2020-06-04   23:12:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Knattesimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tävlingsort  Godby    Utskriftstid  19:37   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Nyblom  2005    466  35.10  1:17.94  2:03.58    2:40.69   
  Täby Sim  2:45.79                 
                     
Mathilda Sandberg  2005    432  35.21  1:17.77  2:06.38    2:44.72   
  Täby Sim  2:48.87                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    374  38.40  1:21.05  2:14.21    2:52.80   
  Porin Uimaseura  2:57.30                 
                     
Amanda Björklund  2006    364  37.72  1:25.05  2:16.22    2:54.40   
  Täby Sim                   
                     
Kaisla Korvonen  2006    356  39.76  1:25.65  2:16.39    2:55.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:58.28                 
                     
Anni Törmänen  2005    351  37.30  1:24.50  2:19.09    2:56.53   
  Rauman Uimaseura  3:06.48                 
                     
Agnes Gustavsson  2005    350  38.23  1:19.14  2:16.20    2:56.70   
  Täby Sim  3:03.57                 
                     
Clara Westerdahl  2005    340  43.08  1:30.03  2:17.97    2:58.50   
  Täby Sim  3:10.06                 
                     
Ella Thermaenius  2005    329  40.40  1:30.26  2:20.91    3:00.36   
  Täby Sim  3:03.02                 
                     
10  Hilla Känkänen  2006    314  41.98  1:30.73  2:25.39    3:03.18   
  Porin Uimaseura  3:13.79                 
                     
11  Wilma Turpeinen  2006    311  40.47  1:27.24  2:21.74    3:03.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:09.67                 
                     
12  Viola Karismaa  2005    310  39.24  1:34.36  2:21.60    3:03.99   
  Porin Uimaseura                   
                     
13  Bettina Sandelin  2005    307  38.97  1:27.40  2:24.03    3:04.57   
  Rauman Uimaseura  3:15.08                 
                     
14  Jenna Juhola  2006    306  40.66  1:26.64  2:23.40    3:04.89   
  Rauman Uimaseura  3:19.78                 
                     
15  Emilia Rahola  2006    301  46.64  1:33.13  2:25.91    3:05.88   
  Porin Uimaseura  3:08.72                 
                     
16  Ronja Simsek  2005    298  45.84  1:33.49  2:24.48    3:06.54   
  Porin Uimaseura  3:07.73                 
                     
17  Tuva Lundberg  2006    292  42.37  1:29.40  2:25.18    3:07.76   
  Täby Sim  3:08.71                 
                     
18  Mea Alho  2006    281  46.44  1:37.45  2:27.53    3:10.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:16.67                 
                     
19  Vea Victoria Ramsten  2005    275  44.66  1:31.19  2:31.16    3:11.41   
  Porin Uimaseura  3:18.93                 
                     
20  Enni Huttunen  2005    273  45.02  1:34.09  2:29.15    3:11.93   
  Rauman Uimaseura  3:43.72                 
                     
21  Emilia Pakkanen  2006    271  43.75  1:34.48  2:26.68    3:12.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:23.15                 
                     
