2020-05-28   19:58:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Knattesimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tävlingsort  Godby    Utskriftstid  19:59   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 13, 4X50m Frisim/VUV P11, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
TÄBY SIM herrar Lag 1  2007    173          2:24.91   
  Täby Sim  2:25.00                 
  Albin Holmgren  2009      37.52        37.52   
  Troy Sevonen  2008      35.94        1:13.46   
  Carl Olsson  2008      39.19        1:52.65   
  Sixten Ersson  2007      32.26        2:24.91   
                     
ÅSK Piraijat  2007    135          2:37.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.29                 
  Eemeli Varonen  2009      40.58        40.58   
  Christian Edelman  2007      40.39        1:20.97   
  Kaapo Virtanen  2008      39.62        2:00.59   
  Julius Linde  2007      36.52        2:37.11   
                     
AUi miehet [2007]  2007    125          2:41.23   
  Aurajoen Uinti  2:49.36                 
  Ossi Tikka  2007      36.72        36.72   
  Marco Lusenius  2007      45.40        1:22.12   
  Romeo Manner  2008      39.85        2:01.97   
  Max Hyvärinen  2007      39.26        2:41.23   
                     
TÄBY SIM herrar Lag 2  2007    118          2:44.28   
  Täby Sim  2:48.00                 
  Arvid Larsson  2007      43.80        43.80   
  Liam Hjertèn  2008      39.30        1:23.10   
  Yichen SUN  2007      42.03        2:05.13   
  Tor Carlén  2008      39.15        2:44.28   
                     
AUi miehet [2007] 2  2007    83          3:05.01   
  Aurajoen Uinti  3:07.57                 
  Oiva Saarinen  2008      45.29        45.29   
  Erik Constable  2008      46.45        1:31.74   
  Nikke Laine  2007      46.13        2:17.87   
  Veikka Lehtonen  2008      47.14        3:05.01   
                     
TaTU miehet 1 [2007]  2007    74          3:12.12   
  Tampereen Työväen Uimarit  2:56.26                 
  Niklas Tikkanen  2007      40.71        40.71   
  Tero Soukka  2007      45.53        1:26.24   
  Eetu Nissinen  2008      52.85        2:19.09   
  Nikita Zuravljov  2008      53.03        3:12.12   
                     
ÅSK Mustekalat  2007    63          3:21.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Akseli Niskala  2007      57.74        57.74   
  Milo Kallio  2008      56.54        1:54.28   
  Amos Korin  2008      43.15        2:37.43   
  Joel Sulonen  2007      44.50        3:21.93   
                     
TaTU miehet 2 [2007]  2007    59          3:27.36   
  Tampereen Työväen Uimarit  3:31.34                 
  Eemeli Pennanen  2009      52.48        52.48   
  Miska Moisio  2007      46.71        1:39.19   
  Justus Tikkanen  2010      55.23        2:34.42   
  Maxim Zuravljov  2009      52.94        3:27.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  19:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner