2020-04-01   02:56:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Knattesimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tävlingsort  Godby    Utskriftstid  18:58   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 11, 200m Medley/SKU P13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Persson Taylor  2005    382  31.99  1:14.38  1:57.76    2:33.69   
  Täby Sim  2:37.85                 
                     
Sakari Korri  2005    360  32.21  1:14.51  2:01.68    2:36.77   
  Rauman Uimaseura  2:50.41                 
                     
Joonas Arponen  2005    305  34.79  1:18.74  2:10.80    2:45.69   
  Rauman Uimaseura  2:51.61                 
                     
Arttu Venemies  2005    289  37.47  1:21.30  2:11.04    2:48.54   
  Swimming Jyväskylä  2:55.60                 
                     
Lauri-pekka Pakomäki  2006    289  37.88  1:21.94  2:11.08    2:48.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:54.28                 
                     
Julius Sandelin  2005    268  38.38  1:24.40  2:14.84    2:52.88   
  Rauman Uimaseura  3:00.61                 
                     
Leo Güleryüz  2006    262  37.24  1:23.78  2:14.65    2:54.17   
  Täby Sim                   
                     
Juho Törmä  2005    261  38.39  1:19.73  2:13.29    2:54.33   
  Porin Uimaseura  3:02.87                 
                     
Caspian Humble  2005    261  42.69  1:27.41  2:17.24    2:54.53   
  Täby Sim  2:59.16                 
                     
10  Aleksanteri Nissinen  2005    244  39.69  1:27.28  2:18.85    2:58.42   
  Swimming Jyväskylä  3:02.87                 
                     
11  Aarni Linderborg  2005    233  38.86  1:26.98  2:22.08    3:01.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:05.95                 
                     
12  Patrik Reiman  2005    222  43.96  1:31.49  2:24.38    3:04.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:10.86                 
                     
13  Ruben Honko  2006    215  41.11  1:28.31  2:24.87    3:06.06   
  Swimming Jyväskylä  3:15.45                 
                     
14  Aleksi Metsäpelto  2006    211  42.95  1:30.42  2:25.56    3:07.14   
  Swimming Jyväskylä  3:12.46                 
                     
15  Santeri Holmberg  2006    208  41.36  1:27.44  2:26.25    3:08.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:14.36                 
                     
16  Vilho Okkonen  2006    203  44.83  1:32.12  2:28.41    3:09.80   
  Rauman Uimaseura                   
                     
17  Joa Metsola  2005    201  38.52  1:27.72  2:26.66    3:10.13   
  Ålands Simförening  3:19.12                 
                     
18  Milo Bergman  2006    188  49.21  1:36.22  2:31.48    3:14.39   
  Ålands Simförening  3:24.67                 
                     
19  Elvin Degerbalkan  2006    182  43.94  1:35.59  2:30.97    3:16.56   
  Täby Sim  3:16.59                 
                     
20  Oliver Haux  2005    170  44.09  1:37.29  2:35.65    3:20.98   
  Täby Sim  3:22.86                 
                     
21  Kalle Heinonen  2006    170  40.81  1:33.35  2:35.13    3:21.27   
  Tampereen Työväen Uimarit  3:40.80                 
                     
22  Alex Laitiainen  2005    168  44.90  1:33.55  2:35.29    3:22.05   
  Swimming Jyväskylä  3:22.50                 
                     
23  Kevin Lenstad  2005    160  51.96  1:44.47  2:41.19    3:25.43   
  Täby Sim                   
                     
24  Frans Sandblom  2006    150  53.35  1:49.40  2:43.27    3:29.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:43.01                 
                     
25  Oliver Jokinen  2005    132  54.95  1:50.91  2:52.29    3:39.05   
  Aurajoen Uinti                   
                     
26  Frans Roine  2005    113  55.31  1:53.83  3:00.19    3:50.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Miki Vierre  2006    111  1:01.37  1:58.96  3:03.71    3:51.61   
  Tampereen Työväen Uimarit  3:52.43                 
                     
28  Romeo Maranzani  2006    109  46.64  1:46.52  2:58.27    3:52.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Matias Seppä  2006    107  54.04  1:56.53  3:03.98    3:54.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Benjamin Salo  2006    106  50.34  1:58.20  3:07.23    3:55.54   
  Porin Uimaseura                   
                     
31  Casper Manzone  2005    101  58.59  1:59.74  3:05.27    3:59.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
32  Ilari Linderborg  2006    93  1:06.04  2:08.68  3:13.06    4:05.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
33  Lennart Ahlholm  2005    85  59.18  2:05.75  3:12.91    4:13.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aleksi Nurmi  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Arvid Thoresson  2005              DSQ   
  Täby Sim                   
                     
Benjamin Todorovac Hallongren  2006              DSQ   
  Täby Sim                   
                     
Eemeli Arnell  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:18.49                 
                     
Ferdinand Backman  2006              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit  3:57.38                 
                     
Ilmari Kunttu  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kasper Kainonen  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:30.76                 
                     
Kasper Vira  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kristian Raski  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Linus Korin  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Max Allén  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:18.41                 
                     
Nicolo Manzone  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Peter Kanninen  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Thomas Korvela  2005              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner