Resultat för UGP 3 2017-2018, Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
351 |
2:41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
324 |
2:45.92 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.74 |
299 |
2:50.37 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
259 |
2:58.75 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilmer Räni |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
251 |
3:00.71 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
218 |
3:09.24 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
211 |
3:11.20 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Ringbom |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.87 |
201 |
3:14.31 |
+32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
188 |
3:18.74 |
+37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
188 |
3:18.79 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
184 |
3:20.25 |
+38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
169 |
3:26.03 |
+44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikail Arslan |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.77 |
131 |
3:44.33 |
+1:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Wullt |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.87 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
404 |
2:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
400 |
2:34.61 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.82 |
394 |
2:35.50 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.90 |
346 |
2:42.35 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.81 |
312 |
2:48.08 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.71 |
309 |
2:48.55 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.73 |
297 |
2:50.85 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
296 |
2:50.91 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
295 |
2:51.06 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sami Alzghoul |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.83 |
280 |
2:54.12 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Michael Andrée |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.73 |
267 |
2:57.01 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
266 |
2:57.09 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
238 |
3:03.80 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
236 |
3:04.40 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.86 |
233 |
3:05.20 |
+31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.86 |
195 |
3:16.56 |
+42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Suei |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Frisch |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
459 |
2:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.67 |
430 |
2:31.03 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
429 |
2:31.04 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.84 |
429 |
2:31.11 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
390 |
2:35.98 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
371 |
2:38.60 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
360 |
2:40.20 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.81 |
349 |
2:41.85 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
330 |
2:44.88 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
311 |
2:48.16 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.76 |
303 |
2:49.63 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
297 |
2:50.80 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.72 |
282 |
2:53.83 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.61 |
281 |
2:54.02 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
264 |
2:57.62 |
+29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.79 |
245 |
3:02.00 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
238 |
3:03.74 |
+35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.90 |
229 |
3:06.26 |
+38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.83 |
228 |
3:06.40 |
+38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Edenberg |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.89 |
183 |
3:20.50 |
+52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
523 |
2:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
493 |
2:24.30 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
439 |
2:29.95 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
438 |
2:30.01 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.67 |
434 |
2:30.56 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
391 |
2:35.85 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
389 |
2:36.10 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
384 |
2:36.84 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
382 |
2:37.09 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.73 |
370 |
2:38.71 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
347 |
2:42.18 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.84 |
274 |
2:55.41 |
+34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stavros Theodosiadis |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
254 |
2:59.85 |
+38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Samuel Ekström |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.92 |
237 |
3:03.99 |
+42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adam Wehtje |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.79 |
228 |
3:06.58 |
+45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.76 |
528 |
2:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
517 |
2:21.99 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
502 |
2:23.38 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
441 |
2:29.66 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
439 |
2:29.90 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.63 |
418 |
2:32.44 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David MacLeod |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
389 |
2:36.04 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.69 |
344 |
2:42.61 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Karlsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.72 |
326 |
2:45.60 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 16:35:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|