.76 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:21.65 | |||||||||
46 | Anton Rytter Bech | 2005 | 253 | 40.38 | 1:21.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:25.53 | |||||||||
47 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 251 | 40.28 | 1:22.17 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:21.07 | |||||||||
48 | Chengyue Li | 2004 | 250 | 38.96 | 1:22.26 | |||||
Simklubben Ran | 1:20.44 | |||||||||
49 | Malte Hjalholt | 2003 | 249 | 40.99 | 1:22.32 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:17.12 | |||||||||
50 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 245 | 40.05 | 1:22.78 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:20.12 | |||||||||
51 | Marcus Appel | 2003 | 238 | 41.08 | 1:23.60 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.32 | |||||||||
52 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 233 | 40.53 | 1:24.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:23.17 | |||||||||
53 | Sebastian Pedersen | 2005 | 231 | 42.13 | 1:24.50 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:28.03 | |||||||||
54 | August Sølvsteen | 2005 | 229 | 41.80 | 1:24.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.86 | |||||||||
55 | Magnus Tullberg | 2005 | 226 | 42.62 | 1:25.00 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:21.84 | |||||||||
56 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 223 | 41.98 | 1:25.43 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
57 | Patrick Lind | 2004 | 207 | 43.32 | 1:27.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.46 | |||||||||
58 | Erik Schmidt | 2005 | 202 | 43.53 | 1:28.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.11 | |||||||||
59 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 202 | 43.66 | 1:28.33 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:28.83 | |||||||||
60 | Isaac Rasmussen | 2004 | 201 | 43.16 | 1:28.47 | |||||
Kristianstads SLS | 1:24.82 | |||||||||
61 | Mauritz Otzen | 2005 | 192 | 44.17 | 1:29.74 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.70 | |||||||||
62 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 180 | 42.80 | 1:31.83 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:32.98 | |||||||||
63 | Felix Jönsson | 2004 | 177 | 44.92 | 1:32.26 | |||||
Kristianstads SLS | 1:32.66 | |||||||||
64 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 173 | 46.68 | 1:33.03 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:38.95 | |||||||||
65 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 172 | 44.82 | 1:33.06 | |||||
Herlev Svømning | 1:32.59 | |||||||||
66 | Gustav Bach | 2005 | 167 | 45.35 | 1:33.97 | |||||
Simklubben Ran | 1:31.42 | |||||||||
67 | Victor Bornemann | 2004 | 166 | 44.72 | 1:34.29 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:30.06 | |||||||||
68 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 151 | 46.87 | 1:37.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:33.33 | |||||||||
69 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 143 | 48.46 | 1:39.02 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:49.67 | |||||||||
- | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:24.99 | |||||||||
- | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Villads Kruse | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Allerød Svømmeklub | 1:08.63 | |||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: FORLAGET COBOLT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 660 | 28.55 | 59.55 | |||||
Herlev Svømning | 57.09 | |||||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 613 | 29.52 | 1:01.01 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.29 | |||||||||
3 | Anders Skousen | 2002 | 515 | 30.93 | 1:04.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.84 | |||||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | 510 | 31.66 | 1:04.86 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.10 | |||||||||
5 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 482 | 31.69 | 1:06.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 455 | 33.07 | 1:07.40 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:07.86 | |||||||||
7 | William Houen | 2001 | 453 | 33.29 | 1:07.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.65 | |||||||||
8 | Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 443 | 32.43 | 1:07.97 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:07.75 | |||||||||
9 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 428 | 32.99 | 1:08.77 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:10.44 | |||||||||
10 | Jonatan Risåsen | 2000 | 416 | 34.36 | 1:09.41 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:04.93 | |||||||||
11 | Emil Pettersson | 2002 | 401 | 34.23 | 1:10.27 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:11.69 | |||||||||
12 | Daniel Didriksen | 2002 | 385 | 34.64 | 1:11.22 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
13 | Lucas Burmester | 2002 | 374 | 36.12 | 1:11.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.06 | |||||||||
14 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 368 | 35.08 | 1:12.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.12 | |||||||||
15 | Jacob El Mokri | 2001 | 358 | 35.88 | 1:12.96 | |||||
Kristianstads SLS | 1:10.93 | |||||||||
16 | Harry Petersson | 2002 | 349 | 36.27 | 1:13.59 | |||||
Kristianstads SLS | 1:10.60 | |||||||||
17 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 313 | 37.25 | 1:16.34 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.46 | |||||||||
18 | Laurids Holme | 2000 | 312 | 37.41 | 1:16.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.35 | |||||||||