22  Veera Tall  2005    267  44.91  1:36.87  2:34.63    3:13.35   
  Porin Uimaseura  3:13.95                 
                     
23  Filippa Emtemo  2005    265  41.99  1:29.82  2:29.11    3:13.96   
  Täby Sim                   
                     
24  Kätrin Koppel  2005    257  44.54  1:33.89  2:30.98    3:15.76   
  Rauman Uimaseura  3:14.92                 
                     
25  Maikki Hämäläinen  2006    250  46.23  1:37.90  2:35.77    3:17.56   
  Uimaseura Kaarina  3:17.96                 
                     
26  Celina Sandell  2005    244  43.39  1:35.46  2:35.65    3:19.36   
  Uimaseura Kaarina  3:28.20                 
                     
27  Anna Wang  2005    240  43.65  1:36.17  2:36.38    3:20.35   
  Täby Sim  3:29.00                 
                     
28  Ida Lindqvist  2005    238  48.14  1:39.42  2:38.13    3:20.86   
  Täby Sim  3:32.01                 
                     
29  Tilda Svärd  2005    237  43.40  1:38.87  2:36.90    3:21.21   
  Täby Sim  3:25.89                 
                     
30  Sofia Mustonen  2006    232  44.53  1:39.84  2:36.10    3:22.55   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
31  Janna Tepsa  2005    231  49.04  1:39.53  2:37.57    3:22.87   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
32  Gabriella Vesterkvist  2006    223  49.02  1:40.91  2:42.63    3:25.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:29.89                 
                     
33  Bianca Flöjt  2005    220  42.12  1:34.27  2:38.38    3:26.14   
  Ålands Simförening  3:26.56                 
                     
34  Amanda Ahmaoja  2005    220  46.25  1:37.76  2:40.76    3:26.31   
  Porin Uimaseura  3:33.99                 
                     
35  Deniz Degerbalkan  2006    218  49.54  1:39.21  2:41.18    3:26.77   
  Täby Sim  3:29.97                 
                     
36  Wilma Danielsson  2005    216  45.70  1:42.87  2:37.00    3:27.40   
  Ålands Simförening  4:01.49                 
                     
37  Tilda Saine  2006    209  46.44  1:39.30  2:45.28    3:29.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:32.54                 
                     
38  Anna Rantala  2006    201  48.69  1:41.06  2:44.79    3:32.60   
  Swimming Jyväskylä  3:42.45                 
                     
39  Emma Olsson Sande  2005    198  52.44  1:43.80  2:43.12    3:33.69   
  Täby Sim                   
                     
40  Piitu Perkola  2006    195  50.77  1:44.39  2:46.35    3:34.62   
  Tampereen Työväen Uimarit  3:42.15                 
                     
41  Nanna Kotkatvuori  2006    188  49.06  1:46.77  2:50.18    3:37.21   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
42  Nora Eriksson  2006    187  52.36  1:47.48  2:48.53    3:37.77   
  Ålands Simförening  3:49.51                 
                     
43  Kerttu Heikkilä  2006    183  49.52  1:46.73  2:47.90    3:39.17   
  Porin Uimaseura  3:41.65                 
                     
44  Maija Grönholm  2006    163  56.06  1:55.50  3:02.91    3:47.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
45  Kaisa Harjula  2005    162  54.12  1:54.98  2:58.91    3:48.38   
  Porin Uimaseura  3:51.94                 
                     
46  Alina Vanhatalo  2006    157  54.74  1:50.80  2:55.63    3:50.53   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
47  Elsa Koskinen  2006    133  58.09  2:00.82  3:13.08    4:04.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
48  Mandi Hämäläinen  2006    130  57.31  1:56.85  3:10.59    4:05.64   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
49  Aino Norrdal  2006    122  57.96  2:03.52  3:05.42    4:10.89   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Clara Taberman  2004      51.72  1:49.14  2:47.96    3:38.12  EXTRA 
  Täby Sim  3:25.76                 
                     
Agnes Hultin  2005              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Amanda Lindberg  2006              DSQ   
  Täby Sim  3:31.46                 
                     
Anna Topoeva  2005              DSQ   
  Ålands Simförening                   
                     
Elina Toivonen  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ella Jokioinen  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Emma Haapanen  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti  3:26.75                 
                     
Emmi Ellonen  2005              DSQ   
  Porin Uimaseura  3:02.05                 
                     
Iina Salmivaara  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:51.10                 
                     
Julia Eriksson  2005              DSQ   
  Ålands Simförening                   
                     
Junie Lindgren  2004              DSQ   
  Täby Sim  3:25.63                 
                     
Mathilda Heikiö  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:14.06                 
                     
Ronja Rantanen  2005              DSQ   
  Porin Uimaseura  3:44.67                 
                     
Salla-mari Koskinen  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  19:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner