Tulokset Dronning Dorothea Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 marts 2018 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2018 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Schmidt | 1999 | 523 | 27.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.15 | |||||||||
2 | Markus Bøjsen | 1999 | 461 | 28.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.58 | |||||||||
3 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | 376 | 30.76 | ||||||
Kolding SK | 31.47 | |||||||||
4 | Jakob Vingborg | 1998 | 368 | 31.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.61 | |||||||||
5 | Lucas Grinderslev | 2001 | 361 | 31.20 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.60 | |||||||||
6 | August Hertz Bugge | 2000 | 360 | 31.22 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.87 | |||||||||
7 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 348 | 31.59 | ||||||
Kolding SK | 30.25 | |||||||||
8 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 335 | 31.97 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.08 | |||||||||
9 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 310 | 32.81 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
9 | William Ohrt | 2002 | 310 | 32.81 | ||||||
Kolding SK | 32.51 | |||||||||
11 | Simon Bergendorff | 2002 | 306 | 32.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.67 | |||||||||
12 | Mathias Jørgensen | 2002 | 267 | 34.48 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.15 | |||||||||
13 | William Jensen | 2002 | 266 | 34.55 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 36.38 | |||||||||
14 | Joshua Dannevang | 2002 | 257 | 34.92 | ||||||
Kolding SK | 35.71 | |||||||||
15 | Patrick Strandlyst | 1997 | 255 | 35.00 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 32.81 | |||||||||
16 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 250 | 35.25 | ||||||
Kolding SK | 34.41 | |||||||||
17 | Thomas Schmidt | 2002 | 237 | 35.87 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 36.24 | |||||||||
18 | Michael Elliks | 2002 | 232 | 36.15 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.50 | |||||||||
19 | Simon Finch | 2002 | 214 | 37.14 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.06 | |||||||||
20 | Jon Sørensen | 2002 | 168 | 40.23 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 41.54 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 369 | 30.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.05 | |||||||||
2 | Christian Lorey | 2003 | 358 | 31.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.30 | |||||||||
3 | Daniel Østerballe | 2003 | 347 | 31.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.45 | |||||||||
4 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 298 | 33.25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.14 | |||||||||
5 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 295 | 33.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
6 | William Leth | 2004 | 273 | 34.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.51 | |||||||||
7 | Sophus Lund Øe | 2003 | 240 | 35.75 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.69 | |||||||||
8 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 230 | 36.22 | ||||||
Kolding SK | 36.74 | |||||||||
9 | Alex Baes Maidens | 2004 | 221 | 36.71 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.23 | |||||||||
10 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 213 | 37.15 | ||||||
Kolding SK | 37.63 | |||||||||
11 | Bertram Krak | 2004 | 205 | 37.65 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.21 | |||||||||
12 | Grigory Selivanov | 2004 | 202 | 37.81 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.27 | |||||||||
13 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | 161 | 40.77 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 42.61 | |||||||||
14 | Andreas Jensen | 2003 | 146 | 42.13 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 141 | 42.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.77 | |||||||||
16 | Jens Nielsen | 2003 | 87 | 50.08 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 49.69 | |||||||||
- | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 35.80 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bendix Schmidt | 2005 | 285 | 33.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.77 | |||||||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | 275 | 34.15 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.45 | |||||||||
3 | Anders Junker | 2005 | 254 | 35.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.56 | |||||||||
4 | Tobias Jakobsen | 2005 | 214 | 37.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.21 | |||||||||
5 | Kristian Svenstrup | 2005 | 204 | 37.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.42 | |||||||||
6 | Magne Christian Hansen | 2006 | 200 | 37.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.41 | |||||||||
7 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 194 | 38.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.80 | |||||||||
8 | Toke Olsen | 2006 | 184 | 39.05 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.68 | |||||||||
9 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 183 | 39.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.39 | |||||||||
10 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 182 | 39.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.86 | |||||||||
11 | Eskild N. Johannsen | 2006 | 171 | 39.98 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 39.71 | |||||||||
12 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 170 | 40.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.43 | |||||||||
13 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 163 | 40.65 | ||||||
Kolding SK | 40.13 | |||||||||
14 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 145 | 42.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.47 | |||||||||
15 | Tore Krogh | 2006 | 144 | 42.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.88 | |||||||||
16 | Casper Batz | 2006 | 143 | 42.48 | ||||||
Kolding SK | 42.60 | |||||||||
17 | Elliott Mitaine | 2006 | 129 | 43.97 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 44.71 | |||||||||
18 | Victor Qvist Jensen | 2006 | 99 | 47.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.28 | |||||||||
19 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | 72 | 53.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 54.85 | |||||||||
20 | Anders Toustrup-Jensen | 2006 | 66 | 54.83 | ||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 58.12 | |||||||||
- | August Sand Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 38.96 | |||||||||
- | Lasse Kjær Rasmussen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.37 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 194 | 38.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.12 | |||||||||
2 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 152 | 41.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.98 | |||||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | 152 | 41.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
4 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 152 | 41.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.97 | |||||||||
5 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 134 | 43.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.77 | |||||||||
6 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 129 | 43.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.79 | |||||||||
7 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 125 | 44.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.47 | |||||||||
8 | Frej Matias Krog | 2007 | 123 | 44.61 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 47.94 | |||||||||
9 | Jacob Varming | 2007 | 117 | 45.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.08 | |||||||||
10 | Tristan Bjerre | 2007 | 103 | 47.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.96 | |||||||||
11 | Storm Emil Weltström | 2007 | 93 | 48.92 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Mathias Nordlund Hansen | 2007 | 86 | 50.33 | ||||||
Kolding SK | 55.57 | |||||||||
13 | Willum Kornum-Svensson | 2008 | 84 | 50.54 | ||||||
Kolding SK | 55.82 | |||||||||
14 | Alexander Breinholt | 2008 | 79 | 51.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.05 | |||||||||
15 | Frederik Jørgensen | 2008 | 78 | 51.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.88 | |||||||||
16 | Frederik Klinkby | 2007 | 77 | 52.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.17 | |||||||||
17 | Asger Saxild Pedersen | 2008 | 71 | 53.60 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
18 | Magnus Stilling | 2007 | 65 | 55.05 | ||||||
Kolding SK | 53.92 | |||||||||
19 | Gustav Hansen | 2008 | 65 | 55.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.54 | |||||||||
20 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 59 | 56.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.89 | |||||||||
21 | Hektor Bjerre | 2008 | 57 | 57.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.56 | |||||||||
22 | Gustav Vangsgaard | 2007 | 37 | 1:06.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.40 | |||||||||
- | Kasper Nørby Poulsen | 2007 | DSQ | sv på mave v25 | ||||||
Kolding SK | 56.02 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Søe | 2009 | 70 | 53.69 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
2 | Jacob Toustrup-Jensen | 2009 | 62 | 56.14 | ||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 56.12 | |||||||||
3 | Simon Christensen | 2009 | 47 | 1:01.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.29 | |||||||||
4 | Benjamin Stelman | 2009 | 42 | 1:03.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.19 | |||||||||
- | Ingvar Skau Hansen | 2009 | DSQ | ej rygvend v25 | ||||||
DeltaSwim | 1:01.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 marts 2018 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:54 |