19 | Daniel Li | 2002 | 308 | 36.47 | 1:16.75 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:14.13 | |||||||||
20 | Mathias Jelshøj | 2001 | 302 | 37.22 | 1:17.22 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.79 | |||||||||
21 | Oliver Pavkovic | 2001 | 249 | 1:22.32 | ||||||
Kristianstads SLS | 1:18.55 | |||||||||
- | Elias Nordeng Refstie | 2002 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | 1:07.86 | |||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: FORLAGET COBOLT |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | 776 | 27.68 | 56.42 | |||||
Simklubben Neptun | 55.10 | |||||||||
2 | Mattias Carlsson | 1990 | 756 | 28.40 | 56.91 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 56.37 | |||||||||
3 | Magnus Jákupsson | 1994 | 719 | 27.88 | 57.86 | |||||
Farum Svømmeklub | 55.46 | |||||||||
4 | Oskar Johansson | 1993 | 589 | 30.28 | 1:01.83 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | 59.83 | |||||||||
5 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 576 | 30.08 | 1:02.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.62 | |||||||||
6 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 477 | 31.91 | 1:06.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: RESTAURANT GILLELEJEHAVN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 559 | 32.54 | 1:14.06 | 1:58.42 | 2:33.06 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:29.82 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 546 | 33.25 | 1:12.09 | 2:00.03 | 2:34.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.61 | |||||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | 512 | 34.29 | 1:16.28 | 2:00.89 | 2:37.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.02 | |||||||||
4 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 505 | 32.63 | 1:14.09 | 2:01.18 | 2:38.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.45 | |||||||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 496 | 34.11 | 1:16.63 | 2:02.64 | 2:39.27 | |||
Herlev Svømning | 2:38.90 | |||||||||
6 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 493 | 32.02 | 1:13.83 | 2:00.75 | 2:39.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:37.21 | |||||||||
7 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 486 | 35.86 | 1:14.58 | 2:05.81 | 2:40.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.12 | |||||||||
8 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 478 | 34.18 | 1:14.40 | 2:04.36 | 2:41.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.65 | |||||||||
9 | Agnete Boelt | 2006 | 470 | 35.15 | 1:14.26 | 2:03.43 | 2:42.17 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:36.65 | |||||||||
10 | Josephine Thomsen | 2005 | 464 | 34.06 | 1:15.96 | 2:05.10 | 2:42.88 | |||
Herlev Svømning | 2:45.18 | |||||||||
11 | Emma Stoltz | 2004 | 464 | 35.12 | 1:19.79 | 2:04.50 | 2:42.90 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:39.15 | |||||||||
12 | Linnea Hietala | 2004 | 456 | 34.74 | 1:16.17 | 2:06.27 | 2:43.77 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:48.50 | |||||||||
13 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 450 | 33.68 | 1:13.70 | 2:07.89 | 2:44.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.15 | |||||||||
14 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 431 | 35.22 | 1:19.81 | 2:10.65 | 2:46.92 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:47.40 | |||||||||
15 | Camille Nørby | 2004 | 429 | 35.04 | 1:23.00 | 2:07.61 | 2:47.14 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:40.17 | |||||||||
16 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 427 | 39.86 | 1:24.65 | 2:10.58 | 2:47.46 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:53.74 | |||||||||
17 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 426 | 36.26 | 1:21.54 | 2:11.83 | 2:47.56 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:42.66 | |||||||||
18 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 425 | 34.95 | 1:17.53 | 2:10.29 | 2:47.74 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:48.30 | |||||||||
19 | Liva Lund Hansen | 2005 | 417 | 34.23 | 1:19.24 | 2:10.02 | 2:48.69 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:49.10 | |||||||||
20 | Karoline K. Larsen | 2004 | 417 | 38.21 | 1:21.01 | 2:12.66 | 2:48.80 | |||
Farum Svømmeklub | 3:03.76 | |||||||||
21 | Caroline Villum Færch | 2005 | 410 | 35.56 | 1:20.89 | 2:10.25 | 2:49.66 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:51.65 | |||||||||
22 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 410 | 34.90 | 1:16.07 | 2:11.57 | 2:49.74 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:54.95 | |||||||||
23 | Anja Xin Andersen | 2004 | 402 | 36.08 | 1:20.88 | 2:10.90 | 2:50.80 | |||
Herlev Svømning | 2:53.79 | |||||||||
24 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 402 | 37.54 | 1:24.11 | 2:13.38 | 2:50.83 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:42.55 | |||||||||
25 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 393 | 35.83 | 1:20.55 | 2:12.34 | 2:52.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:07.28 | |||||||||
26 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 386 | 37.78 | 1:23.57 | 2:12.08 | 2:53.11 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:03.88 | |||||||||
27 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 385 | 40.12 | 1:24.28 | 2:12.37 | 2:53.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:57.27 | |||||||||
28 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 384 | 35.68 | 1:23.18 | 2:13.69 | 2:53.44 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:42.41 | |||||||||
29 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 378 | 38.30 | 1:25.99 | 2:13.59 | 2:54.37 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:51.92 | |||||||||
30 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 374 | 40.64 | 1:24.82 | 2:16.50 | 2:54.96 | |||
Allerød Svømmeklub | 3:01.36 | |||||||||
31 | Liva la Cour | 2006 | 373 | 37.50 | 1:23.28 | 2:14.44 | 2:55.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.79 | |||||||||
32 | Line Thode Møller | 2004 | 371 | 41.59 | 1:27.23 | 2:16.16 | 2:55.42 | |||
Farum Svømmeklub | 2:53.27 | |||||||||
33 | Emma S. Kristensen | 2005 | 370 | 38.20 | 1:25.89 | 2:14.69 | 2:55.53 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:56.05 | |||||||||
34 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 365 | 37.49 | 1:21.46 | 2:18.13 | 2:56.34 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:49.87 | |||||||||
35 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 365 | 38.45 | 1:24.52 | 2:19.63 | 2:56.41 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:51.98 | |||||||||
36 | Astrid Mulipola | 2006 | 365 | 36.48 | 1:20.67 | 2:16.59 | 2:56.45 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:47.10 | |||||||||
37 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 361 | 35.97 | 1:23.82 | 2:14.83 | 2:57.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:03.00 | |||||||||
38 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 353 | 40.76 | 1:25.89 | 2:18.01 | 2:58.35 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:57.21 | |||||||||
39 | Clara Björkegren | 2004 | 352 | 38.34 | 1:26.11 | 2:18.73 | 2:58.47 | |||
Bærumsvømmerne | 2:48.81 | |||||||||
40 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 351 | 39.27 | 1:23.82 | 2:17.61 | 2:58.72 | |||
Albertslund IF | 2:44.21 | |||||||||
41 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 348 | 38.20 | 1:24.93 | 2:16.45 | 2:59.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.20 | |||||||||
42 | Molly Szczepanski | 2006 | 343 | 41.98 | 1:29.07 | 2:20.43 | 3:00.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.13 | |||||||||
43 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 333 | 40.66 | 1:25.99 | 2:18.90 | 3:01.79 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:56.13 | |||||||||
44 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 332 | 40.66 | 1:25.35 | 2:23.47 | 3:02.03 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:04.40 | |||||||||
45 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 329 | 38.19 | 1:25.10 | 2:19.91 | 3:02.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:09.62 | |||||||||
46 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 327 | 40.83 | 1:27.05 | 2:22.69 | 3:03.05 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:01.44 | |||||||||
47 | Signe Eie | 2005 | 326 | 38.58 | 1:26.38 | 2:21.96 | 3:03.20 | |||
Herlev Svømning | 3:02.09 | |||||||||
48 | Johanne Weber | 2005 | 325 | 39.34 | 1:30.19 | 2:19.77 | 3:03.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:12.01 | |||||||||
48 | Laura Thomadsen | 2004 | 325 | 41.80 | 1:28.83 | 2:22.89 | 3:03.41 | |||
Albertslund IF | 2:55.70 | |||||||||
50 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 323 | 41.79 | 1:28.08 | 2:24.26 | 3:03.72 | |||
Herlev Svømning | 3:09.86 | |||||||||
51 | Anna Grape | 2004 | 322 | 38.58 | 1:26.43 | 2:23.05 | 3:03.88 | |||
Bærumsvømmerne | 2:47.35 | |||||||||
52 | Camilla Porsdal | 2005 | 319 | 43.61 | 1:28.35 | 2:22.59 | 3:04.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:01.43 | |||||||||
53 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 317 | 38.98 | 1:31.03 | 2:22.32 | 3:04.88 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:55.74 | |||||||||
54 | Rikke Therp | 2006 | 317 | 41.31 | 1:28.91 | 2:22.47 | 3:04.92 | |||
Vest-Brøndby | 3:15.55 | |||||||||
55 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 314 | 40.28 | 1:30.08 | 2:24.11 | 3:05.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.33 | |||||||||
56 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 307 | 42.70 | 1:28.09 | 2:25.31 | 3:06.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:02.86 | |||||||||
57 | Maica Jensen | 2006 | 303 | 42.73 | 1:31.89 | 2:27.32 | 3:07.58 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:16.82 | |||||||||
58 | Elly Petersson | 2005 | 301 | 43.91 | 1:32.40 | 2:25.10 | 3:08.15 | |||
Kristianstads SLS | 3:05.93 | |||||||||
59 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 300 | 40.79 | 1:29.78 | 2:24.67 | 3:08.27 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:59.08 | |||||||||
60 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 300 | 39.73 | 1:35.05 | 2:27.71 | 3:08.34 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:22.42 | |||||||||
61 | Annika Køhn | 2005 | 297 | 42.22 | 1:33.20 | 2:27.18 | 3:08.83 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 3:01.00 | |||||||||
62 | Rikke Parkhøi | 2006 | 296 | 39.70 | 1:29.58 | 2:26.98 | 3:09.24 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:17.31 | |||||||||
63 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 293 | 42.94 | 1:31.44 | 2:26.72 | 3:09.74 | |||
Kristianstads SLS | 3:13.36 | |||||||||
64 | Emma Widerfors | 2005 | 286 | 43.50 | 1:30.25 | 2:30.27 | 3:11.37 | |||
Kristianstads SLS | 3:15.18 | |||||||||
65 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 280 | 43.90 | 1:36.68 | 2:28.98 | 3:12.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:13.91 | |||||||||
66 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 278 | 39.88 | 1:31.18 | 2:27.86 | 3:13.05 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:34.98 | |||||||||
67 | Johanne Hummelmose | 2006 | 275 | 42.74 | 1:31.69 | 2:30.05 | 3:13.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:11.20 | |||||||||
68 | Rania Bouzir | 2006 | 269 | 42.71 | 1:35.06 | 2:31.12 | 3:15.25 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 3:21.07 | |||||||||
69 | Anna Blom Bygum | 2006 | 256 | 45.72 | 1:38.20 | 2:31.51 | 3:18.52 | |||
Vest-Brøndby | 3:21.37 | |||||||||
70 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 255 | 44.93 | 1:36.56 | 2:36.06 | 3:18.68 | |||
Herlev Svømning | 3:17.63 | |||||||||
71 | Liva Wissing | 2006 | 255 | 45.35 | 1:35.26 | 2:35.32 | 3:18.72 | |||
Allerød Svømmeklub | 3:21.16 | |||||||||
72 | Emma F. Rouse | 2004 | 252 | 41.74 | 1:36.45 | 2:36.50 | 3:19.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:17.59 | |||||||||
73 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 249 | 42.46 | 1:36.23 | 2:34.45 | 3:20.43 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:19.61 | |||||||||
74 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 248 | 48.96 | 1:39.24 | 2:35.11 | 3:20.54 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:16.01 | |||||||||
75 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | 239 | 44.81 | 1:32.90 | 2:39.70 | 3:23.17 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:53.30 | |||||||||
76 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 211 | 49.93 | 1:43.99 | 2:43.86 | 3:31.71 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:49.97 | |||||||||
77 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 207 | 47.99 | 1:40.24 | 2:45.91 | 3:32.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:52.20 | |||||||||
78 | Marie Storch | 2006 | 201 | 49.99 | 1:46.00 | 2:49.06 | 3:35.03 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:27.00 | |||||||||
79 | Philippa Mitchell | 2006 | 195 | 52.57 | 1:49.45 | 2:46.55 | 3:37.27 | |||
Vest-Brøndby | 3:46.46 | |||||||||
80 | Anine Munch Kofoed | 2005 | 193 | 44.04 | 1:37.02 | 2:42.92 | 3:37.90 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:56.39 | |||||||||
81 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 162 | 57.73 | 1:49.07 | 3:01.62 | 3:50.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:46.06 | |||||||||
82 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 162 | 52.91 | 1:57.21 | 3:02.05 | 3:51.17 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
83 | Mathilde F Handberg | 2005 | 162 | 57.66 | 1:54.25 | 2:59.39 | 3:51.31 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
84 | Mille Dige From | 2004 | 162 | 55.63 | 1:50.26 | 3:07.28 | 3:51.34 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 4:01.43 | |||||||||
85 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 149 | 57.81 | 1:52.91 | 3:10.50 | 3:57.74 | |||
Birkerød Svømmeklub | 3:47.04 | |||||||||
- | Asta Lund | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 3:30.55 | |||||||||
- | Selma Nørby | 2006 | DSQ | Afsl på mave v. 100m | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 3:20.63 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: RESTAURANT GILLELEJEHAVN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 707 | 29.80 | 1:08.36 | 1:48.96 | 2:21.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:19.00 | |||||||||
2 | Ellen Nielsen | 2001 | 691 | 30.15 | 1:06.79 | 1:49.23 | 2:22.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.92 | |||||||||
3 | Hanna Bergman | 2001 | 683 | 29.74 | 1:09.28 | 1:50.24 | 2:23.21 | |||
Simklubben Poseidon | 2:23.76 | |||||||||
4 | Anne Føyn | 2002 | 647 | 29.59 | 1:09.30 | 1:52.22 | 2:25.79 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:28.02 | |||||||||
5 | Thea Blomsterberg | 2002 | 645 | 31.10 | 1:10.90 | 1:50.28 | 2:25.96 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:25.32 | |||||||||
6 | Josephine Kruse | 2002 | 609 | 32.75 | 1:13.09 | 1:53.81 | 2:28.78 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:20.82 | |||||||||
7 | Julie Stampe | 2002 | 608 | 31.43 | 1:08.88 | 1:54.19 | 2:28.87 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:30.72 | |||||||||
8 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 583 | 31.50 | 1:12.03 | 1:54.99 | 2:30.90 | |||
Herlev Svømning | 2:28.55 | |||||||||
9 | Maria Lund | 2003 | 570 | 32.97 | 1:11.77 | 1:56.19 | 2:32.07 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:39.89 | |||||||||
10 | Julie K Rose | 2003 | 534 | 35.02 | 1:16.84 | 1:59.62 | 2:35.39 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:31.09 | |||||||||
11 | Karla Louise Balle | 2001 | 533 | 33.55 | 1:14.18 | 2:00.97 | 2:35.46 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.11 | |||||||||
12 | Vilde Skaug | 2002 | 526 | 32.77 | 1:13.15 | 1:59.15 | 2:36.14 | |||
Bærumsvømmerne | 2:24.30 | |||||||||
13 | Boel Bergquist | 2003 | 522 | 34.24 | 1:15.01 | 2:00.67 | 2:36.57 | |||
Simklubben Poseidon | 2:38.74 | |||||||||
14 | Moa Karlsson | 2002 | 509 | 35.55 | 1:16.14 | 2:03.17 | 2:37.87 | |||
Simklubben Poseidon | 2:37.51 | |||||||||
15 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 499 | 31.90 | 1:14.98 | 2:02.63 | 2:38.93 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:40.51 | |||||||||
16 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 496 | 32.54 | 1:16.01 | 2:01.17 | 2:39.24 | |||
Herlev Svømning | 2:34.13 | |||||||||
17 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 494 | 33.63 | 1:15.24 | 2:02.93 | 2:39.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:44.52 | |||||||||
18 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 494 | 35.03 | 1:16.15 | 2:01.55 | 2:39.50 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:44.49 | |||||||||
19 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 479 | 35.39 | 1:18.08 | 2:04.99 | 2:41.14 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:46.00 | |||||||||
20 | Ingrid Lindemann | 2003 | 473 | 35.79 | 1:18.08 | 2:07.03 | 2:41.78 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:42.51 | |||||||||
21 | Cecilie Elkjær | 2001 | 470 | 31.95 | 1:11.44 | 2:03.46 | 2:42.12 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:40.17 | |||||||||
22 | Amanda Hietala | 2002 | 460 | 36.04 | 1:18.51 | 2:06.06 | 2:43.37 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.15 | |||||||||
23 | Pil Sylvander | 2003 | 454 | 33.33 | 1:16.14 | 2:06.17 | 2:43.98 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:51.56 | |||||||||
24 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 454 | 35.39 | 1:17.24 | 2:09.36 | 2:44.06 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:44.55 | |||||||||
25 | Laura Boutrup | 2003 | 452 | 35.41 | 1:19.71 | 2:08.92 | 2:44.28 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:50.76 | |||||||||
26 | Amalie Schou | 2003 | 441 | 35.04 | 1:19.47 | 2:07.17 | 2:45.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.64 | |||||||||
27 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 431 | 33.65 | 1:16.64 | 2:08.17 | 2:46.86 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:56.85 | |||||||||
28 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | 428 | 34.55 | 1:19.09 | 2:07.83 | 2:47.34 | |||
Bærumsvømmerne | 2:32.81 | |||||||||
28 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 428 | 35.82 | 1:20.35 | 2:08.06 | 2:47.34 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.35 | |||||||||
30 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 421 | 37.02 | 1:21.20 | 2:08.66 | 2:48.18 | |||
Kristianstads SLS | 2:42.50 | |||||||||
31 | Sille Andersen | 2003 | 400 | 37.27 | 1:20.20 | 2:12.38 | 2:51.10 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:45.10 | |||||||||
32 | Caroline Greni Bjerkaas | 2001 | 395 | 38.90 | 1:20.50 | 2:13.02 | 2:51.75 | |||
Bærumsvømmerne | 2:36.19 | |||||||||
33 | Anja Sperling | 2002 | 395 | 37.66 | 1:19.10 | 2:11.69 | 2:51.81 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 2:52.27 | |||||||||
34 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 390 | 35.00 | 1:23.72 | 2:12.51 | 2:52.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:10.21 | |||||||||
35 | Ella Kristine W. Johannes | 2002 | 389 | 35.34 | 1:23.40 | 2:13.77 | 2:52.70 | |||
Bærumsvømmerne | 2:43.47 | |||||||||
36 | Ellen A. Skov | 2003 | 384 | 35.43 | 1:19.01 | 2:13.02 | 2:53.51 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:48.82 | |||||||||
37 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 382 | 34.21 | 1:20.93 | 2:12.17 | 2:53.74 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:50.50 | |||||||||
38 | Emma Clausen | 2003 | 354 | 37.42 | 1:25.19 | 2:17.75 | 2:58.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:03.49 | |||||||||
39 | Ida Lund Järund | 2003 | 331 | 40.40 | 1:28.19 | 2:23.43 | 3:02.14 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:04.56 | |||||||||
40 | Michelle Nguyen | 2002 | 325 | 38.11 | 1:29.99 | 2:20.92 | 3:03.35 | |||
Kristianstads SLS | 2:53.15 | |||||||||
41 | Mathilde Laustsen | 2003 | 317 | 38.49 | 1:27.52 | 2:23.41 | 3:04.80 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:03.05 | |||||||||
42 | Alva Stenebo | 2003 | 317 | 40.66 | 1:27.16 | 2:25.13 | 3:04.81 | |||
S71 | 2:56.53 | |||||||||
43 | Maja Fling | 2001 | 270 | 40.46 | 1:35.79 | 2:29.82 | 3:14.93 | |||
Kristianstads SLS | 3:08.46 | |||||||||
44 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 267 | 47.62 | 1:36.36 | 2:33.34 | 3:15.74 | |||
Albertslund IF | 3:08.60 | |||||||||
- | Emma Enevoldsen | 2003 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 2:52.18 | |||||||||
- | Klara Eriksson | 2003 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | 2:35.49 | |||||||||
- | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | DSQ | Afls på mave v 100m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:58.49 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: RESTAURANT GILLELEJEHAVN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Boutrup | 1998 | 625 | 32.92 | 1:12.04 | 1:55.50 | 2:27.49 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:27.46 | |||||||||
2 | Freja A. Skov | 2000 | 568 | 32.16 | 1:11.47 | 1:57.61 | 2:32.28 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.46 | |||||||||
3 | Alberte M Hansen | 2000 | 520 | 32.51 | 1:15.37 | 2:01.71 | 2:36.82 | |||
Herlev Svømning | 2:31.93 | |||||||||
4 | Martine Johansen | 2000 | 470 | 33.51 | 1:18.57 | 2:03.49 | 2:42.13 | |||
Bærumsvømmerne | 2:35.31 | |||||||||
5 | Amanda Modig | 1999 | 409 | 34.56 | 1:21.01 | 2:11.13 | 2:49.81 | |||
Kristianstads SLS | 2:41.53 | |||||||||
6 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 383 | 35.60 | 1:19.64 | 2:11.52 | 2:53.63 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:55.32 | |||||||||
7 | Josefine Rosengren | 2000 | 381 | 36.99 | 1:19.53 | 2:15.33 | 2:53.87 | |||
Kristianstads SLS | 2:42.09 | |||||||||
8 | Asta H Jensen | 2000 | 324 | 42.59 | 1:32.93 | 2:22.32 | 3:03.47 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:06.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 28, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: REFOOD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 781 | 58.67 | 1:59.25 | 3:00.02 | 3:58.96 | |||
Birkerød Svømmeklub | 4:00.02 | |||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 727 | 59.24 | 2:00.42 | 3:02.42 | 4:04.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:55.27 | |||||||||
3 | Frederik Bornemann | 2001 | 621 | 1:02.37 | 2:08.30 | 3:13.86 | 4:17.82 | |||
Allerød Svømmeklub | 4:16.46 | |||||||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | 602 | 1:03.27 | 2:10.19 | 3:16.11 | 4:20.57 | |||
Birkerød Svømmeklub | 4:21.14 | |||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 573 | 1:02.01 | 2:09.20 | 3:17.37 | 4:24.89 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:13.41 | |||||||||
6 | Victor Bergstrand | 2000 | 537 | 1:03.46 | 2:11.61 | 3:20.28 | 4:30.74 | |||
Simklubben Poseidon | 4:32.62 | |||||||||
7 | Pontus Hake | 2001 | 527 | 1:04.76 | 2:13.99 | 3:24.01 | 4:32.29 | |||
Simklubben Poseidon | 4:33.21 | |||||||||
8 | Alexander Olsson | 1996 | 527 | 1:04.51 | 2:13.26 | 3:23.55 | 4:32.35 | |||
Simklubben Poseidon | 4:32.73 | |||||||||
9 | Frederik Jørgensen | 2003 | 507 | 1:07.78 | 2:18.81 | 3:28.38 | 4:35.85 | |||
Farum Svømmeklub | 4:43.18 | |||||||||
10 | Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 496 | 1:05.81 | 2:17.10 | 3:29.16 | 4:38.01 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 4:54.48 | |||||||||
11 | Nicolai Wiuff | 2002 | 495 | 1:05.05 | 2:15.95 | 3:26.84 | 4:38.17 | |||
Herlev Svømning | 4:32.44 | |||||||||
12 | Alexander Waldo | 1998 | 487 | 1:03.89 | 2:13.85 | 3:26.32 | 4:39.58 | |||
Simklubben Poseidon | 4:48.35 | |||||||||
13 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 479 | 1:06.33 | 2:18.05 | 3:30.90 | 4:41.20 | |||
Allerød Svømmeklub | 4:39.17 | |||||||||
14 | Christopher G. Trandum | 2003 | 479 | 1:06.73 | 2:19.32 | 3:32.38 | 4:41.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:35.43 | |||||||||
15 | Andreas Hoffmann | 2003 | 478 | 1:07.08 | 2:15.43 | 3:29.17 | 4:41.27 | |||
Birkerød Svømmeklub | 4:37.75 | |||||||||
16 | Jonathan Beck | 2004 | 459 | 1:08.90 | 2:21.35 | 3:34.43 | 4:45.17 | |||
Birkerød Svømmeklub | 4:50.16 | |||||||||
17 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 458 | 1:10.11 | 2:21.65 | 3:34.61 | 4:45.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:49.06 | |||||||||
18 | Herman Modig | 2003 | 452 | 1:08.44 | 2:21.26 | 3:34.80 | 4:46.73 | |||
Kristianstads SLS | 4:48.96 | |||||||||
19 | Joel Johnsson | 2000 | 442 | 1:07.61 | 2:20.72 | 3:35.06 | 4:48.85 | |||
Kristianstads SLS | 4:47.06 | |||||||||
20 | Xander Pontoppidan | 2003 | 417 | 1:09.16 | 2:23.56 | 3:38.82 | 4:54.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:49.21 | |||||||||
21 | Harry Petersson | 2002 | 414 | 1:09.75 | 2:24.63 | 3:40.97 | 4:55.15 | |||
Kristianstads SLS | 4:45.65 | |||||||||
22 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 404 | 1:10.03 | 2:25.87 | 3:42.33 | 4:57.60 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 4:51.78 | |||||||||
23 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 400 | 1:11.33 | 2:27.25 | 3:43.63 | 4:58.48 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:58.47 | |||||||||
- | Agmund Riiser | 2001 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | 4:19.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:56 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: SPAR NORD FONDEN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | 215 | 39.90 | 1:32.85 | |||||
S71 | ||||||||||
2 | Natasja Boesgaard | 2007 | 114 | 49.23 | 1:54.62 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:06.52 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: SPAR NORD FONDEN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 568 | 31.92 | 1:07.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.14 | |||||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 562 | 31.34 | 1:07.41 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:07.30 | |||||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 547 | 31.34 | 1:08.03 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 477 | 32.66 | 1:11.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.67 | |||||||||
5 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 424 | 32.85 | 1:14.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.99 | |||||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | 414 | 35.84 | 1:14.62 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:14.68 | |||||||||
7 | Laura Hürtler | 2004 | 411 | 34.90 | 1:14.78 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:13.43 | |||||||||
8 | Katrine Bonefeld | 2004 | 395 | 33.94 | 1:15.79 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:21.04 | |||||||||
9 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 388 | 36.00 | 1:16.25 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:18.60 | |||||||||
10 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 373 | 35.84 | 1:17.26 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:17.89 | |||||||||
11 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 345 | 36.82 | 1:19.33 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.52 | |||||||||
12 | Clara Toft | 2004 | 319 | 37.65 | 1:21.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.69 | |||||||||
13 | Catrine Porsdal | 2005 | 318 | 36.46 | 1:21.47 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
14 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 313 | 36.51 | 1:21.93 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:14.55 | |||||||||
15 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 303 | 37.10 | 1:22.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.23 | |||||||||
16 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 296 | 37.32 | 1:23.46 | |||||
Vest-Brøndby | 1:26.50 | |||||||||
17 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 265 | 40.20 | 1:26.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.53 | |||||||||
18 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 252 | 41.39 | 1:27.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 249 | 39.73 | 1:28.36 | |||||
Albertslund IF | 1:23.22 | |||||||||
20 | Anna R. Strøbek | 2005 | 243 | 39.64 | 1:29.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.52 | |||||||||
21 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 240 | 41.30 | 1:29.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Laura Thomadsen | 2004 | 227 | 40.70 | 1:31.09 | |||||
Albertslund IF | 1:25.23 | |||||||||
23 | Johanne Hummelmose | 2006 | 200 | 44.40 | 1:35.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.00 | |||||||||
24 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 190 | 45.15 | 1:36.67 | |||||
Herlev Svømning | 1:34.95 | |||||||||
25 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 185 | 43.73 | 1:37.60 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:27.85 | |||||||||
26 | Emma Widerfors | 2005 | 180 | 42.84 | 1:38.45 | |||||
Kristianstads SLS | 1:34.59 | |||||||||
27 | Johanna Gustafsson | 2005 | 169 | 45.76 | 1:40.61 | |||||
Kristianstads SLS | 1:45.91 | |||||||||
28 | Annika Køhn | 2005 | 165 | 44.28 | 1:41.40 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:36.43 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: SPAR NORD FONDEN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Nielsen | 2001 | 653 | 29.96 | 1:04.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 637 | 30.32 | 1:04.65 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:04.59 | |||||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 572 | 31.89 | 1:07.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.75 | |||||||||
4 | Mary Lagoguez | 2001 | 551 | 31.54 | 1:07.85 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:07.45 | |||||||||
5 | Saga Nyborg | 2003 | 540 | 31.89 | 1:08.29 | |||||
Kristianstads SLS | 1:08.52 | |||||||||
6 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 525 | 31.43 | 1:08.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
7 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 525 | 30.99 | 1:08.95 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.36 | |||||||||
8 | Astrid Nielsen | 2002 | 513 | 31.73 | 1:09.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.19 | |||||||||
9 | Freja Stenbækgård | 2003 | 501 | 31.53 | 1:10.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
10 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 493 | 31.95 | 1:10.40 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
11 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | 464 | 34.30 | 1:11.87 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:08.13 | |||||||||
12 | Lena Born | 2002 | 455 | 32.75 | 1:12.29 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:09.25 | |||||||||
13 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | 453 | 33.30 | 1:12.42 | |||||
S71 | 1:10.21 | |||||||||
14 | Fiona Burmester | 2003 | 397 | 33.99 | 1:15.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.90 | |||||||||
15 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 383 | 36.03 | 1:16.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.65 | |||||||||
16 | Pil Sylvander | 2003 | 381 | 35.50 | 1:16.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.75 | |||||||||
17 | Lisa Holberg | 2002 | 374 | 35.71 | 1:17.17 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:16.22 | |||||||||
18 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 368 | 35.00 | 1:17.60 | |||||
Kristianstads SLS | 1:15.97 | |||||||||
19 | Emma Enevoldsen | 2003 | 364 | 36.15 | 1:17.91 | |||||
Roskilde Svømning | 1:17.07 | |||||||||
20 | Ellen A. Skov | 2003 | 348 | 34.77 | 1:19.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.43 | |||||||||
21 | Karin Sofie Syversveen Li | 2001 | 327 | 37.31 | 1:20.73 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:10.35 | |||||||||
22 | Astrid Elmberg | 2002 | 317 | 36.03 | 1:21.59 | |||||
Kristianstads SLS | 1:19.98 | |||||||||
23 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 316 | 37.91 | 1:21.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.54 | |||||||||
24 | Michelle Nguyen | 2002 | 276 | 39.31 | 1:25.41 | |||||
Kristianstads SLS | 1:19.47 | |||||||||
25 | Emma Clausen | 2003 | 275 | 39.41 | 1:25.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:29.69 | |||||||||
26 | Clara Kongsfelt | 2003 | 269 | 40.19 | 1:26.09 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.41 | |||||||||
27 | Alva Stenebo | 2003 | 263 | 37.96 | 1:26.84 | |||||
S71 | 1:21.91 | |||||||||
28 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 134 | 44.42 | 1:48.52 | |||||
Albertslund IF | 1:50.64 | |||||||||
- | Elena Westmark Holm | 2003 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.68 | |||||||||
- | Mathilde Schrøder | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.13 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: SPAR NORD FONDEN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | 672 | 30.54 | 1:03.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:01.60 | |||||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | 669 | 29.32 | 1:03.59 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:03.04 | |||||||||
3 | Freja A. Skov | 2000 | 509 | 32.03 | 1:09.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
4 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 499 | 33.91 | 1:10.14 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
5 | Julie My Hestad Solberg | 1999 | 495 | 32.27 | 1:10.32 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:08.58 | |||||||||
6 | Alberte M Hansen | 2000 | 463 | 33.33 | 1:11.89 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.93 | |||||||||
7 | Martine Johansen | 2000 | 400 | 33.56 | 1:15.49 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:08.16 | |||||||||
8 | Linnéa Högberg | 1999 | 375 | 36.13 | 1:17.15 | |||||
Kristianstads SLS | 1:10.76 | |||||||||
- | Elin Melin | 2000 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | 1:12.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: REMA 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nils Tired | 2003 | 467 | 31.77 | 1:07.05 | 1:45.31 | 2:23.67 | |||
Simklubben Poseidon | 2:25.88 | |||||||||
2 | Benjamin Schaefer | 2003 | 379 | 32.53 | 1:13.45 | 1:55.42 | 2:33.97 | |||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 2:32.11 | |||||||||
3 | Andreas Hoffmann | 2003 | 375 | 34.34 | 1:13.40 | 1:53.87 | 2:34.63 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:29.68 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 353 | 32.47 | 1:10.25 | 1:52.67 | 2:37.73 | |||
Allerød Svømmeklub | 2:51.19 | |||||||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | 314 | 33.88 | 1:15.64 | 2:00.50 | 2:44.00 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:59.00 | |||||||||
6 | William Ølshøj | 2004 | 308 | 34.29 | 1:15.35 | 2:00.33 | 2:45.02 | |||
Birkerød Svømmeklub | 2:37.98 | |||||||||
7 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 298 | 34.50 | 1:14.50 | 2:01.32 | 2:46.87 | |||
Farum Svømmeklub | 2:49.48 | |||||||||
8 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 285 | 31.69 | 1:13.40 | 1:59.99 | 2:49.43 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:50.00 | |||||||||
9 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 284 | 36.80 | 1:18.63 | 2:05.58 | 2:49.50 | |||
Herlev Svømning | 3:11.67 | |||||||||
10 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 246 | 38.16 | 1:22.51 | 2:12.47 | 2:57.89 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:45.60 | |||||||||
11 | Isaac Rasmussen | 2004 | 231 | 39.01 | 1:25.40 | 2:14.66 | 3:01.71 | |||
Kristianstads SLS | 3:00.14 | |||||||||
12 | Kasper Kusk | 2003 | 230 | 39.15 | 1:27.13 | 2:13.41 | 3:01.99 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:11.29 | |||||||||
13 | Mikkel Eiken Borge | 2004 | 206 | 40.90 | 1:28.66 | 2:21.70 | 3:08.53 | |||
Bærumsvømmerne | 3:10.80 | |||||||||
14 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 190 | 40.44 | 1:29.57 | 2:22.37 | 3:13.92 | |||
Swim Team Tåstrup | 3:19.24 | |||||||||
15 | Malte Hjalholt | 2003 | 176 | 40.03 | 1:32.22 | 2:25.53 | 3:18.61 | |||
Swim Team Tåstrup | 3:10.00 | |||||||||
16 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 145 | 44.61 | 1:38.13 | 2:36.62 | 3:31.97 | |||
Swim Team Tåstrup | 3:35.00 | |||||||||
- | Frederik Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeppe Kjær | 2004 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | 3:15.00 | |||||||||
- | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | DSQ | 1 hånd vending 100m | ||||||
Swim Team Tåstrup | 3:35.00 | |||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: REMA 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Mose | 2000 | 557 | 30.25 | 1:04.93 | 1:39.15 | 2:15.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.45 | |||||||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | 539 | 29.05 | 1:02.97 | 1:40.25 | 2:17.00 | |||
Herlev Svømning | 2:14.18 | |||||||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | 511 | 27.45 | 1:02.05 | 1:38.60 | 2:19.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.09 | |||||||||
4 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 476 | 30.24 | 1:06.44 | 1:44.97 | 2:22.74 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:23.52 | |||||||||
5 | Linus Ljunghusen | 2000 | 463 | 31.78 | 1:08.36 | 1:45.88 | 2:24.04 | |||
Simklubben Poseidon | 2:21.49 | |||||||||
6 | William S. Michaelsen | 2001 | 439 | 31.49 | 1:09.09 | 1:47.00 | 2:26.72 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:27.73 | |||||||||
7 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | 397 | 32.55 | 1:11.93 | 1:51.22 | 2:31.61 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
8 | Luis Velasquez | 2001 | 395 | 32.65 | 1:11.22 | 1:50.47 | 2:31.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.18 | |||||||||
9 | Julius Munk | 2000 | 394 | 28.65 | 1:04.14 | 1:43.63 | 2:32.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.44 | |||||||||
10 | Lucas Burmester | 2002 | 393 | 34.27 | 1:14.67 | 1:52.87 | 2:32.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:39.94 | |||||||||
11 | Mads Lind | 2002 | 383 | 32.35 | 1:12.42 | 1:54.15 | 2:33.53 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:30.82 | |||||||||
12 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | 299 | 34.13 | 1:16.32 | 2:00.17 | 2:46.66 | |||
Bærumsvømmerne | 2:47.34 | |||||||||
13 | Altin Misimi | 2002 | 211 | 31.55 | 1:19.70 | 2:13.32 | 3:07.25 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: REMA 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 732 | 27.66 | 59.00 | 1:31.34 | 2:03.69 | |||
Helsingborgs Simsällskap | 2:00.64 | |||||||||
2 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | 579 | 29.14 | 1:02.38 | 1:37.59 | 2:13.74 | |||
Simklubben Poseidon | 2:10.16 | |||||||||
3 | Jesper Olsson | 1998 | 542 | 30.49 | 1:04.12 | 1:40.42 | 2:16.73 | |||
Simklubben Poseidon | 2:13.76 | |||||||||
4 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 399 | 32.06 | 1:09.47 | 1:48.59 | 2:31.40 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:24.31 | |||||||||
- | Anton Johansson | 1996 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | 2:08.76 | |||||||||
- | Erling Syversveen Lie | 1999 | DSQ | Asynk arme 175 m | ||||||
Bærumsvømmerne | 2:17.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:33 |